Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Xirtam


Xirtam
veterán

Olaszoktól még mindig az MV Agusta F3 675 a favorit! :C És egyszer biztos hogy egy ilyenem lesz. Addig éljek. :O :DDD

(#22602) Nippon


Nippon
őstag

Sziasztok!

Ha valakinek Motul olajra, vagy bármilyen Motul termékre lenne szüksége, szóljon. Jó áron tudok hozni, eredeti forrásból.

(#22603) Integra


Integra
titán

lorenzo-nak fogynak a motorjai.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22604) boogie84


boogie84
veterán

:DDD

(#22603) Integra:

;]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#22605) Integra válasza boogie84 (#22604) üzenetére


Integra
titán

és még egy motor mínusz, lorenzo ma éppen összetörte magát, bal kulccsont ha jól emlékszem. :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22606) boogie84 válasza Integra (#22605) üzenetére


boogie84
veterán

(#22607) Integra válasza boogie84 (#22606) üzenetére


Integra
titán

amikor írtam, akkor még első edzésen esett egy párosat, a kulccsonttöréses esése csak utána jött.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22608) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Ebay-en kívül hol lehetne nézni 400-as bandithoz karburátor úszót? A mostaniakat annyira megette a benzin, hogy nem tudjuk rendesen belőni velük. A szervíz 20-25ezer/db-ot mondott, ebay-en én 13ezer/db-ért találtam, de az még mindig rohadt drága. Ötlet?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#22609) Daywalker válasza mocsanisi (#22608) üzenetére


Daywalker
addikt

Az olyan sajnos....utángyártott meg vagy jó vagy nem (többnyire nem). Drága kör lesz...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22610) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv srácok!

Gondoltam motoros totyik lakóit érdekelheti a dolog.
Leo Vince kipufogókat be tudok szerezni hivatalos beszállítói nettó ár alatt, garanciával.

Kikeresed a modellt, adsz egy cikkszámot privátban és kis idő múlva tudok rá árat mondani.

Nem hirdetésnek, inkább csak amolyan kis segítségnek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#22611) .mf


.mf
veterán

Kawásoknak: régi gyári alkatrészek kiárusítása
Garázs-vásár

Döntő többsége mondjuk ilyen-olyan csavar, alátét, gumigyűrű, meg így kiárusítással is csak fél-aranyárban vannak, de lehet, hogy valakinek hasznos lesz...

S hogy másoknak is legyen hasznos cucc:
Sportmotor lista bontókról

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22612) zsolt19900


zsolt19900
őstag

néztem ezt a xenonos videót, és láttam, hogy ugye ennek is 1 égőn van a refi meg a tompi, ugye nálam az a baj, hogy refinél van egy kis fekete lyukam, úgy gondoltam, hogy a xenon tomptottja elgendő lenne és akkor ugye nincs sötét űr a motorom előtt, mennyivel jobban világít, erősebben mondjuk maradjunk egy 4300kelvines xenon szettben gondolkodva, egy ilyen szett mint egy emelt fényű thungsram megalight +90% amim most van? pontot szeretnék tenni a gondolkodás végére, hogy xenon szett vagy refi+tompitott egybekötése refizéskor, mert már itt az ideje, hogy jobban észlelhető legyek, és mert szeretek este ill. sötétedéskor motorozni, ilyenkor persze nem 80-90nel hanem van hogy 60-70nel elpötyögök, de akkor is a fénykürtöt markolászom mindig :)

még ez is itt van, na ehhez marhára hasonló a lámpatestem most, és itt a videón annyira nem is látszik, hogy marhára zavaróan vakító lenne a xenon

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#22613) F1DO válasza .mf (#22611) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszi

(#22614) Integra válasza boogie84 (#22606) üzenetére


Integra
titán

marc is durván odaverte magát, de olcsón megúszta...
elég meredek amit és ahogy vállalnak... szárad a pálya, van idő, de már slick-kel tolja és nyelezi... pár 10 millát hazavágott.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22615) DigitXT válasza Integra (#22614) üzenetére


DigitXT
félisten

(#22616) F1DO


F1DO
senior tag

Többek ezek miatt is kapják a millió eurós fizetést..

