Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) sliderke válasza Somatom (#67399) üzenetére


sliderke
csendes tag

[kép] Masfel honapja meg en is ezen neztem az f1et. A Kanadai nagydijat jun9.-en mar nem birtam nezni, mert folyamatosan akadt. Ott kezdodott a hiba. Nem ertettem miert akad mikor 4g-n vagyok. Azota tesztelgetem es jottem ra, hogy lekorlatoznak.. de ejszaka meg sosem neztem, de ezek szerint ilyenkor meg jo. Reggel ugyan innen kivancsi leszek mennyi lesz...

(#67402) sfdrakex válasza sliderke (#67400) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet nappal erősen terhelt a hálózat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67403) Viktor0610 válasza sfdrakex (#67402) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az éjszakai net olcsóbb, ezért csak nappal korlátoznak. Vagy a korlátozásért felelős személyek éjszaka alszanak, ezért megy jobban akkor. ;]

Viccet félretéve. Szerintem itt meg ia dőlt ez a Telenor korlátozza a sebességet roamingban dolog. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#67404) Somatom válasza Viktor0610 (#67403) üzenetére


Somatom
veterán

Legalábbis az, hogy a roamingdíj miatt korlátoz. Vajon a szerződött roaming partner korlátozhatja csak a roamingos előfizetőket?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67405) simpley válasza Viktor0610 (#67403) üzenetére


simpley
őstag

A horvát Tele2 is túlterhelt napközben? Mert szerintem a legtöbb túrista az ottani Telekom hálózatára csatlakozik... :U

signed by simpley.

(#67406) 4Grider válasza Somatom (#67404) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenorból nem nézem ki a direkt korlátozást, ahhoz a mostanitól jobb hálózatmenedzsmenttel kellene rendelkeznie. Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy van egy 100 Mbps-os bérelt sávszélessége adott szolgáltató felé, ami időszakonként erre lehet elég, főleg ha a hangátvitelt is priorizálni kell.

(#67407) 4Grider válasza simpley (#67405) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyenkor nyáron mind a három helyi szolgáltató túlterhelt, főleg a tengerparton. Én minden évben november elején megyek utoljára Horvátországba, és ahol nyáron 3-4 Mbps-ot mérek, az késő ősszel 50-70 Mbps szokott lenni. Tele2 és Hrvatski Telekom kártyákat használok...

(#67408) Somatom válasza 4Grider (#67406) üzenetére


Somatom
veterán

A mediterrán tengerparti sávban még megérteném a túlterhelést, vagy a sávszélesség problémát. De, azt kétlem, hogy a Magyarok nyaranta tömegesen lepnék el Köln -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67409) 4Grider válasza Somatom (#67408) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahhoz képest, hogy a germánok negyede nyáron elmegy külföldre, látod, hogy mennyivel csökken ilyenkor az autópályáikon a forgalom? Na látod...

(#67410) Viktor0610 válasza 4Grider (#67409) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, az összes Telenor előfizető odamegy! ;]

Samsung Galaxy A54

(#67411) 4Grider válasza Viktor0610 (#67410) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt akartam megértetni, hogy amikor mindenki útrakel, akkor bizony megnő a mobilnet hálózatok terheltsége. Így van ez mindenütt, még Zágráb mellett is sokkal kevesebbet lehet ilyenkor mérni, mint október-novemberben.

(#67412) Somatom válasza 4Grider (#67409) üzenetére


Somatom
veterán

Ősztől, nyárig a kelet-nyugati autópályák zsúfoltabbak, nyáron meg főként az A5. De, azon a hollandok nyomulnak a lakókocsijaikkal, nem a Magyar Telenorosok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67413) Viktor0610 válasza 4Grider (#67411) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én tudom.
De ez a Telenor topik, és a kiindulási gondolat az volt, hogy a Telenor lassítja a netet külföldön. ;]

Samsung Galaxy A54

(#67414) Somatom válasza Viktor0610 (#67413) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a folyamatos kontroll, monitorozás is a szolgáltató feladata lenne. A Telenornak hónapokig nem tűnt fel, hogy egész Németországban nincs 4G.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67415) sfdrakex válasza Somatom (#67412) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerinted a Hollandok nem mobilneteznek? Nem hiszem, hogy a külföldi szolgáltatók dedikált sávot adnának a Telenornak, amit más nem használhat. Így mindegy ki van arra, ha sokan vannak terheltek a hálózatok.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67416) Somatom válasza sfdrakex (#67415) üzenetére


