Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71901) zazenke válasza kromatika (#71899) üzenetére


zazenke
őstag

köszi az infót

(#71902) veector válasza Dorien (#71865) üzenetére


veector
senior tag

:R
Ezeket (A990Z, A1000Z) pont nem sikerült meghallgatnom, de az ezekkel néha együtt említett MSR7-et igen. Az nem tetszett túlzottan, viszont az MSR7SE annyira bejött, hogy még órákon keresztül hallgattam volna. Meg is rendeltem :)
Hallgatózás közben egyszer visszaváltottam a K551-re és nagyon elborzadtam, gyorsan vissza is raktam a táskámba :D

[ Szerkesztve ]

(#71903) emiki6


emiki6
veterán

Visszatettem a FocuspadA-t (for science)és igazából ennek is megvan a varázsa. Azt mondanám, hogy a zene részei kicsit jobban eltávolodnak egymástól (nagyobb tér), mindemellett kevesebb a közép, a vokálok hátrébbkerülnek, viszont a mély kap egy kellemes boostot, az ütős jól megfogott mélyből egy mámorítóbb "chill" mély lesz, nomeg a magasak is kapnak egy kis kiemelést.
FocusPad: pontosabb, részletesebb, közvetlenebb. "Figyelemet igénylős és figyelemre méltó".
FocusPadA: nyugiasabb, szórakoztatóbb, kevésbé közvetlen.

Én azt mondom, hogy a 400S-hez, de talán a 400i, 4xx-hez is ajánlott beszerezni mindkét párnát, a párnák cserélgetésével mindig megújul a fejes, fenntartja az érdeklődést, ezért könnyebb nem gondolkozni váltáson. :D Itt ugye nincs az, hogy az egyikkel király, a másikkal meg pocsék, hanem mindkettővel tök jó, olyan mintha 2 patent fejhallgatója lenne az embernek, másodlagosnak egy zártat kell venni és akkor minden igény ki van töltve, lehet kacsintgatni a jobb források felé... :D

A melyik jobb meg ugye forrás, ízlés, zene, hangulat, kedv, stb függő. Akinek hifimanje van ne sajnálja a pénzt arra, hogy mindkét párnát megvegye!

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71904) Carasc0 válasza Tim82 (#71881) üzenetére


Carasc0
őstag

Hááát, nem volt túl meggyőző. De köszönöm a segítséget.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#71905) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Mit javasoltok? Vegyek egy Beyerdinamic DT770 Pro 80 ohm-ot játékra és némi zenére + hozzá külön csíptethetős mikrofont, vagy mondjuk a Sennheiser valamelyik gamer fülesét amelyben van mic, mondjuk G4ME Zero-t (ez is zárt).

Egy SoundBlaster Z emi shieldes dedikált karival terveztem hajtani a fejest.. De még igazából a forrás sincs kőbe vésve, ha tudtok jobb alternatívát, ehhez képest nem elszállva ár ügyileg, illetve bevált fejes-forrás kombinációt az említett felhasználási területre, szívesen veszem az ötleteket.

Pár napja egy nagyon kedves kolléga ájánlott egy wireless Audeze fejest, de hogy őszinte legyek, kicsit fázom a vezeték nélküli dolgoktól, pedig amúgy tetszene. De azért mégis maradnék a jól bevált, hagyományos, vezetékes rendszernél.

Köszönöm előre is! :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#71906) kicsicsuvi


kicsicsuvi
tag

Sziasztok,

Kb 5-6 év elég sok (átlag napi 4-6 óra) használat után meghalt az AKG K77-es fejhallgatóm (elkezdett "bugyborékolni" és masszívan torzítani egyik pillanatról a másikra, semmilyen külsérelmi nyom nincs, több különböző eszközzel is próbáltam), a helyére keresek valami újat. (Esetleg ha valakinek van benne tapasztalata, javítható lehet? Fülpárnát is kéne cserélni, azzal együtt egy ilyen nem túl drága fülest megéri javíttatni?)

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Leginkább otthon, néha irodában.

