Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) Tin válasza vtomi2 (#64350) üzenetére


Tin
veterán

mire ennyi a kereted? a fejesre és a dac/ampra összesen, vagy a fejesre is 150 és a dac/ampra is 150?

150 euróért kapsz egy normális fejest, pl. dt770pro, vagy a többi márkában is vannak hasonlóan jók, és pont.

vagy, kettébontod, és veszel egy olcsóbb, de okés fejest (pl. kingston hyperx cloud 1, ath m40x), és mellé valami olcsó dacos fejeserősítőt (pl Logilink UA0211).

[ Szerkesztve ]

(#64352) vtomi2 válasza Tin (#64351) üzenetére


vtomi2
őstag

Eredetileg csak fejest terveztem venni, hangkártyának van jelenleg egy Creative SB Recon 3D-m (600Ohm amp) amivel használnám. Viszont hajlandó vagyok elmenni 200€-ig, abba esetleg beleférhet egy "normálisabb" dac/amp is.

(#64353) Tin válasza vtomi2 (#64352) üzenetére


Tin
veterán

ne így csináld. vegyél egy normális fejest 150 euró körül, és utána gyűjtsél egy dac-ampra, ami már kifejezetten ahhoz a fejeshez illik. ez tovább tart, de olcsóbb lesz a vége. semmi értelme hirtelen mindenből bevásárolni.

az a baj ezzel a keretösszeggel, hogy semmiből sem fogsz normálisat venni, és idővel aztán csak cserélgetni fogod a dolgokat. ha a hangra mész rá, akkor csináld egyesével, és kezdd a fejessel, mert az határozza meg, milyen karakterű erősítőt vegyél. ráadásul előbb fogsz ki akciós erősítőt, mint jó fejest, mert azokat nem akciózzák annyira.

[ Szerkesztve ]

(#64354) zsocy válasza vtomi2 (#64352) üzenetére


zsocy
őstag

+1 Tin-nek, plusz az a Creative Recon 3d már nem az alaplapi kategória, elleszel vele egy ideig az biztos.
Ha rákapsz a dologra akkor megveszed amit meg kell, addig is gyűjthetsz, de simán lehet hogy elég lesz neked egy jobb fejes és a Creative hangkari.

Szerintem egy DT990/770 pro-t meghajtana az is. Kihajtani nem fogja, de az majd később jön :)

[ Szerkesztve ]

(#64355) emiki6


emiki6
veterán

Kipróbáltam a 4-es fonást spárgával, kezdem kapiskálni miért olyan drágák a fejeskábelek... :DDD
Mindenesetre 4db 1 méteres szál egy 80cm-es fonatot tesz ki, szóval ha akarok egy kb 120cm-es kábelt akkor fog kelleni legalább 6,4 méter sima egy eres. Bodz a forza kábelét ajánlotta, aminek kb 1440 ft métere +2k a szállítás, 2.5-es jack 2k, splitter ~500 ft (6.3 jack van) = 14k az anyagköltség. Ejha. Csábító, de ennyit nem akartam költeni... :D
A másik lehetőség, hogy veszek mikrofonkábel (~2k), 2k-s csatival, splitter nem is biztos, hogy kell és akkor megvagyok 5-ből viszont akkor meg már vehetnék akár ve kábelt is hasonló áron.. :DDD (Csábító az egyszerűbb út. :D)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64356) dudLee válasza vtomi2 (#64352) üzenetére


dudLee
tag

Vagy jöhet a Jolly Joker :D Takstar Pro 82 [link] azt olvastam felveszi a verseny a sokkal drágább fejesekkel is :))

[ Szerkesztve ]

(#64357) Gabesz_23 válasza bendikeee11 (#64335) üzenetére


Gabesz_23
tag

Hd598sr.

(#64358) s4tch


s4tch
veterán

Nézem ezt a használt 1540-et, amit a múltkor linkelt valaki, de csak nem tudom rávenni magam.

Innerfidelity mérések: HP50 pdf, SRH1540 pdf. Ezek alapján hangban semmiféle előrelépés nem lenne a Shure a HP50-hez képest. Van egy kis mély kiemelése (azt tudja nálam a dac is), meg vélhetően kényelmesebb, viszont lassabb, erősebben torzít, és nagyobb a magas tüskéje, ami feltehetően zavarna.

