Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) Dorien válasza MaTpr0F (#72800) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Invotone HD2000, Superlux HD662 EVO, Pioneer SE-MS5T, Magnat LZR580, ATH-M30x

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72802) gianni85 válasza milkabrams (#72799) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem első körben elég ha utánaolvasol. Nekem úgy rémlik, hogy az AQ fejesek populáris hangolásúak, mélykiemeléssel.
Egyébként a Kácsa a hazai importőr. Őket kérdezném először meg.

[ Szerkesztve ]

(#72803) WZP válasza Dorien (#72727) üzenetére


WZP
aktív tag

Köszi. Mindenképpen újat szeretnék... ATH-A550Z szimpatikus, de egy kicsit túl van a fájdalomküszöbömön. 30-40k között nincs valami ami nem esik szét ? Nem vagyok audiofil, SRH440 hangjával is elégedett voltam, csak azt szeretném hogy ne essen szét, cserélhető legyen a kábele.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#72804) s4tch


s4tch
veterán

Aliról vettem egy ilyen kábelt: LEORY Replacement Headphones Cable 3.5mm/6.35mm To 2 X 3.5mm Audio Upgrade Cable For Meze 99 Classics/Focal Elear Headphones

A Denon D7200-hoz kerestem valamit, ami nem olyan, mint a gyári. A gyári vastag, nehéz, és van vagy 3 méter. Ez meg könnyű, vékony, és 1,2m. Csináltattam volna Darvinyával egyet, de mostanában qrvára sűrű a program, alig járok Pesten, így praktikus volt inkább rendelni egy kész kábelt. Bodz ezt javasolta, Z-review-ra hivatkozva. Mondjuk az a csávó néha tök süket, de ~10 dollár nem a világ pénze. :D

Elsőre tragikus volt, hallhatóan torzított vele a D7200, a magasak szőrösek voltak, minősíthetetlen volt. 10+ óra után elkezdett kisimulni, most már egyáltalán nem rossz. A gyári kábel hangját talán nem éri el, mintha kevésbé lenne vele nyitott a hang, és talán picit világosabb is, mint a gyári, de a fejes alapvető tonális jellemzőit legalább nem vágja agyon. Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy egy abx tesztben meg tudnám különböztetni a gyári kábeltől. A hangja tehát valóban rendben van.

A felépítés, anyagminőség lehetne jobb, de ennyi pénzért nem panaszkodom. Csak egy dolog zavar: a kábel az Y elágazásig valami durva szövettel borított, és ez a rész mozgás esetén hallhatóan mikrofóniás. Viszont a 3,5 jack miatt ezt legalább be lehet dugni telefonba (nyilván asztaliról sokkal jobb, de a Meizu Pro 6-tal is simán hallgatható a D7200) vagy notiba.

(#72805) Dorien válasza WZP (#72803) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-M40x

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72806) Tulku válasza s4tch (#72804) üzenetére


Tulku
veterán

Ilyen távokra jó lehet a forza occ-je...bár fejesnél azt is duplán használják...
Nagyon neutrális hang, széles közepekkel, a basszus inkább a visszafogott, mint erőteljes oldalon van, tehát vékony fejesekre felejtsük el, viszont basszus gazdag fejeseket megregulázhat....

Kapható méterben is, ha valaki olcsósítani akar és rendelkezik a megfelelő csatikkal...

(#72807) WZP válasza Dorien (#72805) üzenetére


WZP
aktív tag

Szimpatikus, köszi.

Jól gondolom hogy a shure kábelekkel ez nem kompatibilis ? Vagy van erre valami szabvány ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#72808) bot1978


bot1978
senior tag

Nyertem egy árverést amiben együtt volt X1, hozzá 64GB SD és egy ilyen zsebben hordható litium akksis fejhallgató erősítő.
Én az X1-be 2134-es műveleti erősítőt szoktam tenni, mert piszok jó hangja lesz tőle, nagyságrendekkel jobb. Ebbe a zsebes erősítőbe is majdnem biztos, hogy tudok tenni. Nagyságrendekkel jobb hanga lesz tőle, szóval ha kell valakinek olcsó zseberősítő, ami jól szól szóljon priviben. Majd ilyen január közepe felé tudom adni a posta miatt...
Az X1 nekem erősítőhöz kell FLAC lejátszónak, frontlapi AUX bemenetre, mert perpill a HTPC-ről megy a FLAC HDMI-n át és emiatt zenehallgatáshoz elég sokmindent be kell kapcsolni, nem praktikus. A FIIO meg ennyi pénzből relatíve nagyon ügyesen megoldja a dolgot. Volt már, csak annyira tetszett havernak a modolt hangja, hogy tett egy visszautasíthatatlan ajánlatot. Gondoltam vigye, majd lesz másik. Lett.
Illetve ha január vége körül lesz találkozó BP-n addigra el tudom majd vinni, hogy meghallgassátok. Szerintem páran meg fogtok lepődni mit tud egy X1 ha picit megpiszkálom.
:)

