Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) Dave™ válasza Bici (#63300) üzenetére


Dave™
nagyúr

Más is felvetette már, a csomagolás hiánya eléggé gyanús. Ha jól rémlik senki sem vett még belőle. Lehet gyártási selejt is, szerintem túl nagy kockázat mindent egybevetve.

Érdemes inkább az amazon (.co.uk, .de) warehouse dealeket nézegetni, ott rendszeresen felbukkan hasonló áron és gyakorlatilag új, dobozos, garantáltan megbízható forrásból.

[ Szerkesztve ]

(#63302) Bici válasza Dave™ (#63301) üzenetére


Bici
félisten

Ertem, koszi. Akkor kihagyom. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63303) r3dwo0d


r3dwo0d
tag

Sziasztok! Segítséget előre is köszönöm szépen!
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Irodában, otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, minden műfaj szóba kerülhet, de EDM vonal elsődlegesen.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
max 22k
4.) Új vagy használt?
Bármi szóba jöhet
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circum
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Szeretem a mély hangokat
8.) Honnan vásárolnál?
Bármi szóba jöhet
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC egy fiio E5-n keresztül, iPod Classic szintén fiion keresztül esetleg egy Mate 9.

(#63304) Dave™ válasza Bici (#63302) üzenetére


Dave™
nagyúr

Maga a fejes viszont remek, nem tudnék mondani semmit, ami ezen az áron megközelíti ezt a tonalitást és valósághűséget (ebből az is következik, hogy nem nagyon színez). Érdemes nézegetni hátha sikerül találni egy megbízható példányt.

(#63305) Spíler válasza r3dwo0d (#63303) üzenetére


Spíler
őstag

Ez nem tetszene?
Ha jól tudom ketten rendeltek innen a topikból és elégedettek vele.Mondjuk az elődök sem voltak rosszak.Én ezt még nem hallottam.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63306) r3dwo0d válasza Spíler (#63305) üzenetére


r3dwo0d
tag

Akár jó is lehetne, bár új vásárlása esetén szeretném, ha érvényesíthető lenne a gari és viszonylag gyorsan kéne ezt kifelejtettem. :)

(#63307) Bici válasza Dave™ (#63304) üzenetére


Bici
félisten

Igen, nekem is nagyon tetszik a leirasok alapjan (regebben egy ideig meg is tudtam hallgatni), csak az itthoi 70k-t sajnalom ra. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63308) s4tch válasza Bici (#63300) üzenetére


s4tch
veterán

Általában ennél olcsóbban lehet belőle találni Európában. Kínából még meg is vámolják, szóval nem egy nagy deal.

Pl. nyakam rá, hogy ez nem megy lényegesen 100 font fölé: [link].

(#63270) Bodz: ehh, benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#63309) fasirTTT


fasirTTT
őstag

Sziasztok
Multis FPS játékokhoz
Cloud II vagy revolver S az ajánlottabb füles?
Csak a hangzás érdekel, mert azt nem tudtam kiprobálni

(#63310) emiki6 válasza fasirTTT (#63309) üzenetére


emiki6
veterán

Cloud I

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63311) fasirTTT


fasirTTT
őstag

Az 1 és a 2 közt mi a különbség ami miatt az 1 est ajánlod ?

(#63312) emiki6 válasza fasirTTT (#63311) üzenetére


emiki6
veterán

Csupán azért, mert ahhoz nem jár "hangkártya". Bármelyik kiadást ajánlom, amelyikben az a fejes, mint az egy és nincs hozzá USB-s vacak. :K
Vagy ott a SoundblasterX H5 is.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63313) #71562240 válasza AMDFan (#63299) üzenetére


#71562240
törölt tag

A korábbi dudika helyét ezügyben betöltötte darvinya.

(#63314) belec_95


belec_95
csendes tag

Hali!

