Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Ijk válasza Pro Koryak (#44100) üzenetére


Ijk
nagyúr

200-300 ezerért legfeljebb 50"-ban kapsz jó kepminoseget. Persze mindenki 300-bol szeretne 100" képet, lehetőleg szazezres kontraszttal sötétben és betuzo napfényben egyaránt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44102) mmoht válasza Pro Koryak (#44100) üzenetére


mmoht
csendes tag

Mivel a kérdező jelezte már azóta, hogy számára a nagy kép a fő, így nem ajánlanám neki egyik tv-t sem, még az általa meghatározott, valamivel magasabb ársávban sem.

(#44103) LanyUs válasza mmoht (#44102) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nemrég kapható volt 86" LG 700K-ért. Vászon pipa, fényerő pipa. Igaz nem 100", de közelebb jár, mint az átlag 55". Nem ismerem a típust, kizárólag méret alapján keresgéltem. Tavaly év vége felé 1,15 millió közelében is járt az ünnepi hangulatban :D LG 86UK6500PLA [link]

(#44104) zsoika válasza LanyUs (#44103) üzenetére


zsoika
addikt

Ilyenre gondoltam én is. Várok még 3évet és amikor 3-400eFt-ra esik az ára akkor cserélem a projit tv-re.

(#44105) Pro Koryak válasza LanyUs (#44103) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha nem akarsz :O :W azt a belépő ips lcd-t felejtsd el.
Egy előnye lenne: nagy a képátló.

(#44106) -KP- válasza zsoika (#44104) üzenetére


-KP-
addikt

A képszélesség még a 200 centit se éri el. nyugodtan cseréld a projit erre, ha egérmozit akarsz ;]

(#44107) Ijk válasza zsoika (#44104) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem legalább 10 év mire lesz 100"-os tv emberi áron. És azon is még mindig 94 cm magas a mozi képarány, tehát ha a képmagasság 2-3 szorosa között ülsz, akkor valahol 2-3m között lesz a nézési táv, ami nem olyan sok, kisebb szobába 2-3 embernek elég házimozira.
Jelenleg 85" elérhető (1M körüli árú), 80cm magas mozis kép, 160-240cm közötti nézési távra. Szerintem kicsi, ráadásul nagyobb lesz rajta az esti híradó mint a mozifilm.
100-110"-os minőségi LCD-n 2.35:1-es képaránnyal azért már elgondolkodnék 1M körüli áron.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44108) tl-x


tl-x
őstag

Bocs az OFF-ért. DLP után úgy tűnik az OLED-es mobiltól is fáj a szemem. Biztos velem van a baj. Készül a szemüvegem. :W :W :W

(#44109) levior


levior
csendes tag

Van valakinek tapasztalata efféle speckó vászon és keret kombóval? A srác 700 dollarért rendelte. Nem mellesleg a projektor is érdekes, vagyis felmerül a kérdés, mennyire lesznek jók alternatívának a Xiaomi ömlesztett projiai a megszokott gyártók alsó kategóriásai mellett.

Xiaomi 4K laser projector on ALR PET Crystal screen
https://youtu.be/T3FQjCyNtdw

[ Szerkesztve ]

(#44110) tomi5244 válasza levior (#44109) üzenetére


tomi5244
őstag

Én ugyan nem vagyok szaki, de szerintem ez a jövő. Otthoni, "átlag" mozizásra az UST technológia a legjobb, már csak a praktikusabb kábelezési lehetőségek miatt is.

Csarébe viszont fényerőben nem ékeskednek annyira, plusz speckó vászon is kell amire a drága ár is rátesz egy lapáttal :)

Amúgy tudtommal ez a linkelt projektor nem 4k csak fullhd. Annyi a maketing, hogy 4k felbontást is kezel, de nem fedi le natívban.

T

(#44111) c4 válasza levior (#44109) üzenetére


c4
őstag

Annyira azért nem olcsó itthon a mai árfolyamok mellett. 700 dollár + száll. VÁM, ÁFA, és úgy 600.000 a vetítő...

(#44112) Khaosz55 válasza c4 (#44111) üzenetére


Khaosz55
addikt

Áfa az igen van de vám kb semmi. Nekem 400 dollár után volt 1-2 ezer ft vám.

(#44113) Khaosz55 válasza tomi5244 (#44110) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezt én is mondtam havernak, tv-t sem kéne venni. Nekem tetszik ez a megoldás.

