Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok,

Fejhallgató vásárlása előtt állok és tanácsokat szeretnék kérni itt is, hogy merre induljak el.
Jelenleg ami fix, az egy Audiolab Q-DAC. Erről hajtanám meg a fülest, a forrás jellemzően Tidal, abból aztán ami van masterben az, ami nincs, az meg CD minőség.

Volt egy Sennheiser hd280pro-m, annak a hangja tetszett, de nagyon kényelmetlen volt, ezért inkább circumaural kellene mindenképpen.

jelenleg egy AKG 242HD-m van, de az se nem kényelmes, a hangja sem tetszik.

Hogy nyitott vagy zárt, fene se tudja. A Senn. zárt volt.
Ami fontos, hogy nem stúdió füles kell, nem analizálni akarok, csak zenét hallgatni jó minőségben. Ja, igen. Nem szeretem a túl lineáris, basszus nélküli fejhallgatókat. Legyen basszusa. Legyen benne dög, de szépen is szóljon. Most, hogy nyitott vagy zárt, édes mind1. A hangminőség a lényeg.

Az ár kb 100e. lehet használt is, (persze csak makulátlan.)

Ami szimpatikus az az ATH-MSR7SE és a Sony MDR-Z7 a leírások alapján, de mivel az ország szélén lakom, mindentől messze, a meghallgatás elég nehézkes, ezért is kérem a segítségeket, hogy ezekkel az igényekkel, merre induljak el kb. Tényleg ami fontos, ne legyen basszus hiányos.

A zene amiket hallgatok: jazz, rock általában.
(Ja, természetesen semmiféle vezeték nélküli szarság nem kell......)

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#72102) stemplar07 válasza HUNNIA1920 (#71840) üzenetére


stemplar07
őstag

:D c,, verzió ,, vegyél egy V30-at +egy Xduoo-t :D

(#72103) HUNNIA1920 válasza stemplar07 (#72102) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet hülye vagyok, de úgy néz ki visszatérek a "gyökerekhez". Nem vagyok biztos benne, hogy érdemes egy kisebb vagyont költenem a HE400i kiszolgálásra, ezért megint veszek egy Beyerdynamic DT990 Pro fejest. Arról a fejesről pozitív élményeim maradtak, ráadásul "olcsó" is, legalábbis a HE400i-hez képest. Pont anno azért adtam el, mert megvettem a HE400S-t. Sajnos összevetni nem tudtam őket, mert mire megjött a HE400S, addigra pont elvitték a DT990-est. :D
Azt tudom, hogy bár 250Ohm-os a DT990, de viszonylag jól elboldogult vele egy DAP vagy telefon is. Érzékenysége pont a HE400S és a HE400i között van félúton. Most legalább össze tudom hasonlítani őket egymás mellet is. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#72104) emiki6 válasza HUNNIA1920 (#72103) üzenetére


emiki6
veterán

Eléggé más a 2 fejes... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72105) Zoliee válasza RoryBreaker (#72101) üzenetére


Zoliee
senior tag

"Ami szimpatikus az az ATH-MSR7SE és a Sony MDR-Z7 a leírások alapján..."
Z7-em volt, na annál nem lesz basszus hiányod. :) Persze ízlések és pofonok, de számomra/fülemre gyilkos volt a bass mennyisége.

(#72106) ferzoli


ferzoli
Ármester

Angol, német amazonon -20% a warehouse deal cuccokra nov. 26-ig, érdemes böngészni a fejeseket.

(#72107) p76 válasza Zoliee (#72105) üzenetére


p76
senior tag

Az ATH-MSR7SE meg magasban jeleskedik inkább.

(#72108) #56474624


#56474624
törölt tag

No zeneileg most állt nekem úgy össze a vintage DT440, mint tavaly év végén, idén év elején a vintage DT990. Az a Presenterrel és a Prodigy HD2-vel valami hihetetlen szinergiában volt. Aztán ahogy fejlődött a lánc többi tagja, ez kicsit visszább esett, hiába lett technikailag jobb. A DT440 viszont sosem volt az a magába szippantós (mondjuk már eleve jobb felbontású láncba érkezett), nem állt össze annyira a zene, mostanáig. Mióta a fapados foobar helyett a még fapadosabb, de etalonnak számító Stealth Audio Playert használom, ugyanolyan magába szippantós lett ez is, mint a vintage 990 volt kezdetben, hallgattatja magát (persze nem csak harmonikusabb, technikailag is jobb ezzel a lejátszóval). Fene sem gondolta, hogy ennyin is múlhat. :)

[ Szerkesztve ]

(#72109) Bodz válasza ferzoli (#72106) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ezt valaki begyűjthetné. 117 euró a vége. Vagy ezt. 210 font.

