Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) #71562240 válasza Elektrosokk (#63926) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem is a basszusa sok, hanem a magasa konyul le nagyon - még jobban, mint a sima P5-é, pedig az se egy cicergős fajta.

(#63952) Spíler válasza jolti (#63947) üzenetére


Spíler
őstag

Nem ismerem az eladót,de 107 pozitív visszajelzése van 0 negatívval,az csak jelent valamit,engem megnyugtatna.
Mindentől függetlenül ÉN a Beyer DT770/80-at venném(meg az AD500X-et,meg a K550 MKII-t :D ).

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63953) #56474624


#56474624
törölt tag

Hű, kipróbáltam a vintage DT990-est a kínai plüssel. Bár ne tettem volna, de a tapasztalat miatt kellett. :) Elég V-s karakterű lett vele, teljesen elrontja, a közép nyom egy hátraarcot. Ugyanezzel a párnával a volt 770-em nagyon világossá vált. A párna arccal érintkező része még jó is lenne, elég hasonló, de a belső fele bőr, míg a vintage 990-es eredeti párnája ott hálós, amin sokkal jobban átmegy a hang, mint akár pl. a mostani 990-es gyári párnáján (EDT990V), aminek a belső fele lukacsos, ez alapján a sok bőrfelület miatt szintén nem ígérkezik jónak.

[ Szerkesztve ]

(#63954) Dorien válasza fericske (#63950) üzenetére


Dorien
veterán

Van benne basszus, de nincs kiemelve. Viszont a K550 MkII sem ad igazán többet. Ha ez fontos, akkor már inkább a DT770 Pro verziókat érdemes kipróbálni. Ezeknek is jó nagy fülpárnája van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63955) Bodz válasza Frogged (#63933) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Z40 egész barátságos hangú, a legtöbb világos/agresszív fülessel jól kijön.
Párnát pont nem tudok javasolni. Az összes vastag, puha, bőr/műbőr párna elszabadítja a mélyeket, meg rengeteget tompítanak, ez 100%. 400S-nél is maradtam a Focus A-nál, ez a legjobb rá.

[ Szerkesztve ]

(#63956) Elektrosokk válasza #56474624 (#63948) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi a beszámolót! Sejtettem hogy tetszeni fog! :)

szerintem gyakrabban fogod hallgatni mint a K550-et. Nagyon sok jót olvastam a vintage beyerekről.
remélem nekem is beesik majd egy 880

én az AKG K340-et reszelgettem ma, cseréltem a gumit a fejpántban így már azért kezd komfortos lenni, párnát vadászok hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63957) Bukk900 válasza jolti (#63947) üzenetére


Bukk900
őstag

Nyitott AKG K612pro (36k)? [link] Ha kívülről tetszik, vehetsz hozzá erősítőt... ;]

(#63958) emiki6 válasza Bodz (#63955) üzenetére


emiki6
veterán

Azok után amit Mad_Economist írt nekem, én is ha lépek, akkor csak a focuspad A felé. :K

Bukk900: meg valami puhát a pántra. ;)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63959) s4tch válasza emiki6 (#63958) üzenetére


s4tch
veterán

Az a párna vajon felmegy a HP50-re? Ahogy Bodz írta, erre gyakorlatilag lehetetlen gyári párnát szerezni, de előbb-utóbb biztosan szükség lesz cserére...

(#63960) jolti válasza fericske (#63950) üzenetére


jolti
senior tag

Dorien
Annyira nem fontos a basszus, mint a szép közép és a magas, de azért szeretem, ha odab@sz, ha kell. Az a baj, hogy a Dt770 már az 50 ezret közelíti. De tetszik az is. Meg jókat lehet olvasni róla.

Spiler
Ez is igaz. Valószínűleg nem véletlen a sok pozitív.

Bukk900
A K612 prot nem ismerem, de a gonosz smileyból ítélve csak vicc volt, jol gondolom?

(#63961) Bodz válasza s4tch (#63959) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Focus A? Nem. Rá van ragasztva egy műanyag keretre. Még ha levakarod róla, a HP50-re akkor is lehetetlen normálisan feltenni.

