Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) giroud199


giroud199
aktív tag

Lenne egy iphone 6, telenor függő elmúlt két éves, de nem én vagyok az eredeti tulaj... Kérhető így is a fuggetlenites? Köszi

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#66802) adika4444 válasza giroud199 (#66801) üzenetére


adika4444
addikt

Vagy meghatalmazással (de néha ez se jó nekik), vagy a tulaj személyesen papírokkal kell hozzá.

üdv, adika4444

(#66804) DonMaster válasza Viktor0610 (#66798) üzenetére


DonMaster
addikt

Szia
galaxy a50 galaxy a70 dual sim függetlenek? mármint ha rendelek 1-et akkor második simnek tehetek bele más szolgáltatói kártyát is ?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#66805) giroud199 válasza #72445440 (#66803) üzenetére


giroud199
aktív tag

Köszönöm, érdekes amúgy, mert a Telekom Imei alapján fuggetlenít.... (SMS ben vagy interneten keresztül) :O

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#66806) snooze válasza #72445440 (#66803) üzenetére


snooze
veterán

Probáld meg másik helyen,hátha csak az imei szám meg a személyi kell,rendszerben benne van minden,ha elöfizetö vagy..saját vásárlásu lumia 640et függetlenitettem,csak ezt kérték,igaz ott volt minden más is..

GO Gunners!!!

(#66807) giroud199 válasza snooze (#66806) üzenetére


giroud199
aktív tag

Köszi, sajnos a személyi számát sem tudom az eredeti tulajnak :U

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#66811) Kronk válasza gabor9991 (#66750) üzenetére


Kronk
őstag

Ezt az új sebességet, okostelefonon kívül milyen modemmel lehet kihajtani vajon, mert a B525 "csak" 300-at tud.
Illetve az egész balatonon érvényes a max 500 megabit?
Szívesen tesztelném, ha valaki tudja, merre lehet max sebességet mérni, éppen fonyódon vagyok, de itt csak 200-250 köröl jön.
Készülék Htc U12+ CAT 18-at tud papíron, ami 1,2Gbit-150Mbit

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#66812) anglergab válasza Kronk (#66811) üzenetére


anglergab
addikt

3CA (B20 10 MHz + B3 20 MHz + B7 20 MHz) és 256QAM DL, 64QAM UL támogatás kell. Ha egyedül vagy a cellában, nagyon jó rádiós viszonyok esetén elérhető az 500 Mbps DL PHY rate, azaz kb. 400 Mbps TCP/IP felett, ezt mutatja a Speedtest. A valóságban 250-300 Mbps is nagyon jó ez esetben.

[ Szerkesztve ]

(#66813) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik könnyebb a VoLTE szabványt bővíteni mint a Telenornak kijavítania a bugot.
A friss VoLTE alap konfigurációval(3GPP ROW és PTCRB) is már levált 3G/2G-re a telefon ha a rövid számokat hívjuk.
Xiaomi Pocophone F1 a legfrissebb rendszerrel és a OnePlus 7 sorozat is hiba nélkül visszavált.
Csak nem a Telenor miatt került kiegészítésre a VoLTE alap konfig? :D

(#66815) Depression válasza Viktor0610 (#66777) üzenetére


Depression
veterán

A miskolci intersparban is vágták nekünk a kártyát, igaz 500Ft-ért, de a bonusz programban vásárolt telefonhoz azt mondta a hölgy, hogy elküldik a régi kártyát valahova, és 3 napot kellene várni az újra. Szóval 500Ft-os vágás lett, de legalább számla van róla, ha gebasz lenne. És ez nem mikori, mert pont egy hete volt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#66816) sfdrakex válasza Depression (#66815) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez szerintem hülyeség, miért küldenék a kártyát bárhova?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66817) Viktor0610 válasza Depression (#66815) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen elküldésről beszélt a kolléga/kolléganő, de nincs ilyen. :F

Tizenöt éve telenorozom, de sosem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66818) nyisziati válasza sfdrakex (#66816) üzenetére


nyisziati
veterán

Nyilván azért mondta, hogy helyben vágasd - pénzért.

(#66819) Somatom válasza Depression (#66815) üzenetére


Somatom
veterán

Mi áll a számlán? Az, hogy "SIM kártya méretre vágás 500Ft"?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66820) Viktor0610 válasza nyisziati (#66818) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyet nyugodtan jelenteni lehet a 1220-on.

