Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) renziNNN


renziNNN
tag

LG Smart Share-t használ/használt itt valaki? Mik a tapasztalatok?
Én nem tudom tesztelni sajnos, de ismerősöm high bitrate 4k anyagot gond nélkül lejátszott így wifin keresztül a tvn, így felmerül a kérdés, hogy mikor nem lehet ez elég? :)

(#41052) daneel_hu válasza Joshi (#41050) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem is be lehet rendesen állítani. Akinek pedig nem felel meg, kalibráltasson.
Az biztos, hogy amennyiben nem akar valaki kalibrátor lenni, akkor inkább megéri megbízni valakit ezzel a művelettel.
Persze az apósom is vett ipari porszívot, pedig nem takarító. :D ;]

(#41053) Joshi válasza daneel_hu (#41052) üzenetére


Joshi
titán

Nem csak azért vettem kalibráló eszközt mert jobban megérte mint kalibráltatni, hanem mert érdekelt a téma. Monitort kalibrálni azért mérföldekkel egyszerűbb, ott tényleg elég kis hozzáértés hiszen szinte teljesen automatán megy a művelet a PC miatt. Tévé az más kérdés, azzal már el lehet szórakozni. Persze aki ért hozzá annak gördülékenyebben megy. Aki pénzért kalibrál annak kötelező érteni hozzá és el is várják a minőséget. Én tuti nem csinálnám fő vagy mellékállásban, nekem túl pepecselős.

(#41054) Pro Koryak válasza Joshi (#41050) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért kíváncsi lennék észrevenné-e az illető a gyári képmód(THX Cinema) és a kalibrált kép közti difit egy pl. Pana(Sony) oleden főleg, ha nincs egyszerre egymás mellett a kettő vagy akár egy vakteszten?! :K

(#41055) chros válasza Pro Koryak (#41054) üzenetére


chros
őstag

Mindegyik "oregszik", a Pana es Sony is, mivel LG panel van bennuk is :)

[ Szerkesztve ]

(#41056) GSpecter


GSpecter
tag

Sziasztok!

Most jött meg a 65gz950-em, próbálnék HDD-ről filmet lejátszani, de nem tudom, hogy hogyan kell. :) Segítsetek légyszi!

(#41057) Joshi válasza GSpecter (#41056) üzenetére


Joshi
titán

Olvasd el a tévé használati útmutatóját. :B

(#41058) GSpecter válasza Joshi (#41057) üzenetére


GSpecter
tag

Köszönöm a segítséget, szép napot!

(#41059) Joshi válasza Pro Koryak (#41054) üzenetére


Joshi
titán

Basszus alig találtam meg a méréseket. Na szóval ilyen különbségek vannak a gyári és a mért értékek között. Pedig Sonynál a Cinema Pro pontos profilnak számít a többihez képest. Ez pedig a monitornak használt LCD.

(#41060) renziNNN válasza Joshi (#41057) üzenetére


renziNNN
tag

Már értem miért lettél bannolva korábban. :) :C

(#41061) Joshi válasza GSpecter (#41058) üzenetére


Joshi
titán

Akkor megteszem helyetted. Link

A 157. oldaltól. Ha sehogy nem megy a lejátszás, akkor meg kell formázni a meghajtót lehetőleg NTFS-re.

Szép napot. ;)

Ja és szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#41062) rothfb válasza GSpecter (#41056) üzenetére


rothfb
veterán

Én könyv nélkül kb 5 perc alatt rájöttem...

(#41063) Pro Koryak válasza Joshi (#41059) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Műszer persze kimutatja a szemmel nem láthatót eltérést is.
De szemre észrevennéd-e a kalibrált ill. gyári kép közti difit??? Vagy egy közismerten nagyon pontos gyári profilokkal rendelkező Panán. :F

[ Szerkesztve ]

(#41064) rothfb válasza renziNNN (#41060) üzenetére


rothfb
veterán

Ááá nem ezért... Ez most nem trollkodás. De akkor...:DDD

(#41065) Joshi válasza Pro Koryak (#41063) üzenetére


Joshi
titán

Ott lehetnek gondok egy nem kalibrált kijelzőn, ahol vagy sötét, vagy világos jeleneteknél elvesznek a részletek. Ebben nagyon sokat segít a kalibrálás. A színeknél csak akkor ha nagyon el van mászva, mondjuk arra tényleg jók a gyári profilok. Eddig minden márkának volt aránylag jó profilja. Most a GZ2000-es modellt ne nézzük, mert az annyival drágább, hogy abból az árkülönbözetből több i1 display pro is kijön. :D

(#41066) GSpecter válasza rothfb (#41062) üzenetére


GSpecter
tag

Te sokkal ügyesebb lehetsz nálam. Hol van egyáltalán a médalejátszó?

