Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) emiki6 válasza spanyoll (#72250) üzenetére


emiki6
veterán

Ribizly próbált ki több zajszűrőst. QC25 QC35 meg valami sonyra emlékszem, keress vissza szerintem.
Gondolom neked qc25 lesz a vége használtan ésvagy külföldről.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72252) Bodz válasza spanyoll (#72250) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor angol vagy német Amazonról QC25.

30k a Grado SR80e, ha valakinek érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#72253) fericske válasza spanyoll (#72250) üzenetére


fericske
addikt

Gagyi az a bóz a zajszűrésével együtt. 2 pálcás hangja van. A felkapott Sony WH-1000XM2-nek is, egyébként.
Annyi pénzért egy normális hangú fejest vegyél.
Denon d1200.
Kényelmes, lapátfül is elfér benne, jó a passzív zajszűrése, meg még tisztességesen össze is van rakva.

...................................................
Veszek egyet én is.
Milyen legyen?
Fekete vagy fehér? [link]

[ Szerkesztve ]

(#72254) kromatika válasza spanyoll (#72240) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Sony WH-1000XM2 -őt ajánlanám.Kb 1 hónapja hal Bose QC25lgattam össze Sennheiser Momentum 2.0 Wireless és Bose QC25 el.Zajszűrén nélkül mind kettőt meg verte nálam hangban.no meg a kényelmi érintés vezérelt szolgáltatások terén is.Nagyon jó a zajszűrése is,de ugye ilyenkor mindegyiknél romlik a hang minőség egy kicsit.Aktív zajszűrésnél ,már a Bose szólt egy hajszálnyival jobban.De a nélkül a Sony.És az aksi ideje is jóval jobb a Sonynak.Extreme digitalnál 75 000. Hozzá tenném még hogy elmúlt héten autóval utaztam Zürich -be.Nálam a Sony,haveromnál egy Audio technika MSR 7. Cserélgettük egymást közt,és mind ketten ugyan azt mondtuk,hogy zajos környezetben utazásnál,nagyon király dolog a zajszűrés.jó volt úgy hallgatni a zenét utazás közben minta egy csendes szobában ülnék.MSR7 nél meg hiába jól izolál,elrontja az élvezetet a zaj.

[ Szerkesztve ]

(#72255) Sinesol válasza fericske (#72253) üzenetére


Sinesol
veterán

Biztosan jó az a Denon, de zajos környezetben, repülőn, tömegközlekedésben egyszerűen nem sokat ér a passzív zajszigetelésű fejhallgató, nem tudsz normális, alacsonyabb hangerőn kényelmesen zenét hallgatni, mindig beszűrődik tompán valami, amit csak a hangerő feltekerésével tudsz elnyomni.

(#72256) Dimaj


Dimaj
aktív tag

De ezek a zaj Szűrős termékek se azért jöttek létre ,hogy a legtökéletesebb hangzást nyújtsák ,hanem hogy elzártan valami szóljon a fülbe nemde?

(#72257) fehér_ember válasza fehér_ember (#72244) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak emlegetni kellett :D Mindenestül, szállítással 209.9€

(#72258) Tulku válasza spanyoll (#72250) üzenetére


Tulku
veterán

Momentum wireless-em van...
Inkább kis fülre ajánlanám, ott meglehetősen kényelmes ez a memória szivacs, finom bőrrel bevonva.
Hangja analógos, puha, basszuserős (BT-n sokkal kevésbé) de nem túl izmos....mondjuk én süket vagyok de sok esetben majdnem csutkán hallgattam anno.
Zajszűrést nem lehet kikapcsolni B,T módban, de tud APT-X-et...
Számomra a legnagyobb hibája, hogy gyors mozgások közben pattog a zajszűrője (apró kis pukkanások) tehát ha mondjuk olyan mozdulatokkal akarod használni, ami gyors helyzetváltozással jár, akkor abszolút nem ajánlom...ez olyan nyugodt, klasszikus, jazz fejes...rock-ra sem igazán ezt ajánlanám, hanem vmilyen Sony-t...

Ha edzés és feltétlen full wireless-ben gondolkodsz, lehet egy fülessel jobban járnál (Jabra elite 65T)....

(#72259) biokox válasza Tulku (#72228) üzenetére


biokox
tag

Há méé.

