Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Tulku válasza renatto (#41500) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy elképzelhető, hogy az adott brand a 0 értékeken is rásegít....

(#41502) daneel_hu válasza rothfb (#41499) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nézz utána mit hívnak szappanopera effektnek. :)
A mozgásmegjelenítésben igazad van, de nem tér el annyira amennyire mondod, LG-n belül igen mert a B-széria egy elavult technológiát használ, de minden más márka és modell nagyjából ugyanazt tudja.

A szappanopera-effekt nem valami rossz interpoláció okozta baj (illetve nekem az :D), hanem maga a tévé képességeit kihasználó mozgásmegjelenítés.
Ha 60 különböző képkockát fog megjeleníteni a Panád, (mondjuk egy 24 képkockás filmből), amiben ugye 24 valódi képkocka van és 36 számolt ( :O ), akkor az olyan szappanopera-orgia lesz mint a huzat.

(#41503) rothfb válasza renatto (#41500) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor én szerencsés vagyok. Más meg nézze a "röcögést", akadást.
Nem vezetek félre senkit.
Te nem voltál itt, mikor pl a nagy vitákat kiváltó B és C sorozat közötti különbségek minimalítása (nem tudom van e ilyen szó :DDD ) (hogy csak anyaghasználat, meg dizájnbeli) komoly cáfolatokat kapott. Videók bizonyították be, hogy bizony mozgásmegjelenítésben iszonyatos különbségek vannak. Mint ahogy mozgásmegjelenítési technológiákban is. Ezek után egyértelműen kijelenteni, hogy minden márka esetében (de még márkán belül is) egy bizonyos beállítás ugyanazt hozza, legalábbis komoly szűklátókörűségre adhat okot. ;]

Szerk.: A Gemini Man-t meg ne keverjük ide, mert az már alapból úgy készült, ahogy. Nem is tudom, hogy ott a mozgásmegjelenítés állításánál észre lehetne e venni bármit. Talán logikusan gondolkodva gyors mozgásoknál az artifact-ot igen.

[ Szerkesztve ]

(#41504) daneel_hu válasza rothfb (#41503) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem láttam Philips, Pana, Sony-ban olyan rossz interpolációt mint a régi LG-kben, vagy most a B-sorozatban. Ez egy éve is pontosan ugyanígy volt.
Azt nem értettem, hogy az E miért olyan mint a nem LG oledek? Illetve mint kiderült a C is olyan.

De ha magasra állítod az interpolációt, az bármilyen modellen szappanozni fog. Ez törvényszerű.

(#41505) renatto válasza rothfb (#41503) üzenetére


renatto
őstag

Arról volt szó, ha minden ki van lőve.
Ez nem szerencse kérdése. Mert így lehetek én is a szerencsés, mivel a röcögés fel sem tűnik, a "szappanopera effekt"-tel viszont vallatni lehetne.
Hiába a Sony csúcs interpoláció, én azon is sírni tudnék. :K

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#41506) rothfb válasza daneel_hu (#41504) üzenetére


rothfb
veterán

Ezen biztosan nem fogunk összeveszni. Veled biztosan nem.:N ;)
Amúgy is lehet, hogy ez olyan mint a szépség. Szubjektív. Mindenkinek más a szép.

(#41507) Tulku válasza rothfb (#41506) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként én is az interpoláció pártján állok....inkább legyen artifact, csak ne fogazzon (fűrészfog effektus, nehogy valaki rosszra gondoljon! ;] )...már ezer éve olyan katódsugárcsöves TV-t vettem, amiben ez benne volt...

(#41508) belan válasza janos666 (#41491) üzenetére


belan
addikt

80 van mindig sok?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41509) snpetit válasza belan (#41490) üzenetére


snpetit
aktív tag

A fényerő 41 nem sötét?

(#41510) chros válasza belan (#41508) üzenetére


chros
őstag

85 a default kontrasztra, rakd vissza arra.

