Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141351) etnies válasza Mentolka (#141319) üzenetére


etnies
senior tag

Muc off, mert azt nem csak bogárra tudod használni, hanem az egész motorra. Cseppmentesen szárad.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#141352) etnies válasza Biqci (#141323) üzenetére


etnies
senior tag

Mindig RTFM. Az enyémet oldalsztenderen, terhelve kell beállítani 2.5-3.5 cm közé. A tiéd mit ír?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#141353) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok,

E-jeles, "street-legal" utólagos kipufogó itthoni hivatalosításához tényleg kell átalakítási engedély + kpm-vizsga?
Nem akarom elhinni, hogy ilyen macerás lenne (bár tényleg néha agyrém ami a m.o-i hivatalokban megy)...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141354) etnies válasza Topiccsendőr (#141334) üzenetére


etnies
senior tag

Amióta olajozót használok nem kellett láncot cserélni, nincs szakaszosan megnyúlva.
Eddig max 20.000-et ment el (ha hosszabb túrákat tettem), városban 10 alatt is ki tudtam nyírni. A mostani kb 30.000-nél tart és még van benne két állítási lehetőség kb.
Szóval én is az olajozós egyház tagja lettem.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#141355) tboldi válasza palfitom (#141353) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig igen, így megy.

Én magam nem jártam végig még ezt a procedúrát, de egy olyan sportkipus Alfa került hozzám januárban, ami már túlesett rajta. Kaptam hozzá az összes dokumentumot, határozatot, pecsétes, nemzeti színű madzagos fordítást (mert svájci), kinyomtatott fotót is, ami ehhez kellett vagy közben keletkezett.

[ Szerkesztve ]

(#141356) Biqci válasza etnies (#141352) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nekem függőlegesen, terhelés nélkül kell ellenőrizni és ha kell beállítani. Ami azért jó, mert két emberes meló, az egyik tartja a motort, a másik bűvészkedik. Legalábbis házi körülmények között. Gondolom műhelyben van hozzá pad...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#141357) Biqci válasza palfitom (#141353) üzenetére


Biqci
aktív tag

Basszus, a németeknél ha benne van az E szám, semmit sem kell csinálni, TÜV-ön is csak megnézik, semmi papírt, semmi engedélyt nem kérnek...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#141358) palfitom válasza tboldi (#141355) üzenetére


palfitom
félisten

Szégyen, gyalázat.
A motorok nagy részén utólagos kipu van, ezek többsége akkor valószínűleg nincs engedélyeztetve. Közúti ellenőrzés miatt nem félnek a tulajok?

#141357 Biqci
Igen, így lenne normális!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141359) Geresics válasza palfitom (#141358) üzenetére


Geresics
addikt

A Pegaso-n én tettem rá a gyári extraként kérhető Akrát. Műszakin kérdezték, hogy "hát ez?" Mondom gyári extra! "Ja, akkor OK!" - ennyi volt. Volt hozzá valami kiskönyv szerű e-jeles tanuúsítvány is, ami mindig a motorban volt, de rendőr soha nem kérte (pedig a DB Killer nélküli 113 dB indokoltá tette volna)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#141360) tboldi válasza palfitom (#141358) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rendőrök engem sosem cseszegettek átalakítás miatt, de műszakin nagyobb, de gyárilag engedélyezett gumiméret vagy E-jeles, de kicsit kevésbé sárgás W5W izzó miatt már annál inkább. :D

(#141361) palfitom


palfitom
félisten

Geresics
A gyári extra jól hangzik, majd betanulom! :)

tboldi
Közel 4 éve van nálam a mocim, most jár le a vizsgája, és gondoltam rendezem a kipufogó kérdést, de úgy látom marad bejegyzetlenül... :(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#141362) norbeerto


norbeerto
csendes tag

Nekem a tükrök, a farokidom a rendszámtáblatartóval és a hátsó indexek nem gyáriak, de forgalmiban semmi sincs ezekről külön pedig külföldi volt és kapott műszakit. Vagy ezeket csak az első magyarországi műszakin nézik, hogy papírok rendben vannak-e aztán onnantól oké?

