Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) ribizly válasza ferzoli (#71596) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon jó kérdés. A tere egyértelműen kisebb, de hogy mi más a különbség az még passz. Majd megpróbálom valamelyik nap rendesen összehallgatni.

Még annyit hozzá, hogy ez egy spórolós fejes. Amit csak tudtak, azt meglévő, olcsó alkatrészből csináltak:
headband anyaga, festése olcsó.
A doboz kisebb és nincs hozzá tároló, csak egy zacsi védte.
A kábel ugyanaz, mint a HD6xx-nél.
És ugye a driver-en kívül minden ugyanaz, mint eddig.
Az, hogy a külső szivaccsal mi volt a céljuk azt csak tippelni lehet, de ami egyértelmű, hogy a közepek itt is kicsit előbbre vannak hozva. Nem annyira, mint a HD600/660S-nél, de pont úgy hogy a Color to the moon-ban már ne nyomja el a zene a sípolást az elején. Azt amúgy simán el tudom képzelni, hogy ugyanaz a driver, mint a HD660S-ben, de ha valaki jól megnézte az ezekről készült videókat, akkor az azért látszik, hogy a HD660S driver-e körül a kialakítás egy kicsit más. De teljesen mindegy, mert ez egy remek cucc.

Természetesen járatni kell, de indul holnap már a kollégákhoz körútra, mert többen is kíváncsiak rá (Náluk ezekkel lesz "összehallgatva": ATH-AD900x, M40x, HD6xx, HD280, Solo 6c).:D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71602) Bodz válasza ribizly (#71600) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kaptad hozzá a papírt, azon rajta van miként jött ki. Nincs itt semmi rejtély. :) Amúgy stimmel így látatlanban is. A 145 dollár durván 41000 forint, arra ~11k az áfa.

[ Szerkesztve ]

(#71603) Dorien válasza stemplar07 (#71595) üzenetére


Dorien
veterán

Nem megfelelő a láncod az AD900X-hez, ennyi. Nálam nincs EQ, jó a szinergia a DAC-kal és az erősítővel és minden a helyén van. Tud ütni a basszusa is és nem karcol a magasa.

Wherever you go - go with all your heart.

(#71604) renaldooo


renaldooo
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni fejhallgató vásárlásban.
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Fele-fele arányban utcán vagy utazás közben és otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Csak és kizárólag zenehallgatásra
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40.000
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circum
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Inkább mélyebb és magas hangok legyenek tiszták. Anno JBL J55 volt, annak a hangzása nagyon tetszett.
8.) Honnan vásárolnál?
Magyarország
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Samsung S8, Pc. Legjobb cserélhető kábeles lenne, de nem gond, ha nem az.

Köszönöm előre is! :R

(#71605) Feck válasza stemplar07 (#71594) üzenetére


Feck
tag

Jó téma ez a Low gain vs. High gain is. Én egyelőre nem tudtam eldönteni, hogy melyik tetszik jobban, de szinte mindig a low-on van a poti.

Low gain: Kellemesebb hosszútávon a zenehallgatás, sötétebb, mosottabb hangkép. Plusz hangerő nem szükséges, így sem maxolom ki.

High gain: Mintha a plusz hangerőn kívül kapna az egész egy kis V-karaktert, harapósabbá válik, talán a térre is hatással van, kiterjed kissé. Erőteljesebb mélyek (főleg a sub-tartományban), élénkebb magasak, ezzel együtt kicsit jobban a vokált is érzem, hogy előtérbe kerül.
(Forrás: R2R-11 + AKG 712 Pro)

[ Szerkesztve ]

(#71606) Feck válasza renaldooo (#71604) üzenetére


Feck
tag

Üdv!

Szerintem egyértelműen ez, amíg lehet! -> [link]

(#71607) biokox válasza OPiiPO (#71567) üzenetére


biokox
tag

Én is Tulku--tól tanultam hogy kell a fülbe rakni először is tükör elött le fel mozgatod az állkapcsod miközben beforgatod a füledbe szintén le fel mozdulattal nekem egy Laylával is sikerült.Persze egyedül csináld ne lássa senki hogy tátogsz a tükör elött,mig meg nem tanulod ha rájössz már menni fog tükör nélkül is sok sikert.

(#71608) Zoliee válasza Feck (#71606) üzenetére


Zoliee
senior tag

1db maradt a győri üzletükben.
Ha nem jön új szállítmány, hamar kifut ez az akció.