Somatom
veterán

Tudtad, hogy az összes, nyugaton dolgozó román, bolgár, török rajtunk keresztül jár haza? Lehet, hogy az utak menti celláknál ez okozhat lassulást, de azért egész Budapest mobilnet infrastruktúráját nem rengetik meg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67417) sfdrakex válasza Somatom (#67416) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Frekventált helyeken okozhat sok lassúlást BPn is a sok turista.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67418) Somatom válasza sfdrakex (#67417) üzenetére


Somatom
veterán

Térjünk vissza erre egy hét múlva!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67419) sfdrakex válasza Somatom (#67418) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor görögbe leszek, majd ott tesztelem mit tud az ottani hálózat. 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67420) Somatom válasza sfdrakex (#67419) üzenetére


Somatom
veterán

Én Ausztriában, Németországban és Franciaországban fogok tesztelni. Majd egyeztetjük az eredményeinket. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67421) simpley válasza sfdrakex (#67419) üzenetére


simpley
őstag

Jó nyaralást! :DD
(még le nem barnulsz ne gyere haza!)

signed by simpley.

(#67423) sfdrakex válasza simpley (#67421) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó lesz, és barnán jövök haza 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67424) simpley válasza #72445440 (#67422) üzenetére


simpley
őstag

Mármost ez mindegy is.. Sokat gondolkodtam mi legyen, írjak alá vagy ne stb.. végül csak alá írtam Az meg, hogy itt állandóan cserélgessem a SIM-et az nem nagyon opció nálam Iphone-os ként.. Ha dualos telóm lenne megoldanám úgy, hogy beletenném mindkettőt... Ha majd nagyon úgy gondolom, hogy nem éri meg akkor rákérdezek majd mennyi is lenne pontosan..

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67425) simpley válasza simpley (#67424) üzenetére


simpley
őstag

Feltöltőkártya sem opció már. (most marad még egy évig biztos a vodás néha cserének meg egyébként is nagyon brutál száma van: 703210xxx) 1 év múlva meg ki tudja még mi lesz..
Most nézem, hogy a csomagváltás nem is tegnaptól, hanem augusztus 7.-től él. Most ez akkor micsoda? Ebben az esetben már nem lehet úgymond visszamondani, hogy gondolkodjak még őszig rajta?

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67427) simpley válasza #72445440 (#67426) üzenetére


simpley
őstag

Nem utazom külföldre olyan rengeteget, így nekem nem érint nagyon a roaming dolog.. De viszont most jövök rá, hogy augusztus 7.-től él az új hűség. Akkor sem mondhatom már le? Őszig még lenne időm gondolkodni rajta...

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67428) simpley válasza simpley (#67427) üzenetére


simpley
őstag

Egyébként nem bántam meg, hogy aláírtam... Lehúzom azt az 1 évet meg lehet még többet:D

signed by simpley.

(#67429) lm83


lm83
őstag

Egy kérdésem lenne,
Roaminghoz kell valamit állítani telefonon? Nethez gondolom adatbarangolás. Telefonáláshoz valami?
Megyünk Ausztriába, onnan ha hazaszólók, olyan mintha itthon beszélnék, jól emlékszem?
Ajándék 5 gb netet tudom ott is használni?
Köszi,

(#67430) sfdrakex válasza simpley (#67427) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha aug. 7től megy az új hűség, akkor gondolom már aláírtad az új szerződést, így már nem mondhatod fel szerintem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67431) sfdrakex válasza lm83 (#67429) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell állítani semmit. Ausztriából itthoni feltételekkel telefonálsz. 5 GB 1es díjzónában is megy, Ausztria abban van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67432) simpley válasza sfdrakex (#67430) üzenetére


simpley
őstag

Mint mondtam tegnap is, nem szeretném felmondani.. Csak érdelelt mennyibe kerülne a kötbér ha felmondanám... Nem bántam meg, a vodának meg sokhelyen nincs lefedettsége ahogy tapasztaltam.. Lehúzom az egy évet, aztán ha lesz ilyenszintű vagy mégjobb csomag akkor maradok továbbra is..

signed by simpley.

(#67434) simpley válasza #72445440 (#67433) üzenetére


simpley
őstag

Megérdeklődtem. Tegnap óta vagyok hűségben és azt a havídíjkedvezményt, amit kaptam az augusztus 7.-i számlazárású (azaz az e hónapi számlából fogják levonni.) És igazad van, tapasztalataim alapján kiválló szolgáltatást nyújtanak.. Az ügyfélszolgálat véleményem szerint közel a legjobb a három szolgáltató közül...
UPDATE:
A MyTelenor app-ot újraindítva már írja is, hogy "a hűségidő lejárta: 2020. június 6."

