Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) Somatom válasza tomp (#66396) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a priorizációs infód hasraütés/saját tapasztalat alapú, vagy van hozzá vmi konkrét, hivatalos háttérinfód is? Nem kötözködésből kérdezem, hanem tényleg érdekel, hogy csak mázlim van-e, amiért általában mindenhol jól tudom használni a flottás netemet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66402) Viktor0610 válasza Somatom (#66401) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztosan volt már erről szó.
Korlátlan a Hello Data, de ha a hálózat terhelése látszik az adott cellában/toronynál, akkor a Hello Data előfizetéseket jobban lassítja a Telenor.

Samsung Galaxy A54

(#66403) nyisziati válasza p2pp (#66400) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja.
A power kb. az 1/7-e A B20-nak.

(#66404) Ironizer


Ironizer
tag

Csak nekem szarakodik ma a mobilnet? Még egy alap google keresés is lehal az esetek nagy részében. Fehérvár.

(#66405) vpanangin válasza Ironizer (#66404) üzenetére


vpanangin
senior tag

Itt vagyok Fehérváron, nálam ok.

(#66406) Somatom válasza Viktor0610 (#66402) üzenetére


Somatom
veterán

Azt tudom, hogy volt már erről szó (többször is). Csak arra nem emlékszem, hogy ez hivatalos, Telenor kinyilatkoztatáson alapul, vagy belsős infón, vagy csupán fantasy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66407) 4Grider válasza Somatom (#66406) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HD csomagok oldalán anno folyamatosan ez szerepelt, meg az ÁSZF akciós részében is le olt írva, hogy 2 Mbps-ra lassíthatják terheltség esetén.
De szerintem ez csak papiron volt így, erre nem volt képes a hálózatmenedzsment rendszerük.

(#66408) bociusz válasza p2pp (#66400) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ezek Telenorosak. (MCC - 216 = Magyarország; MNC - 1 = Telenor)
Ha jól sejtem, Esztergomban készült mérés? :) (1979-es eNodeB alapján)
Ha spórolás az indok, akkor nem értem, hogy egyáltalán miért vettek a frekiből?

(#66409) Somatom válasza 4Grider (#66407) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez más tészta. Nem láttam a flottás szerződést, de sanszos, hogy abban is van olyan kitétel, hogy a hálózat stabilitásának érdekében a szolgáltató korlátozhat. Ez nem jelent prioritási viszonyt a csomagok között. Ha pedig a hálózat a gyakorlatban nem alkalmas ilyen szabályzásra, akkor pláne csak fantasy a priorizálás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66410) ollie


ollie
MODERÁTOR

Sikerült bekapcsoltatnom a VoLTE-t. Kb mennyi időre számíthatok, mire működni is fog? A telefon még nem jelzi (fél órája kapcsolták be), de sms-t azonnal kaptam róla, abban max 72 óra van írva a bekapcsolásig.

***

(#66411) 4Grider válasza ollie (#66410) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elméletileg az sms megkapása után azonnal működnie kell. Nekem újra sem kellett indítani a telefont, megjelent a VoLTE felirat. Van a készüléked beállításai között VoLTE kapcsoló? Engedélyezve van?

(#66412) p2pp válasza bociusz (#66408) üzenetére


p2pp
őstag

Ok. Igen ott készült!
Nem értem, ha van 1 kamionra való B3 az miért nincsen?
Sőt ahogy írták a B7 is csak félig van, már ahol van.
Ha már úgyis fizetnek érte havi szinten is, miért nem használják ki?
Hát ekkora már ott is a fejetlenség?
De mivel, gondolom nem ma kezdték, hanem vagy 25 éve.
Ekkora skótok lennének hozzánk is? Túl sok a ??? mostanában!!!
Nekik is jobb lenne tuti, ha jobban eloszlana terhelés.
Ezzel mindenki jól járna. Nem vagyok Core Manager. :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66413) p2pp válasza 4Grider (#66407) üzenetére


p2pp
őstag

Kíváncsi lennék nagyon, ha nem HD-s lennék, akkor ennyire nokedli értékek lennének? Mert folyamatosan azt érzem, látom, tapasztalom, h lassítanak állandóan. Ha torrent huszár pistike lennék, még megérteném, de így nem.
Viszont a szomszéd kisvárosban 8km-el arrébb már simán 140-160-al megy, mint az állat! Feledtébb érdekes számomra ez!!!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66414) 4Grider válasza p2pp (#66413) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annyira nem az. Az ország elég jelentős része csak B20-al van lefedve 4G-vel, az pedig könnyen túlterhelhető. Elég az hozzá, hogy ne legyen a környéken normális vezetékes netes szolgáltató (pl. csak fos adsl vagy még az se legyen). Ott rögtön lesztek több százan, akiknek ez az egyetlen megoldásuk marad az otthoni net megoldására. És ráadásul ha arra a toronyra csak mikrón lövik át az adatot (mert ugye mindenhova nem húzhatnak optikát), akkor erre a több száz emberre fejenként nem fog jutni 1 Mbps sem.