[ Szerkesztve ]

(#41511) belan válasza snpetit (#41509) üzenetére


belan
addikt

Nekem nem így valahogy szebbek a színek tudom valahol meg a sötét miatt el vesznek a részletek jobban! Én így szeretem. Chros ok :R

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41512) athomi


athomi
veterán

Megtörtént a kijelzőcsere (55B8).

- A banding sokkal jobb az új kijelzőn, "lágyabb, finomabb" lett. Az 5% szürke összehasonlíthatatlanul jobb a korábbinál.
- Pixelhibákat vizsgálni még nem volt időm, az előző kijelzőmön az is volt bőven (egy tucat halott pixel, 2-3 hibás alpixel).
- A fő problémám viszont maradt az új kijelzőnél is. A sárga színe zöldbe torzul a betekintési szögek változtatásával. Ha közel ülök, akkor közelről is látszik a képszéleken hiába pozicionálok középre. :( :(((

[ Szerkesztve ]

(#41513) athomi válasza athomi (#41512) üzenetére


athomi
veterán

Ja és nekem a szerviz azt a tájékoztatást adta, hogy kizárólag a kijelzőre indul újra a 2 év jótállás. Korábban itt mintha azt olvastam volna, hogy a teljes készülékre. Akkor most mi az igazság erről? Van valakinek hivatalos infója?

(#41514) belan válasza athomi (#41513) üzenetére


belan
addikt

Akkor nekem is újra indult a kijelzőre a 2 év garancia vajon érdekes :F :U

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41515) nitro16 válasza athomi (#41513) üzenetére


nitro16
senior tag

Ez eddig is így volt.....

(#41516) snpetit válasza belan (#41511) üzenetére


snpetit
aktív tag

Persze, ha Neked így jó akkor :R csak kérdeztem miért használod így, gondoltam, hogy valami oka van. Tényleg sok félék vagyunk különböző ízléssel. A lényeg, hogy megtaláld ami tetszik.

(#41517) rothfb válasza athomi (#41513) üzenetére


rothfb
veterán

Miért indulna újra az egész készülékre? Sosem volt erről szó. De ha bárhol , bármikor, bárki írt ilyet, linkkeld be a megjegyzést.

(#41518) belan


belan
addikt

Gyereke a YouTube miért akad 4k de csak hosszabb videó? És az lenne a kérdésem tesóm át veszi a tv úgy néz ki 570 ezer 65 b9 vagy 65c9 a médiába 630! Eruonicsba 570 a 65 b9, megeri azt 60 ezret különbséget?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41519) krx21 válasza belan (#41518) üzenetére


krx21
nagyúr

Meg!

(#41520) belan válasza krx21 (#41519) üzenetére


belan
addikt

Te vettél rá Plus garanciát?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41521) rothfb válasza belan (#41518) üzenetére


rothfb
veterán

C sorozatot vegyél. Ha már ismét tv-t veszel. Volt már szó erről nemrég.

(#41522) belan válasza rothfb (#41521) üzenetére


belan
addikt

Jó csak 60 ezer is 60 ezer ;] :R

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41523) rothfb válasza belan (#41522) üzenetére


rothfb
veterán

Persze, de ekkora összegnél? Több százezernél 60000 ugyan nem semmi, de nem is releváns összeg. És tv-t nem pár hónapra vesz az ember. Legalábbis én nem.:DD

(#41524) Pro Koryak válasza belan (#41518) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Most nem azért, de 650e-ért kapsz Pana 65GZ1500-at soundbarral, alapból közel kalibrált képpel + kiváló általános képminőséggel, atomstabil rendszerrel...stb. Amiknek az LG néha csak futkos utána...

[ Szerkesztve ]

(#41525) rothfb válasza Pro Koryak (#41524) üzenetére


rothfb
veterán

Ja 650-ért van a Média Marktban... Nem semmi az ár.
Már akartam írni, hogy ne feszítsd a húrt... De emellett az ár mellett nehéz elmenni. Alkalmi vétel.

