Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) zoli62 válasza tomp (#66534) üzenetére


zoli62
addikt

A Telenort általánosan értékelő hozzászólásra reagáltam. Egyébként szomorú, hogy supportban a Telenor mennyire hátul áll.

(#66552) tomp válasza #72445440 (#66545) üzenetére


tomp
félisten

LTE-nél egy teljesen más fajta hívást gondoltak ki mivel ugye az LTE teljesen IP alapú. Na de a hívás még nem volt teljesen kifejlesztve de az LTE már megvolt. Ezért van ez a csúszás. 2G-ről 3G-re váltáskor a 2G-hez használt rendszert lehetett a 3G-hez illeszteni. 4G-hez már nem.
Tény, hogy lehetett volna egyszerűbben is megoldani de csak nem törekedtek erre...
4G hívást azaz a VoLTE-t nem a telefon szoftvere végzi/kezeli hanem a telefon modeme. Ezért megy felhasználói net nélkül is és ezért kap a VoLTE nagyobb erőforrást.
Ha VoLTE hívás indul az adott bázisállomás a cellán a hívásodhoz elkülönít egy fix 128kbps-es sávszélt amit senki más nem kap meg azaz a cella össze kapacitása ennyivel csökken. Ezen felül a VoLTE hívás ping kb 3-5ms lesz miközben a net 17-25ms között mozog.
Nem 1-2utasítás fut le egy ilyen hívás indításánál.
Nem kell készülékenként telepíteni hanem SoC modellenként kell.
pl ha megvan a sikeres Snadragon 835-ös teszt akkor az ezt az SoC-t tartalmazó telefonoknál mehet a VoLTE. Az már más dolog, hogy a gyártók is lusták... Vagy ott van az Apple. Ők nem ismerik a hálózati szabványokat. iPhone-hoz konkrétan a hálózatot kell a telefonhoz igazítani, hogy működjön bármi is...
Diginél a támogatott listában nincsen benne a Samsung Galaxy S7 pedig a kártyát belerakva rögtön megy a VoLTE/VoWiFi. Miért? Mert a Digi anno az S7-el tesztelte első körben a dolgot. Akkor miért nincs benne a listában? Mert a hivatalos gyártói támogatás megszűnt így a listába már nem került bele. De minden 2017-től gyártott Samsungon megy a Digi.

(#66553) Lackooo84 válasza Hosssszu (#66550) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Telekom forgalmazta anno a Honor 8-at (akkor már bőven volt náluk VoLTE is), és mégsincs benne nem, hogy telekomos, magyar, meg semmilyen VoLTE profil gyárilag, csakis INDIAI profilok. Mert az nekünk nagyon kell. Erről írtam is a Honornak, jelenleg továbbítás alatt van az ügy. Na nem baj, én azért megoldottam ,magamnak roottal már mind a 4 magyar VoLTE + 2 VoWifi megy. :D

The Truth is out there...

(#66554) tomp válasza Lackooo84 (#66553) üzenetére


tomp
félisten

2 VoWiFi? Melyik a 2. szolgáltató?

(#66555) Depression válasza zoli62 (#66551) üzenetére


Depression
veterán

Úgy vannak vele, hogy kit érdekel, ha az osztalékok rekord magasak lettek.
Közben meg tényleg, és engem sem az zavar, hogy nincs volte a telefonomon, csak az, hogy maga a volte technológia ennyire vacak önmagában.
Az, hogy engem nem zavar, azért van, mert nekem hiába lenne, és jobb minőséget ígér, ha a másik félhez ugyanúgy 2g-n kapcsol, azzal a minőséggel.
És az sem vígasztal, hogy a telenornál tavasztól kapható telefonok képesek rá, ha ilyen gyér a felhozatal.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#66556) Hosssszu válasza Lackooo84 (#66553) üzenetére


Hosssszu
őstag

Off, mert nem akarom szétoffolni a topikot.

Akkor nem csak a Telenor "jeleskedik" VoLTE témában, úgy érzem.
Indiai, bazz! :Y Jó hogy nem izé, mondjuk Togói...
Úgy érzem hogy ez a VoLTE "szabvány" jobban el van b*szva, mint bármi más eddig.

Depression: Igazából engem sem érint, mert a 2G/3G hangminőséggel is elvagyok. De attól eltekintve, bőven töketlenség kategória a VoLTE, vagyis ami itthon tapasztalható ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#66557) ollie válasza tomp (#66554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Telekom és Digi

***

(#66558) ollie válasza Lackooo84 (#66553) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De most komolyan azt várod, hogy a Honor 8-ra, ami 3 éves telefon, adjon ki a gyártó egy szoftver frissítést, hogy legyen VoLTE a magyar Telenor hálózatában?

