Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) kromatika válasza Zoliee (#72429) üzenetére


kromatika
veterán

Azért az akciós ár is dupla volt, az 58X árához képest ugye?Össze hallgatva őket,nekem is kicsivel jobban tetszett a 660S a jobb közepek miatt,amik előrébb is vannak.Viszont az 58X basszus minősége jobban tetszett.Számomra is nagyon kicsi volt a különbség a két füles között.

(#72452) Tulku válasza andrasth (#72428) üzenetére


Tulku
veterán

A 260 az hangfalas erőlködő nem fejhallgató erősítő...tudtommal ezeknek nem igazán van csúcsra járatva a fejhallgató kimenetük...vagy egy Acc esetében nem így van?

(#72453) #55809408


#55809408
törölt tag

[link]erre esetleg valaki? Nem egy audiofil a kérdés de jó lenne tudni. :R

(#72454) contaxg válasza fericske (#72449) üzenetére


contaxg
veterán

ACCESSORIES• Case: High-strength aluminum suitcase with foam inserts• Two sets of earpads :) included: one real leather, one Alcantara• Cable options:- 3m OFC cable, 4pin mini XLR plugs ending with 6.3 jackor- 1.3m OFC cable, 4pin mini XLR plugs ending with 3.5 jack

Kábelnél a hosszabbat kértem, mert volt WyWires RED rövid, balanced a fiókban mobil cuccokhoz (2.5mm TRRS) de közben azt meg elvitték :DDD :U

(#72446) tothtama
Szerintem van.
Ha rádiós fejest veszel és mindenkét fejest a TV-hez kapcsolt adóra hangoljátok akkor simán.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72455) Tulku válasza #55809408 (#72453) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy tudom BT5.0 esetén egyszerre két vevő is kapcsolódhat, de lehet hogy tévedek.(viszont oled-eknél nem hiszem hogy lenne ilyen belső opció)..az RF adók viszont valóban jó ötletnek tűnnek, én is használtam erre a célra (tv analog out-hoz az RF adó bementét csatlakoztatod)....

(#72456) #55809408 válasza Tulku (#72455) üzenetére


#55809408
törölt tag

Köszi. Megnézem. Igazából csak a fiammal szoktunk éjszakába nyúlóan filmezni. Nem fontos a minőség csak asszonyt ne zavarjuk.

(#72457) stemplar07


stemplar07
őstag

:) T. szak/jómunkás emberek !
Mondja már el valaki miért nem gyárt senki (!) 4,4 mm (balanced)pentacone anya > 2,5 mm (balanced) apa fordító kábelt ?? Feltúrtam az ebayt Ali, Amazon..,de sehol semmi ..
A FiiO gyárt egy BL 44 , jó minőségű fordítót , de az (balanced) 2,5>4,4-re fordít csak.. [link]

Ez olyan k...a nehéz produktum ? Vagy én vagyok naiv ? Csak nekem 2 fejesem Sony MDR-1AM2/Sen HD660S ami már gyárilag a pentacone 4,4 balanceddel is fel van szerelve ..Ha esetleg egy másik modult akarok a Q5-re feltenni, vagy az ES100-al hallgatózni, már nem tudom használni.. köszi ha valaki felhomályosít .. :R
(tényleg nagyon ,,kellett,, a világnak ez a pentaconne szabvány :Y ))

[ Szerkesztve ]

(#72458) Bodz válasza emiki6 (#72439) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ó, jaj, ne csináld már ezt velem! :B :B

(#72457) stemplar07: Szarul keresel. :D Kb 5 mp volt. [link] és [link] + egy csomó másik.

[ Szerkesztve ]

(#72459) stemplar07 válasza Bodz (#72458) üzenetére


stemplar07
őstag

Köszönöm.. :R :W na wazz.. és tényleg .. :D az igaz,hogy leginkább az Ebayt használom , ott egy darab sem volt ..

