Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) Spíler válasza fehér_ember (#71348) üzenetére


Spíler
őstag

Én már nem tudom kire figyeljek,olyan gyorsan írtok,hogy mire én megírom amit akarok addigra már 2-3 bejegyzés van előttem. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71352) emiki6 válasza Spíler (#71351) üzenetére


emiki6
veterán

Én vennék egy 400s-t... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71353) fehér_ember válasza Sinesol (#71349) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én meg nem vagyok hajlandó elhinni, addig amíg nem hallom a saját fülemmel hogy a K551 is, meg a K550MKI meg K550MKII ...stb. is pont ugyanúgy szól mint a K550MKIII.
De ezennel tényleg befejeztem a K550MKIII témát, ha már egyszer mindenki (akinek nem olyanja, vagy nem pont olyanja van) sokkal jobban ismeri mint én (akinek elméletileg olyanja van).

[ Szerkesztve ]

(#71354) Sinesol válasza fehér_ember (#71353) üzenetére


Sinesol
veterán

Én nem hinném, hogy túlságosan nagy különbség lenne ugyanazon fejes különböző fantazianevű kiadásai közt, de hiszek neked. :R

Spíler: Ha valami egzotikus állatot akarsz, akkor esetleg ott van a 1More Triple Driver Over Ear, jó lenne valami vélemény róla, egy ideje piszkálja a fantáziám. :D

[ Szerkesztve ]

(#71355) Spíler válasza emiki6 (#71352) üzenetére


Spíler
őstag

Vegyél. ;] :D

(#71354) Sinesol

Haggggggyálmár,én is nézegetem egy ideje..........és próbálom meggyőzni magam,hogy az 1More nem csinál xar dolgokat........,mármint a fülesekből kiindulva.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71356) emiki6 válasza Spíler (#71355) üzenetére


emiki6
veterán

Mármint a helyedben. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71357) Spíler válasza emiki6 (#71356) üzenetére


Spíler
őstag

Ok,értem. :)
A napokban bizonytalanítottatok el ezzel a párna mizériával.Évekig jó volt az "A" párna,full hangja volt vele a 400S-nek,csak hamar amortizálódott/szakadt.Mostanában meg már azt találtátok ki,hogy nincs olyan jó hangja vele,mert maszatos/terjengős a mélye,jobb a sima párna.Na,most akkor mi van,szegény ember honnan tudja,hogy mit vegyen? :Y

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71358) fericske válasza Spíler (#71357) üzenetére


fericske
addikt

[link]
Vállald be :)
Őt még nem hallottam, de csak jókat olvastam róla mindenfelé.

Egyébként a Denon D1200-at ajánlanám.
Megszólalása a felső ligára hajaz, a markáns, testes közepeivel, meg a textúrázott, nem fárasztó mélyeivel.
Kellemes, nem széles, de inkább mély tere van.
Egyedül a magasaiba tudtam belekötni, de ugyanúgy vagy jobban bele tudok kötni a DT770-880, K550 magasaiba is.

(#71359) Spíler válasza fericske (#71358) üzenetére


Spíler
őstag

Már a SoundMagic HP 200 is erősen érdekelt mert a hangjáról mindenhol szinte csak jót írtak,viszont szeretett repedni/törni,azért maradt ki az életemből.A HP151-el várni kell még kb.1 évet,hogy kiderüljön,hogy viseli a terhelést,mindennapi használatot.A D1200 érdekes lehet,köszönöm. :R
Egyébként a D7200 most egész tűrhető árban van(már akinek). ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71360) fehér_ember


fehér_ember
addikt

De boldog vagyok, írtam meg linkelgettem egy rahedlit, errefel gondolt egyet és kiléptetett a fórumról, újra bejelentkezést kért, de persze minden odalett, kafa.
Nem biztos hogy újra lesz kedvem írni, linkelgetni. Úgyhogy csak a számomra ezidáig teljesen ismeretlen Ultrasone-ról és csak annyit: Hogyha valaki akar hallgatózni, akkor ebből a márkából pl. érdemes lehet a Performance 880-ast is: (1, 2) fülügyre kapni. Nem olcsó de most van 20% kedvezmény. Ami minden bizonnyal erre a kíváló Ultrasone Signature DXP-re (1, 2) is érvényesíthető. De az a legjobb, hogy itt van ez a Ultrasone Pro 580i fejes, ami alig marad el hangzásban a zseniális Signature DXP-től és ráadást baráti áron van (és még a -20%-is).
És még annyi, hogy tényleg nagyon jó fejes a HD660S (nem hittem volna hogy ilyet még mondani fogok egy nyitott fejesről). Persze pl. az Audio Technica ATH-ADX5000 is az, és a DT1990Pro is vállalható :D .
A fotókkal sem vacakolok mostmár: ömlesztett

