Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) milkabrams válasza Golota (#63400) üzenetére


milkabrams
őstag

Berendeltem 770 pro-t. Nem akarom, hogy mindent elnyomjon a mély, ezért nem a50x lett, de az van, hogy oda vagyok a mély hörgésért+dob amihez bizony kell. Sajnos nincs lehetőségem több eszközt kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63402) #56474624 válasza Golota (#63400) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én sem keveslem a K550 mélyét, de legtöbben annak hallják, tehát az lenne az utolsó, amit jó szívvel ajánlanék. :R

(#63403) Golota válasza milkabrams (#63401) üzenetére


Golota
aktív tag

Most ezt gondolod, de az a tartomány, amit te keresel, az nem az a mély, amit egy ATH-50x tud. A mély hörgés az kajakra beszédtartomány (közép frekvenciák) a lábdobnak meg gyors, feszes mélyek kellenek. A Beyer biztosan jobb választás.Használd egészséggel.

(#63404) Tin válasza #56474624 (#63402) üzenetére


Tin
veterán

most képzeld el hogy a dt770 mellett én se keveslem a hd600 mélyeit. egyszerűen másképp szól. de mélyhiányosnak nem mondanám. nincs tökéletes választás.

de a dt770 színezése és a brummogó mélyek jók lesznek neki. nem túl sok, de van bőven, és nem mondhatni, hogy ráül mindenre.

(#63405) ribizly válasza csƵ (#63386) üzenetére


ribizly
veterán

Nem sajnos. :(
A kollégám, Aki elvitte hétvégére kipróbálni, végül már nem hozta vissza... :U

De most az ünnepek alatt akarok mindenfélét tesztelni itthon.
Itt van a Logilink UA0211, a Korg, Sap8. Van lineáris táp (UA0211, SAP8-hoz), audioquest, meg régi jó minőségű meg gyári USB-mini, Supra meg gyári USB-B kábelek meg lehetőség kipróbálni a SAP8-at XLR meg RCA bemenetről.
A versenyzők pedig:
Beyerdymamic DT770 pro
Sennheiser HD650
Meze 99 Classics brainwavz zárt ovál párnákkal.

Meglátjuk mire lesz időm. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63406) Rayfull válasza Spíler (#63385) üzenetére


Rayfull
tag

Spíler, maxell retro dj-t hallottál már? Ahhoz képest milyen a takstar?

(#63407) emiki6 válasza Golota (#63400) üzenetére


emiki6
veterán

+1 a sok mélyet könnyű megszokni. Mikor felrakod, akkor uhh meg áhh, aztán eltelik egy kis idő, az egy vagy fül vagy nemtudom leszabályoz (avagy a belső EQ) és rájössz, hogy kevesebb mély is elég lett volna, mert azt kevésbé szabályozza le az agy. Legalábbis én így tapasztaltam.
Ott a T50RP 1540 párnával. Ha csak azt hallgattam, akkor "kevesebb lett" a mély, aztán hallgattam mást, majd megint t50rp és megunt uhh meg áhh. A HE400i-nek meg dobozból kivéve kevés volt a mélye a fostex után, aztán ahogy járatódott be és/vagy szoktam hozzá, számomra kiváló lett a hangja. A DT880 600 Ohm-ot hiába hallgattam, ott a mély nekem kevés volt és kevés maradt. :( A 400i mellett SRH840 és HE350 mélye viszont többnyire pont jó mennyiségre.

Más: Gondolkozom (most biztos nem veszek, de egyszer úgyis kell majd egy jó) amúgy utcai / hordozható fejhallgatón, hogy mi lehetne jó. Legyen nagyon zárt, legyen valamennyi mélykiemelése (pl. hogy a motorzaj ne nyomja el teljesen a mély tartományt), ne legyen sok a magas és legyen jó. Az MSR7 és a HP50 nem biztos, hogy jó lenne. A Hifiman edition S akár még jó is lehetne (összehajtható, könnyen hajtható (:D) circum (!), még to is jár hozzá), de nem elég zárt és zártan sok a magasa.
Árban olyan lenne jó, ami kifogható az alapárnál jóval olcsóbban néha, max 150 font vagy 200 dollár vagy 60k.
Inkább circum, mint supra.
IEM-ben van értelme gondolkoznom?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63408) Bodz válasza milkabrams (#63382) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg, DE jóóóval nagyobb a Beyeres tüske, amit hallottál és zavart is a Studio esetében.
Remélem a 80 ohmost rendelted. Az M-től a világból kimenekülsz...

(#63407) emiki6: IEM. Veszel pl. egy UE900S-t és örülsz.

