Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) s4tch válasza Golota (#63700) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a leírást. A vám témához: ha a vámtétel (vám, áfa, egyéb) nem éri el a 10 eurót, akkor a vámtételt nem kell megfizetni. Ezért jött át a csomagod a vámon. A 22 eurós határ csak elméleti, 22 euróra sosem kell 10 eurós vámtételt felszámítani.

(#63702) #56474624 válasza milkabrams (#63699) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az remek, akkor ez a probléma is megoldódott. :)

Egyelőre. :))

(#63703) Golota válasza s4tch (#63701) üzenetére


Golota
aktív tag

Áh, így már értem. Világos. Köszönöm.

(#63704) Dorien válasza karmaresz (#63696) üzenetére


Dorien
veterán

Az hogy a közép hiányzik vagy csak totál háttérbe szorul a túltengő mély és magas miatt csak hangerő függvénye, nemde? :U Brutál V karakter a DT990 Pro, nem enyhe. Szerintem.

Golota Az ISK HP2011-be tettek damping anyagot a driver elé, talán ez az egyik oka a relatíve kis hangerőnek:

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63705) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Olvasgatva az összefoglalót ( 3 hetes küszködés után ) egy Akg K92, és egy Audio-Technica ATH-M30x közé redukáltam le a választott fejhallgatókat ( illetve a médiában most 25 ezer a Senheiser HD 559, ha azt mondjátok, hogy ez a legjobb választás, akkor lehet az lesz, de az már meghaladná az erre szánt büdzsémet,de akkor várok még, ha olyan jó. ).
Szóval vettem egy 2 hónapos Ath M30x-et a jófogáson, de az idióta eladó több napi hitegetés után, hogy ma feladta, ma megy feladni, stb, mégsem adta fel. Azt nem értem, hogy miért nem mondta meg kerek perec, hogy nem akarja, semmi gond nem lett volna belőle. Csak ugye így bele éltem magam, aztán b@szta elküldeni. Így ez ugrott.
Most két helyen is van Akg K92 15 ezer környékén új. Az külsőre jobban tetszene, mert nagyobbnak tűnik a párnája. Az M30x-be kétséges a számomra, hogy belefér a fülem és nem nyomná. Olyan picinek tűnik a párnája. Persze, ha azt mondjátok, hogy sokkal jobban szól, akkor egy kis kényelmetlenség bele fér.
Szóval ezek közül ti mit választanátok?
Az Akg K92 most azonnal meg tudnám venni, az Audio-Technicára várni kell a következő fizetésig. Esetleg a HD 559-re is várni kell, ha ez lenne legjobb a 3 közül.
Előre is köszi a tanácsokat.
Ja és főleg hangszeres zenéket szeretek, a mai számítógépes "tucc-tucc zenéket" nem. Plusz kis jazz, meg egy kis keményebb Ac/Dc. Meg néha egy kis retró, az ifjú korom 80-90-es évek zenéje.
Múlt héten vettem egy Fiio A3-as kis erősítőt ( remélem nem hibáztam nagyot?) a Huawei P9-es telómhoz, majd jövőre meg szeretnék egy veszteségmentes lejátszót venni.
Jolti

Ja és ezeket egyiket sem hallottam még szólni. Sőt komoly' fülhallgatót sem.

[ Szerkesztve ]

(#63706) emiki6 válasza jolti (#63705) üzenetére


emiki6
veterán

Pioneer ms5t?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63707) jolti válasza emiki6 (#63706) üzenetére


jolti
senior tag

Nem tudom. Régen mikor hifiztem, akkor elég kommersz' hangja volt a pionak.
Ő jó? Láttam,hogy ott van ajánlottak között.

(#63708) Spíler válasza jolti (#63707) üzenetére


Spíler
őstag

+1 Pioneer.
Slx 681 EVO
Slx 662 EVO
MARSHALL Major II

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63709) emiki6 válasza jolti (#63707) üzenetére


emiki6
veterán

Amiket Spíler írt, azok a "budget" fejesek, amik nem a nevük miatt ajánlottak, hanem mert ár/érték arányban vezetik a mezőnyt.
És bár a Takstar Pro82-t még nem próbáltuk, de nagyon ígéretes: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63710) ribizly válasza Tin (#63697) üzenetére


ribizly
veterán

Én azt nem értem, hogy miért nem beszél az ár / érték arányról? :F Hiszen ha azt is belevesszük, akkor egyértelműen túlzás a 660S ára.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63711) Tin válasza ribizly (#63710) üzenetére


Tin
veterán

pedig erről is beszél, a vége felé. pontosan azt mondja, hogy 499-ért felejtős, talán 399 az a pont, ahol már érdemes elgondolkozni rajta.