(#72260) emiki6 válasza fericske (#72253) üzenetére


emiki6
veterán

Természetesen feketét, márha gondolkodsz a későbbiekben eladáson. Ha nem, akkor mindegy. :)
Meg különben is, fehér volt amazonon egy tizessel olcsóbban, szóval fehéret venni nem éri meg fekete áron... :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72261) Bukk900


Bukk900
őstag

Denon D1200 37990Ft [link]
Denon D5200 114990Ft [link]

(#72262) emiki6 válasza Bukk900 (#72261) üzenetére


emiki6
veterán

Ez a d1200 nettó 30k, ami még jobb ár, mint az amazonos volt... Nagy dilemma ez!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72263) ribizly válasza Tulku (#72258) üzenetére


ribizly
veterán

Én nem szerettem a hangját (igaz csak vezetéken hallottam mindenféle szűrés nélkül). 2 perc után boldogan tettem vissza a DT770-em.:U
A QC25/35, sony 1000x és társaira meg annyit, hogy a Sony zajszűrés nélkül sokkal izgalmasabb hang, de még úgy sem üti meg egy 50k-s zárt fejes hangját. Feature set-ben a Sony kimagasló a piacon. Ha választani kell és szempont a zajszűrés akkor nálam így is a Bose nyer.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72264) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

hd600 bf

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#72265) kromatika válasza Sinesol (#72255) üzenetére


kromatika
veterán

Pontosan.Semmi értelme egy aktív zajzűrős fülest össze hasonlítani egy vezetékessel csak hang alapján.Mint írtam hiába jobb pl az MSR7 vagy az említett ,vagy DT770,Shure SHR 840 stb.. spontán hangja a sony wh-1000xm2 nél,utazásnál a végeredmény egyértelműen a Sony javára dönt.Jobban élvezhető a zene,mert nincs mögötte zaj.Pont.Azért azt nem mondanám hogy szarul szól,de mint ribizly kolléga is írta,kb egy 40 000-es füles szintjén van hang szempontjából.Konkrétan nekem a ATH M 40X re hasonlított vagy kicsivel felette az 1000xm2.Szóval azért simán élvezhető szint.Arról nem is beszélve,hogy nagyon kényelmes utazásnál,hogy nem kell matatni a telóhoz,szám váltásnál,hang erő módosításánál,zaj szűrés mérték be állításnál,némításnál ,hangszín módosításnál stb.csak érintés a fülkagylóhoz,és kész.Ezt nagyon meg oldotta a Sony.És szerintem 75 ért vadi újan,ezek figyelembe vételével,sokat utazóknak nézve,nincs már úgy túl árazva,ahhoz képest mint anno 100 000Ft volt.

(#72266) stemplar07 válasza Mezga Aladár (#72264) üzenetére


stemplar07
őstag

:) az egy tízessel jobb mint a Musiker , ennyiért örök darab..

(#72267) homola_m


homola_m
tag

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni hogy Budapesten hol tudnék meghallgatni egy Shure 940-es fejhallgatót?

(#72268) kromatika válasza stemplar07 (#72266) üzenetére


kromatika
veterán

+1.nagyon jó ár. :K

(#72269) stemplar07 válasza kromatika (#72268) üzenetére


stemplar07
őstag

a HD700 megint 129.900 , én hallgattam, nem értem miért húzták le , nekem tetszett , majdnem jobban mint a 660S .
Off:
zene ajánló , megjelent egy Yello koncert album és igen jó minőség .
Yello - Live in Berlin (2017) [24bit Hi-Res]

(#72270) zazenke


zazenke
őstag

ez az állítás igaz ? " Ha a fejhallgatód ellenállását elosztod 8-cal, és a kapott érték kisebb, mint a hangkártyád kimeneti ellenállása, akkor torzítást fogsz hallani (bár nem biztos, hogy fel is fog tűnni). Ezek mellett az ilyen kártyák használata delay-t is okoz"

(#72271) Pierre75 válasza Tulku (#72258) üzenetére


Pierre75
senior tag

Momentum wireless
Ajánlottad egy bő éve, így én is kipróbáltam. Nekem nem vált be. Kis fülem van, így elfértem benne, de szemüveggel nagyon kényelmetlen volt. Kicsit túl szorosnak éreztem a pántot. Mivel a magasított homlok projektemet Gorbacsov style-re cseréltem, így a bőrpánt hamar (30 perc) kényelmetlen lett a skinheadnak. Zavart a készülék súlya is.