(#71609) Zoliee válasza Feck (#71605) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ja, nehéz teljes bizonyossággal dönteni,hiszen ahhoz pontosan egyforma hangerőn kellene összehasonlítani a két módot. És hát az szinte lehetetlen.
Egyébként én is úgy hallom, ahogy írtad. (k712)

(#71610) ribizly válasza Bodz (#71602) üzenetére


ribizly
veterán

Biztos bennem a hiba, de az számomra még mindig felfoghatatlan, hogy a szállítási költségre milyen alapon számolnak fel áfát... :F

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71611) Zoliee válasza ribizly (#71610) üzenetére


Zoliee
senior tag

És egy adóval már megnövelt árnak az áfáját venni milyen? (pl jövedéki)
A lényeg hogy fizess.. :)

(#71612) stemplar07 válasza Feck (#71605) üzenetére


stemplar07
őstag

:) HighGain,,..Mintha a plusz hangerőn kívül kapna az egész egy kis V-karaktert..,,
igen pont erre gondoltam, nem csak a hangerő itt a lényeg ..

(#71613) stemplar07 válasza Dorien (#71603) üzenetére


stemplar07
őstag

:) lehet igazad van, mindegy én eladom, ( elég a megmaradt 4 fejes ) most azok jobban tetszenek, a változatosság gyönyörködtet ( néha elgondolkodom, hogy a mormonok nem hülyék :D )

(#71614) emiki6 válasza ribizly (#71610) üzenetére


emiki6
veterán

A kereskedelmi haszonra is ráteszik az áfát...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71615) #56474624 válasza Zoliee (#71608) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem lesz még, tavaly is volt ilyen az mk2-essel, ha jól rémlik. Még a 30k-s BF akció után is előkerült néhány, aztán megint 40-ért adták. :)

(#71616) stemplar07 válasza biokox (#71607) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ez kb olyan mint a kontaktlencse ? ..azt sem bírja mindenki (betenni sem )

(#71617) Attipatti válasza ribizly (#71610) üzenetére


Attipatti
tag

Mindig beleszámolják a postaköltséget is. Amúgy el lehetne játszani hogy 10 dollár a termék és 120 dollár a postaköltség... :-)

(#71618) emiki6 válasza stemplar07 (#71616) üzenetére


emiki6
veterán

Minden tanulható és megszokható, persze vannak kivételek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71619) ribizly válasza Attipatti (#71617) üzenetére


ribizly
veterán

El lehetne, de a számlán egyértelműen szerepel és mérlegelni ha már 4 hétig ülnek rajta, hogy kibírjanak számolni egy egyszerű szorzás, összeadást. Szóval megvan a véleményem erről az eljárásról.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71620) niof válasza ribizly (#71619) üzenetére


niof
addikt

Neked is október 3-án adták fel? Az enyémtől még mindig semmi hír...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#71621) stemplar07 válasza emiki6 (#71618) üzenetére


stemplar07
őstag

:) biztos, bár én a bukósisak esetén már sejthettem volna,mert ott sem bírtam elviselni a füldugót, inkább húzok maszkot ..

(#71622) Bodz válasza freelanced (#71583) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pl Hifiman HE400S + Focuspad A párna, Fostex TH-X00, Sennheiser HD58X, Beyerdynamic DT 880 600ohm, AKG K712 Pro, Audio-Technica ATH-R70X, Shure SRH1540. Nem könnyíti meg a dolgot, hogy nincsenek konkrétumok. :)

(#71604) renaldooo: Szia! M40X.

[ Szerkesztve ]

(#71623) ribizly válasza niof (#71620) üzenetére


ribizly
veterán

Hír nálam sem volt (sőt a tracking-ek (DHL, posta) se mutat még mindig semmit), de tegnap ki is hozták.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71624) instantwater


instantwater
addikt

Sziasztok,

Sony MDR-1A-hoz keresek fülpárnát.
Rendeltem már korábban aliról, amit kompatibilisnek hirdettek, gyakorlatilag több centivel rövidebb volt, mint az eredeti, így nem lehetett feltenni.

Rendelt már valaki erre a típusta, vagy van valami megbízható beszerzési forrás, ahol biztosan kompatibiliset kapok?
Nem akarok hónapokat várni, kisérletezgetni, hogy kiderüljön nem jó a méret, viszont hajlandó vagyok várni, ha biztosan kompatibilis.

