Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) -FreaK- válasza Bodz (#72600) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem sikerült, csak kérdeztem előbb, hogy mennyiért mennek használtan :) az lenne az álom fejesem az eddig olvasottak alapján, gondolkozom rajta, hogy eladok mindent (a Z40 is még a szekrényben pihen), kivéve az R2R-11-et, egy kicsit még hozzá dobok és akkor beruháznék egy használt példányba :)

[ Szerkesztve ]

(#72602) Bodz válasza -FreaK- (#72601) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor jelzem, hogy nem megy el mindenről és még skálázódik is. :) Különösebb probléma nem lehet az R2R mellett, persze mindig lehet jobb. Már szinte látom is magam előtt, hogy mit kéne utána kötni...
Amúgy tán 160 körül volt legolcsóbban eBay-en, elég karcos állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#72603) Tulku válasza Bodz (#72600) üzenetére


Tulku
veterán

Hát LCD-X-et ;]

(#72604) Capt.Obvius válasza Bodz (#72600) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Pontosan mire gondoltál? Megfelelő DAC?

(#72605) contaxg válasza -FreaK- (#72599) üzenetére


contaxg
veterán

Valószínűleg a forrás összes hibáját fogod hallani. Ha a forrásod tonálisan rendben van elegendő sávszélességgel (az X-hez mérten), még akár hallgatható is lesz de a fejes tudásának valószínűleg így is a töredékét fogod hallani. Érdekesség: az egyik X tulaj egy pimpelt 150 dolláros kínai csövessel hajtja az X-et, de neki egy milliós DAC a forrás, egy még drágább hálózati lejátszóval.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72606) Bodz válasza Capt.Obvius (#72604) üzenetére


Bodz
nagyúr

DAC és erősítő.

(#72607) Capt.Obvius válasza Bodz (#72606) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Oké akkor ezt elraktározom. Sennh HD 58x.

Használ valaki ilyet? Milyen egyéb lehetőségeim vannak a korábban megnevezett árkategóriában?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak szeretek alaposabb lenni :))

(#72608) AMDFan válasza niof (#72584) üzenetére


AMDFan
addikt

Ezt próbáltad már a kézi EQ-zás helyett? Sonarworks Truefi

(#72609) contaxg válasza Capt.Obvius (#72607) üzenetére


contaxg
veterán

Egy Audio-Technica Japánból? Szénné égetne ezt a Senit. :K :K

Ez most éppen az USA-ból lenne 95 dollár, te jó ég!!
https://www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-AD700X-Audiophile-Open-Air-Headphones/dp/B009S330O8?th=1

Price: $95.59 + $49.58 Shipping & Import Fees Deposit to Hungary

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72610) Capt.Obvius válasza contaxg (#72609) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Szívesen meghallgatok minden véleményt :)

(#72611) Bodz válasza contaxg (#72609) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az AD700X? Ugyan. :)) Ne viccelődjünk kérem szépen! :)

(#72607) Capt.Obvius: Elég sok embernek van már a topikban. :) Ha nyitott kell, komolyan vesszük az igényeid, akkor nem sok választásod van. Akad rendes mélye (persze csak full nyitotthoz képest), tisztán is szól, keretetbe belefér.
Kár hogy most éppen nincs Hifiman HE400S Focuspad A párnával használtan, az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#72612) contaxg válasza Bodz (#72611) üzenetére


contaxg
veterán

Nem tudom.. én minden Senitől kiütéses leszek :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72613) Bodz válasza contaxg (#72612) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem tudom mostanában mennyit, milyeneket hallgattál, de az 58X már nem a régi HD600/650 iskolája, hanem inkább a 660-é. Hogy ez most jó vagy rossz...

(#72614) gianni85 válasza Bodz (#72611) üzenetére


gianni85
veterán

Én most ennél gondolkodtam el egy pillanatra, de gyorsan elhesegettem . Azért berakom, hátha valaki rácsapna egy HE560-ra. Feltéve ha még nem ugrott rá senki...

(#72615) contaxg válasza Bodz (#72613) üzenetére


contaxg
veterán

Járt nálam 660, egy borzalom. A gazdája 10 perc és két másik ott lévő fejesen után csak annyit mondott, "hogy most mit csinálja,már megvettem". Nehéz dolgok ezek..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72616) Tulku válasza contaxg (#72615) üzenetére


Tulku
veterán

Mit csináljon, mit csináljon...adja el....

Vegyen jobbat...nem ezért vagyunk itt? :)

(#72617) Capt.Obvius válasza Bodz (#72611) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Köszi a részletes választ! Mivel én kezdő vagyok ebben a témában, bízok bennetek. A HiFiMAN elég komoly cuccnak néz azért ki. Lehet a következő fejesem már kicsit magaabb kategóriából lesz :))

Most megyek és kérek tanácsot a másik topicban, hogy milyen DAC és erősítő ajánlott hozzá.