[ Szerkesztve ]

(#72110) emiki6 válasza Bodz (#72109) üzenetére


emiki6
veterán

:O hitelt kéne felvegyek fejhallgatóra... xd

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72111) gianni85 válasza Bodz (#72109) üzenetére


gianni85
veterán

ezt már el is fogyott XD

[ Szerkesztve ]

(#72112) gianni85 válasza Bodz (#72109) üzenetére


gianni85
veterán

egyébként lehet valahogy külön a warehouse deals-es cuccokra szűrni/keresni, vagy az egyes termékekre keresel, és látod, hogy van éppen belőle használt?

(#72113) stemplar07 válasza HUNNIA1920 (#72103) üzenetére


stemplar07
őstag

Látod , ezért kezdtem ,,építkezni,, csak olyan fejest veszek ezután, ami balanced módban is kábelezhető, a mostani 3 (HD660S/650/Sony MDR-1AM2 ) mindegyike balanced kábeles, és bárki bármit mond, számomra szebben szólnak így ..és a Q5 70mW-ja mindegyiket simán kiszolgálja, bőséges erőtartalékkal még DSD-vel is .
((kabáthoz a gombot ..különben egy rakat pénz kimegy , és össze vissza vásárol az ember..))

(#72114) MPeter87 válasza Bodz (#72109) üzenetére


MPeter87
őstag

Ez a D1200 milyen lehet a 1540 karakterehez kepest?

(#72115) s4tch válasza gianni85 (#72112) üzenetére


s4tch
veterán

Van dedikált oldal az újracsomagolt termékeknek, pl. uk, de, fr, stb.

(#72116) gianni85 válasza s4tch (#72115) üzenetére


gianni85
veterán

köszi, az Istenért se találtam volna meg magamtól :D
Mondjuk google-t nem hívtam segítségül, csak az amazonon pötyögtem, mindhiába...

[ Szerkesztve ]

(#72117) Bodz válasza gianni85 (#72116) üzenetére


Bodz
nagyúr

A keresőmező mellett kiválasztod kategóriának az Amazon Warehouse Deals-t, belekattintasz a mezőbe, aztán enter... :DDD Francián amazon offres reconditionnées, spanyolon productos reacondicionados.

(#72114) MPeter87: Nem tudom, nem hallottam. fericske a helyi D1200 képviselet, majd ő...

[ Szerkesztve ]

(#72118) Bodz


Bodz
nagyúr

R70X. 195 euró a vége. Nem pénz érte.

[ Szerkesztve ]

(#72119) ferzoli válasza Bodz (#72109) üzenetére


ferzoli
Ármester

A1000Z behúzva. :) R70x is jó deal.

[ Szerkesztve ]

(#72120) Bodz válasza ferzoli (#72119) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az én emberem. Ráéreztél amúgy, rHead társaságában igen kellemes hangot kapsz majd tőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#72121) ferzoli válasza Bodz (#72120) üzenetére


ferzoli
Ármester

Kedvelem az Audio-Technica fejeseket, kiváncsi vagyok milyen lesz az SRH1540-hez képest, ami egyébként viselési komfortban kb az egekbe emelte a lécet...

(#72122) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! (Fórum béli előzményeimért elnézést kérve) Kérdezném, hogy mely boltokat/üzeleteket/webshopokat érdemes követni blackfiday idejére? (Topiktémában érdekeltekre gondolok persze!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#72123) niof


niof
addikt

Ehhh... Megvan, hogy milyen új fejhallgatós dolgot kell vennem hamarosan. Most vettem észre, hogy 2-2,5 év intenzív használat után a HD 25 párnái elkezdtek foszlani. Asszem hamarosan körülnézek a CustomCans-nél!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72124) emiki6 válasza Bodz (#72109) üzenetére


emiki6
veterán

A 125 eurósnak 117 a vége vagy volt egy olcsóbb?