***

(#66559) Hosssszu válasza ollie (#66558) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem nem azt várja. Hanem szerintem csak az itt a gond hogy a VoLTE sokkal sz*rabbul van megoldva, mint az eddigi mobilos szabványok.
Kb. olyan mint a szolgáltatói ROM-al jövő telefonok. Hiába ad ki rá frissítést a Google/gyártó, ha szolgáltató lesz*rja, akkor sosem kapod meg. Vagy ha igen akkor az mókolással jár. Nem olyan, mint egy APN beírása. Hiába képes rá a készülék, ha szolgáltató lesz*rja, akkor kb. cumi van.

Persze hiába hőbörgünk, ez gondolom ettől nem fog változni, de attól még szvsz a VoLTE alapjaiban lett elcseszve emiatt.

(#66560) ollie válasza Hosssszu (#66559) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy nem azt várja, de hogy legyen VoLTE azon a telefonon, egy szoftver update kell, amit a Honornak kell kiadnia. Ez nyilván nem fog megtörténni.

[ Szerkesztve ]

***

(#66561) nyisziati


nyisziati
veterán

Nekem se tetszik, hogy a Telenornál vett telómon nincs VoLTE, pedig tudná.

Viszont : náluk a legolcsóbb most minden. Az A9 a Telekomnál 135-ért van hirdetve, a Telenornál ez kb. fele. De talán még a legdrágább konstrukcióban is jóval olcsóbb.
100 GB net 5000, ha Blue+ os vagy. Ez is nagyon jó ár. Úgyhogy én megbocsátó vagyok. :D

(#66564) Orgi válasza #72445440 (#66562) üzenetére


Orgi
őstag

A Honor 8 topicban megtalálod őket emlékeim szerint.

(#66565) Lackooo84 válasza ollie (#66558) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát. A Telekomnál és a Telenornál kapható készülék a független EU verzió C432 volt. Namármost, ennek ugye ILLENE tartalmaznia a régió, azaz az EU ÖSSZES szolgáltatós profilját. Ezzel szemben csak indiai szarok vannak benne, EU-s cucc nuku. Szerintem azért ez elég bicskanyitogató, tekintve, hogy a készüléket VoLTE/VoWifi képesnek árulják, akkor szeretném is használni, és nem csak akkor, ha indiába utazok. Az oreo fóverzió tavaly év végén jött ki, a Telekomos VoLTE évek óta, megy, de szerintem a Telenoros is ment már. Még egy "default" Eu-s profilt sem tettek bele. Ezt nemrég jeleztem is a Honor Magyarországnak, jelenleg továbbítás alatt van az ügy. Írtam nekik, hogy köszönjük az indiai támogatást, de nem sokra megyünk vele, és adjanak ki egy olyan frissítést, amiben a magyar/eu profilok vannak, mivel eléggé elfogadhatatlan, hogy egy EU verziós készülékben nincs Eu-s beállítás, és ezt hogy nem vette senki észre.

Honor 8 vs Honor 9 oreo

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#66567) Dracula72


Dracula72
senior tag

S9 telóval működik valakinek a VoLTE?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66568) KöviLaci válasza Statikus (#57878) üzenetére


KöviLaci
csendes tag

Helló, én is ezzel a problémával küzdök telefonálás közben. Sikerült valamit találni az ügyben?

(#66569) 4Grider válasza Dracula72 (#66567) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze.

(#66570) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok! Most fofok átmenni a telenorhoz a telekomtól függő s7 edge volt de a függetlenítő kód nálam van. Oka az, hogy olcsóbb alapból és gyakorlatilag korlátlan netet ad 5 ezerért ami nekem szempont. Viszont most a telenornál a telefonomon a Volte nem fog működni? 😕 Később sem? Nem is a hangminősége zavar ha nem az ha hívnak bomlik az internet.. 😕 Jelenleg telekommal hibátlan egy jó ideje..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#66571) Somatom válasza Kispotter (#66570) üzenetére


Somatom
veterán

Ma kétszer is előfordult nálam ez a szitu. Telefonos segítséget kértem egy bejelentkezéses probléma miatt. Azt mondja a helpdeskes:

-Mondom, hogy mi a teendője. Lépjen fel webes felületen az oldalunkra és ....

