Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) Somatom válasza Viktor0610 (#67650) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszer be fogom jelenteni, de tudjuk jól, hogy mi a Telenoros gyakorlat. Főleg abban az esetben, ha a megoldáshoz pénz kéne. Nekem viszont net kell és se időm, se kedvem, se energiám nincs arra, hogy a pöttyös labdájuk legyek, amit állandóan lepattintgatnak. Szép volt, jó volt ilyen olcsón korlátlan netet kapni, de el tudom könyvelni, ha itt a vége és ezentúl többet kell fizetnem a korlátlanságért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67652) simpley válasza Somatom (#67651) üzenetére


simpley
őstag

Datás vagy? :F

signed by simpley.

(#67653) Somatom válasza simpley (#67652) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam már, hogy nem. EQ flotta, 2db korlátlan kártyával (fő + társkártya). Főkártya a telómban (mert csak a főkártyán van roaming), a másik otthon, a routerben. Dual SIM -es a telóm, a telefonálást/SMS -ezést a másik slotban levő saját feltöltősömről intézem. Erre kértem most az 1GB netet, hogy azzal is tudjak tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67654) simpley válasza Somatom (#67653) üzenetére


simpley
őstag

Ugyanaz a helyzet a prepaidessel is, pedig azthittem nem jól látom, amit írtál... Ez szomorú nem is kicsit... :(

signed by simpley.

(#67655) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Ausztria A1 hálózat mindkettő. Telenor Vodafone

(#67656) simpley válasza gyalu 1 (#67655) üzenetére


simpley
őstag

A ping-je mindkettőnek nevetséges... A voda letöltése ill. feltöltési sebbessége már elfogadható...

signed by simpley.

(#67657) Viktor0610 válasza Somatom (#67651) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért, ha csak az összes fórumozó, aki ide a témában beírt, bejelenti a hibát, az már valószínűleg elindítana valamit. :F

Már csak azért is, mert ott megoldódhat a gond, itt meg csak puffogunk rajta.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67658) 4Grider válasza Somatom (#67653) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem idén az adatmegosztón is volt már roaming. Vodánál nincs már méltányos használat az infinitire?

(#67659) Somatom válasza gyalu 1 (#67655) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez az! 16 -on vígan elszalad a MyTV. 3 alatt viszont nem.

4Grider:
Határeset, de pont beleférek a méltányos használatba. Szerda reggel indulok melózni (tehát szerdán még hazai hálón is vagyok, amit nem számolhatnak roaming napnak) és két hét múlva, csütörtökön érek haza, amit szintén nem számolhatnak roaming napnak. Ami az adatmennyiséget illeti, az nem probléma. Otthon ráeresztem a Voda kártyára a MyTV -t és máris megvan a hazai többlet. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67660) simpley válasza 4Grider (#67658) üzenetére


simpley
őstag

De van... 4 hónapot figyelnek, ha nem teljesül akkor felszólítás, ill többletdíj. És hallottam már olyanról, aki nem fejezte be annak felmondták a szerződését de elvileg csak törlik a Roaming szolgáltatást..

signed by simpley.

(#67661) simpley válasza Somatom (#67659) üzenetére


simpley
őstag

Jól gondolom, hogy számhordozol? Jól teszed, szerintem.....

signed by simpley.

(#67662) #08176384


#08176384
törölt tag

Olvasom a roaming témát. Nemrég hagytam ott a Telenor-t szintén roaming problémák miatt. Szlovéniában volt, hogy órákig egyik hálózat fel sem engedte a kártyát, amíg a telekomos vígan működött. Olaszban nem volt ilyen probléma, csak a Wind kint elég gyenge lefedettségű a tengerparti részeken. Tim alatt meg sokszor hívtak és nálam ki sem csengett a telefon. Telekom alatt a hiba teljesen megszűnt. Igazából nem lehet, hogy a magyar Telenor már csak a nevében nemzetközi? Nyilván a nemzetközi anyacég már csak a nevét adja egy darabig még. Kérdés, hogy milyen roaming megállapodásokat módosítottak a csehek pl.