Szerk1: Amúgy Bodz, szerintem ki kéne próbálnod... ;]

Szerk2: thx

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72125) Bodz válasza ferzoli (#72121) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem nyomja a fejed tetejét? Nekem ez volt a bajom vele. Olyan 40-50 perc után már nagyon zavart.

(#72124) emiki6: A 125 eurósnak 117 a vége.
Fejeseket meghagyom nektek, erre az évre már kiköltekeztem magam. Azért még így utoljára negyed áron csak behúztam egy neo d+ Class S RCA-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#72126) fehér_ember válasza #56474624 (#72088) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak lehet hozzá szerezni gyári párnát.
Kíváncsi leszek majd a hd 660s mit fog mutatni mellette, (számomra).
Nem akartam többé nyitottat, de amikor a hifishown hallgattam, eléggé rendben lévőnek tűnt, főleg nyitott létére. Persze nem ő volt az egyedüli, pl. az ATH-ADX5000 is jó volt ;]
Idővel lehet beszerzek egy dt770-et is, meg talán egy ultrasone signature dxp-t is, habár inkább a hifit kéne pofozgatni; hangdobozokat próbálgatni. Tegnap este is erősen vacilláltam hogy inkább az olcsó audioplan kontrapunktokat vegyem-e vagy az akciós 660s-t (ami azért még így sem volt kevés); sőt annyiért tán egy régi tűrhető álló dobozt is kaphattam volna a használt piacon.

[ Szerkesztve ]

(#72127) Spíler


Spíler
őstag

Marshall Major II - 11900---

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#72128) Dimaj válasza niof (#72123) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Írd meg mire jutottál ,miket láttál ,mennyiért lehet én is beszállok és jöhet dupla adag akkor.

(#72129) fericske válasza MPeter87 (#72114) üzenetére


fericske
addikt

Emlékezetből, pár éve volt meg az 1540, már nem emlékszem mi volt alatta.
Így akkor.
Hasonlóan meleg karakterű mint az 1540, csak harapósabb, jobban jelenlévő, testes közepekkel. Nem V, mint az 1540. Kevésbé takar be a mélyeivel, amik textúrázottabbak és gyorsabbak talán. Magasoknál talán kevésbé részletes a d1200. Térérzetben forma-forma lehetnek.

(#72130) YceBear válasza Bodz (#72125) üzenetére


YceBear
tag

Szia,

Ehez kaphatok 1 linket? Koszonom

(#72131) olymind1 válasza Bodz (#72125) üzenetére


olymind1
senior tag

Van még valahol abból a negyedáras neo d+ Class S RCA -ból? :DD

(#72132) MPeter87 válasza fericske (#72129) üzenetére


MPeter87
őstag

El is fogyott az akcios keszlet..
Koszi az infot. :)

Mas, total off: laptoprol nem tudok uzenetet irni, az ip cim ki lett tiltva, ez hogyan es miert fordulhatott elo? Biztosan nem rosszalkodtam, ill akkor telorol sem menne :D

(#72133) Bodz


Bodz
nagyúr

YceBear & olymind1!
Sajnálom uraim, warehouse deal volt, nincs belőle több.

(#72127) Spíler: Tök jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#72134) Bodz válasza k-dani (#72058) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szintén remek ár, simán megér ennyit. Nem egy agresszív hangú fejes, ilyet ne várj tőle, de egy próbát feltétlen megér, max visszaküldöd.

(#72135) ferzoli válasza Bodz (#72125) üzenetére


ferzoli
Ármester

Nekem nem nyomja egyáltalán, épphogy csak érinti a fejem búbját. :)
Azt a negyedáras neo d+ RCA-t hol lehet kifogni? :D
szerk. látom, az is warehouse volt

[ Szerkesztve ]

(#72137) Quelrin


Quelrin
csendes tag

Sziasztok,

Kedvesemnek szeretnék vásárolni egy fejhallgatót max 30e forintig.
Leginkább sportoláshoz használná, zajosabb környezetben ezért én egy zártra gondoltam.
Zenéből főleg elektronikust hallgat (techno, house, acid, stb), telefonról.

Van valakinek tapasztalat, hogy milyen mozogni egy Magnat LZR 580S-vel? Esetleg van ennél jobb választás az említett sávba?

