Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) mcs


mcs
veterán

Ahogy járódik befele a Sony MDR-XB950AP, egyre inkább úgy érzem, hogy nem annyira hordó hangzású cucc, amiben csak a basszus dübörög esztelenül. Az XB600hoz és JVC HA-M55Xhez képest mérföldekkel tisztább közép és magas tartományban is, de a HD 681 Evo-hoz viszonyítva sem érzem már túlon túl tompának. Felhelyezés után érdemes a forgók segítségével igazítgatni kicsit, mert nem mindegy, hogy milyen fokban fekszik a fejre.
Egyedül az anyagminőségébe és az illesztések pontosságába tudok belekötni. Mivel itthon használom, fokozottabban tudok figyelni rá, ezért bízok abban, hogy idővel nem reccsen szét. Egyedül a mikrofont nem próbáltam még ki rajta, de az őszintét megvallva nem is izgat ez a része. :)
Összegzésül vérbeli bassheadeknek egy kánaán fejes, a természetesebb hangzás hívei pedig rá se nézzenek. :D

(#64952) Tim82 válasza schawo (#64939) üzenetére


Tim82
nagyúr

Adhatok kölcsön (mert amúgy nem eladó) egy Sennheiser HD265 Lineart, bár nem tudom, mennyire felel meg a világos hangzásra vonatkozó kívánalmadnak. Amúgy zárt és viszonylag könnyen hajtható fejes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64953) emiki6 válasza P00By (#64948) üzenetére


emiki6
veterán

A philips se ajánlott. :N Az m40x viszon elmegy.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64954) Alvarez81 válasza emiki6 (#64953) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Leírnád, hogy miért nem jött be a SHP9500 ? Általános fejesnek még az is szóbakerült nálam, csak mire ideér, már 30 ezer. De amúgy meg sokan istenítik, sokan dícsérik, és csak kevesen szidják.

(#64955) emiki6 válasza Alvarez81 (#64954) üzenetére


emiki6
veterán

Nem próbáltam, de a discord közösség megveti. Zeos felhypeolt egykét fejest, ami nem feltétlen olyan jó, ez elveleg közéjük tartozik. Nem biztos amúgy, hogy játékra se jó. :D

Kromatika: Bodzra hivatkozva a Custom One Pro nem, de a Custom Studio ajánlott.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64956) kromatika válasza emiki6 (#64955) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#64957) YceBear válasza Bodz (#64932) üzenetére


YceBear
tag

:DD Arra gondoltam az alaplapi nem minden frekvenciat visz at igy bejaratasnal nem kao eleg adatot. Mondjukbakarhonnan nezem ez mar az ezoteria kategoria. :D

(#64958) Alvarez81 válasza emiki6 (#64955) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Köszi! Persze mindig ott van, hogy ez egy 68 dolláros fejhallgató az USA-ban, és azt azért nehéz a többiekhez hasonlítani... igaz az ad900x is csak 130 dolcsi körül volt, mikor rendeltem. Itthon eszement ATH árak vannak.. pedig normális áron simán vennék A990Z-t...

(#64959) emiki6 válasza Alvarez81 (#64958) üzenetére


emiki6
veterán

A CAL! 56 dollár kint és jobban ajánlott... :)

Kromatika: nem akarod kipróbálni a CAL!-t? Olcsó, zárt, könnyen hajtható...

Kammerer: Nekem is Saframek marad már örökre. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64960) P00By válasza emiki6 (#64953) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor az kihuzva. Megneztem amazon.com-ot AT ügyben :Y Ennyiert ad900x-et is vennék! Mondjuk nemntudom, h mivel hajtanám :D

[ Szerkesztve ]

(#64961) fericske válasza schawo (#64939) üzenetére


fericske
addikt

Hali,
Egy Pio HRM7-et én is tudok kölcsönözni. A magasai felveszik a versenyt a T70-ével ;]
Könnyen hajtható és enyhén világos a karaktere is.
Bodz és Sheratan ismeri a fejest.

(#64962) kromatika válasza P00By (#64960) üzenetére


kromatika
veterán

AD900X-et kvázi minden meg hajja.telóról,és alap lapiról is tűrhetően szól. emiki:zártból vettem egy could 2-öt.jó áron.zártnak egyenlőre elég.

[ Szerkesztve ]

(#64963) schawo válasza fericske (#64961) üzenetére


schawo
titán

:R Köszönöm az ajánlatokat a kölcsön fülesekre, de attól inkább eltekintek. Ha nem saját, akkor nem merem használni. Ki tudja, mi történik vele egy úton, és akkor hogyan számolok el a gazdájával? :) Szóval inkább veszek valamit, és eladom később.