(#66415) darvinya


darvinya
titán

Most végleg lekapcsolták VoLTE-t?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66416) nyisziati válasza darvinya (#66415) üzenetére


nyisziati
veterán

Le.
Holnaptól telefonálni se lehet.
Vegyél egy raklap konzervet és egy mázsa tartós kenyeret.

(#66417) 4Grider válasza darvinya (#66415) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha eltünt, akkor első körben ellenőrizd, hogy nem tették-e vissza a VoLTE tiltást az előfizetésedre. Mert az bizony időnként előfordul...

(#66418) tomp válasza darvinya (#66415) üzenetére


tomp
félisten

Tökéletesen működik.:)

(#66419) ollie válasza 4Grider (#66411) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van, amúgy közben meg is jelent az állapot sorban valamikor a VoLTE felirat, szóval már működik.

***

(#66420) darvinya


darvinya
titán

Akkor csak előfizetőknek kapcsolják be. :(((
Kártyásoknak ló nemiszerv.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66421) Hosssszu válasza darvinya (#66420) üzenetére


Hosssszu
őstag

Azért nehogy azt hidd!
Nekem Telenornál vásárolt Samsung A7 (előfizetéses) van, és nincs VoLTE. Pedig ugye a telefon bőven tudja.
De Syl fórumtárs sokkal egyszerűbben leírta a helyzetet: [link] :DDD

Az az érzésem hogy a Telenor kb. sz*rik a VoLTE-re. Engem mondjuk annyira nem zavar, de azért valahol legbelül piszkálja a csőröm. :(((

(#66422) Syl válasza Hosssszu (#66421) üzenetére


Syl
nagyúr

:C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66423) Hosssszu válasza Syl (#66422) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ritkán írok, de annál sűrűbben olvasok és a lényeges dolgokra emlékszem! :R :C

(#66424) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok!
Telekomos vagyok jelenleg, de már régebben is terveztem váltok telenorra. Most viszont el is határoztam, hogy fogok is. :) Régen a korlátlan mobilnet volt csábító és az ára is most már az nincs, de helyette van 100 Gb ami gyakorlatilag ugyanaz. Telekomnál jelenleg Mobil s csomagom van és 6 Gb netem ami elvileg 6 ezer ft. Vagy is annyi lenne csak ügye a mobil s az csak hálózaton belül van ingyen. amúgy fizetős így van hogy 10 ezret fizetek havonta. És most a telenornál kinéztem a Blue+ XS csomagot ami ügye 100 percet biztosít bármelyik irányba 3500Ft ez elég is lenne szerintem nekem nem beszélek sokat meg mellé havi 100 gb netet 5 ezer ft ért összesen kerülne 8500 ba ami kb ugyanannyi lenne mint most a telekomos vagy még kevesebb és szinte korlátlan netem lenne. Ami pont kapóra jön, mert van egy kis hétvégi házam így ott is tudnám használni az internetet. És ami a legszebb van telenoros ismerősöm és adott egy kupon kódot amivel 5 hónapig ingyen van a 100 GB. Meg szimpatikusabb nekem a telenor és x év után vannak kedvezmények is ismerősöktől hallom telekomnál 10 év után semmi kb.. Na már most ez úgy néz ki megfogom magamat bemegyek a telenorhoz megmondom mit szeretnék meg odaadom nekik a kuponkódot meg számhordozással szeretném ha maradna a számom és a kezembe nyomják a SIM kártyámat ami 1,2 napig ideiglenes telefonszám lesz majd rákerül az én régi számom? Valamint ha a telekomos előfizetés nem a nevemen van gondolom kell majd az a személy is akinek a nevén van ügye? Elvileg a telekomhoz be sem kell mennem? Függetlenítő kódot lekértem már s7 edge telefon egyébként. Ja és ha eddig ment a VOLTE akkor Telenornál nem fog menni, mert nem támogatják az S7 edge telefont? Valamint arra volnék kíváncsi mennyire megbízható a hálózatuk és a sebességük pl a telekomhoz képest? Bár tudomásom szerint sok közös tornyot használnak szóval közel ugyanolyannak kell lennie gondolom. Bocs a sok kérdésért, de szeretnék tisztán látni.. :)