(#64359) Hadronox válasza s4tch (#64358) üzenetére


Hadronox
kezdő

Érdemes lenne meghallgatnod, szerintem nem egy kategória a kettő. Mérésekből én nem választanék az tuti. De azon az áron tovább tudod adni valószínű ha nem tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#64360) krx21 válasza Hadronox (#64359) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Diagram alapján ne válasz... Hallgasd meg. Amúgy nekem ilyen van és nagyon szeretem...

(#64361) s4tch válasza krx21 (#64360) üzenetére


s4tch
veterán

(#64362) vtomi2 válasza Tin (#64353) üzenetére


vtomi2
őstag

Eredetileg fejest is akartam venni, aztán írtátok, hogy ezekhez kellene vmi dac/amp, hogy jól szóljanak.

Naszóval akkor ilyen sorrendben gondolkozok:
1)DT990 pro-nál jobban megkülönböztethetők a hangok mint a DT770 pro-nál, és nyitott fejesekhez képest jók a mélyei is viszont nehezebb meghajtani (erősebb AMPfog kelleni hozzá). Nem igazán értem mi a különbség a pro és limited edition között(20€ különbség van köztük), viszont az utóbbit ajánlottátok, el tudnátok magyarázni, vagy linkelni valami összehasonlítást, mert amiket találtam semmit nem mondanak. arany kőzépút a 2 típus között, jelenlegi favorit
2)Olvastam, hogy a DT770 pro-nak is nagy színtere van, és zárt mivoltából jobbak a mélyei, de "lapos" a színtér. Főleg játék/filmnézésre venném, és direkt a nagyobb színtér az ami érdekel, viszont a basszus hiánya picit visszatart. Látom, hogy van 3 fajta verziója (32/80/250Ohm) van számottevő hangbeli kölönbség a nagyobbak között? zárt, de nagyobb színtérrel
3)AT AD700X ezt most találtam 150€-ért, lényegében ennek lenne a legnagyobb színtere de ennek sincsenek annyira szép hangjai, mint a DT990 pro-nak.legnagyobb színtér
4)AT AD500X ez lenne a legolcsóbb közülük, nem nagyon olvastam utánna, lényegében nagy színtér, de nem olyan szép hangok, ez végett inkább a Bayerdynamic fejeseket nézegettem olcsóbb, nem valószínű, hogy ez lesz a befutó :B

Jelenleg Cloud 1-em van, ez mellé szeretnék venni nyitott fejest, úgy, hogy megmaradna zenére. Tehát nálam a fő szempont a játék/filmekben nyújtott teljesítmény, esetleg ha jobban fog szólni mint a Cloudom, akkor teljesen lecserélném.

(#64363) emiki6 válasza s4tch (#64358) üzenetére


emiki6
veterán

A csóka csak egyben árulja a cuccait, így ha megveszed, akkor én vevő lennék az mr speakers alpha párnákra.
Viszont kis tántorítás: postaköltség (1 kr 42 ft körül van. :()

Vtomi2: szerintem játékhoz neked nem csak tér kell, hanem imaging is (hogy honnan jön a hang). Annak is nézz utána.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64364) Bodz válasza vtomi2 (#64362) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Inkább színpad vagy vmi hasonló... A színtér más. 770 Pro és mély hiány?? Mit olvastál? :Y
Amúgy zártból Focal Listen.

(#64358) s4tch: A 1540 magas hangerőn veszti el a kontrollt. Ha nagyon hangosan szereted, akkor ez nem a te fejesed.

[ Szerkesztve ]

(#64365) vtomi2 válasza Bodz (#64364) üzenetére


vtomi2
őstag

Nem igazán tudtam milyen szavat használjak rá, akkor marad csak "tér" :DDD

(#64366) s4tch válasza emiki6 (#64363) üzenetére


s4tch
veterán

Ez a fejes évek óta érdekel, úgyhogy lehet, hogy megveszem brahiból. A postaköltséges kép nálam 404, de mindegy, alkudnék ebből az amúgy is alacsony árból is.

Attól tartok amúgy, hogy a HP50-hez képest a kényelmet leszámítva nagyrészt oldalra lépés lenne ez is, ahogy a legtöbb zárt fejes, amit 150e alatti árban eddig hallottam. A DT1770 Pro tetszett eddig legjobban (az picit drágább), illetve a Meze 99-nek akkorát üt az alja, mint ide Lacháza. Nyitott kéne ide, csak annak a family nem örülne.

(#64364) Bodz: igen, nagyjából ezt írja róla Tyll is, és más tesztelők is. Szerintem közepes hangerőn hallgatok zenét, ezért nem vetettem el.

