Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) csƵ válasza Ixion77 (#72500) üzenetére


csƵ
őstag

Azért mert olcsó tárolni, még nem vagy beljebb. De te tudod.

(#72502) Sinesol válasza csƵ (#72495) üzenetére


Sinesol
veterán

Vagy ott van az Opus nevű újabb szabvány, mostanában olvasgattam róla, elvileg már a 128kb-es verziója is van olyan jó, mint egy 320-as mp3, 192kbiten pedig állítólag már megkülönböztethetetlen a veszteségmentes formátumoktól is. Helyspórolásra elég jó alternatívának tűnik.

Sok helyen használják már és lehet van benne valami, Soundcloudon 64kbites verzióját alkalmazzák és egyáltalán nem vészes, pedig a 64kb nem túl bizalomgerjesztő elsőre. Azt állítják jobb mint a 128-as mp3, ami szerintem lehetséges, bőven elfogadhatóan szól.

[ Szerkesztve ]

(#72503) woldy válasza Bukk900 (#72496) üzenetére


woldy
csendes tag

Most próbálgattam, kíváncsiságból. Szitakötővel érezhető a különbség. Deezernél mintha egy vatta csomó lenne köztem és a füles között. Sima felvételnél is lehet érezni, mqa-nál meg pláne.
(ráadásul a csoport tagjaihoz képest nekem nincs is olyan finom hallásom ;) ).

(#72504) milkabrams válasza Ixion77 (#72500) üzenetére


milkabrams
őstag

Javasolom, a WD purple HDD-k alkalmazását, megbízhatóbbak.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#72505) darvinya


darvinya
titán

Olvasom hsz-eket, ami hanganyag tömörítéssel kapcsolatos, de nem találom alapját.
Azaz mai felvételek többsége köz elvárt minőségben konvertálják legtöbb helyen, legyen az Tidal, stb.
Nincs akkora mintavételezés, hogy flac és egyéb enyhén tömörítés javulást adjon 320kbps mp3-hoz képest.
Egyszerűen nem éri meg, mert net-ről hallgatók nem fognak 3 perces számért 1GB adatforgalmat generálni, pláne nem is hallgatnák mikor net sávszélesség lecsökken, s emiatt szakadozik a zene.

Tehát mindegy, hogy flac, aac, mp4, mp3 , stb. formátumban adják, az mind ugyanazt kapja.
Max. akkor lesz jobb, ha valódi nyersanyagot magunknak tömörítjük, persze ekkor nem árt több száz terrás vinyo.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72506) bot1978 válasza emiki6 (#72487) üzenetére


bot1978
senior tag

Aki ezt kitalálta sikerült bebizonyítania, hogy a vacak minőséget tökmindegy miben tárolod.

Életemben nem hallottam még pl. Katy Perry-t (hálisten) most rákattintottam, de az a minta pfff Jézusom ilyen minőségű albumot ma még kiadnak?
Vagy ez valami régi cucc? Szerintem borzalmasan gyenge. Mintha PC-vel otthon… Ilyen zenéket rádióban szoktam hallani átmenetileg, amíg keresek valamit. Idáig azt hittem, hogy a tuner ennyire rossz az onkyoban, mert amúgy nem hallgatok rádiót, de lehet hogy ezek már „gyárilag” menthetetlenek? Fúj igazi szenny, nagyon rossz.

Most látom alatta 2014?
És ez egy Studio felvétel 2014-ből? Ki adta ezt ki? Lehet, hogy letöltöm torrentről flacban, komolyan, hát nem hiszem el, hogy ez ennyire rossz. Nem kamu ez az oldal? Gyerekeeek, átverés mi? Melyikőtök csinálta? :)

(#72507) #56474624 válasza bot1978 (#72506) üzenetére


#56474624
törölt tag

:D Bennem is ez merült fel, mikor hallgattam, hogy ezek nagyon bizonyítani akarják, hogy a 128-as mp3 fölött már nincs értelme, az csúcsminőséget ad. És tényleg trágya minőség még a veszteségmentesnek írt verzió is.

[ Szerkesztve ]

(#72508) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Ajánlás alapján az AKG K92 vagy K72 lenne az érdekes.
Filmnézés és utána zenehallgatás HIFI-n.
Van egy AKG K518DJ fülesem amit szeretek, de kicsit soknak találom a mély hangot.. éppen határeset fölött (bár 30 perc után hozzászokik a fülem)
A fenti kettő közül melyiknek visszafogottabb a mély hangja?
Köszönöm!