[ Szerkesztve ]

(#63409) Veron


Veron
őstag

A Superlux HD681 EVO tulajoktól kédezem, hogy mennyire problémás az, hogy nem állítható a fejpánt. Nekem kisebb méretű kell, kényelmesen fogom tudni viselni? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#63410) milkabrams válasza Bodz (#63408) üzenetére


milkabrams
őstag

80 ohm. A mondandód többi részéből semmit sem értettem :)

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63411) s4tch válasza Bodz (#63408) üzenetére


s4tch
veterán

+1 az iem vonalra, bár a HP50 jobban izolál, mint bármelyik füles, amit hallottam. (Rám szabott ciem még nem volt a fülemben.)

(#63412) Dave™ válasza s4tch (#63411) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor nekem tényleg nem illeszkedik tökéletesen, nálam pl. az MSR7 érezhetően jobb izolációban. Hajtogatom még kicsit azt a pántot.

(#63413) emiki6 válasza s4tch (#63411) üzenetére


emiki6
veterán

füles alatt fejest értesz vagy iem-et? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63414) niof válasza emiki6 (#63407) üzenetére


niof
addikt

Ha a supra is belefér, akkor a HD25 1-II-t is megfontolnám a helyedben!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#63415) Spíler válasza Rayfull (#63406) üzenetére


Spíler
őstag

Amit te Takstarnak hívsz,az most Invotone HD2000.
Igen hallottam,hangra sem jobb az Invotonnál és kb.fél óra alatt szétnyomja a füled, :N legalábbis az enyémet.

#63409) Veron

Szerintem kis fejre is jó a 681 EVO,amikor én veszem fel jól le kell húzni,hogy jó legyen.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63416) Bodz válasza milkabrams (#63410) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Említetted, hogy a kevés mély mellett a magast viszont soknak találod. A 770 Proban ebből is több lesz.

(#63417) Tin válasza Bodz (#63416) üzenetére


Tin
veterán

az m50x és a dt770pro közül te is utóbbit választottad volna, nem? :)

(#63418) Maxell014


Maxell014
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#63419) emiki6


emiki6
veterán

Zene: [link] [link] [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63420) s4tch válasza emiki6 (#63413) üzenetére


s4tch
veterán

?

Fülhallgatót (iem-et).

(#63421) milkabrams válasza Bodz (#63416) üzenetére


milkabrams
őstag

Az a bejáratás elején volt, mikor tele volt csilingelő magasakkal, szinfo metálhoz pont jó lesz.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63422) emiki6 válasza s4tch (#63420) üzenetére


emiki6
veterán

Csak fura, hoyg a HP50 jobban izolál, mint egy "füldugó" IEM.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63423) s4tch válasza emiki6 (#63422) üzenetére


s4tch
veterán

Egy univerzális iem önmagában semmit nem izolál, nálam leginkább az illesztéktől függ, mennyire zárja ki a füles a külső hangokat. Egy sűrű, viszonylag vastag szivacs illeszték is átenged némi zajt akkor is, ha mélyre bemegy a hallójáratba. Egy custom iemet azért meghallgatnék, azok állítólag nagyon precízen zárnak.

(#63424) Dave™ válasza s4tch (#63423) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam pont fordítva van, a sima IEM is sokkal jobban szigetel, mint bármelyik fejhallgató. Kivételt képeznek a félig nyitott IEM-ek, de azok ritkák. A megfelelő illeszték persze szükséges, de az a hangzás és a kényelem miatt is kell.

(#63425) Veron válasza Spíler (#63415) üzenetére


Veron
őstag

igen, jó lesz?
emellett még a pioneer se-ms5t modellen gondolkodom, bár az kétszer olyan drága. de legalább van mikrofonja, ami előny.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#63426) Spíler válasza Veron (#63425) üzenetére


Spíler
őstag

Ha csak egy fejesem lehetne és a kettő közül kéne választani,akkor a Pio-t választanám. Pirosba. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63427) s4tch válasza Dave™ (#63424) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam a fűnyíró, porszívó, fúrógép, autóbusz által keltett monoton zajokat jobban szűri a HP50, mint az itthoni fülesek (van belőle 4-5 pár, ebből 2-3 rendszeresen használatban van, és az illesztékeket is szépen kitapasztaltam mindegyikhez). Lehet, hogy a zajszinteket rosszul mérem fel, és csak bizonyos, zavaró frekiket vág jobban a fejes, ezt nem zárom ki.

