Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135551) Xero válasza tboy93 (#135549) üzenetére


Xero
nagyúr

Rendelj, most ugyis bagoert van.

(#135552) Topiccsendőr válasza Steven (#135550) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem a v2 tud ennyit. :D
a panigale is v2 es ugyan 1.2 bol, de 195 lovat tud, a 959 meg 150 lovat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#135553) tboy93 válasza Xero (#135551) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo hogy akciós, igy csak 4x dragabb mint a petróleum :D

(#135554) tboy93


tboy93
nagyúr

Biztos emlékeztek még a haveromra, akinek az olcsó R1-e volt, ami random leállt, meg szar volt a féke, futóműve. Azt eladta, vett egy fz1-et. Ennek most balra húz a kormánya. Ilyen mitől lehet?

(#135555) #14787072 válasza tboy93 (#135554) üzenetére


#14787072
törölt tag

(#135556) norbert1998 válasza tboy93 (#135554) üzenetére


norbert1998
veterán

Rosszul huzta ki a Tasner a futóművet az X1-es BMW-vel :DDD

(#135557) tboy93 válasza #14787072 (#135555) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#135558) Steven válasza Topiccsendőr (#135552) üzenetére


Steven
addikt

az a v2 ennyit tud így remélem korrekt :D :P

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#135559) csongi válasza norbert1998 (#135556) üzenetére


csongi
veterán

Dehogy. Azért mert ezt az alap lóerős mergával csinálta. :)
Ha benne lett volna az a plusz 70LE, akkor sikerült volna biztosan :D

(#135560) zgospel válasza csongi (#135559) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor már jobbra húzna a kormány :))

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#135561) martonx válasza tboy93 (#135554) üzenetére


martonx
veterán

Mert haverod folyton olcsón vesz ipari hulladékot? :F

Én kérek elnézést!

(#135562) tboy93 válasza martonx (#135561) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az osszes haverom :DDD

(#135563) Topiccsendőr válasza tboy93 (#135562) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mondjuk tenyleg mintazatszeru jarmuvalasztasa van az ismeroseidnek. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#135564) Burt1793 válasza Topiccsendőr (#135563) üzenetére


Burt1793
veterán

És aztán eladja nulla ráköltéssel a következő delikvensnek... :C

(#135565) zgospel


zgospel
őstag

Napi tanulság: ha nem megfelelő méretű a sisak, vagy nem sikerült rendesen becsatolni, akkor majd a hátizsák megment :D
https://www.facebook.com/danielbond0069/videos/780065999826698/

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#135566) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnék elkezdeni motorozni újra, egy tíz év után. Az 'A' jogsit a nyáron fogom elkezdeni.
Milyen motoros ruházati boltokat tudnátok meleg szívvel ajánlani a felszerelés megvásárlásához? Egy fontos szempont van, nem vagyok kis méretű ember, farmerből is 46-48-as méretet hordok, ez valamelyest leszűkitette a merítést számomra.
Láttam a w-tec (insportline) cuccokat, nem tudom ezekről mi a vélemény (bukót biztos nem itt vennék). De a nadrág például elég necces számomra egyébként is, h&m-ben ritkán találok :D , és láttam hogy extra méretekben is kaphatóak náluk motoros ruhák. Kérdésem, nadrág, és kabát szintjén mennyire jók/ megbizhatóak a w-tec cuccok?

Köszönöm a választ előre is! :R :R

(#135567) Geresics válasza tajati (#135566) üzenetére


Geresics
addikt

a W-Tec cuccokat nem ismerem, de extra méretezés asszem a Darázsgarázsnál, és a Shoxnál van, mindkettőbe érdemes bemenni, és próbálni. Ha van máshol is remélem a többiek megírják! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#135568) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!
Létezik a magyarhoz hasonló német gépjárműlekérdező felület?
Ha igen, megosztanátok, hogy hol/hogyan?
Korábbi német import használt motor előéletét hogyan érdemes felkutatni?
Köszi a segítséget! :R

(#135569) Topiccsendőr válasza pietrrr (#135568) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Gdpr iranyelvek miatt eu- ban nem nagyon juthatsz efele informaciohoz.
Ezert nem adhatjak ki a szervizek sem ezt az informaciot.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#135570) d@vee


d@vee
őstag

Valaki itt tud olyan céget, aki külföldi(német, osztrák, olasz, ezek közül valamelyik) motorkerékpár behozatallal foglalkozik rendelésre? Mondjuk ki van nézve egy gép, behozzák és lepapírozzák?
Munkám miatt elég nagy macera lenne leszervezni és kimenni egy gépért. A legközelebbi nagyobb szabadságomnál pedig már nem a motorvásárlással és papírozással akarnék bajlódni.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#135571) bacus válasza tajati (#135566) üzenetére


bacus
őstag

Milyen számozás szerint? :D Mert azért nem mindegy, jobb lett volna egy magasság és tömeg adat.