(#41526) krx21 válasza belan (#41520) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem :N

(#41527) adamssss válasza Pro Koryak (#41524) üzenetére


adamssss
veterán

En most dontottem h valsag ide vagy oda veszek egy 65-oset. Eddig csak az lg c9 johetett szoba de vajon ez a pana annyival jobb lenne? (Soundbarom sajnos van igy az nekem kb nem er semmit max ha eladnam)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41528) Gtaati válasza Pro Koryak (#41524) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Valóban jó az ár és valóban közel kalibrált képet ad a Pana. Lg-t nem védem, de hogy atom biztos és véleményem szerint az egyik legjobban kezelhető OS-e van az biztos ami után sok gyártó futhatna..... Képminőségre meg az LG felső kategóriától lefelé egy kalibrálás után ugyanazt a minőséget tudja képviselni és ha fizetsz is a kalibrálásért még utána is lehet olcsóbban jössz ki egy LG-vel. Hozzáteszem ha jó árban van a Pana, mondjuk egy árban az LG-vel nyilván nagyon-nagyon jó választás a Panasonic!

(#41529) salapp válasza Gtaati (#41528) üzenetére


salapp
addikt

Jó, akkor én meg nem védem a Panát, de teljesen jól használható az OS (kicsit 2000-es évek fapados kinézet) és eddig atombiztosnak tűnik. Színei és lényeges profiljai out of the box tök jók, hangja se rossz. Placebo, de tök jó érzés, hogy nem LG, nem Samsung, akinek a marketingeseit támogattam.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#41530) Gtaati válasza salapp (#41529) üzenetére


Gtaati
őstag

Teljesen megértelek, és elfogadom a véleményedet és egyet is értek vele! A marketinges része a dolognak meg leginkább a Samsungra igaz. Ahogy fentebb is írtam, hogy ha hasonló árban vannak akkor nagyon-nagyon jó választás a Pana! Jeleng egy 55"-s oledem van és nagyon szeretnék 65"-t is egyszer, és ha egy árban lenne az lg és a pana akkor nagyon elgondolkodnék a panán, mondom ezt úgy, hogy idáig csak LG-k voltak-vannak itthon... Mivel van külső lejátszóm és komplett házimozi, így a tv-t jelenleg csak megjelenítésre használom(nem mindig volt így) és ez által a képminőség ami nekem a legjobban számít!!

[ Szerkesztve ]

(#41531) daneel_hu válasza belan (#41522) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha LG-t veszel, akkor legalább a C-kategóriával indíts.
Sokkal jobb az interpoláció C-től felfelé. Az okát nem tudjuk...
60 ezret megér ez a különbség 65 colnál, de szerintem még 55-ösnél is.

[ Szerkesztve ]

(#41532) so_ha


so_ha
senior tag

Úgy tűnik, hogy a tv piacra a Huawei Oled hozza el / kényszeríti ki a gigabites ethernet csatlakozót.
"Található az eszközben Bluetooth 5 modul és 802.11ac szabványnak is megfelelő, 2x2 MIMO antennával szerelt, kétsávos Wi-Fi is. Rendelkezik a Vision X65 gigabites Ethernet csatlakozóval, kettő USB 3.0 aljzattal, négy darab HDMI-vel, melyek közül az egyik HDMI-ARC szupportra is képes, és egyebek mellett optikai csatlakozó is van külső hangrendszerek számára, de a beépített megoldás is eléggé jól sikerült papíron."

(#41533) Pro Koryak válasza adamssss (#41527) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nézd, én az itteni sok LG panasz miatt vettem másikat.
Nem érdekel, hogy az LG szerviz szó nélkül lecummant, ha panelcsere van vagy valami probléma a tévével. Szerintem ekkora értéknél ne legyen normál használat közben is látható = zavaró hiba.
C8, majd C9-et akartam, de ... :Y :O ebből lett a Pana, most múlt egy éves és semmi problémám nem volt eddig. Beüzemeltem, beállítottam és azóta csak :R :C .

