Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) kenikolo1 válasza Viktor0610 (#67347) üzenetére


kenikolo1
csendes újonc

Én tavaly elött karácsonykor, amikor Hello Data-t kötöttünk, kaptam a korlátlan net mellé 1gb karácsonyi ajándékot. :D

(#67352) dkovizoli válasza kenikolo1 (#67351) üzenetére


dkovizoli
addikt

Azért kihasználtad legalább? ;]

(#67353) darvinya


darvinya
titán

Azért milyen kedvesek, hogy MyTv szolgáltatásban a Fine Living és Food Network csatornák nem üzemelnek.
És Én járjak utána, hogy legyen adás csatornáknál.
De azt nem árulják el, hogy melyik csortot keressem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67354) Bferibörs válasza kenikolo1 (#67351) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát volt egy korlátlanod meg + 1 gigád :DDD ( nekem is)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#67355) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Ti nem tapasztaltok olyan problémát, főleg vidéken, hogy a térerő maxon van, de iszonyatosan akad a net? Sokszor egy repulo mod be-ki megoldja, de egyre idegesitobb.

Van esetleg ötletetek mi lehet a gond? Köszi a segítséget!

(#67356) 4Grider válasza hkari (#67355) üzenetére


4Grider
nagyúr

NAT-os apn-nel (online) simán előfordulhat. Ha tudod használni a nem NAT-os net apn-t is, próbáld meg azzal.

(#67357) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Szeretnék átjönni a Telekomtól ide a Telenorhoz a YES! opció miatt. Két 30-as számot akarok áthordozni. Kérdésem, hogy mind a két számra be tudom majd kapcsolni a YES! opciót (Blue+ XS csomagot akarok amúgy mind két számra), vagy 1 néven csak 1 YES opció lehet?

(#67358) simpley válasza bopeti98 (#67357) üzenetére


simpley
őstag

Szia.
Szerintem mindkettőre betudod kapcsolni, sehol nem látom hogy írva lenne olyan, hogy csak 1 előfizetésre lehet. Ha pontosabb választ szeretnél, hívd a 1220-at és nyomd meg a 3-as menügombot! :)

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67359) tomp válasza darvinya (#67353) üzenetére


tomp
félisten

Ez így hogy? Megkapod a telenortól a MyTV-s fizetést is? Ügyfél járjon utána, hogy a szolgáltatónál miért nem megy... :D

(#67360) hkari válasza 4Grider (#67356) üzenetére


hkari
őstag

Apn nél az online-t irjam csak át net-re? Ha igen, akkor sajnos nem megy :(

(#67361) adika4444 válasza hkari (#67360) üzenetére


adika4444
addikt

A hang alapú kártyákon nem megy a net APN. Üfsz talán bekapcsolja, régebben elvileg megtették, a mostani helyzet jó kérdés.

üdv, adika4444

(#67362) darvinya válasza tomp (#67359) üzenetére


darvinya
titán

Van/volt még 1 hónap előfizetésem, amit majd le váltok a kapottal.
Ha már 1x kifizettem. :)
Pénzt nem adnak vissza, a megkezdett szolgáltatásért.

Hát ja…technikus üzente Üsz -en keresztül, hogy én oldjam meg a problémát, de infót nem ad, hogy neki melyik csatorna csoport adja.
Mert ugye itt már AH sem közvetíti, azaz a semmit közvetíti.

Csak nehogy bojkott legyen, azt ezzel kaszálják el a szolgáltatást. :(((
Akkor szerintem visz magával mindent, beleértve sok előfizetőket is.
Ha meg kevés havi díj, akkor közöljék egyértelműen, mert ezzel mindenképpen magukkal tolnak ki.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67363) tomp válasza darvinya (#67362) üzenetére


tomp
félisten

A technikus közölte (aki azért kapja a fizetést, hogy a műszaki/technikai hibákat megoldja), hogy TE mint ÜGYFÉL old meg az Ő hibájukat? Az igen...
Magát a tv csatornákat az OTT/ONE cég pakolja a MyTV rendszerre.
Elkaszálni nem érné meg mivel elég kemény szerződés köti a Telenort az OTT/ONE céghez.
Lehet a 2 csatornát kidobták mivel többet kért...
De ha nem dobták ki akkor valami elég érdekes dolog állhat a háttérben...

