Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) Syl válasza kinder93 (#66349) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne sírj! Az iPhone is egy futottak még kategóriás kínai bóvli, amire nem lehet volte-t bekapcsolni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66352) slice14 válasza kinder93 (#66341) üzenetére


slice14
veterán

Telenor Hello Data Start.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#66353) DrBubo77 válasza Syl (#66351) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ott szerintem a gyártó a hunyó. Ők elég borsos áron mérnek mindenféle kiegészítőt vagy plusz képességet.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#66354) Syl válasza DrBubo77 (#66353) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ott szerintem a gyártó a hunyó

Ja, biztos pikkelnek a Telenorra, mert a Telekomnál iPhone-on van Volte is meg eSim is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66355) tomp válasza kinder93 (#66345) üzenetére


tomp
félisten

Azaz ha kizárólag 2 telefont forgalmaznának csak azon a 2-n menne a VoLTE... Ok. Igazi probléma megoldó képesség.
Nem érkezett értelmes válasz.
Miért? Vártál? :D

(#66356) unravel


unravel
őstag

Eljutott hozzám is a DIGIMobil híre. Most már kristálytiszta miért akart a telenoros ügyintéző telefonon, új személyre szabott szerződést kötni velem 2 év hűséggel.

¯\_(ツ)_/¯

(#66357) 4Grider válasza unravel (#66356) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden szolgáltató két év hűséggel adja a készülékkedvezményes mobilokat. És minél drágább egy előfizetés, minél hosszabb a hűségidő, annál nagyobb a jutalék. Nem fognak hívogatni azért, hogy ne keressenek az ügyleten semmit. És minden szolgáltatónál a hűséges ügyfél a tervezhető ügyfél.

(#66358) Viktor0610 válasza unravel (#66356) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen meglepő?! 🤔

;]

Samsung Galaxy A54

(#66359) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hmm, bementem a Digihez. Kértem egy SIM kártyát, ingyen volt. Bepattintottam, rögtön működött a VoLTE és a VoWifi is...

Szerintem amint lesz náluk számhordozás, viszem is oda a Telenoros előfizetésem.

Telenor meg mit csinál? Felhívnak, hogy új előfizetést ajánlanak nekem, ami kb ugyanannyiba kerül, mint a mostani, viszont minden paraméterében - ami nekem számít - rosszabb, mint a mostani. De megpróbálnak meggyőzni, hogy nekem az lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

***

(#66360) Hosssszu válasza ollie (#66359) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem akarlak lebeszélni, meg közöm sincs hozzá, de én azért még várnék a számhordozással. Kivéve persze ha soha nem utazol semerre.

lefedettség

(#66361) kinder93


kinder93
aktív tag

Hát nem rakta magasra a lécet a Diginek.... Az biztos :N :F

(#66362) ollie válasza Hosssszu (#66360) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindegy, amíg próbaidőszak van (ez biztos, hogy hónapokig fog tartani), addig nincs számhordozás. Meglátjuk, hogy fél év után mekkora lesz a lefedettség.

***

(#66363) lugosi válasza ollie (#66359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van már náluk hordozás, a topikjában mintha ezt írták volna.
Amúgy idén még tesztidőszak megy, így azért éles, első előfizetés esetén még érdemes elgondolkozni a maradáson inkább.

(#66364) ollie válasza lugosi (#66363) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt mondták a Diginél, hogy még nem csinálnak számhordozást, bár technikailag már lehetséges.

***

(#66365) Depression válasza ollie (#66362) üzenetére


Depression
veterán

Már az is nagyon fog fájni nekik, ha a digiről telefonálsz, mert az nekik kiesés. Mondjuk az enyém pont nem, mert így is mindig belefértem a havi keretbe, és hello data csomag mellett, ha a digi netjét használom, akkor ezzel a telenor csak nyer.
Viszont lemondani sem fogom még egy darabig, az is tuti, de hűséget már semmiképp sem vállalok. Viszont mióta megvan ez a csomag, a wifit egyszer sem kapcsoltam be a telefonomon, pedig mennek a videók is ezerrel.
Az egyetlen dolog, ami a telenornál (és a többi magyar szolgáltatónál is) zavar, az az, hogy nyíltan dicsekednek vele, hogy telefonértékesítésből milyen sok milliárd hasznuk van, nem pedig az, hogy kedvezményes telefonok ennyivel csökkenteték a hasznot....