Ha most vennék, tuti ezt választanám, még így is néha agyalok rajta, pedig itt a proji, ami 4x akkora képfelület + ennek is baromi jó a képe.
Nekem ez a visszafogott design is nagyon bejön, valahogy minőséginek, időtállónak tűnik. :K

(#41534) jamy79


jamy79
tag

Fórumtárs ajánlására vettem egy Axagon ADE-SR USB 3.0 Gigabit Ethernet Adaptert az LG 55B7-hez. Korábban néha előfordultak akadások az UHD filmek esetében LAN-on keresztül, de most úgy néz ki, hogy a fenti adapterrel akadásmentes lett a lejátszás. :) Köszöm az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#41535) adamssss válasza Pro Koryak (#41533) üzenetére


adamssss
veterán

Mondasz valamit mondjuk a 650 még mindig kutya sok pénz és sanszos, hogy a c9 lesz még 600 alatt a pana meg lejjebb szerintem már nem fog menni.
Plusz én használnám játékra is így a HDMI 2.1, VRR előny bár hozzá kell tenni, hogy eddig sem volt semmi bajom a tv-vel és egy 910-en játszom néha-néha. Hát nem tudom, agyalok.

Btw ha neked is ez a gz1500-ad van akkor megkérdezném, hogy telóról tudsz-e zenét lejátszani ha a tv ki van kapcsolva? (iPhone-ről érdekelne első sorban) Mert ha igen akkor kb eladhatom a Sound bart és akkor megint más lenne az anyagi része a dolognak. Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41536) rothfb válasza adamssss (#41535) üzenetére


rothfb
veterán

Ugyan nem engem kérdeztél és nem GZ1500-am van. De van egy 65FZ950-em soundbarral. Én kizártnak tartom úgy lejátszani zenét akár a GZ1500-as soundbarral is, hogy ki van kapcsolva a tv.
Nálam pl egyedi csatlakozóval csatlakozik a tv-hez a soundbar, mondhatni egybe (bár ez rossz kifejezés) van építve, meg van a helye a tv előtt, alatt. Külön nem tud bluetooth-ot. Arra szolgál a Technics márkájú soundbar, hogy a tv hangját kiadja. Mindegy, hogy szifon vagy android, nagy valószínűséggel, a te soundbarod tud külön bluetooth-ot.
Nálam erre itthon van legalább 3 hangkeltő, ami tud telóról lejátszani. JBL, Hama internetrádió, emeleten is van egy 2.1-es.
Egy szóval a válasz, nem tud a tv soundbar-ja külön zenét lejátszani telefonról.

(#41537) Bubukain válasza Pro Koryak (#41524) üzenetére


Bubukain
senior tag

Ha nem fontos a HBO go, az Apple TV+, a Plex, az Airplay és a Homekit akkor jó választás lehet a Pana TV.
Nekem Pana van a hálóban de már bánom, Nappaliban a C9 mindent lejátszik.

(#41538) belan


belan
addikt

Gyerekek ezt nem fogjátok el hinni lehet hibás tv kaptam a mediamarktba! 65 c9 wifire nem akar rá kapcsolódni! És most vettem észre hogy a hátulja a bal oldalt el ál egy kicsit valaki találkozott már ilyenel tényleg lassan fel akasztóm magam! :W

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41539) chros válasza adamssss (#41535) üzenetére


chros
őstag

Van Pana olcsobban is :) [link]
Ha nem kell HDMI 2.1 tamogatas, s PC mod 23p judder free playback, akkor mehet a menet.
Az appokat ne band, egy olcso Fire Stick 4k megoldja a problemat, ha szukseg van ra.

(#41538) belan : hivd a szervizt! :D Csak viccelek, vidd vissza, s kerj masikat!