(#63962) Bukk900 válasza jolti (#63960) üzenetére


Bukk900
őstag

Írtad, hogy tetszik az AKG, meg a nyitott hangzás, a K612 egy jó fejes ennyiért. Nem tudom, hogy miről hallgatnád, de ha nincs asztali fejes erősítőd, azt még kalkuláld hozzá, ezért volt a szmájli.

(#63963) emiki6 válasza jolti (#63960) üzenetére


emiki6
veterán

A gonosz smiley gondolom azt jelenti, hogy kell hozzá erősítő. (De amúgy jó).
Szerk: jól sejtettem. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63964) #56474624 válasza Elektrosokk (#63956) üzenetére


#56474624
törölt tag

szerintem gyakrabban fogod hallgatni mint a K550-et.

Valószínűleg zenehallgatási okból kifolyólag (tesztelgetés az más) csak akkor kerül most már elő a K550, amikor a körülmények miatt zártra van szükségem. Ennek a DT990-nek természetesebb és közvetlenebb a hangja, van a zenének lelke. Ez ugyanaz a különbség, mint a vintage AR hangfalaim és a modern dobozok között. Persze bizonyos ár felett a modern dobozok lelke is megjön. :)

DT880-at én majdnem szereztem, de ugye kitiltottak az aukcióról, mert szemérmetlen módon volt merszem másokra rálicitálni. :DDD Ezt a DT990-et meg elég spontán módon szereztem. Bár ránézegettem korábban erre is, aztán pár órával előtte értesített, hogy mindjárt lejár a licit. Akkor licitáltam először, aztán még a legvégén. Olcsón vettem, 15 ezerből kijött, a szállítási költség még rádobott 8 ezret.

A bőrpántnál csak igazítani kellett, a csavarral kellett újrarögzíteni, azzal nincs is baj. Igazából elég jó állapotban van, így neten a képeket elnézegetve látok sokkal rosszabb állapotúakat. A párna laposabb, mint új korában lehetett, ez biztos. Dohányszaga nincs szerencsére. Ja, és nagyon kényelmes. A K550 sem annyira rossz ebből a szempontból, ott csak a fejtetővel érintkező párna kellemetlen kicsit nekem.

(#63965) jolti válasza Bukk900 (#63962) üzenetére


jolti
senior tag

Ja, ok.
Még karácsony előtt vettem egy Fiio A3-t, azt gondolom erősítőnek.

(#63966) Dorien válasza jolti (#63965) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor neki lehet menni akár a K612 Pro-nak is. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63967) jolti válasza Dorien (#63966) üzenetére


jolti
senior tag

Az jó füles, azt mondjátok?
Pont a múltkor néztem annak a Z-nek a csatornáján, akit itt emlegettetek, hogy lehúzta eléggé. Már, ha jól vettem ki a szerény english tudásommal. Bár nem is néztem végig, hanem mikor azt mondja, hogy egy félre siklása az Akg-nak, akkor abba hagytam.

(#63968) chop


chop
őstag

Sziasztok,

vettem egy Pioneer SE-M531-et, foleg zenehallgatashoz es az a gondom, hogy telefonra kotve kb. fel hangeronel mar kizarja a zajokat, gepen viszont neha a full hangero is keves. Mitol lehet ez, illetve van ra mod, hogy szoftveresen feljebb tekerjem a hangerot?

Koszonom.

(#63969) Dorien válasza jolti (#63967) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem jobb, mint az AD500X, inkább AD900X szint (nekem volt mindegyik), de kell neki erősítő. A Fiio A3 elvileg bass boost-ot is tud, így már bátrabban neki lehet vágni ezeknek a semlegesebb hangú fejeseknek is.

A Z-Review véleménye csak egy a sok közül, nekem sosem volt igazán mérvadó...
Inkább ezt érdemes átolvasni: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63970) emiki6 válasza jolti (#63967) üzenetére


emiki6
veterán

Z véleményét ne vedd teljesen komolyan. :N

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63971) jolti


jolti
senior tag

Akkor jól van akkor.
Köszi srácok.
A jövő héten fogom megrendelni ( meg kell várnom a 3.-ai fizut :-) ), addig meg esetleg hátha lesz még jobb akció.
Meg, ha hallatok valamit, akkor ne tartsátok magatokban.