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#66366) prozodus válasza ollie (#66364) üzenetére


prozodus
őstag

Konkrétan van, akinek már megvan, holnap van az ablaka.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#66367) p2pp válasza kinder93 (#66361) üzenetére


p2pp
őstag

Ez így van!

[kép]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66368) HKorn


HKorn
addikt

Telenor féle készülékbiztosítás mire vonatkozik? Ha például összekarcoltam a kijelző üvegét, vagy épp a hátulját, arra is, vagy csak törésre?

Run&Ride

(#66369) Viktor0610 válasza HKorn (#66368) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Esztétikai hibára nem, törésre igen.

Samsung Galaxy A54

(#66370) HKorn válasza Viktor0610 (#66369) üzenetére


HKorn
addikt

Kösz. Szóval ha véletlenül összekarcoltam, megéri földhöz csapni, mert akkor kapok újat :D

Run&Ride

(#66371) Viktor0610 válasza HKorn (#66370) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy készüléket cserélnek.
Lehet, csak kijelzőt, ha azzal is megoldható.

Samsung Galaxy A54

(#66372) HKorn válasza Viktor0610 (#66371) üzenetére


HKorn
addikt

Értem, köszi

Run&Ride

(#66373) keram2009


keram2009
tag

kb 2-3 hete vettem észre, hogy MyMusic előfizetésem mellett a spotify-t hallgatva az adatkeretem fogy. Ugye láttam egyre több podcast van aztán elkezdtem hallgatni őket. A hibát jelentettem. Volt adatforgalomfigyelésem miközben a spotit hallgattam a kérdéses podcastnál. Hivott a technikai részleg, hogy habár a spotifyon voltam és onnan hallgattam a zenét, nem spoti serverre van feltöltve és ez a miértje, a termékfelelősőkkel meg kell beszélnie a dolgot. Ma csörög a telefon, és mondták sajnos nem tudnak mit ajánlani, minthogy ne hallgasak podcastot, mert orosz rulett van ha egybe belehallgatok. Most fognak róla közleményt kiadni, de nem tudják mi lesz még a sorsa a spotifynak a MyMusic platformon (legrosszab esteben ki fogják venni a csomagból, ennyit mondtak), de majd konkrétum később lesz.. Elmondták túl sok whitelistet kellene adni hogy minden forgalommentesen menjen. De igy jelen állapotban meg azt sem lehet csinálni, hogy spotinál vagy számol vagy nem, szóval igy sem maradhat a dolog. Majd látjuk mi lesz a hivatalos álláspont, de szerintem elég sokan visszamondják a MM szolgáltatást ahogy Én is fogok tenni ha ténylegesen kiveszik a Spotify-t.

(#66374) jociolaszi válasza keram2009 (#66373) üzenetére


jociolaszi
tag

Nekem is van és éjjel nappal spotify-t hallgatok horgászat közben.Még nem volt ilyen problémám! de akkor figyelni fogom,nagyon nem szeretném ha elvennék.

(#66375) tomp válasza keram2009 (#66373) üzenetére


tomp
félisten

Nekem anno a Tidal fogyasztotta az adatkeretemet. Először hárítottak, hogy az nem lehetséges de aztán észrevették, hogy hiába a MyMusic Nonstop a Tidal sem megy át a hálózaton. Naponta aktiválgattak nekem adatkeretet, hogy menjen. Végül a Tidaltól megkapták a friss ip cím listát és újra korlátlan lett a Tidal.
Itt most azért adnék 1-2pofont a Spotifynak. Az appban ott a Podcast. Miért nem a saját szerverükről megy...