(#72809) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok! Van egy hifiman he560-om, mindig féltve teszem le és rettentően vigyázok rá, de valahogy sikerült a kábelnél fogva lerántani az íróasztalról, hogy tudnám letesztelni hogy sérült e valami benne, illetve tud ezekben ennyitől sérülni valami? Most kicsit bepánikoltam ez miatt, mert eddig soha semmi nem történt vele, elsőre hangban mintha nem változott volna semmi, de azért érdekelne a szakik véleménye is! :U

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#72810) Dorien válasza WZP (#72807) üzenetére


Dorien
veterán

Jól. [link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72811) pendre54 válasza gianni85 (#72802) üzenetére


pendre54
addikt

Fél éve van nálam az "Éjszakai bagoly", és ráadásul jó két hete kényszerből meg csak ez van a fejemen, mert az Amiron Home épp szervizben dekkol, de nem érzem azt, hogy ez a mélykiemelés zavaróan rátelepedne a hangra. Egyébként gyárilag szerelt bőrpárnák mellé adnak pluszba velúr párnákat is, ezzel valamennyire csökkenthető a basszus mennyisége. Én csak a bőr párnákkal használom, és ezzel együtt is, egy piszok kényelmes, meleg hangú, hosszan hallgatható fejes, de ha visszakapom az Amiront, akkor azért továbbra is az lesz a number one. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#72812) mcs válasza Ixion77 (#72782) üzenetére


mcs
veterán

Nem sok, de nem is olvadnak egymásba. :D
Fontos volt, hogy klasszik rockban odategye magát, és nem is vall kudarcot benne. :)

(#72813) bot1978 válasza pendre54 (#72811) üzenetére


bot1978
senior tag

Szimpatikus ez a német egyszerűség. Ebben az Amironban van az új fejlesztésű 45 millis Tesla igaz? Azt olvastam ultra széles a hangszóró, szóval nagyon mélyre lemehet, amit viszont ilyen nyitott kialakítás miatt nem biztos, hogy hallasz. Nem szokta „nyomni” a füled, mintha félig bedugulna néha? Nem tapasztaltál ilyesmit?

(#72814) pendre54 válasza bot1978 (#72813) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, ebben elvileg, meg remélem gyakorlatilag is :D a teslás driver van. Ez a mély mizéria annyira nem érint, mint ahogy írtam az előbb, a bagolynál se, mert alapvetően az olyan zenéket kedvelem, amikre sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy a dörgő basszus, meg a Mariana árok mélység lenne a jellemző rájuk. Én eddig ezt a fülbedugulós jelenséget még nem tapasztaltam, persze ebben esetleg az is közrejátszhat, hogy nem szoktam hangosan zenét hallgatni, az UD-503-as hangerő szabályozója nagyjából a nyolc, és kilenc óra állás között dekkol.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#72815) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Esetleg ha valakit érdekel HD600 jó áron: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#72816) Dorien válasza HUNNIA1920 (#72815) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi szépen! :R Már meg is vettem. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72817) #56474624 válasza Dorien (#72816) üzenetére


#56474624
törölt tag

Alkudtál is róla? :DD Mondjuk már 40k-ért is elég jó vétel, ha minden rendben van vele.

(#72818) komyka


komyka
tag

Üdv! Van esetleg valaki aki próbált már Sony MDR-1A és MDR-1AM2 -t is? Van köztük komolyabb különbség?

