Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) niof


niof
addikt

Egy kis off, a hosszú hétvége előtt?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#71502) Spíler válasza niof (#71501) üzenetére


Spíler
őstag

Meg még egy kicsi? :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71503) s4tch válasza Veron (#71500) üzenetére


s4tch
veterán

EarStudio ES100, Astell & Kern XB10.

(#71504) stemplar07 válasza Veron (#71500) üzenetére


stemplar07
őstag

Bár Earstudio ES100-am van, (és elég jó) volt A&K XB10-em (az sem rossz,bár csak AptXHD-t tud) de van itthon is kapható a FiiO BTR3 , 25-ért AK4376A , dac-al, olvass utána, sokat tud és sokan dicsérik . (ugyancsak balanced is van rajta, AAC, SBC, aptX, aptX Low Latency,aptX HD, LDAC, and LHDC +USB DAC/AMP)
[link]

(#71505) BB0401


BB0401
aktív tag

Sziasztok ! Tudtok ajánlani olyan vezetékes/ vezeték nélküli fejhallgatót, amit szemüvegesként is tudnék használni, valamint, hogy ne legyen több ~25.000 Ft-nál. Telefonhoz kéne, buszozás, autózás közben használnám főleg. Tudom, a vetéknélküli kicsit off topic.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#71506) Spíler válasza BB0401 (#71505) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Várd meg a BF-et,már csak 2-3 hét,hátha akciózzák a Pioneer SE MS7BT-ot.Ez vezetékes is.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71507) BB0401 válasza Spíler (#71506) üzenetére


BB0401
aktív tag

Helló !
Néztem azt is, csak nem hiszem, hogy a szemüvegem miatt jó. Egyébként még a House of Marley Positive Vibration 2 Wireless-t néztem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#71508) Spíler válasza BB0401 (#71507) üzenetére


Spíler
őstag

Én is szemüveges vagyok,semmi baj a Pio-val.
Nem tudom hol laksz,de MM-ben is ki tudod próbálni

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71509) BB0401 válasza Spíler (#71508) üzenetére


BB0401
aktív tag

Köszi. Bár úgy tudom, a magyarországi BF csak átverés. Ár szempontjából az általam írt Marley jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#71510) Dorien válasza #56474624 (#71499) üzenetére


Dorien
veterán

Lehetséges. Nekem a DT770 Edition 32 ohm egy nagyon kellemes élmény volt: vágtam -3dB-t a magasain 8kHz körül és kaptam egy tök élvezetes, kényelmes, zárt fejhallgatót, ütős basszussal, enyhe V karakterrel. Ez az EQ viszont tényleg kellett neki, enélkül a K550 Mk2 azért jobb hangot produkált.

BB0401: House of Marley? Hallottál már olyan fejhallgatót? :U
Nálam az a név egyenlő a kommersz fejhallgatózás legmélyebb pöcegödrével... Bob Marley forog a sírjában, hogy milyen ipari hulladékra nyomtatták a nevét.

[ Szerkesztve ]

Wherever you go - go with all your heart.

(#71511) BB0401 válasza Dorien (#71510) üzenetére


BB0401
aktív tag

Hááát... a tesztek és értékelések alapján jó fejhallgató, bár én egyáltalán nem értek hozzá. (Nem tudom mennyire fér meg bele a topikba a vezetéknélküli fülhallgató, abból egy ilyent néztem: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07F7QMYDL/ref=psdcmw_361588011_t3_B07CKY6J3W)

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#71512) Spíler válasza BB0401 (#71511) üzenetére


Spíler
őstag

Fáradj át IDE

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71513) Veron válasza stemplar07 (#71504) üzenetére


Veron
őstag

Köszi.
Ezek azért nem jók, mert kábelen lógnak és pont ettől szabadulnék. Surlódik a kábel a ruhámban, összeszedi a zajt, mivel legtöbbet a BKV-n használom, ezért szempont

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#71514) Bukk900 válasza Veron (#71513) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia, ha ilyen kis vackokra gondolsz, az pénz kidobás szerintem...
Az ajánlott adapter valamelyikét rögzítsd a fejes pántján és egy 10 cm-es kábellel kösd össze.