Audio Technica ATH-M50-hez milyen párnát javasoltok illetve honnan? Az eredeti, ami rajta van kezd "elhasználódni" és szeretnék rá másikat venni.
Tudom, hogy némelyik modellnek "jót tesz", ha másik (drágább) modell párnáját teszik rá.
Előre is köszönöm a választ! :)

(#63315) milkabrams


milkabrams
őstag

Tudtok ajánlani fejhallgató párnákat beyer custom studiohoz, ami kicsit kevesebb hangot enged ki?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63316) #56474624 válasza Dorien (#63298) üzenetére


#56474624
törölt tag

a semlegestől csak annyira eltérő karakterrel, hogy izgalmas legyen.

Miért hiszik azt sokan, hogy a semleges az unalmas hang? :F

(#63317) emiki6 válasza belec_95 (#63314) üzenetére


emiki6
veterán

Attól függ akarsz e változtatni a hangján. Ha nem akkor valami bőrpárnát.
https://www.brainwavzaudio.com/blogs/news/christmas-2017-deals-now-live
(Nézz valami oval parnát. Hogy pu vagy sheepskin, lapos vagy angled azt te döntsd el. :) )

Milkabrams: neked is ajánlom az oldalt. Valószínű rámegy jól az oval is, de lehet a kerek jobb. Nézz méreteket.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63318) milkabrams válasza emiki6 (#63317) üzenetére


milkabrams
őstag

Nem lenne hátrány, ha több lenne a mély.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63319) egzo672


egzo672
csendes tag

Frequency response -os grafikonokról kérdeznélek benneteket, ha jó helyen járok de szerintem belefér. Mi a különbség a kék és a fekete vonal között? Látom,hogy +5 db, csak ennyi az egész, hogy magasabb hangerőn jobban kijön a magas hang, vagy valami más turpisság is közrejátszik?

(#63320) emiki6 válasza milkabrams (#63318) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, hogy azon plüss párna van!

Ba cy lus, te mit mondasz, mint Beyer párnaszakértő? :D Mit tegyen rá?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63321) milkabrams válasza emiki6 (#63320) üzenetére


milkabrams
őstag

Ha már beyer szakértő. Mennyire felem meg metálhoz a custom studio? Itt a topicban azt ajánlották.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63322) assemble válasza Tin (#63255) üzenetére


assemble
addikt

Ne vedd szemelyesen, nem csak csak a te zeneidet szaroztam le, hanem tulajdonkeppen a teljes mai zeneipart. :DDD

(#63323) #56474624 válasza emiki6 (#63320) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem ismerem azt a fejhallgatót. Annyi biztos, hogy akármilyen fejhallgatónál a (mű)bőrpárna adja a több mélyet a plüss ellenében, de azért azzal el is hangolja rendesen a fejhallgatót, mintha csak egy másik fejhallgató lenne. Inkább keressen szerintem más típusú fejhallgatót, amíg élhet az elállási jogával.
Persze pár napot várhat (ha van még idő a 14 napból), hátha kedvező irányba változnak a dolgok akár valós bejáratódás, akár megszokás miatt.

(#63321) milkabrams:

Eriggy má :D , én semmiképp sem vagyok Beyer-szakértő, szerintem jó páran sokkal többet hallottak a márkából, mint én, főleg a felsőbb kategóriában hiányosak az ismereteim Beyer terén (770-880-990 triumvirátust azért ismerem, de ott sem az összes típust, hiszen annyi van).
A DT770 premium editionnel (32 ohmos) együtt éltem kb. 6 évig, azt azért ismerem. Hogy jobb volt-e metálra, mint a kiegyenlítettebb K550? Szerintem nem, nagyon elvékonyította a torzított gitárt (a gyári plüss párnával, a bőrrel már nem), tehát a Beyer DTX710-en is jóval vastagabban szólalt meg (amúgy ez is plüsspárnás). Lehet, hogy a lábdob dübörgése jobban átjött a 770-en, de én azt szeretem, ha a gitárok is vastagon szólalnak meg. Szóval szerintem metálra a kiegyenlítettebb hangzás a legjobb, de ez nyilván egyéni ízlés kérdése is.