(#141363) tboldi válasza norbeerto (#141362) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vizsgabiztostól függ, azon a két helyen, ahol én voltam sima 2 évenkénti műszakin, az élőfába is belekötöttek, az egyikkel még jól össze is vesztem. Egy harmadik állomáson meg átment csont nélkül úgy, hogy nem alakítottam vissza semmit, mert tudtam jól, hogy csak mondvacsinált dolgokkal cseszegettek.

(#141364) bacus


bacus
őstag

A kieg lámpáért elvileg mindenhol szólnak, mert le kell fényképezni a motort, ez ugye rájuk nézve is terhelő..
Én erre azt találtam ki, hogy vittem vastag sötét zoknit, nem szereltem le, csak ráhúztam a lámpákra, amiket persze lekapcsoltam.
Lefényképezték, a kép elég szar felbontású ahhoz, hogy nem látszik, hogy van rajta kieg lámpa, így már megfelelt.

Szerintem mindennel így lehetnek, ha látszik a képen, az nem jó, akkor belekötnek, persze van aki tud úgy fényképezni, hogy ne legyen a képen :)

Csak érdekességként, hogy tavaly kérdeztem, hogy még mindig azzal a gagyi szappantartóval fényképez? Az volt a válasz, hogy azzal kell !!, mert azt fogadják el, az ugyanis rá tudja fényképezni a képre a dátumot, stb. Sokkal egyszerübb lenne neki a telefonjával, jobb képeket is csinál a telefon, de az nem jó, azért őt csesztetik.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#141365) Viktor8.


Viktor8.
tag

Sziasztok! Esetleg tudnátok olyan boltot mondani ahol lehet kapni nagy méretű motoros csizmát? (Max 70eFt-ig). 49-50-es méretűt, nem nagyon találok sehol. Illetve olyan vízhatlan telefontartót amibe belefér 6.7 col vagy nagyobb méretű telefon. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

(#141366) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Green vehicle :DD

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#141367) #14787072 válasza Viktor8. (#141365) üzenetére


#14787072
törölt tag

A Fokt-nál nézted már a Daytona csizmákat? Azoknál találhatsz ekkora méretben. Igaz, nem fér bele az általad írt anyagi keretbe.....Ugyanígy a Shox-nál a Forma csizmák.

Illetve az fcmoto-nál tuti van, de az meg ugye külföld.

[ Szerkesztve ]

(#141368) zgospel válasza Viktor8. (#141365) üzenetére


zgospel
őstag

Alpinestarsból is van ilyen méret, de a 70 ezerbe az se fér bele. Szerintem használtan nézelődj.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#141369) Geresics


Geresics
addikt

Nézegetett már valaki közületek gyereknek elektromos motort? Kb. ilyesmire gondolok, mint ez:
FunBikes MXR 1600w 48v Lithium Electric Motorbike 14/12 68cm Yellow Kids Dirt Bike
De ez ugye nem itt van, és nem nagyon tudom, hogy merre induljak a kereséssel...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#141370) Tamás9x válasza Geresics (#141369) üzenetére


Tamás9x
őstag

[link] Pl itt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#141371) csongi válasza Topiccsendőr (#141348) üzenetére


csongi
veterán

Felhasznalok, nem szerelok. Csak azt mondjak amit a szerelo mond nekik, vagy felre ertik.

Azt is mondta egy Ajkai szerelo, ezeken nem kell lancot cserelni 70 ezer elott. :D.
Lehet vissza tekertek az orat.
Van meg egy hasonlo szakasz a lancba.

Tamás9x
Pegaso csoport.
Amugy normalisak, es jo szandekuak, segitokeszek es ez fontos.
Csak vannak olyan megnevezesek, emiket nem halottam eddig. :)

(#141372) Topiccsendőr válasza etnies (#141354) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a zvmx2 -ot akarom kiprobalni az r1-en. Az530 zvmx 12e km utan szakaszos lett, ugy, hogy minden menes utan fujtam, ami sokszor 200km alatti futas volt. A loti-futi 83 loeros motoron meg az alsopolcos, sima o-gyurus lanc is tobbet birt, mint 20e, inkabb rozsdaval volt a baj, mert mielott megvettem, tobb evet allt. A loero eleg nagy faktor, emelett a lancolajozo biztos sokat segit, ezt elhiszem.
A reginanak van meg egy lanca, ahol a csapok elmeletileg meg kemenyebbek a mas szerkezetu szenatomok miatt. Ha megint ilyen futasteljesitmenynel megnyulik, akkor lehet kiprobalom azt.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#141373) vihartigris


