Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) anglergab válasza kali (#66200) üzenetére


anglergab
addikt

Tudtommal az LTE 2012-es, telefonokra való bevezetése (azaz a CS fallback bevezetése) óta így működik az SMS.

(#66202) atala


atala
addikt

Én kikapcsoltam a VOLTE-t. Nálunk olyan szar a Telenor hálózata, hogy 4G-n még telefonálni sem lehet. A lakás bizonyos pontjain állandóan csak azt hallom a hívott féltől, hogy szakadozik, nem hall rendesen.
3G-n már tűrhetőbb, de még ott is előfordul a szakadozás.
Ami érdekes, amikor szakadozik, megnézem a térerőt, és általában az 5-ből 2, vagy 3. Szerintem ennél még nem kellene szakadoznia.

(#66203) anglergab válasza atala (#66202) üzenetére


anglergab
addikt

A térerő ikon konfigurálható hálózat és telefon oldalról, nem jó mérő "eszköz". LTE-nél az RSRP -dBm értéket kell nézni az RSRQ és SNR -dB értékkel együtt.
A VoLTE-hoz pedig jó LTE hálózat/térerősség kell, ami tud garantált sávszélességet és késleltetést nyújtani. Cellahatáron, a csökkenő jelerősség és növekvő interferencia szakadozáshoz, illetve lassú letöltéshez vezet. De ez nem a VoLTE hibája. Ha jók az LTE jelviszonyok, akkor jó a VoLTE minősége, ha rosszak a 3G jelviszonyok, akkor rossz a normál CS hívás is.

[ Szerkesztve ]

(#66204) totopad


totopad
senior tag

Tapasztalt más is minőségromlást a Mytv-n? Chromecast-on nézem és az elmúlt pár napban a HD-s adások rendszeresen visszaesnek minőségben. 5ghz-es routerem van, minden más (netflix, eurosport player, hbo go) pöpecűl megy.

(#66205) Viktor0610 válasza totopad (#66204) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.

Samsung Galaxy A54

(#66206) 4Grider válasza totopad (#66204) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ki az internet-szolgáltató?

(#66207) totopad válasza 4Grider (#66206) üzenetére


totopad
senior tag

Netia

(#66208) 4Grider válasza totopad (#66207) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valószínűleg a route-on lesz a gond, HBO Go-nál is előfordul néhány szolgáltató felé...

(#66209) totopad válasza 4Grider (#66208) üzenetére


totopad
senior tag

Bocsi. rosszat írtam, nem Netia, hanem Multimedia.
Gondolom így már már nem is a route lesz az, hanem valami más.

(#66210) nyisziati válasza totopad (#66204) üzenetére


nyisziati
veterán

Én vasárnap voltam mérges, annyira pixeles volt a kép. Azóta nem néztem.

(#66211) PistiSan


PistiSan
addikt

Nálunk a hangminőség szokott mostanában eléggé vissza esni, beszélünk, és 2-3 perc max és vissza megy 2G-ra a jel, 3G VoLTE között nem igazán érzek különbséget, de a 2G nagyon hallható.

(#66212) thomas77 válasza PistiSan (#66211) üzenetére


thomas77
senior tag

2G mindig is ilyen volt. Korábban fel se tűnt, de amióta van kobb megoldás, azóta jobban észreveszi az ember.

(#66213) p2pp


p2pp
őstag

Ma még a gmailben kapott email hírlevélben lévő kis képek sem jelentek meg! Helyette kis négyzetek jentek meg csak.
7/7 volt az elképzelhetetlen csúcssebesség.
VoLte Off, mert ha bekapcsolom ennyi sincs!
Nagyon gáz ez! (Esztergom, még mindig!)

[kép]

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66214) nyisziati válasza p2pp (#66213) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha dual-sim-es a telód, az egyes sim-et állítsd LTE-re, a 2.-et pedig 2G/3G-re. Nálam ez javította meg a hálózati hozzáférést.

(#66215) p2pp válasza nyisziati (#66214) üzenetére


p2pp
őstag

Dual. Csak 1 Sim kártyám van.
El kellett jönnöm Pilisvörösvárra.
Katasztrófa. 4G+ van, de hiába!
2,2/0,22. Ez nem normális!

