Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) gurus válasza daneel_hu (#41599) üzenetére


gurus
aktív tag

kinek a pap kinek a papné.neked ez jó de nekem más.én ha 20 oled fényen tudom csak nézni már kidobtam volna az ablakon.gondolom te vagy aki autópályán 60 száguldozik :N

[ Szerkesztve ]

(#41602) MrBazsi válasza daneel_hu (#41597) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Én továbbra sem B9ről beszélek....
Annyit írtam h B8 vs C8 a való életben nulla különbség képminőségileg.Tetszik, nem tetszik ez így van, mondhat bárki bármit.
A B9et nem ismerem. Részemről pont.

(#41603) belan válasza Joshi (#41568) üzenetére


belan
addikt

Nem jöttem rá mi a értelme de azt tudom jól meg szivatot! ;] Persze figyelmetlen is voltam! Látom be indult a buli! ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41604) Joshi válasza MrBazsi (#41602) üzenetére


Joshi
titán

Azt akarja daneel_hu elérni nálad, hogy hasonlítsd össze a B8 és C8 interpolációs képességeit. Az általános képminőségben soha nem lesz érdemi különbség. Ha nem használod az interpolációt, akkor meg nincs is miről beszélni.

(#41605) krx21 válasza MrBazsi (#41602) üzenetére


krx21
nagyúr

De összehasonlítottad az interpolációt, vagy nem is használod?
Általános képminőségben tényleg nem igen van különbség, de mozgásjavításban már lehet...

[ Szerkesztve ]

(#41606) daneel_hu válasza Joshi (#41604) üzenetére


daneel_hu
addikt

De az interpoláció - tetszik vagy nem tetszik - sajnos a sample and hold kijelzők része.
Én is utálom, de néha muszáj használni.
Igen, nagyon jól megfogalmaztad, csakis az interpolációról beszélek.

Fischaval, Rothfb-vel elég jól körüljártuk ezt a próbát, szerintem sikerült láttatni amit kell.
Ha valaki nem hiszi, hát pont nem érdekel.
Van bizonyíték rá, neki csak a hit marad semmi más. Az nekem kevés.

(#41607) Joshi válasza daneel_hu (#41606) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, interpolációt túlzott mértékben nem ajánlatos használni. Ugye Panán a fullos beállítás még nem okoz képhibákat, de azt se tudjuk hogy gyárilag milyen mértékű a 100% mondjuk LG vagy Sony 100%-hoz képest. Mert ugye írtam nektek, hogy simán be tudok állítani egy olyan értéket amit a Panások, de sokkal messzebb is lehet menni, csak akkor már képhibák lesznek. Most a PEII gidás jelenetre gondolok. Ha valakinek nem tűnik fel a képhiba, akkor az használja úgy. De ahogy nézem, szinte minden gyártónak van egy arany középútja az interpolációra, szerintem az Alpha 7-nek is. Nem kell ezzel foglalkozni.

(#41608) Syz


Syz
senior tag

Én ebbe nem szólok bele mert PC-n is a DmitriRendert használom..na az az igazi interpoláció :) :D

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#41609) gurus válasza Joshi (#41600) üzenetére


gurus
aktív tag

saját véleményem írom és párom is osztja. nekünk visszalépés minden tekintetben 20 oled fény.fakó! sötétben is.rossz nézni.ha te állításod lenne a helyes miért nem jelzed az Lg felé?miért 60 oled fényen kezdődnek a gyári beállítások miért nem 20-on?Qled tévét láttál már?azt milyen beállításon néznéd?ott a 20 akkora mint itt a 80.

(#41610) rothfb válasza whatnot (#41588) üzenetére


rothfb
veterán

Ha játszol, vedd a C9-et. Mondom ezt két Pana oleddel együtt. Én nem játszom (inkább úgy mondanám, nem tv-n), így fogalmam sincs milyen Pana oleden játszani. Tehát nem azért javaslom a C9-et, mert a Panákon ne lehetne játszani. Viszont elmondások alapján és a hdmi 2.1 miatt a C9 jobb választás játékra.

