Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) Elektrosokk válasza Dorien (#63550) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi! és komfort-kényelem terén?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63552) Bodz válasza Elektrosokk (#63546) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Oppo PM-2?
Kényelem és megszokás kérdése. :)

(#63547) jeromosi: Szerintem a Denon Márkaboltot kérdezd, hátha ott meg lehet hallgatni. Igaz fekete nincs, de majd megveszed máshol.

[ Szerkesztve ]

(#63553) Bodz válasza -Perko- (#63549) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ma ilyen Denonos napom van, irány meghallgatni az MM400-at is! :)

(#63554) Dorien válasza Elektrosokk (#63551) üzenetére


Dorien
veterán

Mind a kettő szorít valamennyire alapból, de mivel a fejpánt fém, így hajlítható. A Focuspad A hibrid párnák nagyon kényelmesek, hasonlóan a Beyer plüsshöz, csak jobban megtolják a mélyet. Mivel a HE350 eléggé világos hangú és kényelmetlen a gyári, kemény plüss párnákkal, így a Focuspad A-ra mindenképp érdemes rááldozni, ha ilyet veszel. Ha Emiki2 fejesét veszed, az már hajlított fejpántú és Focus A-val van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63555) Tin


Tin
veterán

(#63556) Tin válasza Tin (#63555) üzenetére


Tin
veterán

videót nézzétek meg, a végén konkrétan kiakadt :D

(sose gondoltam volna, hogy az elmúlt napok legnagyobb röhögését egy fejhallgató teszt váltja ki belőlem)

[ Szerkesztve ]

(#63557) -Perko- válasza Dorien (#63550) üzenetére


-Perko-
csendes tag

Köszi a választ.
A 3 nyitottra csak kíváncsi voltam ha már ott vagyok alapon és nagyon tetszettek,
de sajnos nem tudnám otthon használni, állandó háttérzaj miatt. :)

Jövő héten meghallgatom a 770-est és valahogy megpróbálok belehallgatni majd egy A990Z-be is.

Bodz: Köszi, elmegyek meghallgatni ha lehet.

AMD Ryzen 7 7700X - Asus Strix B650E-E - PowerColor RX 7800 XT Hellhound - Be Quiet! Straight Power 12 850W - 2x16GB G.SKILL Trident Z Neo - Dell P2417H | Audio: Audio-gd NFB 11.28 - ATH-A1000Z

(#63558) ribizly válasza Tin (#63556) üzenetére


ribizly
veterán

Ah. Még csak a feléig jutottam. Kíváncsi leszek. Pedig a csávó igencsak nyugodt szokott lenni...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63559) Tin válasza ribizly (#63558) üzenetére


Tin
veterán

10p körül konkrétan összeomlik... és egyre jobban próbálja visszafogni magát... tényleg teli szájjal röhögős:)

(#63560) ribizly válasza Tin (#63559) üzenetére


ribizly
veterán

Hatalmas! Lehet be kéne vásárolnom replacement part-okból a HD650-hez. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63561) Sinesol válasza Tin (#63559) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nem tudom, nekem valahogy nem jött át ez a nagy kiakadás, csalódott volt, de nem volt szerintem nincs semmi extra az egészben. Egyébként a korábbi fórumos tesztek alapján várható is volt, hogy nem fog neki tetszeni, arra azert kíváncsi leszek, hogy fogja e náluk más is tesztelni, mivel a világosabb fejeseket gyakran teszteli egy olyan emberke, aki épp azt a hangzást kedveli.

Btw. ahogy említette, már nincs jelen a sennheiser veil, gondolom amiatt tűnt el a simaság is, amit hiányolt, viszont szerintem ez még éppen lehet jó pont is azok számára, akiknek kicsit túl unalmas volt a korábbi széria.

[ Szerkesztve ]

(#63562) emiki6 válasza Tin (#63556) üzenetére


emiki6
veterán

Uhh, ez most kínos, hogy ti jót nevettetek én meg csalódottságot, némi haragot láttam, de leginkább elérzékenyülést, ahogy írták is kommentben: "Thought he was going to start crying." Én úgy értelmezem, hogy "megsiratta" a 600-at és 650-et, amiért egy szerinte méltatlan utód veszi át a helyüket.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63563) Tin válasza Sinesol (#63561) üzenetére


Tin
veterán

szerintem meg kiakadt, de ő nem az a típus, aki ordibál. a félmondatok, az, hogy szép fekete és szexi, az, hogy arra jó, hogy legalább van kényelmesebb fülpárna a többihez... ez azért nagyon erős. főleg a legvége. igen, kiakadt, mert borzasztóan csalódott volt, hogy ezzel folytatták az 580-600-650 vonalat. és mondja is, hogy valószínűleg a 650-et kivezetik... emiatt.