(#67663) Somatom válasza #08176384 (#67662) üzenetére


Somatom
veterán

Símán lehet. Nekem az a sanda gyanúm (és ezt már írtam is korábban), hogy az EU -s roaming rendelet is szerepet játszott az eladásban. A két (három?) másik szolgáltató jelen van olyan országokban, amik potenciális turistacélpontok a Magyaroknak. Tehát, az ő ügyfeleiknek nem kell kilépniük a céges hálóból. A Magyar Voda fizet roamingdíjat a kinti Vodának és fordítva. Ez nem ugyanaz, mint a Telenor esete, aki minden esetben kifelé fizet, mint a katonatiszt és a roaming partnerei is többnyire másodvonalasok. Sztem az új tulajt csúnyán megmalmozták és most kapálózik (HD csomagok kivezetése, roaming korlátozás, stb.).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67664) simpley


simpley
őstag

Csak-csak bejön a jóslatom amit egy pár hónapja írtam akkor mindenki csak lehurrogott. Én megmondtam már akkor... Majd meglátjátok... Ábrák mit mutatnak? Voda fel, Telenor süllyed. Max 5-6 év és a Telenor (vagy akármi lesz majd a neve) már csak múlt lesz sajnos... :(

signed by simpley.

(#67665) Viktor0610 válasza simpley (#67664) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó lenne, ha abbahagynád már ezt a negatív vonalat. :U
Nincs szükség ilyen hangnemre a topikban!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67666) simpley válasza Viktor0610 (#67665) üzenetére


simpley
őstag

Rendben, befejezem... :R Ne haragudj, de nagyon fel vagyok húzva már egy pár napja így nem is gondolkodok csak írok.. Tényleg bocsi..

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67667) Somatom válasza simpley (#67661) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül fogok számhordozni. Lehet, hogy a Voda csak netes kártya lesz (ha lesz) és a számom megmarad a Telenoros feltöltősön. Ez még egy másik, többismeretlenes matek. Sajnos, a szabályok rosszul definiálják a roaming használatot. A készenlét, a hálón lógás is használatnak minősül, pedig azért egyik szolgáltató sem fizet a másiknak roaming díjat. Néha előfordul, hogy ráhúzok a melóban és akkor borul a "méltányos használat". Ezt csak úgy tudom elkerülni, ha olyankor kilövöm a Voda kártyát. De, ha számhordoznék, akkor azzal minden elérhetőségemet is kilőném.
Biztosan olvasod a Voda topikban a csörtémet. Ez is egy ilyen érdekes szitu. A szolgáltatók ugyanis elfelejtik beemelni a szabályzatukba azt az opciót, hogy figyelmeztetés esetén beballagok a szolgáltatóhoz és az okmányaimmal, számláimmal igazolom a helyi kötődésemet, ezáltal az 50% -os szabály megsértése ellenére is méltányos használatot. A Telenor ezt eddig egyszerűen hidalta át. Nem figyelmeztetett. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67668) simpley válasza Somatom (#67667) üzenetére


simpley
őstag

Előtte jelezd a hibát, ha eddig nem tetted.. Ha csak másfél hónapja kezdődött lehet átmeneti probléma.. Túristák, nyári forgalom, stb is simán lehet.. Felindulás volt csak a számhordozásos komment, nagyon fel vagyok húzva.. :W

signed by simpley.

(#67669) sfdrakex válasza simpley (#67668) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi húzott ennyire fel?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67670) simpley válasza sfdrakex (#67669) üzenetére


simpley
őstag

Más téma.. Melóhoz köthető.

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67671) sfdrakex válasza simpley (#67670) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az más. Azt hittem Telenorral van gubanc.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67672) simpley válasza sfdrakex (#67671) üzenetére


simpley
őstag

Szerencsére nem.

signed by simpley.

(#67673) szkaroly válasza Somatom (#67663) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem malmoztak meg senkit. Kelet-Európai gengszter vállalkozó. Ezeknek csak a profit számít. Ismerjük ezeket, van nálunk is hasonló bőven. Náluk egy másik a miniszterelnökségig vitte.

Poco X3 Pro

(#67674) snooze válasza simpley (#67666) üzenetére


snooze
veterán

Ide csaj szépet,jót lehet irni erröl a cégröl,mert náluk minden szép és jol müködik!👍

GO Gunners!!!