(#67364) somé válasza kenikolo1 (#67333) üzenetére


somé
őstag

Nekem még most sem megy.... :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#67365) Viktor0610 válasza somé (#67364) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A VoLTE-topikba nézz át, hátha! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67366) darvinya válasza tomp (#67363) üzenetére


darvinya
titán

Szó szerint, ahogy írod.
Tegnap este csak FineLiving csatorna nem ment, ma délután óta csatlakozott FoodNetwork is.
Ezek azért tűntek fel, mert szoktam nézni(inkább háttér zajként használni, mert nincs reklám benne).
Elég feltűnő, hogy töltés ikon feljön és rövid idő után Ismeretlen lejátszási hibafelirat látható csak.
Slussz poén, hogy 18 óra óta nem tudták megjavítani a Discovery Channel hang csúszást. :D

Szóval, a fiúk bányában dolgoznak…

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67369) simpley válasza bopeti98 (#67357) üzenetére


simpley
őstag

Szia,
ha felmész face-re is lehet találsz kódokat.. Én most nem tudok kódot adni valami miatt (lehet azért mert mától él az új csomagom ami volt azt meg már felhasználták.. De! Találtam Nekem egyet, használd ha gondolod... És akkor lehet olyat vàlasztanod, hogy 100gb ingyen 5hónapig.. Fontos, hogy júl16.-ig írd alá a szerződést mert eddig érvényes ez a promokodos akció. Ha online intézed akk júl 10-nél tovább ne várj vele! ;)

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67371) sliderke


sliderke
csendes tag

Sziasztok, segitseget kernet, hatha tud valaki valami magyarazatot a jelensegenre.

Adott 3 telenoros elofizum(az egyik flottas 50gb net)
A problema csak a roaming1 zonakban van. Megpedig kb 1 honapja mint ha korlatozva lenne a net sebessege. Tobb merest is vegeztem, Becs belvarosatol Parizsig, minden fele fajta halozaton 0,3-1 mb/sec a LE/Fel adatforgalmam. Ez ugye kb erre jo, hogy megirjam ezt ide. Minden tetu lassu,minden akadozik.

beszeltem mar tobbszor a kedves telenor ugyintezokkel is errol..Nem tudnak hibakrol, biztos a keszuleken rossz, vsgx a kartyam. De annyit tudnak javasolni, keressem fel a kulfoldi halozat uzemeltetoit?! LOL ezt tenyleg nekem kell minden orszagban?
Felreertesek elkerulese vegett: 2 teljesen kulon kartyam van, mind2 telenoros kulonallo csomag. Egyszerre kezdtek a lassulast, beszeltem egy baratommal aki tudom, hogy szinten kulfoldon hasznalja, ugyan ez nala is. Teszteltem a kartyakat iphone SE,6S,7, ipad air2, huawey netmegosztos kutyun. Ahogy belepek a magyar halozatra hasit 50-60 mb/sec.
Az en kartyam lassan 2 eves, a masik 1. Haveré 6 honapos!
Igen, probaltam manualis halozatvalasztast is, minden orszag minden halozatan ez van(kiveve az otthonin)

Gyanitom itt nem a keszulekeint,kartyaink a rosszak.Kertem kapcsoljanak egy ehez erti kollegajukhoz, nem tette mert ebben nem tudnak segiteni. Barki tud errol legalabb informacioval szolgalni?

Ja es van eleg adatom is(50gb)

Barki segitseget nagyon megkoszonnem. Sajnos ha ez nem valtozik kenytelen leszek valtani, mert igy feleslegesen fizetek havi 20k forintot....