(#63712) ribizly válasza Tin (#63711) üzenetére


ribizly
veterán

Akkor lehet nem figyelem eléggé, de egyet kell értsek. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63713) Thanoker


Thanoker
csendes tag

Sziasztok!

Eldöntöttem, hogy a rengeteg zenehallgatáshoz, most már igazán illene egy normális fejhallgató venni. Szóval ehhez szeretnék segítséget kérni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zene hallgatás > Játék > Film

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
25 000 Ft.

4.) Új vagy használt?
Csak is új termékben gondolkozok.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Mivel eddig csak in-ear fülhallgatóim voltak amelyek V dinamikával vannak ellátva, így nem tudok nyilatkozni a hangzásról. Viszont ami biztos az az, hogy mit hallgatnék rajta, ami a következő: 80% elektronikus zene 10% rock és metál, 10% orchestra, jazz stb...

8.) Honnan vásárolnál?
Magyarországon a garancia miatt, de esetleg szóba jöhet EU-n belüli vásárlás is, ha kevés szívás árán intézhető a garanciázatás. (Nem M.o-n vásárolt termék esetén nem volt részem még garanciáztatásban, szóval nem tudom mi ennek a menete)

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
95% PC, alaplapba integrált hangkártyával, 5% okos telefonon (Xiaomi Mi A1)

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#63714) jolti válasza emiki6 (#63709) üzenetére


jolti
senior tag

Pont ezt akartam mondani, hogy azok nekem olyan gagyinak tűnnek.
Meg még nem is hallottam róluk ( bár az nem jelent semmit :D ), de az Akg-t, a Sennheisert, a Marshallt, Beyerdynamicot ismerem. Mármint a márkákat. Meg hallottam egy-két típust tőlük.
A K92-őt nem ismeritek? Nem éré meg most az akciós 15 ezret?

(#63708) Spíler
Köszi!
Ezek közül a Marshall tetszene, ha a fület körül ölelné. Sokáig azt nézegettem, sőt úgy volt, hogy megveszem. De aztán rendeződött az utazós fülbedugós sorsa és így itthonra keresek, nyugalmas, kényelmes, kanapéba leülős-borozós fejhallgatót.

(#63715) Bodz válasza jolti (#63714) üzenetére


Bodz
Topikgazda

AVA400 otthonra?

[ Szerkesztve ]

(#63716) Findzs


Findzs
addikt

Panasonic RP-HT010E
Nagyon dicserik es borzaszto olcso
Milyen lehet egy akg k512 viszonyitva? :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#63717) jolti válasza Bodz (#63715) üzenetére


jolti
senior tag

Nem ismerem.
Szerinted jobb, mint az M30x? Nem mintha azt ismerném, de azt mindenhol dicsérik, ahogy olvasgatom.

(#63718) Spíler válasza Bodz (#63715) üzenetére


Spíler
őstag

Tényleg AVA400,pedig valahol az is van itthon :D

(#63717) jolti

Hát,hogy kényelmesebb az 100%,én nem hallottam még M30X-et,csak a nagyobb tesóit.Az AVA400 egész jó fejes,a rock/metál nagy hangerőn nem neki való.Vokális,akusztikus,jazz,blues szépen szól rajta.
Jó hangú fejes még a Koss Pro 3AA is és még kényelmes is.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63719) Dorien


Dorien
veterán

Superlux HD687 & HD688

HD687-Semi-Open Type
HD688-Closed-back Type

51 mm driver, 40 ohm impedancia és elég érzéketlenek:

HD687: 92 dB SPL (1mW) at 1KHz
HD688: 94 dB SPL (1mW) at 1KHz

(Az előd HD681 EVO és HD662 EVO 50 mm driver, 32 ohm és 98 dB - ezek már fenn sincsenek a Superlux honlapján, tehát direkt upgrade-ről van szó.)

Superlux homepage

HD687 - Thomann
HD688 - Thomann

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63720) Spíler válasza Dorien (#63719) üzenetére


Spíler
őstag

Jól néznek ki,csak erről a "csöcs" csatlakozóról kéne már leszokniuk,az elég kritikus pontja a Slx fejeseknek.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#63721) Dorien válasza Dorien (#63719) üzenetére


Dorien
veterán

Ja igen és 57 Eurós ár, majd' 2x magasabb árkategóriában indulnak, mint az elődök... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63722) jolti válasza Dorien (#63719) üzenetére


jolti
senior tag

Ahogy elnézem a lényegi a különbség, hogy az egyik nyitott, a másik pedig zárt?
Ezek már jobban nézne ki, mint a jó előbb ajánlottak. Jobban is vajon? Itthon lehet vajon kapni? Gugli nem lát...