(#72460) Bodz válasza stemplar07 (#72459) üzenetére


Bodz
nagyúr

De ilyen kábelt itthon is csinálnak neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#72461) margithid


margithid
veterán

Megjött a Magnat LZR 580S.
Nagyon tetszik és igen, brutál jó benne a mély!
Igazi hordozható fejes, rövid kábellel, viszont nagyon jó, hogy lehet cserélni!
December közepére várom majd, hogy massdropról megkapjam az ATH-AD700X, arra is nagyon kíváncsi vagyok! :)

(#72462) stemplar07 válasza Bodz (#72460) üzenetére


stemplar07
őstag

Hát jobb is lenne, mert már megszívtam a Sony kábel óta egy HD6XX kábellel is, az is refund lett :W .. annak meg a 4,4 része recseg ropog, soha többet Kínából..(max telefon tokot) az angol Mavismodz kábelei sokkal precízebbek, viszont ilyen fordítót nem gyárt .. ((Majd ha felépül Davirnya megkérdezem, mert hogy lebetegedett szegény ..))

(#72463) Tulku válasza stemplar07 (#72457) üzenetére


Tulku
veterán

Két csati vétel, normális OCC kábel mondjuk és forrasztás...a 4,4 mm az sanyi szabvány...épp oly elvetemült mint az AK 2,5 mm-es trrs-e...
Soha nem lesz egységes semmi...

(#72464) stemplar07 válasza Tulku (#72463) üzenetére


stemplar07
őstag

:D Ok Tulku , csináld meg pls . nekem mind1 kinek fizetek :D ,
mondjuk amit linkelt Bodz az utolsó volt szimpi , mert az fém volt apa/anya ..

(#72465) Mamuska válasza stemplar07 (#72464) üzenetére


Mamuska
őstag

Tulku órabérét nem hiszem, hogy bárki meg tudja fizetni. Ő úgy cserélgeti a Rolexeket mint más az alsógatyáját. :D

(#72466) stemplar07 válasza Mamuska (#72465) üzenetére


stemplar07
őstag

Ó adok én neki Rolexet , csak nem ott gyártják ahol a többit :D

(#72467) Tulku válasza stemplar07 (#72464) üzenetére


Tulku
veterán

Darvinya a te embered!

Kácsa - kábel
4,4 mm-es csati (apa-anya) aliexpress
Darvinya - forrasztóember

[ Szerkesztve ]

(#72468) stemplar07 válasza Tulku (#72467) üzenetére


stemplar07
őstag

Jaja köszi :) , majd ha meggyógyul az ember, keresem ..

(#72469) Bukk900 válasza #55809408 (#72453) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez a bt adó kezel két fejest a leírás alapján. Optikai és jack bemenettel is rendelhető. [link]

(#72470) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani fejhallgatóhoz használható kábelt, viszonylag barátságos áron? Egy Superlux HD681 Evo -t kéne átkábelezni, mert tönkrement a gyári csatlakozója (illetve lehet ezzel a lendülettel bekötném egy normális kábellel a jobb oldali hangszóróját is).

Köszönöm

(#72471) Dorien


Dorien
veterán

Megjött az ATH-A1000Z. :) Üzleti szándékkal és kíváncsiságból vásároltam meg, de nagyon úgy néz ki, hogy helyette az A550Z meg a HPH-MT220 fog menni az apróra, mert ez a fejes egyszerűen kifogástalan. Bele lehet kötni a piros színébe, a kétoldalas fix kábelébe, a nem plüss párnáiba, esetleg a szárnyas fejpánt mechanikába, de ezen kívül semmi másba. Itt tényleg csak a nagybetűs ZENE van a maga részleteivel és zeneiségével. Prémium anyagminőség és kényelem. Egyszerűen magába szippant és nagyon nehezen enged el. Aki zárt fejest keres magának otthonra és megengedheti magának, az próbálja ki. :) Lánc: JRiver Media Center + Starting Point DAC3 + Sense V1

