Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) asdf_ válasza Landsmann (#66650) üzenetére


asdf_
veterán

Azt nem a VoLTE fogja meghozni, mert ugyis a kijelzo eszi meg az akksit. Plusz egy naphoz meg nagyobb akksi kene, meg mondjuk 2-3 mm-rel vastagabb keszulek, amiben ez el is fer, de a gyartok szerint erre nekunk az egvilagon semmi szuksegunk, es elo ember nem venne meg egy jelenleginel vastagabb telefont, minel vekonyabbat kell gyartani, a leheto legvekonyabbat, es akkor rogton megvan az indok is, hogy miert fujfuj a 3.5-os jack, mert a fene vigye el, hat olyan vekony lett a keszulek, hogy pont nem fer mar bele, a macska rugja meg (sot, mint latjuk 5.x" alatti atloju keszulekekre sincs igenye senkinek. Oh wait....)

(#66652) tomp válasza Landsmann (#66648) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos túl sok paraméter kell a VoLTE híváshoz és ezeket nem a telefon szoftvere végzi. Mivel még új a szolgáltatás a telenornál így lassan jelennek meg a megfelelő frissítések. Szerintem a most nyártól megjelenő telefonokban már alapból benne lesz a Telenor VoLTE.
A megjelenés eléggé 2 oldalú. Hiába adja át a telenor a gyártónak a megfelelő konfigurációt ha a gyártó lusta és csak több hónap elteltével rakja bele a szoftverbe.

Viktor0610
Sajna a telenor hálózata nem a stabilitásáról híres ha fallback -ről van szó. ;]
Tegnap 1napig kikapcsolt VoLTE-vel volt a telefon. Volt is olyan bejövő hívásom amiről csak sms-t kaptam mert a bázisállomáson hibába futott a fallback így nem váltott vissza a telefon. Ezen a helyen rendszeres a fallback hiba. Kapcsoltam is vissza a VoLTE-t. Újrahívtak és azonnal csörgött 4G-n.

(#66653) anglergab válasza tomp (#66652) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, a CS fallback egy kerülő megoldás (workaround), a megfelelő/ideális szolgáltatás a VoLTE+VoWiFi.

A CS fallback növeli a hibák, hívás eldobás esélyét, lassítja a hívás felépülését, limitálja a hangminőséget, és sok esetben nem lehet mobilnetezni hívás közben CS fallback esetén, illetve az akkumulátort is gyorsabban meríti a gyakori kapcsolgatás a mobilhálózatok között. Arról már nem is beszélve, hogy maga a 2G vagy 3G hívás is sokkal gyorsabban meríti az akkumulátort, mint egy 4G-s, azaz VoLTE hívás.

[ Szerkesztve ]

(#66654) dkovizoli válasza asdf_ (#66645) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ezt így kategórikusan kijelenteni nem helyes. A Samsung s10+-om telenornál vettem és függetlenebb, mint a másik t-s szolgáltatóé.

(#66655) Viktor0610 válasza dkovizoli (#66654) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi az, hogy függetlenebb? ;]

Samsung Galaxy A54

(#66656) azbest válasza Foose (#66631) üzenetére


azbest
félisten

Azt is nézd meg, hogy a készülék árának felét vagy nagyrészét nem kell-e kifizetned "forgalmi előleg" címszóval. Nehogy meglepetés legyen, hogy előre ki kell fizetni az árát, majd havonta törleszteni, s majd a havidíj egy részéből pedig jöváírják az előlegként bevett összeget (a net áfája más, így arra a részére nem számítják be)

(#66657) Daffni2 válasza Foose (#66631) üzenetére


Daffni2
addikt

Huawei P30 Pro 256 GB

Telenor 31 438 Ft/hó (ki tudja mekkora előleggel) Blue+XXL

Vodafone 28 680 Ft Red Infinity Pro

"Aki ad,az nyer"

(#66658) Viktor0610 válasza Daffni2 (#66657) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meglévő (7+ befizetett számla) ügyfélnél semekkora előleg nincs.

Samsung Galaxy A54

(#66659) sfdrakex válasza Viktor0610 (#66658) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vodától jönne át, ott lesz előleg. Nem?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66660) Viktor0610 válasza sfdrakex (#66659) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, ennyire nem folytam bele a dologba.

De ezt amúgy sem fair említeni, mert előleg a Vodafone-nál is van. (OK, meglévőnél ott sincs.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66661) sfdrakex válasza Viktor0610 (#66660) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze, mindenhol van új előfizetőnek előleg. Itt csak a jelenlegi helyzetről volt szó.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66662) asdf_ válasza dkovizoli (#66654) üzenetére


asdf_
veterán

Az ev elejen meg ezt irta Viktor:

A Samsungokon kívül minden dual SIM készülék független a Telenornál.

Most tehetetk en rola, hogy idokozben nem igy lett? :D

(#66664) Somatom válasza #72445440 (#66663) üzenetére


Somatom
veterán

"Egy szolgáltatónak továbbra sem buli a független telefon."

"Végülis akár jól is járhatnak mert így esetleg ügyfél náluk marad akinek céges /más kártyát is kell használnia..."