Köszönöm.

(#71625) Bodz válasza instantwater (#71624) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#71626) stemplar07 válasza instantwater (#71624) üzenetére


stemplar07
őstag

MEZE99 headfin olvastam mindkettő Sony-hoz jó (1Ama/1am2) nagyobb, vastagabb, kicsit befolyásolja a dolgokat 20$

(#71627) stemplar07


stemplar07
őstag

Sony MDR-1AM2
Első benyomások
Kényelem össze szerelés : viszonyítási alapom ,2 év MSR7 ,nos leginkább ezért nem használtam,szorított,kényelmetlennek tartottam.. bár lehet kevesebb volt a hangszivárgás . Könnyű fejes nagyon .Nem nyikorog , hangtalan minden mozdulatra (vs.MSR7 nyekergett , nyikorgott+a zörgő műanyag jack-ek ezt nem is értettem vs. ATH-AD900x hez képest) Kábel gumírozott kívülről nem vezeti fel a zajt. Párnák , memóriahab,nagyon kényelmes de kicsit vékony , nagy füleknek nem ajánlott, az én fülem kis igazgatással elfér belül .(HeadFin sokan cserélték Meze99 párnára,passzol hozzá nagyobb a hely és vastagabb)

Hang : ezt még nem ragoznám túl (élő példa a HD660S ami először nem annyira tetszett a HD650-hez képest,de aztán mérgemben 4 napig járattam és láss csodát, megjavult a dolog ,nem butaság ez a járatás dolog..) tehát most járatom szépen vagy 100 órát . Egy valami kiderült , a puncsos MSR7/és leginkább az AM1A jellemző , mindent befolyásoló szub basszust megoldották . A hangkép inkább nyitottra jellemző érdekes módon , de ez aztán végképp kinyílik a balanced kábellel,amúgy létezik után gyártott 2,5mm-es balanced is hozzá,nem csak 4,4 Pentaconne ,én ez utóbbival használom .Nagyon könnyen hajtható , de itt sem mindegy a forrás .A V30 könnyedén elbír vele low gainben is,de meghálálja ez is a HighGaint . A Q5 low-ban ,nagyon szépen muzsikál ,lehet a balanced miatt is .Az ES100 nevetve kiszolgálja itt a 2,5 mm balanced out miatt nem tudtam próbálni.. . Mindhárom forrásból bitperfectben minden féle EQ nélkül használható , Az alap mélyei nagyon lent vannak, de differenciáltak . A közép/ magasak jobban előtérben vannak néha ez furcsa a HD-khez képest .

(#71628) instantwater válasza stemplar07 (#71626) üzenetére


instantwater
addikt

A mezeaudio.eu küld EUba, ott 20EUR, plusz 17 posta.
37 EUR t kicsit soknak érzek 2 darab szivacsért.

Itt a topikban olvastam, hogy a Takstar pro 82 az az MDR-1A koppintása.
Ez jó lenne a Sonyra?

(#71625) Bodz
Köszönöm a tippet, ha nem találok, kapcsolatba lépek velük, de attól tartok ők is tizenezres árat mondanának rá.

[ Szerkesztve ]

(#71629) stemplar07 válasza instantwater (#71628) üzenetére


stemplar07
őstag

:) na jah a szállítást sokallom én is , maga a párna ha jó akkor ok a 20$ .. az itthoni Meze kereskedő ? esetleg.. hátha úgy olcsóbb, de maga a párna biztos felmegy rá és jó, most utána olvastam a HeadFin, sőt meg is kérdeztem akinek van ..és javult a subbass dolog is ,(szerinte) bár ez azért szubjektív dolog..
esetleg Brainwavz ?(azzal sem olcsóbb.. Bodz a nagy szakértője ennek ..

,,..ezt írta : Meze 99 pads which give it a more W shaped sound (some of the heaviest sub bass I've heard, yet remarkably clean). Highs open up and the sound stage is much more 3D also, with more space for your ears ,,

[ Szerkesztve ]

(#71630) instantwater válasza stemplar07 (#71629) üzenetére


instantwater
addikt

Megtaláltam az említett headfi topikot.

Itt még az MSR7 es szivacsát is kompatibilisnek írják, abból lehet is kapni ebayen.

Az angol Ebayen találtam Meze szivacsot, de ez is 30GBP, ami majdnem ugyanannyi mint a mezeaudio.eu 47 EUR ára.