(#63723) dudLee


dudLee
tag

OMG [link]
150 ért hmmm ... asszem kell :D

(#63724) ribizly válasza dudLee (#63723) üzenetére


ribizly
veterán

Azért előbb egy frequency response chart-ot szeretnék látni. ;)
Jah és csak nekem gyanús, hogy ez egy újracimkézett HD660S? ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63725) dudLee válasza ribizly (#63724) üzenetére


dudLee
tag

Lehet nem fogja hozni a HD 600 -650 szintet, de egy próbát mindenképp megér szerintem. Remélem nem lesz túl limitált a dolog, mert ez igazán felcsigázott :D

(#63726) gianni85 válasza ribizly (#63724) üzenetére


gianni85
veterán

Ott van, még overlay-ben a 660s és 650-nel összevetve is.

(#63727) zsocy válasza dudLee (#63725) üzenetére


zsocy
őstag

5000 darabot írnak, ez a szokásos massdrop széria.

(#63728) Bodz válasza jolti (#63717) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Otthonra, hangszeres zenéhez, jazzhez szerintem kellemesebb.

(#63729) dudLee válasza ribizly (#63724) üzenetére


dudLee
tag

[link]
Videjó :D

(#63730) mzsombor


mzsombor
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy 12 év boldog használat után a második Sennheiser PX-100-asom is megadja magát. Ennek keresnék utódot. Nagyon szerettem a hangzását, azt, hogy hordozható, kicsi, könnyű, kényelmes.

Fontos lenne, hogy az utód is hasonlóan kicsi, könnyű, jól hordozható, strapabíró legyen.
A PX-100 a hátizsákomban lakik a kemény tokjában, viszem magammal általában.
Sajnos ahogy nézem, a PX-100 II is kifutott már, plusz abban nem túl szimpatikus az egyoldali kábelezés.
V-jays jött még elő itt többször, de azt sem találok már itthon eladót. Ebayről még 16e Ft körüli áron beszerezhető postával együtt, de próba nélkül nem igazán merek vásárolni. Esetleg ha megerősítitek, hogy hasonló vagy jobb hangzásvilága lesz, mint a jelenleginek.

Van még esetleg olyan típus, ami szóba jöhet?

Az összefoglalóban feltett kérdésekre a válaszok:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, irodában (halkan), út közben.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Gitárcentrikus zenehallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15e Ft körül jó lenne megúszni, ha van valami best buy efölött, akkor akár 20e Ft-ig elmegyek.
4.) Új vagy használt?
Lehetőleg új, vagy bizonyítottan strapabíró modellből használt.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Supraaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Nyitott, maximum félig nyitott.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
PX-100-hoz hasonlót keresek, puffogó túltolt basszusok kíméljenek! :)
8.) Honnan vásárolnál?
Nem szempont, külföldről is rendelek, ha kell.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Telefon, iPod, notebook beépített hangkártyája.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#63731) ribizly válasza dudLee (#63729) üzenetére


ribizly
veterán

Na akkor a 100$-os kérdés:
Ez most a HD600 új driver-el (mint ahogy a videóban említi a HD580J-t) vagy van akkor egy újabb versenyző a szériában (580, 580J, 600, 650 (6xx), 660S)? :F

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63732) dudLee válasza ribizly (#63731) üzenetére


dudLee
tag

Én úgy értettem a videóból, hogy ez egy teljesen új driver (de nem 100% az angolom).

(#63733) ribizly válasza dudLee (#63732) üzenetére


ribizly
veterán

Az oké, mert gondolom itt is a HD700-ét használják, már csak a 150ohm-ból kiindulva.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63734) niof válasza ribizly (#63733) üzenetére


niof
addikt

Nem, 3mm-el kisebb az újban a driver átmérője, ha jól értettem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#63735) gianni85


gianni85
veterán

A csillagok kedvező állásának hála megérkezett a HE-4XX :) (Most kivételesen pacsi a NAV-nak és a Postának) Természetesen nem bírtam ki, és egy bő órára egyből felkerült a fejemre.
Aránylag kis fejem van, nekem nagyon kényelmes, nehéznek se mondanám. Pont megfelelő a szorítóerő, nem nyom sehol, és stabilan a fejemen marad. A Focus-A pad velúr belseje is kellemes, nem birizgálja a bőrömet. E rövid hallgatózás alapján a szemüveg nincs kihatással az izolációra/hangra.
Jó mélyre lemegy, gyors és pontos. Mind a férfi, mind a női vokál nagyon kellemesek. Felül egy nagyon kicsit érces, de eddigi tapasztalataim alapján minden fül-, és fejhallgatóm csillapodott a magas tartományban. Így most ráküldöm egy jó 60 órára az Isotek-et, és néha-néha meghallgatom :B

(#63736) dudLee válasza niof (#63734) üzenetére


dudLee
tag

38 mm es az inkább 2 vel kisebb nem 3 :)

(#63737) emiki6 válasza gianni85 (#63735) üzenetére


emiki6
veterán

:C
Kábele jó? Az enyém (harisnyázott,) merev, formatartó és makacs, kénytelen leszek lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63738) gianni85 válasza emiki6 (#63737) üzenetére


gianni85
veterán

sima pvc köpenyes kábel, viszont kellemes a tapintása, és nagyon flexibilis.

