Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) prime77 válasza Samtya (#63037) üzenetére


prime77
aktív tag

Samtya!

Nagyon köszönöm a fáradozásaidat!
Azaz Arctic szerintem jó lesz!
Még egyszer nagyon szépen köszönöm! :R

Üdv!

Jani!

(#63052) F-ECT$ válasza forras2 (#63050) üzenetére


F-ECT$
titán

Még úgy is olcsóbb, mint az 558. 15-ből 10 boltnál 25-30e körül van, és csak néhánynál 45-50e.

Egyébként jobb, mint az 558, vagy nincs nagy különbség?

Dive ever, work never.

(#63053) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nos megjött a Spui hd660is, hát kényelemre nálam negatívabb mint a Pio, pont egy "fokkal" kisebbre lehet leengedni a fülespárnát, mint amennyire kellene nekem, szóval íg passzentos: ezt érzem a fejemen, a Piot nem

a hangjuk összevetve, hát majdnem azonos :D dúrva :) viszont a Pio egy leheletnyit részletezőbb fent, ahogy így hallom

eddig azt kell mondjam, hogy ha nem lenne a Supinál a picit szorítottabb érzés és ha nem lopta volna be a szívembe picit jobban magát a Pio, akkor simán vállalható füles valóban a Hd660

holnapra lehetőségem nyílik elvileg dac-cal kipróbálni.... van itthon egy kis egyszerű ebay/alis fekete dobozos dacom, csak még az a fajta, amin nincsen jack kimenet, így egy jack-rca kábellel fogom megoldani és meghallgatom úgy is, hogy mit mutatnak

a józan eszem picit azt diktálja, hogy meg kellene hallgassam a Sennheiser hd559 is amit ajánlottatok, nem tudom az, hogy viszonyulna a Piohoz
de a másik fele meg azt mondja, hogy teljesen jó ez a Pio, kár kipróbálni a Senit

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#63054) Samtya válasza prime77 (#63051) üzenetére


Samtya
senior tag

Szívesen, próbáld ki ha teheted, annyit tudtam meg róla, hogy a mélytartománya eléggé visszafogott.

#63053 zsolt19900: nem biztos, hogy a HD559-et jobbnak találnád, ebben a szériában a HD569-ben van a legtöbb mély. De az meg 45-50k, ezen az árszinten nagy a tolongás, lennének alternatívák.

(#63055) Bodz válasza conexke (#63018) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Nem lesz 5000-ért fonott kábel.

(#63035) forras2: HyperX Cloud, esetleg BlasterX H5.

(#63038) szaki58: Ha újban gondolkodsz, akkor inkább K702, olcsóbb.
Nem valószínű, hogy azokról értelmes hangot produkálna, de ki kell próbálni, hátha...

(#63041) st3v3np3t3r: Én hanyagolnám.

(#63039) zsolt19900: Magnat LZR 580. Attól megkapod a mélyed. Kivéve ha nagyon extrém eset vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#63056) zsolt19900 válasza Bodz (#63055) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm, nézegettem ezt is csak valahogy úgy eltántorított az az egész -nem bántóan mondva- ahogy kinéz :D

de akkor ha ezt javaslod rápróbálok, amennyiben a Pio nem hoz érdemi javulást számomra erősítővel

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#63057) #37391872


#37391872
törölt tag

Helló!

Meg érkezett az AKG K701. Kibontottam, és szörnyű gyanúm támadt. A fejpánt belső felén díszelgett a cimke: Made In China! Hát a kisgyereken kívül már mindent ott csinálnak?! Lehet, hogy hamisítvány?!

A Muziker.hu-n rendeltem, remélem, nem hamisítvány! Nyugtassatok meg!

Ezen kívül továbbra is várok valakitől egy választ arra a kérdésemre, hogy elég-e egy Marantz PM 66 SE végfok fejhallgató kimenete ennek a típusnak a tisztességes meghajtásához!!

