Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Jim Tonic válasza Cola111 (#15492) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A szervizekben mindig baromságokat mondanak. Oda fújd, ahová a tanksapka mondja. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15502) _seth_ válasza Calogero (#15495) üzenetére


_seth_
veterán

Na tessék, nem jól emlékeztem :D

2,6ra fújtam az első kerekeket és 2,4-re a hátsókat, majd az elsőket leengedem 2,5-re :)

Amúgy az eddigi 2,3 + 2,2-es felállással a gumi pereme is kopott magyarul nagyon kevés volt benne a nyomás. Ami érdekes mert b vectra 16"hoz is kevés volt anno megadva de a kerék ugyanaz új autnál is így a nyomás is ugyanaz kell legyen :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15503) Jim Tonic válasza _seth_ (#15502) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem a 18"-osak 2,9-en vannak, ennyi az előírt. Mondjuk rohadt egy hangom van, mint egy ballonkerekes ifa.

Plusz ma néztem, mennyire terpeszt a verda hátul. Mint egy BMW. Tied is ilyen, Bambano?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15504) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr



Lógtam még az Eibach képekkel, ma lőttem párat.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15505) _seth_ válasza Jim Tonic (#15503) üzenetére


_seth_
veterán

Nagy kerék nagy nyomás :)

Ültetve mindegyik terpeszt, minél jobban ül annál inkább ez elkerülhetetlen. Majd rakok fel én is egy képet az irmscher futóművel milyen hátulról a két kerék :)

Volt már olyan szerelő aki rávágta, hogy az egész hátulja rossz mert idézem: "ferdén" állnak a kerekek... majd ő beállítja.... na mondom csak nyugodtan, megemelte, egy negyed órát keresgélt, hogy mit hol tud állítani a cél érdekében majd kijelentette, hogy ez így ahogy van sz.r mert gyárilag el van állítva :D Na most hátul ha a rugó és a gátló ki van cserélve akkor az autó csak úgy tud ülni ha a kerék terpeszt és ezen állítani nem lehet.... de hát na csak érdekelt mi lesz belőle :D (Lézeres futómű bellításon voltam, kb 3 éve, azóta másik helyen gond nélkül beállítottak mindent és rendben találták a futóműhöz mérten persze :) )

Amúgy gratula ;) Szépen ül és jól is néz ki ;) Van aki nálad jobban ráengedi a kerékre a kasznit de úgy már inkább hülyén néz ki mint, hogy jobb lenne :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15506) bambano válasza Jim Tonic (#15503) üzenetére


bambano
titán

elég csámpás... plusz most derült ki, hogy ezt a garnitúra gumit is megette.
száradjon le a keze annak, aki ilyen ótvar futóművet tervezett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15507) Jim Tonic válasza _seth_ (#15505) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még egy centi beleférne, mert nekem is tetszik, ha lent van, azonban már öreg vagyok street racernek. Ez tetszik, jó is, és használható maradt az autó.

Bambano: Nekem a gumit nem eszi, de tényleg nagy a terpesz. És semmi nincs kikopva, se elállítódva. Furcsa és bonyolult egy futómű, mondjuk nálam nem volt panasz az útfekvésre.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15508) _seth_ válasza Jim Tonic (#15507) üzenetére


_seth_
veterán

Ez kb hány centi ültetés? Nem tudom alapból mennyire magas a c vectra.
B vecinél nekem ez a 4 nem tűnik soknak [link] de ha egy széria futóműves másik b vectra mellé állok akkor már nagyon is feltűnő :) Ez is ülhetne még egy kicsit de amilyen utak vannak nálunk nem ritkán fogalmazódik meg bennem a gondolat, hogy az egész futóművet lecserélem gyárira....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15509) bambano válasza Jim Tonic (#15507) üzenetére


bambano
titán

Az útfekvésére nálam sincs panasz, van egy-két kanyar, ahol az erőszakosan nyomuló virslinyakúak mindig lemaradnak :)

De eddig az összes garnitúra nyári gumiján fűrészfogas kopást csinált, ettől brutális lett a menetzaj. Szerintem ne irkáljunk eufémizmusokat, ez a futómű nem "furcsa" meg nem "bonyolult", hanem egyszerűen sz.r.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15510) Jim Tonic válasza _seth_ (#15508) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

35/35mm-re emlékszem.
Én a helyedben ezen nem ültetnék, de kiált valami C-s 17"-osért, ha már ötlukas vagy.