(#71361) ribizly válasza fehér_ember (#71360) üzenetére


ribizly
veterán

Gyű! Ez nagyon jó lehetett. :O

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71362) fehér_ember válasza ribizly (#71361) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem tudom miért is nem lőttem a telóval több fotót, ahol ezek a Ultrasone-ok voltak, ott volt még rengeteg drágábbnál drágább nem dinamikus fejes is (természetesen azok mind külön fejeserősítőkkel), meg egy csomó hordozható lejátszó. A basys.hu meg egy egész szoba fejhallgatót hozott, amik nem is voltak drágák átlagban, mert tizenegynéhány ezer forintosaktól 40-50 ezerig volt a java.

[ Szerkesztve ]

(#71363) Bodz válasza Spíler (#71326) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vegyél PM2-t! :D Vagy zártból M60X-et, az még úgyse volt senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#71364) kromatika válasza Spíler (#71357) üzenetére


kromatika
veterán

emiki6 kolléga elhozta hozzám a 400S -ét amin sima focus pad volt,és össze hallgattuk az én 400S-m el amin focus pad A volt.Így közvetlen össze tudtuk hallgatni egymás után hogy mi a különbség. Korg dac ds 100-ról,és TEAC HA-P50 ről hallgattuk.Mind kettőnknek az volt a véleménye hogy a sima focus pad-al,részletesebb a hang,és a közepek előrébb kerülnek,főleg az ének nél.Nem is kicsit.igaz kicsit kevesebb lett a tér,és a basszus.A magasak kicsit többek,de nem vészesen.Nekem így jobban be jön klasszikusra.De focus PAD A val is jó.Szerintem csak ízlés kérdése.

(#71365) Bukk900 válasza Bodz (#71363) üzenetére


Bukk900
őstag

Vagy vegyen Mitchell & Johnson GL2 elektrosztatikus fejest, most a massdropon 70$ + 8$ posta [link]

(#71366) Ixion77


Ixion77
őstag

Hifiman HE-560 V2 már csak $250 (+Áfa). (Jól mutatja milyen eszetlenül eltúlzottak az alapárak a 200e+ kategóriában...)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71367) emiki6 válasza Spíler (#71357) üzenetére


emiki6
veterán

Bodz mondta, mi meg ki sem próbáltuk vagy nem is tudtuk, mert mindenki csak az A parnát vette meg mellé, a simát nem. A gyári párnánál nyilván sokkal jobb a FocuspadA, de az azért van, mert a gyári párna hulladék kb.
De mindig kiemeltem, hogy ez ízlés és láncfüggő is. Érdemes venni mindkét párnából és néha cserélgetni, aztán levonni a kövrtkeztetést. Így olyan, mintha 2 fejesed lenne... :D
A szétesése a párnáknak már nem jellemző legalább egy éve.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71368) Sefter válasza Ixion77 (#71366) üzenetére


Sefter
veterán

használtan..van 166$-ért is ugyan ott.

Psn ID: sefter_hun

(#71369) emiki6 válasza Sefter (#71368) üzenetére


emiki6
veterán

Ribizly, we need you. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71370) Bodz válasza Spíler (#71357) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most is jó az A, csak kinek mi tetszik jobban.

(#71358) fericske: Mi baj a D1200 magas tartományával? Sok, kevés, visít, durva?

[ Szerkesztve ]

(#71371) fericske válasza Bodz (#71370) üzenetére


fericske
addikt

Nem bántó, nem sok, nem durva. Ott kicsit összefolynak a dolgok, de nem vészes, csak a közép és mélytartomány részletességétől elmarad, amik viszont bőven jók az árához képest.
Nagyon jó az egész hangkép, semmi kellemetlen nincs benne.
Személy szerint nekem jobban bejön a hangkaraktere mint a nagytestvéreinek.

(#71372) Mamuska válasza Ixion77 (#71366) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez rohadt jó ár. :K
Meghallgatom majd ezt is.