(#41067) GSpecter válasza Joshi (#41061) üzenetére


GSpecter
tag

Értem, szóval HDD-ről nem lehet filmet lejátszani, csak ha a TV-vel rögzítettem. Pendrive-ról viszont igen. Kipróbáltam, pendrive-ról működik.

Köszönöm!

(#41068) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Én vele fogom a kalibrálást elvégeztetni !!!(valamit tudhat ez a "figura"/ A nagy sáskarák/ [link]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#41069) Joshi válasza GSpecter (#41067) üzenetére


Joshi
titán

Kizárt hogy pendriveról lejátszik külső HDD-ről meg nem. :( Egyedül a tévé műsor felvételéhez kell egyedileg megformázni a pendriveot vagy HDD-t.

(#41070) rothfb válasza Joshi (#41069) üzenetére


rothfb
veterán

+1

(#41071) cujo69 válasza GSpecter (#41067) üzenetére


cujo69
tag

Lehet számít a HDD mérete is,ha nagy tárhelyű,lehet nem ismeri fel.

(#41072) Fisha válasza rothfb (#41070) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem a kolléga a menüben nem igazodik el még rendesen. Segíthetne is neki akár valaki, akinek panája van a szekálás helyett. Vagy lehet ignorálni is, ha annyira hülyeségnek gondoljátok a kérdést.

(#41073) Joshi válasza Fisha (#41072) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy hol van a lejátszó program a menüben, az ott van a manualban. Ha azt kérdezi meg, hogy egy 8TB-os HDD-t felismer a tévé vagy nem, azt a kérdést megértem.

(#41074) dh66e válasza Fisha (#41072) üzenetére


dh66e
veterán

+1

(#41075) krx21 válasza Joshi (#41050) üzenetére


krx21
nagyúr

" de látom neked se ment át, hogy a fényerővesztés folyamatos a használat során."
Ez azért nem igaz a gyakorlatban, mert az elektronika kompenzálja.
Volt valahol régen ilyen több ezer órás, időnkénti fénymérős teszt. LCD és OLED is volt benne.
Az eredmény az volt, hogy az OLED jobban tartja a fényerejét az idő múlásával, mint az lCD... :K

(#41076) adamssss válasza GSpecter (#41067) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem is sokszor volt gond a HDD-vel. Nekem az segített, hogy a bekapcsolás előtt már rádugtam és vártam egy kicsit hogy felpörögjön. Az LG-m azelőtt sokszor nem volt hajlandó elindítani egy filmet de ezzel a módszerrel 10/9-szer sikerül minden gond nélkül.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41077) daneel_hu válasza krx21 (#41075) üzenetére


daneel_hu
addikt

8 000-12 000 óra volt az oledben. Ez idő alatt értékelhető fényerőveszteséget nem mértek.
De ettől még 20 000-nél akár lehet 5%-os is, ezt nem tudjuk. :)
Az inhomogenitás a gáz, ahogy Joshi írta... az símán bejátszhat akár 500 - 1 000 óra után is.

(#41078) Joshi válasza krx21 (#41075) üzenetére


Joshi
titán

Persze, meg fényerőt feljebb lehet állítani, max a 120nit mondjuk idővel nem 17-es értéken lesz, hanem 20-on. Ez igaz. A lényeg ahogy láthatod a profil méréseimből, hogy a gyári se annyira jó. Természetesen használható és valakinek fel sem tűnik hogy rossz lenne.

(#41079) GSpecter válasza adamssss (#41076) üzenetére


GSpecter
tag

Köszönöm. Megpróbálom így, mert a menüben az eszközöknél nem jelenítette meg a HDD-t, a pendrive-ot meg gond nélkül. Egyébként egyáltalán nem nagy, egy 320 Gb-os HDD-ről van szó.