(#44114) cinemazealot válasza tl-x (#44108) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem feltétlenül Veled van a baj: az OLED is villog. :( Azt viszont nem tudom, hogy ezen segít-e majd a szemüveg, azon keresztül is épp úgy fog villogni.

[ Szerkesztve ]

(#44115) tl-x válasza cinemazealot (#44114) üzenetére


tl-x
őstag

Én se hiszem de legalább lesz rajtra kék fény szűrő. Úgy tűnik sajnos nekem ez jutott 3LCD projektor és IPS panelok.

(#44116) cinemazealot válasza tl-x (#44115) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ne bánd, tévéből/monitorból én is IPS-t meg MVA-t bámulok (előbbi PWM-es háttér világítással, utóbbit meg olyan utánhúzással, hogy gémer legyen a talpán, aki ezzel ne dobná fel a talpát az első kanyar után), és az összes telefonom LCD. :K Egyedül a Mi Band 2-m OLED-es, de azt meg napfényben alig látom... :D

(#44117) szepi0808 válasza levior (#44109) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ezzel a vászonnal együtt itthon kb olyan 1 misi körül van meg a dolog, ennyiért már majdnem ekkora tv is van :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#44118) qqzs


qqzs
őstag

Volt mar? Xiaomi fullhd led projector [link]
125ezer kuponnal [link]
Features:
● HDR 10 video decoding, higher and wider color gamut
● 1080P full HD restores the picture color
● Turn on the camera to autofocus
● Intelligent cooling system, silent fan control
● Dolby sound, acoustic expert tuning customization
● One-piece large sound cavity, low-frequency dive to 90Hz
● 2.4G / 5G dual-band Wi-Fi, dual-channel viewing is not stuck
● Fully sealed optical system to prevent dust from entering and effectively extend the life of the optical machine
● RGB + BP four-channel optical, the brightness is increased by more than 20 percent compared with the three channels
● AI voice remote control, convenient operation
● 3D effects need to be achieved with DLP-LINK 3D glasses
System Parameters
● CPU: Amlogic T968-H
● RAM: 2GB DDR3
● ROM: Built-in 8GB eMMC high-speed flash
● Operating System: MIUI TV

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#44119) tfdhu


tfdhu
újonc

Sziasztok!

Két projektor közötti választásban szeretnék segítséget, véleményeket kérni: EPSON TW9100 és TW5650. Előbbi ugye egy régi modell, jobb paraméterekkel, míg utóbbi futó modell, szerényebb paraméterekkel. Használtan árban nagyjából hasonlóak. A 9100 felé húzok, de tartok tőle, hogy laikusként nagyon benézek valamit. Nem túl öreg egy 7 éves gép ezen a területen? Természetesen egy lámpa csere nem gond, nem annak az élettartama miatt aggódom.

(#44120) péjé válasza tfdhu (#44119) üzenetére


péjé
őstag

szia,
a szervíz menüben lévő óraszámot nem lehet átírni, azt meg kell nézni. Volt 9100-em, sztem 2-3000 óra nem gáz de 5-6000 már sok lehet LCD gépnél, erős alkualap. Fehér képet kell vele vetíteni, nem lehet semmilyen foltosodás, árnyék stb, homogén fehéret szabad csak látni...ha nem akkor inkább felejtős. Meg kell nézni a szűrő állapotát, a gép belül mennyire tiszta...LCD halála a por ill. koszos légszűrő.
Közelről nézve a vásznon a tesztábrát azt fogod látni hogy nem tudod teljesen élesre állítani de normál nézési távról teljesen éles a kép, ez a LCD sajátosság.
Nagyon halk, fejjel lefelelé sem kezd el hangosabb lenni, jó állapot esetén inkább a 9100-et vinném. De ha van lehetőség, nézd meg mind2 gépet vetítés közben.
Van most avx-en sony hw50 nagyon jó áron, kérdezz rá.

(#44122) Lacika2013


Lacika2013
tag

Sziasztok.