[ Szerkesztve ]

(#41611) Joshi válasza gurus (#41609) üzenetére


Joshi
titán

Látom nem érted. A számoknak csak akkor van értelme ha az adott fényerő beállítás 120nit. Az én tévém műszerrel kalibrálva van. Pl. Sony fényerő beállítása 0-50-ig van. A 120nit fényerő 17-es fényerő érték a csúszkán. Amúgy az emlegetett Rtings oldalon is 120niten kalibrálnak, nézd csak meg. Sőt, van beállítási ajánlásuk is mindenféle tévére. Természetesen a 120nit a sötét szobára értendő.

Egyébként meg hozzá kell szokni az alacsonyabb fényerőhöz. Hidd el hogy a szemetek épsége miatt is. Én egyedül a HDR-nél nem nyúlok a fényerőhöz, pedig sokan azt is lejjebb veszik. Én azért nem veszem le HDR-nél a fényerőt, mert akkor elvesznek a részletek. Magyarul nem azt fogom látni amit látnom kellene. Ahhoz hogy HDR-nél is kisebb fényerőt használjak, HDR-ben kellene kalibrálnom kisebb fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#41612) gurus válasza Joshi (#41611) üzenetére


gurus
aktív tag

értem amit mondasz megint leírom hátha te is érted amit én írok: nekem 20 oled fény sötétben is fakó élményt add.nem ezért vettem hogy ezt lássam arra van sima tévé.60 oled fényen jön az amiért megvettem.nem butítom le.javaslom írj az Lg-nek rosszak a gyári beállításaik vegyenek fel téged a mérnökeik helyet
Qled tévét láttál már??????azt milyen beállításon néznéd?ott a 20 akkora mint itt a 80.azok már megvakulnak szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#41613) adamssss


adamssss
veterán

No Kollégák!

C9 vagy GZ950? Ez itt a kérdés.

Amire használom: 70 film, 30 játék (csak PS PRO, aztán majd egyszer PS5, szóval nem ezzel tervezem megnyerni a CS:GO világbajnokságot)

Számomra a legfontosabb a filmek alatti képminőség illetve az, hogy a belső media player lejátszon sok mindent és a feliratokat rendesen kezelje. (Virágbolti filmeket kell tudni lejátszania, más igényem nincs) Ha BD-t nézek akkor meg a PS a lejátszó.

Illetve jó lenne ha az ARC-n ki tudná nyomni a HD hangokat. Most ugyan nem használnám ki mert nincs min de ezt a tv-t tényleg kirohadásig tervezem és bízom benne, hogy előbb utóbb lesz rendszer ahol meg tudom szólaltatni.

Kérdés az, hogy mit nyerek illetve vesztek ha a panát választom a C9 helyett? (feltéve ha majd a c9-et is lehet 580-ért kapni)
Jelenleg ahogy nézem leginkább a WebOS fog hiányozni...

Köszi előre is a véleményeket. (bár tudom őket mert 4 éve aktívan olvasom a topikot tulajként de azért mégis jólesik megkérdezni :) )

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41614) janos666 válasza belan (#41508) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez mindig alapon kéne hagyni: SDR 85 (felmehetne 100-ra, de bizonyos esetekben, ha pontosan tudod, mit csinálsz), SDR10 és DV 100
Alapvetően a Fényerőt-t sem szabadna piszkálni, mindig 50 lenne jó, bár kijelző és/vagy alaplapcsere után elképzelhető, hogy indokolt, de tippre nem ennyire. Jól van beállítva a HDMI Fekete Szint?

(#41512) athomi - A bevonat miatt mindig lesz egy kis torzulás a széleken. :((( Szerencsére ez engem nem szokott zavarni középről. Mint ha a 2017-eseken még zavart volna kicsit, de 2018 óta nem.

(#41602) MrBazsi - HDR-ben nem csak mérhető, szabad szemmel feltűnő a különbség B8 és C8 közt. B9-et talán még nem is láttam (mostanában mindenki inkább C-t, esetleg E-t vesz, korábban több volt a B), de legalább is nem figyeltem, hogy mi van HDR-ben.

(#41613) adamssss - Ha játszol, akkor sokat ér a VRR, szóval inkább C9, bár csak XBox One vagy majdani PS5 fogja tudni, a SP4 Pro még nem (hacsak nem frissült az is szoftveresen nemrég, de nem hiszem).