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72472) margithid válasza Dorien (#72471) üzenetére


margithid
veterán

Mennyi volt?:)

(#72473) bot1978 válasza Dorien (#72471) üzenetére


bot1978
senior tag

Ez az, hogy zártban egy ilyen jó hangot miért kell beletenni egy ilyen eldobós szarba? A szárnyas fejpánton a szivacs fél év, a fülpárna meg 1 és a normális gyári „alkatrész” egy olcsóbb fejhallgató ára. Így állandóan dobálni kell rá, amikor éppen nem szivacsot veszel akkor párnát.
Amúgy az 1540-nek azért szebb a hangja, csak erőltetik a Shure-nál még mindig a 40-es drivert, aztán csodálkoznak, hogy az ATH elveri a mélyüket, hiába zárt az is, simán kikap és nem igaz, hogy nem azért, mert az ATH-ban 53mm a driver. Dehogynem. De hát annak is láttad a pántját? Meddig tart az? Full lehúzás ez az ársáv a fejhallgatóknál. Még dobjál rá, hogy tartós legyen, persze, majd a házat is eladom nem? Á nagyon fog már a ceruza.

(#72474) Bodz válasza Dorien (#72471) üzenetére


Bodz
nagyúr

Furcsa is lett volna, ha az 550Z-t meg a Yamahát nem veri el... :)

(#72475) stemplar07 válasza bot1978 (#72473) üzenetére


stemplar07
őstag

:N 5 évig használtam az ATH AD900X-et és semmi baj nem volt sem a szárnyas fejpántnak, sem másnak sem, ...

(#72476) bot1978


bot1978
senior tag

Akkor DNS teszt, Te tutira nem ember vagy! Most buktál le.

szerk:
Ja várjál azon nem ilyen van, meg párna sem ilyen. hm, de az nyitott. A nemjó nekem. Ja meg hát igen, az is jó olcsó. Jó, jól van. Ki tudják találni.

[ Szerkesztve ]

(#72477) Dimaj válasza bot1978 (#72476) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Én se értem miért gondolod hogy az Ath jobban kopna mint bármely más fejes párnája , fejpántja. Sőt , inkább a műbőr fejpántok foszladozásáról ne is beszéljünk .

(#72478) milkabrams válasza Dorien (#72471) üzenetére


milkabrams
őstag

A W1000z-t próbáltad már?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#72479) bot1978 válasza Dimaj (#72477) üzenetére


bot1978
senior tag

Jó, lehet hogy annak valamivel tovább tart, aki semmilyen hangszert nem kezel közben, csak egyhelyben csücsül a klímában és fogyasztgat a jégkockák közül.

A műbőr amúgy 100 év alatt sem foszladozik. Az tök jó lenne nekem. A legolcsóbb textilbőr viszont igen, rá is teszi az ATH még az ötvenezres kategóriára is. Nagy szemétség, be is nyaltam a pro700mk2-vel. Most ha nagy bemenő jelem is lehet és el kell hogy elviselje, akkor már csak szart kaphatok a pénzemért? Akkor az már DJ és akkor az már olyan „jó lesz az nekem” kategória?
Nesze, mint az aluljáróban mi?
"Miből van? Kesztyűbőrből" :)

(#72480) s4tch válasza Dorien (#72471) üzenetére


s4tch
veterán

"Bele lehet kötni a piros színébe"

He?!?! Ezt nem is értem... :DDD Legjobb szín.

(#72481) margithid


margithid
veterán

Ti amúgy milyen forrásról hallgattok zenét?
320 kbps mp3 kb milyen fejesig elégséges és mihez kell kimondottan flac formátum?

(#72482) Sefter válasza margithid (#72481) üzenetére


Sefter
veterán

Egy jó mp3-nak semmivel nem kisebb az élvezeti értéke, mint a flac-nak...kicsit túl van ez misztifikálva

Psn ID: sefter_hun

(#72483) kispx válasza margithid (#72461) üzenetére


kispx
addikt

Mennyire néz ki masszívnak? A német amazonon többen panaszkodtak, hogy egy helyütt eltörik?

