Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) Hosssszu válasza Syl (#66300) üzenetére


Hosssszu
őstag

(#66302) Viktor0610 válasza Syl (#66300) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehogy! :DDD

(Legalábbis nincs ilyen infóm. :DDD )

Samsung Galaxy A54

(#66303) Syl válasza Hosssszu (#66301) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm! Ezek szerint nem csak a mytelenor app sz*r, a my.telenor.hu is ... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66304) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,
az 5G demóról összefoglaló:
- ZTE cellák: sebesség demó egy másik rákötött cellával, mint "telefon" szimulátor (1.6 Gbps PHY letöltés, elméleti max. 2 Gbps)
- ZTE Axon 10 Pro 5G telefon, Cat. 18-as, 1.2 Gbps-es LTE-vel, 2 Gbps-es 5G-vel, Qualcomm 5G modem
- 216 98 zárt teszthálózaton roamingoló 216 01 SIM
- Viber videóhívás

Ezek így helytállóak?
A ZTE-s 5G telefonon mennyi volt a max. sebesség Speedtesten, vagy ennek nem lenne értelme mivel a Speedtest szerverek nem tudnak 1 Gbps feletti sebességet?

[ Szerkesztve ]

(#66305) nyisziati válasza Syl (#66300) üzenetére


nyisziati
veterán

A Huawei-ek érthetők, a Samsungok meg kifutnak, itt az új "A" széria, kell a hely a polcokon. :K

(#66306) sfdrakex válasza Syl (#66300) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mostmár jó. Valamit mókoltak tegnap, az appjuk se ment.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66307) snooze


snooze
veterán

Ma indult a digi,ütös árakkal..
link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#66308) dkovizoli válasza snooze (#66307) üzenetére


dkovizoli
addikt

:Y

(#66309) sfdrakex válasza snooze (#66307) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tegyük hozzá ez tesztüzem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66310) snooze válasza sfdrakex (#66309) üzenetére


snooze
veterán

Igy van,de azérz a digit ismerve nem lesz horror ár..

GO Gunners!!!

(#66311) Somatom válasza snooze (#66307) üzenetére


Somatom
veterán

A szolgáltatás részletei sokkal kevésbé ütősek. Mobilnet sávszél. korlát 21/7, mennyiség korlát 50GB (utána 256 -os lassítás), roaming nuku. Mindezt csak saját lefedettségen.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66312) snooze válasza Somatom (#66311) üzenetére


snooze
veterán

Belfölön teljesen jo,de a teszt idöszak után nyilván más lesz .
Kiprobálom,aztán ha nem tetszik minden kötöttség nélkül visszaadom..ez a nem mindegy!nincs hüség.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#66313) Somatom válasza snooze (#66312) üzenetére


Somatom
veterán

Az én Telenoros, korlátlan netem 51GB -nál sem korlátozza a sávszélességet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66314) snooze válasza Somatom (#66313) üzenetére


snooze
veterán

Mennyit fizetsz érte?

GO Gunners!!!

(#66315) simpley


simpley
őstag

Ez meg mi?
Komolyan korlátlan mobilnet, 0ft-os percdíjak? Vagy ez csak addig lesz ennyi ameddig tesztüzem van??
UPDATE:
"A DIGIMobil szolgáltatás igénybevételének feltétele a DIGI, vagy Invitel vezetékes televízió, internet és telefon, valamint műholdas szolgáltatásaiból legalább egy szolgáltatás igénybevétele, vagy amennyiben az Előfizető még nem rendelkezik ilyen szolgáltatással, akkor vállalja, hogy legalább egy ilyen szolgáltatásra előfizetést köt a DIGI-vel vagy az Invitellel."
Tehát nekem ez felejtős. :((

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#66316) snooze válasza simpley (#66315) üzenetére


snooze
veterán

Menj a "ma indul a digimobil" topicba,ott több az info..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#66317) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mondja már meg egy Telenoros alkalmazott, hogy mi a f@szér nem lehet bekapcsolni a VoLTE-t egy Note9-hez tartozó előfizetésen?

Ráadásul úgy, hogy van itt a fórumon olyan Note9-es, akinek már bekapcsolták.