(#41615) whatnot - Kösd rá a PC-t a TV-re, úgy is lesz VRR (G-Sync), ha van hozzá kompatiblis VGA-d. ;) A Panasonic csak ALLM-et tud, ami kényelmes, de semmi komoly, VRR-t nem és HDMI 2.1-es sávszélt sem (mint az LG).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41615) whatnot válasza rothfb (#41610) üzenetére


whatnot
őstag

GZ950-nek is van HDMI 2.1, ha jól látom a VRR-t nem tudja, ezt emlegetik több helyen.
Játékra valóban nem szerepel sajnos sehol az ajánlottak között, szemben a C9-cel.
Úgy látszik, el kell döntenem, hogy a filmezést akarom maximalizálni, vagy a játékra is gondolni akarok. Mondjuk figyelembe véve, hogy a játékok egy jelentős részét amúgy is PC-n játszom, lehet, inkább a filmélményre kéne koncentrálnom.
És hát a 65GZ950 50e-rel olcsóbb, mint a 65C9. Ha 65-ös lesz... Az 55-ösök egy árban vannak.

@adamssss: egy hajó :)
Úgy olvastam, hogy a GZ950 nem tudja az eARC-ot.
Nem tudom, milyen rendszerre célzol, de ha abban lesz rendes házimozi erősítő, akkor teljesen mindegy, mit tud a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#41616) belan válasza janos666 (#41614) üzenetére


belan
addikt

HDMI Fekete Szint hol kell be allitani? De már egy 65 c9 van ma vettem a médiában ebbe nem volt panel csere!

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#41617) whatnot válasza janos666 (#41614) üzenetére


whatnot
őstag

De hisz azt csinálom most is, úgy megy az FFXV :) (RTX 2080)
Akkor a VRR konzolokra vonatkozik? Nincs valami leírás valahol, ami egyértelműen elmagyarázza? :F

(#41618) rothfb válasza adamssss (#41613) üzenetére


rothfb
veterán

A Pana nagyon jó tv. Nem véletlenül van 2 oled is.
De két dolog van. Ha Panát veszel, érdemes külső lejátszót is venned. Nem azt mondom, hogy a belsője rossz, nekem eddig amit próbáltam mindent lejátszott, viszont fapados és a feliratokat mindig külön a menüből kell beállítani, minden indítás után, legalábbis FZ sorozat ilyen. Én külső lejátszót használok, az mindent lejátszik. DV-t nem. De ennyi.
A másik a játék. Én nem játszom, de biztosan lehetne rajta azt is, viszont elmondások alapján az LG jobb játékra, ha még most nem is, de később a teljes hdmi 2.1 miatt biztosan.
Mindezek ellenére én ismét a Panákat vennék, ha le akarnám cserélni a tv-imet. De minek? :)

Most aztán nem lehet azt mondani, hogy elfogult vagyok...:D

[ Szerkesztve ]

(#41619) adamssss válasza janos666 (#41614) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem konzolon tok folosleges a vrr. Fix fps van 30 v 60... ergo a 120hz-es panelnek tudnia kell kezelni. Gepet nem kotok ra. Arra van monitorom. A hdmi 2.1 savszelje szerintem filmeknel megint csak lenyegtelen, elvben minden 4k hdr atmegy a 2.0b-n es nem hiszem hogy egyhamar lesznek 4k hdr 120fps-es filmek. Talan majd 7-8 ev mulva amikor tervezem a cseret.

Ami meg a pana fele huz az az hogy japan. Lehet hogy en vagyok fafej de nekem meg jelent valamit az hogy panasonic es hosszutavon valahogy jobban biznek ebben a markaban mint egy lg-ben.

whatnot: ya. :) first world problem de hat ez van.

rothfb: teny hogy sok erv szol az lg mellett. Mindig is a c9 volt a kiszemelt de vegul is utanaolvasva a gz950-nek valoszinuleg ezzel sem lonek melle. Mondom nekem a viszonyitasi alapom egy eg910. Ha annal jobb nekem mar jo :K

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41620) rothfb válasza adamssss (#41619) üzenetére


rothfb
veterán

Ja és még annyit, hogy olyat, mint HBO GO, Apple Airplay el kell felejteni. Nincs és nem is lesz. Netflix van rajta és tökéletesen működik. Amazon Prime is van, illetve Plex is.

