Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) Kispotter válasza Lackooo84 (#66689) üzenetére


Kispotter
tag

Ezt hogyan is kell csinálni? Gondolom a telenoros profilt kell átírni és akkor megy is a VOLte 🙂 Érdeklődnék ezt hogyan is kell csinálni?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#66702) Lackooo84 válasza #72445440 (#66698) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De én pont azt írtam, hogy a Xiaomi és Oneplus telókhoz nem kell hozzányúlni, mókolni, csak beütöd a carrier uncheck kódot tárcsázóba velük mind a 4 magyar szolgáltatós volte/digi vowifi.

The Truth is out there...

(#66703) anglergab válasza Lackooo84 (#66702) üzenetére


anglergab
addikt

Egyes modelleknél, egyes szolgáltatókhoz PDC csere kell :)

(#66704) Lackooo84 válasza anglergab (#66703) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Inkább a Oneplusokra jellemző, az új saomik' mók nélkül mennek már szerencsére.

The Truth is out there...

(#66705) brekes


brekes
tag

Hali, 8.-án van számla zárásom, de a számla még most sem jelent meg az applikációban. Már ilyen tájt bőven jönni szokott. Szerintetek mi van? :F

(#66706) Hosssszu válasza brekes (#66705) üzenetére


Hosssszu
őstag

Gondolom a hosszú hétvége miatt.
Én ma még nem aggódnék, hiszen a számlafizetésre úgy is szokott kb. két hét.

(#66707) p2pp


p2pp
őstag

Nehogy vki megsértődjőn, de itt dobálódzunk a huszasokkal.
Most a Hello Data Start 5520 havidíja is bőven elég számomra.
Sosem adnám fel Blu XS+100GB-ra. (8000HUF)
Pedig most ez is jónak számít, de sokallom érte.
Nem azért, mert nem tudnék többet kifizetni.
De nekem ez már a kocsi lízing kategória.
Akinek nincs más választása és megteheti, nyugodtan fizesse.
Itt csak arra szeretnék kilyukadni, h irreálisnak tartom személy szerint ezeket az összegeket.
Itt nem a most indulgató 4.Szolgáltatóra és leendő árazására célzok, mert más ligában játszik hanem úgy általában. Főleg úgy, h sokszor még ez az oldal sem mindig töltődik be, mert olyannyira lassú a hálózat nálunk.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66708) aujjobba válasza Somatom (#66697) üzenetére


aujjobba
addikt

A "korlátlan videó" esetén nézd meg az apróbetűt is.

red live (9 990 Ft): max 480p
red live+ (12 990 Ft): max HD
red infinity pro (15 990 Ft): max 1080p

[ Szerkesztve ]

(#66710) Somatom válasza p2pp (#66707) üzenetére


Somatom
veterán

A szolgáltatók figyelik a piacot, az igényeket és ehhez igazítják a csomagjaikat. A Telenornak egyértelműen az jött le, hogy Magyarországon csökken az igény a mobilinternetre. A reklámai alapján két éve még a korlátlanság volt a minimum, ami járt nekünk, ma meg a 100GB a nagy szám. Ha továbbra is így csökken az igény, akkor hamarosan megint a Nokia 6210i lesz a sláger, a Google, Facebook meg lehúzhatják a rolót. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66711) Hosssszu válasza Somatom (#66710) üzenetére


Hosssszu
őstag

..."Ha továbbra is így csökken az igény, akkor hamarosan megint a Nokia 6210i lesz a sláger,".... és a WAP oldalak második virágkorukat fogják élni. ;]

(#66712) aujjobba


aujjobba
addikt

Vodafone-ról érdemes Telenor-ra váltani?
Időnként járok vidéken (Borsod, SzSzB), tehát a lefedettség nem baj ha rendben van.
Elég keveset telefonálok, sms-ezek, viszont mobilnetből annál többet fogyasztok.
Vodánál van most MusicPass-om havi egy ezresért, amivel a streaming zene nem fogyasztaná a keretemet, de nemrég váltottam YT Music-ra, a MusicPass arra nem vonatkozik sajnos és pikk-pakk lezabálja a netem.
Ja, most 6ezer Ft a havidíjam, 100perc/sms és 10GB net van benne.