(#41540) adamssss válasza chros (#41539) üzenetére


adamssss
veterán

Hmmm. Mondjuk a c9 jobban tetszik design-ra meg igazabol a webos-t nagyon szeretem. Szerintem inkabb megvarom mig lemegy az ara...
egyedul a belso media playert hasznalom rendszeresen onnan nezem a filmeket.
amugy ez a gz950 az a 2019-es modell? Ergo ugyanaz a panel van benne mint a c9-ben?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41541) Pro Koryak válasza adamssss (#41535) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nekem FZ800 van, a csóróPanaoled. :B

Most 580e a 65GZ950, ami mindenben megegyezik a GZ1500-al, kivéve a soundbar.
Esetleg 900e a 65GZ2000.

Persze az LG médialejátszó + webos több mindent tud + a szerviz elnéző, még. Ezért is kedvelt annyira.

(#41537) Bubukain
Nálam a proji miatt mindenképpen van külső médiajátszó, szóval ezek a tévénél nem fontosak.

(#41542) rothfb válasza Bubukain (#41537) üzenetére


rothfb
veterán

Kell egy normális médialejátszó és kész. Azt is le fogja játszani amit az LG nem. Meg kell egy Pana tv és problem solved.
Egy tv-nek nem az a dolga, hogy "mindent" lejátszon. Jó lenne, de még olyat nem találtak ki.
És ha már itt tartunk, azt hiszed itt mi panások mindig tv műsort nézünk? És mégsem panaszkodunk? Mi is lejátszunk mindent és még a tv-vel is meg vagyunk elégedve, ezért nem látsz itt panást panaszkodni.:U

(#41543) rothfb válasza belan (#41538) üzenetére


rothfb
veterán

Ha jól látom, az nem kicsit áll el. Jól látom?

(#41544) blakey válasza belan (#41538) üzenetére


blakey
titán

A Wifi fix csatornán legyen, 2,4 GHz-en 1-11, 5GHz-en 36-48 között, ha így jó akkor utána megnézheted, hogy mit nem szeret.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41545) Celtis válasza belan (#41538) üzenetére


Celtis
veterán

Kétszer szedték szét a TV-det nem? Valószínűleg rosszul pattintották vissza a burkolatot.
Könnyen lehet, hogy a wifi is ennek az áldozata, de most azért nézd meg alaposabban.

(#41546) belan válasza rothfb (#41543) üzenetére


belan
addikt

Fel centi de ez egy 65 c9 ma hoztam el a mediamarktbol WiFi működik már! Azt mondta mediamarkt a főnök 3 napja hozták vissza visszs küldtél a illető hogy kijelző hibás de kijelzőnek semmi baja és mondták 3 napon belül vissza lett küldve! És 630 oda adják mert ez egy darab van másik kialottot van csak én mondom nekem új kell csak! Vissza mentem nagy alkudozásra 570 oda adta a főnök nekem!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41547) Strezi válasza belan (#41546) üzenetére


Strezi
őstag

:C Bakker, az a szenvedés, amit itt a topicban előadsz :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41548) belan válasza Strezi (#41547) üzenetére


belan
addikt

Ez van most így alakult a dolog más is járhat úgy mint én a 55 colos c9 el ezért vagyunk itt segítsünk egymásnak nem!!? Vagy te nem így látod.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41549) Pro Koryak válasza belan (#41546) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vidd be neki a fényképet, hátha visszaad még valamennyit.

" 630 oda adják mert ez egy darab van"
A bontatlan is 630e, ráadásul MM webshopban és csak 1-5 nap a szállítás.

Nem akart nagyon átverni az ürge, áááááááádehogy.

Azért tényleg röhej, hogy ennyi szopás után meg sem próbálsz, próbáltok más márkát. :Y

[ Szerkesztve ]

(#41550) krx21 válasza belan (#41538) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak én gondolom, hogy nem túl jól fotózol? Itt is nem nagyon látni a lényeget. Az előző probléma is leginkább a nem túl jó fotóid miatt nem derült ki...
Amúgy rosszul írtam az előbb megéri a felárat a C sorozat... Meg!

Simán lehet, hogy a szervizes nem pattintotta rá rendesen a hátulját...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.