2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Vegyesen használom, de a zenehallgatás (prog rock) a legfontosabb, ha arra jó, nem hiszem, hogy filmmel vagy játékokkal bármi gond lenne. Mikrofon nem kell.

3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20k

4. Új vagy használt?
Ilyen sok használatra talán jobb lenne az új, de nem zárkózok el a használttól, ha csak úgy fér be a 20k-ba valami

5. Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6. Zárt vagy nyitott?
Előző félnyitott volt, tökéletesen megfelelt. Ha nem olyan lesz, inkább legyen nyitott mint zárt, munkahelyemen úgysem hallgatok hangosan semmit, és legalább hallom, ha hozzám beszél valaki.

7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Semmi extra, nem vagyok túl vájtfülű. Legyen kiegyensúlyozott ha lehet, a túl sok basszus zavar.

8. Honnan vásárolnál?
Ahonnan a legolcsóbb normális garival, külföld vagy garis használt is lehet.

9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Egyelőre csak integrált hangkártya.

Köszi!

(#71907) margithid


margithid
veterán

Ez miért van ennyire leárazva?
Alapvetően ez egy 20k-s cucc, nem?

(#71908) Ixion77 válasza margithid (#71907) üzenetére


Ixion77
őstag

A hsz. alapján azt hittem a tizedére van valami árazva... Ez -50%, megszokott a kommersz kategóriában. Listaára nem a minőségével korellál, hanem a gyártójának az üzletpolitikájával.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71909) Carasc0


Carasc0
őstag

Melyik a jobb?

Audio-technica ATH-MSR7SE

Sennheiser HD569

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#71910) margithid válasza Ixion77 (#71908) üzenetére


margithid
veterán

Hm, azt gondoltam nem szokványos az ilyen méretű leárazás.
Jelenleg úgy vagyok hogy fejhallgatót veszek, sokkal részletesebb igy hallgatni zenét mint fülessel, 10k környékén pedig elég jó ajánlatok vannak, muzikernél is akár.
Nekem azért nem kell csúcsminőség, flac illetve youtuberól szólna.

Jelenleg e felé hajlok: [link]

Jobb választásnak érzem mint egy vsonic fülhallgatót 1000 Forintért olcsóbban :)

(#71911) zazenke válasza margithid (#71910) üzenetére


zazenke
őstag

nekem volt ilyenem és az árához mérten jól szól van benne sok basszus és a közép és magas pedig el van maradva egy kicsit de az árát megéri még úgy is hogy max 2 évre szól. Utána szétesik darabjaira . a fülpárnáról elkezd peregni a bőr jellegű bevonat a fejtartó pánt meg beszakadozik elérik leszakad de ennyiért akkor is megéri. Viszont a kábele nem lett kontakt hibás nem tört meg

(#71912) margithid válasza zazenke (#71911) üzenetére


margithid
veterán

Igen, jókat olvastam róla.
Az AKG K511 is igy járt, csodát azért nem lehet várni ennyi pénzért.
Sajnos annak a kábele megadta magát, meg a xears fülhallgatóm is, úgy kell néznem valamit :)

(#71913) Spíler válasza margithid (#71907) üzenetére


Spíler
őstag

Kb.már fél éve annyi,többet nem nagyon ér. :)

#71906) kicsicsuvi

Bexer DTX910
Invotone HD2000
Ez zárt,de majdnem fél nyitottként viselkedik mert nem szoros.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71914) Sinesol válasza stemplar07 (#71900) üzenetére


Sinesol
veterán

Kvázi külső dac/amp amúgy az átalakító, csak nem usb-s, hanem lightning-es, és még árnyékolás is van rajta :D [link]
Nem vészes a hangja, bár az is igaz, hogy szépen elmarad az asztalitól, mondjuk ez amiatt is lehet, hogy eléggé le van korlátozva a leadható teljesitmény, pl. aksi nélküli dac/amp-ot használva simán ledobja cuccot, ha túl magas fogyasztást mér.

[ Szerkesztve ]

(#71915) margithid válasza Spíler (#71913) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes, hogy igy leviszik egy ajánlott elvileg jó minőségű termék árát...

