Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) wwhy válasza ocsi19 (#15300) üzenetére


wwhy
veterán

mint nevéből is adódik, a Twinport technológia

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15302) ocsi19 válasza wwhy (#15301) üzenetére


ocsi19
senior tag

:R

Esetleg a feliraton kívül miből tudható, hogy az adott astra twinport-e?

(#15303) wwhy válasza ocsi19 (#15302) üzenetére


wwhy
veterán

motorkód: ha XEP, akkor TW, ha csak XE, akkor sima :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15304) ocsi19 válasza wwhy (#15303) üzenetére


ocsi19
senior tag

köszi a segítséget! :)

(#15305) adorjant válasza ocsi19 (#15300) üzenetére


adorjant
senior tag

A Twinportos 1.4 láncos,a másik pedig szíjas,így már a hangja alapján megismered.

(#15306) TasiA


TasiA
senior tag

Szasztok!

Arra tud -e valaki mondani valamit, hogy amíg gurul az autó, alapjáratról szépen lassan egyre lentebb esik a fordulat, akár 400-ig, majd mikor 0-ra csökken a sebesség, egyből helyreáll? Én már a létező összes dolgot átcseréltem másik 2 autóról, amit csak lehet, de a helyzet változatlan! (computer, relék, légtömegmérő, lambdaszonda, stb.)

Motor C20NE, illetve még hozzátenném, ha nagyon nagy sebességről lököm üresbe képes motor leállásig esni a fordulatszám)

Köszi!

(#15307) fero02 válasza TasiA (#15306) üzenetére


fero02
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#15308) dokar válasza TasiA (#15306) üzenetére


dokar
addikt

Csövi!

Üresben gurult vagy motorfékkel? Motorféknél elvileg alapjárat alá tudsz menni.

Nekem olyan volt az elmúlt 5 évben mindössze csak 2-3 alkalommal, hogy fékeztem keményet és amikor felengedtem a féket leállt az autó. Nem blokkolt a kerék, nem fulladt le, csak simán leállt. Vajon ez valami hasonló lehet a te problémáddal?

extra - SEXRay

(#15309) Rics22 válasza TasiA (#15306) üzenetére


Rics22
tag

F astra igaz?
volt már dolgom ugyan ezzel a hibával.
először is alapjárati motort kéne kitisztítani,ha nem,akkor EGR szelepet nézd meg!

Üdv

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15310) fero02 válasza Rics22 (#15309) üzenetére


fero02
veterán

Sztem ez TasiA kollégánál olyan egyértelmű, mint neked a kilincs használata az ajtó nyitásakor. ;] :DDD ;) :K

(#15311) JanR válasza ocsi19 (#15304) üzenetére


JanR
addikt

Na akkor neked most milyen kocsid van Peti? :D

(#15312) Rics22 válasza fero02 (#15310) üzenetére


Rics22
tag

:F mivan...
ti még mindíg kilincsel nyitjátok az ajtót?...ejj :o
én elgitteltem,mert a GONDOLATOMMAL nyitom :DDD
amúgy meg próbáltam segíteni,mert ez az astra is 4. szerelő után került ide...

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15313) _seth_ válasza dokar (#15308) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem a C20NE motorfékkel soha sem ment alapjárat alá, az X20XEV is alapjáratig engedi esni a fordulatszámot utána azt tartja ezért van az, hogy bármelyik sebességben hagyom ha nem nyomok gázt akkor is gurul magától mert alapjáraton forog, pl 5-ben tartja a kb 42-t óra szerint és nem csökken le a fordulatszám de egyesben vagy kettesben gáz nélkül felengedve sem fullad le hanem gurul szépen :)

Nem lehet egyébként ECU hiba?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15314) dokar válasza _seth_ (#15313) üzenetére


dokar
addikt

Menjél lejtőn lefelé 3.-ban és kezdj el közepesen fékezni, nézd meg lemegy -e a fordulat alapjárat alá. Nálam alapjárat 1000 és 700-ig lemegy, utána kuplung be és már adja is a befecsit. :)

extra - SEXRay

(#15315) _seth_ válasza dokar (#15314) üzenetére


_seth_
veterán

Lejtőn? Itt bukik... felénk az alföld közepén ez nehéz feladat :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15316) deicide válasza dokar (#15314) üzenetére