A kertbe szeretnék egy projectort a fiamnak xboxra,és filmet nézni
120"-ra gondoltam első körben,de lehetne nagyobb kép is.
Sajnos nem vagyok otthon a projectorokban.Amit szeretnék,hogy sötétben nagyon jó képe legyen,de az sem ártana, ha napközben is lehetne látni a focimeccset:)

Tudnátok ajánlani pár típust?
Köszönöm

(#44123) KatonaT válasza Lacika2013 (#44122) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ja a fiadnak xboxra mi? :DD vèletlenül sem meccs nèzèsre inkább ;]
Elmúlt már kèt èves? Sajnos èn akkor nem tudtam meggyőzni az asszonyt hogy kell a gyereknek az xbox :DDD

(#44124) Quetz válasza Lacika2013 (#44122) üzenetére


Quetz
őstag

Ehhez meg kellene írnod, hogy mennyit tudsz rászánni és milyen messziről akarsz vetíteni.

(#44125) Lacika2013 válasza KatonaT (#44123) üzenetére


Lacika2013
tag

6 éves:)
Mi is ritkán engedjük játszani,de ugye az összes osztálytársa játszik már vele,tehát elkerülhetetlen.
Természetesen a meccsnézés sem utolsó szempont:)
300 környékét szánnák a projectorra,de nem tudom igazán,hogy melyik ami jó,és melyik ami rossz.
Esetleg irhattok valami nagyon jót 500 környékén is,és akkor áttervezem a keretet:)

(#44126) Lacika2013 válasza Quetz (#44124) üzenetére


Lacika2013
tag

Bocsánat,az kimaradt,hogy milyen messzirol.
Igazábol a távolság teljesen mindegy,azt tudom variállni

(#44127) péjé válasza Lacika2013 (#44122) üzenetére


péjé
őstag

szia,
minden meccs szezonban kitárgyaljuk ezt...:-)
Sajna délutáni fényben egyetlen projektor sem tud képet varázsolni neked, normális kép csak sötétben lesz vagy sötétítet teraszon. Van itt 2 fényágyú epson a jófogáson, ha csak erre kell akkor ezeket sztem viheted
[link] ill. [link]
Ezek direkt nagy fényerőre vannak kihegyezve, előadásokra meg ilyesmi, szobában filmnézés nem igazán az erősségük. Vásznat szintén olcsón lehet használtan venni, jobb a kép mint a sima falon. Ha délután kell a meccsnézés akkor keress vmi használt benga nagy tv-t, jobban jársz.

(#44128) Quetz válasza Lacika2013 (#44126) üzenetére


Quetz
őstag

Én ezt a projektort nézném meg: Benq W10000 + Elitescreen motoros vászon

(#44129) Lacika2013 válasza péjé (#44127) üzenetére


Lacika2013
tag

Köszönöm,ez még helyben is van:)

EB_G5650W ez filmre miért nem ajánlott?
Az xboxhoz is megfelelne?

(#44130) péjé válasza Lacika2013 (#44129) üzenetére


péjé
őstag

X-boxhoz is jó lenne igen. Filmezéshez más paraméterek fontosak...kontraszt, színek kalibrálhatósága... filmhez sokkal alacsonyabb fényerő kell egy szobába...játszani, meccset nézni, kivinni a kertbe este ez jobb...arra figyelj hogy azért nem kis vetítő ez. Persze filmet is lehet rajt nézni de ez prezentációs proji nagy fényerővel, filmezésre ott vannak a direkt filmes vetítők mint pl. az ajánlott benq w10000. A másik epson drágább de fullhd, azon még jobban néz ki a játék meg a meccs.

[ Szerkesztve ]

(#44131) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Rossz helyre tettem fel a kérdésem projektor izzóval kapcsolatban, hogy kitörölték innen?

(#44132) Janaboy válasza Gomba1974 (#44131) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szia,

Igen, az abban a formában hirdetesnek minősült!

Üdv

Janaboy

(#44133) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

Most állna össze majd az új rendszerem, tegnap meg is néztünk egy filmet és találtam is egy problémát.
Az android boxhoz vettem egy HDMI splittert, innen az egyik kábel megy a gépbe a másik pedig a hanghoz.
Az istennek se váltott át 24hz-re a film. Ha kiiktattam a splittert akkor működik, ha megint használtam, akkor pedig nem. Kodiban is csak 3 képfrissítést lát, míg simán kábellel sokkal többet.
Létezik, hogy a splitter nem tudja a 24p-t és van valami olyan splitter ami tudja?
Leírásban 4k/30hz 3D, minden van, de részletesen nincs, hogy miket támogat. Alzaba vettem.
Előre is köszi!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#44134) péjé válasza Vitee (#44133) üzenetére


péjé
őstag

szia,
nekem ez van...[[link]
4K HDR, 24p megy rajta...kb. az ötödiket próbáltam mire találtam egy jót.