[ Szerkesztve ]

(#64367) Bodz válasza s4tch (#64366) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Simán lehet 1770 Prot 150 alatt venni...
T70-et hallottál már amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#64368) emiki6 válasza s4tch (#64366) üzenetére


emiki6
veterán

Forintba átváltva kb így áll a posta: sima levél 2k, regisztrált 5k, sima csomag 8k, biztosított 16k. Ha belemennél írj kérlek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64369) Tin válasza vtomi2 (#64362) üzenetére


Tin
veterán

az a baj, hogy a következő állomásod nem egy jobb fejes lesz, hanem egy jobb fejes és egy rendes dac illetve fejes erősítő. együtt. ez a csomag fog lényeges előrelépést hozni, minden, ami közben van, az csak egy állomása lesz ennek.

azért érdemesebb a fejessel kezdeni, mert nem mindegy, mit raksz elé, és hogyan fogja befolyásolni a hangját. és nem kicsit fogja. hiába lesz elég hangos mondjuk egy dt770pro telefonról, nem fogja kiadni azt, ami benne van, csak ha rendes cuccot teszel elé. és ez hatványozottan igaz más fejesekre, amik még háklisabbak a forrásra, ami előttük van. értsd: lehet, hogy a drága fejesed csak egy cincogó sz.r lesz, de ha eléraksz egy rendes dacot és erősítőt, akkor meg egy állat jól szóló fejes.

fejesnél pedig ne csak azt vedd számításba, hogy szól, meg mennyi az ára, hanem sokkal több dolgot. ha játékra veszed, eleve alap dolog a kényelem, mert órákat a fejeden lesz. bőrpárna kizárva, mert rárohad a fejedre nyáron, főleg ugye, hogy fűteni is fog. a nyitott jobb ebből (és más) szempontból, és majd ajánlanak neked a srácok olyat, amiben van elég mély, csak ki kell hozni belőle. csak hát ahhoz olyan lánc kell elé, ami nem világos hangzású, hanem inkább meleg (mélyorientált), plusz illik is a fejeshez.

én csak a dt770 pro-ról tudok nyilatkozni, amúgy 4 változata van impedancia szempontból: 32, 80, 250 és 600 ohmos. a "legjobb" a 250-es, de ahhoz tényleg rendes erősítő kell, a legtöbb mély viszont a 80-asban van. a 32-est felejtsd el, amúgy is bőrpárnás. de ez zárt, V karakterű, és szerintem hasonlóan szól, mint a cloud-od, csak persze tisztábban és szebben.

a többihez nem tudok hozzászólni, ezért nem is akarok okoskodni. azt tudom mondani, amit én is megfogadtam végül: elmenni oda, ahol van mindenből mintadarab, vinni egy rendes hangforrást (normális telefon, dap) a kedvenc zenéiddel, és összehallgatni a fejeseket. ott a kényelem és a hangzás is kiderül. aztán tudsz választani.

(#64370) L.Szabi


L.Szabi
tag

HD 600 50 ezerért, ha valakit érdekel.

A pisztácia kifogyott.

(#64371) vtomi2 válasza Tin (#64369) üzenetére


vtomi2
őstag

Direkt kényelmeseket kerestem, most is bőrpárnám(mű) van, és nem vészes, inkább csak nyáron zavaró picit, de olyankor elmegyek 5 percre csinálni valamit, és átunna megint jó.

Tudom, hogy kell hozzá erősítő, hogy jól szóljon, de egyelőre fejest akarok, idén úgyis ki akarom már kukázni a Recont, és akkor vennék valami dac/amp párost hozzá.

Igazából a 2 Beyerdynamic között gondolkozok, dt770 pro kiváltaná a mostani fejesem is, dt990 pro lehetséges, de basszus orientált zenéket hallgatok a legtöbbet, és lehet, hogy ahhoz már kevés lenne.
AD700X lenne a legjobb szerintem arra ami nekem kell + a mostani Cloudom zenére. Viszont ennek utána kell még olvasnom, mert ezt csak most találtam.

Nem igazán tudok olyan helyről, ahol ki tudnám próbálgatni őket

(#64372) Bodz válasza vtomi2 (#64371) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amazon Warehouse. A900X. Csak hogy legyen egy újabb jelölt.

(#64373) s4tch válasza Bodz (#64367) üzenetére


s4tch
veterán

Biztos, ezer éve nem kerestem rá. Bemutatáskor olyan 200 körül volt az új ára.

Úgy emlékszem, T70 kimaradt. T1 első generációt hallottam, az nem tetszett. Neki kéne vágni a hallgatózásnak, a M8-ről is inkább füleseket hallgattam, fejesből pár éve csak elvétve találkoztam újdonsággal. Nagyon kéne egy tali...