Samsung Galaxy A54

(#66821) Somatom válasza Viktor0610 (#66820) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ezért érdekel, hogy mi áll a számlán.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66822) Viktor0610 válasza Somatom (#66819) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekünk is volt ilyen tételünk, mikor még partnerek voltunk.
Nálunk talán Kártyavágás volt a neve, de nemigen kértünk ügyféltől pénzt ilyenért.

Samsung Galaxy A54

(#66823) Viktor0610 válasza Somatom (#66821) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kártyavágásért pénzt kérni nem tilos. Olyan ez, mint mikor valaki pénzért teszi fel a fóliát.
Arra gondoltam, hogy az mindenképp' jelentendő, ha azért mondta, hogy a kártyát elküldi (ami nem igaz, sosem volt ilyen), hogy az ügyfél a vágást válassza.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66824) Somatom válasza Viktor0610 (#66822) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor most hogy is van ez? Nem elfogadott eljárás, a Telenor hivatalosan rongálásnak tekinti, de a partnerüzlet megcsinálja és számlát ad a rongálásról? Vagy, ha számla van róla, akkor már nem rongálás? Mi a helyzet azzal, hogy a gyárilag nano kártya vékonyabb, mint a vágott?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66825) Viktor0610 válasza Somatom (#66824) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A rongálás alatt én azt érteném (most nincs elöttem a tudásbázis megfogmazása), ha a kártya pl. a rossz vágás miatt vagy külső behatás miatt hibásodik meg.
Ha a kártya vágva van, de működőképes, az miért lenne rongált? ;)

A nano vékonyabbsághoz annyit, hogy az olvasók jellemzően elfogadják a vágott kártyát is. Igen, hallottam/olvastam már sztorit arról, hogy a vágott kártya tönkretette az olvasót. Majd ha találkozom ilyennel, akkor kezelem. ;] Addig marad az, hogy a vágás előtt felajánlom a csere lehetőségét, illetve az, ha a vágás után nehezen/nem illeszkedik a kártya, akkor kicserélem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66826) Somatom válasza Viktor0610 (#66825) üzenetére


Somatom
veterán

1.: A kártya meghibásodik, az ügyfél visszaviszi, az átvevő meg azt látja, hogy vágott. Kinek kell bizonyítania, hogy a meghibásodás mi miatt történt?

2.: A vágott kártya nem egyenlő a gyárival. Nekem normált (minit) vágtak mikrora. Célszerszámmal csinálta a csaj, de így is lett pár tizedes eltérés, amitől tűvel kellett kiimátkozni a slotból (nem tálcás volt a teló, hanem fix slotos). Persze, ilyenkor a tűtől sérült (karcolódott) a kártya másik oldala. Ez látható mechanikai elváltozás, de tehetek róla? Minden kártyacserénél el kellett volna vinnem a telót az üzletbe, hogy piszkálják ki a kártyát? A nano esetében pedig alapból adott az méreteltérés, ami komoly galibát okozhat.

Szvsz. ez a vagdosósdi mindenképpen gáz. Partnerüzlet sztem nem végezhetne olyan változtatást, ami nem gyári technológia, vagy azzal egyenértékű. Az meg a Telenor sara, hogy a többi szolgáltatóhoz képest is késve vezette be a 3:1 kártyát. Ezért, kérdés nélkül cserélnie kéne ilyenre a régi SIM -eket, nem vagdosással bohóckodni az ügyfél kockázatára.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66827) dkovizoli válasza Viktor0610 (#66825) üzenetére


dkovizoli
addikt

Egyszer mérjetek meg egy régi, normál sim-et és egy új, nano sim-et tolómérővel. Meglesz a vastagságbeli különbség. Ha pedig egy régi vágott bekerül egy mai, modern nano simes készülékbe, az bizony simán probléma ha beszorul. Kifele törhet a sim tálca, rongálódhat az olvasó. Az is lehet, hogy csak szervíz tudja eltávolítani. De ha ki is jön és eltört a tálca, adtok egy új tálcát az ügyfélnek? Nem éri meg a rizikót.

(#66828) #08176384 válasza Kronk (#66811) üzenetére


#08176384
törölt tag

https://www.netgear.com/landings/nighthawk-mr1100-mobile-router/
Itthon is rendelhető, 100e feletti árban mozog.
Nekem tp-link m7650 van, az nem gigabites, hanem csak 600 megabites, 59e volt két év garival.