(#44135) qqzs válasza qqzs (#44118) üzenetére


qqzs
őstag

errol van velemeny? [link]
Teljesen szigetelt optikai rendszer, autofusz, beepitett wifi, BT, hdr10, silent fan ragadott meg 124ezerert van jobb alternativa? xiaomi altalaban jol odateszi a magaet. a videoban meg impressziv az a 7 meterrol vetites a szembe falra.
Igaz csak Brightness: 500ANSI , Contrast Ratio: 1200:1

Eladó: GTS450

(#44136) gyulaipal válasza qqzs (#44135) üzenetére


gyulaipal
tag

Az a gond, hogy mindenki hajlamos öszekeverni két dolgot:
- egy eszköz "elfogadni" képes egy adott jelet
- az eszköz ezt a jelet szabványos, azaz korrekt módon dekódolja és megjeleníti.

A mai, modern projektorok minden formátumot elfogadnak, de a korrekt megjelenítés nem igazán megy nekik. Ezért a pénzért ez nem is elvárható. Ebben a gépben is műanyag lencse van, olcsó, pici DMD chip. stb. Ingyen ebéd nincsen.

Sajnos a gyenge termékre sokan mondják, hogy kezdőnek jó lesz. Ezzel én nagyon nem értek egyet. Egy gyenge termék gyorsan el tudja jobban venni egy kezdő kedvét az egész mozizástól (így pedig a kereskedő is elveszít egy visszajáró ügyfelet, aki ezután inkább kritkettütőkre költi majd a pénzét).

Én inkább egy korrekt, akár használt gépet ajánlanék ... de hát ízlések és pofonok...

(#44137) Vitee válasza péjé (#44134) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia,
Neked is ilyen gondod volt? Ugyan ez a probléma? Vagy te máshogy kötötted be?
Érdekes mert a linkelt termék leírásában output resolutionnek: 50/60hz van írva csak.
Még egy ilyen hdmi - audio leválasztón gondolkozom [link]
Így pedig optikán mehetne a hang. De ennek sincs a leírásában, hogy tudja-e a 24p-t 1080 esetén, szóval lehet ezzel is beszívom.
Nem gondoltam, hogy ezzel ennyi bajom lesz még.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#44139) Vitee válasza #99499520 (#44138) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia,
Ilyet vettem: [link]
Az első képen van a termék ami nekem van, a másik kettő kép nem tudom melyiké, mert nem így néz ki.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#44141) qqzs válasza gyulaipal (#44136) üzenetére


qqzs
őstag

A legkevesbe a hdr10 erdekel. Nem csucs projektorral osszehasonlitast kerdeztem hanem az arkategoriaban massal. Letezik 124 ezer korul ledes wifis blututos, zart optikas autofokuszos gep? A szemuvegben is muanyag a lencse szerintem mar nem gyartanak uveg lencset

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#44142) cinemazealot válasza qqzs (#44141) üzenetére


cinemazealot
addikt

"A szemuvegben is muanyag a lencse szerintem mar nem gyartanak uveg lencset"

Erre azért ne végy mérget! :N

Vegyük pontonként azokat a tételeket, amik megfogtak Téged:

- teljesen szigetelt optikai rendszer: definíció szerint az összes DLP projektor ilyen. Vannak persze olyan esetek, amik nem hozzák a papírformát (keress vissza a DLP fényútjába került szöszökre akár itt a topicban is), ebbe a Xiaomi is bele fog esni.
- autofókusz: egy projektor fókuszát ideális esetben csak egyszer kell beállítani, ez nem olyan, mint a fényképezőgép, hogy elfordulsz és már mást kell élesen látnod.
- beépített BT és WiFi: most akkor projektort keresel vagy médialejátszót? Ha inkább előbbit, akkor szánj 10 eFt-ot az utóbbira, nem bánod meg, ha kettéválasztod a kettőt.
- HDR10: örülök, hogy ez érdekel a legkevésbé, mert hát százezer körüli 65 W-os LED-del pislákoló projektorral HDR? :N
- silent fan: 65 W-os TDP-t még passzívan is képes elvinni néhány jobb processzor hűtő. Az izmosabb projektorok viszont nem ok nélkül nem 12×15×15 cm-es házat kapnak, hanem ... mondjuk 10-szer ekkorát.