Védd a természetet!

(#72509) Dorien válasza bot1978 (#72473) üzenetére


Dorien
veterán

Eldobós szar? :F Te valami más fejhallgatóval kevered...
Az ATH-A és AD széria kifejezetten jól bírja a strapát, még a műanyag 500 / 700 / 900 is. Ez pedig egy 1000-es, aminél a 2000-esekhez hasonlóan fémet és jobb minőségű fülpárnákat használnak. Itt a párnának varrott a széle és az anyaga is más.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72510) Dimaj válasza Dorien (#72509) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Szerintem jó minőségű úgy ahogy van, nekem a piros szín is tetszetős . Össze tudod hasonlítani röviden más zárt fejhallgatóval is? Illetve elég neki az a 30k-s dac amin szól ? Nagyon kiváncsi lennék mit domborítana ez a Denon cuccomrol, mert a hd25 azt teljesen kimaxolja, és érezni hogy van ebben meg sokkal több , ami ennél jóval drágább fejeseket is kiszolgál .

[ Szerkesztve ]

(#72511) Dorien válasza zazenke (#72182) üzenetére


Dorien
veterán

A990Z-t nem hallottam. Az A550Z 45k, A1000Z 155k itthon, szóval nagyon nem egy kategória. A kistesó mélyei sokkal brummogósabbak, jobban leválnak, kevésbé ütnek, mint az A1000Z nagyon feszes, rétegzett, hangképbe simuló mélyei. Az A1000Z közepe és magasa is jobban hallható, részletesebb, nagyobb felbontású. Tere is nagyobb, a hangszerhangok jobban elkülönülnek és tapinthatóbbak. Azt kell, hogy mondjam, hogy audiofil mértékkel nagyon is reális az árkülönbözet. Egyelőre megtartom mindkettőt, mert ennyire zenei produkciót rég hallottam már fejhallgatón. B+, ideje lenne már lefeküdni... :)

Dimaj: Nekem elég, ez egy nagyon jó DAC. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72512) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Esetleg tud valaki egy linket adni, ha van hazánkban hivatalos grado kereskedő ?

(#72513) aprokaroka87 válasza Sinesol (#72502) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az mp3 azért már igen régi, és elavult is.
Nem rossz a hangminősége olyan 224-320kbit/sec közt, de nem mindegy az encoding sem.
Tudtommal a lame és franhoufer kódekjei a legjobbak.
Az opus meg tudja ötvözni a beszéd és zenei hang kódolás előnyeit.

Meg persze az igazság az az hogy valójában egyik sem jobb, csak máshogyan szólhat, meg van ott placebo is :)

(#72514) zazenke válasza Dorien (#72511) üzenetére


zazenke
őstag

csak azt nem értem hogy 550 és 990 és az 1000 res is ha megnézed a gyári oldalt mindegyikhez ugyanaz az 53 as driver van írva és ugyanaz a leírás is hozzá . hogy útfejlesztésű hangszóró meg Double Air Damping System . akkor mitől szólnak ezek másképp a fülpárnától vagy attól hogy a ház alumínium és nem műanyag ? és nem hinném hogy a dupla kábelezés számítana ennyit. Van valami amit nem írnak le és csak az árukból lehet tudni hogy valami plusz dolgot is beleraknak . A másik amit megint nem értek hogy van mondjuk egy 1-2 százezres házimozi erősítő aminek digitális bemenete is van tehát van benne DAC . Na most ebbe a fejhallgató kimenetre a végfok le van osztva egy ellenálláson keresztül Ez most miért nem jó ? szépen és tsztán szól és a hangerőt odatekerve meg is hajtja a fejest. Minek akkor külön erősítő és dac . Ez mind benne van egy cuccba

[ Szerkesztve ]

(#72515) csƵ válasza bot1978 (#72506) üzenetére


csƵ
őstag

Könyörgöm, valaki készítsem már egy pár összehasonlító mintát rendes hanganyagból. Nem akarom elhinni, hogy fogalmam sincs, hogy mi a különbség a 128kbps és a flac között.

(#72516) akva válasza csƵ (#72515) üzenetére


akva
tag

Ne tesztelj.:) Fizess elő egy hónapra Spotify-ra, állíts be valami f*s minőséget, és majd összegezd a tapasztalatokat: változtak -e a szokásaid?