deicide
veterán

Furcsa, ha sebességben van az autó és fékezek, nekem csak akkor megy alapjárat alá és kezd el rángatni, amikor az ahhoz a sebességi fokozathoz tartozó sebességnél lassabban megyek, ez 3-ban olyan 30km/h. De logikátlan is, ha mondjuk megyek 50-60-al 3-asban és elkezdek fékezni, elkezd csökkenni a fordulatszám természetesen, mert lassul az autó, de nem esik be alapjárat alá, csak ha túl lassan megyek az adott fokozathoz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15317) helkis válasza TasiA (#15306) üzenetére


helkis
addikt

ezen van már olyan szelep, ami elzárja a "benzincsövet" mikor motorfékkel gurulsz?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15318) _seth_ válasza _seth_ (#15315) üzenetére


_seth_
veterán

Megnéztem:

Harmadikban 70-es tempónál elvettem a gázt és gurultam motorfékkel, egy darabig 0 l/km volt a fogyasztás majd szépen fokozatosan emelkedett a fogyasztás majd ahogy elérte az alapjáratot beállt a fogyasztás is de nem rángatott egyszer sem ellenben meg sem állt hanem alapjáraton ment tovább :) Fékezek ugyanebben a helyzetben az már megint más téma, hogy nem elég, hogy fordulatszámhoz képest magas a fokozat gázt sem nyomok és még fékezek is azt persze, hogy nem szereti de ez meg nem is lényeges mindenesetre alapjáratig engedi csak leesni a fordulatszámot értelmes körülmények között.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15319) TasiA


TasiA
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!!!!

EGR szelepem nincs , nem is volt és minden olyan tiszta, hogy akár enni lehetne belőle, róla.
Mindenből volt már csere darab benne legalább 3, kivéve a kábelköteget. Amúgy olyan az alapjáratom mint a szög, illetve, rendesen szabályoz, nincs belassulva , kuplungot ráengedve, akár 3.-ban is el tudok indulni gáz nélkül. Nálam csak akkor van gond, ha gurul az autó! Mind1, hogy 15-el, vagy 70-el, fordulatról leesik alapjáratra, kicsit marad is ott, majd elkezd lefelé mászni a mutató és tötyörög 400-as fordulaton. Amint megállok, tárááámmm már emeli is ahová kell és ott marad, mint a szög 650-en.

Benzin cső elzáróm nincs, nálam a vezérlő computer motorféknél 1200-as fordulat felett egyszerűen nem fecskendez üzemanyagot, zárva tartja az injektorokat.

Viszont kaptam ma 1 ötletet, a km óra WEG jeladója, más néven útszakasz jeladója is lehet talán. Na azt az 1-et még nem cseréltem, mivel a BC-m (fedélzeti) tökéletesen mutat, számol.
Megpróbálom, hátha az a baja.

(#15320) tomyoy válasza dokar (#15308) üzenetére


tomyoy
senior tag

erre véletlenül nem jöttél rá, hogy miért csinálta?

történt velem is hasonló, valamelyik állat kidobott egy sörösüveget az aszfaltra, én későn vettem észre, nyomtam egy szép féket, megálltam és a mikor visszaengedtem a féket egyszerűen leállt a motor(kuplung be), de ez még hagyján, nem is indult be kb 5 percig. Azóta mindig szépen használom a féket, nem akarok valami lámpa előtt ottmaradni.... bár 1 év alatt kb 2x kellett nagyobbat fékeznem, egyszer kb 2percre rá bírtam indítani egyszer meg 5 percre:)

biztos valami vákum csővel kapcsolatos dolog, átnéztem de semmi...

nyiknyiknyiknyik

(#15321) bambano válasza tomyoy (#15320) üzenetére


bambano
titán

csak tippelek: a fékrásegítő membránja, szelepei rendben vannak?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15322) tomyoy válasza bambano (#15321) üzenetére


tomyoy
senior tag

kompletten cseréltem a fékrásegítő+főfékmunkahenger párost. Igazából azóta nem is kellett intenzíven fékeznem nem tudom, hogy leállna e.

nyiknyiknyiknyik

(#15323) dokar válasza tomyoy (#15320) üzenetére


dokar
addikt

lövésem sincs, mintha belefáradna a fékezésbe :D

extra - SEXRay

(#15324) tomyoy


tomyoy
senior tag

Opel felni

nyiknyiknyiknyik

(#15325) _seth_ válasza tomyoy (#15324) üzenetére


_seth_
veterán

Nem drága kicsit? 50-ért jóval ritkább 16-ost vettem használható gumival. Ezek 30 körül szoktak elkelni általában, ami nem ilyen szép pedig még kevesebbért vagy 40 körül de jó gumival.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15326) tomyoy válasza _seth_ (#15325) üzenetére


tomyoy
senior tag

ha minden jól megy akkor őket fogom megkaparíntani :) 40e, 195/50es gumikkal.