[ Szerkesztve ]

(#71515) stemplar07 válasza Veron (#71513) üzenetére


stemplar07
őstag

Ok értem, te tudod mire van szükséged ..
de ezek legalább adnak egy alap minőséget , sőt az ES100 még annál is többet , meglepően szól, és vicces, de balancedben nagyon jól megbirkózik még egy HD650-el is :) ps. A FiiO-t ki is tudod próbálni az iJoe-ban .

(#71516) Veron válasza Bukk900 (#71514) üzenetére


Veron
őstag

Igen valami hasonlo kis cuccra gondoltam, de nem tudom van-e ami megeri.
Az ajanlott adaptereket szereljem ra a pantra??? Eleg hazibarkacsnak hangzik elsore.
Ezeken felul valami surlodasmentes kabelre is gondoltam, ha letezik egyaltalan ilyen.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#71517) s4tch


s4tch
veterán

Massdrop x HIFIMAN Edition XX

Még egy hónapig fut a drop, lesz idő gondolkodni rajta.

(#71518) s4tch válasza s4tch (#71517) üzenetére


s4tch
veterán

~220e körül áll meg a matek. Az Edition X V2 itthon ~380e.

(#71519) Ixion77 válasza s4tch (#71517) üzenetére


Ixion77
őstag

Végülis már eltelt talán két hónap is mióta új modellt adtak ki...
Amúgy itt van a SBAF fórum róla. Akik hallótták, azt írják hogy kicsit vékony hangú, de amúgy kellemes. A Hifiman X (380eFt) rokona lehet. A massdropos jelenlegi árfolyamon kb. 220e körül jönne ki.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#71520) Mamuska válasza Ixion77 (#71519) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez jól hangzik. :K De a HE560 is jó ajánlat lehet, ami pár napja volt téma.

(#71521) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus Cerberust headsetet használok általános célokra! A hangvezérlő egy alaplapi Realtek ALC892. Eleinte egy DAC/AMP-n vásárlásán gondolkodtam, de meggyőztek arról, hogy először egy jobb füles kéne. Ok rendben.

A Cerberus után egy letisztultabb részletgazdagabb füles kellene (nem headset), ami picivel kevesebb (tehát nem tolakodó) basszust kínál, de éles közepet és magasat). Ja és a füles legyen zárt.

Ja és a hallgatott zenék 90%-a elektronikus zene. Rave, techno, house, disco, régi italo disco zenék, meg néhány retro pl. Toto - Africa stb...

Sennheiserről sok jót hallottam, abban a márkában gondolkodok de jöhet más is.

A rászánt keret: 50-100e között. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#71522) Carasc0 válasza Carasc0 (#71521) üzenetére


Carasc0
őstag

Visszaolvastam és eléggé meggyőző nekem ez a MEZE 99 Classics. Elektronikus zenére is jó?

emiki6: Igen igazad van. Nagyon jó füles lehet. Meghallgatni aligha tudom Győrben, de szinte ez egy etalon füles. Ha meg esetleg túlkoncetrált benne a mély, sebaj, EQ. És nem vészes az ára sem.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#71523) emiki6 válasza Carasc0 (#71521) üzenetére


emiki6
veterán

A mezét ne vesd el, én először azt próbálnám ki (kérdezd meg a hirdetőt, PPI-t, hogy ki tudod e próbálni nála valami értelmes forrásról).
Ami még jó, az a shure srh840, akg k550, beyerdynamic dt770 pro 80 ohm (bár ott a közepek nincsenek annyira előtérben), ath-m40x, esetleg m50x.
Biztos van más is, de csak ezek jutnak eszembe most.

Szerk: sok fejhallgatót próbáltam, nem mondanám, hogy valamelyik jobb vagy rosszabb volt elektronikus zenével. Persze minden fejhallgatónak vannak gyengéi és erősségei, de nem feltétlen műfajtól függ hogy jól szolnak e.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71524) s4tch válasza Carasc0 (#71522) üzenetére


s4tch
veterán

A Meze mehet elektronikus zenére. Mondjuk az elektronikus zenéknek általában nincs közepe, és hangszerek sincsenek túl nagy számban, szóval arra sok fejes jó, aminek van mélye, de a Meze szerencsére mást is tud. Veheted belőle a Neo verziót is, hasonló karakter, mint a Classic.