[ Szerkesztve ]

(#63324) Sonja


Sonja
veterán

Új HiFiMAN planár, méghozzá HiFiMAN Sundara (160eHUF)! Kíváncsi lennék rá. :) Külsőre tetszik, és az anyaghasználat is javult/javulhatott.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#63325) Sinesol válasza Tüzi (#63288) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem teljesen mindegy, hogy hol gyártják, Kínában is ugyanolyan minőségben össze tudják rakni, vagy talán még jobban is. Manapság már szinte mindent Kínában raknak össze, elsőosztályú minőségre képesek, ha a megrendelő azt kéri.

Az állítólag kilépett mérnökcsapatról meg csak annyit, hogy elmult években, évtizedben szinte nullával egyenlő a munkásságuk, miközben a konkurrensek évek óta egymást ütik el a fejlesztésekkel.
Én személy szerint inkább arra tippelnék, hogy kirúgták őket, aztán valahogy próbálják magukat fényezni, hogy jó marketinget csináljanak az uj cégüknek, már ha tényleg van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#63326) Spíler válasza r3dwo0d (#63306) üzenetére


Spíler
őstag

Akkor..., mondjuk mit szólnál egy jó kis Pioneer SE-MS5T-hez?
Vagy egy CAL!-hoz?
Esetleg egy HyperX Cloud I nem lenne jó?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63327) emiki6


emiki6
veterán

Ha új zenét keresek, néha legegyszerűbb, ha meghallgatok néhány sound demo-t zeos-tól. Például ezt:
Z Review - STAX L300 [SOUND DEMO]
Van alatta egy komment: I almost had a heart attack at 11:02
És tényleg! Nagyon megijedtem és a pulzusom is felment. :D
Tekerjetek mondjuk 9:46-hoz (mert az egy jó szám), lőjétek be a hangerőt és az azt követő számban wait for it. :K (Ne számítsatok semmi rosszra vagy ilyesmi)

Nem tudom átadja e mindegyik füles.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63328) krx21 válasza emiki6 (#63327) üzenetére


krx21
nagyúr

A videó nem érhető él...

[ Szerkesztve ]

(#63329) Sinesol válasza emiki6 (#63327) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tudtam mire számítsak, meglepődtem, talán kicsit meg is ijedtem, ahogy nagyon belemerültem a várakozásba. :K

[ Szerkesztve ]

(#63330) #71562240 válasza egzo672 (#63319) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az egyik HDM1, a másik SF1. Hogy ez mit jelent, az ott nyilván le van írva, ahonnan szedted a grafikont. Mérési-súlyozási módszerkülönbség nyilván.

(#63331) emiki6 válasza krx21 (#63328) üzenetére


emiki6
veterán

Nem érhető el... mobilról.

Kipróbáltam a fejeseimmel, melyik adja át (ebben a sorrendben, így a meglepetés megszokása gyengítheti a hatást, hiába próbáltam "elfelejteni"): HE400i igen, T50RP igen, HE350 nem de, SRH840 majdnem (?) Mondjuk azt, hogy minddel működik. Gondolom nem a hangzásból, hanem abból fakad, hogy megszokja az ember az ismétlődő zenét, aztán a meglepetés hatásosabban éri.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63332) Bodz válasza Atii91 (#63282) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Csak az a kérdés, hogy neked mi lenne technohoz való. Valamiért úgy érzem, hogy nem ez a 2 fejes lesz a nyerő. Miért pont ők?