(#64950) kammerer
Alakváltós Safi jelen :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64964) Bodz válasza schawo (#64939) üzenetére


Bodz
Topikgazda

GMP 250? Ha nagyon nem találsz használtat.

[ Szerkesztve ]

(#64965) schawo


schawo
titán

Végül megoldódott, egy K551 lett, köszönöm az ajánlásokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64966) Per Degaton


Per Degaton
tag

Sziasztok!

Munkahelyre, irodába vennék egy viszonylag olcsó fejest zene és podcast hallgatásra.

Két jelöltre szűkítettem a lehetőségeket, Pioneer SE-MS5T-K és Logitech UE6000, mindkettő volt itt már ajánlva.

Két fő szempont alapján döntenék köztük, hogy melyik szól jobban, vagy legalább viszonylag tűrhetően alaplapi hangkártyáról, illetve, hogy melyik hallatszik kifelé a lehető legkevésbé (ez talán még fontosabb).

Hallotta valaki esetleg már mindkettőt és van ezekről infója? Loginál a passzív módot használnám, mert a zajszűrős állítólag nagyon gagyi.

(#64967) emiki6 válasza Per Degaton (#64966) üzenetére


emiki6
veterán

Még a Creative Aurvana Live!-ot bedobom. A pioneer épp akciós alzánál.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64968) Per Degaton válasza emiki6 (#64967) üzenetére


Per Degaton
tag

Igen, köszi, harmadiknak az is eszembe jutott, csak nem akartam túlbonyolítani, de akár ő is lehetne.

Tényleg annyi a kérdés hogy akkor a három közül melyik szól jól erősítő nélkül, alaplapi hangkártyával és melyik ereszti ki a legkevesebb hangot.

(#64969) emiki6 válasza Per Degaton (#64968) üzenetére


emiki6
veterán

UE6000 szigetelése:
[link]
CAL!-é:
[link]
(minél negatívabb az érték, annál jobb az izoláció)
A logitech jobban szigetel, mint a CAL, de lehet kényelmetlenebb.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64970) anytime


anytime
őstag

Sziasztok,

lassan két éve használom a Beyerdynamic DT770 PRO 32Ohm-os fejhallgatómat a lehető legnagyobb örömmel és megelégedettséggel, amiért köszönet Nektek, mivel azt a Ti ajánlásotokra vettem meg. :C :R

Amire én használom (filmnézés PC-n és TV-n, zenehallgatás PC-n és telefonon), arra nekem tökéletesen bevált. :K

Amiért itt vagyok :)

Szeretném a lányom, közel 4 éves SONY fejhallgatóját lecserélni egy, a fenti fejhallgatóéval hasonló kvalitású új darabra.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, utazás közben autóban, azaz zárt helyen.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsődleges cél, hogy zenét tudjon hallgatni (stream from Spotiify) a telefonjáról, ami nem egy csúcsteló (Samsung J3 - 2016), de neki és amire kell, szintén tökéletes. Szóval a meghajtó ez a kis telefon lenne. A telefonja elboldogul az én fejesemmel is, talán a 32Ohm nem kizáró jellemző.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30k-ból megúszhatom a minőséget?

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Cirkumaural, férjen bele a kis fülecskéje :)

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Igényes hangzása legyen, semleges, ne legyen túltolva a mély.

8.) Honnan vásárolnál?
Netről, de az idő rövidsége miatt, ha az ajánlat elérhető boltban, akkor megyek érte.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Telefon, Samsung J3 - 2016

Mit tudnátok nekem ajánlani?

Köszönöm előre, üdv:
A

(#64971) fericske válasza anytime (#64970) üzenetére


fericske
addikt

Pioneer ms5t. Vannak színvariációk is és több üzletben is kipróbálható.

(#64972) toka96


toka96
tag

Üdv!

HD 518-ról mi a véleményetek?

Basszusa milyen?

-- Dani --

(#64973) Dave™


Dave™
nagyúr

Szemezek az ATH-A1000Z-vel, valakinek van esetleg itt?

(#64974) Per Degaton válasza emiki6 (#64969) üzenetére


Per Degaton
tag

Köszi, ez alapján akkor inkább a Logitech. Még a Pioneerhez próbálok majd valami hasonlót keresni.

Arról tudsz esetleg valamit, hogy melyik igényel a legkevésbé erősítőt?

(#64975) MPM


MPM
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy innen, a Huhu store-ból rendelt már valaki Takstar Pro 82-t? Azért ez érdekel, mert itt a legolcsóbb, 63$ a táskás változat, viszont a (hivatalos?) Takstar Audio Store-ban ez 18$-ral drágább.