Viszont szerintem a forrást vedd meg a fejessel együtt. A Meze jól skálázódik, ahogy teszed alá az egyre jobb forrásokat, úgy emeli a fejes is a szintet. Szerintem telefonról maszatos és közepes, alaplapi hangkártyáról sem lehet nagy durranás. Erősítve jó móka.

(#71525) Carasc0 válasza s4tch (#71524) üzenetére


Carasc0
őstag

Neo és Classics közötti érdemi különbségek?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#71526) fericske


fericske
addikt

Gépzene: [link] :)

(#71527) Spíler válasza fericske (#71526) üzenetére


Spíler
őstag

:C

(#71525) Carasc0

[link]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71528) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Sziasztok! Sajnos valószínűleg a CAL!-t nem lehet megmenteni, így új típus után néznék.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Legtöbbet otthon, de utazásokra is elvinném és szeretném, ha nem törne ketté közben.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- Zenehallgatás, játék és filmnézés.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 20000 Ft, de egy pár ezerrel drágább ajánlatokat is szívesen meghallgatok, ha nagyon megérik.
4.) Új vagy használt?
- Jelenleg sajnos csak új jöhet szóba.
5.) Circumaural vagy supraaural?
- Nem feltétlen fontos, csak szóljon szépen és legyen kényelmes.
6.) Zárt vagy nyitott?
- Inkább nyitott, de ha zárt sem zavar.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- Kiegyensúlyozott, semleges és tiszta hangzást, ami a lehető legtöbb részletet adja vissza. Esetleg enyhén mélyorientált.
8.) Honnan vásárolnál?
- Bárhonnan Budapesten belül.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- HTC U11 vagy gép esetén az alaplapi hangkártya.

Ezekre gondoltam: AKG K92, Samson SR850 / SR950, esetleg AKG K240. ha nagyon megéri. Találtam még Invotone HD2000-t (Takstar), aminek az ára nagyon meglepett. Biztos van annyira jó?

Ezeken kívül bármit szívesen meghallgatok.

A változás bent kezdődik

(#71529) Bukk900 válasza HeadHunter98 (#71528) üzenetére


Bukk900
őstag

AKG K545, minőségi anyagokból, strapabíró, a K550 hordozhatóbb változata kisebb térrel és több méllyel.

(#71530) cájer


cájer
újonc

A debreceni fejhallgatóplázában hallgattam meg három fejhallgatót.
Shure srh440
Audio Technika ATH40x
AKG K550 mk3
Ebben a sorrendben növekednek az építési minőségek, az AKG szintet lép az első kettőhöz képest.
Kényelemben durván veri az első kettőt.
Hangminőség alapján bármelyiket elhoztam volna, de az AKG volt a legtranszparensebb legkényelmesebb, mélyekben nem éreztem kevésnek bár csak tidal ment egy fekete dragonfly-ról.
Most burn in megy p2(opa green), néha bele-bele hallgatok.
Finom ének és jó hangszerhangok jönnek belőle, a basszus nem falbontó, de nem is súlytalan.
40eFt volt az ára, aminek külön örültem.

(#71531) p76 válasza cájer (#71530) üzenetére


p76
senior tag

Hogy szokott a fejhallgató meghallgatás történni? Adnak valami készüléket/zenét is hozzá a boltban? Vagy nekem kell vinni?
Mert ugye az már régen rossz ha valami egyszerű okostelóval hallgatnám hogy mi a különbség az AKG K712 és a HD600 között.
Kipróbálásért meg nem veszek valami szuper minőségű hordozható fejhallgató erősítőt. Arról nem is szólva hogy a fejhallgató erősítő megvételénél a kipróbáláshoz meg kellene egy szuper fejhallgató.
Szóval ez a 22-es csapdája :)

(#71532) cájer válasza p76 (#71531) üzenetére


cájer
újonc

Ők adták az eszközt, mert üres kézzel mentem. Gondolom meg lehet beszélni előre, ha saját cuccot vinnél.
Két-három számot hallgattam, ez alapján hoztam döntést.
Az m40x és az srh440 kényelmetlen volt. Az AKG meg mintha passat-ba ülnél a golf után. Hangra mint írtam bármelyikkel el lehet lenni (szvsz).