[ Szerkesztve ]

(#63333) milkabrams válasza #56474624 (#63323) üzenetére


milkabrams
őstag

Ajánlanál egy konkrét fülpárna típust?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63334) Bodz válasza milkabrams (#63321) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Neked mennyire tetszik? Na pont annyira felel meg. :)

(#63335) #56474624 válasza milkabrams (#63333) üzenetére


#56474624
törölt tag

Fogalmam sincs, mi megy rá arra a fejhallgatóra. :N De egyébként is egy más típusú párna feltétele egy új fejhallgatót eredményez gyakorlatilag, tehát akkor már mindegy szerintem, ha másik fejhallgatóban kezdesz el gondolkodni. Amíg élhetsz az elállási jogoddal és veszteség nélkül "túladhatsz" rajta. Én több mint 5 év után kezdtem el a 770-nél különböző párnákkal variálni (olcsó kínai párnákkal, az nem volt nagy kiadás, a gyári bőrre meg már csak a hozzá mellékelt hangszóróvédő szivacs miatt is szükségem volt), aztán végül lecseréltem a fejhallgatót magát.

[ Szerkesztve ]

(#63336) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

vettem egy Sony MDR-RF811RK típusú fejhallgatót az imén a Media Markt-ban. Tölteni kell 16 órát, de azért kipróbáltam. Nagyon nagy az alapzaj, egyfolytában súg, megfájdul tőle a fejem.
Kipróbáltam TV-vel, két telefonnal, PC-vel...súg.
Kipróbáltam több kimeneten PC-n, elől és hátul egyaránt, letiltottam az összes többi hangeszközt...súg.
Átdugtam másik konnektorba, súg. Elvittem a lakás másik végébe az antennát, súg. Kipróbáltam 5 centis és 15 méteres távolságból, kitaláljátok..súg.
A hangerő csavargatásával a súgás hangereje is változik, de minimum hangerőn is elég masszív alapzaja van.

A végére a kedvencem:
Füles kikapcsolva, bedugva a PC-be, PC-n semmi hang nem megy. Felveszem a fülest, bekapcsolom és elkezd ordítani belőle random rádióadásokból foszlányok, recsegés..mint amikor a rádiót hangolod.
Ez csak akkor szűnik meg ha elindítok a gépen mondjuk egy zenét youtube-on, onnantól kezdve szól....és súg :W

Vihetem vissza?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#63337) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok!

20 ezer forint alatt vásárolnék egy fejhallgatót.

Főképp metal/rock/house zenéhez és játékhoz lesz használva. Gép előtt ülve, zártság nem szempont, csak hosszú távon is kényelmes legyen. Szemüvegem nincs.

Inkább újban gondolkoztam , de ha ennyiért van valami kiváló használt vétel azt is megfontolnám.

(#63338) Rayfull


Rayfull
tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlásában szeretném a segítségeteket kérni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Iskolába menet buszon, héven, otthon (telefonról).

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10 000 HUF

4.) Új vagy használt?

Lényegtelen, de inkább új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural. Hordozhatóság miatt max közepes nagy lehet a fejhallgató, és nem muszáj, hogy összehajtható legyen.

6.) Zárt vagy nyitott?
Mivel tömegközlekedésen használnám, ezért csak zárt + mást se akarok zavarni vele.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Szóljon jobban, mint egy sony zx310. (6k huf)
Legyen mélye, nem hátrány, ha reagál az equalizerre :)
8.) Honnan vásárolnál?
Minél hamarabb kéne, ezért elsősorban hazai piac.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Csak telefon.

Válaszokat előre köszönöm :)

(#63339) Spíler válasza zsotty4 (#63337) üzenetére


Spíler
őstag

Beyerdynamic DTX 910 ?
Jó hangú,kényelmes.Kábel kicsit vastag,megszokást igényel.
+ [link]

Rayfull

Invotone HD2000?