(#72819) Dorien válasza #56474624 (#72817) üzenetére


Dorien
veterán

Dehogy, azért annyira pofátlan nem vagyok... :) Nagyon rendes srácnak tűnt a telefonban. Apró hajszálrepedések vannak csak a fejpánt festésén a korból kifolyólag + a fejpántpárnát kell cserélni, de az van egy itthon elfekvőben. Kíváncsi vagyok, hogy az AD900X mellett mit domborít. Az A1000Z-t szerintem nem fogja megszorongatni, de ne legyen igazam. :)

Cserébe pedig nagybetűs ZENE Fábián Julitól (RIP) és a Barabás Lőrinc Eklektric-től:

Barabás Lőrinc Eklektric @ MüpArt 2010.11.04.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72820) stemplar07 válasza komyka (#72818) üzenetére


stemplar07
őstag

:) olvass vissza , van különbség
1, visszavettek a basshead hangzásból,(részletesebb lett a basszus , bármilyen forrásomból lineárban/bitperfektben szól , legyen az egy LG V30 /ES100/FiiO Q5 a legerősebb AMP-al ..)
2,adnak hozzá egy 4,4 pentaconne kábelt, amivel , még egy fokkal szebben zenél , elérhető a 4,4>>2,5 balanced fordító is ha olyan kimenet van csak balancedben .. ha még akciós, a múlt héten még 40 volt ,az igen csak megéri (a kategóriában )

[ Szerkesztve ]

(#72821) Dorien válasza stemplar07 (#72820) üzenetére


Dorien
veterán

Ennek a "bitperfekt" kifejezésnek csak zenelejátszó programnál van értelme. Pl. Foobar2k, JRiver [link]

A fejhallgató már a DAC által átkonvertált és az AMP szekció által erősített analóg jelet kapja. Ha nem használsz EQ-t, akkor azt kell írni.

Jó lehet az MDR-1AM2 40k körül hordozhatónak azok alapján, amiket írnak róla. Az MDR-1A-t pl. szerintem az ATH-A550Z hangban nagyon elveri (kiegyenlítettebb, zeneibb, jobb terű), bár ez utóbbi inkább otthoni fejes.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72822) mcs válasza komyka (#72818) üzenetére


mcs
veterán

Az 1A sokak szerint mélyhangsúlyosabb és igényesebb felépítésű, az 1AM2 pedig kiegyenlítettebb, bár utóbbi is kellően öblös. Vicces, hogy a telefonom sokkal jobban tudja meghajtani az agybadugós fülesek többségénél. :)
40 ezer nem kevés pénz így akciósan sem, de az 1AM2 hangzása ennyiért ajándék. Ég és föld egy átlag huszonezres fejeshez képest. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72823) komyka válasza stemplar07 (#72820) üzenetére


komyka
tag

Igen pont az akció miatt kérdeztem. Meghallgattam és nagyon tetszik a hangja a mm-ban kirakott kábellel is simán spotifyról S7-el is, így akcióban még árban is épp belefér kategória. Gondoltam egy kérdést megér, hogy inkább spóroljak használt régebbivel, vagy legyen ez. De éreztem igazából, hogy ez lesz a vége :) Köszöntem a választ :R

Szerk: mcs, szintén köszi. Eldőlt ez, rendelem befele :)

[ Szerkesztve ]

(#72824) kromatika válasza Dorien (#72819) üzenetére


kromatika
veterán

"AD900X mellett mit domborít" Szerintem kellemes lesz. :K

(#72825) Dorien válasza kromatika (#72824) üzenetére


Dorien
veterán

A HD650 is "kellemes", csak az nekem nem elég. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72826) kromatika válasza Dorien (#72825) üzenetére


kromatika
veterán

Azt én is most adtam el.HD 600 más hang karakter teljesen.

(#72827) Zoliee válasza Dorien (#72821) üzenetére


Zoliee
senior tag

Háát nem mindig. Dac is tud upsampling-ot, illetve pl a Tidal sem bitperfect az android saját usb driverén. Ez nem csak EQ kérdése. Persze lehet vitatkozni, hogy mit/hogyan/vaneértelme, de én is azok táborába tartozom, akik nem szeretnek módosítgatni, natívban nyomom.

[ Szerkesztve ]

(#72828) Ear001 válasza Zoliee (#72827) üzenetére


Ear001
addikt

Ezt most elmagyaráznád? Mi köze az eq-nak, a felkonvertálásnak, a Tidal programnak a bitpontos adatátvitelhez?