(#71533) fehér_ember válasza cájer (#71532) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jót vettél; :K

[ Szerkesztve ]

(#71534) HeadHunter98 válasza Bukk900 (#71529) üzenetére


HeadHunter98
tag

Végül meglett az AKG545 füles, de csak a problémám van vele.

Először bekötöttem az U11-be a gyári átalakítóval, és míg veszteségmentes zenével szépen szól, addig mp3-ba mintha bizonyos frekvenciatartományokat gyengén vagy egyáltalán nem játszana le. Ahogy csökken a bitráta, úgy az élvezhetőség és a hangerő is. YT-n is a beszédet alig hallom, míg máshol egész jó. Játékban is például a motorhang nagyon gyenge, míg az abroncs csikorgása jól hallatszódik.

Mi lehet a gond, kevés az AMP, ami a telefonban vagy a gépben van, vagy csak be kell járatni? Esetleg selejtes darab? Netán ez a fejes csak veszteségmentes zenével szól jól? CAL!-nál nem volt ilyen gondom egyáltalán.

Szerkesztés: Veszteségmentes zenénél is (Poweramp v3 beta 802, Hi-Res) a vokál halk és visszhangos. Ha ez így marad, akkor élvezhetetlen lesz számomra.

[ Szerkesztve ]

A változás bent kezdődik

(#71535) ribizly válasza p76 (#71531) üzenetére


ribizly
veterán

Ezek egyike sem éppen "okosteló" kompatibilis, ráadásul két nagyon eltérő hangot fogsz kapni (térben, mélyekben, kiemelésben). Ha nem hallottál még HD600-at (vagy ahhoz hasonló részletességet és "középkiemelést"), akkor simán lehet hogy behúz. Ráadásul teljesen más forrás is illik hozzájuk.
Én azt javaslom, hogy mindenképpen hallgasd össze őket valami komoly, ottani forrásról is.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71536) #56474624 válasza HeadHunter98 (#71534) üzenetére


#56474624
törölt tag

Elsősorban a túlságosan gyenge forrást (telefon, alaplapi) emelném ki.
Az is lehet, hogy jobb forrásról sem lennél a K545-tel elégedett. Ez egy ilyen kísérletezős műfaj. :)

(#71537) Zoliee válasza #56474624 (#71536) üzenetére


Zoliee
senior tag

Érdekes, számomra még élvezhetően zenél a k550 telóról.
Ránézésre azt gondoltam u.a. a driver van mindkettőben, de a speckók szerint más.

[ Szerkesztve ]

(#71538) gianni85 válasza HeadHunter98 (#71534) üzenetére


gianni85
veterán

Nézd meg, hogy rendesen be van-e dugva a kábel a fejhallgatóba. Ez a halk, visszhangos hang tipikusan olyan hiba amit nem megfelelő csatlakozásnál figyeltem meg.

(#71539) Dorien válasza HeadHunter98 (#71534) üzenetére


Dorien
veterán

Valószínűleg kontakthiba. A jack csatlakozást csekkold először, lehet hogy nincs bedugva rendesen. Ki kéne próbálni több forrásról is. (laptop / mobil / DAP) Lehet, hogy az átalakítót nem komálja.

FLAC / MP3 lényegtelen, 10-ből 9 ember nem tudja megkülönböztetni.

Wherever you go - go with all your heart.

(#71540) HeadHunter98 válasza gianni85 (#71538) üzenetére


HeadHunter98
tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy néz ki, hogy valóban a kábel volt elégtelenül csatlakoztatva, ég és föld a különbség! Most már ilyen gondom sem lesz legközelebb :DDD

A változás bent kezdődik

(#71541) gianni85 válasza HeadHunter98 (#71540) üzenetére


gianni85
veterán

na, akkor én is megnyugodtam :R

(#71542) Bukk900 válasza HeadHunter98 (#71534) üzenetére


Bukk900
őstag

Az U11 audio képességét nem ismerem, ha gyenge a forrás a fejeshez, a K550-nél tapasztaltam, hogy hiányzott a mély tartomány, esetleg halkan szól, ezen segít egy külső hangkártya.
Azt elképzelhetetlennek tartom, hogy egy fejes csak veszteségmentes zenével szól jól, az mp3-nál még hiányzik bizonyos frekvencia tartomány... az tény, hogy vannak rossz minőségű felvételek yt-on, stb. ami egy jobb fejesen jobban észrevehető.
Próbáld ki több forrásról, ha új, akkor a bejárás során kicsit változhat a hangja, ha gyári hibásnak bizonyul, azt beszéld meg az eladóval és vidd vissza.
Látom megoldódott... :)