Bambano: Lehet, hogy igazad van. Én azért nem sz@rozom, mert nagyon csúnyán el tudok kenni sokakat az A2-esen, és amíg nekem nem fogaz és nem engedi el az aszfaltot, addig jó.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15511) bambano válasza Jim Tonic (#15510) üzenetére


bambano
titán

Másfél évenként 120k-t költeni gumira elég ok, hogy lesz...zam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15512) tomyoy


tomyoy
senior tag

Astra F cabrio :))

nyiknyiknyiknyik

(#15513) _seth_ válasza Jim Tonic (#15510) üzenetére


_seth_
veterán

Ez már most is ültetve van mint megtudtam a pontos ültetés nálam 40/40mm. Piros irmscher gyári futómű van alatta. Igaz, hogy 15-ösökkel is úgy kanyarodott, hogy nem ártana az 5 pontos öv és sportülés de most a 16-os gumikkal még durvább... a váltóba kell kapaszkodni :) 50km/h-val derékszögű kanyar sem akadály... az más kérdés, hogy általában előttem-utánam is állnak de nagyon jó ez a futómű. 17-est már nem vállalnám be, így is ráz már azzal még durvább lenne.... (Minden 1.6 feletti vagy b2-es vectra már 5 lyukas, ez amúgy gyári B2-es felni tehát még passzol is).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15514) lorcsi


lorcsi
veterán

(#15515) tomyoy válasza lorcsi (#15514) üzenetére


tomyoy
senior tag

Hmm a J Astra komplett műszerfala/héj/kormány stb csak nekem nem tetszik?

mennyivel szebb egy c vectra belseje ami már 5éves....vagy mondjuk egy H astra...

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#15516) _seth_ válasza tomyoy (#15515) üzenetére


_seth_
veterán

C vectrából a képen látható valóban szép csak az a baj, hogy a többségben nem ilyen van :(

Amúgy nekem tetszik a J belseje, hasonlóan "kerek" mint egy B vectránál :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15517) Cola111 válasza _seth_ (#15516) üzenetére


Cola111
aktív tag

ugyan ilyen a meriva,insignia,corsa is

(#15518) _seth_ válasza Cola111 (#15517) üzenetére


_seth_
veterán

Az összes új, tudom :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15519) bzoley


bzoley
veterán

Nem tudná valaki megmondani, hogy mi lehet az oka annak, hogy pirosnál megállva kigyullad a motorvezérlés lámpa, majd idővel kialszik?
Astra F X14XE

(#15520) TasiA válasza bzoley (#15519) üzenetére


TasiA
senior tag

az a lámpa sárga színű nem? Szerintem jelzi, hogy mindjárt zöldre vált a lámpa!
De ha nem az lenne, akkor ne állj meg a PIROSNÁL, vagy kezdj el azonnal tolatni :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15521) bzoley válasza TasiA (#15520) üzenetére


bzoley
veterán

Kössz, de ma nehezen értékelem a gyenge poénokat.

(#15522) Jim Tonic válasza bzoley (#15521) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A kérdés volt gyenge. Kb. száz oka lehet. Azért válaszolta ezt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15523) TasiA válasza bzoley (#15521) üzenetére


TasiA
senior tag

Kolléga már megválaszolta helyettem és rátapintott a lényegre! A kérdésedre körülbelül csimillió féle választ lehetne adni. Először meg kéne tudni, hogy az a hibajelző mit mond. Mert, ha felvillan, akkor tárol hibát, azt pedig ki lehet olvasni. Utána tudunk segíteni.