(#41621) adamssss válasza rothfb (#41620) üzenetére


adamssss
veterán

Mondjuk szifonos vagyok igy az airplay jol jott volna de ha eddig meg voltam nelkule akkor ezek utan is megleszek.

egyebkent vajon a c9 lesz valamikor 580 vagy alatt? Illetve szerintetek a gz950-nek ez az alja vagy az is lesz meg lejjebb?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41622) janos666 válasza adamssss (#41619) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Arra van monitorom."
Táblagépen is lehet filmet nézni vonaton ülve, mégis jobb a TV-n fotelből. ;)

Ok, a de legfőbb alkatrésze (kijelző) annak is LG, a SoC-ok közt pedig most az LG-é a legjobb, mikor olyasmikről beszélünk, mint a HDMI 2.1 + VRR.

Ez a 30-60 most igaz, de a következő generáció lehet, hogy figyelembe veszi majd a VRR képességeket és pár játék alapoz majd rá (jobb lesz vele, mint nélküle).

(#41617) whatnot

Ez 1440p120-hoz van (én abban játszom), 2160p60-hoz kell az 58-as fps limit.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41623) Joshi válasza adamssss (#41621) üzenetére


Joshi
titán

A Pana tudja az összes HDR szabványt míg LG nem. Csak hogy még nehezebb legyen a döntés. ;]

(#41624) rothfb válasza Joshi (#41623) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem úgy tűnik, nagyjából eldöntötte. Még én is több ellenérvet mondtam. János is "lebeszélgeti"...
Lehet lesz még egy Panásunk???:B

[ Szerkesztve ]

(#41625) whatnot válasza janos666 (#41622) üzenetére


whatnot
őstag

27" a monitor és jóval közelebb ülök hozzá, mint a tévéhez :)
Persze nem OLED és nem 4K, de 4K-ban még nincs 100+ fps és akkor már jobb, ha a monitor saját natív felbontásában fut a játék. Erre jó a QHD@165Hz.

Panát is felismeri?
Jól látom, hogy közvetlenül a tévére kell kötni a gépet hozzá? Jelenleg a Sony W828-am az erősítőn keresztül kapja a jelet.

Egyelőre én is inkább a Pana felé hajlok, mert a mozi élmény hangsúlyosabb a tévén, komoly játékokat meg amúgy is a monitoron tolok.

(#41626) janos666 válasza whatnot (#41625) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, mai processzorokon keresztül (mint az AVR-eké) nem megy a VRR. De ~3$ egy passzív DP->HDMI adapter külön kötni az AVR-t.
Valóban nem a legjobb az 1440p a 4k TV-n, de elmegy, használható, aztán majd jönnek remélhetőleg még idén a HDMI 2.1-es kártyák, és mehet 2160p120 is (legalább is, mint képmód, hogy fps mikor mennyi lesz, az más kérdés).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41627) athomi válasza janos666 (#41614) üzenetére


athomi
veterán

Korábban is a bevonatra gyanakodtam, de akkor ezek szerint valóban ez okozza. LG-t már kétszer is megkérdeztem erről, ők tagadják hogy létezne a jelenség a kijelzőiken, kijelzőcserét javasolnak. A szervizes szerint sem lehet színtorzulás semmilyen okból, náluk is egyértelmű kijelzőcsere ilyen esetekben.

Vajon a többi gyártó (Sony, Panasonic, Philips) bevonattal ellátva kapja a kijelzőket az LG-től, vagy azt minden gyártó maga viszi fel? És ha maguk viszik fel, akkor lehetséges hogy másfajta bevonatot használnak, ami ezt a színtorzulást nem idézi elő?