[ Szerkesztve ]

***

(#66318) Landsmann válasza ollie (#66317) üzenetére


Landsmann
addikt

Mondjuk én ezt az egész VoLTE mizériát nem értem. Ez úgy fest, mint valami gányolás, mintha ahány típusú telefon van, annyiféle módon mindet egyesével kell a hálózat szoftverével illeszteni. Nem egy szabványon alapuló technológia lenne ez? Ha meg minden gyártó, (de érdekes módon gyártón belül is van ami készülék támogatott, van ami meg nem) úgy értelmezi a technikai paramétereket ahogy a saját szája íze szerint neki tetszik, akkor ebből sosem lesz életképes szolgáltatás. Csupán a véletlenen van bízva, hogy működik, vagy nem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#66319) kinder93 válasza Landsmann (#66318) üzenetére


kinder93
aktív tag

Régóta parasztvakításnak gondolom azt a szolgáltatók részéről, hogy ezt csak az általuk kiadott készülék esetében kapcsolják be... Holott technikailag működhetne ez másként is. Hány olyan esetet hallottam én már, amikor egy előfizetésre egy támogatott mobilt használva bekapcsolták, majd a kártyát átrakva egy random Xiaomi telefonban ugyanúgy volt VoLTE.... Szerintem ez így gáz. Nem csak a Telenor esetében.

(#66320) 4Grider válasza Landsmann (#66318) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából hasonló a véleményem a VoLTE-ról. Ráadásul itt a Telenornál nekem a 3G HD jobb minőséget jelent, mint a VoLTE.

(#66321) Viktor0610 válasza ollie (#66317) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most nincs előttem, hogy támogatott készülék-e a Note 9, és mobilról nem találom a vonatkozó hozzászólásom a témában. De több, nem támogatott mobilnál baj volt a VoLTE-szolgáltatással, ezért központilag újra tiltásra került a nem támogatott készülékek előfizetésein.

Az, hogy másnak bekapcsolták, az az első időszakban lehetett, amikor kb. akárkinek bekapcsolták a VoLTE-t. Aztán jöttek a panaszok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66322) p2pp válasza simpley (#66315) üzenetére


p2pp
őstag

Itt az Invitel erősen felejtős.
Hozzanak Diginet 1000-et!
Akkor azonnal köthetjük is!
Ennyi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66323) tomp válasza Viktor0610 (#66321) üzenetére


tomp
félisten

Én az első napon kértem, hogy kapcsolják be. Azóta is megy. Oneplus 5-ön használom.
Max a szolgáltató rövid számai nem mennek de ez nem a telefon hibája hanem a telenoré. Képtelenek megoldani pedig több éjjel is leállt már a VoLTE. Gondoltam na most bugfixálják de nem...:D

(#66324) Somatom válasza snooze (#66314) üzenetére


Somatom
veterán

5800Ft -ot fizetek két, korlátlan, nem NAT -olt, netes kártyáért, a főkártyán 18GB EU -s roaming -gal. Ha ezek közül bármelyik paraméter hiányzik a Diginél, akkor ingyen sem érdekel, maradok a mostaninál.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66325) Landsmann válasza kinder93 (#66319) üzenetére


Landsmann
addikt

De még az általuk kiadott készüléken sem mindegyiken támogatják. Ez azért gáz, nem kicsit.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#66326) lugosi válasza kinder93 (#66319) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a szolgáltatók részéről, hogy ezt csak az általuk kiadott készülék esetében kapcsolják be"

Nekem a telekomnál nem általuk kiadott telefonom van és simán megy rajta a volte.

(#66327) anglergab válasza Landsmann (#66325) üzenetére


anglergab
addikt

A gyártón is múlik, nem csak a szolgáltatótól függ.

(#66328) Landsmann válasza anglergab (#66327) üzenetére


Landsmann
addikt

Ezért írtam, hogy ez a technológia nem szabványon alapul, hanem mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#66329) anglergab válasza Landsmann (#66328) üzenetére


anglergab
addikt

De, szabványokon alapul. Az igaz, hogy ezek elég "rugalmas" szabványok, másrészt az implementációk sajátosságai (pl. szolgáltató profilok) okozzák a gondot.