(#63058) Bodz válasza zsolt19900 (#63056) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Létezik egész visszafogott színben is, úgy nekem olyan semleges. Egy próbát feltétlen megér. :K

(#63059) Bodz válasza #37391872 (#63057) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hamis. Kínában is (?) gyártják egy ideje. Másikra dologra már válaszoltam az előbb, de akkor kifejtem picit. Általában az erősítők füles kimenete nem nagy durranás, vacak velük minden értelmesebb fejhallgató. Tisztelet a ritka kivételnek!

[ Szerkesztve ]

(#63060) zsolt19900 válasza Bodz (#63058) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi, feket-neonzöldben volt az edigitálban rendeltem egyet, aztán meglátjuk marad-e vagy megy :)

sajnos nem tudok mást tenni, sehol sincsen a közelemben kipróbálási lehetőség, így ezt a módszert kell válasszam, természetesen ilyenkor mindig figyelek arra, hogy full-full 100%-osan vigyem vissza a terméket, ebből eleddig sosem volt probléma

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#63061) #37391872 válasza Bodz (#63059) üzenetére


#37391872
törölt tag

Köszönöm a választ! A korábbi fölött átsiklottam.

Akkor mi a javaslatod? A K701 már megvan, ezt kell szeretni. Esetleg valami DIY? Meg tudom csinálni, nem okoz gondot.

(#63062) Sinesol válasza #37391872 (#63057) üzenetére


Sinesol
veterán

Manapság már épp az ellenkezőjét mondják mindenre, amit nem Kínában gyártanak az hamisítvány. :D

[ Szerkesztve ]

(#63063) niof válasza #37391872 (#63061) üzenetére


niof
addikt

Egy CMoy-t nem nagy kunszt összedobni, és elég jó is, ha megfelelő OPAmp-ot kap. Azt, hogy a 701-hez melyik illik, nem tudom, utána kéne nézni. Ha akarod, a CMoy-ról küldök linket. Nekem az van az egyik szg-em mellett is, meg az iPod mellett is egy olyat hordok. Nekem elég, amit tud. Összehasonlítva, nagyon hasonló a hangja, mint a DAC-os topikban ajánlott AudioProbe Spartan A-nak. Kicsit steril (OPA2134-el), de nekem az jön be. De persze lehet másik OPAmp-al jó lenne hozzá.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#63064) Dorien válasza korpicschess (#63034) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem is elmúlt az upgréditiszem, amióta a DT880/600 megvan. :) A 250 ohmos verzió annyira nem fogott meg. Kb. mindene tetszett, (karakter, részletesség, tér, kényelem) de túl lassú volt a hangok lecsengése a K612 Pro-hoz és az AD900X-hez képest. A 600 ohmos sokkal jobb (ebben is). Még mindig nyugodt az előadásmódja, de gyorsabb a lecsengés, ütősebbek, kontrolláltabbak, feszesebbek a mélyek. Kb. minden téren legalább egy erős 4-est tud az ötös skálán és nekem ez bőven elég. A Sense V1 erősítő pedig még testesebbé teszi a hangját, amitől nekem kb. tökéletes a karaktere. Nem csodálom, hogy itt a fórumon többen is megállapodtak mellette. :) Nekem sokkal izgalmasabb fejes, mint a 2x annyiba kerülő HD650 a hömpölygős mélyeivel, meg a lefojtott magasaival. (Tudom, kéne hozzá vadászni, egy hozzá való erősítőt, ami kb. olyan ritka, mint a fehér holló.) Ja igen, a DT880/600-nak kell rendesen a kakaó, ehhez képest még a K612 Pro is könnyen hajtható. Dedikált fejhallgató erősítő nélkül én nem próbálkoznék vele. A Sense V1 potija is néha a max. közelébe van tekerve, ha valami alacsony jelszintű, nagy dinamikájú felvétel van éppen műsoron.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#63065) Dave™ válasza #37391872 (#63061) üzenetére


Dave™
nagyúr

Klasszikus párosítás a 701-gyel a Canamp, amiből létezik DIY kapcsolási rajz.