Wtec -ben van farmer (motoros, kevlár betéttel) ami rám is jó, pedig én is nagydarab vagyok. Bukót is vehetsz ott, árulnak ls2-t is, ami szerintem már nem rossz. Kabátot a plus racingnél akár méretre is megcsinálják, ha nem lenne jó a 6xl. (én pl hosszabbra kértem, stb, 6 hét alatt megjött, 1/4 Büse áron)
Shoxban csak pár típus van a méretemben, ott 130 kg felett nincs választék. :(

Darázsgarázsban van nagy méret pár dologból, de farmer tuti nincs.

Esőruhában sincs nagy választék, de oxford 5xl kabát és nadrág még rám is jó.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#135572) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok!

Új láncot érdemes egyből fújkálni, vagy ami rajta van kenőanyag az megfelelő első körben?
Illetve mennyi nyúlás a megszokott ilyenkor? Hány km-ként érdemes ránézni?
Alany VFR 750 Rc36 II

Gipsz Jakab

(#135573) bacus válasza Jakab66[hun] (#135572) üzenetére


bacus
őstag

Nekem ugyan nincs lánc a motoromon, de szerintem a fújkálás rossz ötlet. Elméletileg jó lenne, ha nem lennének koszosak, porosak az utak, a környezet stb, de mivel azok, a láncsprayk meg mind tartalmaznak valami olyat amitől az olaj nem verődik le azonnal, így ez jól összeszedi a koszt, ami utána úgy viselkedik mint csiszolópapír.

A lényeg, ha nem fújod és kerülöd az esőt, szerintem többet elmegy, mint fújkálva, ha meg nagyon hosszú élettartamot szeretnél a láncodnak, akkor láncolajozó a megoldás.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#135574) hroberto válasza bacus (#135573) üzenetére


hroberto
veterán

Ezért szoktuk tisztítani, nem csak fújni! ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#135575) Geresics válasza Jakab66[hun] (#135572) üzenetére


Geresics
addikt

Új láncot nem kell fújni! :N

A felrakás utáni nyúlás normális jelenség, de hogy mennyi idő alatt fog jelentkezni, az a csuklódon múlik leginkább

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#135576) tboy93 válasza bacus (#135573) üzenetére


tboy93
nagyúr

de szerintem a fújkálás rossz ötlet

Nyilván ezért írja pl. a szervizkönyvem is, hogy 1.000km-enként olajozzam meg a láncot.

(#135577) Biqci válasza bacus (#135573) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ne már, ne beszélj zöldséget. Hogy nem kell a láncot fújni? Dehogynem kell. Ez a láncolajozó vs láncspray lehet vitatéma, de a láncot valamilyen módon kenni kell...

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#135578) Topiccsendőr válasza bacus (#135573) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Erre a celra vannak az O-gyuruk a csapoknal. A kenoanyag bekuszik, ott nem szed ossze semmilyen port. Az uj lancokon zsir van, ami sokkal jobb az olajnal, azt nem fujnam.
Kb 5-700 km nel ra kell nezni, az elso 1000 km-en sokat nyulik nagyon.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#135579) bacus válasza hroberto (#135574) üzenetére


bacus
őstag

Mit érsz vele ha minden második tankolásnál takarítasz? Lesz 30 km tisztaság, utána megint tiszta szar. Kis lánckerék takaróját nem veszed le, nem takarítod állandóan, ott a melegágya a dzsuvának. Takaríthatod a láncod, 3 fordulat és mintha nem csináltál volna semmit.

tboy93: továbbra is azt mondom, hogy a fújkálás rossz ötlet. Kell olajozni, de nem sprayzni. A láncspray közül az volt a legrosszabb, ami ráfujás után ilyen fehér zsírrá alakult, letörölni se lehetett, bement a szemek közé. Az ment is a kukába, pedig jó márkás spray volt.