(#64368) emiki6: persze, mindenképp.

(#64374) vtomi2 válasza Bodz (#64372) üzenetére


vtomi2
őstag

A900X vagy AD900X? AD-t gyorsan elvetettem, mert állítólag nincs akkora különbség a ad900x és ad700x között, hogy megérje a felárat.

(#64375) Bodz válasza vtomi2 (#64374) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A900X. Van rendes mélye, zárthoz képest frankó tere, kényelmes is.

(#64373) s4tch: Igen, hallgatózz, a fa JVC-vel kezdve... Nem tudom, hogy miért, de úgy érzem az jó.

[ Szerkesztve ]

(#64376) vtomi2 válasza Bodz (#64375) üzenetére


vtomi2
őstag

Gyorsan utánanézve nem igazán éri meg a felárat ez se. Beyerdynamic-okat lehet ki tudom majd próbálni. AD700x kiesett, mert normális helyen 170€-nál kezdődik, értékelés nélküli webshopban volt 150€-ért, de inkább nem kockáztatnák.

(#64377) Bodz válasza vtomi2 (#64376) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mihez képest nem éri meg a felárat? Elvesztettem a fonalat.

[ Szerkesztve ]

(#64378) vtomi2 válasza Bodz (#64377) üzenetére


vtomi2
őstag

DT770 Pro 140€, A900X 260€ német amazonon (használtan is 160€). Ennyiből már megvan a AD700X+ dac/amp, inkább venném ezt a párost.

A keretem 150€ (esetleg 200€-ig hajlandó vagyok elmenni) + majd később egy dac/amp páros.

(#64379) Bodz válasza vtomi2 (#64378) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A használtra gondoltam nyilván, azért is írtam Warehouse-t.
Most elolvastam mindent, amit eddig írtál. Nem értem, hogy mit akarsz az AD700X-től. Komolyan nem. Játszani és filmezni szeretnél vele. Oda kéne normális mély a teljes élvezethez szerintem. Na, ennek nincs annyi és úgy...

[ Szerkesztve ]

(#64380) dudLee válasza vtomi2 (#64378) üzenetére


dudLee
tag

Philips Fidelio X2 184 euro[link]

(#64381) emiki6 válasza Bodz (#64379) üzenetére


emiki6
veterán

Kompetitív játékot írt, nem? Oda imaging kell egy jó térrel, részletesség és inkább visszafogott mély.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64382) Bodz válasza emiki6 (#64381) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. Ha mégis, akkor nagyon vak vagyok ma.
Semmi érdekes vagy az átlagostól eltérő igényt nem támasztanak a kompetitív játékok amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#64383) vtomi2 válasza Bodz (#64379) üzenetére


vtomi2
őstag

Használtakat inkább kerülném, tudom, hogy olcsóbb lenne, de taszít, hogy más már használta (hardvereket szoktam, de fejes/fülest nem vennék).

(#64380) dudLee Köszi, utánna nézek.

(#64381) emiki6 FPS-t játszok a legtöbbet, ezért lenne a legjobb a minnél jobb/vagyobb térérzékeltetés/hang irányának belővése, de filmekhez is használnám, és oda azért nem árt ha szépen szól. Esetleg tudnál ajánlani valamit?

(#64384) emiki6 válasza Bodz (#64382) üzenetére


emiki6
veterán

Összekevertem Bendikeee11-gyel. Összefolynak a felhasználók már... :DDD

Vtomi: Tudok mutatni egyet, ha budapesti vagy, viszont őszintén én gyűjtenék a 712-re. (Ha új kell akkor német amazonon egész tűrhető áron van, főleg a b-stock és onnan nem vámolnak)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64385) schawo


schawo
titán

Sziasztok! Ki foglalkozik Magyarországon Beyerdynamic fülesek garancián túli szervizelésével? A T70-em bal oldali kagylónál döglődik. Vagy a kábelben van törés közvetlenül a kagylóba bemenetnél, vagy a membránra forrasztás gyengélkedik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64386) vtomi2 válasza emiki6 (#64384) üzenetére


vtomi2
őstag

Külföldi vagyok, esetleg szombaton megyek budapestre haverhoz, de nem tudom merrefelé fogunk menni :)

A 712 már nagyon túll van a eszmei keretemen is :)

[ Szerkesztve ]

(#64387) Hadronox válasza s4tch (#64373) üzenetére


Hadronox
kezdő

Csak én érzem azt, hogy akarsz valamit, de meg te sem tudod hogy mit? T70, T1, dt1770 pro ,shure1540. Totál más hangképűek stb. Főleg a hp50 hez képest , amit szeretsz. Ha hajt a kíváncsiság , menny el hallgatózni , hidd el olcsóbb :D

[ Szerkesztve ]

(#64388) Dave™ válasza Hadronox (#64387) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet akar mellé valami mást is. Egy fejes nem fejes :) Én is szeretem váltogatni a világosabb MSR7-tel meg a sötétebb R70x-szel. Tök jól megférnek egymás mellett.