(#66829) Viktor0610 válasza dkovizoli (#66827) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, hogy vékonyabb a nano SIM.
Szerencsére a készülékek olvasói általában nem olyan szűk tűrésűek, hogy ne férne bele a vágott kártya.
De még egyszer írom, ha nem okés a vágás, akkor cseréljük. Nem erőltetjük, és ez szerintem elvárható az ügyféltől is.

Samsung Galaxy A54

(#66830) dkovizoli válasza Viktor0610 (#66829) üzenetére


dkovizoli
addikt

Oks. Bár nekem nem akarta elhinni az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy vékonyabb. Tehát nem azokkal van gond, akik tudják, hanem akik nem.

[ Szerkesztve ]

(#66831) Somatom válasza Viktor0610 (#66829) üzenetére


Somatom
veterán

Nem várható el! Az ügyfélnek nem kötelessége tudni azt, hogy a nano SIM vékonyabb. Ő megbízik a partnerüzletben, joggal hiheti azt, hogy a vágással egy, a gyárival megegyező kártyát kap. Gyanútlanul beteszi a tálcába és betolja, még ha kicsit nagyobb erő is kell hozzá. Telónként tök eltérő, hogy milyen erővel kell betolni a tálcát. Szóval, a tálca bemegy. A gond ezután kezdődik. Azt erősen kétlem, hogy a partnerüzlet csont nélkül benyeli a javítási költséget (merthogy ez nem garis javítás). De, ha igen, az ügyfélnek akkor is kellemetlen, mert addig nincs telója. Szóval, ahogy írtam, ez a vagdosósdi mindenképpen gáz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66832) Viktor0610 válasza Somatom (#66826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. A kártya nem hibásodik meg csak úgy. Ha meg a vágás után jelentkezik a hiba, az egyértelmű a vágás sara, tehát egyértelmű a helyzet.

2. Vannak ilyen készülékek, igen. Ez esetben kifejezetten kérni kell a cserét. Nem hinném, hogy a kolléga/kolléganő annyira kardoskodna a vágás mellett. Ha meg igen, akkor 1220.

Akár gáz a vágás, akár nem, mivel az esetek döntő többségében megoldás lehet ez is, szerintem nincs vele gond. De sokadjára írom, nincs, nem lehet olyan, ha az ügyfél kifejezetten kéri a cserét és jogosult is azt kérni, akkor az ügyintéző nem végzi el azt.
Ha meg igen: jelenteni a 1220-on.

Samsung Galaxy A54

(#66833) Viktor0610 válasza Somatom (#66831) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, nem fogalmaztam egyértelműen.
Az erőltetés alatt azt értettem, hogy a kártyát a helyére erőltetni nem kell, nem szoktuk.

Ha pedig bekövetkezne a baj, és a boltban hárítanak, akkor mint már említettem, 1220. Vagy fogyasztóvédelem, ha valaki nem állna meg itt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66834) Starchm


Starchm
őstag

Feltöltő kártyásoknak is elérhető az LTE+ vagy 4G+? vagy az a feature marad a havidíjasoknak?

Nyílván helyi adottságoktól függ, csak sehol nem láttam táblázatot arról, h a telenor milyen bandeket köt össze ilyen olyan alkalommal, ezért érdekelne erről van-e vmi nyílt infó vagy inkább érdemes az összeset bekapcsolni aztán jól van az úgy?

(#66835) Somatom


Somatom
veterán

Még egy kis adalék, hogy miért is vágták a kártyámat. Cirka hat éves volt a mini kártyám, amikor tönkrement (dobálni kezdte a hálót). Csere. Rá fél évre vettem új, mikro SIM -es telót. Erre közölték, hogy az a csere már fizetős. Mondtam, hogy ez még alapból sem lenne korrekt, mivel az előző csere meghibásodás miatt történt, de nézzék meg, hogy az előzővel a hat év alatt két cserét spóroltam a szolgáltatónak. Most tényleg ezen kell kukacoskodni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66837) Somatom válasza #72445440 (#66836) üzenetére


Somatom
veterán

Csakhogy a Te eseted más. Nálad a második csere hiba miatt történt. Annál nincs kérdés, ingyen cserélik. Nálam viszont az első történt hiba miatt. De, a rendszerben csak a korábbi csere időpontja számít, az oka nem. A második cserém telóváltás miatt, azaz saját kérésre történt. Belenéztek a gépbe és látták, hogy két éven belül volt kártyacserém, tehát saját kérésre a mostani fizetős. Na? Korrekt?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66838) snooze


snooze
veterán

Pontositás végett kinek a tulajdona a kártya?Én ugy tudom,hogy a szolgáltatóé..vagy tévedek?