(#63066) Bodz válasza zsolt19900 (#63060) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Várjuk a beszámolót. Remélem tetszeni fog! :)

(#63061) szaki58: Canamp szerintem is. :K Kezdetnek.

[ Szerkesztve ]

(#63067) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok, tippeket szeretnék kérni AKG K712 pro-hoz kb. másfél méter hosszú, gyári vagy annál jobb minőségű kábelhez. A gyárit nem akarom megvágni.
Köszönöm szépen!

(#63068) Pintim....


Pintim....
tag

Sziasztok. Venni szeretnek egy terhangzasu fejhalgatot jatekra,filmekre,es zenere. Mikrofonosat. Az alaplapom asus z170 pro gaming,csak hogy a hang kartyat meg tudjatok nezni,es ahhoz megfelelo fulest tudjatok ajanlani. Valami eleg jo minoaegut szeretnek. Otletek?

(#63069) Tin válasza Pintim.... (#63068) üzenetére


Tin
veterán

ötletek

amúgy ez a gamer fejes topik

[ Szerkesztve ]

(#63070) Tin


Tin
veterán

white friday az extreme audionál

aki lemaradt volna a feketén valami fejesről. persze kisebb a választék.

(#63071) niof válasza #37391872 (#63061) üzenetére


niof
addikt

Na, én akkor bedobom az ígért CMoy-t. A mai napig óriási népszerűsége van DIY körökben, és nem véletlenül. Egyszerű, könnyen/gyorsan megépíthető, és mindezek ellenére kitűnő hangja van, de legalábbis átlagon felüli. Van belőle kit változat is (mondjuk ezek Bass-Boost-osak sajnos...), de a legjobb, ha az ember magának építi meg. :) Az első linken minden lényeges információ megtalálható az alap (original) verzióhoz.

Lehet itt is minden alkatrésszel trükközni (alacsony tűrésű alkatrészek, válogatott kondik, különböző OPAmp-ok, stb...), de igazából szerintem a poti a legfontosabb! Én az iPod-os és az asztali verzióhoz is természetesen ALPS potikat vettem, épkézláb áron nincs is nagyon más jó minőségű és egyszerűen beszerezhető alternatíva.

Attól függetlenül, hogy a többiek által javasolt Canamp klónt, vagy ezt építed, szerintem a K701-hez ez is bőven elég teljesítményben. A HD25-öt ez a kicsike is képes - szó szerint - fájdalmas hangerővel meghajtani, és közben nem esik szét a hangzás sem.
Egyébként jómagam is megépítettem anno a Canamp klónt, de véleményem szerint ebben az esetben annak a teljesítménye egyszerűen felesleges/pazarlás. Egy energiaigényesebb fejeshez viszont én is azt, vagy hasonlót javasolnék.

De nyilván, a döntés a tiéd. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#63072) milkabrams


milkabrams
őstag

Milyen 120 cm hosszú, ha lehet fonott kábelt ajánlanátok beyer custom one studiohoz?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63073) emiki6


emiki6
veterán

Aprón van 16-ért egy momentum. Az jó ár amúgy? (Nem veszek csak valakit érdekelhet)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63074) csƵ


csƵ
őstag

Elképesztő, hogy egy fülpárna mennyire meg tudja változtatni a hangzást.

(#63075) dudLee válasza emiki6 (#63073) üzenetére


dudLee
tag

Az on ear verzió asszem fekete pénteken 23-24 volt újonnan a Bestbyteba.

(#63076) Bodz válasza milkabrams (#63072) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tényleg fonott kell vagy a szövet borításra gondolsz?

(#63077) milkabrams válasza Bodz (#63076) üzenetére


milkabrams
őstag

Valamire ami nem tekeredik és strapabíró.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63078) emiki6 válasza milkabrams (#63077) üzenetére


emiki6
veterán

Húzd be vascsőbe. ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63079) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Végig olvastam a topiknyitót, sajnos csak bizonytalanabb lettem.