Biqci: csak fújd, 20e-ként meg mehet a láncszett. Ispán barátom (aki azért elég ismert "legenda" a maga most már kb 600-650e lemotorozott km-vel), sosem fújja. Bár az új motorjára került egy Nemo2 utánzat, de szerintem olaj az nincs benne :D

persu: lehet csak a rossz minőségű láncok miatt, de mostanában sokat hallottam 7-8e km után kihullott O gyűrűkről, miután kihullottak, utána már elég hamar vége a láncnak. Több tapasztalat volt, hogy 12-13e km-t sem ment el a lánc.

Ha még egyszer láncos motorom lesz, egyértelmű a scottoiler v-system/e-system (elég lusta voltam tekergetni ezért hajlok az elektronikás vezérlésre).
Az első pár hónap lánc fújkálás után, állandó takarítás után, térdelni a motor mellett, leszedni a kis lánckerék takaróját, ott is kitakarítani, stb, feltettem egy v-systemet, a láncról enni lehetett. 35e km futott a lánc, mikor eladtam a motort, a lánc újszerű állapotban volt (erősített DID volt), a DL650 még egyszer elment ennyit vele, az tuti.

A kardános (szervizek közötti) gondozásmentessége pedig mindent megér számomra, a motor mindig tiszta különösebb takarítás nélkül is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#135580) hroberto válasza bacus (#135579) üzenetére


hroberto
veterán

Nagyjából 500 km-enként takarítom a láncot vagy ha látom már, hogy koszos. Biztos vagyok benne, hogy tovább fog így tartani mintha nem fújnám lancspray-el. Szóval erős túlzás amit írsz.
Nyilván nem véletlenül találták ezt ki. De amúgy már vannak olyan láncok is amik elvileg gondozásmentesek.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#135581) Topiccsendőr válasza bacus (#135579) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

8000 alatt semmi nem megy szet. Meg a legolcsobb szar sem.
12 000 nel max szakaszos lesz ha sosem volt kenve.
Szoval kenni kell azt, es kitolodik az elettartama.
Lancsprevel. Az olajat szetveri mindenhova. Lancspre tokeletes. Csak mindig kenni kell. 300-500 km kent.
Kislanckereknel evente kitakaritod, nem kell allandoan leszedni.
Nem oszt-nem szoroz, hogy ott mit csinalsz vele.

A Reginanak elsokent volt gondozasmentes lanca, amivel semmit nem kell csinalnod. Jo draga mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#135582) bacus


bacus
őstag

Hála égnek nekem semmi ilyet nem kell már csinálnom. :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#135583) Topiccsendőr válasza bacus (#135582) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pedig mostmar vegre tudnad, hogyan is kell csinalni :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#135584) bacus válasza Topiccsendőr (#135583) üzenetére


bacus
őstag

Ja, így valahogy. A láncolajozóval is tudtam, 2e km-ként utánatöltöttem. :)

Most az egyetlen amit tennem kell, hogy 10e -ként (v. 1 évente) beviszem a szervizbe, este meg érte megyek, ott hagyok egy kisebb vagyont, de kapok 1 év gondtalanságot.

Ha meg meg akarom tudni mekkora szart vettem, még mindig elvihetem Tasihoz :D

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#135585) Somatom válasza bacus (#135584) üzenetére


Somatom
veterán

A kötelezőkön kívül eddig minden motoromat én szervízeltem, de most nincsenek meg hozzá a megfelelő körülményeim, úgyhogy szégyenszemre bejelentettem a HD -t egy szervízbe. Kicsit aggódom. Pl. vmi "gagyi" akkumárkát mondtak, úgyhogy inkább megvettem a gyárit. Az olajat is megvettem, de még nem tudom, hogyan fogom udvariasan elérni, hogy előttem nyissák ki és töltsék be a motoromba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135586) csongi válasza Somatom (#135585) üzenetére


csongi
veterán

Ha ezt titkoljak, akkor ott sem hagynam. :).