[ Szerkesztve ]

(#66376) nyisziati válasza keram2009 (#66373) üzenetére


nyisziati
veterán

Deezerre nem tudsz átállni?

(#66377) keram2009 válasza jociolaszi (#66374) üzenetére


keram2009
tag

Alapvetően Én podcastnál vettem észre mert ugye hirtelen 100-200mb el is ment mondjuk 1 órás műsor esetében. Ott van csak hiba szerintem.De számomra tök jó volt, hogy vannak podcastotk és amilyen fajta zenét szeretek hallgatni abban van egy csomó podcast mintha rádió lenne nem mindig ugyanaz megy. De PCon belül is valamelyik a spoti serveren van vagy whitelist-es mert nem számol. De ha már másik előadó akkor ott igen. Tényleg orosz rulett. És igen a spotify csinálja rosszul, hogy mindenhonnan beengedi és nem saját szerverről dolgozik. pl ami nekem számolt adatforgalmaa podbean-en volt, de a spotify alkalmazásban hallgattam.

(#66378) szaszab


szaszab
aktív tag

Srácok. Ez normális?
Eddig bőven 20+/5+ volt a le/fel. Mostanában viszont konkrétan döglődik a Hello Data. Leginkább a feltöltés. Ami így, Budapesten kicsit erős... Nagyon sűrűn veszem észre azt, hogy feltöltenék a google drive-ba egy képet, vagy messenger-en küldök egyet, és kell neki bő 10 perc, mire átmegy. :( Kb 2-3 hete kezdett el szórakozni.

(#66379) nyisziati válasza szaszab (#66378) üzenetére


nyisziati
veterán

Ilyenem nekem is volt. Az oldotta meg, hogy valaki tanácsolta, hogy az egyes kártyahelyen legyen csak LTE, a kettesen 3G/2G.

Ilyen volt.

Most ilyen.
Moszkva tér környéke, Telenor.

[ Szerkesztve ]

(#66380) dkovizoli válasza szaszab (#66378) üzenetére


dkovizoli
addikt

Pesten lehet valami, mert nekem vidéken, cirka 160km délre, ilyen

(#66381) kinder93 válasza szaszab (#66378) üzenetére


kinder93
aktív tag

Sajnos (nem normális) megszokott mostanában... Vidéken is sok helyen tapasztalható ez, különösen a délutáni, esti órákban.

(#66382) PistiSan válasza szaszab (#66378) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem egyszerűen túl van terhelve a hálózatuk, szét osztottak egy rahedli mobil netet, csak a hálózatuk hosszú távon nem bírja.
Pont ilyen lenne most az is, ha mindenki elektromos autót venne, nem bírná a jelenlegi hálózat a strapát, még "szerencse" hogy az nem mobil előfizetés árban van, így áram még lesz egy darabig biztosan.

(#66383) szaszab válasza nyisziati (#66379) üzenetére


szaszab
aktív tag

Egy SIM-em van csak. ;)

Amúgy, ha megnézed a görbémet, elég vicces. 1-1.2-ről kúszott fel a végére 5 fölé... Nagy nehezen. :D
Ez sajnos tényleg túlterheltségnek tűnik. Amúgy Óbudán vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#66384) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Előfizetéses kártya átváltása feltöltősre mennyibe kerül?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66385) tomp válasza szaszab (#66378) üzenetére


tomp
félisten

Az 1Mbit alatti feltöltés inkább VoLTE bugnak tűnik. Sajnos nem ritka ez a hiba mostanság. Vagy a bázisállomás bugos vagy a rendszer nem ad számodra kapacitást.

(#66386) vpanangin válasza enginev3.0 (#66384) üzenetére


vpanangin
senior tag

3000 Ft. Áttesznek feltöltősbe, fizetsz 3000 Ft-ot és az egyenleged 3000 forint lesz.

(#66387) tomp válasza dkovizoli (#66380) üzenetére


tomp
félisten

Pesten nincs semmi baj! :D

(#66388) simpley válasza tomp (#66387) üzenetére


simpley
őstag

Vidéken 60Mb/s érték mennyire normális?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#66389) tomp válasza simpley (#66388) üzenetére


tomp
félisten

Teljesen rendben van ha csak sima 4G. Ott a max 150Mbit. Ezen osztozik mindenki aki a cellán van.