Itthonról dolgozok, egy kicsi lakásba, most született kisbabánk, és igazából rájöttem, hogy fejhallgató nélkül nem fogok tudni teljes mértékben nyugodtan dolgozni.

Több fő szempontom lenne:

- a vezeték nélküliség nem lenne rossz dolog, ha feltudnék néha állni a géptől és hallanám, hogy jött bárhol üzenetem, hívásom skypeom, bármi hasonló sokat segítene, hogy nem kellene folyamatosan itt ülnöm és bámulnom a monitort. (erről olvastam, hogy a vezeték nélküliek sokkal rosszabbak stb stb, pro és kontra is meghallgatnám a véleményeteket erről)

-a második fő szempont amennyire lehet szűrje ki a külső hangokat ha valami halk zenét berakok a háttérbe, tehát laikusként gondolom minél nagyobb, vastagabb hallgató rész kell ehhez?

- az utolsó dolog integrált alaplapi hangkártyám van, ez elég vagy ezt is kellene vennem? 90-MXGZM0-A0UAYZ ASRock 1151 B150M Pro4

a keret maximum 50 000Ft lenne.

nagyon köszönöm szépen a segítséget.

(#63080) niof válasza emiki6 (#63078) üzenetére


niof
addikt

;] :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#63081) milkabrams válasza PlatiaAmos (#63079) üzenetére


milkabrams
őstag

Nem szempont, hogy ölni is lehessen vele.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#63082) Tin válasza PlatiaAmos (#63079) üzenetére


Tin
veterán

ha semmit nem akarsz hallani, max ha tényleg hangosan beszélnek melletted, akkor zajszűrős, egyébként a "sima" zárt fejes, ami fül körüli (over ear). a jobb bluetooth-ok egyáltalán nem szólnak rosszul, nyilván ez már igény kérdése. de rosszul tényleg nem szólnak. és azokhoz elég egy telefon, laptop vagy egy 3e forintos BT stick, nem kell más kiegészítő. egy normális vezetékes fejeshez viszont a beépített hangkártya "kevés", ott jobban jársz egy külsővel. vagy hallgatod mobilról.
BT-hez nem tudok hozzászólni. az ajánlott fejeseket látod, egy HyperX Cloud (1-es) teljesen normálisan szól, amellé még belefér egy külső hangkártya, de azt ebben a topikban keresgélj.

(#63083) Bodz válasza milkabrams (#63077) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs semmi trükk, tehát sima 3.5mm-es a kábel a füles felől? Erre már nem emlékszem. Szóval semmi bevágás, süllyesztés, egyedi megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#63084) PlatiaAmos válasza Tin (#63082) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Köszönöm szépen Tin! :R :R

(#63085) Tin válasza PlatiaAmos (#63084) üzenetére


Tin
veterán

tényleg azt döntsd el, hogy mi a cél. ha ennyire nem tudod, vegyél egy olcsó BT fejest, holnap az extreme audionál a JBL T460BT fejese 12e lesz személyes átvétellel, nem nagy szám, nem is zajszűrős, de hordozható, és eldöntheted, hogy van-e szükséged többre. legrosszabb esetben meg lesz egy BT-s fejesed. mert lehet, hogy bőven elég ez is, de legalább van kiindulópontod.

(#63086) PlatiaAmos válasza Tin (#63085) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Ha csak egy szempont kell az a zajszűrés, ne hallatszodjon be ha sír a kisbaba pl.
Tudom, hogy erre 100%-os megoldás nem lesz, de ez a legfontosabb szempont.
Ha egyre akarom leredukálni.

Sok épkézláb tesztet nem találtam egyenlőre.