(#71916) stemplar07 válasza Carasc0 (#71909) üzenetére


stemplar07
őstag

ezt azért meg kellene hallgatni , mindkettő jó fejes

(ps látatlanban a Senn kényelmesebb az bizonyos , volt MSR7-em és az kényelmetlen volt , Ebben az SE-sem lehet jobb, viszont hangban sokkal ..)

(#71917) p76 válasza Carasc0 (#71909) üzenetére


p76
senior tag

Én nemrég egy HD599-et és az ATH-MSR7SE-et hallgattam az audiocentrumban egy Unison Research SH fejhallgató erősítővel.
A HD599 teljesen semleges, olyan semmilyen volt, én biztos nem ajánlanám. Az MSR7SE egy nagyságrenddel jobban szólt. A mélye mintha kevés lenne, de a HD599-nek meg mindene kevés :)
Az tény hogy a Sennheiser nagyon kényelmes, én már 10 éve nyúzok egy HD555-t, de nekem az ATH se tűnt kényelmetlennek.
Bezzeg múltkor egy Beyer DT770 Pro 80 ohmossal satuba fogták a fejemet, bár ez biztos állítható :)

[ Szerkesztve ]

(#71918) ribizly válasza emiki6 (#71903) üzenetére


ribizly
veterán

Ugye ugye.:)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71919) veector válasza stemplar07 (#71916) üzenetére


veector
senior tag

Az SE-ben memóriahabos fülpárna van, pár perc alatt felmelegszik és alig érzed.

Szerk: Most látom hogy a simában is elvileg :D Akkor nem értem a kényelemgondokat, nekem nagy fejem van és szerintem kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#71920) Spíler válasza fehér_ember (#71890) üzenetére


Spíler
őstag

Ha nagyon kíváncsi vagy rá elküldhetem,most nem azt használom.

Néha Magyar is kell,van olyan mint a külföldiek,sőt....

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71921) stemplar07 válasza veector (#71919) üzenetére


stemplar07
őstag

Nekem nem tetszett , a hangja sem, a kényelme , stb az se legalább hangban jobb , nyikorogtak a műanyagok, zörgött a jack (műanyag az is ) na nem ..a sima MSR nem nem. Habos ..

(#71922) Sinesol válasza Spíler (#71920) üzenetére


Sinesol
veterán

(#71923) zazenke válasza stemplar07 (#71921) üzenetére


zazenke
őstag

ATH-MSR7SE ről vannak ám negatív vélemények az amazonon és én ez alapján nem merném megvenni. De pl az ath -a990z ről nincs negatív vélemény igaz csak 16 vélemény van ami nem sok. De ha már 100 ezres határnál járunk van tapasztalatod a pioneer hdj-x10 ről? ez ugye dj fejhallgató és nagy igénybevételre van tervezve az elődjei állítólag nagyon beváltak erről a modellről sincs 4 csillag alatti vélemény . Avagy ezek a modellek szorítanak és alkalmatlanok otthoni zenehallgatásra vagy nem érik el az igazi zenei élményt mert itt nem az a fontos hanem hogy brutális teljesítménnyel meg lehessen küldeni és túl üvöltse a környező zajokat ?

[ Szerkesztve ]

(#71924) galaktikus válasza galaktikus (#71905) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Segítsetek :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#71925) emiki6 válasza galaktikus (#71924) üzenetére


emiki6
veterán

Az audeze-t lehet használni vezetékkel is, nem?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71926) Uzsidoboz97


Uzsidoboz97
csendes tag

Sziasztok. Relatíve budget neutral hangzású fejesnek mit ajánlotok?
Néztem az M40x-et és a pio hrm5-öt amire azt írták neutralis hangzású. Más esetleg, vagy ti mit ajánlotok?

Illettve nézte a Beyerdinamic Custom one pro-t amin ugye Sound slider-rel állítható a hangzás. Arról van esetleg tapasztalat/vélemény?
Mobillal használnám. Nagyrészt Redmi Note 4 vagy iPhone 8(ha ez számít)

They say avoidance never heals but this sure feels good.