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#72517) csƵ válasza akva (#72516) üzenetére


csƵ
őstag

Nem streamelt zene érdekel.

(#72518) AMDFan válasza csƵ (#72515) üzenetére


AMDFan
addikt

Írj egy listát és csinálok belőle többféle kódolású verziót. Bizonyos zenéknél normális hogy nem veszed észre a 128kbps és a wav között a különbséget. Bizonyos zenéknél a 320 kbps is kevés.

(#72519) s4tch válasza csƵ (#72517) üzenetére


s4tch
veterán

Letöltöd az xrecode-ot, fogsz egy jól ismert cd-t, és olyan kódolást gyártasz belőle, amilyet szeretnél.

Ahogy AMDFan írja, lesz zene, ahol alig hallasz különbséget. Amúgy a 320-as mp3 a legtöbb helyzetben megfelelő, főleg pop-rock esetében. Én úgy tapasztaltam, hogy több múlik a jó masteren, mint a kódoláson - igaz, nem nagyzenekari művekkel kelek-fekszem.

(#72520) margithid


margithid
veterán

Én most ugyanazt a youtube videót töltöttem le 320-as mp3 és flac formátumban is, nem hallok különbséget :)

(#72521) Mezga Aladár válasza margithid (#72520) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Töltsd le pl. a dBpoweramp Music Converter triált. Saját anyagon, rippelt cd flac/wav/, vagy vásárolt veszteség nélküli anyagot kódolj olyanra amit akarsz. Utána hallgatózz, tesztelj.

A youtube erre alkalmatlan.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#72522) margithid válasza margithid (#72520) üzenetére


margithid
veterán

Tök érdekes, van 150-192-es mp3-am is, az is tökéletes, én nem veszek észre különbséget.

(#72523) csƵ válasza s4tch (#72519) üzenetére


csƵ
őstag

"több múlik a jó masteren, mint a kódoláson"

Ezzel maximálisan egyetértek. Ráadásul a mai mainstream zenék nagy része szarul van masterelve.

margithid: a Youtube videó eleve rossz hanganyaggal rendelkezik. Azt felesleges konvertálgatod, normális anyag kell. Egy CD mondjuk, vagy egy megbízható wav file.

[ Szerkesztve ]

(#72524) margithid válasza csƵ (#72523) üzenetére


margithid
veterán

Azért egy videóklip vagy 4k video hanganyagát elvileg jó minőségben kellene feltölteni, nem?

(#72525) Tulku


Tulku
veterán

Annyit azért belekotkodálnék ebbe a vaktesztbe és empéháromba...

Nos nyilván mindenki érzi, látja, hogy az audio világban némi (olykor több) szubjektív összetevő (is) belejátszik.
Ilyen a formátumok közötti különbség. Az mp3 korai szakaszában elég nagy nevek tesztelték (sokszor vak teszben) igen húzós rendszereken és rendre azért arra következtetésre jutottak, hogy a kisebb adatmennyiség a tér felbontása és eredeti mivoltának visszaadása szempontjából észrevehető...

Azt hiszem ezzel senki lelki világába nem rontottam bele, nyilván akár egy Martin Colloms is érdekelt lehetett - már csak bizonyos sztárolt márkák ideologizálása kapcsán is - abban, hogy elhintsék a korai szakaszban, ez nem audiofil minőség....stb...tehát itt épp az ördög ügyvédjét is játszhatnám....de...

Nálam a teszt a hanganyagok hallgatása közben sohasem percek alatt, ne adj isten egy-két taktus lejátszása után dől el (ezért volt hihetetlenül arrogáns számomra pl az Orpheus 4-5 perces hallgatási limitje "hájend" són, de ez más polémia) hanem sokszor két formátum olykor egész napos hallgatása közben érzem, hallom, mennyivel teljesebb egy nagyobb felbontás.

Amit én tapasztaltam, hogy hordozható eszközökön (akár milliósokon is) egészen kevés, csekély értelme van a 16/44-es tömörített anyagokon túli felbontásnak ....talán olykor észreveszem (pl: Jazz az the Pawnshop-nál a téren, annak telítettségén) a tömörített flac és a hullámformátum (waw) közötti különbséget, de ez igen csekély...

Klasszikus zenén, jazz zenén sokszor hallottam a tömörített flac és a még tömörítettebb mp3 közötti különbséget...