(#66330) TODI1111 válasza anglergab (#66327) üzenetére


TODI1111
addikt

Viszont mikor a gyártó már mindent megtesz (maradjunk például az említett note9-nél) és a készülékén van lehetőség a volte bekapcsolására akkor már csak a szolgáltatón múlik.

(#66331) Landsmann válasza TODI1111 (#66330) üzenetére


Landsmann
addikt

Mondjuk az azért érdekes, hogy például a Redmi 6-nál, ami a szolgáltatótól származik ugyan, de gyári független készülék, a VoLTE menű benne sem volt. El volt rejtve.
https://www.youtube.com/watch?v=8YOlJheLGig
Külön kóddal lehetett előcsalni. Ezek szerint mégiscsak elég általános ez a VoLTE probléma, ha a gyártó elrejti a menűt és nyilván nem a szolgáltató kérésére, mert a készülékben semmi sem utal arra, hogy a Telenor bármit is belerakott volna. Ügyfélszolgálat bis elismerte, hogy a két simes készülékek függetlenek.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#66332) azbest válasza Landsmann (#66331) üzenetére


azbest
félisten

a kiírt szöveg alapján akkor van elrejtve a menüpont, ha nem elérhető a volte. Azt lehet a kóddal kapcsolgatni, hogy ettöl függetlenül ott legyen-e a menüpont

(#66333) Hitch


Hitch
aktív tag

Valakinek sikerült megoldani Galaxy Note 9-en a Volte támogatást?

(#66334) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Úgy látszik hiába az új Cseh tulajdonos, a pénzszivattyú továbbra is működik a cégből. Így miből akarnak frekvencia aukcióra forrást felhasználni, ha még az eredménytartalékot is megcsapolták?

[link]

A Csehek sem fognak sokat beleölni ebben a cégbe, nem véletlen, hogy a 2100 MHz-es frekvenciát is dobták, hogy minél nagyobb legyen a haszon, és az így kivehető osztalék. De mást nem is várhattunk volna, hisz a Csehek kimondottan befektető cég, aminek egy a fontos, hogy az osztalék meglegyen, és ezt próbálják minél magasabbra növelni.

(#66335) agroman válasza radio100jozs (#66334) üzenetére


agroman
senior tag

pénztáros lőrincnek elfogyott a pénzünk, hogy még nem vette meg? :)

------

(#66336) nyisziati válasza agroman (#66335) üzenetére


nyisziati
veterán

Egybe nem szeretnek sok pénzt kiadni.
Leakciózni - törvényt írni rá - egyedül pályázni - gombokért megvenni, nagyjából ez dívik ott. Ahol már piaci áron kell vásárolni, ott már ritkán rúgnak labdába.

(#66337) tomp válasza Viktor0610 (#66321) üzenetére


tomp
félisten

Kiegészítve a mondandómat: egyszerűbb letiltani a "nem hivatalos" telefonoknál a VoLTE-t mint a komoly rendszerhibát javítani. Ez világos. Nehogy fejlődjön a hálózatuk...

(#66338) Viktor0610 válasza tomp (#66337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerinted nem dolgoznak a megoldáson? :U

Konkrétan én sem tudom, hogy mi a helyzet ezen a területen, de kötve hiszem, hogy a letiltással egy időben ne javítanák a hibákat, fejlesztenék a VoLTE-szolgáltatást.

Samsung Galaxy A54

(#66339) tomp válasza Viktor0610 (#66338) üzenetére


tomp
félisten

Ahogyan reagálnak a hibára és amit tapasztal az ügyfél az jön le, hogy elkönyvelték "ez van így fog menni" állapotnak a VoLTE-t.
Bármilyen hibát jelez az ügyfél máris mondják, hogy nem támogatott telefon azért van a hiba. Ez a telefon hibája. Miközben a szolgáltató hibája. A hálózat sebessége több esetben megzuhan vagy megáll. Na mit mondtak erre? Nem támogatott telefon...
Amióta elérhető a VoLTE 2x állt le éjjel a szolgáltatás. Változott valami? Igen. Elszúrták az SMS-t így aktív VoLTE szolgáltatásnál kb 5perc mire elküldi a rendszer az üzenetet.
Jó dolog a VoLTE örülök, hogy van de ha már erősen bugosan indították el legalább mondanák meg az igazat. Azaz rendben a hibát rögzítettük, igen a hiba javítása folyamatban van.

