Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) tomp válasza kungzi (#67841) üzenetére


tomp
félisten

Hát nem egy budapesti az fix. ;]

(#67852) simpley válasza tomp (#67851) üzenetére


simpley
őstag

Na igen, ez már jobb... :DD :C

signed by simpley.

(#67853) 4Grider válasza tomp (#67851) üzenetére


4Grider
nagyúr

Messze nem ez jellemző Budapestre, mivel kevés helyen van még csak a B7 használva.

(#67854) Landsmann


Landsmann
addikt

Szintén Debrecen, nagyállomás mellett. B3. 1867 MHz, Telenor háló. Xiaomi Redmi 6.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#67855) Lackooo84 válasza Viktor0610 (#67848) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Itt Tatabányán azzal nincs gond, még beltéren is jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#67856) tomp válasza 4Grider (#67853) üzenetére


tomp
félisten

Ez konkrétan egy új B7-es helyszín volt 3CA-val. B7+B3+B20!
Ennél többet nem mértem fixen. Itt mérés közben felugrott 300fölé is de végül erre állt be.
Amúgy amikor végig mentem a városon 4G+ esetén nem volt 120Mbitnél kevesebb. Ritka volt amikor 150 alá ment. Legtöbbször 170-190Mbiten ment. Pedig csak 2CA volt ami alapesetben max 225Mbs de kétlem, hogy a városban ilyen kevesen lettek volna rajta. Inkább modulációt emeltek mint ahogyan a feltöltésnél már budapest 90%-án megtették.
Poénos amikor 2db B3-at fűz össze a telefon. Na ilyen is max a telenornál lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#67857) Greybeard válasza 4Grider (#67843) üzenetére


Greybeard
tag

Félig-meddig vág csak a témába a kérdésem, de hátha tud valaki segíteni rajtam. Debrecenben használok én is egy Telekomtól vásárolt, független, gyári firmware-el rendelkező Huawei B525-ös routert-t Telenor flottás (IQPro) korlátlan mobilnettel (az utcánkban csak ADSL lenne egyéb opcióként). Nekem is csak 4G-n hajlandó működni. Be kell kapcsolni valamit a routeren a 4G+ eléréshez? A hálózatválasztásnál az automata, 800, 1800 és 2600-as lehetőségek vannak. Ha auto-n hagyom, akkor mindig csak 800-ra áll rá. Kényszerítem 1800-ra, így jóval jobb letöltési értékeket kapok. Vajon miért nem fogja össze a B3-at és B20-at?

[ Szerkesztve ]

s.k.

(#67858) simpley


simpley
őstag

Állítólag nem keresték meg a PPF-et a részesedés szerzés miatt.
forrás: [link]
a fordító ezt mondta: "a PPF szóvivője tagadta a spekulációt."
*spekuláció: pletyka

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67859) 4Grider válasza Greybeard (#67857) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez alapján firmware problémára gondolnék. Az auto módnak illene támogatni a CA-t, de mivel a Telenor Telekom belenyúlt és butította a router firmware-jét, bármit feltételezek...

B525s-23a support:
LTE: B1/3/7/8/20/32/38 FDD: 2100 MHz/1800 MHz/2600 MHz/ 900 MHz/800 MHz/1500 MHz/ TDD: 2600 MHz
Intra-band contiguous: B3+B3, B7+B7, B38+B38
Inter-band: B3+B7, B3+B20, B7+B20, B7+B8, B3+B8, B1+B20, B1+B8, B20+B32

[ Szerkesztve ]

(#67860) Ádám16 válasza Viktor0610 (#67831) üzenetére


Ádám16
addikt

+ a többieknek:

Köszi szépen, kicsit nyugodtabban próbálgatom így a telefont. Egy iSE után jött egy M20Pro, s bár volt már batár telefonom, de nagyon hozzám nőtt a kis iPhone, nehéz visszaállni a nagyobb méretre, no meg az Androidra, de kap egy nagy esélyt.

Hogy ON is legyen: Debrecenben mely üzletekben tudtok jójányokról? :D

[ Szerkesztve ]

(#67861) simpley válasza Ádám16 (#67860) üzenetére


simpley
őstag

Egyszer voltam a Piac utcaiba, ott voltak...

signed by simpley.