[ Szerkesztve ]

(#41628) Bubukain válasza rothfb (#41620) üzenetére


Bubukain
senior tag

a plex használhatatlan régi verzió, amit nem frissítenek

(#41629) Bubukain válasza adamssss (#41621) üzenetére


Bubukain
senior tag

nem csak az airplay hanem a homekit is k@rva jó
én egy hónapja 580-ért vettem a médiában

(#41630) daneel_hu válasza adamssss (#41619) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valamelyik nap rákötöttem a számítógépet az E8-ra, mert Doom Eternal befigyelt.
Rohadtul kellett a 120 fps. :) Nekem a 60 kevés, Quake-hez vagyok szokva, hiába ez is csak egy sima "FPS". (mármint a Doom)

(#41631) daneel_hu válasza rothfb (#41624) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Lehet lesz még egy Panásunk???:B"

Mindenképp hígulnotok kéne. :D

(#41632) daneel_hu válasza Joshi (#41607) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nézd, interpolációt túlzott mértékben nem ajánlatos használni. Ugye Panán a fullos beállítás még nem okoz képhibákat, de azt se tudjuk hogy gyárilag milyen mértékű a 100% mondjuk LG vagy Sony 100%-hoz képest. Mert ugye írtam nektek, hogy simán be tudok állítani egy olyan értéket amit a Panások, de sokkal messzebb is lehet menni, csak akkor már képhibák lesznek. Most a PEII gidás jelenetre gondolok. Ha valakinek nem tűnik fel a képhiba, akkor az használja úgy. De ahogy nézem, szinte minden gyártónak van egy arany középútja az interpolációra, szerintem az Alpha 7-nek is. Nem kell ezzel foglalkozni."

Annyiban mindenképp igazad van, hogy a csúszkás értékek nem egyezhetnek meg egymással. De mivel itt 100% interpolációról beszélsz, ott nagyjából meg kell egyezniük. Legalábbis ha a forrásanyag ugyanannyi fps. :)
Ha hipotetikusan 24p-ben gondolkodunk akkor az LG és a Pana (és a Sony is) maxi interpoláció mellett szerintem a 24 képkocka mellé generál neked 96 (valójában nem felvett) képkockát. Ez a fullos szappanopera hatás, amikor gyakorlatilag 120 fps-t imitálnak a cuccok.
(nem vagyok biztos a 120-ban, de mivel ennyit tud a panel, gondolom ez ki is van használva)

A nullás interpoláció = nincs bekapcsolva.
Szerintem a Pana és a Sony csúszkán is tudnotok kell egy 20%-os mozgásjavítást kapcsolni.
Nyilván nem fog egyezni az LG-vel pontosan, de a tesztünkben nagyon nem ez volt a lényeg.

A B-szérián bárhova kapcsolhatod a DeJuddert, szerintem ennél a jelenetnél (és sok másnál is), brutál szemetelést fogsz látni. Nem fogod tudni úgy beállítani az Alpha 7-es cuccot, hogy az megegyezzen egy C vagy attól felfelé pozícionált LG-modellel.
Mégegy megjegyzés: A Pana sem tud 100%-on képhibamentes interpolációt előállítani. Ilyen nincs, ezt szerintem felejtsük el. Maximum a tűréshatáron belül van, ahogy sok más is. :)

[ Szerkesztve ]

(#41633) rothfb válasza daneel_hu (#41631) üzenetére


rothfb
veterán

Ezt meg hogyan értsem? :U
Amúgy én mindent megtettem, hogy lebeszéljem a Panáról. De ha valaki jó tv-t akar venni, mit tehetnék???:DDD :U

(#41634) daneel_hu válasza rothfb (#41633) üzenetére


daneel_hu
addikt

Úgy, hogy nagyjából ketten vagytok = mindketten fanatikusok. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#41635) rothfb válasza daneel_hu (#41634) üzenetére


rothfb
veterán

Ne ingereljél!;]
Vagyok 2 tv-vel, van Pro, Al, Tutitibi, meg vannak még, talán Salapp. Még rajtuk kívül is van pár ember.

(#41636) salapp válasza daneel_hu (#41634) üzenetére


salapp
addikt

Elvek (pfuj Samsung, LG nyeeh), tapasztalatok, elvárások (kép, stabil működés), elfogadás (OS, külső médialejátszó használata) Előbb vallom magam konzervatívnak, mint fanatikusnak. Ezzel együtt jelenleg az összes műszaki cikk gyártó rendesen az akár tíz évvel ezelőtti minőségi igény szintje alatt gyárt, és ez elszomorító.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#41637) junior11 válasza salapp (#41636) üzenetére


junior11
veterán

Ezzel együtt jelenleg az összes műszaki cikk gyártó rendesen az akár tíz évvel ezelőtti minőségi igény szintje alatt gyárt, és ez elszomorító.