GO Gunners!!!

(#66839) Somatom


Somatom
veterán

Na, épp aktuális lett a probléma. Elfüstölt a telóm töltésvezérlője (szó szerint). Elővettem a tartalék telót, ami viszont mikro SIM -es. Szerencsére az egyik slotban bennehagytam azt a közdarabot, amit anno a Telenor boltos csaj kivágott a mini SIM -ből. Beleraktam a nano -t, de bármelyik slotban próbálom, a teló szerint nem jó az illeszkedés. :W Most két hétig nem fog élni a saját számom és netem is csak a céges tabról lesz. Király! A fórumszabályzat tiltja, hogy leírjam, amit gondolok, de ha itt lenne a Telenor illetékese, akkor a vádirat úgy kezdődne, hogy "erős felindultságból, különös kegyetlenséggel ....."

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66840) snooze válasza Somatom (#66839) üzenetére


snooze
veterán

Probálj meg venni átalakitót,az pontosabb,nekem nem volt gond azzal..

GO Gunners!!!

(#66841) Somatom válasza snooze (#66840) üzenetére


Somatom
veterán

Ez remek ötlet lenne, ha otthon lennék, vagy épp itt teremne egy adapterbolt. De, erre viszonylag kevés az esélyem Rheinfelden -nél, a svájci határ kamionparkolójában. Amúgy sem túl sok olyan elektronikai áruházról tudok, aminél meg lehet állni egy 40 tonnás szerelvénnyel. De, ha lenne is ilyen, nem valószínű, hogy arra vezényelnek és nyitvatartási időben épp ott vehetném ki a pihenőt, stb., stb. Az az egyetlen reális esélyem, ha egy Autohof shopjában véletlenül találok ilyen adaptert.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66842) snooze válasza Somatom (#66841) üzenetére


snooze
veterán

Bocs,de nekem mindig ott van a táskámban,pontosabban a pénztárcába,hogy ne legyen ilyen gond..☺️☺️ a simtüvel együtt..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#66843) Somatom válasza snooze (#66842) üzenetére


Somatom
veterán

Király! Akkor hozd el nekem lécci! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66844) snooze válasza Somatom (#66843) üzenetére


snooze
veterán

Fizeted az utiköltséget oda-vissza,már indulok is..😀😀😀😀

GO Gunners!!!

(#66845) Somatom válasza snooze (#66844) üzenetére


Somatom
veterán

Egyrészt holnap reggel Svájcba kell mennem. Addig nem érnél ide. Másrészt annál akkor is olcsóbban jönnék ki, ha Svájcban vennék egy dual SIM -es Galaxy S10 -et. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66846) Somatom válasza snooze (#66844) üzenetére


Somatom
veterán

Közben kitaláltam a tuti megoldást. Holnap délután Thayngen -nél lépek át Németországba. Ha most indulsz, addigra odaérsz. Az kb. 10Km -re van a schaffhauseni vízeséstől. Ott én adok neked egy igazolást, hogy a Telenor viszonteladójának béna vágása miatt kellett kihoznod nekem egy adaptert. Viktor0610 hsz. -eiből az jön le, hogy az ilyesmit meg kell reklamálni és az ilyen esetekben (is) a Telenor ügyfélcentrikus és nagyvonalú. Szóval, az igazolásomra hivatkozva te behajtod a Telenoron az utiköltséget és cserébe ingyen nézhetted meg a vízesést, meg az útba eső látványosságokat (pl. Neuschwanstein, a "Disney kastély", vagy Berchtesgaden, Hitler sasfészke). Sztem tuti bíznisz. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66847) sfdrakex válasza Somatom (#66846) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

😅🤣😂😁😆

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66848) snooze válasza Somatom (#66846) üzenetére


snooze
veterán

Már indulok is..várjál meg..😃😃😄😄😂😂😅😅

GO Gunners!!!

(#66850) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Biztos valami elkerüli a figyelmemet, de nem találom a telenor oldalán az EU-n kívül is használható pár száz MB-os internet csomagot. Tavaly volt azt hiszem 300MB 5000Ft vagy 500MB 3000Ft, már nem emlékszem pontosan.
Idén hogy alakul ez? 2-es roaming zónába fogunk utazni, és ott is szükségem lesz egy kis mobilnetre.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.