(#71373) fericske válasza Ixion77 (#71366) üzenetére


fericske
addikt

Rendkívüli.
Nem tudtam, hogy van v2. Ráguglizva dobott v3-at is review-vel.
Biztos, hogy official kiadások ezek?
Az első 560-ból nem láttam jelentős áresést.

(#71374) fehér_ember


fehér_ember
addikt

És még annyi, hogy nem kell megijedni az Ultrasone Pro 580i adatlapján olvasottaktól, nem tollja túl a basszust, csak megvan aminek meg kell lennie, így elég jó megtudja mutatni a hangszerek testességét és pl. a basszusgitár hangját. Amúgy meg nagyon hasonlóan jól szól mint a Signature DXP és inkább pont hogy a basszus "ütősségében/pontosságában" marad egy hangyányit alul vele szemben. Szóval inkább annak a tulajdonságait érdemes átolvasni.
Olyan pontos mélyeket én még nem halottam, természetesen hangfalakon sem, mint a DXP tud. Ezenkívül a magasok sincsenek annyira előtérben (mint pl. dt880-nál vagy a k550mk3-nál) de mégis még a magamfajta világosabb hangképet is kedvelő, is rendkívül kellemesnek találja, sőt.
Összességében szerintem egy kiegyenlített fejes, ami mindent tud reprodukálni, ami csak előfordul a zenében. Nem boncolgatóan részletes; úgy mutatott be (számomra is új hangokat pl. Lindsey Stirling - Crystallize számában) hogy az teljes mértékben a zeneszám része tudott maradni. Persze részemről kicsit sajnálatos hogy ez se plüss, mint ahogy általában nem olyanok a fejesek. Amúgy mindhárom elvan mobiltelefonnal is.
Természetesen nem nekem kell hinni, hanem mindenki a saját fülére/ízlésére hagyatkozzon, szóval hallgassa meg pl. az említett 2-őt (vagy 3-at) aki fejes vásárlásán gondolkodik és földrajzilag is viszonylag egyszerűen megteheti.
Chat-en az imént megkérdeztem hogy vásárlás előtt van -e lehetőség meghallgatnia a kinézett fejes(eke)t és hogy üzlet is van-e a honlapon található címen, azaz a Budapest, Fáy utca 20 szám alatt. Azt válaszolták, hogy természetesen van mód meghallgatásra és hogy bár üzlet az nincs, de fel vannak készülve és várnak szeretettel! És ez bizonyára így is van, mivel elég komoly készlettel voltak kint a hifishow-n.

(#71375) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ez meg nem tudom hogy volt-e már: Egy elég jó ár.

(#71376) Bodz válasza fericske (#71371) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aham, akkor már csak Spílert kell rábeszélni. :)

Hivatalos, csak az 560 V2 és 3 Adorama exkluzív.

[ Szerkesztve ]

(#71377) funkmester válasza Bodz (#71376) üzenetére


funkmester
aktív tag

ez mifele oldal az adorama?massdropp is uj volt nekem....

(#71378) Bodz válasza funkmester (#71377) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amerikai. :) Vagy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#71379) Sinesol válasza Bodz (#71378) üzenetére


Sinesol
veterán

Szállítás onnan mennyire problémás?

(#71380) Bodz válasza Sinesol (#71379) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem az. Pl. a HE560, Fedex, 105 dollár. Gyorsan itt lesz, gyorsan levámolják.

[ Szerkesztve ]

(#71381) funkmester válasza Bodz (#71378) üzenetére


funkmester
aktív tag

rendszeresen vannak ezen az oldalon nagyobb akciok, mint massdroppon?

(#71382) Mamuska válasza Bodz (#71380) üzenetére


Mamuska
őstag

105 dollár a szállítás? Az elég sok. Amúgy milyen erősítő+dac kell ehhez a HE560-hoz?