(#66340) slice14 válasza Landsmann (#65546) üzenetére


slice14
veterán

Kicsit megkésve, de ma voltam bent a Telenor-nál. Mondtam a srácnak hogy szeretném bekapcsoltatni a VoLTE-t, és gyakorlatilag szó nélkül bekapcsolta.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#66341) kinder93 válasza slice14 (#66340) üzenetére


kinder93
aktív tag

Milyen előfizetés?
Mi 8?

(#66342) atala válasza slice14 (#66340) üzenetére


atala
addikt

Nekem meg kérés nélkül bekapcsolták.(Huawei P20 Lite) Jött egy sms, hogy bekapcsolták.
Én meg gyorsan ki is kapcsoltam. :)
Mivel nálunk a 4G térereje a lakásban nagyon rossz (még néha a 3G is), így állandóan megszakadnak, szakadoznak a hívások. Pedig hát nem Kiskunapátipusztán egy tanyán lakom, hanem Budakalászon. Nagyon sokáig Telekomos voltam, és azt kell mondanom, hogy a Telenor hálózata sokkal rosszabb, és nem csak itt, hanem úgy komplett az országban.

(#66343) nyisziati válasza atala (#66342) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez a gyakori tulajdonosváltás átka. Mindenki csak a hasznot akarja kipumpálni.
Pedig 20 éve irigyelt dolog volt pannonodnak lenni, övék volt a legjobb hálózat.

(#66344) Viktor0610 válasza nyisziati (#66343) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyakori tulajdonosváltás? :U
Vat? :F

Ez volt az első eladás. A korábbi időben végig tulajdonos volt a Telenor, csak eleinte mások is tulajdonolták a céget, ami idővel az anyacég kezébe került 100%-ban.

A jövőbeni tervekről (frekvenciák) meg nem tudtok semmit, csak spekuláltok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66345) kinder93


kinder93
aktív tag

Telenor ügyfélszolgálat, Pocophone F1:
"Erre a készülékre nem is lesz VoLTE szolgáltatás, mert nem forgalmazzuk." Arra a kérdésre hogy de másnak miért kapcsolták be, vagy mi van ha lekerült valakinek a tiltás más készülékben történő használt miatt és ezáltal most is tudja használni... Nem érkezett értelmes válasz. Csak hogy mivel nem náluk vettem így ők nem tudják szoftverfrissítéssel elérhetővé tenni. Wtf

(#66346) Viktor0610 válasza kinder93 (#66345) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Írtam már korábban.
Lejött egy mail, miszerint nem támogatott készülék esetén nem kapcsolhatjuk be a VoLTE-t.
Két eset lehet.
A. Akinek korábban bekapcsolták, az még az utasítás előtt lehetett.
B. A kolléga(nő) nem vette figyelembe a leküldött mailt.

Persze, ez a jelenlegi álláspont, azt nem tudom/mondom, hogy idővel nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66347) Hosssszu válasza Viktor0610 (#66346) üzenetére


Hosssszu
őstag

Off, mert szerintem nem sok embert érint.
Samsung A7 DS benne van abban a mailben? Telenornál vásárolt.

Köszönöm szépen a választ. :R (ha viszont nem idevaló, akkor töröld bátran a hsz-t)

(#66348) Viktor0610 válasza Hosssszu (#66347) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most nincs előttem, de emlékeim szerint nincs közöttük.

Samsung Galaxy A54

(#66349) kinder93 válasza Viktor0610 (#66346) üzenetére


kinder93
aktív tag

Eddig minden elégedettséggel használtam a Telenor szolgáltatását. De ez a VoLTE körüli mizéria, az hogy (eddig?) összevissza kapcsolták be, és akkor eljutottak a "nem is lesz nekem" álláspontig, ez kicsit kiábrándító.

(#66350) Hosssszu válasza Viktor0610 (#66348) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi!

Elfelejtettem hogy még igen korán van. :))

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.