(#15524) Ivan15 válasza bzoley (#15519) üzenetére


Ivan15
senior tag

annak az az oka, hogy vmi gaz van vele -azert vilagit, azt jelzi- es rövid idön belül fel kellene keresned egy szerelöt vele -tenyleg több 100 oka lehet, nagyon olcso es nagyon draga alternativakkal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15525) pityaa23 válasza tomyoy (#15515) üzenetére


pityaa23
senior tag

Nekem H-s astrám volt és lecseréltem egy J-s re. Szerintem sokkal szebb az új belseje! Cosmo felszereltséggel van, tehát nincs ennyi ezüst a középkonzolon, hanem vmi szénszál utánzat. meg jobban kézre is áll minden

[ Szerkesztve ]

(#15526) kisspista


kisspista
senior tag

OPEL Astra G 1999 gyári távirányítós kulcsát szeretném átalakítani bicskakulcsossá.
Van több megoldás is:
- barkácsolással Astra H bicskakulcs házába
- gyárilag G Astra-hoz kialakított, bicskakulcsház
... stb.

Én a házilag építést tartom - költség takarékossági szempontból - a legkedvezőbbnek számomra, de ehhez némi segítséget szeretnék kérni, hátha valaki csinált már ilyet.

Az immo chip-et elég a házba beletenni valahová, vagy csak a kulcsszár közvetlen közelébe kell szerelni? Mivel van rögzítve a gyári kulcsban ez a chip?

(#15527) _seth_ válasza kisspista (#15526) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem B vectránál csak be van téve az univerzális bicskakulcsos ház kulcsszár felőli részébe de nem számítanak mm-rek.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15528) kisspista válasza _seth_ (#15527) üzenetére


kisspista
senior tag

És mivel van rögzítve a gyári kulcsházba: ragasztóval?
Megpróbálom bicskakulccsá alakítani a meglévő elektronikával, csak még azt nem tudom, honnan szerzek OPEL 2 gombos bicskakulcsházat olcsón.

Apropó: mennyiért és hol másolnak autókulcsot? Vagyis nekem csak egy adott kulcsszárat kell másolni, nem komplett kulcsot....

(#15529) beefjeez


beefjeez
senior tag

sziasztok! nekünk egy 1.4 es injektoros astra f caravan-unk van, teljesen jó kocsi, bőven lehet bele pakolni. most azt szeretném kérdezni, nincs-e valakinek elfekvőben egy ilyen autóhoz való bal első ajtóra való fekete díszléc? valaki ugy gondolta, neki szüksége van rá, és lekapták...

(#15530) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Astra G VAN-ban félig tankolva 1420 kilo voltam az én 87 kilómmal. Jó súlyban van a dízel.. :)

(#15531) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

Most következik nálam a 4 éves szerviz.
Azt szeretném kérdezni, hogy kb mennyibe kerül, és mit szoktak cserélni az olajon kívül.

Tavaly szerviz3+ keretében cserélve lett az olaj+szűrő, gyertyák,levegőszűrő+pollenszűrő. Az autóban 41039 km volt, most van benne 43 939 km.
Tárolt hibakódom nincs, az autó probléma mentes (tavasszal ingyenes átvizsgálásnál nem találtak semmit (szakszerviz), júniusban volt műszakin).

ui. Olajt miért ajánlatos évente cserélni? (kevés futásnál is)

(#15532) bambano válasza Calogero (#15531) üzenetére


bambano
titán

hogy mit kell cserélni, szervizkönyv megmondja.
szerintem 41ekm-nél semmi különöset nem fognak, olaj, olajszűrő, benzinszűrő, pollen (csak ha kéred), meg kitakarítják a fékeket.