[kép]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66216) Hosssszu válasza p2pp (#66215) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem válts szolgáltatót. Én biztos hogy nem sz*patnám magam.

(#66217) 4Grider válasza p2pp (#66215) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pilisvörösvár agyon van terhelve, nekünk is szolgáltatót kellett ott váltani.

(#66218) p2pp válasza 4Grider (#66217) üzenetére


p2pp
őstag

Érdekes, hogy amint felértem a Vasútállomásra.
Észhez tért minden. 107/42,8! Biztos kevés a városban a bázis, vagy agyon van terhelve. Mindenki nem költözhet a bázis közelébe.

Hosssszu:
Váltanék, de ez a HD még mindig nagyon jó ár/érték arányban van.
Felénk a Vodafone nem nyerő. De a Telekom sem.
A lehet, hogy talán, biztos, majd vmikor elindulunk, ráérünk arra mégnek meg hiába van kismillió bázisa nálunk. Kevés a freki. Még ilyen sem lesz, mint ez sajnos. Pedig annyi bázisa lesz itt, mint a másik 3-nak összesen! Kár érte!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66219) Hosssszu válasza p2pp (#66218) üzenetére


Hosssszu
őstag

A Hello Datát én sem engedem, ameddig csak lehet. :K

(#66220) csab3sz_


csab3sz_
csendes tag

tapasztal valaki az utóbbi 2-3 napban akadozást, borzasztó ingadozásokat satöbbi? pont pár napja vettem egy antennát 4G routerhez, de azóta pont olyan rossz errefelé az egész hálózat, hogy az antenna kb pont annyit is erősített vissza amilyen volt ezelőtt anélkül. a feltöltés viszonylag stabil 6-8-10, de a letöltés hol 25-10-15-6-2 és ennek mindenféle permutációja.

illetve valaki MIMO antenna ügyben tudna segíteni? ATK-LOG ALP LTE MIMO típusú antennáról lenne szó, ugye két fejből áll a cucc, amint rádugom az egyiket felugrik a jelerősség 3-ra ingadozó 0-1ről, de ha rádugom a másik antennát is akkor látszólag nem erősödik semmit a jel. ennek így kell lennie? illetve a földre letámasztva, vagy 6 méter magasban sem változik a jel semennyit. ezekszerint felesleges lehet a tetőre felrakni?

(#66221) anglergab válasza csab3sz_ (#66220) üzenetére


anglergab
addikt

2 antenna a MIMO-hoz kell. A MIMO készenlétben nem aktív és a jelerősséget amúgy sem emeli meg, hanem vagy diverzitást ad (jobb jelminőség rosszabb rádiós viszonyok között) vagy másik letöltési csatornát biztosít (nagyobb sebesség jobb rádiós viszonyok között).
LTE RSRP (RS, pilot tone jelszintek átlaga), RSRQ (referencia jelszintek minősége), RSSI (interferenciához), SNR (jel/zaj viszony), MIMO Rank Indicator (MIMO állapot), MCS index (moduláció, kódolási ráta, szimbólumok közötti interferencia) értékek kellenek a rádiós viszonyok jellemzéséhez.
Tetőre felesleges, max. kültérre érdemes ha a falak és ablakok árnyékolják az LTE sávod. Magasra nem érdemes, a szektor sugárzó antennák lefelé vannak irányítva.
Lehet, túlterhelt a szektorod vagy a VoLTE bekapcsolása hozta elő a problémát a bázisállomáson.
Próbáld ki másik cellában és bázisállomáson, csúcsidőben és éjszaka is.

[ Szerkesztve ]

(#66222) Boha


Boha
aktív tag

https://www.telenor.hu/smart-tv

Most akkor 3659 ft-ért van 1 tv-m és havi 300GB netem 2 évig ?

OBORZIL

(#66223) Viktor0610 válasza Boha (#66222) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az csak a törlesztő.
Ha jól sejtem a legnagyobb csomag mellé ennyi a tv.