(#72484) Bodz válasza margithid (#72461) üzenetére


Bodz
nagyúr

Na abban már nem lesz brutál mély... :D

(#72485) margithid válasza Sefter (#72482) üzenetére


margithid
veterán

Aha, de gondolom 320-as mp3 azért kell.
Kövezetek meg, nem vagyok hozzáértő, csak laikus, de nekem sok youtube videó is tökéletes zenei élményt nyújt.

kispx

Nekem nem tűnik gyengének, de azért olyan sok tapasztalatom sincs még. Zeneileg tökéletes nekem.

Bodz

Tudom, de ennyiért kipróbálom, ha nem tetszik még mindig el tudom adni:)
Egyébként nem is akartam olyat amiben sok a mély, a Magnat egy zárt hordozható fejes, jó mélyekkel, az ATH meg egy nyitott otthoni fejes. 22k volt, nem hagyhattam ki:)

[ Szerkesztve ]

(#72486) fericske válasza margithid (#72485) üzenetére


fericske
addikt

Sokkal tisztábban fog szólni a magnatnál, több részlettel, és nagyobb térrel, de kevesebb méllyel.
De egy meleg hangú láncról jó az.

(#72487) emiki6 válasza margithid (#72481) üzenetére


emiki6
veterán

tessék, itt tudsz hasonlítani
Szvsz a lánc használt értéke minimum 200k, inkább 300k kell legyen, hogy talán foglalkozni kezdjek a formátumokkal.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72488) Mezga Aladár válasza emiki6 (#72487) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem semmi a bitrátát lefordítani jó magyar forintra. :Y :DDD

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#72489) gianni85 válasza margithid (#72485) üzenetére


gianni85
veterán

azzal számolj, hogy érkezéskor bejelentkezik majd a posta, és kéri majd a +27%-ot és 3500 forintot. Persze, még úgy is jobb az ár, mint itthon.

(#72490) margithid válasza emiki6 (#72487) üzenetére


margithid
veterán

Értem. Akkor ha jól értem a 320 kbps elég lesz :)
Egyébként fura, mert flac formátumban is van olyan, hogy csak ámulok bámulok, olyan tiszta, meg van olyan amit egyszerűen töröltem, mert olyan rossz minőség...

gianni85

Jópár éve rendelgetek Kínából, nekem eddig semmit nem kaptak el, nem tudom USA-val mi a helyzet, most majd meglátjuk:)
De még akkor is jó ár, 22k-ért meg kimondottan az:)

[ Szerkesztve ]

(#72491) milkabrams válasza Sefter (#72482) üzenetére


milkabrams
őstag

Nekem egy 5 ezer forintos fülessel és alaplapival jött le, hogy a flac jobban szól mint egy 320-as mp3, és egyik sem volt rossz minőségű. Nyilván ha sz@r a felvétel, akkor hiába a flac.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#72492) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

milyen fülhallgatók vannak amik teljesítik a következő szempontokat:
- 20k alatt van az ára
- tartós kialakítása van (2-3 év)
- fentihez kapcsolódóan: cserélhető a vezetéke van
- kényelmes a viselése
- és nem utolsó sorban minél tisztább legyen a hangja
- mikrofon, Bluetooth, stb nem szükségesek
- könnyű a beszerezhetősége (media markt, edigital, ... stb. vidéken venném meg, szóval nem pesti üzletben gondolkodok)
- a téma összefoglaló többi szempontja most nem érdekesek (szóval érdekelnek a nyílt, zárt, circumaural, supraaural fülesek is)

[ Szerkesztve ]

(#72493) csƵ válasza emiki6 (#72487) üzenetére


csƵ
őstag

Vagy fáradt vagyok, vagy béna, vagy szar a rendszerem, de ebbe csúnyán belebuktam.