Magyar Meze hivatalos kereskedőt nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#71631) Attipatti


Attipatti
tag

Nem tudom volt e már...
https://www.mezeaudio.com/products/meze-empyrean?utm_source=HeadFi.org&utm_medium=jpgTakeover1-1200x148&utm_campaign=Empyrean

Érdekes a membrán elrendezés. 3000$

(#71632) stemplar07 válasza instantwater (#71630) üzenetére


stemplar07
őstag

az MSR7 , mivel most adtam el.. óvatosan, az nem memória hab volt sajna ..ettől még lehet jó ...nekem az egész fejes kényelmetlen volt .. amúgy a 20+17 az 37 euró :D :D
ja és végül is jobbnak írta csávó a Meze99-padokat ( hangban+kényelemben) mint az MSR7, sőt azóta vett egy AM2 -t és arra is jó ..

[ Szerkesztve ]

(#71633) instantwater válasza stemplar07 (#71632) üzenetére


instantwater
addikt

Tényleg 37. Másodjára elírtam :))

Találtam az amazonon egy kompatibilisnek hirdetettet.
Azt írják, hogy full refund ha mégsem jó.

Szerinted ez van legalább olyan vastag mint az eredeti?

(#71634) stemplar07 válasza instantwater (#71633) üzenetére


stemplar07
őstag

:D mázlid van, szerintem jó!
itt a youtube link róla, hogy lehet feltenni ,,How to change Sony MDR-1A Ear Cushions ,,és ránézésre olyan mint a gyári ..
[link]
ez a Geekria elég sok Sony-hoz gyárt

[ Szerkesztve ]

(#71635) Samtya válasza stemplar07 (#71634) üzenetére


Samtya
senior tag

Az AM2-nek full műanyag a pántja a magasságállításnál? Mennyire érzed masszívnak?

(#71636) -FreaK-


-FreaK-
veterán

November elsején feladták a Massdrop-os Dekoni párnákat (Elite Velur Sennheiser HD58x) az usánkából, ma reggel meg is jöttek, ez azért gyors volt.. kértem emailben értesítést a szállításról, így folyamatosan jött az infó, hogy hol tart, 4.-én pl. már Budapesten volt.

Most raktam fel a HD58x-re, eddig egész jó, kicsit vastagabb mint a gyári, így nem ér hozzá a fülem belül a szivacshoz. Körben a párnához kicsit igen, de kényelmesebbnek tűnik, remélem a hosszabb használatot is jobban fogom bírni így. Hangban eddig nem hallok változást, mondjuk elvileg csak nagyon minimális lehet.

(#71637) stemplar07 válasza Samtya (#71635) üzenetére


stemplar07
őstag

ha a fej feletti pántra gondolsz az fém (acél) ,amiben csúszik az valami műanyag ,van olyan youtube ahol körbe tekerték és nem hajlik ,törik.
A fejhallgató villák műanyagok de valami erősebb dolog az is, és persze a hangszóró borítás alu .
Sztem hacsak nem verekszik vele az ember, akár dobálni is lehet..

(#71638) Feck válasza Zoliee (#71609) üzenetére


Feck
tag

Próbáltam gyorsan odacsavarni, hogy ne befolyásoljon a hirtelen hangerő változás, de igen, lehetetlen sajnos. Ha low-on kezdek zenét hallgatni, fárasztó lesz a high... ha high gain-en, akkkor utána a low gain kevés. Ha nagyon figyelni szeretnél a részletekre, egyértelműen a high gain javasolt (világosabb, még a harapósabb mélyekkel együtt is), ha csak pihentető zenehallgatásra vágysz, akkor low gain (melegebb) :) Ez csak egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#71639) Samtya válasza stemplar07 (#71637) üzenetére


Samtya
senior tag

A vékonyabb szárra gondoltam, ami csúszik ki a fejpántból. Ha kíváncsi vagy rá, nézd meg jól, mert a Sony jól tudja imitálni a fémet - műanyagból.

(#71640) stemplar07 válasza Samtya (#71639) üzenetére


stemplar07
őstag

:D A hideg acélt azért megismerem (üreges acél profil) :) szerinted ezt milyen műanyag éli túl ? :D de a japo acél igen.. 4:20 nál kezdődik a gyűrődés :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

(#71641) stemplar07 válasza Samtya (#71639) üzenetére


stemplar07
őstag

:D na mi van ,,Samtya,, ? van még kérdés ? :D a jól álcázott műanyagról...

