Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) sfdrakex válasza kisskd (#67450) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Cég nevére se veheted csak úgy, őstermelő egy cég. Más nevére se vehetsz SIM kártyát, csak a sajátodra. A 3 órás rész az hülyeség szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67453) Somatom válasza #72445440 (#67452) üzenetére


Somatom
veterán

Abban az esetben alapvető elvárás, ha a szolgáltató közzéteszi, hogy adott országban, adott hálón, a partnerével kötött megállapodás alapján 4G szolgáltatást nyújt. Ez nem extra, hanem annak a szolgáltatásnak a része, amiért fizetünk.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67454) unravel


unravel
őstag

Ez a feltoltesi sebesség mi akar lenni? Helló Data
[kép]

¯\_(ツ)_/¯

(#67456) PBA


PBA
aktív tag

A roaming témához kapcsolódóan: nyilván nem limitálja a roamingot szándékosan a Telenor az EU-s tagországok hálózatain. Viszont ahogy más is írta korábban, érdemes tudni, hogy minden adatforgalom (és hanghívás is VOIP-on) hazautazik az itthoni Telenor hálózatba egy bérelt vonalon. Ezért van az, hogy külföldön is magyar Telenor IP-t kapsz netezéskor, illetve emiatt baromi magas a latency, ping is. Az országokból az adatfolyam fix kapacitású bérelt vonalakon utazik haza, értelemszerűen a nagyobb kapacitású bérelt vonal sokkal drágább is. Előfordulhat, hogy bár a kinti hálózat adott cellája nem terhelt, de bérelt vonal hazafele telített, és emiatt akadozik vagy lassú a net. Mindemellett a hanghívások is ezen a bérelt vonalon utaznak, és természetesen prioritást élveznek az adatforgalmazással szemben.

Tehát nem olyan egyértelmű a dolog, probléma esetén a Telenor is lehet ludas. Ezt mindig egyszerű amúgy kideríteni, ugyanazon eszközbe be kell pattintani egy helyi SIM-et, és megnézni, úgy milyen a sebesség.

Anno a németországi 4G is érdekes volt, váltig hülyének néztek, szerintük minden fasza volt, szar a helyi háló, a SIM kártyám, volt mindenféle mondás. Végül csak kiderült, hogy tényleg el volt tolva a dolog a Telenornál, ezért nem engedett fel a hálózat 4G-re.

Ezzel együtt is maradok Telenor előfizető, az igényeimet ők fedik le a leginkább. De roaming tekintetében lenne mit fejleszteni - technikai értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#67457) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Vajon ha most hajnalban a hálozat kb folyamatosan kitud magából 24-32mbit/sec préselni, nappal meg max 8-13mbit/sec-et, az mennyire fogható mindig a túlterheltségre?

a 8-13mbit/sec is van hogy 1-3mbit/sec-re csökken mondjuk 35-40 percig.

Azért bennem él a gyanú hogy itt esetleg valamiféle szándékos korlátozás is van, mert ugye jelenleg azt nem tudhatni hogy amikor 1-3mbit/sec a sebbeség akkor az azért van-e mert tényleg terhelt a cella.

Az az érdekes hogy nappal itt sose nincs meg a 24-30mbit/sec 4g-n.
este meg pláne.

Dél alföldi város, túristák nem hiszem hogy letudják terhelni:)

Mindig letöltési sebbeség ennyire fura

[ Szerkesztve ]

(#67458) sfdrakex válasza aprokaroka87 (#67457) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Simán terheltségtől lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67459) 4Grider válasza aprokaroka87 (#67457) üzenetére


