Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) aero. válasza Rick4 (#15200) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Főleg meg ilyen koporsóval nagyon lehet rácsingolni. :DDD Ezt a tuning akármit nem olvastam végig, de ha jól emlékszem van rendes 2.0i 8v teszt is.

(#15202) deicide válasza Rick4 (#15197) üzenetére


deicide
veterán

Az X16XEL-t cáfolom, az enyém 240 körül jár és olyan, mintha most gurult volna ki a gyárból... :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15203) TasiA válasza Rick4 (#15197) üzenetére


TasiA
senior tag

Szia! AZ, hogy kitől veszel autót, az a Te dolgod! A motorról kérdeztél, arra meg kaptál választ! ;) Semmivel sem rosszabb, mint akár melyik másik! ;) Ami nem 1.0 meg 1.2 három henger vígan elmegy 4-500 ezret komolyabb gond nélkül, ami meg nagyköbcenti, az még többet. ;) Az csak ilyen rossz beidegződés a Dacia korszakból, hogy amiben 200 ezer van, azt ki kell dobni a kukába.

(#15204) adorjant


adorjant
senior tag

Ilyen korú autóknál egyébként is csak állapotot veszel.

(#15205) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!

Valakinek ötlet honnan tudnék egy Corsa B '95 kézikönyvet netről bugázni?
Felőlem lehet német, angol, akármilyen de csak service manualt találok az meg nekem nem kell. Users guide-t sehol nem lelek.
Valakinek ötlete?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#15206) _seth_ válasza Ferdzsoo (#15205) üzenetére


_seth_
veterán

[link]

Vagyis most nézem, neked nem ez kell :(

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15207) Ferdzsoo válasza _seth_ (#15206) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan köszi, ezt megtaláltam ez nekem használhatatlan, sajnos a sima kell azt pedig kizárólag lengyelül találtam meg. :N
Se angol, se német, pedig bármelyik jó lenne.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#15208) helkis válasza Ferdzsoo (#15207) üzenetére


helkis
addikt

hirtelen ezt találtam, de lehet túl új: [link]

ja, közben belepörgettem ez már corsaC..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15209) Ferdzsoo válasza helkis (#15208) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jaja, sajna ez már a cés.
Tudom én vettem túl öreg autót. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#15210) JanR


JanR
addikt

Rég voltam itt, elég sok apró "izé" megjavult az autón, de egy valami maradt és nem tudok vele mit kezdeni.

Omega B: Régebben írtam, hogy olyan a levegőfújó berendezésem, akár klíma, akár csak sima levegő keringetése, hogy ha mondjuk mellkasra állítom és rálépek a gázra, akkor eláll a fújás mellkasra, elkezdi tolni szélvédőre a kintről beáramló levegőt, viszont abban a pillanatban, amint leszállok a gázpedálról (mondjuk nem gyorsítok), pattan egyet a klíma cucc és újra jön a levegő.

Na most ezzel arra a megállapításra jutottam, hogy nem kifejezetten gyorsítás miatt csinálhatja. Nekem sajnos a gázpedálom elég kemény, a szerelő nézte, de maga a gázkar és a bowden is laza, nem érti, hogy miért kemény. Na, erre visszatérve, a levegőfújásom akkor áll ell, ha ezt a bizonyos szorulási pontot eléri a gázpedálom, már mint ahonnan felkeményedik (még mindig a gázpedálról van szó:D). Nem lehet, hogy a gázpedál, vagy a bowden elér valami csövet, vagy akármit, ami összefüggésben van a klímával és pont emiatt vacakol a klímám és a gázpedálom is?

Minden faja most a gépen, már csak ez az egy maradt, jó volna ezt is kiküszübülni :D

Még1: Veszprémben, vagy a környéken nem tud valaki egy olyan szervizt, aki világítás beállítással (is) foglalkozik? Mert sajnos mind a két lámpám kicsit jobbra világít és nem kicsit idegesítő :D

(#15211) Rick4 válasza TasiA (#15203) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor az opel fórumosoknak is megírom, hogy hülyeséget beszélnek... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15212) TasiA válasza Rick4 (#15211) üzenetére


TasiA
senior tag

Szia!
Ne haragudj, nem értem mire gondolsz :F

(#15213) Rick4 válasza deicide (#15202) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt olvastam, nem tudok mit mondani, nekem nincsen személyes infóm... 100 lóval egyébként jól megy a kocsid? Mennyit forog 100-120-140-nél? Enni mennyit kér 100-on, ha nem hajtod?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15214) Rick4 válasza TasiA (#15212) üzenetére


Rick4
félisten

Végigolvastam az összes hozzászólást, ott írták, hogy ezekkel több baj van, mint úgy általában a többivel.. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#15215) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Egy 96'-os Vectra B-ről lenne szó. (1.6 16V X16XEL, apró módosítással[semmi tuning])