(#22617) yodamastah válasza F1DO (#22616) üzenetére


yodamastah
őstag

Kemény hogy egy ekkora bukta után visszaül és legjobb időt megy az FP4-en. Igaz csak a kisujja tört el meg egy lábujja... belefér :D

(#22618) Djuree válasza F1DO (#22616) üzenetére


Djuree
félisten

tudják mivel játszanak, ez benne van, nem muszáj ezt csinálni. szavuk nem lehet...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22619) F1DO válasza Djuree (#22618) üzenetére


F1DO
senior tag

Kemény fickók keményen megfizetve.

Nem is terem minden bokorban olyan aki ilyesmire teszi az életét plusz adott hozzá a képessége.
(magánélet nem sok, esünk-kelünk-törünk-zúzunk és benne van a pakliban hogy meghalunk..)

[ Szerkesztve ]

(#22620) Djuree válasza F1DO (#22619) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, gondolom nincs olyan személy akiért megéri nekik egyben maradni, én biztos nem csinálnám, nem is engedné barátnőm h ilyen veszélynek tegyem ki magam.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22621) Integra válasza yodamastah (#22617) üzenetére


Integra
titán

hogy van most ez az egész qualy???

dovi cipőzött egyet

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22622) Daywalker válasza Djuree (#22620) üzenetére


Daywalker
addikt

A fenét nincs...de ezt csinálják mióta élnek, ehhez értenek, ezt szeretik stb. Ha te is ezt csinálnád, akkor valószínűleg olyan nőd lenne, aki ezt megérti és engedné...max aggódna de ez van.
Egyébként meg barátnők jönnek-mennek...az h az aktuálisnak mi nem tetszik az le van ejtve, feltéve h nem akarod elvenni, de ha nem érti a szempontjaidat, nem ért meg téged, akkor inkább lapát. Ennyi. Keresni kell mást...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22623) yodamastah válasza Integra (#22621) üzenetére


yodamastah
őstag

Van a "lassú" csoport (q1) innen 2 tovább jut a q2be. A lassú csoport az fp-k alapján válogatódik. 15p a qual... kockáztatnak is nagyokat... Sztem fasság ilyen rövid qualt csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#22624) fattyu válasza Djuree (#22620) üzenetére


fattyu
veterán

biztos velem van a baj de azt hogy nem ENGEDNÉ azt én nem értem.

Engedélyt utoljálra a szüleimtől kértem még amíg gyerek voltam.

Kifejezheti ellenérzéseit beszélhetünk róla de egy felnőtt egyenlő felek közötti kapcsolatban az hogy te ezt nem csinálod mert én nem engedem az nekem scifi.
illetve ha megpróbálja valaki akkor én nem vagyok ott....

na mindegy.

amugy meg van az a bankszámla meg életbiztosítás hogy de :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22625) Integra válasza yodamastah (#22623) üzenetére


Integra
titán

nem értem, ez miért jó? be sem lehet rendesen állítani a motort.. mire pont éreznéd, letellik a 15 perc is.. nehéz mást kitalálnom, mint azt, hogy show és a nézettségen próbálnak változtatni ezzel.

tessék, pedrosa elcsúszott, vissza sem ér már a boxba....
viszont az a légzsákos mellkasivédelemmel rendelkező ruha elég komoly...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22626) Djuree válasza Daywalker (#22622) üzenetére


Djuree
félisten

jó hát ebben is van vmi. ha mondjuk a bnője is versenyzik akkor pölö biztos jó :)

fattyu: nem is az h nem engedi. hanem ha szeretsz vkit nagyon és azon a személyen látod h amit csinálsz rossz neki, félt, vagy ilyesmi, akkor azt ő érte abbahagyod. én úgy néz ki kopp-kopp-kopp megtaláltam azt a személyt akiért bármit képes lennék abbahagyni ha látom h ő attól boldogabb lesz és nem aggódik állandóan értem (meg ha sérült vagyok és látom rajta h szomorú nagyon h nekem sérüléseim vannak) ;)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22627) yodamastah válasza Integra (#22625) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát a motort már nem a qualon kell állítgatni. Persze lehet azt mindig :) Viszont 15p alatt nem sok gyors körre van idő (forgalom miatt is). Szóval kockáztatnak eléggé. Van is bukás sok (Perdosa most esett pofára épp)

(#22628) Daywalker válasza Djuree (#22626) üzenetére


Daywalker
addikt

Erre térjünk vissza akkor, ha már együtt voltatok 2-3 évet és együtt éltetek (szó szerint) mondjuk még 2-3 évet. 1-2 év szart sem jelent :P Mi 9 év után házasodtunk...biztosra mentünk:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22629) Djuree válasza Daywalker (#22628) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, igazad van, az együtt lakás még most fog jönni, jövő héttől :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22630) yodamastah válasza Integra (#22625) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát hogy mér jó a 15p qual az most láthattad. Nem semmi befutó volt :D

(#22631) fattyu válasza Djuree (#22626) üzenetére


fattyu
veterán

aki szeret az annak szeret ami vagyok és nem azért amikről lemondok érte.