Sajnos ez van...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#41638) daneel_hu válasza salapp (#41636) üzenetére


daneel_hu
addikt

Majd most ez talán változni fog.
Az embereknek kevésbé lesz pénzük évente lecserélgetni a tévét, szifont, stb...

(#41639) adamssss válasza janos666 (#41622) üzenetére


adamssss
veterán

És konzolon nem tudok fps-t játszani normálisan nekem ahhoz kell az egér ami csak a képnél van.

Az biztos, hogy a next gen konzolok tudják majd a vrr-t de tuti lesz olyan opció, hogy mondjuk stabil 30 fps, vagy vrr 30-60 között. Szóval ez nem hat meg de nice try ;)

Joshi: Köszi tudom én is szeretlek. :D

rothfb: "Nekem úgy tűnik, nagyjából eldöntötte." - Dehogy döntöttem. Ma arra ébredtem, hogy mi a fenének vegyek tv-t 580-ért. :D

Egyébként tényleg az ár fog dönteni. Ha pl maradna a jelenleg felállás akkor nem kérdés, hogy a panát venném, de ugye van rá esély, hogy a C9 mégiscsak bekúszik 580 alá.
Meg kellene nézni mind a két modellt élőben csak pont ebben a mai fos szituban nem biztos, hogy ez túl jó ötlet. Főleg a menü érdekelne, meg a külső adattárolóról való filmkezelés mert tulajdonképpen másra nem használom a tv-t...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41640) adamssss


adamssss
veterán

Lehet volt már: Huawei OLED.

Már most látom, hogy megállt a fejlődés panel, képminőség terén és jövőre azon fog menni a verseny a gyártók között, hogy ki hány gb ramot rakott a tv-be...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41641) so_ha válasza adamssss (#41640) üzenetére


so_ha
senior tag

A gigabites ethernet is "újdonság" a tv iparban.

(#41642) krx21 válasza adamssss (#41619) üzenetére


krx21
nagyúr

“Szerintem konzolon tok folosleges a vrr. Fix fps van 30 v 60.”
Ez nem így van. Input lag-ban, folyamatosságában mindenképpen jól jön a VRR... Főleg az alacsonyabb fps esetén..

(#41643) tutitibi válasza so_ha (#41641) üzenetére


tutitibi
senior tag

9 éves laptopomon már gigabites a LAN.

(#41644) Strezi válasza krx21 (#41642) üzenetére


Strezi
őstag

Pláne hogy fejlesztői oldalról mekkora meló a fix FPS, illetve mennyit kell "vágni" maitta esetenként. Egy 45 - 90 örök boldogság lenne mindkét oldalnak...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41645) adamssss válasza krx21 (#41642) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet mégis a C9 lesz ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#41646) tutitibi válasza rothfb (#41635) üzenetére


tutitibi
senior tag

Vagyunk itt Panások páran, Jelen :)

(#41647) rothfb válasza tutitibi (#41643) üzenetére


rothfb
veterán

A tv-ken viszont a mai napig csak 100-as lan van.
Most jön ez a Huawei oled, ami ígéri a gigabitet.

(#41648) tutitibi válasza rothfb (#41618) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nekem a PANA Tv-mnek szinte mindig a hangsávokkal van baja, főleg a filmek angol hangsávjait nem játsza le ,DD+, DTS, ami ált. jobb a magyar DD2.0 -nál.
A feliratokat sem viszi. Esetleg ha mellé teszem külön file-ban a feliratot azt felismeri ?

(#41649) Strezi válasza adamssss (#41640) üzenetére


Strezi
őstag

Ha elég nagy képernyőt adnak, jó szolgáltatásokkal. akkor engem nem fog eltántorítani a HW brand :K

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41650) rothfb válasza tutitibi (#41648) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem viszi az mkv-ban lévő feliratot.
Amikor elindítod a filmet, be kell menni a menübe, nem a főmenübe, hanem van a lejátszónak menüje és ott a feliratoknál kell beállítani a megfelelőt. Minden egyes indításnál meg kell ezt tenni, ha akarsz feliratot. De nem véletlenül írtam, hogy médialejátszó kell mellé.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.