Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Chosen válasza Vhiktor (#62990) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, akkor a sima vászoncseréhez nem fűzök még nagy reményeket. :R Egy jobb ALR biztos segítene, de az annyi önmagában, mint amit projektorra szántam :’D.

(#63002) Chosen válasza Bikkrom (#62993) üzenetére


Chosen
addikt

A cinema módban használom, így az is pipa, de köszi a megerősítést, hogy az a jó! :)

Hát igen, fal, vászon, projektor upgrade mind sokat dobnának. Gondolom nagyobb kontrasztarányú projektor nem is lenne ennyire érzékeny a környezeti fényre, hiszen nagyobb tartományból gazdálkodhat, jól gondolom? Tehát ha csak egy dolgot fejlesztenék akkor inkább rendes projektor a fehér fallal, mint az irodai projektor ALR vászonnal, ugye?

Köszi a kifejtést a kérdésre. :)

(#63003) Bikkrom válasza Chosen (#63002) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nem olyan vészes egy ALR sem. Ha van barkács affinitásod akkor kb 16-20 ezer a műszárított fa, sarokvasak, csavarok a kerethez és 100-140 ezer a vászon anyag, gyártó függő. Tehát pont annyiból kijössz, mint egy fix keretes fehér vászonnal. 230-350 között van árban egy HiVi, ES, XYScreen ALR amibe nem kell barkácsolnod, tehát alu kerettel küldik.
Ez 100-110-120" vásznakra értendő.

Az összefoglalóban van egy jó videó, meg egy diagram is. A fekete környezet számít rengeteget. Én a helyedben visszavinni ha új a gép és 30 napon belül vagy, aztán gép csere. Aztán vászon, meg a szobán javítanék. Kb egyszerre mind a 3 lépést. :DDD Egyiknek sincs sok értelme a másik nélkül. Ez egy egység. Kell a jó gép, a jó vászon, az optimalizált szoba.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63004) m3ss válasza Chosen (#63002) üzenetére


m3ss
veterán

a kornyezeti fenyek miatt rossz a kontrasztod, "abbol gazdalkodik" a vetito. ha kontraszt szempontjabol nezed, szinte hiaba van barmilyen jo vetitod ilyen kornyzetben. kozel is vannak a falak, meg vilagosak is.
sztem hazimozira minimum egy barmilyen vaszon, benq 1070 komboval, vagy ehhez hasonloval erdemes kezdeni, ez kijon 100e korul. ez alatt sztem nem erdemes belekezdeni.

neked vaszon is kellene, falfestes is, meg lehet vetito se artana ha azt mondod ez prezentacios..nem kerestem ra a vetitodre amugy.

amugy amit Bikkrom ir, az is egy jo megoldas lehet :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#63005) Bikkrom válasza m3ss (#63004) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Csak ahogy írja a DLP kiesik neki a szivárvány miatt. Pedig én is w1070 vagy w1110/w2000-et javasolnék kis összegre.

LCD-re meg mit ajánljunk 150 alatt? Semmit kb ami w1070 vagy w2000 szinten van. Marad a 200-300 ezres kategória. HW55-65, X30, TW9X00.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63006) MrZenan


MrZenan
junior tag

Sziasztok!

-Lenne pár érdekes észrevételem pár hónap projektorozás után amit ha nem bántok megosztom veletek!?

Szóval az egyik ilyen dolog, hogy az LCD megjelenítők bántják a szemem amióta projektorozom.
Igazából régebben is gyakran éreztem hogy nem esik jól a filmezés/játék. Valahogy mindig fáradtságot, megmagyarázhatatlan rossz közérzetet éreztem.
Nyílván mostanra tudatosult, hogy a visszaverődő fény sokkal jobb a szemnek. Ez normális jelenség? Vagy csak én érzem ezt?

-A másik a sötét, éjszakai jelenetek ábrázolása, szerintem fantasztikus! :) Valahogy tényleg érezhető a sötétség!

- A kérdésem a gamma, illetve az élesség beállításra vonatkozna. Itt milyen értékeket érdemes állítani?
Köszi előre is?

(#63007) Vhiktor válasza MrZenan (#63006) üzenetére


Vhiktor
veterán

Gamma attól is függ milyen a szobad és a projektorod. Ha elég sötét van és a projektornak jó a kontrasztja akkor 2.4, egyébként 2.2.