[ Szerkesztve ]

(#66713) nyisziati válasza aujjobba (#66712) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem nagyon. 8 ezer a Blue+ M, ez 250 perc+4 giga net.
Plusz 1500 a Deezer, ez viszont nem fogyasztja az adatkeretet. Meg a MyTV sem, tehát az ingyenes adókat tényleg ingyen nézheted.
A hálózat so-so, itt Pesten változó a jelerősség, Borsodból kéne fórumtárs, akinek van helyi tapasztalata.

(#66714) nyisziati válasza aujjobba (#66712) üzenetére


nyisziati
veterán

VAGY a Blue+ XS 3000 és ehhez kérsz 100 gigabájtot 5 ezerért, úgy már megérheti.

[ Szerkesztve ]

(#66715) Kispotter válasza aujjobba (#66712) üzenetére


Kispotter
tag

Én telekomtól váltottam telenorra. Nem másért krll a net lett egy hétvégi házam a hegyekbe ahol csak ez játszik. Féltem kicsit lesz-e olyan lefedetsége a telenornak mint a telekomnak de jobb lett. 6 giga netért meg hálózaton belüli ingyen hívásért más irányba 40 ft/ perc fizettem 10 ezer ft-ot kb. Most a telenornál fizetek 8 eulzret majd havonta legkisebb xs csomag meg a 100 giga net 5 ezerért. De 5 hónapig csak 3 ezret fizetek, mert volt promóciós kódom. Szerintem akinek a net számít és keveset beszél egyértelmű befutó a telenor.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#66716) aujjobba válasza nyisziati (#66714) üzenetére


aujjobba
addikt

Az úgy jó lehet tényleg, köszi.

Egyébként az mitől van, hogy a készülékek nagyobb csomagokban is drágábbak, mint hivatalos helyről? Régebben mintha lett volna készülékkedvezmény.
Konkrétan iXR-re fáj a fogam, egy nagyobb kedvezményért váltanék is szolgáltatót (bizonyos kereteken belül, tehát feleslegesen nem vállalok be sokkal drágább csomagot), de olcsóbb a készülék egy MM-ban vagy az apple.hu-n.
Na mindegy, lehet valami kártyás megoldás lesz ebből, a telefonálás meg majd megy a cégesről, a telefont meg megveszem kp-ra az arabnál.

[ Szerkesztve ]

(#66717) nyisziati válasza aujjobba (#66716) üzenetére


nyisziati
veterán

Kártyásan nem érdemes netezni, legnagyobb lehúzás bármely szolgáltatónál.

(#66722) Starchm válasza #72445440 (#66719) üzenetére


Starchm
őstag

Eladó a személyim még 6 évig ;]
Valahol angolba vagy franciába a korlátlan net kb 10 eur környéke egy hónapig, emiatt nem is értem ha már átlagban netsebességgel ilyen jól(valahol olvastam h top3-4be vagyunk kábeles net alapján) megvagyunk áldva az euhoz képest akkor mobilnettel miért nem...
Nyílván sok torrent csoda lenne utána de azokat mondjuk lehetne tiltólistára tenni vagy belerakni a szerződésbe h csak mobil használatra?

(#66723) aujjobba válasza Starchm (#66722) üzenetére


aujjobba
addikt

Benne volt a szerződésben, hogy csak mobil használatra.
Ennek ellenére használták torrentre rengetegen.
Nem is csodálom, hogy beszűntették ezt a szokásosan okosba' gondolkodók miatt, a mobilhálózat nem ilyen felhasználásra van kitalálva.

(#66720) ish4d0w: "legyél havidíjas és vegyél mást" - nem a szolgáltató fogja meghatározni, hogy milyen készüléket vásárolok magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#66724) Somatom válasza #72445440 (#66719) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a torrentezősdi meglepetésként érte a Telenornál a HD kitalálóit? Ha igen, akkor az a brigád olyan volt, mint a Muppet Show stáblistája:
"Szakértő: az nem volt."

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66725) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Huawei B525 routerem, és a nyaralóba szeretnék netet lőni vele. Miért van az, hogy egy telefonnal 200megabitet mérek, ezzel meg 50 környékén? Az feltünt, hogy 4G-t ír, és nem 4G+-t, mint a telefon, de ez miért lehet?