Ja még egy.
Azt csak kíváncsiságból.
A sennheisereket melyen hallgatva elkerültétek.
Szót sem érdemelnek, vagy miért? A 600-astól kezdődik az élet?

(#63972) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Egy kis Finomság :U

(#63964) Ba cy lus annyiért szerintem nagyon jó vétel volt! :) :C

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63973) emiki6


emiki6
veterán

Korábban bemásoltam mit írt Mad_Economist a 400i párnákkal kapcsolatban, de nem írtam le ki is ő. Röviden: Nagyon sokat foglalkozott Fostex T50RP MK3 moddolással és ő alkotta meg a Talos mod-ot, amit árusít is. Szóval tőle kértem tanácsokat, hogyan tudnám kicsit megregulázni a fejes mélyeit és megvágni a karcos sziszegő magasait.
Aszonta tegyek a fejesbe vattát (oldalanként 1g-ot :D) és 1-2 helyre ragasszak olyan pórusos műanyag orvosi ragtapaszt. Nos, a magasakon még kell vágni, ám a fejes hangja igen érdekes lett.
A tere kicsit javult, de inkább az imaging lett jobb, ami betudható annak, hogy rendkívül részletes lett, ami még nem tudom, hogy jó e vagy rossz, mert minden neszt, minden apró részletet meghallok a zenében emiatt a kiemelés miatt, cserébe más tartományok alulmaradnak.
Na jó, ezen még változtatnom kell, mert így elég fárasztó, nem elég a mély, túl sok a magas és mindent hallok, amit amúgy nem biztos hogy kéne. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63974) emiki6 válasza emiki6 (#63973) üzenetére


emiki6
veterán

Compettive Gamingre viszont a jelenlegi modokkal kiváló fejes, kár hogy én azt nem űzöm. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63975) ribizly válasza emiki6 (#63974) üzenetére


ribizly
veterán

Én a HD668b-t alakítgattam és ott a driver meg a külső burkolat közé tett vatelin hozott olyan változásokat, amik akkorát dobtak a fejes hangján, hogy nem hittem a fülemnek. De még így is azt tapasztaltam, hogy akármennyire is bele lehet nyúlni 1-1 fülesnek a hangjába mindenféle modding során (fülpárnák cseréje, ilyen-olyan anyagok bele / elétevése, ragasztások) ugyan változtatni tudsz a hangján, de a karakterén nem nagyon. Szóval ha valamiben gyenge volt a fejes, akkor azon tudsz javítani, de ha más hangkaraktert akar az ember, akkor azon csak egy másik fejes tud segíteni. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63976) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, Av-land a megbízható boltok között van nyilvántartva?

(#63977) emiki6 válasza ribizly (#63975) üzenetére


emiki6
veterán

A fostex ezen fejesei kivételt képeznek. Több mod is létezik rájuk, amit totál más karakterrel rendelkeznek. A párnáknak viszont erős karakterük van, a 1540 párnának sok és erős sajátossága van.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63978) FehérHolló válasza Samtya (#63941) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi szépen mindkét infot!

Igen, ilyenre gondoltam, megvettem, és katasztrófa. :D
Doriennek igaza volt, a vezetékes nagyságrendekkel minőségibb. (Neked is köszi!)

Skynet is real. It's called Google.