nyiknyiknyiknyik

(#15327) JanR válasza TasiA (#15306) üzenetére


JanR
addikt

Ilyen nekem is volt X20XEV-el, nekem az alapjárati motort kellett kitisztítani, az mindent megoldott. Szépen megtartotta az alapjáratot, mikor üresben gurultam.

(#15328) Rics22 válasza JanR (#15327) üzenetére


Rics22
tag

ugyan ezt leírtam már én is 2011-06-26 22:25:40-kor :U
és nézd meg mit kaptam rá :N

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15329) JanR válasza Rics22 (#15328) üzenetére


JanR
addikt

Utána elolvastam én is és láttam :D Előbb írtam, mint olvasta.

(#15330) TasiA válasza JanR (#15327) üzenetére


TasiA
senior tag

értem én hogy villanymotor :DDD

de nálam sebességfüggő!! Tehát Megyek, üresbe rakom, alapjárat jó! Aztán szépen lassan esik lefelé, majd megállok, ismét jó.

(#15331) fero02 válasza Rics22 (#15328) üzenetére


fero02
veterán

Nem b@szogatásnak szántam, még ha úgy is jött le. :R

Nyilván nem olvastad TasiA régebbi kommentjeit, ezért merészeltem mondani, amit mondtam. TasiA elhagyta már a kispályát, ilyen dolgokat kérdezés nélkül megcsinál, sőt... ;)

(#15332) TasiA válasza fero02 (#15331) üzenetére


TasiA
senior tag

:R :R :R :R :R :R

(#15333) Rics22 válasza fero02 (#15331) üzenetére


Rics22
tag

nem is volt az,nem is vettem annak :)
főleg,hogy itt a legtöbben jó arcok ...jó látni,hogy opelék összetartanak :R

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15334) fero02


fero02
veterán

A benzines Fastrákban hogy van megoldva a tempomat? Az összes autó, amiben van az elektromos gázpedálos? :U

(#15335) novieris


novieris
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok Nekem ajánlani Debrecenben olyan szervízt, ahol nem arany árban programozzák fel az utólag beépített tempomatot?
Köszi

(#15336) fero02 válasza novieris (#15335) üzenetére


fero02
veterán

Miért nem keresel rá a típusa alapján?

(#15337) tomyoy válasza fero02 (#15334) üzenetére


tomyoy
senior tag

na ezt elkezdtem guglizni, de csak utólag beépítettet láttam, az is német és 2 oldal.

holnap olajcsere, sajna kicsit elhúztam a cserét 13e km lett belőle. Most először fogok használni ilyen motor mosó folyadékot, bele kell önteni az olajba, járatni picit majd úgy leereszteni, azt mondják kihoz egy nagy csomó trutyit... +leszedem az alsó olaj deklit és szépen letakarítom...

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#15338) fero02 válasza tomyoy (#15337) üzenetére


fero02
veterán

Muta. :)

(#15339) novieris válasza fero02 (#15336) üzenetére


novieris
csendes tag

Már megtörtént, de nem találtam -számomra- használhatót.

(#15340) tomyoy válasza fero02 (#15338) üzenetére


tomyoy
senior tag

mit? :D

nyiknyiknyiknyik

(#15341) _seth_ válasza tomyoy (#15337) üzenetére


_seth_
veterán

A motormosó adalékkal csak óvatosan... sokszor olyan lerakódást is kimos amit már nem kellene főleg öregebb autóknál. Inkább azt szokták ajánlani ha tisztítani akarod a motort, hogy vegyél valami tescos übergagyi és olcsó olajat és olajszűrőt, azt tedd fel, menj vele 1-2e kilométert majd ereszd le és utána mehet bele normális olaj, jah és ezt csak nyáron szabad megjátszani, télen a gagyi olajat nem szereti a motor, nyáron még elmegy egy darabig :)

+ A motormosó adalékot nem fogod tudni 100%-ig leereszteni azaz hígítani és oldani fogja a beleöntött friss olajat is.