(#67675) simpley válasza snooze (#67674) üzenetére


simpley
őstag

Ezt nem merném kijelenteni, meglehet nézni a vodát, ott az állandó weboldal probléma, karbantartás, ha van egység akkor se biztos tudsz telefonálni, itt meg volt olyan, hogy 1 egységgel is 50Mb/s-mal ment a letöltés.. Tehát mind 3 nagynál vannak problémák akár melyiket nézzük..

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67676) Viktor0610 válasza snooze (#67674) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

NEM!

De az sem járja, hogy mást sem olvasok valakitől, minthogy a Telenor süllyed, csak múlt lesz, stb...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67677) Somatom válasza simpley (#67675) üzenetére


Somatom
veterán

Plusz a figyelmeztetések. Sok kollégám ráfaragott. A legdrágább csomag, korlátlan roaming, jó feltételekkel kihoztak rá telót, két év béklyóval. Persze, nem olvasták az "apróbetűst". Jött a figyelmeztetés, aztán a tiltás. Most kényszerből fizetik a havi 16 ezret és nuku roaming. Éljen az EU -s roaming szabadság!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67678) tomp válasza Viktor0610 (#67676) üzenetére


tomp
félisten

Ha süllyed annak 1 oka van. Mivel negatív a szolgáltatónak az ügyfelek megbecsülési indexe így lelépnek az ügyfelek.
Ha nem nézné a szolgáltató a saját ügyfeleit hülyének(annak nézi) akkor nem lenne probléma. Ez rosszul esik vagy nem, ez az igazság.

(#67679) simpley válasza Somatom (#67677) üzenetére


simpley
őstag

Mindenhol vannak problémák, mint írtam.. Telenor weboldala nekem mindig is jól működött, sosem omlott össze még a MyTelenor sem.. Az meg, hogy nem olvasták el az apróbetűst az Ők problémájuk, nem mondhatják hogy nem lettek figyelmeztetve vagy át lettek verve.. Én egyébként mindig ott kezdem, az apróbetűs résznél....

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67680) Viktor0610 válasza tomp (#67678) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez ennél összetettebb, de

Ettől. Még. Nem. Kell. Minden. Hozzászólásnak. Erről. Szólnia.

Be lehet jelenteni a hibát. Nem a sírásba hajszolva a kollégát/kolléganőt, lehet határozottnak lenni asztalcsapkodás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67681) tomp válasza Viktor0610 (#67680) üzenetére


tomp
félisten

Asztal csapkodás nélkül valamit is elérni a telenornál? Jó vicc...
Max úgy ha egyből az NMHH-hoz megy az ember. E nélkül hülyének nézik az ügyfelet...

(#67682) simpley válasza Viktor0610 (#67680) üzenetére


simpley
őstag

Viktor, mégegyszer bocsánatot kérek.. Volt már itt asztalcsapkodós fórumozó aki megríkatott egy kolleganőt... Azt írtam is, hogy lehetett volna normális hangnemben is. Úgy látszik, hanyagolnom kellene a fórumot még le nem higgadok mert olyanokat írok, hogy rossz visszanézni..
tomp: ez máshol is így van nem csak a Telenornál, tapasztalat!

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67683) snooze válasza Viktor0610 (#67680) üzenetére


snooze
veterán

Ha bejelentesz valamit,akkor a felkészült üfsz csak les,azt sem tudja mit akarsz,ha meg mondjuk egy hozzáértö technikust kérsz,azt nem lehet..majd továbbitja,de kétszer sem biztos,hogy azt,amit szeretnél..na ez a gáz..

GO Gunners!!!

(#67685) Somatom válasza simpley (#67679) üzenetére


Somatom
veterán

De, azt mondhatják, hogy nem lettek figyelmeztetve. Sztem nem az a jó szolgáltatás, aminél betü szerint betartják a szabályokat, hanem az, amivel az ügyfél elégedett. Ebben az esetben egy-két egyszerű kérdést kellett volna feltenni és a válaszok alapján figyelmeztetni a leendő szerződőt, hogy számára nem biztos, hogy előnyös ez a tarifacsomag. Sztem ez is a szolgáltatás része (kéne legyen).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67687) simpley


simpley
őstag

viszonylag jó hír Uraim, meg lehet nyugodni, végre... :D Telenor facebook oldala, bejegyzések alatt találjátok meg! :))Dolgoznak már a hiba elhárításán, mint lehet is olvasni....