4Grider
nagyúr

1., A Telenor azt sem tudta megoldani, hogy a HD előfizetések szerződéseiben szereplő, a terheléstől függő maximum 2 Mbps-os korlátozást megcsinálja. Náluk már az is nagy szám, hogy a VoLTE-nak ki tudtak csípni a 4G sávszélességből néhány Mbps-ot (igaz, ezt sem tudták normálisan megoldani és sok helyütt a feltöltési sebesség 80%-a is ugrott a bevezetéssel).
2., Amikor náluk korlátoznak azt észreveszed, de olyan szinten, hogy onnantól szabadulni akarsz az előfizetéstől.
3., Én sem nézek hajnalban streameket sem a telefonon, sem a tv-ben, logikus, hogy akkor több a szabad sávszélesség és főleg ugye lefelé. Ha lemész a tengerpartra egy zsúfolt helyre, ott is látni fogod, hogy azok a hálózatok, amiben télen 70/20 Mbps-ot mérsz, az nyáron maximum 10/10 Mbps lesz. Logikus, hogy a terhelés sokkal jobban érinti a letöltési sebességet.

(#67460) azbest válasza unravel (#67454) üzenetére


azbest
félisten

szegeden a belvárosban most 28/0,07 :D
Persze többféle szerverrel mérve van, ami rosszabb. A város nyáron sokkal kihaltabb, mint iskolai időszakban.

(#67456) PBA
úgy kommunikálták, hogy a német 4g probléma a németek oldalán volt, ők állították be rosszul az eu roaming változás után.

[ Szerkesztve ]

(#67461) 4Grider válasza unravel (#67454) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom VoLTE képes telefon. Azóta van nálam is időnként ilyen, amióta bevezették a VoLTE-t.

(#67462) kutkut válasza sfdrakex (#67442) üzenetére


kutkut
addikt

Köszönöm, sikerült is megoldani. :R

Meizu MX3 32GB

(#67463) Somatom


Somatom
veterán

Mi van a Wallet -tel? Akár számlabefizetés, akár egyenlegfeltöltés, a "folyamatban" státusznál megáll az élet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67464) sfdrakex válasza Somatom (#67463) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezeket a mytelenor appban is tudod intézni. Nekem dual simes telefonon, első Telenor, második Digi, nem is akar működni a Wallet csak ha Digiset kilövöm. Azt írja, csak Telenor, Telekom, Voda simmel működik. Pályamatricát akartam venni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67465) Somatom válasza sfdrakex (#67464) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyan tudok MyTelenor alkalmazásban számlát befizetni? :F
Nem találok ilyen opciót.
Egyébként dual SIM -es a telóm, de mindkét kártya Telenoros.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67466) nyisziati válasza Somatom (#67465) üzenetére


nyisziati
veterán

Bal felső sarok -> 3 csík -> Számláim -> befizetésre váró számláim, alatta az összeg és zöld gombon a "Befizetem" felirat.

(#67467) Somatom válasza nyisziati (#67466) üzenetére


Somatom
veterán

Screenshot :F
Ez egy flottás net, aminek a Telenornál én vagyok a számlafizetője. A Wallet -ben is így fizettem eddig. Természetesen a MyTelenor -ba is ezzel a számmal jelentkeztem be.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67468) nyisziati válasza Somatom (#67467) üzenetére


nyisziati
veterán

Akkor passz.

(#67469) Viktor0610 válasza Somatom (#67467) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most nem találok ezzel kapcsolatban infót és nem dolgozom, de legutolsó emlékem szerint a MyTelenor app nem kezeli azokat a flottás előfizetéseket, ahol a cég nevén van a szám, és a magánszemély/használó csak a számla fizetője.

Nem tudom, a Walletet próbáltad-e újratelepíteni?

Samsung Galaxy A54

(#67470) Somatom válasza Somatom (#67463) üzenetére


Somatom
veterán

Eltávolítás -> újratelepítés -> beállítás után sikerült vele befizetnem. Csak nagyon uncsi, hogy ezt a procedúrát minden alkalommal végig kell csinálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67471) aprokaroka87 válasza 4Grider (#67459) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a 4g lassú letöltés szempontjából, átkapcsolom 3g-re, azzal sokszor megvan a stabil 13-16mbit/sec

(#67472) 4Grider válasza aprokaroka87 (#67471) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van. A torrentpistik és az egyéb nagyfelhasználók jellemzően 4G-n lógnak. Mint ahogy a turisták többsége is.