vihartigris
őstag

Úgy emlékeztem, hogy nem túl régen szó volt róla, hogy hol lehet szépkártyával is vásárolni motoros boltban.
Próbáltam a keresőt, visszaolvastam kb 1 hónapot de nem találtam semmit, összefoglalóban sincs ilyen információ (hiba ;] ).
Aki tud ilyen boltot az ne tartsa magában :R
Elsősorban most lábra keresek dolgokat (nadrág, bakancs, csizma).

bármi reciproka a semmi

(#141374) Mentolka válasza vihartigris (#141373) üzenetére


Mentolka
senior tag

Budapesten és környékén: pl. RMC, Karasna

(#141375) pepucs


pepucs
tag

Zenehallgatásra és telefonálásra továbbra is a Cardo Freecom 4x JBL a legalkalmasabb?

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#141376) Sys85 válasza pepucs (#141375) üzenetére


Sys85
veterán

Ez engem is érdekelne.
A Sena SF2 hangjából 70-80km/h felett alig hallok valamit annyira halk.Se a zenéből,se a másik félből hívásnál.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#141377) pepucs válasza Sys85 (#141376) üzenetére


pepucs
tag

Gyors reddit kör után meg is rendeltem.

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#141378) doddencs válasza pepucs (#141375) üzenetére


doddencs
senior tag

Én tavaly a 4+ JBL mellett dontottem, gondolom nagy kulonbseg nincs koztuk, szerintem jol jarsz vele.

(#141379) norbeerto válasza vihartigris (#141373) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Gyulafirátót, Káosz motor

(#141380) vlevi válasza pepucs (#141375) üzenetére


vlevi
nagyúr

Zene hallgatásra nekem ez a Sony BT füles vallt be.
Ha nem hallgatok zenét, akkor sima fuldugonak is jó, a szelzajt nagyon jól tompítja :)
[link]
Telefonálni nem szoktam motorozás közben, de ezzel nem is nagyon tudnék, mert a mikrofonja a madzagon van.
De nekem ez vált be, valamiért csak ezt az egyet bírtam elviselni a fülembe dugav, pedig volt tobb másik is.

(#141381) Sys85 válasza vlevi (#141380) üzenetére


Sys85
veterán

Én is próbáltam ilyesmit,de nekem az összes füles kimozdul a fülemből már a bukó felvételénél.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#141382) pepucs válasza Sys85 (#141381) üzenetére


pepucs
tag

Tökéletes a 4x zenére, motosafe védő mellett is 140-nél még hallható a zene. Sőt a motosafe tour tompítja a cincogós magasakat és így élvezhetőbb. Sokkal szórakoztatóbb így menni :D

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#141383) Tamás9x válasza pepucs (#141382) üzenetére


Tamás9x
őstag

Várj, de még csak most rendelted akkor honnan tudod? :D
Nem tudtam, hogy minden fej, bukósisak, motor szélvédelem ugyan ugyan :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#141384) pepucs válasza Tamás9x (#141383) üzenetére


pepucs
tag

Megrendeltem online és elugrottam érte a legnagyobb belvárosi dugóban :CEgy próbakört mentem vele pilisszentkeresztig. Viszont az AGV k3 SV-hez kikellett vágni a bukó belső anyagából, hogy passzoljon bele anélkül hogy nyomja a fülem. ( KÉP )

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#141385) Tamás9x válasza pepucs (#141384) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szinten zenesz en sajnaltam kiadni ra a penzt igy megtuningoltam, illetve zajt csokkentettem mikroszalas torlokendovel.
I70-es bukot nagyon csendesse lehet tenni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#141386) pepucs válasza Tamás9x (#141385) üzenetére


pepucs
tag

zajcsökkentési ötletet kipróbálom, baromi zajosnak tartom ezt a bukot

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#141387) norbeerto válasza Tamás9x (#141385) üzenetére


norbeerto
csendes tag

Miért tuszkoltad oda be azt a kendőt? :Y

(#141388) Tamás9x válasza norbeerto (#141387) üzenetére


Tamás9x
őstag

Pont bevezeti a huzatot a fűlhöz az a járat, és iszonyat süvítő hangja van, így nem kell leragasztania szellőzőket.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#141389) adrian14


adrian14
tag

Sziasztok!
Megtaláltam a régi mellvédőmet (80as évek vége, 90es évek elejéből lehet). Esetleg tudjátok mennyit érhet? Vannak még ennek a korszaknak rajongói, akik fizetnének ilyenért?