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#67435) viktorhu válasza sliderke (#67400) üzenetére


viktorhu
veterán

Az o2 bizonyos értelemben még társhálózat is, mert az itteni telenor tulajdonosa két országban viszi az o2 márkát, nyilván az nemcsak a logó kitételét jelenti, hanem roaming együttműködést is.

A németek nem túl igényesek mobilhálózati szempontból, simán alultervezik a hálózatot, normális, hogy csúcsidőben meghal. Az, hogy mi itt spotifyon hallgatjuk vezetés közben a zenét, olyan luxus, ami nem minden országban adatik meg.

(#67437) lm83 válasza sfdrakex (#67431) üzenetére


lm83
őstag

Köszönöm
Van még ilyen ingyenes mytv alap csomagom, az nem fog menni ingyen adattal ugye
Az csak belföldön van?

(#67438) sfdrakex válasza lm83 (#67437) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így van. Csak MOn nem számol adatforgalmat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67439) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Elhunyt nevén van 3 telefonszám: 2 flottás, 1 feltöltőkártyás. Utóbbi éves adategyeztetése miatt gondolom, át kéne íratni a számokat valaki más nevére... Ezzel kapcsolatban 2 kérdésem lenne:

1) Át lehet úgy íratni őket, hogy a flottás csomagok megmaradjanak? Nem tudom, pontosan milyen csomagról van szó, pár éves lehet. (Nem az enyém, egy ismerősömnek próbálnék segíteni.)
2) Át lehet íratni csak a feltöltőkártyás számot?

Előre is köszi. :R

Meizu MX3 32GB

(#67440) 4Grider válasza kutkut (#67439) üzenetére


4Grider
nagyúr

A törvény betűje szerint az elhunyt előfizetői szerződése halotti anyakönyvi kivonattal kötbérmentesen megszüntethető vagy átiratható hűségátvállalással.
Flottája válogatja, hogy lehetővé teszi-e az átiratást. A zárt flották jellemzően nem vagy csak belépési/adminisztrációs díjért cserébe teszik lehetővé az átiratást.
Feltöltős nem egyszerű, mert az egyenleg a hagyaték részét képezi. Ott én adategyeztetéssel iratnám át új névre az előfizetést.

(#67441) kutkut válasza 4Grider (#67440) üzenetére


kutkut
addikt

Köszönöm.

"Ott én adategyeztetéssel íratnám át új névre az előfizetést."

Ezt kifejtenéd, mit jelent pontosan? :R

Egyébként azt nem lehet megcsinálni, hogy pl. a netes adategyeztető oldalon egyszerűen beírom más adatait - nyilván a családból? (Azaz nem csak az érdekli őket, hogy 10-nél több ne legyen 1 ember nevén?)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#67442) sfdrakex válasza kutkut (#67441) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

De, adategyeztetésnél megadod valaki adatait a családvól, és kész vagy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67443) asdf_ válasza sfdrakex (#67442) üzenetére


asdf_
veterán

Ha az eddigitol elter az uj, akkor abbol uj szerzodes lesz, es behivnak szemelyes adategyeztetesre, nem?

(#67444) sfdrakex válasza asdf_ (#67443) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem. Anyósomék számait az ő nevére egyeztettem először, 1 év múlva ez nem sikerült, így megcsináltam a saját nevemre. Rendben lett így is. Első alkalommal egyik fiam nevére is engedte a regelést, 10 éves volt, következőnél nem engedte, ment az én nevemre simán.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67446) hkari válasza adika4444 (#67361) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos lekoptattak. Zamárdi felsőn használhatatlan a Telenor 4G. Nem értem miért.. Konkrétan a Digi jobban ment mint a Telenor.

(#67447) p2pp válasza hkari (#67446) üzenetére


p2pp
őstag

Na holnaptól már jobb lesz! :) :) :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#67448) kisskd


kisskd
tag

Üdv!
Valós az az információ, hogy ha meglévő kártya nélkül akarunk egy őstermelő nevére számlázva router venni feltöltőkártyával, akkor azt csak az őstermelő intézheti személyesen, és 2-3 óra a regisztráció?
Eléggé elképesztőnek tartom, hogy ilyen bonyolultnak kéne lennie.

(#67450) kisskd válasza #72445440 (#67449) üzenetére


kisskd
tag

Nem foglalkozás a lényeg, hanem hogy ez egyfajta vállalkozás, hasonlóan az egyéni vállalkozóhoz (de mégsem azonos).
Az ötlet jó, csak egyrészt nem értem, miért kell 3 óra 1 feltöltőkártya + 1 eszköz vásárlása, másrészt a főnökasszonynak van néhány egyéb dolga is véletlenül, nem feltétlen töltené ezzel. A netes rendelést visszadobták, mert a személyijén nyilván nem szerepel az, hogy őstermelő.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.