én hallottam a 660s-t, de szerintem az nem volt még mindig bejáratva. nem szólt jól. mint akkor írtam, kicsit a még 650-ebb lett, de valahogy... nem tudom. közel sem volt az a "hűű" érzés, mint a másik kettőnél. én a bejáratatlanság számlájára írtam, hallottam a saját 600-amin, milyen, amíg nincs bejáratva.

(#63562) emiki6: fura volt látni ezt a faszit, ahogy próbálja először visszafogni magát, de csak kicsorog belőle a csalódottság, aztán a végén inkább nem mond semmit.

hát... ez lett belőle. vegyen mindenki 6xx-et, aki tud "ingyen" behozatni, jó vétel. de a 600-as legalább marad.

(#63564) emiki6 válasza Tin (#63563) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, a 600 marad, ok, nem volt egyértelmű.

Én most ezen röhögtem... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63565) Bodz


Bodz
Topikgazda

Mi a gond? Nem értem. Komolyan nem. Tyll kicsit duzzog, de semmi érdekes nem történt.

(#63566) Dorien válasza emiki6 (#63564) üzenetére


Dorien
veterán

Ez tényleg jó. :)

Steven Wilson - Ask Me Nicely (The Making of To The Bone) [Documentary]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63567) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Ez a denonhoz képest milyen?
[link]

(#63568) ribizly válasza Bodz (#63565) üzenetére


ribizly
veterán

Talán ha van valami ami miatt csalódottak lehetünk az az, hogy árban feljebb kúszott, amivel gyakorlatilag értelmetlenné tették a meglétét, hiszen abban az árkategóriában már nagyon durva cuccok vannak a piacon.
A másik ami pedig még "ellene szól", hogy nem nagyon "skálázódik" forrástól függően. Ami persze akár előny is lehetne, de nem illeszkedik a sorba. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63569) Tin


Tin
veterán

ha már téma volt: német amazonon megint €300 a sennheiser hd650.

(nyilván jobb ár a massdrop hd6xx, de arra még jön adó, áfa, plusz pár hónap várakozás, és macerás gari-ügyintézés)

(#63570) dudLee


dudLee
tag

Audio Technica R70X Akció : [link]
Erről vannak vélemények ?

(#63571) Bodz válasza dudLee (#63570) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kellemes, így lehet a legjobban jellemezni. Sokszor volt már szó róla. Ennyit bőven megér. Meg kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#63572) dudLee válasza Bodz (#63571) üzenetére


dudLee
tag

Mennyire Bass Lite nyitotthoz képest ?

(#63573) Dave™ válasza dudLee (#63572) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semennyire, valamivel több mélye van mint egy HD600-nak.

(#63574) ribizly válasza dudLee (#63572) üzenetére


ribizly
veterán

Ez egy annyira jó ajánlat, hogy ha nem lenne HD650-em már le is csaptam volna rá. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63575) Bodz válasza dudLee (#63572) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem mondható annak, de nyilván ízléstől függően kevés lehet. Szubbasszus viszont nem erőssége.

(#63576) Dave™ válasza Bodz (#63575) üzenetére


Dave™
nagyúr

30Hz és 100Hz között 3dB-en belül van innerfidelity-s mérések alapján. Szerintem a dinamikusok között teljesen megállja a helyét ilyen téren is.

(#63577) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Audio-technica ATH-SR5-el van valakinek tapasztalata?

(#63578) Elektrosokk válasza Bodz (#63552) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi, ez egy elég jó ajánlatnak tűnik, (tegnap olvastam róla miután írtad) ez max februárban férne bele. :)

majd próbálok lehiggadni :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63579) ferzoli válasza dudLee (#63570) üzenetére


ferzoli
Ármester

Baromi jó fejes, nagyon könnyű (210g), kényelmes, kiegyensúlyozott hangzás, untig elég méllyel.

(#63580) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A Linn Records, általában minden év karácsonya körül, a zenei kínálatából ingyenessé tesz, jó minőségű zenei anyagokat. Én is már évek óta szedem le ezeket a cuccaikat, jelenleg Bach: Karácsonyi Oratóriuma tölthető le ingyen, csak regisztrálni kell az oldalukon. [link]
Most néztem meg a profilomban, hogy nagyjából ilyesmi zenéket lehetett letölteni az elmúlt évek alatt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63581) emiki6 válasza pendre54 (#63580) üzenetére


emiki6
veterán

:R

Szerk: Regisztráltam, de csak ennyit látok a linken. Hogy tölthetem le?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63582) emiki6 válasza emiki6 (#63581) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, rájöttem, itt kell meg"buy"-olni azokat, amik ingyenesek. Milyen minőségben érdemes leszedni? Van ugye CD FLAC, stúdió FLAC meg stúdió 192 FLAC. Én utóbbira gondoltam, avagy hamár lúd, legyen kövér. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63583) Samtya