azért kell max. évente cserélni, mert felszedi a vizet. a műszakin nem mindig nézik át rendesen az autót, az nem jelent semmit, hogy ott nem találtak bajt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15533) TasiA válasza Calogero (#15531) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!
Ezt az autót vitrinben tartod? :DDD :B

(#15534) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Brno-Prága útvonalon szétráztam a kocsimat. Fantasztikus egy pálya.
Előtte letörött a kiegyenlítő-tartályom csonkja, szerencsére sikerült megjavítani útközben, illetve amikor észrevettem a gőzt, pont egy kúton álltunk matricáért. Hatalmas mázli.
Szóval kilazult a hátsó féktárcsa-védő lemezem. Illetve a jobb ajtóban is zörög valami. Péntekem rámegy erre, azaz a szabim... :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15535) bambano válasza Jim Tonic (#15534) üzenetére


bambano
titán

ne aggódj, én is csak egy kis apróságra vittem be a vekit a szervizbe és bent állt egy hetet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15536) Calogero válasza bambano (#15532) üzenetére


Calogero
addikt

Köszi.

H Astránál nincs külön cserélhető benzinszűrő. A tartályon belüli modulba van integrálva a szűrő, csak azzal együtt cserélhető.
Két féle van, az egyik 156 000 HUF a másik 126 000 HUF
Ezt megtudtam tavaly mert a szerviz3+ba tartalmazta a benzinszűrőt, de viszont nem volt számlázva így rákérdeztem anno.
A szerviz könyv most nincs itthon.

TasiA: Amióta leadtam 35kg magamról, sportosabban közlekedek. Ebben az évben eddig 2100km-t tekertem biciklivel.

[ Szerkesztve ]

(#15537) bambano válasza Calogero (#15536) üzenetére


bambano
titán

omg... magyar benzinhez elég bátor megoldás...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15538) Jim Tonic válasza Calogero (#15536) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem a kedvencem:
- Jó napot! Vectra C 3L diesel kiegyenlítő tartályának ára érdekelne. Ha jól tudom, az 1.6 felettiek egyformák.
- Jó napot! Nézem. Igen, megvan. 15e.
- Jó, az rendben. Mire ér ide?
- Pillanat megnézem..... Oó.... Megváltozott a cikkszám... Nézem.... Már csak szenzorral egyben tudjuk adni.
- Értem. Pedig az nem kellene. Így mennyi?
- 50e.
- &@&#^@*#&^@*#(@*#&#! Köszönöm, keresek más megoldást....

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15539) _seth_ válasza Jim Tonic (#15534) üzenetére


_seth_
veterán

Én a "nagy túrát" tettem meg: debrecen-miskolc-pest-győr-pozsony-prága majd vissza pozsonytól szlovákián keresztül majdnem kassáig és bánrévénél be az országba. Pálya? Amikor én voltam kb 1,5 éve akkor az autópálya olyan volt mint nálunk a vasút, csak vonaton: taram, taram..... taram taram... ott meg: taram taram taram :D Minden egyes 6-7 méteren meg van törve az autópálya. Prága városán belül pedig... annyit mondok, hogy nekem ott darabokra tört a toronycsapágyam, a kutyacsont előtte nem kattogott de ott nagyon is. A riasztó hangszórója is kilazult az is kattogott... mindenhol macskakő ahol nem ott meg az aszfalt is nagyon gáz.

Ja és mindezt megtettem télen rossz termosztáttal, én is fáztam, a motor is kissé és sikerült azt a hetet kifognom amikor azért kellett félreállnom mert olyan volt mintha este helyzetjelzővel mennék pedig csak a jég fagyott rá a fényszóróra, majd kb 1 centi jégréteg fagyott rá a lökösre, a szellőző rácsokra onnan kezdve már volt bent is egy kis langyos levegő :D X3-as elzúgott mellettem... pár száz méter múlva belső sávban beleállt a szalagkorlátba, viharos hóesés is volt... annyi energiaitalt sem ittam azóta sem, kegyetlen egy 10 óra volt :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15540) Calogero válasza Jim Tonic (#15538) üzenetére