[ Szerkesztve ]

(#71543) fehér_ember válasza gianni85 (#71538) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért az nem semmi :Y , hogy csak így meg tudjátok mondani, hogy nem dugta tövig a jack-et. :C :R

(#71544) #56474624


#56474624
törölt tag

AKG K401 20 000-ért, viszonylag ritka.

(#71545) #56474624


#56474624
törölt tag

Azért ez a korízlés egy érdekes dolog. A K550 a vintage DT440-hez képest pl. az olyan zenerészleteknél, mint a Roxette - Spending my time eleje, eléggé vékony, magasba húzó (mind az ének, mind a gitár), de egy korabeli tesztben a DT440-et magasban kiemeltnek tartották. Fura ez, ma biztosan nem lenne az, 40 évvel későbbre kiegyenlítettre "szelídült". Vagy a szivacspárnáján változtattak azóta, még akár az is lehet.

(#71546) Rocky975


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
Van egy AKG K72-es fejesem.
Tabletról hallgattam eddig zenét ami egy Huawei M3 lite(Harman-Kardon) volt.
Ezzel jól szólt a fejhallgató,majd vettem egy Galaxy A8-as telefont azzal valami fenomenális volt. Szerintem valami régebbi Wolfson -t rakhattak bele a hangja alapján.
Vissza kellett küldenem térerő hiba miatt majd vettem egy használt Galaxy S8-at.
Ezzel is elég hangos és dinamikus de valahogy nem tetszik hangja.
Ebben Cirrus-logic dac van
Ennyire rossz a telefon hangzása vagy nem passzol hozzá az AKG?
Olvasgattam,gondoltam megpróbálom a beyerdynamic dtx-910-et.
Főleg akusztikus zene és rock zene meg néha pop amit hallgatok.

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#71547) Zoliee válasza #56474624 (#71545) üzenetére


Zoliee
senior tag

Végülis igazad lett, eladtam a dt770-et. Kipróbáltam, szép volt, jó volt, de egyben elég is lett. Első blikkre (mint ahogy írtam is korábban) szórakoztató volt, főleg zúzós zenéket hallgatva. Aztán tényleg elkezdett hiányozni a masszívan jelen nem levő középtartomány.
Egyenlőre zártban, és persze ebben az ársávban egyértelmű győztes a k550, az maradt.

(#71548) emiki6 válasza Zoliee (#71547) üzenetére


emiki6
veterán

De annak meg nem tartós a párnája és még gyári cserepárna sincs hozzá, ellentétben a shure, beyer, sennheiser, stb gyártók fejeseivel)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#71549) Zoliee válasza emiki6 (#71548) üzenetére


Zoliee
senior tag

Az enyém 3 hónapos, ráérek aggódni. :)
Beyerben a 1770-et is próbáltam, nem tetszett.
Senn-ben melyik zártra gondolsz, amit érdemes lenne kipróbálni? Mert én hirtelen nem tudok. (persze shure, vagy pio is érdekel, csak zártban)

[ Szerkesztve ]

(#71550) emiki6 válasza Zoliee (#71549) üzenetére


emiki6
veterán

Nem tudom van e jó zártjuk, shureból az ezres széria zárt modelljei jók, persze nem feltétlen olyanok, amiket keresel, pio zártról még nem hallottam, de utána sem néztem, az audiotechnika zártjai is biztos jók, persze kipróbálni nem nagyon lehet, mert itthon nem gyakori. Azt hiszem a 100 fölötti zárt kategóriánál már a nem annyira mainstream gyártók között kellene nézelődni, fericske biztos tud mondani pár jót, meg gondolom bodz is hallott már ezt-azt, a kérdés csak annyi, hogy mennyi a felső határ... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.