És legvégül egy matematikai kérdés azoknak, akik egyáltalán nem hisznek a felbontásbeli különbségekben...

Vajh ha x tömörítés és y tömörítés között nincs különbség (hiszen abx teszten bizonyítható) akkor tetszőleges értéket behelyettesítve x és y helyére, akár egy 64 mbit/s-os és egy 384000 mbit/s-os felbontás is egyenértékű (matematikailag) tehát teljesen szükségtelen felbontásokkal bíbelődnünk...

Én a határt a 16/44-es flac (4-5 közötti tömörítési fokozat pl foobar-on) húzom meg....

(#72526) Ixion77 válasza Tulku (#72525) üzenetére


Ixion77
őstag

Nyugodtan használhatod a maximális tömörítést FLAC-on. Veszteségmentes tömörítésről lévén szó csak a tömörítés időigénye változik, a lejátszáskor ugyanazt az erdedmény kapod vissza az utolsó bitig. Fogalmazhatok úgy is, hogy ha a minimális tömörítésűt visszaalakítod WAV-ba, és a maximálist is, pontosan ugyanaz a WAV-od lesz kétszer.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72527) Tulku válasza Ixion77 (#72526) üzenetére


Tulku
veterán

Azt hiszem ezt ajánlja fel alapból (5-öst?), csak azért írtam ily pontosan...a teljesség igényével...

(#72528) csƵ válasza Tulku (#72525) üzenetére


csƵ
őstag

Ez most megint olyan kérdés, hogy fülelni vagy zenét hallgatni akarunk-e. Kezdek arra jutni, hogy ha csak egész napos hallgatózásnál és gyakorlások után érezhető valamicskét a különbség, akkor teljesen elveszti az élvezeti értékét a zenehallgatás. A tudat, hogy veszteségmentes zenét hallgatsz, lehet egy plusz faktor is, de nem kézzel fogható élmény.
Lehet, hogy valakinek az okoz örömöt és arra gyúr fejhallgatóval a fején, hogy kihalljon vélt vagy valós különbségeket, de nagyon sokan csak élvezni akarjuk a zenét, hogy kikapcsoljon.
Egyelőre nem tudom, hogy melyik tábort gyarapítsam. Bizonyos zenékhez elég az mp3, egyesekhez pedig flac kell, amennyiben megvan a megfelelő hardvered.

(#72529) margithid


margithid
veterán

Hallgassátok meg a youtube-on a Halidonmusic csatornát, nekem az nagyon minőséginek tűnik, semmi kivetnivalót nem találok benne.

(#72530) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Én még annyit ehhez a témához, hogy mindenkinek ajánlanám, a LinnRecords oldalát, ahol ugye alapból fizetős zenei cuccok vannak fent, nem is kis pénzekért. Viszont minden év vége felé, főleg karácsony előtt, hozzáférhetővé teszik, hogy ingyenesen is letölthetők bizonyos zenei anyagok. Már most is akcióznak: [link]
Én az évek során már több mint 5 gigányi anyagot szedtem le tőlük, nyugodtan merem állítani, hogy abban a fájlformátumban, amiben letölthető, etalon minőségűek.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#72531) Tulku válasza csƵ (#72528) üzenetére


Tulku
veterán

Több mint egy éve írtam egy topikban, idemásolom, mert itt és most aktuális:

"Tegyük hozzá…a zene intim, szubjektív és nem ráció…és persze egy szokol rádió is lehet zeneforrás, hisz Csontos István óta tudjuk, hogy ott a minőség annyira absztrakt, amikor már élvezzük a zenét…"

Ez egy tech topik...nyilván célja a zene minél élethűbb hang visszaadása...és remélem azt senki nem vonja kétségbe, hogy a valóságot megközelítő (de azt soha el nem érő) hang reprodukció megkövetel bizonyos minimális adatmennyiséget...

A minimális mennyiségről persze vitázhatunk...én bevallottan sznob vagyok, ám BT-n pl már használok mp3 fájlokat...

(#72532) SenorDave


SenorDave
tag

Szép napot!

Remélem jó helyen járok!
Adott egy Asus strix 7.1 fejhallgató és ma sajnos megadta magát a jobb oldal egy az egyben!

Kérdésem tud e valaki ajánlani megbízható szervizt Budapesten?A legtöbb amit felkerestem , nem vállalta...
Mivel a dsp része jó így másik opció van e lehetőség akár külföldről csak fejhallgató részt berendelni?