A szerelem nem az hogy feladod magad az álmaid azért hogy boldoggá tedd a másikat... pár év mulva rájössz hogy rohadjon meg hogy olyanná tett aki nem vagy.

Azt szeretem akivel vagyok nem azt amit hónapok kemény idomításával és passzívagresszív viselkedéssel csinálni tervezek belőle.

Szerintem.

Nyilván teoretikus hiszen nem ezt csinálod remélhetőleg.

de botrányrossz hozzáállás ez.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22632) Bogyó bá' válasza fattyu (#22631) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én már meg sem merek szólalni, mert most 10.-én volt a 25. házassági évfordulónk.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22633) canniball válasza Bogyó bá' (#22632) üzenetére


canniball
nagyúr

Gratula!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#22634) Daywalker válasza Bogyó bá' (#22632) üzenetére


Daywalker
addikt

Grat! Nekem 7-én lesz az első:D Amúgy meg 10 éve vagyunk együtt:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22635) Bogyó bá' válasza Daywalker (#22634) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, és Canniballnak is! Mi két és fél évig jártunk együtt előtte, ráadásul ebből másfél évig katona voltam... De ez már mérhetetlenül OFF a motoros topicban... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22636) fattyu válasza Daywalker (#22634) üzenetére


fattyu
veterán

8 éve együtt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22637) Daywalker válasza Bogyó bá' (#22635) üzenetére


Daywalker
addikt

Annyi off volt már...de megint elővehetnénk vmi lerágott csont témát:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22638) .mf válasza Daywalker (#22634) üzenetére


.mf
veterán

A Tanabata ünnepével egybeesés véletlen vagy direkt? :))

Hogy egy kicsi témánál maradás is legyen:
Vasárnap indulok Sopronba - a Volt ugyan csak szerdán kezdődik, de addig egy kicsit élvezkedek az osztrák szerpentineken ;]
Alsó-Ausztria (Mariazell, Wildalpen, Türnitz) van tervben, távolabb nem tudom, hogy lesz-e kedvem, meg időjárás-függő is.

S ismét felteszem a kérdést, aug. közepére (20.-ával együtt) egy hetes (mondjuk 17-25 = 3 nap szabi, ha 19 és 20 is munkaszüneti nap) horvát kiruccanás érdekel valakit?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22639) vlevi válasza Djuree (#22620) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nézd, ez olyan, hogy ki bírja azt ép ésszel felfogni, hogy valaki beáll szerződéses katonának (önként!), csakazért, hogy kimehessen Afganisztánba, ahol majd jól felrobbantják.
A másik pedig, van, aki ingyen is csinálja, nem törődve a veszéllyel (utalnék itt a nemrég történt hegymászó tragédiákra).
El kell fogadnunk, hogy vannak sokan, akik máshogy mérik fel a veszélyt, nélkülük még mindíg a fa tetején rágnánk a leveleket Afrikában :D

(#22640) TommyGun válasza Bogyó bá' (#22632) üzenetére


TommyGun
őstag

Vazz grat, mi még csak 13 éve vagyunk házasok a nejemmel :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#22641) Daywalker válasza .mf (#22638) üzenetére


Daywalker
addikt

Tök véletlen:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22642) Bogyó bá' válasza TommyGun (#22640) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ti fiatalok vagytok :) , én meg öreg ember... :(