(#72494) Bukk900 válasza csƵ (#72493) üzenetére


Bukk900
őstag

Nem vagy egyedül én háromszor bejelöltem a 128kbps-t... Fogjuk fel úgy, hogy nem válogatós a rendszerünk... :DDD

(#72495) csƵ válasza Bukk900 (#72494) üzenetére


csƵ
őstag

Én meg évek óta agyba-főbe gyűjtöm a kedvenc zenéimet flac formátumban, de lehet az lesz, hogy átkonvertálom őket 320kbps-re, mert full felesleges...

(#72496) Bukk900 válasza csƵ (#72495) üzenetére


Bukk900
őstag

Én is jópárszor előfizettem a Tidal hifi-re, majd rájöttem, hogy felesleges, ugyanazt hallom a tarifa csomagomban benne lévő Deezer premiummal...

(#72497) pendre54 válasza Bukk900 (#72494) üzenetére


pendre54
addikt

Én 6-ból 4-et eltaláltam, de ahol hibáztam, ott masszívan a 128 kbps jelöltem be a jónak. ;]
Egyébként mivel pont tegnap raktam be a láncomba, egy Oehlbach XXL MasterClock-ot [link], ma tesztelés gyanánt, többek között konvertálgattam át számokat különböző formátumba, hogy mi a szitu, ezzel a kis progival. [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#72498) Ixion77 válasza Bukk900 (#72494) üzenetére


Ixion77
őstag

Kipróbáltam én is. Szerintem a minták rendre:
1.: Egy masszívan torzított elektronikus zene, azon semmit se lehet meghallani, random lehet bökni.
2.: Ezen simán kibökhető a WAV, a háttér részletességéből, lágyságából
3.: Ez is nagyon elektronikus, de mégis kitalálható a WAV, a háttérhangszerekre figyelve
4.: Itt én nagyon dilemmáztam a WAV és a 320K közt. A 128 simán kiejthető
5.: Megint a lágyság, természetesség alapon kibökhető a WAV, de a 320k nagyon közel van hozzá.
6.: Itt is eltaláltam a WAV-ot, a 320k picit fátyolosabb. De kétségtelenül nagyon közel volt.

Mindazonáltal nagyon más belehallgatni 3 mp-re valamibe és kapásból bökni, mint hónapokon keresztül ismétlődően hallgatni a kedvenc zenéidet. Utóbbi esetben sokkal könnyebben észreveszel apró változásokat is.
Én ezért nem is járok már boltokba se hallgatózni. Fél óra alatt két tök különböző fejhallgató közt is alig tudok különbséget tenni. Otthon, több hét alatt meg akár még két fejhallgatókábel közt is észrevehetem a nüansznyi eltérést.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72499) emiki6 válasza Ixion77 (#72498) üzenetére


emiki6
veterán

Ha baj, hogy nem saját a zene, akkor saját flacból konvertáld le és csinálj ABX-et (foobarba van olyan modul).

csƵ: Én mikor a magam által konvertáltak esetén nem tudtam megmondani, hogy a flac e a jobb, de még egyértelműen megkülönböztetni se, akkor kezdtem el helyet spórolni. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72500) Ixion77 válasza emiki6 (#72499) üzenetére


Ixion77
őstag

Bocsi ha elszomorítalak, de eszem ágában sincs ilyennel szivatni magam a mai háttérhordozó-árak mellett. Sőt, inkább az ellenkező irányba haladok: flac-okon túl a kedvencekből már gyűjtögetem a HD 24bit/96KHz változatokat is. Azok 1 Gb körül vannak albumonként. Na és? 21eFt egy 3000GB-os hdd... Tehát 7 (hét!) Ft egy album tárolási költsége maxos minőségben. De még ha SSD-n tárolom, akkor is csak 50Ft. Hol van az az album árához képest?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.