Élesség meg 0, de sokaknak ez nem tetszik.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63008) MrZenan válasza Vhiktor (#63007) üzenetére


MrZenan
junior tag

Köszi!
Mivel ECO módban használom, ezért a 2.4 már nagyon sötét, 2.2-vel is csak akkor nincs black crush ha emelem a fényerőt.

(#63009) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Bár az esélytelenek nyugalmával írok, de hátha mégse. :)

Van egy 25m2 nappalink, amiben lenne egy 2,2m széles fal, amire tudnék vetíteni és családdal filmezni. Projektor vs OLED tv a dilemma.

Ami a projektor mellett szól a mozis élmény. Ellene viszont elég sok sajnos.
- világos falak
- sok üvegezett ajtó, minden a nappaliból nyílik
- déli fekvésű a helység, déli oldalon full üvegezett
- betongerendás födém, kábelezést sehol nem tudom esztétikusan megoldani.

A kérdés mégis az, tudtok-e ajánlani olyan projektort, amit esetleg nem a plafonra kell rögzíteni, hanem közvetlen a vászont elé is le lehet tenni, kellően nagy fényerővel bír, vagy engedjem el és vegyek egy OLED tv?

Köszönöm szépen!

(#63010) Chosen válasza Bikkrom (#63005) üzenetére


Chosen
addikt

Szerencsére még vissza tudom vinni, igen. Utána majd szétnézek az ajánlott használt gépek között. :R

m3ss-nek is reagálva: igen, a falak és a vászon helyzete fájó pont sajnos, de számolgatok hogy hogy lehetne kihozni :D A diy még jó is lehet, köszi a tippet Bikkrom!

[ Szerkesztve ]

(#63011) Vhiktor válasza zsoltee10 (#63009) üzenetére


Vhiktor
veterán

Engedd el, oledel szemben semmi esélye.
Összegkeretet nem írtál.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63012) Ijk válasza zsoltee10 (#63009) üzenetére


Ijk
nagyúr

Oled vagy 85" LCD ha minél nagyobb kép kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63013) zsoltee10 válasza Vhiktor (#63011) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát 77 v 83" oled lenne az alternatíva.

(#63014) Vhiktor válasza zsoltee10 (#63013) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha nem tudsz sötétíteni és nappal is nézni szeretnéd akkor nem kérdés.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63015) Bikkrom válasza zsoltee10 (#63013) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Akkor nem kérdés. Oled. De 83" alatt ne legyen. ;]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63016) Ijk válasza zsoltee10 (#63013) üzenetére


Ijk
nagyúr

100" vetített kép még koromfekete szobában sem alternatívája egy 83" OLED-nek, nem éri meg 120" alatt vetíteni ha van keret ekkora OLED-re.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63017) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat mindannyiótoknak! Hát akkor ez rövid karrier volt ebben a topicban. :DDD

(#63018) Chosen


Chosen
addikt

Nektek egyébként mire vált be a projektor, miért választottátok azt más alternatíva helyett?

Nekem pl amire eddig bevált:
+ szememnek kellemesebb, hogy fényforrás mögöttem van, nem velem szemben (mint a TV-nél mondjuk)
+ filmeknél szeretem, hogy “mozis” a kép
+ a 120” miatt azt érzem mintha benne lennék szinte a filmben/játékban, nem csak “nézem”
+ könnyebben mozgatható egy költözésnél, mint egy azonos méretű TV (kinéz egy költözés, ezért nekem fontos lehet)

Amit nem tudott kiváltani (vagy nem ésszerű):
- Monitor a kompetitív játékokra, ahol “csőlátással” játszom amúgy is, ezért a térérzet nem fontos (pl CS)
- Monitor az általános netezésre, fórumozásra, stb. Ezeket kényelmesebbnek érzem a kisebb kijelzőn

Szóval nekem egyelőre inkább specifikus dolgokra nagyon jó, de kíváncsi vagyok, hogy nektek mire és hogyan vált be. :)

[ Szerkesztve ]

(#63019) Bikkrom válasza Chosen (#63018) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez erre van kitalálva. Azoknak jó akik filmet/sorozatot néznek, vagy sokan sportra veszik (főleg amerikai szokás). TV adás felejtős, napfényes nappaliban pláne.