Hang:
BT-n nagyon halk. Korábban használtam egy SM E10Bt-t, azt is közel max hangerőn lehetett csak hallani. Kedvelem a basszust, de nekem ez sok volt.

Csatlakozás:
laptoppal nagyon gyorsan ment és nem volt jelvesztés (az óccó kínai SM E10BT laptoppal hajlamos volt, míg telefonnal vagy tablettel atomstabil).
A Sennheisert képtelen voltam felismertetni egy Tab S2-vel (előtte 2 másik BT füleshez azonnal csatlakozott).

(#72272) niof válasza stemplar07 (#72269) üzenetére


niof
addikt

Pedig egyszerű. Más ember, más ízlés, más lelkiállapot, más set és setting, más zenék, más életkor, más hallás, sorolhanánk az okokat estig. Inkább általános igazságok vannak, amiket a szakik itt a topikban is hangoztatnak. Pl. az összefoglaló ide vonatkozó kérdéssora sem a véletlen műve.
És az egyéni preferencia erre csak rátesz egy lapáttal.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72273) stemplar07 válasza niof (#72272) üzenetére


stemplar07
őstag

:) jogos..
:D megfogadtam, nem veszek semmit sem, úgyis mindig a HD650 lóg a fejemen, meg néha ,ha úton vagyok, a MDR-1AM2 .. az igazi black friday január vége február végéig lesz , ki kell fizetni a beszállítókat stb.stb..

(#72274) gianni85


gianni85
veterán

ATH BF vásár van Massdrop-on. Nem vetettem össze az árakat pl. Amazonnal, de jónak tűnnek.

(#72275) fehér_ember válasza stemplar07 (#72273) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem ezidáig úgy tűnt hogy augusztusban vannak mélyponton az árak, na majd ezután odafigyelek az általad említett időszakra is.

(#72276) Zoliee


Zoliee
senior tag

Ma voltam egy megrendelt termékért a Róbert Károly krt-i Alza központban. Még nem jártam ott, és meglepetésemre a bemutató teremben csomó fülest ki lehet próbálni.
Pl Hd600/650 a jobbak közül. Azt gondoltam, hogy a Sony MDR-Z7nél nem fogok durvább basszusú fejest hallani, de meg lettem cáfolva. Úgy látszik erre van igény ennél a gyártónál: WH-1000XM3, MDR-1AM2, MDR-XB950N1 mind hasonló.
Most vagy öregszem, vagy nem tudom mi van, de már zavarnak ezek a túltolt gyilkos mélyek.
Viszont pozitív csalódást okozott a Pioneer se-ms5t.

(#72277) ribizly válasza gianni85 (#72274) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja. Éppen írni akartam. Az ad700x meg a zártak is igen jó áron beszerezhetőek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72278) Bane03


Bane03
csendes tag

Üdv!

Da300 - CompositeAmp alá szeretnék fejhallgatót. (Abasco,AudioQuest Forest USB - Norstone Arran rca)
A Composite tegnap érkezett meg hozzám, még járatom amikor csak tudom!
Köszönet Bkercso-nak !
Jelenleg egy Beyer770pro (32ohm) zenél plüss párnákkal de, egyre kevesebbnek érzem szeretet fejhallgatómat. Anno beleborzongtam amikor először a fejemre tettem hogy milyen feszes mélyekkel és dinamizmussal rendelkezik. Megválni nem fogok tőle, egész jól kijön a Fiio X5 2nd gen-el.Számomra mindig is lényeges volt a forrás minősége, ezáltal vannak egészen kiváló minőségű DSD,Sacd,Flac (Támogatjuk a művészetet) albumaim. (Leonard Cohen,Dire Straits,Falco,Depeche Mode,Beethoven,Herbert Von Karjan...)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - Csak zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 100
4.) Új vagy használt? - Új vagy jó állapotú legyen, nem "felújított"
5.) Circumaural vagy supraaural? - Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? - Nyitott izgatja a fantáziám
8.) Honnan vásárolnál? - Kivéve külföld