(#67372) 4Grider válasza sliderke (#67371) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen a mobilnet mindenütt más sebsségű. Alap dolgokat nem írtál meg, pl. hogy 4G hálózatra csatlakozol-e külföldön is (azaz van 4G roamingod). Túristákkal mennyire agyonzsúfolt helyeken? Azt ugye tudod, hogy a hazai hálózatok sávszélességben az európai hálózatok élvonalában vannak, ergo ne akarj hazai sebességeket külföldön...

(#67373) sliderke válasza sliderke (#67371) üzenetére


sliderke
csendes tag

Ez egy friss kep, de ugyan ez van 4g-n is. Es minden halozaton. Meres kezdetekor felugrik 10 korulre es ez lesz a vege.

(#67374) sliderke válasza sliderke (#67373) üzenetére


sliderke
csendes tag

(#67375) 4Grider válasza sliderke (#67374) üzenetére


4Grider
nagyúr

A német hálózatok híresen hulladék sebességűek helyi kártyával is.

(#67376) simpley válasza 4Grider (#67375) üzenetére


simpley
őstag

A Lebara-hoz képest nagyon gyors.... :D

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67377) sliderke válasza 4Grider (#67375) üzenetére


sliderke
csendes tag

Igen tudom. Rakhatok fel osztrak A1 4g merest is. Ugyan ez

(#67378) sliderke válasza simpley (#67376) üzenetére


sliderke
csendes tag

Mint irtam nem 1 orszagban ban problemam. Ausztria A1 4g-n is ugyan ez pl

(#67379) simpley válasza sliderke (#67378) üzenetére


simpley
őstag

De szerintem nem feltétlen kell a kinti szolgáltatókban keresni a hibát.. Én voltam mostanába osztrákba az A1-re csatlakoztam a Vodás prepaides előfizetésemmel és 50MB/s magasságába volt a letöltés átlagba.. Visszatérve a dologra, szerintem roaming szolgáltatása a Telenornak nem a legjobb, ezért tapasztalod ezt.. (véleményem szerint, de neki is lehet menni, saját tapasztalat csak és csak egyszeri tehát nem feltétlenül van ez így mindig.... )
UPDATE:
Egyébként, ha sokat vagy külföldön lehet érdemes lenne akár másodlagosként egy Vodás előfizetést (lehet akár prepaides is) mert tapasztalatom alapján a vodának jobban működik ez a roaming dolog...

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67380) 4Grider válasza simpley (#67379) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Vodának tényleg jobbak a roaming feltételei. Cserébe drágább is a mobilnetje. Főleg ha sokat akarsz netezni.
Pl. Görögországban a Telenor elsősorban a Wind hálózatán roamingol, ami alapból túlterhelt, a Voda pedig Vodán, ahol nem ritka az, hogy 10 MHz-nyi 800 MHz-hez hozzáfognak 20 MHz-nyi 2600 MHz-et és 20 MHz-nyi 1800 MHz-et is.
De pl. a horvátoknál a Telenor elsődleges partnere a Tele2, akik többnyire többet tudnak, mint a vodás Vipnet (A1).

(#67381) simpley válasza 4Grider (#67380) üzenetére


simpley
őstag

Tavaly, Split-en nyaraltam, és valóban így volt.. Viszont, sokszor volt hogy elment a térerő főleg a part mentén... De pl az óvárosban beültem egy kajáldába neteztem, és nem volt annyira lassú a sebesség. Volt annyi mint Linz-ben a vodával..

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67382) Somatom válasza sliderke (#67378) üzenetére


Somatom
veterán

Nem általános Telenor probléma. Németben O2/E-Pluson van 4g (a kettő közös hálón van). A Voda csak 3G -ig engedi a hálójára a Telenoros kártyát. Ausztriában és Franciaországban általában jó 4G van. Szóval, vagy a Te előfizetéseddel, vagy a készülékeddel lehet valami gond.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67383) sliderke válasza simpley (#67379) üzenetére


sliderke
csendes tag

Igen tudom, hogy jobb a voda, voltam ott 3 evig, majd kidobtak mert nem feleltem meg a meltanyos hasznalatnak... tobb sms-t kuldtem kint mint idehaza... net, beszelgetes aranyara figyeltem. Es mindezt figyelmeztetes nelkul tettek... fellebeztem, visszakaptam majd 36 ora mulva ismet letiltottak, mondvan meg mindig nem jo az aranyom... ugy, h 3 evig fizettem a havi 20at + elkoltottem keszulekre 360k forintot. Koszonom nem kerek beloluk.