Játékra is alkalmas, csak olyan projektor kell. Vannak kifejezetten alacsony késleltetésű gépek. De itt se várj 1-3 ms-t, mint egy monitortól. Projektoroknál a 60-80 ms a jellemző, játékra alkalmasaknál 8-20ms az átlag. Meg persze műfaj függő. Egy konzolos kikapcsolódásra tökéletes. Hack and slash, stratégia, körökre osztott játékok szintén nagy élmény. De nem ezen fogsz kompetatív fps-eket tolni. Casual szintén bármit lehet rajta és megvan a maga varázsa. Heroes 3-4 szintén nagy élmény haverokkal. Inkább ezen, mint egy 27"-os monitor előtt 3-4-en váltogatni egymást a székben. :)

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63020) eboostr válasza Chosen (#63018) üzenetére


eboostr
aktív tag

+1 Én ugyan ezek miatt, de főleg mert filmnézés a hobbim és a projektorok felé terelődtem hamar, új tv-be nem akartam belevágni inkább vettem projektort és vásznat hogy legyen tapasztalatom benne.

(#63021) cinemazealot válasza Chosen (#63018) üzenetére


cinemazealot
addikt

A "projektornak kellemesebb a fénye a tévénél" dolgot megpróbáltam nyáron műszaki alapon kivesézni itt a topicban, de 60 hsz-en át senki nem tudott érdemben megcáfolni arról, hogy az eltérés a méreten kívül csupán a fény spektrális összetételében és a tévé kalibrációjának általános hiányában érhető tettem. :) Úgyhogy én az alábbi pozitívumokat tudom felsorolni:

+ képméret;
+ képméretből fakadó hangtér mérete;
+ több játékos egy/osztott képernyőn (Unrailed!, It Takes Two, A Way Out, Tetris Effect: Connected, Trine sorozat, Heavenly Bodies...);
+ mozis hangulat (rákészülés: besötétítés, bekapcsolás, rágcsák bekészítése, heti/kétheti "ajándék, mert ezt most megérdemled" hatás).

Ami zavar:

- DLP szivárvány hatása (bár a tévémen is érezhető a PWM-es háttérfény okozta villogás);
- ventilátor zaj (ezen segíteni fog egy hush box);
- kép-hang lag (sajnos nem elég, hogy a projektornak van egy késleltetése, a PC hangja is on-the-fly DD kódolással megy optikán, ami nem szerencsés, de ez van).

Ha minden nap projektoron tévéznék, szerintem sokkal kevésbé élvezném, mint most. Sőt talán meg is unnám, mert a negatívumok hangsúlyosabbá, mindennapossá válnának.

[ Szerkesztve ]

(#63022) péjé válasza cinemazealot (#63021) üzenetére


péjé
őstag

Kijelzőkön nem véletlenül van kékfény szűrő ami egyértelműen nem jó a szemnek, elalvás előtt tévézni bizonyítottan megzavarja a cirkadián ritmust, guglin találsz sok infót erről. Projektornál ez nincs, téged pedig azért nem lehetett meggyőzni mert egyáltalán nem foglalkoztál más véleményével...:-)

(#63023) MrZenan válasza cinemazealot (#63021) üzenetére


MrZenan
junior tag

Nagyon jó, hogy belinkelted, el fogom olvasni.. :)
Nekem speciel olyan szinten bántja a szemem az LCD, hogy mióta projektorozom szinte nézhetetlen számomra.

Lehet a szememmel van valami, nyílván érdekel a tudományos magyarázat is!

(#63024) cinemazealot válasza péjé (#63022) üzenetére


cinemazealot
addikt

3 szóval és 1 relációs jellel (a 3 szóból 2 a Tiéd, amint most írtál) be tudnám bizonyítani, hogy egyről beszélünk, mégis úgy fogalmazol, mintha engem kellene meggyőzni. :) Ha érdekel a "képlet", dobj egy PÜ-t, itt nem akarok tovább flame-elni.