Calogero
addikt

Ismerős a szitu
[link] (most látom volt benne egy elírás csak 28 000 Ft-ot akartak legombolni rólam)

6000 Ft-ról indultunk...6000+20 000 Ft lett belőle mire kész lett.

[ Szerkesztve ]

(#15541) TasiA válasza Jim Tonic (#15538) üzenetére


TasiA
senior tag

és hidd el fogsz is találni! De mééé kell lehúzni az embert egyből :W

(#15542) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

valaki közülünk tart Opel Mantát? :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15543) vhunor


vhunor
őstag

Múlt héten voltunk nyaralni, 1500 km ment bele egy hét alatt, szinte végig légkondizva, sok pálya és országút + 4 órányi dugó + úgy 200 km városi sz*pás (2., 3. fokozat, meredek emelkedők, összevissza változó haladási sebesség), 5,5 literes átlagfogyasztás jött ki (tankolással ellenőrizve, de a fedélzetim meglepően pontos, ugyanennyit mutat).

Lassan 8 ezret mentem vele amióta megvan (4 és fél hónapja), a kötelező 120 ezres motyókon felül mást nem kellett cserélni benne, minden elektronikus izéje normálisan működik, egyedül a futómű beállítást cseszték el szerintem, mert a nyaralás előtt nem sokkal cseréltettem az axiál csuklókat és csak a horváth pályán tűnt fel, hogy húz jobbra és úgy 100-140 között ráz ha erősebben fékezek.

Összességében eddig elégedett vagyok vele.

(#15544) k.


k.
őstag

No, mai nap kalandja:
Szép kis koccanás..
(Bocs a szar képért, a koszos lencséjű iPhone sem varázsol napfényt:D)

Biztosító kifizeti fatternak, de azért nem vagyok oda érte. Peugeotos csaj elbambult...

[ Szerkesztve ]

(#15545) kisspista válasza k. (#15544) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez semmi, nekem hátulról belefutásos balesetem volt, amikor a mögöttem haladó Citroën tulajdonos nem vette észre a balra kanyarodási szándékomat és belém szaladt, összetörve a hátsó spoileremet! Mondanom sem kell, a Citroen sofőrje elaludt a volánnál! :(
Ez volt az első balesetem, azt se tudtam mit és hogyan kell intézni, de szerencsére megoldódott hamar. Biztosító meg mindenbe belekötött és avulásokat állapított meg, ami azt eredményezte, hogy kevesebbet kapok. De az összeg így is elég volt a spoiler javítására, fényezésére, komplett műszaki vizsgára és hátsó telók cseréjére is :)

(#15546) k. válasza kisspista (#15545) üzenetére


k.
őstag

Jah az volt velünk is, ezt az Astrát eddig 2* csapták meg hátulról. Mostmár az első lökös sem az out of the factory darab lesz :D

(#15547) kisspista


kisspista
senior tag

Megtaláltam ami nekem kell! :D

Beszálltam a forgalmazásba, 5.000 Ft-ért lehet vásárolni tőlem!
A termék külföldről érkezik. Szállítási idő: 17-20 nap
Utánvét nincs! :)

(#15548) Jim Tonic válasza kisspista (#15547) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem rossz árrés. Kínában olyan 5-6$ darabja. A szállítási határidő alapján ez is onnan van. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15549) kisspista válasza Jim Tonic (#15548) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez nem Kínából van, de kínai termék! Ha 5-6 USD-ért tudsz nekem hozatni, akkor veszek 10.et belőle egyszerre! :) Szállítási költséggel is számolj! :D

(#15550) Jim Tonic válasza kisspista (#15549) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Magyarán Kínából van.
Hozattunk már, 30db-ot. 5,7$ volt darabja, a posta párszáz forint volt az egészre. Ha egyet tudsz rendelni, eljön levélben, pk. sincs.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.