(#66390) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Ezekre a sebessegekre mindig irigykedtem :DDD
Emiatt hagytam ott a HD-t es lettem telekomos, mert 1-3Mbit mar telora is keves volt :(

(#66391) enginev3.0 válasza vpanangin (#66386) üzenetére


enginev3.0
félisten

És utána egyből át tudjuk íratni más nevére a kártyát? Csak mert át akarjuk hozni telekomhoz és így a legolcsóbb

Bár így bukjuk a 3ezret

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66392) tomp válasza Szokenesz (#66390) üzenetére


tomp
félisten

Én a 293Mbitet HD tarifával mértem. :D

(#66393) vpanangin válasza enginev3.0 (#66391) üzenetére


vpanangin
senior tag

Igen.

Mármint, hogy egyből átlehet íratni más nevére.

Én azért akkor egy kicsit nyakaskodnék, hogy ne töltse fel az ügyintéző ott helyben 3000 Ft-al, majd te otthon feltöltöd online. Nem tudom, hogy lehetséges, de próba cseresznye.

(#66394) DrBubo77 válasza tomp (#66392) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Telenornál a sebesség nem függ a tarifától, csak a mérés helyén a hálózat terheltségétől.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#66395) Landsmann válasza simpley (#66388) üzenetére


Landsmann
addikt

Teljesen jó. 5000-es kisvárosban ilyen.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#66396) tomp válasza DrBubo77 (#66394) üzenetére


tomp
félisten

HD tarifánál van priorizálás. Azaz először a HD tarifa lassul. Ez a bázisállomás ebben a kapcsolatban 375Mbps-re képes. (800+1800+2600MHz). Nem egy kietlen helyen mértem. Arany János utcai metró állomással szembe a másik oldalon. Forgalmas hely. Ehhez képest elég masszív sebességet mértem.

(#66397) bociusz


bociusz
aktív tag

Sziasztok, tudja valaki, hogy miért nem használja szinte egyáltalán a Telenor a 2600 Mhz-es frekijét? A Cellmappert elnézve összesen 4 ilyen bázist sikerült eddig bemérni, miközben a Telekom országszerte (főként a nagyvárosokban és a Balaton partján) több száz tornyon használja az LTE Band 7-et, de a Vodafonenál is jó pár tucat ilyen tornyot sikerült már feltérképezni.

(#66398) tomp válasza bociusz (#66397) üzenetére


tomp
félisten

Ezt én is szeretném tudni.
Budapesten a Telekom nagyüzemben használja. Ellenben a Telenor alig. Oktogon, Arany János utcai metró környéke(bazilikáig), Aréna Pláza, Westend, Petőfi híd budai oldala. Ennyi.
Szerintem nincs annyi betáp a Telenor bázisokon, hogy a 2600MHz-es freki tudjon normálisan üzemelni.
pl Oktogonon csak 10MHz-es blokkban üzemel a 2600MHz miközben 20MHz-et vettek.

(#66399) nyisziati


nyisziati
veterán

Nyilván megint a spórolás. 2100 vagy 1800 Mhz jobban terjed, nagyobb területet lehet ellátni vele.

[ Szerkesztve ]

(#66400) p2pp válasza nyisziati (#66399) üzenetére


p2pp
őstag

Az tuti! Pedig az a 20MHz hasítana rendesen 2600-on!
Nálunk ma 1 pillanatra felvillant, de nemtom Telenor lehetett e?
Csatoltam 1 képet, amin pont elcsíptem 1 pillanatra a 2600-at.
De lehet a Telekom vagy a Voda volt. Nemtom.
Ebből számomra nem derül ki.
Itt szinte mindig csak B20 van sajnos. B3 nincsen.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.