Persuader! Jó hírem van, van értelme a drága OMV 100-as benyát az öreg csótányba tölteni! Tartalékon volt a gépem, megöntöttem nyakig ÖMV 100-tal, és futottam egy bő 40km-es kanyart, forgalom- és szélmentes teljesen sík, kitűnő úton (Dunapataj-Kalocsa). Eredménye: eddig - óra szerint - 95-96km/h volt a vége, mióta fenn van a kis túraplexi, kb. 99-100. Most, jó benzinnel, plexivel óra szerinti 106-107 (!!!), ezt kb. 10km-en keresztül tartani is tudtam (fordulatszám 9500-9800 körül), ez GPS szerint (most volt nálam először élesben) 101-102 km/h! Alakul ez, kérem szépen! ;] Mondjuk érdekes, hogy a motor hangja mintha sz*rabb lenne, de valahogy jobban kipörög. Holnap remélem tényleg jó idő lesz, mert megint menni akarok egy Mecsek-túrát, kb. 240-250km össztávval.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22643) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#22642) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es biztos h a jo benzintol volt, vagy a jo benzintol es a meleg napokhoz kepest nagyobb legsurusegtol, vagy csak a megvaltozott legsurusegtol? :)
Sima karbis motorban amelyik nem rendelkezik gyujtasszogvaltoztatassal, kopogasszenzorral, nem nagyon tud teljesitmenyvaltozast okozni. Legalabbis ez a papirforma. :)
Talan ha nagyobb az oxigentartalma a benzinnek, akkor az valamit dob meg a dolgon...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#22644) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#22643) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Dunsztom sincs, de most jobban megy, mint eddig valaha. Semmi máshoz nem nyúltam, még lemosni is csak most akarom a gépet, ha már kihűlt a blokk.
Amúgy régi, autós tapasztalataim:

- 1984-es Honda Cívic (karburátor, 12 szelep 4 hengerben, egy sima tranzisztoros gyújtás, semmi egyéb) rohadtul kényes volt a benzinre, 98-assal jártam vele, jobban ment és kevesebbet fogyasztott, mint 95-össel.
- Renault Clio 1,2, majd Renault Thalia 1,4; mindkettő sima 8V, mindkettő hengerenkénti befecskendezéses: próbáltam Shell V-Powerrel is őket, sem jobban nem mentek, sem kevesebbet nem fogyasztottak, mint a sima 95-össel, így nem is erőltettem a dolgot. A mostani Yarisban még nem próbáltam...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22645) Daywalker válasza Bogyó bá' (#22644) üzenetére


Daywalker
addikt

Kopogásszenzoros, injektoros motorokba nem fogod érezni a nagyobb oktánszámú benzint, hacsak nem az van előírva...felesleges beletölteni. Yaris azé nem egy Impreza, hogy 100-as kelljen bele:DDD De említhetek olyan injektoros, kopogásszenzor nélküli autókat ahol van oktánszámdugasz (egy választható ellenállás gyakorlatilag és oda rakod amit épp tankoltál).

Karbis más tészta...pl opel kadettba is 98-as kell gyárilag...szerintem a hideg miatt megy jobban. 10 fok sokat számít...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22646) Bogyó bá' válasza Daywalker (#22645) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Biztos igazatok van, de egy hónapja is volt hűvös idő, mégsem ment így. Holnap elválik a hosszú úton, részben hegyvidéki terepen. Amúgy érdekes - az előbb elfelejtettem írni - hogy a tankolás óta sokkal magasabb lett az alapjárati fordulatszámom is: 1.400 -> 1.800 Valami csak változott a hőmérsékleten kívül is...

Szerk: az öreg Civic-nek 95-ös volt előírva gyárilag. Egyébként közel fél literrel kevesebbet fogyasztott a jobb benzinnel, ha nem mentem gyorsabban a megszokottnál... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22647) Topiccsendőr válasza Daywalker (#22645) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Dehogynem. Az a lenyege a kopogasszenzornak. Addig rakj elore a gyujtast, amig nem kopog. Jobb benzinnel tobb loerot ki lehet facsarni a motorbol. Persze fugg a gyujtaseltolas es a kopogasszenzor fajtajatol, mert valahol csak biztonsagi funkciot szolgal, ha szar benzint tankolna.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#22648) Daywalker válasza Topiccsendőr (#22647) üzenetére


Daywalker
addikt

Jah, igen, rosszul fogalmaztam. A lényeg, h nem fogja érezni a változást annyi lóerőnél.:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22649) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#22646) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Csak talalgatunk, nincs igazunk. :) erdekes mindenesetre az alapjarat is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#22650) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#22649) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet, hogy jelen esetben nem is az oktánszámkülönbség a lényeg, hanem valamiféle "égésjavító" adalékolás? Nem ismerem a benzinek ezen irányú különbségeit. A "jobban menés" meg a magasabb alapjárat az tapasztalás (az utóbbin én is meglepődtem...) Ha beválik, azt az 5-6% árkülönbséget (441 vs 419 Ft/liter) szerintem megéri.
szerk: egyébként gyorsulásban, semmiben nem éreztem különbséget, csak az 5. fokozatban is végig leforog... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.