Válaszotok köszönöm! :R

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#72533) Dorien válasza zazenke (#72514) üzenetére


Dorien
veterán

Az, hogy mindegyiknél 53mm a driver átmérő, az egy dolog. A550Z - 40 ohm, A990Z - 44 ohm, A1000Z - 37 ohm, A2000Z - 44 ohm. Az A550Z-t Kínában gyártják, a többit Japánban. A párna anyag is eltérő, állítólag az A550Z-é puhább, mint az A990Z-é, az A1000Z és A2000Z meg ezeket a varrott párnákat kapta és kétoldali kábelezést. A ház anyaga is más (A550Z műanyag, A990Z, A1000Z alumínium, A2000Z titán). Azt sem lehet tudni, hogy a PCB más-e bennük, amíg szét nem szeded őket + még ezernyi apróság befolyásolhatja jelentősen a kapott hangot.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 85.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72534) emiki6 válasza Tulku (#72525) üzenetére


emiki6
veterán

Hány ezer forintos használt árú láncon kezd kb számítani szerinted a flac? Mikor lesz a formátum a bottleneck?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72535) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Na sziasztok!
Nagy bajban vagyok! :) olvasgattam visszafele, de annyira profi-n álltok a dologohoz, hogy én már kérdezni is félek :P
Nincs nagy szükségem szarul működő virtuális térhangzásra. Ami a prioritás nekem, az az ár+mikrofon minősége zajszűrés, és tisztaság. + kényelem + tartósság + hangminőség.

Jelenleg egy hyperx cloud stinger fülest használok. ami egy borzalom :) (egy logitech G633-hoz képest.) Öcsémnek az van. kipróbáltam. tetszik stb. jó mikrofon, tehát csak ennyi összehasonlítási alapom van.

A Cloud stinger mikrofonja annyira rossz, hogy a sztreameléshez a webkamera mikijét használom (logitech c310)
És kezd öregedni a fülesem, jön a karácsony stb.. füles nézegetésben vagyok.
Egy z370 asus rog maximus IX alaplapom van, és nincs pluszban hang kártyám, ezért úgy hallottam az USB-s mikrofonos fülesek jobbak, mert a jack esnek álltalában sistergős (alapzajos ) a mikrofon hangja

Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Talán a mikrofon hangminőség lenne a legfontosabb számomra.
amiket nézegettem azok a következők.
STEELSERIES Arctis 5 (usb) Hyper-X cloud 2 (usb) Logitech G633 (usb) és Logitech G Pro (Jack-es)

Nekem csak az abszolút minőség kell. nem kötelező 7.1 5.1 ami szarul működik, a lényeg hogy stereó fasza legyen. (zalman theater 5.1 volt az utsó jó térhatású füles)
válaszotok előre is köszönöm :)
30-35k körül gondolkodom. fentebb nem szívesen mennék... túl drága nekem

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#72536) emiki6 válasza turistakolbi (#72535) üzenetére


emiki6
veterán

Végy egy usb-s mikrofon, headset helyet meg fejhallgatót, hogyha fontos a minőség. Mikrofonból -belépő szinten- a Samson Go elvileg jó.
Fejhallgatóból milyet szeretnél? (Összefoglaló)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72537) fehér_ember válasza Zoliee (#72429) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tegnap délután végre én is felvettem a pick-pack ponton. Még csak 1*14 órát járattam, de nem bírtam megállni, ma reggel fülvégre kaptam. Feltűnt hogy még "nyers", de szerencsére az is, hogy jól megleszek vele. Popzenéhez is ugyanúgy jó, mint akusztikushoz, részletek is eléggé megvannak; basszusa elégséges, gyors, feszes és pontos; ezek a nyitott dt880-nál nagyon nem így voltak + a he400i is hasonló benyomást tett. Belehallgattam régebbi (90-es évek eleje) rosszabb minőségű felvételekbe, és simán élvezhetőek vele azok is, pedig a hangfalas rendszeren sem tudom végighallgatni a legtöbbet; ezen meg ismét tetszenek. Szóval úgy néz ki, én sem bántam meg (no persze, én azért is mertem belevágni, mert a hifishown már hallottam). Én fejest már csak így veszek.