(#135587) Somatom válasza csongi (#135586) üzenetére


Somatom
veterán

Eddig nem titkoltak semmit. Tulképp nem szokás figyelni egy olajcserét, de különben honnan tudjam, hogy az én motoromba az én olajam kerül?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135588) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon szemezek az Icon Airflite BattleScar2 sisakkal.
Valami külföldi shopban olvastam, hogy az átlátszó plexi az okés, de az arany színű irídiumos plexi ami tükröződik azt közúton nem használhatom. Ez Magyarországon is így van? van valami megkötés, hogy tükröződőt nem használhatunk? (régi visszatérő vagyok, nemrég kezdtem újra a motorozást, nem követtem nyomon a jogszabályokat.)

(#135589) zgospel válasza tonermagus (#135588) üzenetére


zgospel
őstag

Általában ezeken a plexiken nincsen E jel, ezért nem használható. Ha van rajta E jel akkor használhatod.
Ettől függetlenül a legtöbben szarunk rá és használjuk :D Rendőrök sem nagyon szólnak érte itthon, kivéve ha mindenáron bele akarnak kötni valamibe.

Egyébként az Icon sisakoknál leginkább a dizájnt fizeted meg. Az árukhoz képest néhány kategóriával alacsonyabb minőséget és biztonságot képviselnek.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#135590) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok... Most, hogy mióta megvan a Bull,(október) és túl vagyunk 5000km-en eldőlt jól választottam, hosszú távú lesz a kapcsolat. Téli nagyszervíz megvolt, de most majd tovább szeretnék lépni. Sok állásról a tank kicsit korrodált. Rendesen ki lett takarítva de szeretném műanyagoztatni belül. Tudtok erre opciót, lehetőséget, céget??, köszi :)

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#135591) tonermagus válasza zgospel (#135589) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Egyértelműen a dizájn miatt választom :D
Erre az E jelre rákérdezek... Bízom benne hogy viselhetem. Kvázi a plexi miatt rendelem. Ha csak a víztisztát lehet használni akkor sírva fakadok :D

(#135592) zgospel válasza tonermagus (#135591) üzenetére


zgospel
őstag

99% hogy nem lesz benne E jel. A halványan sötétítettek szoktak engedélyezve lenni általában, abból is a füstszínű, a sötétek nem igazán.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#135593) fer válasza bacus (#135573) üzenetére


fer
őstag

Jó dolog ez a láncolajozó, 2 éve amikor felszereltem nem kis vesződség volt amíg kitapasztaltam a megfelelő beállítást, de nem bántam meg, már több mint 7E van az új láncban de még nem kellett utána állítanom. Egyszóval bőven megérte a ráfordított időt.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#135594) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!
Tervezem megvenni életem első motorját, a hétvégén megyek megnézni egy Kawasaki ER5-öt.
Tudnátok segíteni, hogy vétel előtt mikre figyeljek, miket nézzek át rajta, miket próbáljak ki? Esetleg típusspecifikus hibalehetőségek mik lehetnek?
Köszi a segítséget előre is! :R

(#135595) dellfanboy válasza pietrrr (#135594) üzenetére


dellfanboy
őstag

elsodlegesen az hogy ne legyen romma torve

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#135596) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Ezek a kínai Voge motorokkal kapcsolatban van tapasztalata valakinek? Az 500AC és az 500R kifejezetten tetszik. Az egyik a honda neo café koppintása. Nagyon olcsóak. Kérdés hogy milyen tartósak :D

(#135597) dellfanboy válasza tonermagus (#135596) üzenetére


dellfanboy
őstag

Nagyon olcsó???????
hol latsz te ilyet?
amit en talaltam hahun ott a vogue 2.29m, mig egy cb500f 2.35m
hiaba irjak a vogue-re hogy techno fazono naked, biztos a hondat valasztanam..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#135598) tonermagus válasza dellfanboy (#135597) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Teljesen igazad van :D

Most nézem hogy az is kb. ugyan ilyen árban van. Hát így egyértelmű :D Én valahogy abból indultam ki hogy egy motor 4-5 misi alapból :D

(#135599) csongi válasza pietrrr (#135594) üzenetére


csongi
veterán

Ha tudsz, vigyel magaddal egy szerelot.Vagy aki jartasabb a temaban. De igy is lehet benne baki.

[ Szerkesztve ]

(#135600) norbert1998 válasza tonermagus (#135598) üzenetére


norbert1998
veterán

Ott még azért nem tartunk. Még :DDD

T7 is kijön 3,5-ből rallicsomaggal. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.