[ Szerkesztve ]

(#141390) Pocee válasza adrian14 (#141389) üzenetére


Pocee
senior tag

Krosszosok,sokan ma is inkább páncélt használnak mint mellényt, könnyebb benne a mozgás,de új motort nem fogsz venni az árából.

Mr.Brightside

(#141391) adrian14 válasza Pocee (#141390) üzenetére


adrian14
tag

Anno én is arra használtam, csak nem tudom mennyit érhet. Vagy esetleg van e eszmei értéke egy ilyen retro dolognak.
13 éve nem ültem motoron és crossozni már nem tervezek, így megválnék tőle.

(#141392) Pocee válasza adrian14 (#141391) üzenetére


Pocee
senior tag

Hát egy 5ezernel többet ne várj. inkább tedd el emlékbe vagy ajándékozd el,nem tudom ezek a műanyagok meddig jók.
Eszmei értéke sincs,hacsak nem lettél benne ama supercross bajnok ;]

Mr.Brightside

(#141393) vlevi válasza Sys85 (#141381) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én használok maszkot. Azon kívül, hogy nem a sisakba izzadok bele, hanem a maszkba, arra is jó, hogy, amikor bedugom a fülest, ráveszem a maszkot, és a sisak felvételekor már nem mozdul el a füles.
Persze telefonálni akkor se lehet vele, mert a mikrofonja a bukón kívül van :D

(#141394) etnies válasza Topiccsendőr (#141372) üzenetére


etnies
senior tag

Megmondom őszintén, én már teljesen elvesztettem a fonalat a DID jelöléseinél, csak Google után tudtam hova tenni a zvmx2-t.
DID-re nem ártana ráengedni egy marketingest:
Az O-gyűrűs lehetne "Saver" vagy "Eco" pl: 525Saver
A VX lehetne mondjuk "advanced" pl: 525Advanced
A ZVMX lehetne "pro" vagy "race" pl: 525Pro

Kicsit jobban szólna, mint ez a mostani rendszer. Én még akciósan vettem egy Vx3 szettet a motorra, gumis JT lánckerékkel, de a lánccsere egyelőre érdeklődés hiányában elmaradt, talán majd most nyáron vagy ősszel.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#141395) Sys85 válasza vlevi (#141393) üzenetére


Sys85
veterán

Én is használok maszkot,de a fejem formája miatt nem olyan könnyen csusszan fel a bukó,maszkban is elmozdul a füles nálam.Alapjáraton is könnyen kimozdul az összes ie füles a fülemből.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#141396) dellfanboy válasza adrian14 (#141389) üzenetére


dellfanboy
őstag

fb-n van ilyen retro mx csoport ott lenne érdemes meghirdetni, de meglpődnék ha 10-nél többért sikerülne eladni. vkinek farsangra biztos jó lesz...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#141397) Tüzi

Találtam ma egy ilyen kockát Füreden.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#141398) vlevi válasza Sys85 (#141395) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig már azt hittem, hogy csak nekem vannak nyugjeim a fulesekkel :)
Előtte volt sokféle, általában azok, amiket telefonhoz adtak gyárilag, de azokkal nem tudom miért, vagy az anyaga, vagy a mérete, vagy mittudomén, de perceket sem bírtam ki a fülembe dugva. Volt olyan is y amihez 4 fele méretu dugó volt, de egyik sem vált be. Ez a Sony viszont valamiért bevált. Nem állítom, hogy neked is biztos jó lenne, ez sajnos előre sosem derül ki, pont, mint a bukósisak választás.

(#141399) dellfanboy válasza Tüzi (#141397) üzenetére


dellfanboy
őstag

legalább legyorsultad? megmutattad neki ki a király? ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#141400) Somatom válasza Tüzi (#141397) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekes párosítás a hátsó oldalablakon. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.