Előfordulhat, hogy már ezeket is hamisítják? Ha megjött esetleg le tudom ellenőrizni, hogy eredeti-e (pl vonalkód vagy QR-kód alapján)?

[ Szerkesztve ]

(#64976) ferzoli


ferzoli
Ármester

(#64977) emiki6 válasza MPM (#64975) üzenetére


emiki6
veterán

Ez biztos eredeti

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64978) s4tch válasza ferzoli (#64976) üzenetére


s4tch
veterán

aztaqrva

(#64979) TheKresh válasza Tin (#64918) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Köszönöm a kis beszámolót :DD

Üdvözlettel: Kresh

(#64980) Tin


Tin
veterán

muzikerben night shopping van

vannak fejesek is, aki éppen venne, annak jó lehet az a kisebb kedvezmény.

(#64981) #56474624


#56474624
törölt tag

Ezt a vintage DT990-szerelem még mindig tart, a K550 itthon nem nagyon kerül elő, azt hiszem, ez a legárulkodóbb. Az érdekesség az, hogy a 2-szeres erősítésű Presenter2 maradt előtte benne az LME49860-nal, a gépben pedig maradt a 3xOPA2111-gyel a Prodigy HD2, ugyanaz a Roland IC-kábel, szóval egyáltalán nem variáltam semmit, és hihetetlen módon összeáll, majd egy hónap múlva is ugyanúgy élvezem, mint első alkalomtól kezdve. Pedig állítólag érzékeny az erősítésre, szóval lehet csak nagyon betaláltam teljesen véletlen. Az én ízlésemnek legalábbis mindenképp. Akármilyen műfajon alázza a K550-et. Pedig a K550 próbál látványos lenni, részleteket mutogatni, fitogtatni, de a DT990 lazán, könnyedén lezenéli, mint egy igazi profi.

A térről, hogy melyik hogyan viszonyul egymáshoz, én nem igazán tudok nyilatkozni, valahogy nehezemre esik összevetni, mert egyiknél azt érzem, hogy ott egy függöny (K550) és emiatt nem is érződik olyan egységesnek a tér, a másiknál meg kinyílik a zenei világ, felgördül a függöny.
Mikor jobb erősítőre váltottam a hangdobozos rendszeremen, akkor is ezt éreztem, mert annyival tisztább lett. Sokszor a zavarosabb, tisztátlanabb, idegenebb hangzás úgy érződik, mintha minden olyan távolról szólna, de közben mégsem érzem azt a teret olyan valósnak, nem érzem, hogy egy térben lennék a zenészekkel, vagy hogy ők egy térben lennének, szóval ez nagyon becsapós tud lenni szerintem.

(#64982) MPM válasza emiki6 (#64977) üzenetére


MPM
tag

És ez az 5$-os kedvezmény, amit írsz, még aktuális? Elég, ha üzenek nekik, hogy Head-fi tag vagyok, és megkapom? Vagy nem értem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#64983) emiki6 válasza MPM (#64982) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem ja.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64984) ziyan


ziyan
tag

Sziasztok,

Vegyes használatra (zene, játék, voip - külső mikrofonnal) milyen fejhallgatót ajánlanátok? Különösebb feltételeim nincsenek, itthon használnám :) Audigy 2 ZS-vel lenne meghajtva (ami hiába régi, messze jobban szól vele a mostani fülesem, mint az alaplapi ALC1150-essel...). Árban olyan 30k környékén gondolkoztam, de ha van best buy valamivel drágábban, meggyőzhető vagyok :)

Nézelődtem a fórumban, és az M40x és a Takstar Pro82 ígéretesnek tűnik ebben a kategóriában - kérdés, hogy megéri-e az M40x a felárat? Pro82 aliexpressről ~18k lenne, M40x pedig itthonról ~32k :F

(#64985) emiki6 válasza ziyan (#64984) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet valami nyitottal jobban jársz, mert akkor hallgod magad és nem kezdesz kiabálni, ha beszélsz. :D Mondjuk K612 használtan.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64987) kgab01


kgab01
csendes tag

Sziasztok! Véleményt kérnék erről a 2 fejhallgatóról: Brainwawz HM5 és Soundmagic HP151
DAP-ról lennének hajtva de inkább a hangszínre lennék kíváncsi egy Momentum 2.0 -hoz viszonyítva. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#64988) anytime válasza fericske (#64971) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm az ajánlást, meg is nézem élőben ma.