(#67473) kisskd válasza sfdrakex (#67451) üzenetére


kisskd
tag

"Csak úgy" nem is szeretnék, csupán szépen, észszerűen a a PP 325.§-a szerint teljes bizonyító erejű magánokirat minősülő 2 tanús meghatalmazással.

(#67474) unravel válasza unravel (#67454) üzenetére


unravel
őstag

lehet hogy vaklárma mert a telekom szerverre 15 Mbps a feltöltés :F

¯\_(ツ)_/¯

(#67475) atala


atala
addikt

Sziasztok!
A Hello kártyás díjcsomagnál nem ingyenes a 1220 szám hívása?
Az egyenlegem 3901 Ft volt. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, és az egyenlegem 3876 Ft.
Mire vonták le a 25 Ft-ot? Mást nem hívtam, most lett aktiválva a kártya.

(#67476) simpley válasza atala (#67475) üzenetére


simpley
őstag

Ez komoly? :( Ezek nem normálisok, de tényleg... :W
Egyébként az oldalon azt írják, hogy a 1220 hívása magyar számról, belföldről ingyenes tehát érdemes lenne utánakérdezned.. Egyébként hogyan lehetett Neked 3901ft a kártyádon mikor nincs is ilyen feltöltési címlet? Hogy lett rajta az a +901Ft?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67477) atala válasza simpley (#67476) üzenetére


atala
addikt

Közben rájöttem, hogy hogyan tűnt el a 25 Ft. Xiaomi készülékbe lett téve a kártya, és valószínűleg indított egy hívást, vagy kiküldött egy sms-t a háttérben.
Régen ezt már egyszer eljátszotta, csak akkor 76 Ft-ot vontak le.

Mondjuk azt én sem tudom, hogy hogyan lett 3901 Ft. Ma lett véve a kártya számhordozással, és 5000 Ft-al kellett feltölteni. Ebből levonták az 1GB-os internetre az 1100 Ft-ot, ami lehet, hogy csak 1099 Ft?

(#67478) simpley válasza atala (#67477) üzenetére


simpley
őstag

Nem. Alapból 1 Ft-tal jönnek a SIM-ek, tehát 5001Ft volt akkor rajta alalpból. Ebből 1100 az pontosan 3901Ft. :D

signed by simpley.

(#67479) atala válasza simpley (#67478) üzenetére


atala
addikt

Ok, így már érthető.

(#67480) simpley


simpley
őstag

Szeretnék segíteni a kérdezőnek, mert látom rajta hogy nincs képben.. Tehát volt egy online rendelése, amit visszamondott. Számhordozást is kért és nem biztos abban, hogy ez nem fog végbemenni. Én úgy gondolom, ha visszamondta a rendelést akkor nyilván a számhordozás sem fog lezajlani. Jól gondolom? :U [link]

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67482) simpley válasza #72445440 (#67481) üzenetére


simpley
őstag

Az előfizetés aktiválása itt úgy történik online vásárlás esetén, hogy viszi a futár a cuccot, aláiraja a szerződést majd 3 napon belül lesz aktív az előfizetés. Ha esetleg még aznap, mikor írták, hogy érdeklődjön tehát 30.-án sikerült lemondania a rendelést akkor biztosabb, hogy megússza a dolgot?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67483) simpley válasza simpley (#67482) üzenetére


simpley
őstag

Írok neki egy privátot, hátha válaszol rá..

signed by simpley.

(#67485) simpley válasza #72445440 (#67484) üzenetére


simpley
őstag

Na, írt is.. még gyors volt :DD
Azt írja, hogy 30.-án érdeklődött és azt
mondták neki, hogy “Én is úgy látom, hogy ez egy törölt rendelés” Lényeges dolog, hogy a megrendelés és lemondás között mindössze 4 nap telt el.. júni 16.-án rendelt és 20.-án mondta le és változott meg az állapot a rendeléskövetésnél.. Megírhatom akkor Neki szerinted, hogy megnyugodhat?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67487) simpley válasza #72445440 (#67486) üzenetére


simpley
őstag

Biztos meggondolta magát, de ez lényegtelen... Egyébként ha jól emlékszem, Nekem mikor rendeltem már akkor azt írták, hogy Teljesítés alatt..
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67488) Arno19


Arno19
újonc

Sziasztok!
A Hello Datámon kb 5 napja nem megy a torrent. Tud valaki valamit erről? A PS4-en még működik a letöltés normál sebességgel, viszont se a teló, se a laptopon nem megy a P2P. Vajon változtatták a hálózati beállításokat, vagy csak az enyémel lehet baj?