BIG LIKE Nektek! :DD

(#72618) emiki6 válasza contaxg (#72609) üzenetére


emiki6
veterán

Azt írta: "Nem baj ha van mély benne." :DDD
Persze, természetesen a topik örök érvényű intelme most is be kell ragyogja az újoncokat: Ki kell próbálni!
Meg kell hallgatni minkettőt. :K

Capt.Obvius: Az igényeid alapján magamat látom és én Hifiman 400S-t vagy 560-at vennék, használtan.. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72619) stemplar07 válasza contaxg (#72615) üzenetére


stemplar07
őstag

Nekem van 660S/650 és valóban más mint a 650 ... figyelembe kell venni, hogy a 650 önmagában egy ,,W,, hangzást ad, a 660S -hez pedig kell az EQ (tetszik ,vagy sem), és az enyhe ,,V,, hangzás, de akkor már helyén lesz a dolog, és ,jobb részletesebb lesz , de sokkal támadóbb ,gyorsabb fejes .
A 650 viszont sokkal nyugodtabb, lassabb ..viszont nem részletez úgy mint a 660S .

[ Szerkesztve ]

(#72620) fehér_ember válasza contaxg (#72615) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én meg azt mondom hogy nagyon fajin hogy egy zárt szerű hangzást kaptam egy nyitott fejestől. Elégedett vagyok vele, már most is, pedig nincs bejáratva. Tere az viszont tényleg elég "ratyi", még jó hogy nálam fejesnél az a fejembem/füleim között létrehozott valami nem szempont/nem érdekel (arra ott a hangfalas rendszeren a rendesen előttem lévő).

[ Szerkesztve ]

(#72621) s4tch válasza gianni85 (#72614) üzenetére


s4tch
veterán

Na ez jó vétel. Ki is keres itt nyitott fejest?

(#72622) Attipatti válasza contaxg (#72615) üzenetére


Attipatti
tag

Az attól is függ, hogy mi volt az a másik két fejes, amihez képest a 660s borzalom volt. :-) Pl hifiman susvara es lcd 4 azokhoz kepest tenyleg retek. :-)

(#72623) niof válasza AMDFan (#72608) üzenetére


niof
addikt

Igen, a próbaverziót telepítettem, de egyelőre nem támogatott az 58X. Ha az lenne, már meg is vettem volna, BF-en akciós volt azt hiszem az is. Ha jól emlékszem a hírlevélre...

De egyébként a szoftverrel még gazdagon vannak bajok, i7-en is 5-10% extra prociterhelést okozott, azért is szedtem le. Próbáltam a stúdiós verziót is, ugyanaz volt vele a probléma. De egyébként nem lenne rossz app!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72624) AMDFan válasza niof (#72623) üzenetére


AMDFan
addikt

Mi a gond a +5-10% prociterheléssel? Azt nem fogod megúszni, mert egy linear phase EQ számolásához azért kell proci vastagon.

(#72625) niof válasza AMDFan (#72624) üzenetére


niof
addikt

Kis optimalizálás szerintem még ráférne. Rendben van, hogy számolni kell, de ha a zenehallgatás mellett megy egy 10-20 lapos böngészés, plusz egyéb programok a háttérben, akkor az én öreg Dell-em ventilátora bizony erősen pörögni kezd, és az már zavaró tud lenni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72626) stemplar07


stemplar07
őstag

:) Már meg ne haragudjon senki,..de.. itt olyan kifejezéseket használtok a Senn 660S-ről, hogy csak pislogok , nem védeni akarom, hisz nekem is a 650 a kedvencem (mert megszoktam..)..de.. ez nem ,,ratyi,, meg ,,sz..r,, hanem egyszerűen más :) , mint a 600/650 stb.. , és kb. akkora a különbség a 660s és a 650 között, mint egy 600/650 között . Ettől még egyik sem xar,vagy ratyi.. egy HD800-asra mit mondanátok ? :D ezek után el sem tudom képzelni .. na az még messzebb áll egy HD650-től ..
Miért kéne egyformán hangzania minden fejhallgatónak ? Ez egy új fejlesztés, aminek megvan az erősítési/hangolási igénye . Akinek nem tetszik és nem illeszkedik a saját ,,hifi,, láncolatába, vagy ,,eretnekségnek tartja az EQ-t..az eladja.. Az is merő badarság , hogy bár csak 150 ohm ezt majd egy mobil telefon kiszolgálja ..(max hangerőben ) Ahhoz, hogy megfelelő dinamikával ,nagy térrel szóljon, kell az erő ennek is .. mellesleg azt a 4,4-es kábelt sem véletlenül adták hozzá ....