A koromsötétben házfalra vetítés nem akkora kunszt, ha tudod, hogy a kamerádat, amivel rögzíted a videót, hogyan állítsd be. Ellenben belső térben (szűkebb fehér falak közt) ugrott minden kontrasztod a visszaverődő fény szennyezése miatt. Csodák továbbra sincsenek. :N

Tedd fel magadnak a kérdés(eke)t: mennyire akarod komolyan venni ezt a vetítés dolgot? Megvan hozzá a megfelelő(en besötétíthető) környezet? Megvan hozzá a megfelelő vászon? Vagy csak ad-hoc jelleggel lenne jó a nagyobb képméret?

Félreértés ne essék, nem akarom elvenni a kedved. Vedd meg, próbáld ki, legalább ha beszámolsz a tapasztalataidról, abból mi is tanulunk. :K

[ Szerkesztve ]

(#44143) mmoht válasza qqzs (#44141) üzenetére


mmoht
csendes tag

"Nem csucs projektorral osszehasonlitast kerdeztem hanem az arkategoriaban massal. Letezik 124 ezer korul ledes wifis blututos, zart optikas autofokuszos gep?"
Igen létezik, de azok natív felbontásban elmaradnak ettől (720p), ez ugye FullHD-s. Amiket viszont natív felbontásuk alapján hasonlíthatunk ehhez, nem ebbe az árkategóriába tartoznak. Ez egy nagyon jó ár-érték arányú projektor, de ez sok termékükre igaz, szerintem. Sajnos nem találtam komolyabb tesztet róla, pontos, mért adatokkal, mert a reklám szövegeknek nem hihet az ember. Az autófókusz szerintem zseniális ötlet egy ilyen hordozható projiba!

(#44144) Ájvé válasza mmoht (#44143) üzenetére


Ájvé
veterán

De pont ezt írták, elveszel az extrák bűvöletében. Nem olyan lényeges tulajdonságok ezek, technikai részletek sokkal lényegesebbek. Pl 500 Ansi Lumen fényerő számomra érdekes. Teljesen belépő szintű Acer H6519ADB projektorom van, ennek 3400 Ansi illetve Eco módban 2720 Ansi Lumen fényereje van. Ennek viszont 500 Ansi Lumen értéke van és akkor röviden az Ansi Lumenről. Így azért kicsit szerintem más megvilágításba kerül, az én projektorom jól sötétített szobában alkalmas csak filmezésre és nem tudja a HDR-t se. Xiaomi kis csodája viszont papíron bőven lepipálja kevesebb mint negyed akkora fényerővel (HDR összefüggésben van a fényerővel is ugye). Számomra ez érdekes, persze laikus vagyok a témában, majd a szakik kifejtik esetleg szakmai szempontból és megmondják hogy igaz vagy hülyeség amit felvetettem. Pont ez az amit írtak előttem, 65 wattos lámpa van ebben, az enyémben 195 wattos. Enyém nem tud semmi extrát (HDMI van rajta ami alap) FHD-s persze, az ára 380€ volt akciósan vagyis árban hasonló. Ja nincs autó focus sem és trapêz kell korrekció, vagyis mindent manuálisan állítok be, ez az olcsóság ára. Ránézésre viszont nem rosszabb a képe mint laptopnak (jók sötétített szobában) aminek 1000:1 körüli valós kontrasztja van, szóval a projektor sem lehet nagyon messze tőle.

[ Szerkesztve ]

(#44145) péjé válasza mmoht (#44143) üzenetére


péjé
őstag

Ennek ránénésre is vannak gyengeségei, kicsit guglizzál mit modanak róla használat után.
Mire lehet elég ez a fényerő? Most kalibrálásról nem beszélek, nem tudni hogy egyáltalán bármilyen CMS van-e bent, gyanitom nincs. Az optikája mennyire megfelelő hogy mondjuk ne csak foltokban legyen éles képed?
A xiaomi nem rossz gyártó a többi cucca alapján de én mondjuk idegenkednék az olyan projitól amiben benne van a lejátszó...eleve az androidos lejátszók nem kadencia helyesek, ha meg külsős lejátszó van hozzá akkor meg minek? 4K meg HDR kompatibilis minden projektor a világon csak max. nem jelenítik meg, ez biztosan nem , ez reklám bullshit.
Sztem kicsit várjál még ezzel, hátha akad vmi normális teszt róla vhol...