Tehát azt még számold rá. :)

Samsung Galaxy A54

(#66224) sfdrakex válasza Boha (#66222) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Plusz a Home+ L csomag 7600 forintos havidíja. Tehát kb havi 11000.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66225) csab3sz_ válasza anglergab (#66221) üzenetére


csab3sz_
csendes tag

köszönöm a választ! távol van az adótorony, nagyjából 4km, és elég sok erdő magas fákkal közötte. így sem érdemes feltenni? a cella sem nagyon lehet terhelt, itt a közelemben senki sem használ LTE mobilnetet, ritkán lakott hely, persze nem tudom hogy pontosan mekkora egy cella. szóval ha a VoLTE bekapcsolása miatt rossz az egész, lehet arra számítani, hogy megjavul/megjavítják, vagy el kell könyvelni ilyennek? illetve a két antenna közötti távolságnak mit javasolsz? mindenfélét olvasok róla, van aki szerint 50cm legyen 800 MHz-n, más azt mondja hogy semmit sem számít, csak ne érjenek össze, valahol pedig azt írták, hogy távol az adótoronytól érdemes lehet növelni a távolságot. lehet ebben igazság?

(#66226) vpanangin


vpanangin
senior tag

Dunaújváros, ne panaszkodj! Beltérben 4G+.

(#66227) tomp válasza csab3sz_ (#66225) üzenetére


tomp
félisten

ha a VoLTE bekapcsolása miatt rossz az egész, lehet arra számítani, hogy megjavul/megjavítják, vagy el kell könyvelni ilyennek?

Ha maga a cella bugzik a VoLTE miatt akkor jelentsd be. Én szóltam nekik, hogy az általam használt pesti cella döglött. Visszaírtak, hogy a közeli jövőben lesz fejlesztés itt, majd akkor megjavítják. 2hónap elteltével meg is történt.
Ha nem cella bug akkor viszont rendszer hiba. A VoLTE jó pár ügyfélnél bedöntötte a netet. Gyakorlatilag alig kapnak azok az ügyfelek erőforrást a hálózaton...

Jelezd nekik! Ha kell pontos méréseket, időt, helyszínt is írj nekik.

(#66228) csab3sz_ válasza tomp (#66227) üzenetére


csab3sz_
csendes tag

köszönöm a segítséget srácok! tesztelgetem még a dolgot, aztán ha pár nap múlva sem javul akkor elkezdem majd zaklatni őket.

(#66229) leo81


leo81
aktív tag

Zalaegerszeg:

3G:

4G, B20:

Korábban VoLTE nélkül is ez volt a helyzet.

(#66230) anglergab válasza csab3sz_ (#66225) üzenetére


anglergab
addikt

Band 20-as a cella? Nincs Carrier Aggregation?
Vannak kifejezetten MIMO antennák, ahol egybe van építve a kettő antenna, olyannak megnézheted a felépítését.

Amúgy a MIMO-tól csak gyorsabb/robosztusabb lehet a kapcsolatod, a jelerősséget nem növeli, az a cellától, interferenciától, csillapítástól (pl. távolság, akadályok), antennától függ.

(#66231) p2pp válasza Boha (#66222) üzenetére


p2pp
őstag

Ettől a Tv ajánlattól röhögő görcsöt kaptam. :) :) :)
Amikor 1 sima gmail sem bír betölteni normálisan. :) :) :)
Majd pont 1 HD csatorna fog majd akadás nélkül menni!? :) :) :)
Talán VGA esetleg lehet majd, de az is akadni fog, mint az 1 DIVX. :)
Kéne 1 atom hálózat is hozzá nem? :) :) :)
1 nagyon jó Paródia Francesco Zomborival atom lenne! :) :) :)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#66232) Viktor0610 válasza p2pp (#66231) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerencsére, az ügyfeleknek tetszik az ajánlat. :P

Samsung Galaxy A54

(#66233) Lackooo84 válasza sfdrakex (#66224) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azért sztem ezt necces így kiírni.... nekem rohadt megtévesztőnek tűnik. :U

The Truth is out there...

(#66234) sfdrakex válasza p2pp (#66231) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sehol nincs róla szó, hogy a tv net alapon kapná az adást. Egyébként csak azért mert nálad nem jó, másoknál még működik jól.