(#71927) niof válasza zazenke (#71923) üzenetére


niof
addikt

Kb. meg is válaszoltad magadnak a kérdésedet. Ezeket nem feltétlenül a hosszútávú, minőségi zenehallgatásra tervezik. Persze lehetnek ettől függetlenül olyan típusok, amik kiemelkedőek a többihez képest, de nem hiszem, hogy innen túl sokan ismernék. Én használtam régen DJ fejeseket, pl. Allen & Heath XD 53, amibe az Audio Technica gyártotta a drivert, nagyon brutális hangerőt tudott, de minőségben és kényelemben hamar kevés lett.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#71928) #56474624 válasza Uzsidoboz97 (#71926) üzenetére


#56474624
törölt tag

M40x-et hallottam, gyorsan le is vettem a túlzásba vitt basszusa miatt. Állítólag párnát kell rajta cserélni, de hogy az mit csinál a hanggal, azt nem tudom, na meg boltban próba közben ez kevésbé megoldható. :)

Nekem ebben az ársávban a Shure SRH440 sokkal jobban bejön hangra, anyagminőségre/tartósságra viszont nem a legjobb a hírek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#71929) galaktikus válasza emiki6 (#71925) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Lehet, de nem akarok wireless fejest venni amit utána vezetékkel használok. Valahogy akkor már egy épkézláb vezetékest vennék sallangok nélkül. Amúgy megnéztem róla pár tesztet, és sajnos ritkaszar a mikrofonja :( Nálam ezért is kiesik.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#71930) Bodz válasza margithid (#71907) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ennyit megér bőven, ha mélyben combos fejes kell.

(#71923) zazenke: Negatív vélemény mindenről van valahol.

[ Szerkesztve ]

(#71931) margithid válasza Bodz (#71930) üzenetére


margithid
veterán

Ehhez képest mennyire jobb/rosszabb választás egy HD 661 HD330 vagy HD660?

Mélyek tekintetében is és úgy összeségében is.
Itthon használnám, számítógéphez, youtube mp3 flac lejátszásához és esetenként egy redmi note 5höz lenne használva még.

[ Szerkesztve ]

(#71932) #56474624 válasza margithid (#71931) üzenetére


#56474624
törölt tag

Relatíve nem tudom viszonyítani, viszont abszolút értelemben a HD330 elég erős mélyben (mennyiségre elsősorban).
(Közvetlen utána a K550 tényleg soványnak hat mindig, pedig az kiegyenlített basszusú kb.)
Magasban is kiemel valamelyest (eredeti párnával mondom, a DT770 párnáját rátéve ront ezen a területen), de inkább a mély-mélyközép, illetve kisebb részben az alsó-közép kiemelt. Ha "szóhoz jut", a közepe is inkább vastagabb hangú, pl. a férfi énekhangok kapnak egy jó testességet. A hangja nem kimondottan nyitottakra jellemző, inkább zárt, de azért kihallatszik, mint egy nyitott. Ettől függetlenül én jobb szeretem hallgatni, mint a drágább DT770-et (mondjuk a gyári beyer műbőrpárnával már az is ebbe az irányba mozdul el).

[ Szerkesztve ]

(#71933) margithid válasza #56474624 (#71932) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes, hogy ezek is alapjába véve 10k feletti fejesek, és mind 10k alatt van.

Erről is elég jókat írnak.

[ Szerkesztve ]

(#71934) #56474624 válasza margithid (#71933) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én tavaly vettem 10k alatti pénzért a HD330-at (mall.hu-nál). Azt hittem, milyen jó lesz majd afféle mindenes (kivéve zene) fejesnek, de a kábel merevsége gúzsba köti az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

(#71935) margithid válasza #56474624 (#71934) üzenetére


margithid
veterán

Hm, hát az nem jó :)
Én most a HD660 felé hajlok..