Köszi a segítséget!

(#66726) Viktor0610 válasza hkari (#66725) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A megoldás a 2,4 GHz wi-fi használata.
Amennyiben az eszközöd támogatja, használj 5 GHz-s kapcsolatot, azzal gyorsabb lesz.

Samsung Galaxy A54

(#66729) aujjobba válasza #72445440 (#66728) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, csökkentsék.
Továbbá legyen tánc, és zárcsökkentés is.

(#66730) Starchm válasza aujjobba (#66729) üzenetére


Starchm
őstag

Mé nincs ingyé? ;]

(#66725) hkari
Okos kis cuccon kábelen vagy telón keresztül méred a cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#66731) hkari válasza Starchm (#66730) üzenetére


hkari
őstag

Telefonon, és 5GHZ-en, szóval ezért nem értem. A telefonba lévő SIM folyamatosan 200 felett mér, de a routerbe lévő 50-70 között ingadozik.

(#66732) Starchm válasza hkari (#66731) üzenetére


Starchm
őstag

Irtad, h a telón 4G+ van míg modemen csak 4G. Szerintem ott valami a CA-val van eljátszva, de biztos valami okosabb megmondja a tutit.
Én elméletem: Vannak ugye a különböző bandek amiken jön a net, a teló képes több bandet összecsatolni, h jobb legyen a teljesítménye, míg a modem ezek szerint nem tudja. (Lehet a modem is tudja, csak nem éppen azt ami ott kéne.)

(#66733) azbest válasza hkari (#66731) üzenetére


azbest
félisten

Próbáld meg laptoppal, vezetékkel a routerre kötve is a sebességet, az a biztos. (Kivéve, ha 100as lan-ja van a laptopnam csak, mert akkor az limitál)

Vagy akár laptop wifivel, de lehet az sem gyorsabb. A wifi maga lehet szűk keresztmetszet, akkor is, ha a telefonod nem ismeri a modernebb szabványokat. Az 1 streames 40MHz-es N-es wifi kapcsolattal teljesen hihető, hogy 70Mbit fölé nem nagyon megy (mert elméletileg 150-et tud, de gyakorlatilag annak a felét). Ha több streames vagy AC módot tudó klienssel nézed, akkor az több lesz. Laptopok közt gyakoribb a 2 vagy 3 stream támogatás, ami úgy 200Mbit fölé is tud menni sima N-es módban is. Vezetékkel meg annyi, ami a csövön kifér, ha gigabites a laptopod lan csatija.

[ Szerkesztve ]

(#66734) adika4444 válasza hkari (#66725) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Elvileg pedig tudja a 4G+ összefogást az említett típus. A telóban lévő kártyával próbáltad? Nem adok a dolognak sok esélyt, de hátha.
A routert honnan szerezted? Telenor esetleg vlmi GSM?

üdv, adika4444

(#66735) hkari válasza adika4444 (#66734) üzenetére


hkari
őstag

Köszi mindekinek, megoldódott :R Netről leszedtem a legújabb FW-t, és utána egyből begyorsult a dolog :)

(#66736) leo81 válasza hkari (#66735) üzenetére


leo81
aktív tag

Nevetséges, hogy olyan FW-vel adják el, ami nem is tudja a 4G+ -t, vagy szándékosan lebutítják. Én is így voltam csak FW frissítéssel jött rá a 4G+.
A korábbi változatnál (Huawei E5186-22a) is ugyanez a probléma, a mai napig képtelen a 4G+ kapcsolatra. Hiába reklamáltam a Telenornál és a Huawei-nél is csak egymásra mutogattak...Legalább a B525-nél megoldódott.
Esetleg valakinél működik Huawei E5186-22a 4G+ -on??

(#66737) azbest válasza leo81 (#66736) üzenetére


azbest
félisten

Mi a fw verziószáma. Nem néztem nálam milyen van, de automatikusan frissült, amikor kijött rá sebezhetőség elleni fix. Csak telenoros netről éri el a frissítést a telenoros rendszer, nem a huaweitől szedi gondolom.