(#67384) simpley válasza sliderke (#67383) üzenetére


simpley
őstag

Ezek szerint jól döntöttem, hogy maradtam Telenoros, bár én nem nagyon megyek külföldre.. Egyébként nem mondtam egy szóval se, hogy a voda jobb, csak annyit hogy roaming szempontjából... Egyébként mennyivel használtad többet kint a vodát, mint itthon? Telenorral nem volt még ilyen méltányos használattal kapcsolatban problémád?

signed by simpley.

(#67385) simpley válasza simpley (#67384) üzenetére


simpley
őstag

Kb mennyi lenne a kötbérem, ha felmondanám az 1 évre aláírt szerződést? (nem szándékom, csak érdekel-...) Blue+ XXL csomag
Én olyan 200K körül tippelek

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67386) kenikolo1


kenikolo1
csendes újonc

Én egyszer Ausztriában, autópályán, az A1 4G hálózatán mértem 101/40-es netet is!

(#67387) tomp


tomp
félisten

Budapesten a nagy csomópontoknál/tereknél B3+B20 4G páros van bezzeg a Budapest Parknál lett B3+B7 brutál feltöltési sebességgel. :D
sebesség
Ugyan ekkor nem messze innen viszont max 3G sebességet hozza a 4G...

(#67388) Viktor0610 válasza simpley (#67385) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól sejtem a tarifára vállaltál hűséget.
Ez esetben csak az igénybevett kedvezményt kell visszafizetsd.
Tehát a hűség nélküli és a hűséges havidíj lülönbsége, megszorozva a hűsegből eltelt hónapok számával.

Samsung Galaxy A54

(#67389) Viktor0610 válasza tomp (#67387) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, hogy nyugodtan mehessen a(z egyébként rendkívül "fontos") Facebook élő a konciról. ;]

{sóhaj :U }

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67390) tomp válasza Viktor0610 (#67389) üzenetére


tomp
félisten

Na igen. Fb+insta miatt kell a megnövelt feltöltési mert hát a sok bulizó még ott is a telefont nyomkodja.
Ezek egy sima B20-at úgy megállítanának, hogy max a VoLTE menne csak a cellán...
Jó lenne a belvárosban bővíteni a 4G-t. Vagy B7-el(mint a Telekom teszi minden nagy csomópontoknál/tereknél) vagy B1-el(ha vesznek olcsón B1-et tuti 4G-re fogják használni) mint a Voda. Budapesten a B3+B20 páros már kevés. Igaz van 1-2 hely ahol megemelték a letöltési modulációt is(64->256QAM) így már majdnem elérhető a 300Mbites össz kapacitás de ez édes kevés...

(#67391) mecsek20 válasza sliderke (#67371) üzenetére


mecsek20
tag

szia, én rendszeresen így járok, külföldön alig-alig megy a net (hello datám van) Ma reggel érkeztem Portugáliából, két hét alatt alig 2 GB-ot tudtam elhasználni. Semmilyen weboldal nem tölt be, kínszenvedés az egész. Emellett full térerő 4G-n és 3G-n. Vodás kártyával száguld a net. Rómában tavaly ugyanez, Ausztriában szintén.
Nekem az az elméletem, hogy a Telenor gátolja a roamingot, mivel az neki pénzbe kerül. Külföldön is magyar telenoros ip címed van, tehát az egész forgalom átfolyik a rendszerükön és ha elzárják a csapot akkor hiába van kint full térerő, mégsem megy semmi. SIM kártyám két éves, mindenesetre kicseréltetem, de nem fogja megoldani szerintem.