(#63739) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

📣Superlux HD668B Professional Studio Standard Headphones! 📣 . [link]
✔️Kupon: HD668BS
💰Ár: 22.99$ kuponnal ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#63740) Golota válasza mzsombor (#63730) üzenetére


Golota
aktív tag

Mediamarktban gyakran lehet találkozni V-Jays fejessel, a debreceniben pl pár hete láttam. Kevésbé mélyhangsúlyos, mint a PX.100, de üt rendesen. Hangszeres zenéhez szerintem jobb választás a V-Jays, sokkal szebb a közepe, a PX -nél én nem tudtam megszolni a fátyolosságot. A Jays legalább annyira hordozható. A kábel a V-Jaysen bivaly, sokkal erősebb, mint a PX volt. A fejpánt esetében pont fordított. Ha nem lépsz rá, nem fog eltörni... (monjduk nekem a PX-II volt)

Koss Porta pro is jó ebben a kategóriában, érdemes lehet megnézni. Az én -szigorúan szubjektív- véleményem szerint hangzásban a V-Jays, Koss és a Senn a sorrend. Én tutira a Jayst venném, nagyon jó fejes.

(#63741) mzsombor válasza Golota (#63740) üzenetére


mzsombor
tag

Az online oldaluk sajnos már nem hozza a V-Jays, de ma megpróbálom megnézni 1-2 útbaeső MM-ban, hátha. Köszi a megerősítést!

A Koss szerintem már akkor is létezett, mikor az első PX-100-at vettem, a kinézete azóta is elriaszt... :)

(#63742) niof válasza dudLee (#63736) üzenetére


niof
addikt

Tényleg! Bocs! :R
De a lényeg, hogy nem ugyanaz a driver.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#63743) mzsombor válasza mzsombor (#63741) üzenetére


mzsombor
tag

Telefonon jelenleg kb minden üzlet elérhetetlen, szerintem ezt karácsony utánra hagyom.

Ha már nem sikerül V-Jays-t szerezni, a Shure SRH144 mennyire lehet még alternatíva?

(#63744) emiki6


emiki6
veterán

Nem is írtam még. Nekem nem jött be a Meze 99 Classic. Tök jó meg minden, de túl sok a mély, egyszerűen nincs szűkség ennyire, viszont épp emiatt talán jó lehet utcára. Nem az arany színű giccsparádé,hanem az, ami Ribizly-nek is van, ami fa borításos és ezüst színűek rajta a dolgok. Talán. De általános használatra csak basshead-eknek ajánlanám.
Mellesleg nekem ez a kinézet se a kedvencem, illetve ami kicsit zavart, hogy a pánttal egy vonalban állnak a kagylók (nem úgy, mint pl a HD600-nál), ami ugyan nem olyan lényeges, de egy picit elvesz a kényelemből. Ja, igen, a kábele, ahol a fő vezeték kettéválik van egy óriási bumszli (csak úgy, mint a hifimannél), ami nem jó és tök értelmetlen, mindezt úgy, hogy a jack csatik olyan vékonyak, hogy az ember el sem hiszi. :)
Nem az esetem. :N

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63745) Bodz válasza gianni85 (#63735) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Miről hajtod?

(#63746) gianni85 válasza Bodz (#63745) üzenetére


gianni85
veterán

Myryad Z20-Z40. És azt hiszem eddig járattam az isotek cd-ről. Egy kicsit csillapodott a magas tartomány, és inkább zenét hallgatok, mert fun.

(#63747) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne egy vadi új bontatlan garanciás SONY 10RC HI-RES fejhallgatóm! Ezt mennyiért lehetne eladni?
Köszönöm!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#63748) ribizly válasza emiki6 (#63744) üzenetére


ribizly
veterán

Bevallom én is csak EQ-zva bírom huzamosabb ideig. :U
Csak Linux alatt az is elég limitáltan megvalósítható sajnos.
De majd ezt is kipróbálom.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63749) Dave™ válasza ribizly (#63748) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valami nem kerek számomra ebben a Meze-s történetben, ennyire nem tartották sehol sem túlzónak mélyekben. Nem lehet hogy ez valami "hibás széria"? Valaki itt korábban a NAD HP50-hez hasonlította, abban viszont abszolút nem túlzó a mélytartomány, ezek után viszont már nehéz eligazodni melyik leírás a helytálló a Meze-re.

(#63750) emiki6 válasza Dave™ (#63749) üzenetére


emiki6
veterán

Ribizly mezéje egy mélyláda, az biztos. A HP50-től messze van.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.