(#41080) krx21 válasza Joshi (#41078) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem az állítható fényerőről beszélek. Feltételezésem szerint a panel kalibrációs üzem adatai által, a szoftver automatikusan kompenzálja.
Tehát nem te állítod, hanem saját maga...
Ehhez hasonlóan anno még a plazma is csinált ilyet amúgy. Bár elég bután, mert egyszerre megemelt mindent, tehát a fekete szint is emelkedett e miatt...

(#41081) PuMbA válasza krx21 (#41075) üzenetére


PuMbA
titán

"Az eredmény az volt, hogy az OLED jobban tartja a fényerejét az idő múlásával, mint az lCD..."

Az eredmény pontosabban az volt, hogy egy vélhetőleg gyári hibás IPS paneles LG TV nem tartotta a fényerejét, míg egy VA paneles Samsungé ugyanolyan maradt :) A tesztben 1db OLED és 2db LCD szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#41082) krx21 válasza PuMbA (#41081) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, hogy ez volt a felállás. De hogy mennyire volt a fényerejét vesztő lcd gyárilag hibás, hát nem hiszem. De a lényeg, hogy mindkét technológia veszti a fényerejét, de az lcd-ben nincs ilyen kompenzáció az biztos... :U

(#41083) PuMbA válasza krx21 (#41082) üzenetére


PuMbA
titán

Az OLED panelben lévő szerves vegyület önmagában bocsát ki fényt, míg az LCD panel tök sötét. A háttérfény adja az LCD fényerejét. Egy LED vagy CCFL cső fényereje pedig sosem csökken. Szüleim 6 éves TV-je is ugyanannyi fényerővel megy, mint újonnan, de ha PH-ról veszel egy 15 éves használt LCD-t ötezerért, annak is ugyanakkora lesz a fényereje, mint újkorában :)

[ Szerkesztve ]

(#41084) PuMbA válasza PuMbA (#41083) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval ezt az LCD technológia veszti a fényerejét dolgot gondold át, mert már tudnánk róla, ha igaz lenne, így 20 évvel az LCD-k térnyerése óta :) Csomó használt LCD monitor eladásánál gond lenne vagy a 10 éves bicikli LED lámpám már fél fényerőn menne.

[ Szerkesztve ]

(#41085) dannyl


dannyl
addikt

[link] Erről mi a véleményetek? Imádom az ambilight-ot, és valami ilyesmit szeretnék venni, de több fórumon is óva intettek a használt OLED-től.
Köszi előre is.

(#41086) Celtis válasza PuMbA (#41083) üzenetére


Celtis
veterán

Egyrészt a fényerejét a háttérvilágítás adja, ami öregszik és csökken az ereje. Másrészt a kijelző nem zárt, belemegy a por és a reflektor, diffúzor rétegek hatásfoka romlik.
A Sasmung topikba tett be egy srác képet a szétszedett panelről.

(#41087) Joshi válasza krx21 (#41080) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom mi alapján kompenzálná, vagy ha mégis az biztosan pontatlan. Mivel szerves anyagon alapul az OLED, így biztosan hosszabb távon változik a referenciához képest.

(#41088) FollowTheORI válasza dannyl (#41085) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy nézem ez még annyira nem használt, így annyira nem félnék tőle... de mindenképp meg kell nézni élőben kis teszttel, és ha minden oké szerintem vehető.

Max árából alkudnék picit... talán ez a 300k így kicsit sok érte fél éves garival... inkább olyan 270-280 körül hoznám el max.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41089) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Nekem az IPS paneles LG tévéimnek a fényereje semmit sem csökkent a 7 év alatt , pedig hát elég sok üzemóra ment és megy beléjük.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#41090) Joshi válasza dannyl (#41085) üzenetére


Joshi
titán

Nem tűnik rossznak. Ha élőben kipróbálod és az itt ajánlott színes teljes képernyős tesztekkel leellenőrzöd hogy van-e képvisszamaradás esetleg pixel hiba, és hibátlan e téren, akkor jó lehet. Nekem nagyúsan kevés a gari rá. Azt írja 4 hónapos a készülék és ez év végéig van még rá. Az csak 1 év gari. Meg kell kérdezni hova szól a gari.