(#63979) szakibá... válasza Spíler (#63916) üzenetére


szakibá...
senior tag

Sajnos nem 1937-es, tehát a muzeális értéke kisebb, a kábel sem eredeti. Azoknak más volt a pántja. Ez is legalább 60 éves, a kábel kivezetésnél még fém cső van, később gumira váltottak. Ezzel a párnával a spanyolcsizma hangtechnikai változata, egy kínzó eszköz.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#63980) Dorien válasza FehérHolló (#63978) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, a probléma vele, hogy így kb egy 1,5 cm-es vékony kis fém bizbasz tart az aljzatban egy kb. 10 cm-es vaskos fémrudat, ami alapból instabil, de ha még a végén egy súlyos csavart kábel is van, akkor kész katasztrófa.... :)

Ezért sokkal jobb az ilyen kábeles 6,3 mm > 3,5 mm jack megoldás:

A 3,5 mm > 6,3 mm jack adapternél nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63981) Tim82 válasza FehérHolló (#63978) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én ilyet használok, szerintem elég jó a célra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63982) Elektrosokk válasza DEJVID (#39706) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A K501 is hasonlóan kényelmes mint a HD580 ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63983) chop válasza chop (#63968) üzenetére


chop
őstag

Erre valaki?

(#63984) Samtya válasza FehérHolló (#63978) üzenetére


Samtya
senior tag

Csak speciális esetben (szűkös hely kellő alátámasztással vagy asztali használat esetén) lehet alkalmazni. Ha mobilhoz kell, akkor inkább a vezetékes változat.

chop: a gépen többszörösen lehet állítani a hangerőt, tehát a keverőben az alkalmazásoknak külön is lehet állítani. Annak ellenére, hogy a fő hangerő fel van tolva, például a böngészőé vagy zenelejátszóé nincs lehúzva?

(#63985) #56474624


#56474624
törölt tag

Ez az öreg DT990-es tényleg olyan, hogy magába szippantja az embert. Már-már úgy, mint egy jobb hangfalas rendszer. Komolyzenén a legnagyobb az előrelépés pl. a K550-hez képest. Kórusművek is olyan részletességgel és magukkal ragadóan szólalnak meg, ahogy soha nem hallottam fejhallgatón eddig (ez persze az én fejhallgatós tapasztalataimat is minősíti részben). Nagyon jó a középtartomány felbontása, részletessége. Az a legnagyobb erőssége és az összbenyomás. Közvetlen, barátságos, nagyon-nagyon zenei hangú fejhallgató, ami bármilyen idegállapotban feltehető, hogy kikapcsolja az embert. Nem unalmas, végig fenntartja a figyelmet, miközben nem fáraszt le néhány perc után. Ennél a fejhallgatónál a zene kerül az ember figyelmének középpontjába, nem a hangelemzés. Noha nyilván arra is jó, hiszen stúdiólegenda, vagy mi.

Technikailag biztosan van nála még jobb fejhallgató, de az összbenyomást, a zenei közvetítőképességet azt minden további nélkül kimaxolja számomra. Ugyanígy vagyok a hangdobozos rendszeremmel is. :)

[ Szerkesztve ]

(#63986) Elektrosokk válasza #56474624 (#63985) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ezek a jó dolgok! :K

AKG k240 sextett-et hallgattál már?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63987) #56474624 válasza Elektrosokk (#63986) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem. De most már lehet nem is akarok. :B

Az biztos, hogy ezt a DT990-et megtartom, míg meg nem őrülök. ;] Jó lenne idővel átköltöztetni egy másik testbe. A K550 nagyon masszív mellette, annak nagyon tetszik is a dizájnja, öröm ránézni. Hallgatni kevésbé, de azért korrekt cucc. Mondjuk attól nem esne nehezemre megválni még így félőrülten sem, ha úgy alakulna. :D

[ Szerkesztve ]

(#63988) Tim82 válasza #56474624 (#63987) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig mostani fejemmel - szerintem - jobb, mint a vintage DT990.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63989) #56474624 válasza Tim82 (#63988) üzenetére


#56474624
törölt tag

Zeneileg (komolyzenén, jazz-en) nem tudna számomra többet adni, ebben biztos vagyok, igazából ezért tudok "nemet mondani". Én nem vagyok az a gyűjtögető, cserélgető fajta. Csak amíg nem találom meg a zeneileg megfelelőt. A hangdobozos rendszeremen is évek óta nem változtatok, mert győztes csapaton minek. Az a legnagyobb gondom vele, hogy régi, és fenntartsam a kb. gyári állapotot/hangot.