(#63087) #56474624


#56474624
törölt tag

Amennyire nem működik az OPA2111 a presenter2-ben a K550-nel hallgatva, és jobb helyette az LM4562/LME49860, épp annyira fordított ez a helyzet a hangkártyámnál: ott már csak az OPA2111 buffer (egyébként normálisan 3xOPA2111 felállásban használom a Prodigy HD2-t) kicserélése LM4562-re vagy LME49860-ra hatalmas visszaesés. Bár ez utóbbit most a hangfalas rendszeremmel próbáltam ki, durva, hogy mennyire kiirthatók az érzelmek (mondhatni a zene) a zenéből ezzel a hadművelettel. :U

[ Szerkesztve ]

(#63088) Tin válasza PlatiaAmos (#63086) üzenetére


Tin
veterán

akkor zárt on-ear, zajszűrős vezetékes, zajszűrős bluetooth.

a 25e-s hangzású zárt vezetékes hangját megkapod 50e-ért vezetékes zajszűrőssel, és 100e-ért BT változatban. elnagyoltam, de kábé így van.

nekem van zajszűrős BT fejesem, a 100e-s kategória, és azon lehet halkan zenét hallgatni, de abba is belehallatszik a baba sírása, mert a kollégám hangos dumálása is. csak éppen egy erősen letompított formában, ahogy már nem zavaró. a vezetékes zajszűrt kb ugyanez, csak olcsóbban megkapod.

ha teljes kusst akarsz, akkor hallásvédő, vagy egy jobb füldugó. de szerintem egy sima zárt vezetékes már tompít annyit a külső hangon, hogy ne legyen zavaró.

egyébként meg: pár hónap, és nem fogod meghallani a gyerek ordítását. megszokod :)

[ Szerkesztve ]

(#63089) PlatiaAmos válasza Tin (#63088) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Bang & Olufsen BeoPlay H9

BOSE QC25 QuietComfort®

Ezt a kettőt ajánlotta egy ismerősöm, nagyon drágállom nem tudom mivel tud többet mint más olcsóbb, ez a fő problémám.

Külföldi fórumokon pedig ezt hozzák tesztgyőztesnek szajszürés szempontjából:

Sony WH-1000XM2

A vezeték nélküli viszont annyival jobb lenne, hogy tudnám használni edzéshez is, és akkor nem csak emiatt adnék ki x ezer ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#63090) Dave™ válasza PlatiaAmos (#63089) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez is érdekes lehet, most egész jó áron van. A vezetékes verziója eléggé népszerű.

(#63091) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Találtam egy összehasonlító oldalt.

Itt a Sony WH-100xM2 vs Bose Quitecomfort 35 a Bose-t hozta ki picit jobbnak, pl zajszűrésben is..

Alapvetően Sony párti lennék. Ennyivel jobb a Bose?

Erről a linkelt Audio Technica-ról nem találtam sok mindent, főleg zajszűrés tekintetében.

(#63092) #37391872 válasza Bodz (#63059) üzenetére


#37391872
törölt tag

Miért?
Ha bele gondolok, akkor van egy sokak által elismert , jó erősítő. Ha történetesen ennek a fejhallgató kimenete nem IC-s, hanem a végfokról van leválasztva ellenállás osztóval, elvileg ugyan azt a hangminőséget produkálja, mint maga az erősítő! A hangerőt (energiát, áramot) pedig tudom szabályozni.

Miért gondolod, hogy ez ne jó megoldás? Egy IC-s erősító mivel tudhat többet?

(#63093) Tin válasza PlatiaAmos (#63089) üzenetére


Tin
veterán

nemtom, nekem akg van, de pont ez a kettő merült fel a topikban nemrég.

innen kezdd el olvasgatni

(#63094) #37391872 válasza niof (#63071) üzenetére


#37391872
törölt tag

Helló!

Már "Bodz" fórumtársamat is megkérdeztem, hogy miért rossz egy elismert erősítő kimenete egy fejhallgató számára (mondjuk ha az ellenállásokkal van leosztva), és természetesen ez a végfok azért tud kellő energiát szolgáltatni! Mivel jobb egy sima iC-s erősítő? Érteném, ha teljesítmény tranyók lennének A osztályban. De IC?