Az a baj egy árban van egy csomó superlux, ember legyen a talpán aki ki tudja választani a megfelelőt :)

(#71936) ribizly válasza #56474624 (#71934) üzenetére


ribizly
veterán

Én nagyon várom, hogy Superlux-éknál egy kicsit összekapják magukat és csináljanak 1-2 komolyabb fejest. Minden adott hozzá. A driver-ek terén nem tudom mekkora a különbség az általuk alkalmazott meg mondjuk egy Beyerdynamic féle DT770-ben lévő között, de a body adott, jobb fülpárnát kell rátenni és hangolni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71937) #56474624 válasza margithid (#71935) üzenetére


#56474624
törölt tag

A HD660 a zárt testvére, de az a kiegyenlítettebb hang a kettő közül. A kábele viszont tudtommal ugyanaz a merev spirál.

(#71938) Bodz válasza margithid (#71931) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az attól függ, hogy milyen hangra vágysz. A 661 pl mélyben nem túl erős, viszont árához képest meglepően tiszta, jó a felbontása. A 330 az V, elég fun fejes, nekem is volt régebben, viszont telefonról nem nagy élmény. A Redmit ismerve még igen halk is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#71939) margithid válasza Bodz (#71938) üzenetére


margithid
veterán

Mélyben erősebbre, de azért hallgatok sokféle zenét, komolyzenétől kezdve (Debussy, Chopin, Ravel, stb) a populárison keresztül egészen a rap zenén át mondjuk Paul Kalkbrennerig :)
Shure SRH440ről is jókat olvastam, de annyit nem szándékozom adni egy érte...
10k körül inkább.

(#71940) kromatika válasza margithid (#71939) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Ez valószínű tetszene.Ennyiért meg éri.[link]

(#71941) #56474624


#56474624
törölt tag

Extreme Audióban lesz jövő héten BF keretében Grado SR80e 30k-ért.

K550 mk3 lehet tényleg végleg kifogyott, azt nem is írják.

(#71942) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Most hogy lett egy jó kis forrásom, amit rövid idő alatt meg is szerettem, a következő projekt után nézelődök, ami egy nyitott fejes, a sennheiser hd25 mellé. 50k keret belül. Bodz már ajánlott egy ad900x et, igaz az 100k már.

Valami olyasmit keresek aminek nagy felbontása, és tere van.

[ Szerkesztve ]

(#71943) Bodz válasza Dimaj (#71942) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vedd úgy, hogy 50-ért ajánlottam. :D Kb ennyiért be lehet szerezni. Magyar árral ne foglalkozz!
HD 58X is megérhet egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#71944) Bodz válasza margithid (#71939) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát akkor ne a 661-et válaszd! :N Ha nem sürgős, akkor várj egy kicsit, hátha megint lejjebb megy a Pio MS5T ára.

(#71945) #56474624


#56474624
törölt tag

Ahogy most elővettem a K550-et, kis műbőrdarabkákat figyeltem meg a szőnyegen, valószínűleg arról jött le, de sajnos magán a párnán nem találom a lebomlás nyomait. Pedig jó lenne megtalálni, mert még 1-2 hétig garanciás, jó lenne még cseréltetni a párnát, és akkor nyernék egy kis időt. Már ha olyat lehet garanciában. :U

[ Szerkesztve ]

(#71946) Bodz válasza #56474624 (#71945) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szinte teljesen kizárt, hogy garanciában párnát cseréljenek.

A1000Z valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#71947) Dimaj válasza Bodz (#71943) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Hmm, ezt a két modellt honnan kell beszerezni? Van még egy hónapom mire aktuális lesz, de jó tisztába lenni a dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#71948) Dimaj válasza Dimaj (#71947) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Illetve miben különböznek ezek?

(#71949) Bodz válasza Dimaj (#71947) üzenetére


Bodz
Topikgazda

AD900X 51 körül jön ki. Ennél olcsóbban mostanában nem lehet beszerezni.
HD 58X Ez pont 1 hónap mire megkapod. :D
Vagy használtan.

AD900X a szellősebb, légiesebb hangú. 58X közelibb valamivel, de több a mélye. Topikban sokat olvashatsz róluk. Denon mindkettővel elboldogul.

[ Szerkesztve ]

(#71950) Dimaj válasza Bodz (#71949) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Ezekre jön még áfa + vám ha a linkelt helyről rendelném?

Oké, köszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.