Hidegben meglehetősen "dobált a kuplung", most már a 22°C-ban is kezdi csinálni, szerintetek mi lehet/ hol lehet a baj?(Elvileg 108k km van az autóban [78k km-nél teljes motorgenerál, de váltó-kuplunghoz nem nyúltak)

A másik probléma, korábban írtam már róla, hogy egy erőteljesebb (szó sincs taposásról!) gázadásnál, egy beazonosíthatatlan recsegés jön az autóból, nem tudjuk merről, annyi a biztos, hogy jobbról. Szerelők (vagy 3 biztos) látta már, egyikük sem tudta. Itt néhányan írtátok, hogy lehet féltengely. Lehet ez összefüggésben a kuplunggal? :U

A harmadik, ami igazából nem is probléma, csak egy kis segítség kellene, hogy az autó gyári festésének(színének) a kódját honnan lehet megtudni?

Köszi!:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#15216) TasiA válasza Rick4 (#15214) üzenetére


TasiA
senior tag

aham, én meg úgy értettem, hogy a gyűrűk alulméretezésén (eszi az olajat) kívül, semmivel sem rosszabb, mint a többi 1.6 16V, legyne az Opel, vagy akármi

(#15217) TasiA válasza Tálydi (#15215) üzenetére


TasiA
senior tag

78-nál miért kellett egy motort teljesen felújítani? a kuplung dobálás lehet attól, hogy a tárcsa csere érett

(#15218) Tálydi válasza TasiA (#15217) üzenetére


Tálydi
senior tag

Nem az autó hibájából, előző tulaj nem alapszinten tette tönkre. Komolyan mondom, hogy ha most elkezdeném írni milyen bajai voltak az autónak, ma nem tudnám befejezni, 5év alatt majdnem a teljes ára(!) rá lett költve, és most nem kopó alkatrészekről beszélünk, de ebből senki ne vonjon le messzemenő következtetéseket!!!

Értelek, kíváncsi vagyok többiek még mire gondolnak.

Apropó, tud valaki Bp(környékén) egy jobbfajta szerelőt (esetleg kuplung cserére)?

Eeeeh, what’s up, doc?

(#15219) fero02 válasza Tálydi (#15218) üzenetére


fero02
veterán

Most nem bántásként, csupán kíváncsiságból kérdezem. Ha tudtad, h milyen katasztrofális volt az autó előélete, akkor minek vetted meg? :U

(#15220) Tálydi válasza fero02 (#15219) üzenetére


Tálydi
senior tag

Aput rángatták bele, főnöke mondta meg köreiben páran, hogy micsoda jó autó meg ez az...(120L Skoda után mondjuk...) Mivel 20éve dolgozik velük hitt nekik, úgy hozta el az autót, hogy azt sem tudtuk A vagy B vectra-e, csak annyit, hogy 96"-os. Röviden annyi, hogy össze vissza volt törve, a hátulja B2 az eleje B1, a motor diagnosztika szerint gyakorlatilag nem is motor volt benne, rossz kézifék, abs, ablaktörlő, nem is folytatom, tényleg, amit csak el tudsz képzelni minden teljesen tökéletesen rossz volt. Nálunk újjá született, a motoron át a kipufogótól a futóműig, a pumpákon keresztül minden ki lett cserélve szinte. Ami fontosabb és nem szorult cserére, pl szervók, de komolyan több nem is jut eszembe. Mára szinte tökéletes műszaki állapotban van, kivéve ugye a kettővel ezelőtti hsz.-ben felsoroltakat. Csak ugye a sok törés+Bp+só eléggé kikezdte a kasztnit, a típushibán kívül (sárvédőívek), az A oszlop(!) és az ajtók sarkai(ezek főleg) korrodáltak, tehát lenne vele meló.

Az autó április 26.án töltötte a 15-t szeptemberben lesz 7.-ik éve nálunk, és ugye (1,1M vételár) + ~900k ráköltött után már eladni sem akarja az ember (400k?!), főleg, hogy már hozzánk nőtt. Viszont lassan az évi 3-5k km-re is , főleg városban, néha terhes használni(fogyi), ránézni.

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#15221) fero02 válasza Tálydi (#15220) üzenetére


fero02
veterán

Hajajj, van baj bőven. :)

(#15222) Tálydi válasza fero02 (#15221) üzenetére


Tálydi
senior tag

(kopp-kopp-kopp) inkabb csak volt, de jo lenne tudni ezt a par aprosagot, honnan miert mitol van?

Eeeeh, what’s up, doc?