(#63025) eboostr válasza péjé (#63022) üzenetére


eboostr
aktív tag

Nekem míg nem volt "warm"-ra állítva a projektor is, addig száradt a szemem nem volt kellemes filmnézés. Minden eszközömön használom a kékfényszűrőt, pedig kalibrálnom is kéne a monitorral együtt de eléggé hozzászoktam.

(#63026) BBéci válasza cinemazealot (#63024) üzenetére


BBéci
titán

Az a baj, hogy nem fogadtad el a legeslegfontosabb érvet: kellemesebb a szemnek, agynak a visszavert fény, azt nézzük az életünk minden pillanatában. Ez rengeteg ember tapasztalata és csakis az számít. Akit nem zavar, hogy órákon keresztül fényforrásba, lámpába bámul, az nézzen tévét. Ennyi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63027) Ájvé válasza cinemazealot (#63021) üzenetére


Ájvé
veterán

Milyen heti/kétheti, otthon vagyok minden nap mindent azon nézek (film sorozat stb), tv szinte besincs kapcsolva (illetve mini PC kijelzőjeként funkcionál).
Kevésbé fárasztó és bántja a szemet, pont a vetített kép miatt, nem a szemedbe világít, hanem a vászonra, főleg most hogy TV-k esetén már 2000 nit a fényerő, kiégeti a szemed szinte. Nincs ezen mit cáfolni, téged ez nem érdekel és így felesleges ezen vitázni.
Ha zavar a DLP szivárvány akkor ne használd, van LCD és más egyéb technológia is, vagy ha van rá keret 3 DLP-s projektor is létezik.
Egyébként igen ez gyakorlatilag egy hobbi, már lehet venni 100" körüli TV-ket ahol nem kell a projektorhoz kötött kompromisszum és szinte ugyan olyan hatást tudsz elérni még jobb képminőségben. Ha neked ez az út tetszik akkor csináld, de ne akard már megkövezni azokat akiket a projektor "feeling" vonz. Ha téged ez nem hat meg akkor ez nem a te világod.
Az én projektoromnak nincs ventillátor zaja (vagy nem hallható, de már évek óta, szerintem passzív hűtése van).
Kép,-hang lag sincs (nálam), nem tudom mit használsz, de valami nincs rendben.

(#63028) MrZenan válasza Vhiktor (#63007) üzenetére


MrZenan
junior tag

Ma próbálgattam ismét, de úgy érzem, hogy a fényerőt ha elmozdítom felfelé az alapértelmezett 0-ról, akkor az rontja a kontrasztot, és a fekete szintet.
Na most ahhoz, hogy tudjam tartani a 0-ás fényerőt (talán+1-2 nem számít) akkor csak az 1.8-as gamma ami szóba jöhet.
Végpontozás így viszont -8 kontrasztot hozott.

(#63029) Vhiktor válasza MrZenan (#63028) üzenetére


Vhiktor
veterán

A plusz 1,2 nem kevés.
2 dolog van, vagy a szoba miatt van ez, vagy ennyire gyenge az a projektor a fekete közeli részletek megjelenítésében.
Azt tegyük hozzá hogy a 17es oszlopnak csak éppen hogy latszodnia kell.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63030) makkmarce válasza BBéci (#63026) üzenetére


makkmarce
őstag

ezért lesz a következő projectorom 4k-s, aztán a fotelból is tudok programozni :) 1080p sajnos nem a betűk nagy barátja.

okoskodom, tehát vagyok

(#63031) MrZenan válasza Vhiktor (#63029) üzenetére


MrZenan
junior tag

A szoba nagyjából rendben van, maga a projektor a ludas szerintem.
A 17-es sor 1-es beállításnál éppen látszik 1.8 gammával.
Kontrasztnál a 234-es sávban éppen látom a fekete villogást -8 nál. Vagy a 234 már teljesen fehér kéne legyen?

[ Szerkesztve ]

(#63032) Vhiktor válasza MrZenan (#63031) üzenetére


Vhiktor
veterán

Milyen mintát használsz kontrasztra és fekete szintre?
Képet kérek róla :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63033) cinemazealot válasza Ájvé (#63027) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...ne akard már megkövezni azokat akiket a projektor "feeling" vonz."

Már megbocsáss, de hol írtam én ilyet? :F Chosen kolléga kérdésére adtam egy rám jellemző, szubjektív választ. Hiszed vagy sem, nem azért rontom itt a levegőt 10 éve, mert utálom a vetítést, épp ellenkezőleg. De nem mellesleg azt sem bánom, ha közben tanulok is valamit a társaságtól.