(#71383) fehér_ember válasza Spíler (#71324) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen, megéri!
De most nézem, hogy a Ultrasone Pro 580i-hez is van plüss párna. Szóval ha megveszed 0,8*52490= 41992Ft-ért és nem jár hozzá, akkor is tudsz külön venni.
Én meg nem tudom kiverni a fejemből a DXP-t :D Nagyon jó volt. De persze minden bizonnyal hasonlóan meg lennék elégedve ezzel a sokkal olcsóbb 580i-vel is. Hisz sok zeneszámnál nem is volt semmi feltűnő különbség.
Úgy látom nem csak én voltam nagyon elégedett a hallottakkal, sok mindenben egyetértünk; bár más általam is hallott fejes összehasonlításnál nem mindenben (studio-val való összehasonlításban, nagyjából; amiron home-mal kapcsolatban viszont már nagyon nem :) )

[ Szerkesztve ]

(#71384) Spíler válasza fehér_ember (#71383) üzenetére


Spíler
őstag

"Az Ultrasone PRO 580i a HFI 580-as modellen alapul, és elődjéhez hasonlóan robusztus basszus-reprodukciót biztosít. Az 50 mm-es Mylar membránnal készült fejhallgató ezért tökéletes olyan zenei műfajok élvezetéhez, ahol az erős basszushangok reprodukálása különösen fontos. A klub- és tánctermékektől, az elektronikus zene különböző formáitól a masszív hip-hop ütemekig. A zárt konstrukció biztosítja, a háttérzaj mentes zenei élvezetet."

Köszi az ajánlást,de nem hiszem,hogy ez nekem való lenne.Amíg nem hallom addig nyilván nem tudom,csak sejtem.Nekem nem kell sok basszus,meg a fent szereplő zenei műfajok is igen távol állnak tőlem.

Egyre erősebb a sejtésem,hogy D1200 vagy X2 lesz ebből. ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71385) ribizly válasza emiki6 (#71369) üzenetére


ribizly
veterán

No. Nekem ez jött le:
Gyári plüss: kicsit sovány, de nagyon részletes. Nekem kissé harsány volt.
Focuspad: Nem jött be. Pont annyit veszített a részletességéből, hogy már ne hozzon semmi különlegeset.
Focuspad-A: Így lett teste és igazán tere és így lett ideális a hangja igazán számomra.

Hogy kinek melyik jön be az viszont egyéni preferencia kérdése, hiszen mindenki másra vágyik. Nekem a kellemes, határozott mélyek és a tér volt a meghatározó tényező, hiszen gaming az elsődleges felhasználás. Kromatika anno megkapta hozzá mind a 3 féle párnát (én kettővel vettem majd beszereztem hozzá a -A-t is). ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71386) emiki6 válasza ribizly (#71385) üzenetére


emiki6
veterán

Ezt jó tudni, bár azért írtam, hogy szükség van rád, mert jó lenne, ha megszereznéd azt a 166 dolláros 560-at... :D

Nekem most nagyon bejön a 400s a sima focuspad-del, de lehet ha nem ez az erősítőm lenne, nem ezzel az opával, akkor nem így gondolnám, szerintem kell mindkét párna, hogy ha kell lehessen cserélni, bár ezt már említettem.

Végül arra az elhatározásra jutottam, hogy megtartom a 400S-t, kár lenne eladnom, jobban tetszik, mint amennyit ér.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71387) Bodz válasza Spíler (#71384) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kérdés mennyi neked a sok. X2 azért nem szégyellős, biztos vagyok benne, hogy a D1200 sem.

(#71388) ribizly válasza emiki6 (#71386) üzenetére


ribizly
veterán

Én a Hifiman-t elengedtem. Ez a forna nekem kényelmetlen és így nem opció.:U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71389) fehér_ember válasza Spíler (#71384) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#71374) fehér_ember
"És még annyi, hogy nem kell megijedni az Ultrasone Pro 580i adatlapján olvasottaktól, nem tollja túl a basszust, csak megvan aminek meg kell lennie, így elég jó meg tudja mutatni a hangszerek testességét és pl. a basszusgitár hangját. Amúgy meg nagyon hasonlóan jól szól mint a Signature DXP és inkább pont hogy a basszus "ütősségében/pontosságában" marad egy hangyányit alul vele szemben. Szóval inkább annak a tulajdonságait érdemes átolvasni."
Ja igen, az csak a fiataloknak szóló "csábító" írás/marketing duma. A dxp még erősebb/pontosabb olyan téren, de ott már mégis mást írnak ;)
Nézzük a döntésed jó oldalát, így azért nagyobb a választék számodra.