(#71642) Zoliee válasza Feck (#71638) üzenetére


Zoliee
senior tag

Pontosan én is így hallom. Azt gondoltam placebo, hiszen papíron nem csinál mást, csak 10 decibelt emel.
Általában low gain-ben használom, már csak a finomabb hangerőszabályzás miatt is. Meg az a hang nekem jobban bejön.

(#71643) niof válasza stemplar07 (#71640) üzenetére


niof
addikt

Milyen műanyag, azt nem tudom, talán egy anyagtechnológus megmondaná, de az AiAiAi TMA-2, és az általam is birtokolt Sennheiser HD 25-1 II is túléli ezt. Bár a HD 25 inkább csak a nyújtást, a csavarást nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#71644) stemplar07 válasza niof (#71643) üzenetére


stemplar07
őstag

:) acél hideg, nem műanyag , ha nem hisztek nézzétek meg egy MM-ban :-)
,,nuncsaku,, :D

(#71645) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Akinek Hifiman H400S fülese van milyen anyagminőségre lehet számítani? Hallani jó sok rosszat a dologról.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#71646) emiki6 válasza freelanced (#71645) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem teljesen rendben van. Kéred kölcsön? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71647) freelanced válasza emiki6 (#71646) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm jó lenne, de egyelőre nincs miről hajtanom :B :(

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#71648) kromatika válasza freelanced (#71645) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Rendben van az anyag minősége szerintem is.

(#71649) fehér_ember válasza Samtya (#71493) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tegnap meguntam a várakozást és dél körül írtam a DHL-nek. Ma 13-kor meg már hozta is a brainwavz fej/fülpárnákat a futár, azzal a kinyomtatott levéllel együtt amit tegnap küldtem nekik.
Állítólag tényleg voltak kiszállítási kísérletek Gyöngyös-re (hiába csak Budapest látszott a nyomonkövetésnél), a Brainwavz nem adta tovább a telefon számomat, azért nem tudtak felhívni. Gondolom értesítőt meg DHL-éknél nem szokás hagyni, úgy mint pl. GLS-éknél. Illetve az is kicsit fura volt számomra, hogy ma, amikor jött a futár, akkor hívott csak fel, amikor már itt állt a lépcsőház előtt, nem úgy mint a GLS-es; persze nekem mindegy, az ő ideje megy amíg "felöltözöm" és lemegyek. Az viszont tényleg becsülendő, hogy írtam és 24 óra múlva újra hozták, szó nélkül :K .
A fej/fülpárna minőséginek látszik, habár azért úgy láttam hogy precízségben akadnak gondok. Gondolok itt arra, hogy hiába hibrid és hiába olyannak kellene lennie, hogy a plüss rész az lelóg a belső és külső oldalára is kicsit, hogy garantáltam csak az érintkezzen a használóval, azért ezt sikerült nem teljesen jól kiszabni vagy összevarrni.
Jelenleg még szárad, mert szokásomhoz híven, kimostam. Majd ha rendesen megszáradt kipróbálom milyen a gyári k550 mk3 párnájához képest.

[ Szerkesztve ]

(#71650) kromatika


kromatika
veterán

58X-ről. Adódott egy olyan lehetőség ,hogy van nálam 2 db 58x.(már nem sokáig DD) Az eggyikban kb 120 óra van,a másik pedig vadi új.Nos az új,ugyan azon a láncon,ugyan azon a hang erőn,és ugyan azon zenéken stb,először egyértelműen gyengébb volt.kevesebb volt a tere,a basszus sem volt olyan feszes,és az egész füles visszafogottabb volt.Majd asztalon járattam 12 órát,volt egy kis javulás.De kb 30 óra után halottam úgy, hogy azonos avval amiben van a kb 120 óra.Szóval először érdemes mindenképpen járatni. és a szivacs ki vevős mod-ot is így tudtam közvetlen ellenőrizni.A régiből ki vettem,és közvetlen össze tudtam hallgatni amiben van.A tér szerintem csak nagyon minimálisan lesz,több.Viszont egy kicsivel több lesz a magas,és a közepek kicsivel de vékonyabbak lettek.Vissza is raktam a régibe a szivacsot.kicsi a különbség,de nekem a "gyári "állapotba jobban tetszik a hangja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.