(#44146) gyulaipal válasza Ájvé (#44144) üzenetére


gyulaipal
tag

A 65W-os fényforrás önmagában még nem lenne gond, mert ha LED, akkor lehet, hogy több fényt ad ugyanannyi elektromos teljesítményből.

Azt viszont nagyon is mondom, hogy bár csak a fényerő lenne az egyetlen gondja ezeknek a kis távolkeleti projektoroknak! Ha így lenne, vennék egyet én is. Evek óta keresek a hálószobába egy pici áramfogyasztású, halk kis projit jó a képpel ... sikertelenül. Ha ez a LED-es kisgép jó lenne, én lennék a legboldogabb. De ennek minimális a valószínűsége.

Ezek a távolkeleti gépek tipikusan mindent "elrontanak", amit a képben egyáltalán el lehet rontani (gamma, színek, stb.). Plusz kikapcsolhatatlan "képjavító" algoritmusok szoktak futni ezeken, amelyek azután végleg tönkreteszik a képet. Plusz a LED fényforrás és a pici DLP chip miatt gyenge kontraszt és a silány minőségű optika. Az már csak a hab a tortán, hogy a katalógusban megadott fényerőt tipikusan 2-vel kell osztani ...

Egyelőre én megmaradok egy pici, de minőségi projektornál a hlóban és inkább belegányolok egy kisebb teljesítményű UHP lámpát (meg ballasztot) és halk ventillátorokat (kerül amibe kerül) mint hogy azt kelljen néznem, amit egy ilyen távolkeleti kis LED-es gép vetít. De hát ízlések és pofonok...

Ha megvetted és odaadod a kisgépet 1-2 napra, szívesen letesztelem Neked (mérek rajta fényerőt, kontrasztot, színhelyességet, gammát, mindent) ... de sajnos igen valószínű, hogy nagyon nem fogsz mosolyogni a mért adatok láttán ...

(#44147) vhunor


vhunor
őstag

Sziasztok!

Van pár topic dedikálva házimozinak, projektornak, nem tudom, melyikben kéne kérdeznem, mert "csomagra" szeretnék tanácsot kérni.

Lakásból házba fogunk költözni, és az új nappaliban az egyetlen falfelület, ahova fel lehet rakni a tévét, jóval messzebb lesz a kanapétól, mint a jelenlegi nappaliban. Most kb. két és fél méterről nézünk egy LG 55EG910V tévét, ez a táv kb. 4-4,5 méterre módosulna.

Két irány jöhet szóba: nagyobb tévé vagy projektor. Mivel egyáltalán nem nézünk tv adást, csak filmnézésre kell megoldás (Netflix, HBO Go, BD). Tévék között viszonylag jól eligazodok, viszont vászon és projektor terén teljesen kuka vagyok még.

A költözés költségei miatt most nem túl bő a büdzsé, úgyhogy alapvetően egy "már élvezhető" képet szolgáltató projektort vennék, a szoba kialakítása miatt pedig mindenképpen motoros vásznat.

Esetleg tudtok ajánlani pár konkrét modellt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44148) zsoika válasza vhunor (#44147) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Legolcsóbban talán az Optoma HD 80-ast mondanám.... 100eFt körül megvehető.
Ennél olcsóbbat én nem tudok.

(#44149) Ájvé válasza gyulaipal (#44146) üzenetére


Ájvé
veterán

"A 65W-os fényforrás önmagában még nem lenne gond, mert ha LED, akkor lehet, hogy több fényt ad ugyanannyi elektromos teljesítményből."
De én Ansi Lument írtam, vagyis a valós fényerő negyed akkora mint az én projektoromba és elvileg ugyan akkora képet vetít, mondjuk lehet kisebb képen elegendő ez a fényerő (ezért is lenne ilyen mini projektor).
Xiaomi azért jóval minőségibb mint a legtöbb kínai gyártó, szóval nem biztos hogy ilyen rossz a helyzet. Rendes tesztből kiderülne.
Nem én akarok ilyen gépet venni, nekem már van és elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#44150) BBéci válasza Ájvé (#44149) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal a Xiaomi leginkább felvásárol és címkéztet, nem saját gyáraiban folyik termelés. Kivételek természetesen akadnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.