(#71390) Spíler válasza Bodz (#71387) üzenetére


Spíler
őstag

A DT990 feleslegét áttenném a HD600-ba,pont úgy lenne jó mind a kettő.A DT250-hez pedig csak egy picurka basszus kéne néha,az majdnem jó úgy ahogy van.Így gondolom a számomra kedvező basszus mennyiséget.
A Fiio E10K DAC-ja világos hangú,a SAP8-at én semlegesnek hallom,tehát nem baj,ha kicsit több a mély a fejhallgatóban.Szerintem. :)

(#71364) kromatika, (#71389) fehér_ember :R

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71391) Bodz válasza Spíler (#71390) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De ha 990 feleslegét áttesszük a HD600-ba, akkor kapunk egy mély orientált fejhallgatót. :DDD
Van rá esély, hogy a Focal Spirit Classic is tetszene neked.

[ Szerkesztve ]

(#71392) fericske válasza Spíler (#71390) üzenetére


fericske
addikt

Ki kellene próbálnod őket. D1200 is van már sok üzletben otthon.
Meg a többi is.
Fehér ember is leírta, hogy kipróbálható az Ultrasone.

Bodz
Az ms5t tetszik neki. Szerintem annak fárasztóbb mélyei vannak mint a d1200-nek.

[ Szerkesztve ]

(#71393) Spíler válasza fericske (#71392) üzenetére


Spíler
őstag

Kis kunyhóban világvégén,faluszélén lakom.Itt nincs próbálgatás,csak rendelgetés van. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71394) #01758976 válasza fehér_ember (#71389) üzenetére


#01758976
törölt tag

Empyrean, meg volt?

(#71395) fehér_ember válasza #01758976 (#71394) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem, a meze-re nem emlékszem hogy láttam/felpróbáltam volna.
Igazából azokra voltam elsősorban kíváncsi, amiket vagy már nagyon régen (3-4 éve, amikor még elfuseráltabb ízlésem volt) próbáltam, vagy amikkel nyáron nem találkoztam a fejhallgató plázában, viszont itt ajánlottak szoktak lenni és nekem is szimpatikusnak tűnnek.
És persze még komoly nyitott sennheiser-ekre is vágytam, az av-online-os nagy magasztalások miatt. Meg amiatt ,hogy használt áraikkal már elkezdtem én is elméletben barátkozni (pl. hd700). Viszont itt visszaolvasva már nem volt derűs a kép; úgyhogy meg akartam bizonyosodni.
Az elmúlt években alig volt fejes, most viszont rengeteg volt, örültem hogy meghallgathattam seni hdvd800-at, hd820-at, hd660s-t. Meg a beyer dt770-nek, dt1770-nek, dt1990-nek, amiron-nak, custom studio-nak; illetve pioneer-oknak is, audio technikának.
Persze jó volt felfedezni ezt a számomra teljesen ismeretlen ultrasone márkát is. A nagyon drága, tetszetős planárokba, tetszetős erősítőkkel is belehallgattam; volt amihez kértem hordozható lejátszót is, de azok az árkategóriák soha nem fognak érinteni.
Ugyanakkor hatalmas élmény volt hallani azt az elektromos dobszerkót, fejessel, amikor egy karnyújtásnyira püfölték melletted.
És vr hedszettet is most próbáltam először, a 3d-ben felvett kis zenei előadáson/koncerten becsöppenni az elődaók közé és onnan sasolni az eseményeket; tetszett :) (de azért ez még elég pixeles).

[ Szerkesztve ]

(#71396) Samtya


Samtya
senior tag

Láttátok!?

A káezret a jaufogáson... :K

(#71397) Spíler válasza Samtya (#71396) üzenetére


Spíler
őstag

Ja,tegnap nézegettem.Érdekes szerkentyű. :K

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71398) s4tch válasza Sefter (#71368) üzenetére


s4tch
veterán

Azzal vigyáznék. Van 4 használt, "elfogadható" állapotú. Megnéztem az egyiket, ott azt írják, törött a fejpánt, nem tesztelték, és hiányzik a kábel. Vegyen ilyet, akinek hat anyja van. Újonnan viszont 250-ért ingyen lehet, ha nem csapták agyon az eredeti HE560 karakterét.

(#71399) fehér_ember válasza Samtya (#71396) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem ez semmit nem mond. Ez csak ilyen kívül-belül hangszóróvédő rácsos? :)
Akkoriban valami hasonló fejesem lehetett, a pár éves sony walkman-emhez.
De az is lehet hogy akkor már panasonic fülbeakasztósra cseréltem + a walkmen is csereérett lett egy pana digit rádiósra.

[ Szerkesztve ]

(#71400) #56474624 válasza Samtya (#71396) üzenetére


#56474624
törölt tag

Most már igen. :) Van fent egy K501-es is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.