(#15223) deicide válasza Rick4 (#15213) üzenetére


deicide
veterán

Kicsivel 6L alatt megyek vele országúton/autópályán 100-al. 100-nál 2800-2900 körül forog, feljebb nem tudom, annyival már régen mentem vele... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15224) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Van itt valaki, akinek van borozos ismerose?
Sopronban nem maradt senki, kiment mind a sogorokhoz.
Valtogombomat kellene ujraboroztetni, mert megkopott. Feladnam az illetonek, elvinne, aztan visszakapnam utanvettel, utalassal, stb. Mar ha van valaki, aki megtenne ezt nekem.
Szoval? :)
Tasia, Fero, Seth, titkon bennetek remenykedek. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15225) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#15224) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

nem borozós, bőrözős. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15226) deicide válasza Jim Tonic (#15225) üzenetére


deicide
veterán

Pedig elsőre én is azt gondolotam, Sopron, borozás... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15227) TasiA válasza Jim Tonic (#15224) üzenetére


TasiA
senior tag

Elvileg van valaki Kecel környékén, aki szépen dolgozik, megpróbálom kideríteni a telefonszámát. A sok nepper ott szokta csináltatni a fiatalító kúrát.

[ Szerkesztve ]

(#15228) _seth_ válasza Jim Tonic (#15224) üzenetére


_seth_
veterán

[link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15229) Jim Tonic válasza _seth_ (#15228) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Koszonom nektek, de nekem az lenne a lenyeg, hogy nektek postazom, Ti meg elviszitek, ha a kozelben van. Csak ugy postan nem kuldenem el boltba, hatha nem talal vissza. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15230) Jofi81 válasza Rick4 (#15197) üzenetére


Jofi81
őstag

X16XEL nálam nemrég lépte át a 300 ezret, de még nem kell felújítani, eddig semmi baja nem volt.

(#15231) _seth_ válasza Jim Tonic (#15229) üzenetére


_seth_
veterán

Értem én, azért is linkeltem, hogy ide el tudom vinni, ha nem sürgős neked akkor köv hó elején meg tudjuk oldani, akkor a saját kormányomat is el akarom vinni bőröztetni mert ami volt rajta anno abból már semmi nem maradt sőt most elkezdett a már simára lekopott bőr is szétjönni :(

Egyébként nem ismerem a céget de valaki őket ajánlotta de már nem tudom, hogy ki :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15232) Jim Tonic válasza _seth_ (#15231) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Aaaaa, ertem. Szuper! Elotte egy hettel szolnal, ha mesz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15233) _seth_ válasza Jim Tonic (#15232) üzenetére


_seth_
veterán

Ok ;) De azért írj rám te is köv hó elején mert még elfelejtem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15234) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!

Lassan de biztosan elkezdtem felújítani a kocsimat. Jó öreg F Astra, de sajnos a rosszból is kijutott neki, de bízom benne, hogy helyre tudom pofozni.
Arra lettem figyelmes, hogy a kocsi nagyon terpeszt (nem 1-2°-ról van szó), idővel kipucolom az aknámat és megrángatom, nem-e véletlenül valamelyik alsó szilent rakoncátlankodik.
Milyen abroncsot éri megvenni a vasra? Igazából túl sokat nem szándékozom rá kiadni, de a távolkeleti csodáktól ódzkodom. Ez előtt Barum Brillantis lett rá véve. Most ezt a típust, vagy uniroyal rainexpertet vennék rá. Vélemények?
Hátsó gátlókat kidobtam, az egyik KO volt már, a másikon is leszakadt a porvédő palást, no meg már kezdte köpni az olajat rendesen. Sachs olajos került a helyükre.
Elsőként átrángatnám a futóművet és ami kotyog, lötyög kicserélném, utána új gumikkal beállíttatnám a futóművét. Érdemes valamire jobban figyelni, ami hamarabb elhasználódik?

(#15235) lujó55 válasza szacsee (#15234) üzenetére


lujó55
őstag

Barum, ez nem is kérdéses.
Nem egy prémium kategória, de gondolom nem is versenyautózni akarsz vele, viszont annyi pénzért simán tudja a dolgát még komolyabb vízben is. (nyári abroncsról beszélünk, ugye?)
A másik amit még mondanék ebben az árfekvésben az a Hankook K715 Optimo, ami tovább bír, viszont nem olyan jó a tapadása.

[ Szerkesztve ]

(#15236) szacsee válasza lujó55 (#15235) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm a választ!
A Brillantis 2 nyári abroncs igen. Lehet most is az van fennt és nem az első verzió.
Meg voltam elégedve vele, csak az első tengelyen jobban ette az abroncsot, így egyre többször kezdett el vándorolni a kocsi eleje esős, nyomvályús úton.
Viszont remélem futómű beállítás után visszavesz a koptatásból, így megint pár évig leteszek erről a problémáról.