Most akkor buli, vagy nem buli? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66665) asdf_ válasza #72445440 (#66663) üzenetére


asdf_
veterán

Egy szolgáltatónak továbbra sem buli a független telefon.
Kerdes, mennyivel olcsobb eleve fuggetlenkent adni, utana nem szopni a fuggetlenitessel, kulonosen ugy, hogy a Telenor elmebeteg modon elo embert (a sajatjat) terhel vele egy automata helyett. Ha a szerzodes lejarta utan ugyis fuggetleniteni kell, mert eloirja a torveny, a szerzodes tartama alatt most miert nem edesmindegy, hogy abban a ket evben fuggo-e a telefon? Ha fraud-os lesz, akkor ugyis a fuggetlensege a legkisebb kar, azon elenyeszo szazalekon, amely masik simet pattint bele, hasznalja, az elofizuhoz tartozot meg egyaltalan nem, es csak a havidijat fizeti ra szerzodes lejartaig, azon meg lenduljunk mar tul. Sima labonloves jelen jogi kornyezetben fuggo keszulekeket forgalmazni.

Ne megérzésekben meg ezer éves infókban bízzunk hanem nézzünk utána!! Ez mindenkinek szól.
Azert februar nem volt olyan reg... :U

(Dual simes telefont fuggoekent adni nekem amugy meg mindig oximoron)

(#66666) Starchm


Starchm
őstag

Most mi a hivatalos állapot a volte-val kapcsolatban?
Csak számlásoknak kapcsolják be?
Egy ideig aktiv volt nálam használtam aztán gondoltak egyet azt visszakaptam a tiltást...

(#66667) 4Grider válasza Starchm (#66666) üzenetére


4Grider
nagyúr

Automatikusan történik a VoLTE tiltás visszahelyezése. Gondolom a rendszer kiszúrta, hogy valamiért nem támogatott a telefonod.

(#66668) Somatom válasza 4Grider (#66667) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem ezt a tiltogatósdit. A topikban olvasottak alapján nekem úgy tűnik, hogy a támogatott készülék azt jelenti, hogy a Telenor nem tilt, ezáltal vagy működik rajta a VOLTE, vagy nem. Akkor nem tök mindegy, hogy támogatott egy készülék, vagy nem? Minek korlátoz direkt a Telenor, ha még a támogatottakon sem tudja garantálni a szolgáltatás működőképességét?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66669) anglergab válasza Somatom (#66668) üzenetére


anglergab
addikt

A szolgáltatónak is van egy saját támogatott listája, amit ő tesztelt.

(#66670) Somatom válasza anglergab (#66669) üzenetére


Somatom
veterán

Ha ugyanazon a típuson a Telekomnál megy a VOLTE, akkor a Telenornál miért nem? Erre nem az a megoldás, hogy akkor azt a készüléket lehúzzuk a listáról.
Nem arról volt szó, hogy a felhasználók elégedettsége a cél? Attól nem lesz elégedett a felhasználó, hogy a telóját nem támogatottá minősíti a Telenor.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66671) anglergab válasza Somatom (#66670) üzenetére


anglergab
addikt

Mindegyik szolgáltató más/saját VoLTE profilt használ. Ha egyik beletette a profilját és tesztelte, attól a másik még nem biztos hogy beletette és tesztelte.

(#66672) Somatom válasza anglergab (#66671) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor tegye bele és tesztelje!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66673) anglergab válasza Somatom (#66672) üzenetére


anglergab
addikt

Csak a Telenor helyezi vissza a VoLTE tiltást. Ezt és hogy mit támogatnak hivatalosan és tesztelnek, ők döntik el.

(#66676) Somatom válasza anglergab (#66673) üzenetére


Somatom
veterán

Azt meg az ügyfelek, hogy mennyire tolerálják ezt. A Telenor pedig az ügyfelekből él.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66677) ollie válasza Somatom (#66672) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De a Telenor egy telefonba sem tudja beletenni, csak a telefon gyártója. Ezért pl Xiaomi meg mindenféle kínai márkákba soha nem fog belekerülni, kivéve Huawei.

***

(#66678) Somatom válasza ollie (#66677) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól sejtem, akkor ez minden szolgáltatóra igaz. Akkor mi a helyzet azokkal a készülékekkel, amik a Telekom -nál VOLTE -képesek, a Telenornál viszont nem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66679) 4Grider válasza Somatom (#66678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szolgáltató specifikus a VoLTE profil. Szóval simán lehet olyan telefon, amiből hiányzik néhány szolgáltató VoLTE profilja.

(#66680) Somatom válasza 4Grider (#66679) üzenetére


Somatom
veterán

Nem lehet benne minden telóban a Telenor profilja. De, törekedni kell rá. Nekem úgy tűnik, hogy a Telenor nem eléggé törekvő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66681) Starchm


Starchm
őstag

Akkor a profilos témától függetlenül, feltöltősöknek bekapcsolják újra vajon ha kérem?