Valamikor megejtem már a függetlenítő kód kérést is, mert lejárt a hűség. Jobbelőbb, mint későn :D

[ Szerkesztve ]

(#66738) leo81 válasza azbest (#66737) üzenetére


leo81
aktív tag

Amit korábban vettem az kék-Telenor-hipernet brandelt, de amit kb. két hónapja az gyári huawei FW-vel jött. Nem is kell mondanom, hogy melyik a jobb. Most egyik közelében sem vagyok, de amint igen, megírom.

(#66739) leo81 válasza azbest (#66737) üzenetére


leo81
aktív tag

Ez a Telenoros B525:
Szoftververzió: 11.182.61.00.77
Web UI verzió: 21.100.36.00.03

(#66740) szkaroly válasza Hosssszu (#66711) üzenetére


szkaroly
senior tag

lynx http://... :D

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#66741) Indiant válasza #72445440 (#66675) üzenetére


Indiant
addikt

De az imei alapján ugye náluk megvan az említett szerződés.
Én pedig vettem pár éve egy tabot, amit az eladó függetlennek árult és utólag derült ki, hogy Telenor függő.
Persze már azt sem tudom kitől vettem, de akkor ezek szerint nem is fogják függetleníteni. (nekem)
Hiába viszem a garjegyét.

(#66742) Hosssszu válasza szkaroly (#66740) üzenetére


Hosssszu
őstag

Azért ez sem rossz: [link] :DDD

(#66743) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok! Én voltam az aki a telekomos s7 edget kifüggetlenítette kóddal a telekomtól és most telenor kártyával használom. Volt nekem bent ismerősöm és bekapcsoltattam vele a 4g hívást sms-t is kaptam de nem megy sőt a beállításokból is eltűnt. LTE topikban azt az infót kaptam fel kellene raknom a telenoros rendszert mert csak így működhet. Ez igaz? Ha igen, gondolom el fog tűnni a mostani rendszerről minden jól gondolom? És ha így is van, hogy tudom úvy felrakni mintha gyári lenne szóval knox ne ugorjon valamint ha frissítés jön szóljon a telo és felrakja simán? Odinnal kell olvasgattam utánna de nem minden tiszta-e téren. Bocsi de utoljára az xperia x8 amon cserélgettem romot meg custom romoztam ammeg nem most volt! :D

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#66744) Somatom válasza Kispotter (#66743) üzenetére


Somatom
veterán

A topikjában kérdezősködj! Ott biztos, hogy képben vannak a lehetőségeiddel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66745) azbest válasza leo81 (#66739) üzenetére


azbest
félisten

Igen, nekem is ez van rajta.

(#66741) Indiant
ha jól sejtem, akkor most már hűség lejártával semmi jogi akadálya nem kéne, hogy legyen annak, hogy más szolgáltatást használva függetlenítsd. Annó a telekom függő routeremet is egy erre szakosodott, állítólagos hivatalos huawei partner cégtől kértem ki valami minimális ügyintézési díjért a kódot.
Kíváncsiságból, az akkor még függő telenorosra is kértem, de arra nem is adják ki és visszatérítették az ügyintézési díjat.

[ Szerkesztve ]

(#66747) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

Feleségem mobiljára jött egy sms, miszerint előfizetett a Gameloft Club nevű valamire heti 1000 Ft-ért...
Gondolom ez egy olyan nagyszerű szolgáltatás, ahol magáért a kapott sms-ért kell fizetni és ez emelt díjas sms kategóriának számít. Keresgéltem a mytelenor.hu-n hogy melyik szolgáltatás tiltásával tudom megakadályozni az ilyen kifizetéseket, a "Mobilvásárlás tiltása" lenne ez? Mert konkrétan "Emelt díjas szolgáltatást" nem találok... :W :F

Szerk.: vagy van egy ilyen: "EDSZ hitelkeret tiltása" nem ez lenne az, hogy ha ez meg van rendelve, akkor semmilyen emelt díjas nem működik, mert az mindig hitelkeretből megy a következő számla kiegyenlítéséig?

[ Szerkesztve ]

(#66749) leo81 válasza azbest (#66737) üzenetére


leo81
aktív tag

Huawei B525 gyári FW:
Software version: 11.170.61.00.965
Web UI version: 21.100.34.00.03

(#66750) gabor9991


gabor9991
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.