Más

Az AKG K550MKIII most 40e.Ft

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63340) milkabrams válasza #56474624 (#63335) üzenetére


milkabrams
őstag

Nem tudom még milyen lesz, van benne kb. 20-25 óra bejáratás. Fogalmam sincs mi lehetne alternatíva, nagyon leszűkíti a lehetőségeim, hogy mindenképp zárt kell. Szerintem jó lesz ez csak be kell járatni és meg kell szokni, gondolom nem ok nélkül ajánlották ezt a fejes a kérdések kitöltése után.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63341) Rayfull válasza Spíler (#63339) üzenetére


Rayfull
tag

Köszönöm szépen a gyors választ!
Nem tűnik rossznak, de sajnos nem sok helyen lehet kapni.

Esetleg van valami egyéb ajánlatotok? :)

(#63342) Spíler válasza Rayfull (#63341) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen. :)

"de sajnos nem sok helyen lehet kapni"

Ezt nem igazán értem. :F
Több helyről több darab kellene? :D

Más

Mall-nál beraktam a kosárba a Major II-t 11900-ért,még böngésztem kb. 5 percet,mire fizettem volna felemelték 13900-ra!!!! Bravo Mall.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63343) emiki6 válasza Spíler (#63342) üzenetére


emiki6
veterán

November 16:
"A MALL hivatalos nyilatkozata alapján az érkező megrendeléseket nem tudják teljesíteni és kiszolgálni, mert lefoglalták a teljes árukészletüket és az összes vagyonukat zárolták."
Amúgy. :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63344) szakibá... válasza egzo672 (#63319) üzenetére


szakibá...
senior tag

Kétféle mérőeszközt használtak, az egyik (HDM1) próbálja utánozni az emberi fület, a másik nem, ha jól láttam a képeket. Nekem egyik eszköz sem tűnik hitelesnek (szimpatikusnak). A műfüleknél használni kell korrekciós szűrőt, arról pedig végképp nincs információ.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#63345) Rayfull válasza Spíler (#63342) üzenetére


Rayfull
tag

Hát, 2 helyet találtam, ahol lehet venni, ezeknek is az üzletük vidéken van = garancia intézése is postázással meg minden egyéb hülyeséggel jár. (nálam a hibás termékek aránya kb. 50-60% :D

Nomomo bolt kilőve, de szerintem a füles is mivel ahogy olvastam, kissé ményhiányos és a kábele gyakorlatilag cérna.

(#63346) Rayfull válasza Rayfull (#63345) üzenetére


Rayfull
tag

Egyéb javaslat? :)

(#63347) szakibá... válasza emiki6 (#63343) üzenetére


szakibá...
senior tag

A "lefoglalás" óta, pénteken rendeltem tőlük valamit és már ma átvehettem volna, ha ráértem volna, majd holnap. Ne kelts pánikot!

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#63348) zsotty4 válasza Spíler (#63339) üzenetére


zsotty4
tag

Lehet ez kicsit offtopic. De esetleg egy csíptetős mikrofont tudtok ajánlani hozzá? ZM-MIC1et használok, aminek nagyon praktikus a csatolója, de már a 2.-at koptattam el, mert a vezetéke 1 vékony szar. Vagy ebben az árkategóriában inkább akkor vegyek egy hyper cloudot ha beszélgetni is akarok? Szól az olyan jól?

(#63349) Spíler válasza zsotty4 (#63348) üzenetére


Spíler
őstag

Ezt szokták szeretni.

#63346) Rayfull

Itt az a baj,hogy circum kellene,10-ig,és lehetőleg kicsi legyen :Y Supra biztos nem jó? SoundMagic P21S?
Relatív kicsi,jól szól,jól szigetel,nagyon kényelmes és sok helyen lehet kapni. :D

Zsotty4

Bocs,nem figyeltem,ugyanaz van neked is :B

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63350) zsotty4 válasza Spíler (#63349) üzenetére


zsotty4
tag

Igen, szeretem én is. Csak nagyon pongyola minőségü a vezetéke. Meg a hangminősége se 1 álom. De azért köszi ! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.