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#66425) tomp válasza Hosssszu (#66421) üzenetére


tomp
félisten

Készülék támogatásban valóban sz*rik rá...
De maga a szolgáltatás is érdekes.
Oké mostanra sikerült bugfixálni, hogy tárcsázásnál már azonnal van csörgés visszajelző hang(eddig 2-3mp-ig "süket" volt miközben már akkor is csörgött a másik fél) de az sms-t elrontották(5perc egy sms küldés) és a rövid számok még mindig nem mennek. E miatt "LTE Only" módban csak a telenornál nem lehet használni a VoLTE-t. Nem jön létre a VoLTE kapcsolat, nem engedi a hálózat a VoLTE bejelentkezést. Másik 3 szolgáltatónál lehet.

(#66426) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Lehet láma kérdés, de azért felteszem, A VoLTE adatkeretből csip le?

Apa csak 1 van!

(#66427) Hosssszu válasza Apa+Fia (#66426) üzenetére


Hosssszu
őstag

Valamelyik itteni topikban azt olvastam hogy nem, sőt akár még kikapcsolt mobilnet mellett is működik.

(#66428) lugosi válasza Apa+Fia (#66426) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, bár csak a telekomos topikból tudom, de gondolom itt is ugyanúgy működik. Másik apn-en is megy ha jól tudom.

(#66429) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Köszönöm.

Apa csak 1 van!

(#66430) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
Ha a promóciós kuponkódot én, mint a kód felhasználója a 15.000Ft kedvezményre váltom be, akkor az ismerősöm, mint a kupon adója, kérheti-e a havi 100gb netet, vagy ha én a készülékkedvezményt választom, akkor ő is azt fogja megkapni? Csak azért kérdezem, mert neki nincs szüksége új készülékre, szóval a netből "profitálna" csak. Köszi.

(#66431) Viktor0610 válasza bajusz15 (#66430) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindketten eldönthetitek, mit kértek. :)

Samsung Galaxy A54

(#66432) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szeretnénk anyum címét módosítani költözés miatt, de ő dolgozik, tudok ehhez meghatalmazást letölteni ? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66433) sfdrakex válasza enginev3.0 (#66432) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Levelezési címet tudsz állítani my telenoron, lakcímet meg ráér ha ő is tud menni. Nekem évekig régi lakcím volt, levelezésinek az aktuális, számla mailben. Nem volt gond, nincs jelentősége.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66434) tomp válasza Apa+Fia (#66426) üzenetére


tomp
félisten

Habár neten keresztül megy a VoLTE de teljesen elszeparálva a felhasználói mobilnettől. Azaz kikapcsolt adatforgalom mellett is megy a VoLTE, sőt ha a mobilnet leáll valami hiba miatt attól még a hívás menni menni fog. Teljesen különálló apn-en megy.

(#66435) Apa+Fia válasza tomp (#66434) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Köszönöm!

Apa csak 1 van!

(#66436) simpley


simpley
őstag

Ez mit is jelent pontosan?
”Nagy kérdés, hogy egy ilyen piacon milyen szerep hárul majd a cseh PPF befektető csoport kezében lévő, kizárólag mobil lábakon álló Telenor Magyarországra - mindenesetre a tulajdonos, Petr Kellner arcán vélhetően kevésbé lehet őszinte a mosoly most, hogy befektetésének értékét egy kihívó piaci szereplő veszélyezteti. A megoldás erre alighanem az lehet, hogy a Telenor maga is kihívó szereplővé válik, amire egy erős nemzetközi anyacég nélkül szüksége is lehet a jövőben, és amire már korábban is utaltak bizonyos jelek (például az azóta megszüntetett Hello Data tarifacsalád bevezetése).”

signed by simpley.

(#66437) Landsmann


Landsmann
addikt

A Telenor mennyire figyeli, hogy az újonnan megvásárolt készüléket saját, vagy más szolgáltató SIM kártyájával használják?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#66438) sfdrakex válasza Landsmann (#66437) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem az lényegtelen. Ha előfizus, fizesd a díját. Ha feltöltőssel vetted, az olyan mintha független helyen vetted volna. Nekem is van a Telenor kártya mellett Digis is az előfizumhoz vett telómban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66439) DrBubo77 válasza Landsmann (#66437) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem nem figyeli.
Ezért is nem értem, miért volt jó a hálózat-zár. Amíg a hűségidő alatt az ügyfél fizeti a havidíjat meg esetleg a törlesztőt, addig kit érdekel, hogy milyen SIM-et tesz a készülékbe. A nemfizetés ellen meg a hálózat-zár sem véd.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#66440) Viktor0610 válasza simpley (#66436) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mit jelent, de a Hello Data csomagokat még az előző tulaj vezette be, így nem értem, miért azzal példálózik.