Kecskemét, beltér, panelban:

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66235) sfdrakex válasza Lackooo84 (#66233) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megtévesztő? Én is csak azt a hirdetést láttam mint te, szerintem teljesen egyértelmű.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66236) sfdrakex válasza Lackooo84 (#66233) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ott van a hirdetésben, hogu Home+ mellé, az áraknál oda van írva, hogy ez a tv és a modem törlesztője. Ennél egyértelműbben nem lehet leírni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66237) Depression válasza Viktor0610 (#66232) üzenetére


Depression
veterán

Az ajánlat gondolom, hogy tetszik...
Én csak azon lepődtem meg, hogy ilyen tv-t ténylegesen, boltban is meglehet venni ilyen olcsón.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#66238) sfdrakex válasza Depression (#66237) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router + 50es tv 80-110 ből nem rossz ajánlat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66239) Depression válasza sfdrakex (#66238) üzenetére


Depression
veterán

[link] Erről a tv-ről van szó, ami alapból 110k, itt meg bevállalsz ugyanannyiért egy előfizetést mellé. :U A router meg... Huawei :C

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#66240) DrBubo77 válasza sfdrakex (#66234) üzenetére


DrBubo77
addikt

Egyébként milyen alapon adná az adást?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#66241) sfdrakex válasza DrBubo77 (#66240) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kábel tv?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66242) sfdrakex válasza Depression (#66239) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem mellé vállalod az előfizut, nyilván akkor van értelme, ha egyébként is szükséged van ilyen előfizura. Jobb előfizuval 80 ezer, és nulla kamattal van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66243) Viktor0610 válasza Depression (#66239) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Leginkább a részletvásárlás miatt választják az emberek. Csak olyan konstrukcióban adtam el eddig.
Nyilván csak úgy van értelme megvenni, ha az előfizetés is kell. Csak a tv miatt nem éri meg az 5-7,6 ezer plusz havi díj.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#66244) DrBubo77 válasza sfdrakex (#66241) üzenetére


DrBubo77
addikt

Sokan olyan helyen használják, ahol még vezetékes net sincs, nemhogy kábel tv.
A mytv is mobilneten keresztül megy.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#66245) DonMaster válasza p2pp (#66231) üzenetére


DonMaster
addikt

az semmi, a lényeg ott kezdődik, hogy a tv-re nincs mytv app , így max youtube és nasról nézés van meg hbo go mint opció, mert ha van kábeles szolgáltatód, akkor nem veszel mobil netett így .

az viszont igaz, hogy itt részletre 0%kamattal kapod, nem mint cetelem és társaival más boltnál részletre,
ebből a szempontból tetszetős az embereknek az akció, bár 5e ért 30gb mobilnet +30gb esti mobilnet,
hát nem tudom hétfőn úgy is hírverést csap a Digi mobile :D ,
Szerintem 5e ft-ért 30GB mobilnet sok, igen én drágállom, mondom ezt 6000ft-alati HD élőfizetéssel.
nem azt mondom, hogy a Digi 1000ft 50GB reális az kicsit alacsony, de 30GB ért szerintem 2000FT lenne reállis, 50GB ért 3500FT 100GB 5000FT korlátlan (ha lenne) 7000-8000ft ért. ezekhez mehet még a plusz esti x GB .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#66246) sfdrakex válasza DrBubo77 (#66244) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahol nincs vezetékes, annál lehet műholdas tv. Nem feltétlen net alapon akarnak tvzni, és mytv app sincs a tvre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66247) castiels válasza sfdrakex (#66246) üzenetére


castiels
addikt

Egyébként miért is fejezték be a mytv fejlesztését Smart TV-re? Lesz esetleg a közeljövőben? Miért csak miboxon keresztül mrg Chromecast-on keresztül lehet nézni?

[ Szerkesztve ]

(#66248) DonMaster válasza castiels (#66247) üzenetére


DonMaster
addikt

ez ez jo kérdés, szerintem lenne értelme meg csinálni bár szinte mindegyik más rendszer igy nem olyan könnyü mint androidra kiadni és az jo minden androidos eszközön.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#66249) castiels válasza DonMaster (#66248) üzenetére


castiels
addikt

LG és Samsungra kellene megcsinálni.

(#66250) 4Grider válasza castiels (#66249) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg Sony-ra, meg Panasonic-ra, meg Philips-re, meg...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.