(#63990) Elektrosokk válasza Tim82 (#63988) üzenetére


Elektrosokk
addikt

esetleg a vintage DT880-al is sikerült összehasonlítanod? Szimpatikus nekem a sextett, de valami nyitottabb fejes kéne, illetve egy vintage AKG fejesem már van. Esetleg tudod hogy a Cardan és a Sextett miben különböznek?

(#63987) Ba cy lus valamiért rám is jobban hatással vannak a vintage fejesek, és főleg a hangjuk miatt. Már ahányat hallottam...

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63991) Tim82 válasza Elektrosokk (#63990) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mások, de szerintem kb. egy liga a DT880 és a Sextett. Sextett-ből nekem a Philips-brandelt változat van (N6330 néven futott, én meg csak Sexy Philips-ként szoktam rá hivatkozni), ez annyiban más az AKG-tól, hogy acél pántja van. A Sextett amúgy nyitott fejes. A Cardan-t nem ismerem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63992) #56474624 válasza Elektrosokk (#63990) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ugyan DT880 és Sextett nincs itt (K240 DF van, bár az nem ugyanaz), de van néhány régi fejhallgatóról vélemény a régi hifi magazinból:
[link].

Én annyit tennék hozzá, hogy ez a 990-es biztosan az eredeti párnájával ilyen zseniális csak. Ebből a harmonikus állapotból nem lehet nehéz elmozdulni, hiszen a párna rengeteget számít. Régi, jó hangú fejhallgatóknál erre nagyon oda kell figyelni, hiszen az eredeti párnájukkal szereztek maguknak nevet, szóval jó eséllyel a gyári párnával szólnak a legjobban, ahhoz hangolták őket. Ez persze most is így van, csak a mai 770-nél inkább csöbörből-vödörbe esetnek éreztem az egyes párnák közti különbséget (bár még mindig fenntartom, hogy azért kínai műbőrrel a legjobb :P ).

A vintage számomra azt jelenti, hogy költséghatékonyan lehet igényes, sok örömet adó hanghoz jutni (persze nem csak ilyenhez, de az ember olyat néz ki magának, aminek jó a hírneve). Több a kockázat valamelyest, és a karbantartás, gyári állapot fenntartás sem egyszerű. De egyébként nyilván a maiak között is vannak tetszetős darabok, drágábban (kevesebb kockázattal).

[ Szerkesztve ]

(#63993) pendre54 válasza szakibá... (#63979) üzenetére


pendre54
addikt

Úgy van, ahogy írod. Az 1937-es kiadás, az így nézett ki.

A hírdetett cucc, az egy DT 48 S-es változat, ezt valamikor a hatvanas években gyárthatták, a fejpánt kialakítása is arra utalhat, mert 1969-től jött a DT 48 E, aminél már a teljes pánt műbőr borítást kapott.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63994) Elektrosokk válasza Tim82 (#63991) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi! Mindjárt rákeresek az előzményekben. Én azt hittem a sextett félnyitott csak. Amikor megvettem az AKG K340-et nagyon kényelmetlennek éreztem egy idő után, most hogy kicseréltem a szorítógumikat a fejpántban sokkal jobb viselni, és annyival szórakoztatóbb a hangja mint azoknak a modern fejeseknek amiket mostanában hallgattam hogy méginkább kedvet kaptam a vintage vonalra.... Egy sennhesier HD650 volt még a fejemen ami nagyon lenyűgözött a kényelmével...

(#63992) Ba cy lus köszi a linket, mindjárt át is olvasom. Számomra is hasonlót jelent, csak szeretném kissé szűkíteni az érdeklődési körömet, sajnos ezeket a darabokat nem mindig lehet az ismerősöknél meghallgatni :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63995) Tim82 válasza Elektrosokk (#63994) üzenetére


Tim82
nagyúr

Most visszanéztem, N6330-ként is keress rá itt. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63996) Elektrosokk válasza Tim82 (#63995) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi. :) Ahogy nézem már árban is hasonló mint a Sextett.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63997) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Hali.
Denon ah-mm200 -hoz volt már valakinek szerencséje?
Egész jó áron van, kérdés, hogy valójában hogyan szól.