Mostanság sokszor jött velem szembe a(z) Hifiman 400s,400i ami igen szimpatikus darab és sok jót olvastam róla.Mennyire illene ez a darab a fenti leírtakhoz?Mást kéne megcélozni vagy beválhat? A fórumon sokszor emlegetett "hallgatózni kell" szólás-mondás sajnos nem minden esetben kivitelezhető :W

(#72279) stemplar07 válasza Zoliee (#72276) üzenetére


stemplar07
őstag

Nem tudom miről hallgattad a MDR-1AM2 -t , mobiról ? akkor talán nem csoda.. az előzőnél még azt mondom túlzó volt a subbass , de egy hónapja használom az am2-t , balanced/unbalancedben, teljesen rendben van .. normális DAC/AMP kell hozzá + semmi EQ,,kb,, olyan tónus mint a HD650 , amúgy az MDR-7506 volt a fejlesztés alapja .

(#72280) stemplar07 válasza fehér_ember (#72275) üzenetére


stemplar07
őstag

igen és az Augusztus még hasonló, igazad van, bár ott a tavalyi típusokat árazzák le, hogy kifogyjanak ..

(#72281) stemplar07


stemplar07
őstag

keresek egy ügyes de nem drága kábelest , ha segítenétek , valaki az előzőekben már írt valakit, de nem találom .. megjött egy kábel 2,5 balanced---3,5 (4 pólusú) balanced és a 2,5mm-es része patent , a 3,5 mm-es ,,lötyög,, a fejhallgató részben :W . Igaz korrekt volt az ebay eladó, mert ahogy írtam neki azonnal refurbished lett .. Egy normális 3,5 /4 pólus balanced jacket kellene rábiggyeszteni . 130 cm, úgyhogy még elég a kábel .
Köszönöm ha valaki tud ilyen szakit . :R ( vagy aki tud ilyen komplett kábelt gyártani ..)

a fekete az eredeti sony (4 pole) 3,5/4,4Trrs .

[ Szerkesztve ]

(#72282) Zoliee válasza stemplar07 (#72279) üzenetére


Zoliee
senior tag

Persze mobilról, ott semmit nem biztosítanak, meg nem is tudtam hogy lehet hallgatózni. Tidal master, és minden alapon. Max annyi értelme volt, hogy egy minimális képet kapjak a hangjukról.
Pl a hd600-at is rádugtam pár percre, és annál nem volt bajom, meg a pio-val sem.
Na mindegy, mindenki más hangzást szeret.

(#72283) emiki6 válasza stemplar07 (#72281) üzenetére


emiki6
veterán

Darvinya

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72284) stemplar07 válasza Zoliee (#72282) üzenetére


stemplar07
őstag

:D hát igen a 600 az más , a 650 azért ,,vastagabban,, szól .

(#72285) sNk77 válasza stemplar07 (#72281) üzenetére


sNk77
aktív tag

Darvinya

nádpálca

(#72286) stemplar07 válasza emiki6 (#72283) üzenetére


stemplar07
őstag

:R köszi, tudtam, hogy valami fura név :) privátban megkérdezem ,hogy hogyan érem el, thx

(#72287) stemplar07 válasza sNk77 (#72285) üzenetére


stemplar07
őstag

:R THX

(#72288) zazenke válasza gianni85 (#72274) üzenetére


zazenke
őstag

ahogy rászámolom az áfát meg a 3500 ft vámügyintézési díjat akkor pl egy ath -a990z nél nyerek kb 24000 ft -ot. Ennyiért nem is biztos hogy megéri kockáztatni a garanciát ha baj van meg visszaküldözgetni és vagy lesz belőle valami vagy nem. ezt az árat 4.75 dollár szállítási költséggel számoltam ki . ha ennél többre jönne ki ha megadom a címemet akkor még ennyire sem biznisz

(#72289) gianni85 válasza zazenke (#72288) üzenetére


gianni85
veterán

Nyilván, ha fontos a biztonság, akkor itthon kell vásárolni, hivatalos importőrön keresztül.