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67688) Somatom válasza #72445440 (#67686) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt értem. De, én nem bejelentgetni szeretnék, meg vitatkozni. Sőt! Kötbért sem szeretnék. Csak netezni. Nem értem, hogy miért kell várni az ügyfelek bejelentéseire. Hogy a túróba lehet, hogy egy szolgáltatónak nem tűnik fel, hogy hónapokon keresztül egész Németországban nincs 4G? Vagy, ez a mostani jelenség. Nincs semmilyen kontroll?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67689) Viktor0610 válasza simpley (#67687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

{homlokát megtörlős} :DDD

Samsung Galaxy A54

(#67690) Somatom válasza simpley (#67687) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez is gyönyörű. Erről miért a facebookon van infó? Pl. Viktor0610, mint Telenoros munkatárs miért nem tud erről? Mi miért nem lettünk értesítve? Pl. egy jól látnató bejegyzéssel a Telenor honlapon? Esetleg rénszarvas húzta szánkók, meg csilüagos éjszaka, meg focilabda helyett, ez is lehetne a MyTelenor app nyitó infója. De, az igazán érdekes infó az lenne, hogy mikorra hárítják el a hibát. Mondjuk, a turistaszezon végére?
Részemről akkor lenne teljes béke, ha 15:10 -ig elhárítanák a hibát. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67691) simpley válasza Somatom (#67690) üzenetére


simpley
őstag

Nem lenne infó, ha a pasi nem kérdez rá szerintem..

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67692) snooze válasza #72445440 (#67686) üzenetére


snooze
veterán

Az rtlmost ingyenes adatkerettel hirdették tavaly juniustol..nekem az elsö perctöl fogva fogyasztotta az adatkeretet..többször lett jelentve,majdnem hogy hetente,de tagadták,hogy náluk a hiba..azzal ráztak le,hogy más elöfizetö nem panaszkodott..szép hozzáállás,egy ügyfél nem ügyfél..aztán tesztelgettettek velem mindent majd idén márciusban csak sikerült megállapitani,már a telenoron kivüli hálozatosokat is bevontak,hogy tényleg eszi,amit be is ismertek 9honap után..erre kaptam korlátlan netet,de lassan lejár,és kiváncsi leszek,hogy javitották-e azota,vagy kezdhetem elölröl..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#67693) seger


seger
addikt

Hellodata csomagomat be tudom rakni egy alcatel hordozható eszközbe?

(#67694) simpley válasza seger (#67693) üzenetére


simpley
őstag

Ha kijelző nélküli akkor nem.. Mert minimum indítanod kell 1 hanghívást havonta..

signed by simpley.

(#67695) seger válasza simpley (#67694) üzenetére


seger
addikt

Köszi!
Akkor olyat veszek!
Egyebként volt már hogy elmaradt, és nem volt belőle baj...

(#67696) 4Grider válasza seger (#67695) üzenetére


4Grider
nagyúr

De ha baj lesz, nem fogsz tudni helyette másik HD csomagok kötni...

(#67697) seger válasza 4Grider (#67696) üzenetére


seger
addikt

Persze, értem. Figyelek is rá..

(#67698) tomp válasza Viktor0610 (#67689) üzenetére


tomp
félisten

Na látod erről miért nincs neked infód? Miért kell titkolni, hallgatni? Na ez a baj a telenorral. Lehet kérni, hogy ne legyen negatív komment de ez sajnos nagyon hasonlít a megfelelő média csatornára... Kérlek ne legyen olyan ez a hely. Megírjuk mi a pozitív tapasztalatokat is csak sajna 1pozitívra jut 9 negatív és ez a telenor hibája!

(#67699) seger válasza tomp (#67698) üzenetére


seger
addikt

Telenornál aktiválható 5GB net ingyen aug 31ig felhasznalható

(#67700) aprokaroka87 válasza tomp (#67698) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy tudom Viktor egy telenor üzletben ügyfélszolgálatos, ez nem is biztos hogy konkrétan az ő feladata.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.