Na, mondom, akkor itt hagyjuk abba ezt a csevegést, mindjárt újrahívom VOIP -on. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66572) ollie válasza Kispotter (#66570) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérned kell, hogy a VoLTE-t kapcsolják be az előfizetésedre.

***

(#66573) Dracula72 válasza 4Grider (#66569) üzenetére


Dracula72
senior tag

Nekem nem megy.
Be van kapcsolva a simen és a telón is.
Ügyfélszolga sim cserét mondott a hibára,
vagy másik hiba, hogy a hívott fél nem volte képes.
Valamit állítani kell/lehet a mobilhálózatok menüben?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66574) sfdrakex válasza Dracula72 (#66573) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A szolgáltató bekapcsolta az előfizudra? Hiába kapcsolod be a telefonon, ha a szolgáltató nem aktiválja. Folyamatosan kapcsolják be azokra a kártyákra amelyek támogatott telefonokban vannak. Előfizetéses vagy feltöltőkártyás csomagod van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66575) 4Grider válasza Dracula72 (#66573) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmit nem kell állítani, bekapcsolás előtt megnéztem, hogy aktív-e a VoLTE kapcsoló a telefonon (Mobilhálózatok\VoLTE-hívások SIM 1 kapcsoló ott van-e). Ha igen, akkor a telefon már ismeri a Telenor VoLTE beállításait, már csak be kell rá kapcsolni.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot és kértem a bekapcsolást. Amint letettem a hívást, 2-3 másodpercen belül aktív lett a VoLTE (megjelenik felül egy Vo))LTE1 felirat), azóta is használom, sőt a második sim-en is párhuzamosan (Digivel Vo))LTE2).

(#66576) fant0mi válasza Starchm (#66456) üzenetére


fant0mi
addikt

En most akartam bekapcsoltatni az ugyfelszolgalatnal a voltet. Oneplus 7-esem van, nincs a listan.
Behazudom, hogy mondjuk Huawei P30 Pro-m van, tessek levenni a tiltast az elofizurol. Azt mondta a csaj, hogy ha olyan keszulekbe berakom, ami az o listajukon van, akkor a rendszeruk automatikusan feloldja a tiltast es menni fog a volte. Ha visszarakom a simet egy nem tamogatottba akkor megy ra automatan vissza a tiltas. O nem tudja nekem kezzel engedelyezni.
Na most itt allok meglove...

(#66577) 4Grider válasza fant0mi (#66576) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem több mint három hónapig volt S9-ben és nem került le magától a tiltás. Az ügyfélszolgálattal bekapcsoltattam, azóta megy.
Ha annyira fontos a VoLTE hívd őket újból, előbb-utóbb lesz olyan, aki bekapcsolja neked. Én nem vagyok tőle elájulva, szerintem jobb a hangminőség 3G-n, ráadásul már ott is elég gyors (1-2 mp) lett az összekapcsolás.

(#66578) Lackooo84 válasza fant0mi (#66576) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez bullshit, én tudok olyanról aki egy Redmi 4x-szel használja a Telenor VoLTE-t.

The Truth is out there...

(#66580) Dracula72 válasza sfdrakex (#66574) üzenetére


Dracula72
senior tag

Előfizus, flottás. Be van kapcsolva, jött sms is és mytelenor is jelzi.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66581) Dracula72 válasza 4Grider (#66575) üzenetére


Dracula72
senior tag

Aktív a menüpont. be is kapcsoltam, második sim nekem is digi azon jelzi és működik, telenoros nem jelzi és nem működik.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66582) sfdrakex válasza Dracula72 (#66580) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor a telódon lehet gáz. Gyárivisszaállítást próbáltad már? Persze előtte adatmentés. Telefonod honnan származik? Hol vetted? Milyen rom van rajta?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66583) tomp válasza fant0mi (#66576) üzenetére


tomp
félisten

Az indulás napján aktiváltattam. Mondtam az ügyintézőnek, hogy a kártyát 2 telefonban is használom. (valójában nem) S9 és OnePlus 5 és szeretném a VoLTE-t. Rögtön le is vette a tiltást és közölte, hogy a OnePlus 5-ön nem biztos, hogy menni fog. Mondtam neki, hogy a Telekom VoLTE megy, ez is menni fog. "Akkor minden bizonnyal valóban menni fog."
Elköszöntünk, a telefon visszaváltott 4G-re és megjelent a VoLTE felirat. Azóta is használom.

(#66584) 4Grider válasza Dracula72 (#66581) üzenetére


4Grider
nagyúr

XEH a szolgáltatói szoftververziód?