(#72627) bot1978 válasza stemplar07 (#72619) üzenetére


bot1978
senior tag

650 helyett miért nem M1060C, ami teljesen zárt? Azzal mi volt a gondod? Vagy csak kimaradt a szórásból?

(#72628) emiki6 válasza bot1978 (#72627) üzenetére


emiki6
veterán

Külföldi fórumokon nagyon savazták a monoprice reverse engineeringes LCD2-jét és annak zárt változatát, veszélyes játék venni egyet, mert ha tényleg nem jó, nem lesz könnyű itthon eladni. :N

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72629) stemplar07 válasza bot1978 (#72627) üzenetére


stemplar07
őstag

:) kimaradt, nem ismerem, de látom, jó lehet .. egy Amiront szeretnék már kipróbálni , (ha már planár )
(az összes senn 6/7/8 HD-t kipróbáltam már, kivéve a 800s/820-at )

[ Szerkesztve ]

(#72630) niof válasza AMDFan (#72624) üzenetére


niof
addikt

Ja! Meg volt még egy gond a TrueFi-vel (a stúdióssal ez nem jelentkezett), hogy kis idő elteltével random pattogások keveredtek a zenébe. Próbáltam a process-t más fizikai magra irányítani, meg prioritást állítottam, de nem oldotta meg.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72631) margithid válasza contaxg (#72609) üzenetére


margithid
veterán

Azért ez minden csak nem jó ár, persze az itthonihoz képest az.
Nekem 75$-ba fájt, plusz ugye a vám, áfa, de ez nem biztos rájön.
Azért az AD1000X biztos durva lehet a 700X-hez képest, árban legalábbis nagy az ugrás.

(#72632) Attipatti válasza emiki6 (#72628) üzenetére


Attipatti
tag

Nekem egy M1060 v2 nyitottam van. Előtte HD 580, HD6xx, HE-400i volt. Szerintem mindegyiket lemossa térben, részletességben, dinamikában, bár valóban nem való mindenkinek. Ez gyakorlatilag egy modder füles mint a fostex tr50. Gyári állapotban valóban egy kiemelése ami hosszú távon idegesítő. De érzed hogy ott lakik benne a csoda csak valahogy ki kell hozni belőle. A thingiversen van egy jópár nyomtatható alkatrész amikkel teljesen megváltozik a hangja pl fazor. Jól reagál a módosításokra, olyanná lehet formálni, ami a tulajnak tetszik.

(#72633) AMDFan válasza niof (#72630) üzenetére


AMDFan
addikt

Az valószínűleg azért van, mert nem volt elég headroom hagyva a kiemeléseknek.
Van egy "Lower volume to avoid clipping" opció a beállításokban. Azt bekapcsoltad?

A stúdió verzió alapból felajánlja ezt, nem értem, hogy a fejhallgatós miért nem.

[ Szerkesztve ]

(#72634) fehér_ember válasza stemplar07 (#72626) üzenetére


fehér_ember
addikt

A hangja jó, nekem az számít + plüss, kényelmes, szellős (bár melegebb időjárás mellett majd jobban kiderül).
A "ratyi"-t a soundstage-ről mondtam. De persze lehet minden csak viszonyítás kérdése, illetve más dolgok is szerepet játszhatnak, és mint említettem még nincs bejáratva se a füles se a kábele.

(#72635) Capt.Obvius válasza emiki6 (#72618) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Hát megnéztem a HiFiMAN 400S és 560-at, Nem rossz árcédula. Tudom, hogy ezek még messze állnak a felső kategóriától, de most kezdésnek nem szívesen adnék 250 e jómagyart érte :)

De persze, ha azt mondjátok, hog inkább spóroljak a 400S-re, akkor az lesz. De még erősítőt is kell venni meg DAC-ot.

(#72636) fehér_ember válasza stemplar07 (#72626) üzenetére


fehér_ember
addikt

"egy HD800-asra mit mondanátok ?"
Azt nem tudom, de ha a HDVD 800 vagy a HD 820 fele annyiba került volna mint az akciósan 110k-s HD 660 S, akkor is inkább ez utóbbit vettem volna :P.
Amúgy meg igen, valóban eretnekségnek tartom az EQ-t. És ha valaki kevesli pl. a 660S mélyeit, ott szerintem komoly gondok vannak az ízléssel. Mondom én; aki szintén fontosnak tartja a basszust, minőségre és mennyiségre is.

[ Szerkesztve ]

(#72637) bot1978 válasza emiki6 (#72628) üzenetére


bot1978
senior tag

Ezt egy olyan srác írta róla, aki túl van 1000hsz-en a head-fi-n, szóval nem valószínű, hogy chatbot.