(#67862) simpley


simpley
őstag

Állítólag nem keresték meg a PPF-et a részesedés szerzés miatt.
forrás: [link]
a fordító ezt mondta: "a PPF szóvivője tagadta a spekulációt."
*spekuláció: pletyka

signed by simpley.

(#67863) DrBubo77


DrBubo77
addikt

A Wallet-ben mióta nem lehet számlát fizetni? A MyTelenor app-os fizetés nem túl mobilbarát. Behozza az OTP fizetés asztali felületét.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#67864) simpley válasza DrBubo77 (#67863) üzenetére


simpley
őstag

Én még azzal fizettem a múlt hónapban...

signed by simpley.

(#67865) sfdrakex válasza DrBubo77 (#67863) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam a my telenor app mobilra optimalizálva hozza az otps fizetést.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67866) Greybeard válasza 4Grider (#67859) üzenetére


Greybeard
tag

Ez a dolog pikantériája, hogy a Telekom nem nyúlt bele. Ahogy írtam gyári firmware van rajta.
Software version: 11.170.61.00.965
Web UI version: 21.100.34.00.03
Eddig azt hittem, hogy csodával határos módon a diákokkal együtt 230.000-es városban még nem kapcsolták be a 4G+-t. Eszerint más van a háttérben. A kardomba nem dőlök, nekem bőven elég a sima 4G sávszélessége is, csak érdekes, hogy miért nem 4G+.

s.k.

(#67867) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Több, mint vicces a MyTelenor vs. Roaming adat kijelzés, ugyanis kimentünk roaming területre, átváltott szépen a külföldi toronyra, jött az SMS, hogy kapok majd még egy SMS-t, amiben megküldi, hogy mennyi adatot használhatok fel a csomagomból az 1-es zónában. Ez az SMS eddig nem jött meg, eltelt lassan 12 óra.

A MyTelenor app-ot megnyitva, ugyanazt mutatja, mint belföldön, majd feltöltöm a képet, most sajna nincs időm vele szenvedni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67868) 4Grider válasza Greybeard (#67866) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annak már illene tudni. Lehet, hogy a B3 nálad túl gyenge, és azért nincs CA. Külső antennával nem próbálkoztál (mondjuk én személy szerint nem bízom bennük)?

(#67869) Greybeard válasza 4Grider (#67868) üzenetére


Greybeard
tag

Rendeltem egy ilyet, mert sokan dicsérték a mobilinternetes topicban:
[link]
Visszahívott a tulaj, hogy milyen routerhez lesz. B525. Közölte maga ellen beszélve, hogy ahhoz nem javasolja, mert nem fog javítani érdemben semmit. Inkább csak akkumulátoros mifi-khez ajánlja nyugodt szívvel. Töröltettem is a rendelést. Most antenna nélkül, kézi választással használom a routert B3-on, így nagyon szuper 80/20 mbps-okat mérek általában -98 dBm mellett. B20-ra állítva már jobb -80 a dBm értéke, de ezen 30/40 mbps a le/feltöltés. Szóval, értem miért a B20-at választja az automata, csak azt nem értem miért nem CA-t.

s.k.

(#67870) 4Grider válasza Greybeard (#67869) üzenetére


4Grider
nagyúr

-98 dBm mellett működnie kellene a CA-nak, nálam most -103 dBm mellett megy stabilan.
Az adott antennából két db itt pihen bontatlanul az asztalomon, de még nem sikerült beüzemelni, mert ahol szükség lett volna rá, ott elhárították a hálózati problémát.
Úgy gondolom, hogy nem rossz a 30/40 Mbps sem, ettől függetlenül nem ok ez a router. Egy újabb firmware van (2018 januári), esetleg még azt próbáld meg ha nem elég ez a sebesség.

(#67871) sfdrakex válasza DJ. Ru$y (#67867) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen csomagban vagy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67872) DJ. Ru$y válasza sfdrakex (#67871) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Flottás, vállalati.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#67873) eddie17 válasza sfdrakex (#67763) üzenetére


eddie17
addikt

Köszönöm Neked és Viktor0610-nek.
Egyből lehetett át vinni a flottába nem kell köztes állapot.