Azért viszont, mert volt pofám rákérdezni ÉS egy szakmai topicban elvárható, az általános iskolainál (vö. "mert visszaverődik" :U) magasabb szintű, műszakilag adekvát magyarázatot elvárni egy jól láthatóan létező és sokak által érzékelt jelenségre, ne én legyek már keresztre feszítve! :((( A témában egyébként tök jó magyarázatok születtek, csak arra nem tudott eddig választ adni senki, hogy ha egy megfelelően kalibrált tévé egyébként képes volna pontosan olyan fényerejű, kontrasztarányú, gammájú és spektrális eloszlású fényt kibocsátani, mint egy vetítő vászonról visszavert fénye, akkor is érezhető volna bármiféle különbség a kettő között? Mert ha nem, akkor tök mindegy, projektor vagy tévé, csak venni kell a fáradtságot utóbbit bekalibrálni. Ha viszont igen, akkor mi ez a különbség?

De lehet, hogy most eszembe jutott egy magyarázat: a tükröződés. Egy tévé képernyőjén mindig van tükröződés, még akkor is ha matt a felülete és akkor is, ha tök sötét van a szobában (hiszen a képernyő ránk vetülő fényét ugyancsak viszont látjuk a képernyőn). Sőt, még a képernyő görbülete is irreleváns lehet. A tükörkép pedig általában nagyobb távolságban fókuszálódik, mint a képernyő képe, és ez a kettősség hathat pszichikai többletterhelésként a szemre egy vetített képhez képest. Vásznon viszont nincs semmi ilyesmi. Félve kérdezem a többieket: vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#63034) MrZenan válasza Vhiktor (#63032) üzenetére


MrZenan
junior tag

Az összefoglalóban lévő youtube AVS hd videót.

(#63035) Vhiktor válasza cinemazealot (#63033) üzenetére


Vhiktor
veterán

A mostani tvk fényerejét nem lehet levenni 54 nitre. Illetve lehet hogy sokan látják a vászon textúrázottságát.
Valamint az is lehet hogy a vászonról a fény teljesen más irányba verődik vissza (szórtan) mint ahogy a tv paneljébol kilép (direkt), de ez csak mind tipp.

Szerintem a fényerőben keresendő a lényeg. Míg a tvket sötét szobában 100 nitre kalibráljuk addig a projektort mondjuk 54 nitre.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63036) Vhiktor válasza MrZenan (#63034) üzenetére


Vhiktor
veterán

Képet vagy konkrét linket kérek. Avshd-nál is van olyan minta ahol egyszerre szerepel a fekete és fehér is, na az nem jó.
Black clipping és white clipping vidoe kell.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63037) MrZenan válasza cinemazealot (#63033) üzenetére


MrZenan
junior tag

Nekem kalibrált a Sony LCD-m, és bárhogyan próbáltam projektor szintjére "butítani" akkor is idegesített a fénye.

Kínomban már minimumra vettem a fényerőt, az sem használt.
Igazából egy dolgot tudok elképzelni, hogy a szememmel van valami, és valamitől érzékeny vagyok a direkt fényre.

(#63038) MrZenan válasza Vhiktor (#63036) üzenetére


MrZenan
junior tag

(#63039) Vhiktor válasza MrZenan (#63038) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez a 2 video kell neked.

A 2. Videón a kontraszt calibration videóban az a lényeg, hogy 235 egybeolvadjon a háttérrel és a 234et még éppenhogy lásd villogni, lehetőleg elszíneződés mentesen.

Nem árt levenni előtte 0-ra az Élességet, mert az élesség bekeretezi villogó teglalpok oldalát így fals eredményt adhat.
Egyébként youtube video nem éppen jó erre, inkabb szedd le az eredeti avshd videókat.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#63040) MrZenan válasza Vhiktor (#63039) üzenetére


MrZenan
junior tag

Köszönet! :R

(#63041) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Milyen 120"-os vásznat ajánlanátok, ami ár-érték arányban jó vétel?
Fehér plafon miatt kétféle verzión agyalok most, vagy sima vászon + függönyözés, vagy ALR. Viszont a feszített keretes vászon nehezen oldható most meg azon a falon, ahol a TV van, így valószínűleg marad az első verzió.