(#72538) Tulku válasza emiki6 (#72534) üzenetére


Tulku
veterán

Ha erre a kérdésre válaszolnék, akkor az a sznobizmus egy oly magas foka lenne, amelyre sohasem fogok feljutni, bár bevallottan sznob vagyok és törekszem :)

Viccet félretéve, nem tudom....cserélgetsz mindent mindennel, hallgatsz itt is ott is ezt is azt is....aztán egyszer csak elkezd a zenehallgatás a zene élvezetét túlmutatóan egyfajta mentális érdekké válni, vmiféle röghöz kötöttség állapotába visz...és a már ismert zenéid egy másfajta valóságot tükröznek...

Mikrodinamika, a tér egyes aspektusai, a hangszerek megszólalása, azok teste, egymáshoz viszonyított helyzetük....hosszan sorolhatnám...de szó sincs a hétköznapi értelemben vett részletességről, egyes tartományok jobb vagy rosszabb megszólalásáról...ez egyféle vállalt sznobizmus...semmi más...

És sokak számára semmi értelme, erről szólnak akár itt PH-n is a parttalan viták....

(#72539) turistakolbi válasza emiki6 (#72536) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Az még lemaradt, hogy nem akarok külön mikrofont. vagy állványt nyálfogóval, vagy akármivel.
Akarok egy füles amin van mikrofon, jó minőségben :) (nem kell stúdió minőség..., de igényes legyen)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#72540) darvinya válasza Tulku (#72538) üzenetére


darvinya
titán

Ehhez csak annyit tudok hozzászólni, hogy 2.0-án 2-nél több hangszert valaminek a rovására lehet megszólaltatni.
Még analóg rendszeren is.
Nem véletlenül nem lehet teljesen reprodukálni élő hangot, csak közelítőleg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72541) s4tch válasza turistakolbi (#72539) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem fáradj a gamer fejesek topikba, ez itt tényleg másról szól. Mikrofonos fejesekről itt nem beszélgetünk, ott meg biztos értenek ezekhez.

(#72542) bot1978 válasza csƵ (#72515) üzenetére


bot1978
senior tag

Ezt én így szeretem látni. Szerintem, ha ezt valaki le tudja rajzolni az érti miről beszél annyira, hogy van releváns elképzelése arról hogyan lesz a hangból digitális adat. Ez a dolog objektív része. A szubjektív részével így foglalkozni kicsit olyan, mint azt vizsgálni szívesebben eszel e rossz levest akkor, ha ezüstben van tálalva.

[ Szerkesztve ]

(#72543) Bodz válasza Dimaj (#72512) üzenetére


Bodz
nagyúr

6 másodperc a Grado oldalán megnézni. Ne legyél ilyen lusta! :D

[ Szerkesztve ]

(#72544) contaxg válasza margithid (#72520) üzenetére


contaxg
veterán

Ha letöltesz egy 1000x1000 pixeles jpg képet az eredeti jpg majd tiff formátumban attól az még az 1000x1000 pixeles veszteséggel tömörített kép minőségét kapod meg. Ezért nem hallasz itt sem különbséget mert már az elrondított hanganyagot töltötted le veszteségmentesen. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72545) margithid válasza contaxg (#72544) üzenetére


margithid
veterán

Persze, érthető :)
Egyébként ncore-ról leszedett mp3-ak is 150-200 kbps-osak, de alapvetően telefonra rendben van ez a minőség.

(#72546) Bodz válasza kispx (#72492) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

20 alatt pl a Superlux fejeseknek van cserélhető kábele, de olyan sok köszönet abban sincs, a rajtuk lévő kis csonk szokott megdögleni, nem is maga a kábel.
Beyer DTX 910? Nem cserélhető ugyan, de annak a kábelét elég nehéz kinyírni.

[ Szerkesztve ]

(#72547) emiki6 válasza turistakolbi (#72539) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor jobb híján hyperx cloud alpha, ahhoz elvileg jár usb-s cumó és jó a mikrofon szoftveres zajszűrésen, nemtom.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72548) contaxg válasza margithid (#72545) üzenetére


contaxg
veterán

Jobb DAC-ok még a ratyi 128k webrádiós MP3-kat is teljesen hallgathatóvá teszik,

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72549) ribizly válasza emiki6 (#72547) üzenetére


ribizly
veterán

Nem érdemes ezekkel vesződni. Modmic, esetleg csíptetős és csá. Különben nem kell minőséget keresni, mert nincs.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72550) Sinesol


Sinesol
veterán

Tesztelésre jó lehetőséget ad ez az oldal, bár az mp3-akat magatoknak kell előállítanotok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.