Samtya
senior tag

Nem értem milyen burokban élek én, hogy csak most került a látóterembe Fábián Juli, a nagyon szomorú hír kapcsán. :( :(((

(#63584) Spíler válasza Samtya (#63583) üzenetére


Spíler
őstag

Sajnálom. :(((
A 2015-ös Shine c.album van meg tőle,az tetszik,jó hangú énekesnő.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63585) Piftuka válasza Spíler (#63286) üzenetére


Piftuka
veterán

"Azért ez erős túlzás,ne higgy el mindent.Sokan használnak az egész világon Beyereket teljes elégedettséggel,köztük én is.Igen,vannak kiemelései,mint majdnem az összes fejhallgatónak,de szerethető hangjuk van és kényelmesek.Ár/érték arányuk is jó. Ki kellene próbálnod egy párat,ha lehetőséged van rá.Szerintem."

No offense, de ha nem hihetek azoknak, akik ide segítő szándékkal (és meglehetősen nagy tapasztalattal) írnak, akkor kinek lehet hinni egyáltalán? :)

Hát hiszen éppen azért kérdezek itt, mert bízok abban, hogy a szakértők érdemi segítséget tudnak nyújtani számomra. :K

Egyébként köszönöm a Te véleményedet is!

Természetesen az volna a legideálisabb, ha ki tudnám próbálni a fejhallgatókat. Viszont ilyen lehetőség gyakorlatilag csak Budapesten van.

(Nagyon sajnálatos, hogy már lassan 2018-at írunk, de még mindig olyan szintű a "Pest-központúság" kis hazánkban, mintha a szocializmus idejét írnánk...)

"Aquila non captat muscas."

(#63586) Piftuka válasza Dorien (#63298) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem a félnyitott DT880-at érdemes meghallgatnod, szerintem csodálatos fejes, a semlegestől csak annyira eltérő karakterrel, hogy izgalmas legyen. "

:R Nagyon jól hangzik mindez! Egy ilyen fejhallgatót mindenképpen kipróbálok majd. :K

Hiszen még vizuálisan is nagyon tetszik. A német minőségben pedig még mindig bízom.

"Aquila non captat muscas."

(#63587) Spíler válasza Piftuka (#63585) üzenetére


Spíler
őstag

"No offense, de ha nem hihetek azoknak, akik ide segítő szándékkal (és meglehetősen nagy tapasztalattal) írnak, akkor kinek lehet hinni egyáltalán? :) "

Hinni senkinek,csak a saját fülednek.Hallgatózás nélkül a legritkább esetben fog beválni az első fejhallgató amit veszel.Ahány embernek mutatsz 1 fejhallgatót lehet,hogy annyi vélemény fog születni.Na jó,ez egy kicsit sarkos,de gondolom érted mit szeretnék mondani.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63588) ribizly válasza Piftuka (#63585) üzenetére


ribizly
veterán

Gyakorlatilag a 14 napos elállás ami erre megoldás. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63589) lenker


lenker
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!
A Superlux 681 EVO hangját keresem masszívabb vázzal, zárt fejesben, lehetőleg cirkum, 30-40 e Ft-ig (Elfogadom, hogy nem lesz olyan tere mint egy nyitottnak) hordozható audiolejátszóról hajtanám (Xduoo x3) Külföldi rendelés is mehet. Köszönöm a segítséget előre is :R

(#63590) #56474624


#56474624
törölt tag

Na, kárpótoltam magam ebayről egy vintage DT990-essel, az sem lehet sokkal rosszabb a vintage 880-asnál. Bár az igaz, hogy csúnyább tőle. :))

Már csak meg kell érkeznie. :B

(#63591) Elektrosokk válasza #56474624 (#63590) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szuper hír! :C várjuk a beszámolót ha megjön! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63592) #56474624 válasza Elektrosokk (#63591) üzenetére


#56474624
törölt tag

Írni biztosan fogok róla, bár a 600 ohm meghajtásához lehet, hogy majd át kell állíttatnom a presenter2 erősítését 5x-ösre, addig valószínűleg nem lesz az igazi, ha lesz egyáltalán elegendő hangerő. :)

A régi hifi magazinban amúgy elég jó véleménnyel voltak a dt990-esről (a dt770-es sem maradt el azért túlságosan). Érdekes lenne hallani, hogy ugyanazok az emberek mit mondanak a mai fejesekről. Érezni azoknak az embereknek a véleményén, hogy élő akusztikus zenén sokat edzették a fülüket:

Beyerdynamic DT770: 7,4 (7,1). Kicsit vékony. Nem igazán jó
balansz. Nincs súlya a basszusnak. Nem tetszik. Tartalmatlan,
reszelős, a gitár testetlen. Szopránon idegesítő mellékzörej. A
kamarazene viszont szépen szól, a nyirettyűk nem bántók. Van távolsága
is. * Tiszta, csengő, természetes, jó magasak, de néha gríz. A templom
és a kamarazene nagyon jó. A legfelső tartomány hiányzik. *
Kiegyenlített, precíz, sok részlet. Hasonlít a hangszórós emlékeimhez.
Proprius: sokszor még a 990-esnél is jobb, csak nem annyira nyugodt. *
Jól különválnak a hangszerek - itt már lehet hangszerekről beszélni. A
mélyek nem puhák. Náthás nő. A templom nem elég nagy. Nyílt. A
csembaló nem elég csengő. (Komfort: sisakszerű. * Jó viselet, csak a
párna műanyagból van, izzadok alatta.)

Beyer DT990: 8,25 (7,75). Élénk, szép, levegős. "Eddig ez a
legjobb" effektus. Finom. Megszólalásában jobb az Unipolarnál (egy
perc után aztán már nem). Templom már nem tiszta, és nem eléggé tágas.
A fúvósok kissé zörögnek. Kiegyenlített kórus, mindenki a helyén.
Kitűnő kamarazene. * Világos, csengő, kiegyenlített. Szép női hang.
Proprius néhol grízes. Kamarazene nagyon szép, de keveslem a legfelső
tartományt. Középtartományban határozottan jobb, mint az Unipolar.
Helyesebbek a szólamai. * Eddig a legjobb. Eleinte bajom volt a
mélyeivel, de azok se rosszak. Levegős, tiszta, nyugodt semmi zavaró.
Kórus: mint amikor az ember hazaérkezik és megnyugszik... * Plasztikus
szólamok, de még mindig messze a hangsugárzótól. Szép, világos, nyílt.
Eddig a legjobb. (Komfort: változatlanul úgy érzem magam, mint egy
felszerszámozott ló; a fejem teteje, a fülém és az arcom széle is meg
van fogva. * Jól viselhető.)

A mai tesztekből hol van ez a kritikus hozzáállás? :F

[ Szerkesztve ]

(#63593) Tim82 válasza #56474624 (#63590) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elfolyósabb, kevésbé összeálló hangképe van a DT990-nek szerintem (a vintage változatokat értve és a DT880-nal összevetve). A DT880 szikárabb, kevésbé hajlamos "szétesni" bizonyos komplexebb zenéket hallgatva. Itt írtam anno róluk

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63594) #56474624 válasza Tim82 (#63593) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, köszönöm, ezt már amúgy olvastam tőled. :) Majd megint kísérletezgetek az opampokkal szerintem. Azért az jó lenne, ha nem kéne minden fejhallgatómhoz más-más opampot betenni. :D

A K550-től mindenesetre biztosan jobb lesz ez a dt990. A K550-nek pont az a baja (bár meg fogom tartani, mert kell egy zárt is), ami a dobozán a mottó:
Don't just listen to the music - Feel It!

[ Szerkesztve ]

(#63595) Dorien


Dorien
veterán

Újabb eladó Meze 99 Classic, 55k, bontatlan csomagolás [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63596) Tin válasza Dorien (#63595) üzenetére


Tin
veterán

szegény de rossz lehet hogy tömegével kapja őket ajándékba.

[ Szerkesztve ]

(#63597) #01758976 válasza Tin (#63596) üzenetére


#01758976
törölt tag

Elmebaj.
Annyi mindent lehetne írni, de olyan kevés tűrné a nyomda festéket. Nomono-s képpel, lehet szólni kellene róla, Rudinak..

(#63598) afoyem


afoyem
tag

Üdv. A kipróbált felvett fejhallgató 100% hogy nem számít higéniai terméknek? nem vagyok megelégedve szívesen visszavinném. Remélem nem kifogásolják, kötelesek visszavenni tőlem nemde?

[ Szerkesztve ]

(#63599) emiki6 válasza Tin (#63596) üzenetére


emiki6
veterán

?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63600) Tin válasza emiki6 (#63599) üzenetére


Tin
veterán

az a nő már legalább a harmadikat adja el belőle. az elsőnél, talán még a másodiknál is az volt a duma, hogy ajándékba kapta. valaki itt vett is belőle. asszem ribizly.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.