Más:

Hogy találom meg a digitális szerződésem? Egyszerűen a mytelenor oldalon sehol nem találom még a menü pontot sem.

(#67874) Viktor0610 válasza eddie17 (#67873) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor nem szokta mutatni, ha nem ügyfélszinten vagy regisztrálva.
Ehhez kell ügyfélszintű jelszó, amit csak személyesen tudsz beállítani, ha nincs még ilyened.
Egyébként a szám kiválasztása után mutatja, ha jól emlékszem.

Samsung Galaxy A54

(#67875) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#67863) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az szokott bekavarni, ha a netet nem a telenoros kártyáról kapja egy dual SIM-teló. Amennyiben nálad nem ez a helyzet, akkor telepítsd újra az appot, hátha. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67876) sfdrakex válasza eddie17 (#67873) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mailben kapsz szerintem szerződést. Úgy emlékszem nekünk a családban mindenkinek ott jött.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67877) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#67875) üzenetére


DrBubo77
addikt

Erre nem gondoltam. Most valóban duál SIM-es telefonban van a kártya. :C
Következő hónapban megnézem, hogy Telenoros mobilneten lógva megjelenik-e a számlafizetés.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#67878) Somatom válasza DrBubo77 (#67877) üzenetére


Somatom
veterán

Meglesz az. Wifis tabon nekem sincs számlafizetés opció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67879) sfdrakex válasza DrBubo77 (#67877) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem a Wallet csak úgy engedett pályamatricát venni, hogy a Digis simet full letiltottam. Nem ismeri a Digit kiírta, csak Telenor, Telekom, Vodafobe kártyákkal működik. Elsőben Telenor, második foglalatban Digi van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67881) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!
Telenoros Note 9 független e?
Próbálta más kártyával akinek van?
Előre is köszönöm!

(#67882) eddie17 válasza Viktor0610 (#67874) üzenetére


eddie17
addikt

+sfdrakex

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. E-mail-t kaptam arról, hogy a szerződéseimet megnézhetem a mytelenor oldalamon. De ott egyik menüpontban sem találom.
Csináltunk ügyfél szintű jelszót. Azzal is adtam hozzá a fiókhoz az előfizetést.
Szóval nem értem, hol vannak a papírok. :) Direkt kértem, hogy ne legyen nyomtatva, hanem digitálisan.

(#67883) Viktor0610 válasza eddie17 (#67882) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben belépés és a szám melletti Kiválaszt gombra való kattintás után erre a linkre kattintva nem találod az elektronikus dokumentumaid, akkor nem került ügyfélszinten hozzáadásra a szám.
Ebben az esetben töröld a fiókból a számot, és add hozzá újra.
Ha ezután sem jó, akkor 1220 vagy keress fel egy Telenor üzletet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67884) eddie17 válasza Viktor0610 (#67883) üzenetére


eddie17
addikt

Nincs ott.
Lehetséges, hogy a számhordozás miatt?
Majd csak hétfőn este lesz az "ablak" amikor átrakják a számot.

(#67885) simpley válasza eddie17 (#67884) üzenetére


simpley
őstag

Akkor lehet, igen hogy egyben töltik majd fel..

signed by simpley.

(#67886) jani071


jani071
csendes tag

Sziasztok! EU roaming esetén ti találkoztok (Görögorszàg) hibával, lassúlással internet elérési hibával? Mindkét partner hálózat napközben használhatatlan. Csak hajnalban illetve reggel 9-ig jó nagyjából.
Telenornak jeleztem, de letagadták,hogy lenne hiba.Több Telenoros ismerősöm tapasztalja.
(Magenta roaming ellenben tökéletes...tehát nem a helyi hálózaton hibája.)