(#64389) emiki6 válasza vtomi2 (#64386) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor marad a 770. Spirál (igazából hélix) vagy hosszú kábelt szeretnél?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64390) Sinesol válasza vtomi2 (#64386) üzenetére


Sinesol
veterán

214 euro az új K712 német Amazonon, szerintem az nincs messze a maximalt 200-tól, kb ugyanaz.
Szállítás ingyenes, áfa, vám nincs.

[ Szerkesztve ]

(#64391) s4tch válasza Hadronox (#64387) üzenetére


s4tch
veterán

Ismerjük egymást?

(#64392) Tim82 válasza s4tch (#64391) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, valamelyik korábbi reinkarnációját biztosan. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64393) s4tch válasza Tim82 (#64392) üzenetére


s4tch
veterán

Na igen. Aki meghallgatás nélkül istenítette az M50x-et, attól valahogy furán hangzanak a bölcsességek.

(#64394) Spíler válasza s4tch (#64393) üzenetére


Spíler
őstag

Bakker,már megint :F :(

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#64395) vtomi2 válasza emiki6 (#64389) üzenetére


vtomi2
őstag

Miért pont a 770? valamiért inkább a 990 felé húz a szívem a nagyobb hangtér miatt, de majd megpróbállom meghallgatni őket. Arra rájöttem, hogy a Black edition csak annyiban más, hogy fekete az egész, és egyenes a kábele.

Kábel igazából mindegy, még nem használtam spirálosat, gondolom hasonló lehet mint a régi telefonoknál. Esetleg annyi előnye lenne, hogy át tudnám vezetni benne a mikrofon kábelét :B

(#64390) Sinesol: 150€ a keretem, esetleg hajlandó lettem volna 200€-ig elmenni, de ez tényleg a plafon, ennél 1 centel se költenék többet fejesre.

(#64396) Hadronox válasza s4tch (#64391) üzenetére


Hadronox
kezdő

Nem, de csak egy jó tanács volt , felőlem vehetsz fejhallgatót freq görbe alapján is. De ha ennyit tudtál csak kinyögni, csak igazam van ?

[ Szerkesztve ]

(#64397) emiki6 válasza vtomi2 (#64395) üzenetére


emiki6
veterán

A 990 túl V karakter és ezért a közepek hiányoznak, ami játékban hátrány lehet, a komoly mélyei meg figyelem elterelőek. ;)
Bekérdeztem külföldiekhez, a DT770 felett mit ajánlanak elsősorban kompetitív játékra, másodsorban filmre, az AD700x-et és a K612-t ajánlották. (A mélyek kevesek lehetnek az ad700x-nél, k612-t nem ismerem).

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64398) harambe97


harambe97
csendes újonc

Sziasztok!

Barátnőm lenyúlta az SE-MS5T fejesemet, ennek a helyére kéne új.
Amit kinéztem az a Sennheiser 4.30 lenne. Kérdésem a következő, miben jobb/rosszabb ez mint az előző Pio, illetve láttam az edigitálban akciósan HD 569-et, tudom az drágább, de egyszer volt a fejemen és számomra nagyon kényelmes volt viszont a hangját nem tudtam kipróbálni. Megéri szerintetek az 569?
Nagyrész FLAC-et meg kisrészt mp3-at hallgatok forrásnak meg Galaxy S7-et használok.

(#64399) Bodz válasza schawo (#64385) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

A Basys-t kérdezted már?

(#64398) harambe97: Hogy miben jobb a 4.30? Semmiben hangot illetően... Egy tök mosott izé a Piohoz képest.

(#64386) vtomi2: Ha úgyis Bp-n jársz, akkor iktass be egy hallgatózást a programba a fejhallgatóplázában.

[ Szerkesztve ]

(#64400) schawo válasza Bodz (#64399) üzenetére


schawo
titán

Őket találtam én is, de még nem kérdeztem. Holnap írok nekik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.