(#67489) atala válasza #72445440 (#67481) üzenetére


atala
addikt

Mint írtam, meg lett a "ludas". A Xiaomi telefon küld egy sms-t a háttérben ha új SIM kerül a készülékbe. Egyébként csak annyit írt ki, hogy új SIM-et észlel, és hogy állítsam be a Mi fiókot. Ezt kinyomtam. Nem tesz fel semmi kérdést amire okézni kellett volna.
Ez a lányom telefonja. Régen, az én Xiaomi telefonom is eljátszotta mikor átjöttem a telenorhoz, csak azt már elfelejtettem. Azóta meg már Huawei telóm van. :)

(#67490) yellowmonste válasza Arno19 (#67488) üzenetére


yellowmonste
csendes tag

Már ideje lenne. Bocsi, de a 4G nem torrentezésre való, esetleg ha minden usernek 2 mbit/s-re lassítanák ilyenkor akkor elbírná a hálózat. Egyébként próbáld meg újraindítani az eszközt és esetleg 3G-re átdobni hátha úgy megy.

(#67492) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Az a kérdésem, hogy ha egy Magyarországon vásárolt és használt Telenoros mobil WiFi routerbe külföldön (konkrétan Bulgáriában) veszek egy ottani Telenoros mobilentes SIM kártyát, azzal fog működni, ha már Telenor itt is, ott is, vagy számít az ország is?

(#67493) sfdrakex válasza citkar (#67492) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha függő, számít az ország.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67494) radio100jozs válasza citkar (#67492) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem hálózati névre, hanem kódra van korlátozva a sim. Azaz a tiéd csak a magyar 216-20-as hálózati azonosítós sim-et fogadja be. A Bolgárnak nem ez.

(#67495) citkar válasza sfdrakex (#67493) üzenetére


citkar
addikt

(#67494) radio100jozs
Köszönöm a válaszokat.

Azt nem tudom, ha egy flottától szereztem be a mobil routerem, hűségidő nélkül, akkor vajon függetleníthetem-e a szolgáltatónál. Esetleg erre tud valaki választ adni?

[ Szerkesztve ]

(#67496) DrBubo77 válasza radio100jozs (#67494) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Telenornak nem 216-20 az azonosítója, hanem 216-1.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#67497) simpley válasza #72445440 (#67486) üzenetére


simpley
őstag

Szerintem nem lesz problémája, úgy írják ahogy én is tudtam..
"Mikor és hol kerül sor az előfizetői szerződés aláírására?
Szerződéskötésre a megrendelésben megadott címen, személyesen, írásban kerül sor, amennyiben a megrendelő a szerződést áttanulmányozza, aláírja és a terméket átveszi." A számhordozás elindítására akkor kerül sor, amikor már aláírásra kerül a sor, jól tudom? Te is írtad egyébként, erre a kérdésre kérek valakit, hogy erősítsen meg!
forrás: [link]
Majd jelzek ezzel kapcsolatban, ha ír vissza hogy alakult. :) (remélem megoldódik neki)

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67498) radio100jozs válasza DrBubo77 (#67496) üzenetére


radio100jozs
őstag

Jogos, nem is értem miért? :)

(#67499) tomp válasza radio100jozs (#67498) üzenetére


tomp
félisten

Mivel ők voltak az elsők a GSM szolgáltatásban így nekik járt az első hely. :D

(#67500) DrBubo77 válasza radio100jozs (#67498) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Diginek sem 216-50, hanem 216-3. Tehát nekik cél a 3. hely. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.