(#72829) stemplar07 válasza Dorien (#72821) üzenetére


stemplar07
őstag

:) nem vitatom a PC-s oldalát, Foobar/Jriver stb. ez így igaz ..
off:
De a Droidos lejátszó programoknál belső/vagy külső DACAMP esetén nem elég ,,csak,, az EQ off. hanem , egyrészt az app. HighRes driverét engedélyezni kell (UAPP) még ha csak a V30-at veszem ,akkor is , és külön engedélyezni kell a ,,bitperfect,, módot . Ha ez nem történik meg, a hangzás is más , nem korrekt . És ennek ellenére.. a saját Hres driverrel rendelkező app-ok-nak is más más a hangja . (UAPP,FiiO music,Hiby,Neutron stb stb..)

:) az ATH-A550Z vs Sony MDR-1AM2 hasonlat nem csak a viselés miatt, de hangzásban ..körtéhez a banán ..
de mivel volt 2 évig MSR7-em én inkább ahhoz hasonlítom, annál jobbnak tartom az AM2 -t , sőt ugyancsak volt ATH AD900x- (igaz az nyitott,)de még ahhoz is közel van ...(de ez egyén ízlés / életkor /hallgatott zene függvénye )

[ Szerkesztve ]

(#72830) Zoliee válasza Ear001 (#72828) üzenetére


Zoliee
senior tag

Számomra a "bit perfect" azt jelenti, hogy ha az a felvétel 16bit 44khz, akkor a dac is azt a jelet kapja, és azt alakítja analógra. Minden más eset valami módosítás az én megítélésem szerint.
Dorien vette ide az EQ-t (arra válaszoltam)
Tidal saját lejátszója android usb driverén más megy ki a dac felé, mint az uapp usb driverén.
Aztán lehet keverem a meghatározásoknál a szezont a fazonnal, de... :)

[ Szerkesztve ]

(#72831) stemplar07 válasza Zoliee (#72830) üzenetére


stemplar07
őstag

:) feljebb írtam, mivel én mobil eszközöket használok 80%-ban V30/ES100/FiiO Q5 , ott már más a beállítás mint pc-n ..engedélyezni kell a bitperfect-et ,különben ,,katyvaszt,, hallasz , sőt az UAPP még az MQA-t is tudja kezelni (amennyiben a DAC/AMP is .. V30/Meridian stb) , a Tidal gyári ios/droid playere hiszitek vagy sem nem igazán bitperfect .. az UAPP tidal igen ..

[ Szerkesztve ]

(#72832) p76 válasza stemplar07 (#72829) üzenetére


p76
senior tag

Az UAPP HiRes drivere csak akkor kell ha az okosteló saját audio chip-jét akarod használni jó minőségben mint például a V30-ban levőt.
Ha USB-n keresztül használsz külső DAC-ot ott az USB audio drivert kell használni.
Mindkettőnél van bitperfect beállítási lehetőség.
De javítsatok ki ha tévedek.

Valaki használ Androidon Tidal appot+UAPP-t együtt hogy az UAPP keresztül szóljon USB levő külső DAC? Lehetséges ez?

(#72834) Zoliee válasza p76 (#72832) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ez itt elég off, de én is a tidal app felületét az uapp driverével el bírnám viselni.

(#72835) stemplar07 válasza p76 (#72832) üzenetére


stemplar07
őstag

Igen az első része igaz , pl a V30 -nek van Higres drivere az UAPP-ban . (MQA/DoP)
[link]
de az UAPP bitperfect módot akkor is engedélyezned kell ,mindkettőnél , pl FiiO Q/ UAPP -nál is van ,,direct,, mód, ami nem bitperfect ..
A Tidalt én is az UAPP-on használom a FiiO Q-ön , de ez működik, hisz az előbb írtam is ,hogy a gyári Tidal playernél jobb az UAPP saját USB playere ..(vagy valamit nem értek ? ) :)

(#72836) Ear001 válasza Zoliee (#72830) üzenetére


Ear001
addikt

Aha, de a bitpetfect jelentése nem ez. Ezt akkor használjuk, ha a fogadó eszköz, a DA minden küldött adatcsomagot megkap, nem kell interpolálnia, adatot "kitalálnia." Amiről te beszélsz azoknak mind van rendes neve, mint eqvalizáció, újramintavételezés/upsampling, stb. Kérlek használd ezeket, mert így tök zavaros amiről írsz.

[ Szerkesztve ]

(#72837) Zoliee válasza Ear001 (#72836) üzenetére


Zoliee
senior tag

Oké.