(#67392) Somatom válasza mecsek20 (#67391) üzenetére


Somatom
veterán

Na, erre kíváncsi leszek. Szerda reggel megyek ki melózni flottás net kártyával. Ha ez igaz, akkor lépnem kell. Egyáltalán alkalmazhat ilyen korlátozást a Telenor?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67393) sliderke válasza mecsek20 (#67391) üzenetére


sliderke
csendes tag

Igen nekem is ez a megerzesem, pontosan ezert nem mondanak semmit. Nyilvan nem fogjak beismerni, hogy szandekosan lassitanak. Igy tok jo, hogy kifizetes az 50 GB netet es 10et se birsz elhasznalni belole... csak ez masfel evig ment, persze butitott verzioban, mert vodan csak 3g engedett, telekomot total tiltotta, de a szarabb halozatokat engedte, de legalabb hasznalhato volt. Most semmi.

[ Szerkesztve ]

(#67394) Viktor0610 válasza sliderke (#67393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az eszetekbe sem jut, hogy esetleg a külföldi szolgáltató korlátozza a nem partner szolgáltató sebességét?
Vagy pl. mondjuk azért, mert a telenorosok átlagban többet neteznek a hálózatukon, mint pl. egy vodás?
És még ezer meg kettő oka lehet egy ilyen sebesség-különbségnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67395) sliderke válasza simpley (#67384) üzenetére


sliderke
csendes tag

Mikor kotottem annyit mondtak ne hasznaljak tobb netet kint mint itthon(20gb volt akkor) igy mikor otthon voltam torrent random 10 gb le, igy azt megoldottam. Telefonalas ugyan igy, minden kollega azt csinalta mikor hazament uresbe felhivta pl az asszonyt es ketyegett a perc otthon, hetvegen csinaltal 20-30 ora beszelgetest igy vedted a kintit. Errol a kettorol tajekoztattak red kotesenel(meg ok adtak a tippeket) Azert vagtak ki, vagyis hasznalhattam a csomagot de csak otthon... mert kintrol kuldtek kb 10 sms-t otthonrol meg eggyet sem. Na itt betelt a pohar.. es meg probaltak gyoszkodni, h maradjak, mert otthon hasznalhatom a csomagom.. 20k forintert de jo...

(#67396) sliderke válasza Viktor0610 (#67394) üzenetére


sliderke
csendes tag

Na de minden orszag egyszerre??? És errol nem tud a telenor? Csak nekik kell elintezni nem de?

(#67397) mecsek20 válasza Viktor0610 (#67394) üzenetére


mecsek20
tag

Nem jut eszünkbe, de nem is érdekel, rendezzék el egymás közt. Kifizettem a szolgáltatást, használni akarom. Azt megértem hogy nincs mindenhol 300 mbites sebesség, de az, hogy semmi nem megy full térerő mellett, még hajnali 5-kor sem azt nehéz megmagyarázni.

(#67398) Somatom válasza sliderke (#67393) üzenetére


Somatom
veterán

Az más tészta. Azokra a hálókra mehetsz fel, amiknek az üzemeltetőivel roaming partneri szerződése van. Te most konkrétan Németországról beszélsz. Az O2/E-Plus -szal van 4G -re szerződése. Ez egy ideig technikai (konfigurációs) hiba miatt nem működött. Azbest fórumtársunk reklamációjának köszönhetően ez megoldódott. A Vodával 3G -ig van szerződés, a Telekommal pedig egyáltalán nincs. Kb. másfél hónapja MyTV -n F1 futamot néztem Augsburg -ban, Telenoros kártyával.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67399) Somatom válasza Viktor0610 (#67394) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt is meg fogom nézni. A kinti, céges tab -ban O2 kártya van. Ha a Telenoros döcög, az O2 -s meg ugyanott hasít, akkor valami nem stimmel. Így bukott ki anno a 4G probléma is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67400) sliderke válasza Somatom (#67399) üzenetére


sliderke
csendes tag

No, tesztelgettem tovabb, ezek utan mondja barki, hogy a keszulekkel van a hiba..
Nemetorszag o2 köln 4g. Egesz nap max 1 megas a net, most neztem ejfel utan 36-40. Akkor ez hogy is van?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.