A fékekhez is hozzá kell majd nyúlnom, eléggé gyengén fog már. Előző pofa és dobcserekor belenyúltam a jóba és valami utángyártott hokit vettem. Vasaláskor a dob ovális lett, leszabályoztattam és adtam neki még egy esélyt fenntartásokkal. Újból ovális lett így ment a kukába 30-40km használat után. Az előtte lekerült gyári dob kapott egy leszabályzást és az teszi most is a dolgát, viszont attól félek már nem bír el egy leszabályzást így nyugdíjaznom kell. Bárdi autó webshopjában leskelődtem és az értelmes dobok közt látok Brembo és Bosh dobot is, viszont pofából nincs Brembo csak Bosh... meg valami Japanishepart vagy valami hasonló. Milyen cuccokat ajánlatok a fékhez? Előre és hátra is jöhetnek a tippek. :R

(#15237) lujó55 válasza szacsee (#15236) üzenetére


lujó55
őstag

Hát ha már tényleg a jobbat akarod venni és beruházol, akkor Bosch. Így ahogy írtam, sch-val :DDD :DDD :DDD

(#15238) lujó55


lujó55
őstag

Nekem most aktuálisan az a bajom, hogy a szervo olyan hangot ad, mintha belehorzsolna valamibe. Először csak teljes kormány jobbrakifordításnál jelentkezett a jelenség, utána teljes balrakifordításnál, majd egy hét után már egy kicsi jobbrafordításnál is hallom a szuszogó, horzsolódó hangot. Mi lehet ez?
- szervoban nincs elég olaj?
- megütöttem a felfüggesztést a Thököly úton?
- féltengelyes?
Mindenesetre tolatásnál ha lassan csinálom a kormányzást, nincs ilyen gond. :F

(#15239) _seth_ válasza lujó55 (#15238) üzenetére


_seth_
veterán

Én elsőnek meghúznám az ékszíjat bár nem tudom milyen autóról van szó de elég gyakori hiba ez is, mondjuk az nyekk-nyekk hangot ad :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15240) lujó55 válasza _seth_ (#15239) üzenetére


lujó55
őstag

Astra G Caravan, de szerintem az ékszíjnak inkább a motornyomatékhoz van köze. Az enyém tipikusan kanyarodásnál jelentkezik, olyan, mintha reszelővel dörzsölnének valamit.

(#15241) _seth_ válasza lujó55 (#15240) üzenetére


_seth_
veterán

Szervónál ha az ékszíj nem elég feszes és teljesen kitekered a kormányt akkor nyikorog rendesen de az egész magas hangon, és az nem ropog így nem tudom mi lehet nálad a gond :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15242) lujó55 válasza _seth_ (#15241) üzenetére


lujó55
őstag

Semmi baj, holnap már aknán áll a kocsi egy ismerősömnél. Alánézünk.

(#15243) JanR


JanR
addikt

Erre akkor senki nem tud semmit? :U

(#15244) _seth_ válasza JanR (#15243) üzenetére


_seth_
veterán

Elég egyedi eset.... valami kontakt hiba lehet szerintem de ennél közelibbet nem tudok :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15245) lujó55 válasza lujó55 (#15242) üzenetére


lujó55
őstag

Megvan: csapágyas és a lengéscsillapítót is ki kell cserélni.
Jó lenne már, ha Tarlós úr inkább útfelújításon gondolkozna... :W

(#15246) Jim Tonic válasza lujó55 (#15245) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha lehet, ne politizálj inkább. Főleg, hogy Tarlós úr 1 éve polgármester, az utak meg nem ennyi idő alatt romlottak le.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15247) JanR válasza Jim Tonic (#15246) üzenetére


JanR
addikt

Ne politizálj vissza ;]

(#15248) fero02 válasza Jim Tonic (#15224) üzenetére


fero02
veterán

Bocs, h nem tudtam korábban válaszolni, de Erdélyben voltam.

Itt helyben van egy szűcs hölgy (fia öcsém osztály társa volt régen, így van személyes ismeretség is), nekem anno ő csinálta a kézifékre és váltóra a szoknyákat (igaz én akkor nem bőrből kértem), egész kellemes árban. Amúgy abból csinálja meg, amiből kérem, van neki anyaga is készleten, de sztem hozottból is megvarrja ha jobb szeretnéd magad kiválasztani, csak kell az eredeti neki a mértetek miatt.

(#15249) Jim Tonic válasza fero02 (#15248) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem jó. Az eredeti rajta van, le lehet szedni, arról lehet mintát venni.
Bőr kell, fekete. Nincs egyéb kívánság. Annyi, hogy ez ugye rá van gőzölve, ragasztva. Van ilyen felszerelése?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15250) fero02 válasza Jim Tonic (#15249) üzenetére


fero02
veterán

Jó kérdés, ezt nem tudom. Megkérdezem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.