(#66585) snooze válasza 4Grider (#66577) üzenetére


snooze
veterán

Te is el lennél ájulva,ha nem lenne 3G-d,és ha 4G-n lennél vagy levált rendesen 2G-re,vagy csak sima 4G-n harmadik-negyedikre kezd kicsengeni,mire felvennéd,addigra meg lerakja,na ez volte-n megszünt!

GO Gunners!!!

(#66586) 4Grider válasza snooze (#66585) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van, vannak fehér foltok, amit a 800 MHz-es 4G jobban lefed. Csakhogy 3G only módban át lehet Telenor simmel szelni jó néhány irányban is úgy az országot, hogy egy-két pontnál több helyütt nem reccen meg a netrádió.

(#66587) fant0mi válasza tomp (#66583) üzenetére


fant0mi
addikt

...es 4Grider: koszi, akkor raprobalkozom meg, hatha egyszer valaki bekattintja nekem.
Egyebkent kellett vele meg valamit mokolni azon kivul, hogy logkit es *#800#?

(#66588) tomp válasza fant0mi (#66587) üzenetére


tomp
félisten

QPST-ben aktiválni kell a megfelelő profilt hozzá.
OnePlus 7-ben elméletileg a 800-as menüben nincs benne a VoLTE kapcsoló de megoldható.
Frissíteni kell a LogKitet és friss Qualcomm driver kell a gépre.
[link]
A hsz-ban található programok helyett használd ezt: [link]
Az apk-t telepítsd, majd gépen telepítsd fel a setup.exe-t és a QPST.exe-t. Innentől minden ugyan az mint ami a leírásban van.
Telenor esetében ne a Voda_India profilt használd hanem a PTCRB profilt.

(#66589) Dracula72 válasza 4Grider (#66584) üzenetére


Dracula72
senior tag

Nem.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66590) Dracula72 válasza sfdrakex (#66582) üzenetére


Dracula72
senior tag

Próbáltam, most 5napja amikor vettem a telefont, reset volt.
Jófogásról vettem itt helyben kipróbálva, minden megy rajta, független, csak a telenor volte nem akar működni.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66591) 4Grider válasza Dracula72 (#66589) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor valószínűleg nincs rajta a szolgáltatói profil. Frissítetted már 9-es droidra?

(#66592) Dracula72 válasza 4Grider (#66591) üzenetére


Dracula72
senior tag

Igen.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66593) dkovizoli válasza Dracula72 (#66590) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az könnyen előfordulhat, hogy a tmobilos szolgáltatói szoftver nem támogatja a telenor volte-t.

(#66594) Dracula72 válasza dkovizoli (#66593) üzenetére


Dracula72
senior tag

Értem.
Köszönöm.
Független a teló, legalábbis most. Nem tudom függő volt e, látszik valami infóban ez?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66595) ollie válasza Dracula72 (#66594) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

T-Mobilos rom van rajta.
Legalul a TMH/TMH/TMH/TMH mutatja

[ Szerkesztve ]

***

(#66596) Dracula72 válasza ollie (#66595) üzenetére


Dracula72
senior tag

Értem.
Honnan lehet azt látni, csak kíváncsiságból kérdezem.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#66597) dkovizoli válasza Dracula72 (#66594) üzenetére


dkovizoli
addikt

Tmobil már rég függetlenül árulja a készülékeit. De saját szolgáltatói szoftver fut a hardveren. Ami nyilván nem azonos a szolgáltató független szoftverrel. Így könnyen lehet, hogy a másik szolgáltató, mindenre kiterjedő beállításai nincsenek benne. Attól még elfogadja az idegen simet, csak nem biztos, hogy minden szolgáltatás elérhető. Fél kell rá rakni egy magyar, szolgáltató független romot (XEH).

(#66598) Tibihero


Tibihero
újonc

Hali!

Támogatott készüléknél csak számlás előfitezőknek kapcsolják be a volte-t? Előbb hívtam ügyfsz. közölte, h kártyásoknak nem lehet. De visszaolvasva itt több embernek is sikerült már.

(#66599) dkovizoli válasza Tibihero (#66598) üzenetére


dkovizoli
addikt

Na ez engem is érdekel, mert én is úgy tudom csak előfizetésesre kapcsolják be.

[ Szerkesztve ]

(#66600) Dracula72 válasza dkovizoli (#66597) üzenetére


Dracula72
senior tag

Köszönöm. minden világos.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.