(#66682) anglergab válasza Somatom (#66680) üzenetére


anglergab
addikt

A szolgáltatónak is érdekében áll a VoLTE + VoWiFi használata. Viszont az rajtuk múlik, hogy milyen / hány készüléket tudnak hivatalosan támogatni, azaz a gyártóval megegyezni a profilról és tesztelni is azt. Ahogyan azt is ők döntik el, hogy tiltják-e a hivatalosan, azaz az általuk nem támogatott modellek esetén a VoLTE használatát, vagy sem. Véleményem szerint nem érdemes tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#66683) 4Grider válasza Starchm (#66681) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hivatalosan csak havidíjas előfizetőnek kapcsolják be. Ha neked feltöltősre bekapcsolták, az ügyintézői hiba volt.

(#66684) 4Grider válasza Somatom (#66680) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor soha nem volt az. De nézd meg a Vodafone-t, akkor ők már a szabotázs kategória.

(#66685) anglergab válasza 4Grider (#66684) üzenetére


anglergab
addikt

De ott nem is megy vissza a tiltás.

(#66686) Somatom válasza anglergab (#66682) üzenetére


Somatom
veterán

Így van. Ez a Telenor döntése. A mienk pedig a Telenor. Évek óta nem vásárolok szolgáltatós készüléket és természetesen hűséget sem vállalok. Szóval, én már változtatásra kényszerítem a Telenort. Már csak a többi Telenorosnak kell hasonlóan cselekednie. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66687) Lackooo84 válasza ollie (#66677) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem is kell, hogy beletegyék, a legtöbb kínai telón mók nélkül megy szépen a Telenoros VoLTE a commerci ill. 3gpp alap profillal.

The Truth is out there...

(#66688) ollie válasza Lackooo84 (#66687) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, és az magától működik...

***

(#66689) Lackooo84 válasza ollie (#66688) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Magától igen. Csak a carrier checket kell kikapcsolni a tárcsázó kóddal. Elmondom neked, hogy pl. a Huawei esetében ugyanazt a konfig fájlt klónozva és (csak átnevezgetve hogy a telefon annak lássa ami) megy mind a 4 magyar VoLTE.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#66691) Lackooo84 válasza #72445440 (#66690) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ilyen hibák a támogatott készülékekkel is vannak, sőt.

The Truth is out there...

(#66693) Foose válasza Daffni2 (#66657) üzenetére


Foose
addikt

Nah, hazaértem. Munka volt, most látom mik voltak itt ma. Szóval: jelen előfizetésem 20109 Ft/hó. Korlátlan beszéd-sms, és 8Gb net. Na most, ha maradok a vodánál,a legolcsóbb előfizus csomag + telefon törlesztő 24000 asszem. (A mostanit nem vihetem tovább mert megszűnt) Úgy hogy 0 ft-ot kell befizetni. Telenor: a csomag amit kinéztem 19000+a telefon törlesztő (most nem tudom fejből mennyi) úgy jön ki , hogy asszem egy ezressel több mint a vodás. Viszont a voda csak 5GB netet ad ehhez a csomaghoz, míg a Telenor korlátlan. (Egyébként én a 128GB-os huaweit néztem. Nekem nem ér annyit hogy annyival drágább a 256GB-os,és bővíteni lehet mind a kettőt.)

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#66694) Lackooo84 válasza #72445440 (#66692) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tudod te mi az a 3GPP? Mert hogy látom nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#66695) dkovizoli válasza asdf_ (#66662) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én a jelen helyzetről írtam, nem, higy mi volt fél éve. :DD egyébként mivel akkor még nem volt s10 sororzat, akkor igaza volt.

(#66696) Daffni2 válasza Foose (#66693) üzenetére


Daffni2
addikt

RED Live a P30 Pro 256 GB együtt 22 680 Ft
Igaz 5 GB de korlátlan video,chat.és közösségi portál használattal igen kicsi a valószínűsége,hogy kevés legyen.
RED Live+ 10 GB korlátlan video,chat,és közösségi használattal
P30 pro 250 GB 25 680Ft(készülékbiztosítással)

"Aki ad,az nyer"

(#66697) Somatom válasza Daffni2 (#66696) üzenetére


Somatom
veterán

"korlátlan video"
Ez mit takar? Pl. MyTV, TV GO, HBO GO?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66699) Daffni2 válasza Somatom (#66697) üzenetére


Daffni2
addikt

Jelenleg: Netflix, Youtube, HBO Go, Amazon Video, Da Vinci Kids

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#66700) Foose válasza Daffni2 (#66696) üzenetére


Foose
addikt

Tudom milyen a korlátlan közösségi.... Ilyen van most is nekem. Csak hogy nekem nem a közösségi cuccok a fontos. Valamelyik nap amikor 24 óráztam, kicsit játszottam pl real racing 3-al, és bizony fogyasztott hirtelen 4mb-ot egy pár perces játék. Na most ha aznap többször 20 percet játszok?? Érted!? Meg sokat netezek. Nem, nem Facebook, Instagram stb... Ezért gondolom hogy az 5gb net nem biztos hogy elég, most 8gb-os netem van. Ezért gondoltam hogy a korlátlan net jobb lenne asszem 24000-ért.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.