[ Szerkesztve ]

(#63998) helltp


helltp
aktív tag

Több mint egy hete megjött a Marshall Major 2, ahogy ígértem írok róla pár szót. A Major 2 elődei nálam egy Sony v55 és egy AKG k518 voltak, így főként ezekhez tudom hasonlítani.

A hangot tekintve mind a három fejhallgató mélykiemelt, de különböző mértékben és különböző frekvenciatartományokat érint a kiemelés. A legerősebb (és egyben legerőszakosabb) mélykiemeléssel a V55 rendelkezik, ez egy kicsit rá is nyomja a bélyegét a középtartományra, a k518 mélyei egy fokkal visszafogottabbak, viszont a minőségük kicsit rosszabb, ezekhez képest a Major 2 alig emel a mélyeken, szerintem azt is ízlésesen teszi, viszont a legmélyebb részeken elfogy. Igazatok volt, a Major 2 nem V karakter, a közepek elég hangsúlyosak, viszont a magasak kicsit kevesek az én ízlésemnek.
Amit még észrevettem, hogy a k518 felbontás terén hátrányban van a másik kettőhöz képest, ha egyszerre sok hangszer szól, "bonyolult" a zene, akkor hajlamos összemosni a dolgokat, viszont a Major 2-nél (és a V55-nél) nem fedeztemm fel ilyen hiányosságokat.
A tér sajnos pont annyira szűk, mint azt kicsi és zárt on ear fejhallgatóktól várnám, e téren semelyik sem remekel.

Mivel ezeket a fejhallgatókat kifejezetten hordozható fejhallgatónak szánták, és én is utazás közben használom őket így szerintem a jó izoláció nem csak fontos, hanem elvárás is. A k518 nálam eddig az etalon, szigetel annyira, hogy még a régi hármas metrón is élvezhető a zenehallgatás vele. Zaj nem megy be, zene nem jön ki, ahogy azt elvárná az ember. A V55 viszont rendkívül gyengén teljesít, sajnos már egy közepesen forgalmas utcán is zavaró a zaj, zajosabb tömegközlekedési eszközön pedig teljesen élvezhetetlen, arról nem is beszélve, hogy már közepes hangerőnél is kihallatszódik amit hallgatunk. A Major 2 gyengébben teljesít mint a k518, de sokkal jobban mint a V55. Ez is hozza egy közepesen gyengén izoláló iem szintjét, szerintem megfelelő utcai használatra, valamint tömegközlekedésre is. Zaj csak korlátozott mennyiségben jut be, zene viszont egyáltalán nem hallatszódik ki.
Kényelemben egyik sem remekel, a fülön ülő kialakítás miatt sajnos hosszú használat után elkezdi nyomni az ember fülét mind a három. A Major 2 meglepően légies kialakítású, kellemesen párnázott a fejpánt, és a szorítóereje sem vészes, így szerintem ez a legkényelmesebb a hármasból.
Összeszerelési, és anyagminőséget tekintve az árkategóriában szerintem meglepően jó a Major 2, külön extra, hogy nem csak könnyű, de nagyon kicsire összehajtható. A k518 azért nincs ilyen jó, de teljesen korrekt, viszont a V55 gyenge minőségű kopogós műanyagból van, és kritikán aluli módon nyikorog minden egyes mozdításnál.

Mindent összevetve szerintem a Major 2 egy jó kis mindenes, semmiben sem rossz igazán, és ezen az áron (én 14k-ért vettem) verhetetlen az "értelmesen kinéző utcai fejhallgató" kategóriában. A V55 ahogy láttam mostanában 10k-körül megy, szerintem csak elektronikus zenére jó, például rockot hallgatni már-már idegesítő, annyira elnyom mindent a lábdob és helyenként a basszusgitár.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#63999) Findzs


Findzs
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget!
Végül egy akg y40 lett (10 ezer alatt újonnan)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#64000) Bodz válasza bigmasterg (#63997) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Puha, mély kiemelt. Viszonylag kényelmes, de nekem csúszkált a fülemen valamiért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.