(#64989) emiki6


emiki6
veterán

Nem is tudtam, hogy német amazonon csak 110 euró a HD598.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#64990) Cufter válasza TheKresh (#64803) üzenetére


Cufter
tag

Nekem bejött az MS5T.
Köszi a tippet! :)

(#64991) Sonja


Sonja
veterán

Vettem már én is kíváncsiságból egy jóárasított alzás Pioneer SE-MS5T fejhallgatót. :)) Nagyon dobozhangú így bejáratás nélkül (mély se nagyon), de nem is vártam mást. :) Majd megjön neki. :D A kényelme érdekelt nagyon, kíváncsi voltam rá. Azt kell, hogy mondjam, hogy bizony kényelmes, még az én nagy fejemnek is. :K Meglepő. A fülem normál nagyságú, így elfért benne (na jó, a fülbevalóm picit nyomott, de az már alap :P). A szorítóereje nekem teljesen rendben volt alapból, nem volt se szoros, se laza. A fejtetőmet se nyomta a fejpánt, bár csak kb. 10 percig hallgattam. Az érzékenysége elsőrangú, mindenen hangos volt, amit próbáltam (Huawei P9 Lite, első generációs iPad mini, kínai mp3 lejátszó). Mivel nem szeretem a zárt fejhallgatókat, így bátyámnak adom. ;) Egyszerűen ennyiért már kíváncsi voltam erre a fejhallgatóra. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#64992) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Megjött az SHP 600-as. Hát tényleg le kell venni a 8kHz-et teljesen.
Bejáratásra mennyit fog még változni?

[ Szerkesztve ]

(#64993) #56474624 válasza gyenesmartin (#64992) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megjött az SHP 600-as. Hát tényleg le kell venni a 8kHz-et teljesen.

:DDD Jó kis első benyomásos beszámoló. :DD :))

(#64994) Tin válasza #56474624 (#64993) üzenetére


Tin
veterán

nem értem miért ír a hangról bárki bármit miután kiveszi a dobozból. mindegyik fejes szarul szól, és mindegyik sokat változik. ráadásul nem mindegy, miről hajtja az ember, és hogy mik a preferenciái.

100 óra múlva, a szokásos cuccról hajtva. akkor kell ítélkezni. de legalább 1 napot menjen, hogy lehessen látni, hogy nagyjából merre tart.

addig tök felesleges ítélkezni.

(#64995) gyenesmartin válasza Tin (#64994) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem is mondtam még róla véleményt, csak ami elsőnek feltűnt benne, nem rossz vagy jó, de már így is jobban szól, mint a 681 evo.
Forrás egyébként:
Xonar D1 LME49720-al
Compositeamp (ALPS poti, LME49860 + TPA6120).

(#64996) Tin válasza gyenesmartin (#64995) üzenetére


Tin
veterán

pár óra után a dobozhang meg fog szűnni, és egyre csak javul majd. az alja és a teteje fog jobban változni, pontosabban ezeket fogod jobban észrevenni. első ítélet úgy 10 óra után legyen.

(#64997) #56474624 válasza Tin (#64994) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez a bejáratás szerintem nagyon változó. Őszintén szólva anno a dt770-nél sem rémlik nagy változás, ha egyáltalán volt, de a K550-nél sem most. Aminél hallottam, az a Superlux HD330, és még inkább a Maxell Retro DJ. Utóbbi főleg azért emlékezetes, mert meghallgattam a dobozból kivéve, meg utána 1-1.5 hónappal (más által bejáratva, mivel nem az enyém). Nekem a dobozból kivéve is tetszett, ledöbbentett (az árához mérten), de miután most legutóbb hallgattam, nagyon feltűnő volt, hogy mennyivel sötétebb lett a karaktere; elején még elég világos volt, kicsit talán még szúrós is.

(#64998) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Nagyon hosszú kihagyás után újra visszatértem a zenéhez egy SRH440-el. Egyelőre egy iPhone SE a forrás hozzá. Mi az a forrás (DAC AMP) kombó amit még érdemes egy ilyen kategóriás fejhallgatóhoz megvenni?

(#64999) Spíler válasza gyenesmartin (#64992) üzenetére


Spíler
őstag

"Bejáratásra mennyit fog még változni?"

Sokat.A 6-7 és 9-10KHZ-et is le kell majd húznod. :DD

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#65000) Dorien válasza gyenesmartin (#64992) üzenetére


Dorien
veterán

Azzal az EQ-val együtt kell élned, de így az árkategóriájában elég egyedülálló fejes. A DTX910 hasonlóan jó, de az anyaghasználat ég és föld.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.