(#67887) sfdrakex válasza jani071 (#67886) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olvass vissza kicsit. Ez van mindenkinél. Reggel 7 kor 90/12 mbiter szalad a net. Csúcsidőben van hogy levág 3Gre. 4Gre fel sem enged, és 1-2 mbittel megy. Paralián Wind hálózat. Működik, de lassú.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67888) jani071 válasza sfdrakex (#67887) üzenetére


jani071
csendes tag

Szintén Paralia, Vodafone GR és Wind is katasztrófa, adatforgalom közben megszűnik a kapcsolat majd kiírja nincs szolgáltatás. Mindjárt visszatekerek.. :)

(#67889) sfdrakex válasza jani071 (#67888) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eddig hálózat eldobás nem volt, de az előbb ledobott pár mpre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67890) jani071 válasza sfdrakex (#67889) üzenetére


jani071
csendes tag

Engem folyamatosan, inkabb a konkurenciát hasznalom, vettunk egy Cosmote sim-et azzal is teljesen rendben van minden, ez biztosan Telenor probléma lesz. Mindegy jelzem ujra nekik, köszi az infot.

(#67891) sfdrakex válasza jani071 (#67890) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem priolizál a hálózat, első nyilván a saját, utána a külföldiek, és szerintem azok között is priorizál valami alapján. Lehet eltérő roaming szerződések, vagy a fene tudja, de ha nem terhelt időszakban nézed hasít rendesen

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67892) totopad válasza sfdrakex (#67891) üzenetére


totopad
senior tag

Országa válogatja, hogy melyik szolgáltatónak milyen roaming netet ad, írországban pl a telenor csak 3g-t engedett, a lengyel kártyámmal meg simán hasonlított a 4G, de pl Berlin-ben ugyanez volt a helyzet kb tavalyig, azóta már ott is megy a 4g. Ténylegesen szerződés alapú, hogy hol mit enged a rendszer.

(#67893) simpley


simpley
őstag

Nem akarok megint negatívoskodni, de ha az állam beszáll a Telenorba nem lesznek sokan, akik kilépnek? :F

signed by simpley.

(#67894) totopad válasza simpley (#67893) üzenetére


totopad
senior tag

Külhoniként sajnos a mytv-t nem igazán tudom mással helyettesíteni, ez a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás, és még minőségben is megfelelő, úgyhogy nálam legalább a havi 4,5 rugó elejéig marad, de hozzáteszem, hogy csak emiatt vagyok lölőéknék (meg sokan mások is) és nem is nagyon használom, max, ha otthon vagyok.

(#67895) sfdrakex válasza simpley (#67893) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem hiszem hogy jelentős mozgás lenne emiatt. A legtöbb embert a jó szolgáltatás érdekli jó áron. Gondolod akik szidják a románokat, azok inkább fizetnek többet, de nem mennek a Digihez?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67896) sfdrakex válasza totopad (#67894) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Diginek az online cucca is megy külföldön, akár böngészőből is. Ha van digi előfizus ismerősöd, tudod nézni. 1 embernek 4 netes hozzáférése lehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67897) totopad válasza sfdrakex (#67896) üzenetére


totopad
senior tag

van digionline-om alternatívaként, de borzalmasan gyatra a minőség a mytv-hez képest -és ez tapasztalat és nem a reklám helye-, ezért ragaszkodok a mytv-hez.
kb az összes elérhető, legális, több platformon jelenlévő honi iptv szolgáltatást volt szerencsém kipróbálni, messze a mytv nyújta a legjobb szolgáltatást és ezt úgy írom, hogy egyébként nem a kedvencem a cég... sőt...

(#67898) Ksix válasza Greybeard (#67869) üzenetére


Ksix
tag

Csak egy ötlet, mert nincsenek B525 tapasztalataim, de terheled valami letöltéssel a routert, amikor nézed, hogy 4G, vagy 4G+ a kapcsolat? Mert az én routerem (vagy a Telenor?) elég dinamikusan, pár másodperc alatt kapcsolgatja be-ki a 4G+ módot, a letöltésektől függően, és alaphelyzetben, ha nincs komoly forgalom, akkor nincsen CA sem. Nem lehet, hogy nálad is hasonló a helyzet, és csak azért nem látod a CA-t, mert éppen nincs rá szüksége, nem használja?

(#67899) sfdrakex válasza totopad (#67897) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja oké. Nem tudtam hogy próbáltad. Mytv startom van csak, m4 sporton így tudok F1et nézni telón ha véletlen nem vagyok otthon. Digi onlinet nem használom, de mivel digis vagyok van az is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.