(#63042) Bikkrom válasza nexuspolaris (#63041) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Függönyözz szerintem. Ha jól emlékszem felszabadult "gyerekszoba" ugye? Oda simán függönyöznék. Más helyiségbe (haló, nappali) ahol folyik napi élet oda való az ALR mert a függöny oda macerás meg a fekete falak. Ha tv is van akkor motoros mehet le elé. De amúgy minek oda TV? :DDD Dobd ki. :D Aztán fix keretes vászon mehet.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63043) nexuspolaris válasza Bikkrom (#63042) üzenetére


nexuspolaris
tag

A gyerekszoba moziszobává alakítása asszonypajtás ellenállása miatt meghiúsulni látszik. Viszont a projektor már úton van, így marad a nappaliban vetítés, motoros vagy manuális vászonra, lehúzva a tv elé. A tv-t nem akarom megszüntetni, mert néhanapján megy a TV paprika, meg a gyerekek is néznek rajta rajzfilmeket. A projektor mozizásra lenne.
Nappaliban egy ilyen megoldást még el is tudnék képzelni, kb. 2m mélységben: link
Most nézegettem vásznakat, 120-130" méretre tudnék vetíteni, viszont a minőségek között nem tudom, milyen különbségek vannak. A többszázezres kategória mennyivel tud többet a 150K körüli vásznaknál?

[ Szerkesztve ]

(#63044) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Összeállt a hálószoba projekt. Visszajött Batyótól a w1110, patika, új izzó. Egész pofás lett az XYScreen-nel.

Egy gond van amit nem tudtam megoldani. Tökéletesen középre tettem a gépet ahogy kell, de a vásznon kívül a falon körbe van egy 4-5 mm-es fénysáv. Ezzel lehet valamit kezdeni? Keystone 0, tehát semmi trapézkorrekció. Ötlet? :F

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63045) Bikkrom válasza nexuspolaris (#63043) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ohh, az sajnálatos. Igen, akkor ALR kell, mert úgysem tudsz teljesen optimalizálni meg sötétíteni. Vagy tudsz? Van rá hajlandóság, hogy anyaggal körbefedd a teret teljesen? Akkor érthető, hogy marad a TV. De motorosban ALR az nem lenne olcsó.

Attól, hogy drága egy vászon nem feltétlen jó. De igen, általánosságban egy belépő 100-150 ezres vászonhoz képest sokkal jobb egy ajánlott megbízható, nagyobb márka 3*-4* annyiért. Tehát megérik az árukat a drágábbak is. De ha belépő géped van elég egy belépő olcsó kezdő/közép kategóriás vászonnal indulni.

Azt kell akkor csak eldönteni, hogy tudsz-e teljesen körbe fekete anyagozni? Vagy marad az ALR.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63046) MrZenan válasza Bikkrom (#63045) üzenetére


MrZenan
junior tag

Valaki tud linkelni egy ajánlott belépő vásznat, mondjuk 100"-ban?!

(#63047) proci985 válasza nexuspolaris (#63043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

motoros Grandviewre nezz ra, az relative olcso es birja. nekem az van leeresztve a TV ele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63048) Bikkrom válasza MrZenan (#63046) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Fix keretes vagy motoros? Mennyi a keret?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#63049) makkmarce válasza Vhiktor (#63035) üzenetére


makkmarce
őstag

Szerintem lehet még egy magyarázat, ha a TV nem csak látható, hanem bizonyos mennyiségű nem látható fényt is létrehoz (mondjuk UV, és infra), ahogy a projectorlámpa is, és bizonyos tv-kből több jön ki ezekből, míg a szórt vászonról verődő fénynél kérdés, hogy ezeket a spektrumokat mennyire is veri vissza a vászon/fal, és mennyit eszik meg belőle az optika. 1 üveg lencsetag már egész tetemes mennyiségű UV-t tud elnyelni. Ehhez gondolom kellene egy olyan mérőműszer, ami ezekben a tartományokban is tud dolgozni, hátha ez is közrejátszik.

okoskodom, tehát vagyok

(#63050) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na itt a megoldás :D
[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.