(#63428) Veron válasza Spíler (#63426) üzenetére


Veron
őstag

Nyilván az a jobb. :)
De lehet az Evo is megteszi nekem de félek, hogy nagy lesz. Egyéb komment kisfejűektől? :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#63429) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Fejhallgatót vásárolnék, ebben kérnék tanácsot tőletek. Egy Superlux HD 681 Evo-t cserélnék (ez rokonhoz vándorol). :R
Csakis otthoni, irodai környezetben szeretném használni számítógéphez, itthon Xonar hangkártyával, főleg elektronikus, minimal, deep techno-house zenékhez, filmekhez, játékhoz. Újat szeretnék itthonról (ha van ilyen opció), circumaural kialakítással. Jobban örülnék, ha zárt lenne ( vagy legalább fényitott, mint a hd 681), de ha nem az, nem nagy gond. Hangzásban teljesen elégedett voltam a superlux hangjával, szóval a kicsit túlzó mélyek nem esnek rosszul. :DD
Viszonylag "nagy" fejem van ;] , a HD 681 pont jól illeszkedik a fejemre, de hosszabb idő után azért kicsit kényelmetlen, úgyhogy az állítható fejpánt részt preferálnám, illetve örülnék, ha cserélhető párnájú lenne (plüss pl.).
Maximum 30-35 ezret szeretnék rászánni. :)) (ha kicsit fölé megyünk, nem gond)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#63430) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi fejhallgatót okos tv-re rá lehet kötni, lehet használni vele? Nem tudom, bluetooth-al rá lehet-e kötni. Köszönöm!

[link]

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#63431) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok!

Elsősorban játékokhoz keresnék fejhallgatót, azon belül is PUBG, aki ismeri. :D

Amiket néztem:

PIONEER SE-MS5T
Sennheiser HD 559

Igazából a kényelem lenne az elsődleges szempont. Ne mozogjon a fejemen, és hosszú órákon át tudjam viselni. Ezen felül nincs különleges elvárásom, legyen tiszta és érthető hangzása. Ha valakinek van egyéb ötlete hasonló árkategóriában azt szívesen meghallgatom. ;)

Előre is köszi ha valaki tud segíteni!

A pisztácia kifogyott.

(#63432) Bodz válasza Tin (#63417) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze. :) Vagy vettem volna jó olcsón pl. Denon MM400-at, Focal Spirit Classic-ot.

(#63433) Elektrosokk válasza Bodz (#63432) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az a Denon MM400 elég szép darab, nekem is tetszik :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63434) emiki6 válasza L.Szabi (#63431) üzenetére


emiki6
veterán

és Destroyer91: Audiotechnika m40x, bár ajánlott hozzá egy másik párna. Pl ez: [link] kupon: XMAS2017BW

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63435) minas


minas
aktív tag

Szerettem volna megint egy Maxell retro dj fülest, de már nem lehet kapni sajnos, nekünk nagyon bevált minden tekintetben. Mit lehetne venni helyette hasonló árkategóriában? Vagy ez a Monacor MD-480 nevű teljesen azonos lenne vele?

(#63436) amerigo válasza minas (#63435) üzenetére


amerigo
aktív tag

A "hülye azért nem vagyok" tele van vele. Igaz, hogy csak szép színekben :D .

(#63437) minas válasza amerigo (#63436) üzenetére


minas
aktív tag

anyám ne sirass.... :))

(#63438) L.Szabi válasza emiki6 (#63434) üzenetére


L.Szabi
tag

Nekem a komfort az elsődleges szempont. Nem szeretnék még egy olyan fejhallgatót, amitől fél óra után fáj a fülem, mert így kb. egyből adnám is el. Szerinted ezt tudja biztosítani a plusz páránkon kívül is? Egyébként 20-30 ezer Ft lenne a max amit ráköltenék.

Még annyi, hogy a hyperx cloud-ot is nézegetem. Kényelem szempontjából nagyon kecsegtető. Memória habos , cserélhető bőr és plüss fülpárnák,maga a fejhallgató könnyű és szorosan illeszkedik a fejhez. A hangzásában már nem vagyok ennyire optimista :N , de mint mondtam nekem nem ez az elsődleges szempont.

Szerintetek nagyon nem éri megvenni?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott.

(#63439) Destroyer91 válasza emiki6 (#63434) üzenetére


Destroyer91
tag

Ahogy nézem, minden kritériumomnak megfelel, úgyhogy akkor ez lesz, köszönöm, ez a linkelt oldal mennyire megbízható? :)) Mert akkor egyből rendelném a párnákat is innen.

(#63440) L.Szabi


L.Szabi
tag

Újabb jelölt: Shure SRH-440

Vélemények?

A pisztácia kifogyott.

(#63441) emiki6 válasza Destroyer91 (#63439) üzenetére


emiki6
veterán

Teljes mértékben. :K

L.Szabi: a 440 jó hangú, de kényelmetlenebb, mint az m40x és mint a cloud.
A cloud az árához képest jó hangú, a tere is egész jó, játékra is ajánlott. A kényelem relatív. Bár az olcsóbb, így ha vékonynak találod a párnáját, ami nem vészes, akkor amit linkeltem azzal bővítheted a helyet a fülnek, sőt, ajánlott is.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63442) L.Szabi


L.Szabi
tag

Még egy, ami nagyon tetszik: Sennheiser hd 569, ez is hihetetlen kényelmesnek tűnik.