(#72838) gianni85 válasza p76 (#72832) üzenetére


gianni85
veterán

Valaki használ Androidon Tidal appot+UAPP-t együtt hogy az UAPP keresztül szóljon USB levő külső DAC? Lehetséges ez?
Lehetséges, bár offline nem működik. Vagy csak én nem tudtam működésre bírni...ha így van, valaki felvilágosíthatna.
Na meg a kezelőfelület is rosszabb, mint ha a Tidal app-ot használnád, és szvsz még a Tidal app is elmarad pl. a Spotify mögött.
Mondjuk a hangminőség legalább kárpótol :)

(#72839) stemplar07 válasza gianni85 (#72838) üzenetére


stemplar07
őstag

igen így valahogy :)
sajna az UAPP szerzői jogi okokból nem kapta meg az ,,offline,, engedélyt,, a Tidaltól ..igen ,,buta a felülete, de a hangminősége jobb mint a gyári Tidalnak .

(#72840) Tulku válasza Ear001 (#72836) üzenetére


Tulku
veterán

"ha a fogadó eszköz, a DA minden küldött adatcsomagot megkap"

Tehát ez akkor nem függ felbontástól, ha 320 kbit/s mp3 indul, akkor az is érkezzen meg...ha 128-as dsd akkor pedig az..bitről, bitre....tehát nincs egy "energia" minimuma magának a jelentésnek?

(#72841) #56474624 válasza Tulku (#72840) üzenetére


#56474624
törölt tag

MP3-at/FLAC-ot/APE-t (stb.) dekódolja a lejátszás során a számítógép (okostelefon), az tehát biztosan nem érkezik meg a D/A átalakítóhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#72842) Ear001 válasza Tulku (#72840) üzenetére


Ear001
addikt

Nincs. Legyen elég gyors, zajmentes, elégséges a sávszéle, jól földelt, rendes csatlakozós, eléggé bufferelt, rendesen órázott, stb, hogy ne vesszen el bit a továbbításnál, ne a fogadónak kelljen adatot helyreállítani. A formátum mindegy, de a küldő protokoll már mást kíván usb, s/pdif, vagy valami stúdiós szabványnál.

(#72843) v-man válasza #56474624 (#72751) üzenetére


v-man
őstag

Jó tipp volt, valóban csak elírták, az e verzió jött. 😊

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#72844) stemplar07 válasza #56474624 (#72841) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ez egyre tudományosabb lesz :Y

(#72845) margithid


margithid
veterán

Massdropon elég jó kis akció van.
Vajon egy ilyen fejes mit tudhat?

(#72846) daffy1989


daffy1989
tag

Sziasztok!
Egy sennheiser hd485 helyetteset szeretnem megtalalni. Nincsenek nagy igenyeim,sot.. a mostani fules hangja es kialakitasa is tokeletrsen megfelelne,de az ido latszik rajta. Egy sennheiser hd 569 melto utodja lehet szamomra? Altalanos otthoni felhasznalasban gondolom valamelyest azert meg jobb is,mint az altalam nyugdijazni kivant termek. Koszi elore is

(#72847) Dorien válasza margithid (#72845) üzenetére


Dorien
veterán

Próba cseresznye(fa) :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#72848) Gigi01


Gigi01
őstag

Hali!

Kb. 30ezerig milyen fejhallgatót érdemes vásárolni?Zárt,circumaural,otthon játék,zene,pc,de néha erősítő.
A mélyebb,telt hangzást kedvelem.(alaplapom MSI B250M Mortar, erősítőm Pioneer VSX-LX50)

(#72849) Sinesol válasza Gigi01 (#72848) üzenetére


Sinesol
veterán

Creative Aurvana Live, esetleg a Massdropos verziója fából.

Szerintem 40-50k-ig bármely zárt fejessel szemben megállja a helyét, eredetileg annyiba is került egy nevesebb gyártó neve alatt futva, ráadásul meglepően tartós szerkezet, bírja a strapát, a párna is tartós.

[ Szerkesztve ]

(#72850) stemplar07 válasza komyka (#72823) üzenetére


stemplar07
őstag

:D akkor egy ilyet is rendelj hozzá :) [link]
Sony Balanced tuning Kimber Kable Sony MDR-1AM2 :260$ ... vicces egy 160 $-os fejeshez :) Hogy mikkel szeretnének bennünket lehúzni ....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.