"Wow. the open 1060 with honeycomb back was really good, but still needed a little EQing for me. These....no EQ needed. They're so good. I've only been listening for 30 min, but man...so good. The hype is real. "

Inkább az lepett meg, hogy a hozzászólás 9 éves. Régóta lehet ilyet venni. Azért ennyi idő alatt sok minden kiderül és nem köpködik. Ezért gondoltam, hogy kipróbálta.

(#72638) contaxg válasza Capt.Obvius (#72635) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem a HM 560-t felejtsd el, ha a 400S fölé tekintgetsz vegyél inkább Sundarát. Nem véletlen, hogy annyiért van 560 a Head-fi-n. A piac beárazta ennyire valamiért. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#72639) Attipatti válasza contaxg (#72638) üzenetére


Attipatti
tag

Ezeknek hifimaneknek az a baja, hogy nem megy le igazán mélyre. Hogy a fenében van hogy egy ~8 centis membránbol nem tudnak kihozni 25-30 hz-et lineárisan? Azt mondják hogy a 4xx-es szériához hasonlóan a sundara is elvérzik. A régi HE-500 ról mondják hogy jó. Nem is nagyon adja el senki.

(#72640) Capt.Obvius válasza Attipatti (#72639) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Én meg közben nagyon sasolok, hátha tanulok :)

Bár még mindig nem tudtam eldönteni ilyen fülesem legyen :DD Mindenesetre érdekes a téma.

(#72641) stemplar07 válasza fehér_ember (#72636) üzenetére


stemplar07
őstag

Ezzel nem értek egyet, van 650-ed ? Nekem van,.. és talán ezért van igényem a több basszusra ...nem törvényszerű ,hogy az mindenkinek így tetszik ,
..,,komolyan ,,túlzóak a véleményeid .. ettől még senki sem ízlésficamos ..
Ízlés, szaglás ,látás, hallás stb.. ezek mind mind szubjektív érzékelések ...

[ Szerkesztve ]

(#72642) niof válasza AMDFan (#72633) üzenetére


niof
addikt

Persze, hogy be. Nem clippelt. Halk részeknél is csinálta.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#72643) emiki6 válasza Capt.Obvius (#72635) üzenetére


emiki6
veterán

400S-t én 75-ért vettem itthon használtan, gianni meg feljebb linkelt egy 560 V2-t 220 fontért + posta. 250-ért már LCD2 féleségeket kapsz... Használtan. :)
Fejhallgatót újonnan venni luxus. Legalább is szerintem. :) Főleg, hogy amit veszel az is használt lesz pár napon belül. :DD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72644) fehér_ember válasza stemplar07 (#72641) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet hogy túlzók, de semmivel sem rosszabb, mint amikor valaki elkezd isteníteni (tudom, ne te voltál) egy fejest hogy milyen jó moddolva meg eq-val. Az átlag user nem úgy hallgatja meg, ezért aztán kialakul valamilyen tetsző vagy nem tetsző véleménye róluk.
"Mindenes" fejesnek számomra ez, a már említett kettőnél egyértelműen jobb. Persze tudom hogy milyen az átviteli görbéje a HD 660 S-nek , féltem is kicsit, hogy majd keveslem a mélyeket. De a lényeg, hogy többféle műfajt meghallgatva sincs hiányérzetem, valószinűleg azért mert amit tud azt viszont nagyon jól tudja.
Nem, HD 650-et nem hallottam, arról nem is szóltam egy szót sem. HD 600 viszont nem volt bejövős.

Majd idővel összehasonlítom a két jelenlegi fejesemet, de hagyok még időt az újoncnak.

(#72645) Capt.Obvius válasza emiki6 (#72643) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Igen láttam az 560 linket, és meg is néztem. Még gondolkozom rajta. Úgy is most hétvégén repülük Londonba :)

Amúgy massdroppon most van Sennh HD6xx. Az is jó?

(#72646) emiki6 válasza Capt.Obvius (#72645) üzenetére


emiki6
veterán

:K ugyanaz, mimt a HD650, csak olcsóbb anyagokból és kínában rakják össze. Ha jól tudom.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72647) stemplar07 válasza fehér_ember (#72644) üzenetére


stemplar07
őstag

.. és pont .. :)

(#72648) gianni85 válasza emiki6 (#72646) üzenetére


gianni85
veterán

ááá, az is Made in Ireland... legalábbis ezt írja a Massdorip :D

[ Szerkesztve ]

(#72649) emiki6 válasza gianni85 (#72648) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor nem tudom. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#72650) stemplar07 válasza gianni85 (#72648) üzenetére


stemplar07
őstag

:) az Ireland , de ez lehet változik hamarosan ..brexit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.