(#41091) alaves válasza dannyl (#41085) üzenetére


alaves
addikt

4 hónapos és szept.-ig van gari, akkor az nem lehet gyári 2 év garancia szerintem. Saját táv. 123654-el üzemórát megnézném. Számít még, hogy mekkora kontraszt (OLED fény) értéken használták. Egyébként jó TV, viszont HDMI 2.1 nincs ha esetleg kellene, valamint agresszívebb a pixeleltolás (már akit zavar).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#41092) krx21 válasza Joshi (#41087) üzenetére


krx21
nagyúr

Maga az egész LG féle kompenzáció arról szól, hogy komolyan vizsgálva lett a Oled öregedéséből fakadó változások. A kompenzáció ezt csinálja most is...

(#41093) Fisha válasza dannyl (#41085) üzenetére


Fisha
őstag

Ha megvizsgálod alaposan a beégést, akkor szerintem ez nyugodtan megvehető. Még garis, szinte új, nagy kockázat nincs benne, de meg kell vizsgálni rendesen az átvétel előtt. Garit is érdemes azért megnézni, hogy pontosan milyen, mert tudjuk hogy azért vannak trükközős cégek.

[ Szerkesztve ]

(#41094) krx21 válasza PuMbA (#41084) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig a LED háttérvilágítás valamint a Quantum dot réteg is öregszik.
A CCFL technológia pedig végképp. Az, hogy ennek mértéke nem okoz gondot az más kérdés, hisz jó eséllyel az összes egyszerre öregszik..

[ Szerkesztve ]

(#41095) dannyl válasza FollowTheORI (#41088) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi a választ neked is, Joshi-nak, és alaves-nek is.
A TV-t a philips egy rendezvényén állították ki, ment néhány órát, így nem mehetett már nyilván üzletbe. A philips dolgozóinak lett felajánlva nyomott áron, külön szerződéssel 1 éves garira. Most 70 üzemóra van benne, állítólag folt és pixelhiba mentes, "tökéletes" állapotban. Ennke fényében én elmegyek megnézni. Mit nézzek rajta? Mert ehhez sajnos nagyon hülye vagyok.

(#41096) Joshi válasza krx21 (#41092) üzenetére


Joshi
titán

Pont ez az hogy nem is működik túl jól, vagyis részben. Már eleve Sony azt írja hogy a kézi pixelfrissítést évente max egyszer hajtsa végre a user, LG ilyet nem ír. Rtings nyúzos teszteknél azért voltak gondok a 2017-es panellal, de "normál" használat mellett is van panasz rendesen (AVS fórum). Nekem is 2017-es panel van a Sonyban.

(#41097) Joshi válasza dannyl (#41095) üzenetére


Joshi
titán

Ha valóban csak ennyit ment akkor jó lehet. Mindenképpen nézd meg teljes képernyős színes képekkel. Te magad is készíthetsz a Painttel 3840x2160-as felbontással fehér, fekete, piros, zöld, kék, cián, citromsárga, narancssárga és 5 és 10%-os szürkét is készíts hogy van-e vertical banding. Ha nem tudod hogy kell keress meg privibe és leírom neked. De el is tudom küldeni mailbe, mert én már készítettem.

Ja és a color tintingre is figyelj, pl a teljes zöld háttérnél sárga foltok, vagy teljes fehérnél rózsaszínes foltok. Na ezek ne legyenek, vagy csak nagyon minimális.

Ha ezek amiket most leírtam rendben vannak, akkor fölösleges videókat meg egyebeket nézegetned, mert az tökéletes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#41098) krx21 válasza Joshi (#41096) üzenetére


krx21
nagyúr

Arról nem érdemes vitázni, hogy mennyire működik jól. Bizonyára évről-évre egyre jobb lesz... Azért ha körbenézel a neten, oldott már meg sok ottmaradt foltot, tehát nem olyan rossz az már...
A lényeg, hogy mi nem véletlenül vettünk Oled-et. Kompromisszumok vannak és valószínűleg jó darabig még lesznek is… ;)

[ Szerkesztve ]

(#41099) Joshi válasza krx21 (#41098) üzenetére


Joshi
titán

Persze, meg az LG is oldott meg foltot panelcserével. ;]

(#41100) krx21 válasza Joshi (#41099) üzenetére


krx21
nagyúr

Senki nem állított olyat, hogy nem lehet beégetni, tönkretenni, persze hogy lehet… viszont normál használatra már te is bevállaltad... :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.