Nekem is csak a polcon porosodik egy üveggel :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15342) tomyoy válasza _seth_ (#15341) üzenetére


tomyoy
senior tag

biztos nagyon erős a cucc, mert ahogy öntöttem bele felül már ott láttam hogy elkezdte oldani az olajat, amikor már mindenhol folyik az olaj, akkor már mindegy :DDD

megtörtént a leeresztés, hát ilyen rossz olajat még életemben nem láttam:) megfogdostam a főtengely környékét és mikor összemorzsoltam az ujjaimat olyan volt mint ha egy marék olajos homokot dörzsöltem volna, most megyek gázolajért és lecsapatom, csilli villi legyen belül is.

jah igen a motormosó adalékkal 5 percig kell járatni a motort alapjáraton, majd leállítani és leereszteni azonnal az olajat, na nekem 6 percig járt, mert az utolsó egy percben már igaz a kezemben volt a kulcs, de a motor ugyanúgy járt :U :D (kicsit dadogott)

fero: tempomat: 1. 2.3.4
ezeket találtam...

motormosó:

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#15343) _seth_ válasza tomyoy (#15342) üzenetére


_seth_
veterán

Én egyszer öntöttem STP motormosó adalékot még a kadettbe de ránézésre sem volt semmi extra a kifolyt olajban és tapintásra sem, igaz főleg azoknál a motoroknál oldja a koszt az adalék ahol pl kihagynak 1-2 olajcserét és hasonló, normális olajjal ha be van tartva a csereperiódus akkor szerintem teljesen ki lehet hagyni az ilyen adalékot és mivel nem találtam egyetlen szerelőt sem aki ne azt mondta volna, hogy felejtsem el beleérve márkaszervizt is, na meg fórumot is így én sem erőltetem :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15344) fero02 válasza tomyoy (#15342) üzenetére


fero02
veterán

Köszi. Menet közben esett le, h ezek mind Vectra vagy Omega, de nekem Astra van és ezek a dolgok nem jöhetnek szóba.

(#15345) tomyoy válasza fero02 (#15344) üzenetére


tomyoy
senior tag

olyat olvastam, hogy az összes astrában utólag volt beszerelve omegából/vectrából a tempomat, egyáltalán van tempomatos f astra?

nyiknyiknyiknyik

(#15346) tomyoy válasza _seth_ (#15343) üzenetére


tomyoy
senior tag

mikor megvettem 2 éve az astrát, már akkor kiakartam pucolni az olajdeklit, mert durva lerakódások voltak rajta, reggel nekikezdtem és most fejeztem be, a blokk belsejére is szép
dzsuva van ráégve, most a következő az lesz hogy gázolajjal felöntöm, megforgatom párszor és hagyom állni egy éjszakát. Csak az a gáz hogy tömítést természetesen elfelejtettem venni :DDD

nyiknyiknyiknyik

(#15347) fero02 válasza tomyoy (#15345) üzenetére


fero02
veterán

Én úgy tudom, h volt, de csak is benzinesben. A dízelek (mind a 3 motor, amivel szerelték őket) az mind mechanikus adagoldós. Most egy léptetőmotoros megoldáson agyalok, de előtte csak körbenézek/körbekérdezek, hátha más tud vmit. ;)

(#15348) marsu válasza tomyoy (#15345) üzenetére


marsu
addikt

Nekem van tempomat az Omegában.

:K

Klassz dolog. Autópályán 130-at tartva, kétezres fordulaton a fogyasztás 7-8 liter közötti.

Press any key to continue ...

(#15349) _seth_ válasza tomyoy (#15346) üzenetére


_seth_
veterán

Én nem tudom hogy áll, amikor megvettem a szelepfedelet leszedték ott nem volt annyi kosz ami már problémás lenne csak a működésből adódó szerencsére de az olaj sem koszos nagyon amikor leeresztem :)

marsu: hasznos a tempomat szerintem is és könnyű megszokni :D A legjobb, hogy én úgy vettem meg a vectrát, hogy nem mondták, hogy tempomatos lenne, nyomkodtam a gombokat de arra jutottam, hogy nem is az csak cserélték a kart mert nem tartja a sebességet, nem persze mert a kuplungon pihentettem a lábam amihez elég cska hozzáérni és a tempomat lekapcsol :D Pozitív csalódás :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#15350) fero02 válasza _seth_ (#15349) üzenetére


fero02
veterán

Jól átbaxtak! ;] :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.