Esetleg egy sima A osztályú erősítő DIY??

Köszönöm a reagálást természetesen, de annyi kérdés maradt bennem...

(#63095) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Szeretnek egy elfogadhato fejhallgatot venni. Amikkel / amire hasznalnam:

MacBook Air-rol zenet vagy filmet stb-t halgatni
Idonkent iPhonerol (6) zenet halgatni

Evente par retro lan party esemeny - ilyenkor SB Audigy szolgaltatna a hangot

Mit erdemes ilyen celhoz venni?

Amit nezegetek - AKG K240 mkII de elkepzelheto, hogy ez "sok". A felsorolt eszkozokkel ki tudom aknazni a benne rejlo lehetosegeket? Vagy eleg lenne a kisebb K121-is mert nem lesz lenyeges kulonbseg?

Esetleg ezeken felul mas tipusok jobb valasztasok lehetnek?

Minden segitseget koszonok :)

A hitspace-bol vennem.

(#63096) Tin válasza RexMaximus (#63095) üzenetére


Tin
veterán

az összefoglalóban lévő listát ha megválaszolod, hamarabb lesz javaslat, mert csomó minden más szempont van.

(#63097) RexMaximus válasza Tin (#63096) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

javitva :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

Lakas

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Zene, film, youtube, ritkabban jatek halgatasa

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

10e - 30e rugalmas lehet, ar ertek arany szamnitana inkabb.

Kerdes ki a 9-es valaszban levo eszkozok a dragabb fejhallgato kepesegeit ki tudjak e aknazni

4.) Új vagy használt?

Uj

5.) Circumaural vagy supraaural?

circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?

mindegy

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

nincs viszonyitasi alapom, igy nem tudok erre vallaszolni igazabol.

8.) Honnan vásárolnál?

hitspace

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

MacBook Air-rol zenet vagy filmet stb-t halgatni
Idonkent iPhonerol (6) zenet halgatni

Evente par retro lan party esemeny - ilyenkor SB Audigy szolgaltatna a hangot

Amit nezegetek - AKG K240 mkII de elkepzelheto, hogy ez "sok". A felsorolt eszkozokkel ki tudom aknazni a benne rejlo lehetosegeket? Vagy eleg lenne a kisebb K121-is mert nem lesz lenyeges kulonbseg?

Esetleg ezeken felul mas tipusok jobb valasztasok lehetnek?

(#63098) Samtya válasza RexMaximus (#63097) üzenetére


Samtya
senior tag

Megnéztem a Hitspace kínálatát, ATH-M40X-re, vagy Pioneer HRM-5-re mennék rá. Kár, hogy nincs náluk SE-MS5T, mert állítólag ugyanaz a driver van benne, mint a HRM-5-ben.

(#63099) RexMaximus válasza Samtya (#63098) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

koszonom, ezeknek is utananezek akkor :)

(#63100) niof válasza #37391872 (#63094) üzenetére


niof
addikt

Igazából az erősítőhöz kellene keresni egy service manual-t, és megnézni, hogy hogyan (honnan) van kivezetve a fejeserősítő kimenet. Nem ismerem ezt az erősítőt, de itt diszkrét alkatrészesnek tűnik. Ha ellenállat osztóról van kivezetve a fejes kimenet, akkor lekapcsolt hangsugárzó kimenettel akár jó is lehet. Ki kell próbálni!
Amúgy ebben az IC/tranzisztor témában parttalan vitát lehetne kezdeni, vannak érvek és ellenérvek mindkét oldalon. Az általam linkelt megoldás kicsi, egyszerű, és ahhoz képest nagyon jó. Keveset fogyaszt, napi 2 órai használattal 2 hónap alatt eszik meg 2db 9V-os elemet, amiről meg van táplálva. Asztaliban meg egy sima 12V-os tápról hajtom, és úgy is hatalmasat szól.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.