(#72290) stemplar07


stemplar07
őstag

nagyon off :
((de igen a BF-hez illő ))

(#72291) -FreaK-


-FreaK-
veterán

BLACK FRIDAY DEALS 🤑 Z Reviews Top Picks 2018

Van benne pár érdekes dolog, érdemes ránézni. Fejhallgatók, hangfalak, IEM-ek, dac/amp-ok, stb. Bár főként ugye US market, de hátha valami még így is jó deal.

szerk: Audiofly AF180: $250 :Y

[ Szerkesztve ]

(#72292) margithid


margithid
veterán

Magnat LZR 580S
Ennél jobb ár nem kell szerintem.

(#72293) bot1978 válasza zazenke (#72288) üzenetére


bot1978
senior tag

Viccelsz? Ú ez nagyon jó. A PRO700MK2-őn van 10.75oz – ből 305gramm és már ezzel is nagyon mélyre lemegy. Az A990Z-re meg rátesznek 11,8oz – ből 335 grammot és az is zárt. Jaj a szívem, jaj a szííívem. Ú de bevállalnám. Miért kellett ezt nekem meglátni?

Álom szép mélye lehet és végül is megkapod a vacakabb árában. Ha eladható állapotban lenne a PRO700-am és nem lenne ilyen foszladozó még tán el is tudnám adni :W Francba ez a vacak bőr, gutaütést kapok!

Csak vajon mik ezek a 40 meg 44 ohm ellenállások ebben az "A" sorozatban 38 helyett? Több driver van vagy beforrasztanak valami ellenállást a jelútba ostoba egészségügyi előírás teljesítése miatt? Ajajj,

ATH megcsinál érdekes dolgokat, hihetetlen de ebben például sima 5% tűrésű 30 ohm-os színkódos ellenállás van sorban a driverrel a jelútban és úgy lesz 38 helyett 68ohm. A saját szememmel láttam. Mondom ilyen nincs, de van. A driver ugyanaz.
Fogalmam sincs mi értelme beforrasztani egy ellenállást, de árulják így is. Lehet hogy van valami keverő vagy valami hangcucc, amit a DJ-k használnak és az nem tolerálja az alacsony impedanciát, ezért keresik így is. Számomra érthetetlen.

Na, de 6 ohm-ot rátenni pláne mi érelme lenne a 990Z-re? Nem tudom, tudja valaki miért 44ohm a 990Z?

(#72294) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!
A valódi bőr párnák a gyakorlatban jobban bírják, mint a műbőr párnák? Nekem eddig csak műbőr volt, és az kb. 1-1,5 év alatt mindig elkezdett foszlani.

[ Szerkesztve ]

(#72295) spanyoll


spanyoll
addikt

Köszi a segítséget!

Ezek alapján nekem a qc25 tűnik a legszimpatikusabbnak. Megpróbálom valahol meghallgatni, tesztelni (bár kétlem, hogy találok helyet, de egy próbát megér), aztán ha bejön akkor rendelem is :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#72296) dni


dni
őstag

Sziasztok,

jeleneleg egy Hifiman he-4xx fejest használok hangszeres blues, jazz, swing, ambient zenehallgatáshoz, láttatok olyan BF akciót esetleg, amire érdemes volna ugrani egy a he-4xx-ről? (Forrássként egy AQ DFR-t használok.)

(#72297) emiki6 válasza dni (#72296) üzenetére


emiki6
veterán

Miért akarsz ugrani, mit szeretnél? Mekkora a keret?

Szerk: fericskének igaza van. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72298) bot1978 válasza prime_adam (#72294) üzenetére


bot1978
senior tag

Nagy a szórás. Sokféle bőr van. Szerintem valamivel jobb, de elreped. Nem foszlik, de nálam kireped nagyjából annyi idő alatt, amit írsz. Mondjuk attól még jó de tud csúnya is lenni. Mondjuk én savat izzadok vagy nem tudom, de a textilbőrt én pár hónap alatt kivégzem. Nálam messze nincs 1 év, inkább fél, jó esetben

(#72299) fericske válasza dni (#72296) üzenetére


fericske
addikt

Én inkább a redről ugranék.

(#72300) Ixion77 válasza bot1978 (#72293) üzenetére


Ixion77
őstag

Adott erősítőhöz való illesztéshez lehet értelme a berakott ellenállásnak. Olvashatsz a témáról itt, vagy itt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.