Samsung Galaxy A54

(#66441) simpley válasza Viktor0610 (#66440) üzenetére


simpley
őstag

Én is ezen akadtam fent. Majd meglátjuk akkor mi lesz :R

signed by simpley.

(#66442) MaxxDamage válasza Viktor0610 (#65508) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma voltam harmadszor a Telenornál (Zalaegerszeg) és a csávó nem volt benn, csak 2 hölgy.
Mondanom sem kell, a telefon + töltő amit kértek (a csávó aki ma nem volt benn) és azt vittem magammal.
Csaj elkezdi, a rendszerbe nincs ez a telefon/IMEI és így nem tudja felküldeni szervizbe függetlenítésre. Valami számla kell hozzá amin az IMEI szám is rajta van és az bizonyítja azt, hogy Telenoros készülékről van szó. (no comment) mondom van minden hozzá, de az 60+ km-re található.... (majd legközelebb)

Gondoltam leírom a 3.-ik próbálkozásom a Telenornál a függetlenítést illetően.
Talán következő nekifutásra sikerrel járok majd....

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#66443) scarface11


scarface11
újonc

Sziasztok!
Adott egy Galaxy S10+ telefon Snapdragon hardverrel, és olyan problémám van, hogy se a VoLTE, se a 4G+ nem megy a Telenor hálózatán. Először gondoltam hagyom a francba mert tuti azert nem működik mert nem EUba szánták, de beletettem egy Telekomos kártyát és azzal automatikusan engedélyezte mind2 funkciót, amint kártyát cseréltem, újra nem működött. Telenor ügyfélszolgálatnál rá kérdeztem, azt mondták hogy VoLTE tiltás volt a kártyámon és az lehet a baja, azt le is vetettem róla, jött az SMS hogy 72órán belül engedélyezik, 5 nappal később a telefon még mindig nem engedi bekapcsolni és a 4G+ se működik. Amit még nem értek hogy másoknál alig van térerő meg 3Gre váltanak, ez a teló meg maxon jelzi és mindig 4Gn van. Tudtok esetleg vmit mondani mit tehetnék mert nem nagyon akarok szolgáltatót váltani csak a végső esetben. Előre is köszi a válaszokat!

(#66444) sfdrakex válasza scarface11 (#66443) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csörögj rájuk, hogy a tiltást levettéke tényleg a kártyádról.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66445) snooze válasza scarface11 (#66443) üzenetére


snooze
veterán

Lehet,hogy nincs fent a szoftver,ami kezeli a telenoros voLTE-t,nem elég levenni csak a tiltást a kártyárol..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#66446) scarface11 válasza snooze (#66445) üzenetére


scarface11
újonc

Na erre nem gondoltam, de tényleg az lehet a baja mert ki is írja, viszont ebben az esetben mit tudok tenni? Nem hiszem hogy valaha lesz telenoros support erre vagy nemtudom hogy mitől függ ez.

[ Szerkesztve ]

(#66447) snooze válasza scarface11 (#66446) üzenetére


snooze
veterán

Lehet a legközelebbi frissitésnél rámegy..

GO Gunners!!!

(#66448) egonca


egonca
csendes tag

Sziasztok!
Mit a véleményetek a következőről:
Vennék egy egyszerű, nyomógombos telefont. Az egyik áruházban van olyan ami tetszik, az ára nagyon megfelel. A gond az, hogy a telefon nem független, Telenor-os. Az eladóval beszélve, hogy nekem Telekomos kártyám van, azt mondta, hogy semmi gond. Miután megvettem a készüléket, átballagok a Telenor-hoz és helyben kikódolják. Hihető ez?
Üdv. egonca

(#66449) DrBubo77 válasza snooze (#66447) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem tartom valószínűnek, hogy egy amerikai piacra szánt készüléket felkészítenek egy európai kis hálózatra. A Telenor a saját maga által forgalmazott készülékek esetén sem tudja mindig megoldani.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#66450) snooze válasza DrBubo77 (#66449) üzenetére


snooze
veterán

Érdekes,nekem független huawei mate 10 litera,p smartra megjött egy frissitéssel,elötte meg nem ment..

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.