Köszönöm! :R

(#72138) niof válasza Dimaj (#72128) üzenetére


niof
addikt

Igazából biztos, hogy ez lesz, amit rendelek. Eredetileg is ezt szerettem volna, csak "elnézték" a rendelést, és a sima Yaxi red párnát küldték helyette. De rendesek voltak, fele pénzt vissza is utalták, pedig nem volt akkora különbözet.

Annak, hogy együtt rendeljünk, nem tudom mennyi értelme van. Én Kaposvár mellett lakom, hacsak nem te is a közelben, a továbbpostázás egyikőnknek sem érné meg... Szerintem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72139) Dorien válasza Quelrin (#72137) üzenetére


Dorien
veterán

Ez a Magnat a jelenlegi 10k-s árán best buy lehet. Esetleg Pioneer SE-MS5T

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72140) peter100 válasza Bodz (#71951) üzenetére


peter100
csendes tag

HD 58X kerek egy hét alatt jött meg. Ezek szerint szerencsés vagyok :K

A Massdrop oldalán gyártói garancia szerepel. Tudja valaki, hogy kell-e valahol regisztrálni, mert nem nagyon kaptam semmit hozzá :F

[ Szerkesztve ]

(#72141) Ixion77


Ixion77
őstag

Audeze Black Friday akciók
LCD2 Classic: $549
iSINE10: $159
iSINE20: $279
SINE On-Ear: $249
EL-8 Titanium: $329

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72142) pendre54 válasza Ixion77 (#72141) üzenetére


pendre54
addikt

A lap alján viszont van egy ilyen bejegyzés: "This sale is valid within the USA ONLY."

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#72143) Rebbel


Rebbel
csendes tag

Sziasztok,
végleg tönkrement az évekkel ezelőtt (1-2 ezer forintért :K :B ) vásárolt TDK MP-100 fejesem, és most siratom. Próbálom megtalálni az utódját, de eddig nem sok sikerem volt a műszaki boltokban, mert értékelhetetlen, minőségnek nem nevezhető zajt produkáltak. :W :W

Szóval kérném a véleményeteket, mivel pótolhatnám őt? A Lenovo ideapad 100 15ibd laptopomon szoktam zenét hallgatni, filmezni. Nem hordozgatom. Zenében a metalcore-t simán felváltja a kortárs klasszikus Max Richter vagy Kai Engel is, szóval elég sokoldalú hangzást kéne neki produkálnia, ha jobb mint az előző az se baj. :)) 5 000 forintot költenék erre, elvárom cserébe, hogy évekig ne kelljen ezzel bajlódnom megint és minél hamarabb kellene hozzájutnom, szóval netes rendelés is csak személyes átvétellel (Budapest). Na jó, felmehet 7k-ig is, de akkor már tényleg legyen tartós és jó.
Köszi!!

(#72144) Ixion77 válasza pendre54 (#72142) üzenetére


Ixion77
őstag

Az simán kikerülhető Viabox, MyUS, ShipiTo, Comgateway, stb. használatával.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#72145) fericske válasza Rebbel (#72143) üzenetére


fericske
addikt

Olcsó valahol a Maxell retro dj. Keress rá.

(#72146) ASDGamer


ASDGamer
tag

Sziasztok! Nem szereték hülye kérdést feltenni, de mégis fel fogok. :F

Létezik közöttünk olyan ember aki Invotone HD2000-ről váltott Audio-Technica ATH-M40X-re? Érdekelne mekkora különbséget tapasztalt.
Az AT-re tervezek váltani az Invotone-ról, szerintetek megéri?
Audioquest Dragonfly Black DAC-el barátkoztatnám. :))
Köszönöm előre is a választ!

(#72147) Dimaj válasza Ixion77 (#72141) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Uhh, lenne ennyi pénzem LCD2 Classic: $549 ezt már venném is. Best buy

(#72148) Dorien válasza ASDGamer (#72146) üzenetére


Dorien
veterán

Vegyél egy ATH-A550Z-t angol Amazonról. :) Az egy jó cucc.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72149) bajnokpityu válasza Dimaj (#72147) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem azonos áron is he400.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#72150) ASDGamer válasza Dorien (#72148) üzenetére


ASDGamer
tag

Megnéztem, konkrétan egyet találtam átszámítva 30 ezerért, viszont a szállítás csak az Egyesült Királyságban ingyenes, ide nem találom sehol hogy mennyi plusz lenne. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.