Nem tudok dönteni... :DD

A pisztácia kifogyott.

(#63443) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Még black friday-en vettem egy Sony MDR-XB650BT bluetooth fejhallgatót. Kicsit zavar, hogy supraauralis. 20 ért vettem, azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek ez ennyiért egyáltalán jó vételnek számít-e, illetve, hogy ebben az árban esetleg tudnátok ajánlani circumauralis, ugyanígy BT-s fejhallgatót, hasonlóan jó (akár jobb :D ) hangzással?
:R

(#63444) L.Szabi válasza emiki6 (#63441) üzenetére


L.Szabi
tag

Igazából az én kényelmi szempontjaim, hogy ne nyomja a fülem, főképp azért se, mert szemüveges vagyok és ha a keret szárához hozzányomja, akkor az nem kényelmetlen, hanem konkrétan fáj egy idő után. A fejpánt is legyen kényelmes(nekem ezért tetszik különösképpen a sennheiser, mert itt a fejpántnál is van bélés)

Egyébként úgy döntöttem, hogy inkább veszek egy picit drágábbat, de az legyen tényleg jó.

Szóval összegezve:

Audiotechnika m40x+fülpárna
Cloud
Shure SRH-440+fülpárna
Sennheiser hd 569 (nekem ez tetszik a legjobban)

Ha ezek közül választok, akkor annyira nem nyúlhatok mellé ugye? :)

A pisztácia kifogyott.

(#63445) emiki6 válasza L.Szabi (#63444) üzenetére


emiki6
veterán

m40x + a linkelt párna (kényelemre jó, ennyiért jó hang)
cloud + a linkelt párna (kényelemre jó, ennyiért jó hang)
Az SRH440-hez az a baj nem tudom milyen párna kellhet, mert van ahol a vastagabb párna rossz irányba változtat a hangzáson. (Az SRH840 elvileg veszít a részleteiből, ha nem a gyári laposat hagyod rajta), így nem tudom állítani, hogy jó lesz.
A sennheisert nem ismerem, játékra a HD598 ajánlott, de az más árkategória, viszont a sennheiserek kényelmesek! Hogy elég vastag e a párna azt nem tudom, valahol próbáld ki, lehet, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63446) tomiwin32


tomiwin32
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sound Blaster Z hangkártyám és mellé társul egy HyperX Cloud I fejhallgató és gondolkozom egy cserén,mert egy lapost vásároltam és ahhoz használnánk öcsémmel a cloudot az asztalihoz meg egy picit komolyabb fejhallgatót szeretnék vásárolni 5leteket elfogadok 3.5mm fontos lenne! Árban még nem döntöttem,de lehetőleg ár teljesÍtmény lenne a legfontosabb :3

UI: Játék,Zenére,mint amire egy fiatalnak kell! :D

[ Szerkesztve ]

(#63447) Spíler válasza L.Szabi (#63444) üzenetére


Spíler
őstag

Sennheiser HD 599 is van már annyiért,ha az 569 tetszik.

(#63446) tomiwin32

Annyit segíts nekünk,hogy segíthessünk,hogy válaszolsz az összefoglalóban lévő kérdésekre.

Kíváncsi vagy, remek. :R Akkor hozzászólásodban az alábbi 9 kérdésre adj választ! Mindegyik fontos, tehát egyet se hagyj ki!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
4.) Új vagy használt?
5.) Circumaural vagy supraaural?
6.) Zárt vagy nyitott?
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
8.) Honnan vásárolnál?
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63448) emiki6


emiki6
veterán

Z Review - Takstar PRO 82 [Comfort Kings]

Érdekes!
Bodz, ez tényleg ilyen jó? Kifejezetten kényelmes gyári párna, jó hang, jó játékra is és aliról 80 dollár? (+10 dollár hozzá a "bőrönd")

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63449) ribizly válasza emiki6 (#63448) üzenetére


ribizly
veterán

Erre én is kíváncsi volnék. :U
Még mondjuk lehet van rá +20$ egy jobb kábel, ha tényleg ennyire frankó a build.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63450) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

végre megjött Az AKG K340. Nagy vadászat volt egy kiváló kopásmentes gyári állapotban lévő példányt találni. (bass heavy with dynamic)

Az elmúlt pár évben nem nagyon fejhallgatóztam így csak a saját régi japán fejeseimhez tudom hasonlítani (DR-S5, MDR-7506) azokhoz képest igen más dimenzió, nagyon élvezetes hallgatni, számomra megvan a wow faktor. :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.