Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) motoroskanál válasza #99499520 (#43540) üzenetére


motoroskanál
tag

Feketéről ment a diskurzus. A 4000:1 nem túl acélos fekete. Erre reagáltam.
Mennyi a va paneled mért natív kontrasztja?

(#43553) motoroskanál válasza #99499520 (#43552) üzenetére


motoroskanál
tag

N7 JVC 30 000:1 értéket mértek teljesen nyitott írisz mellett. Akkor mégis lehet fénnyel jobb feketét gyártani, mint a amit a va panel tud.

(#43555) Ijk válasza #99499520 (#43546) üzenetére


Ijk
nagyúr

Va panel meg betekintési szögben vérzik el. Számomra filmezésre jelenleg plazma vagy projektor. HDR-re oled, fénykép szerkesztés irodai munka ips, általános felhasználás VA.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43556) Cseneles válasza motoroskanál (#43553) üzenetére


Cseneles
őstag

Nekem volt JVC X7-es vetítőm, bekalibralva 34000:1 a mérhető kontraszt vasznon. Van fenyereje de kb 100-106" felett en nem ajánlanám. Feketelye iszonyu jo. Nem lattam meg vetitotami hozza kozelit produkal. Nagyon eles es szep kepevan. Egy fanatikus forumtarsnal twljesit azota is hibatlanul.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#43557) BBéci válasza Cseneles (#43556) üzenetére


BBéci
titán

"bekalibralva 34000:1 a mérhető kontraszt vasznon"
Sakktábla ábrán?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43558) Cseneles válasza BBéci (#43557) üzenetére


Cseneles
őstag

Igen olyasmin, 8feher es 8fekete kocka 50%-50%os aranyban. Ezen az ansi kontrasztot, egy teljesen fekete kepen a fekete szintet majd egy teljesen feher kepen meg a feher szintet ez az on/off kontraszt. Fejbol pontosan mar nem emlekszem de 400+volt az ansi kontraszt. 34000+ meg az on/off. Lathatoan jobb mint egy X3 fenyeroben is, THX 3D minositest kapott. fekete kepnel a 100" gain 1.1es vasznat nem tudtam kivenni vagy csak jo parszor rahunyorgatva a kepet es meg kulon allithato a fekete szint tovabb a menuben. Nalam ez a szint volt a max, ezt tudta a szoba. Ha valaki tud meg X9-RS60 at vagy X7-RS50 az vegye nyugodtan. Ellentetben az X3-al ezek egyenkent levalogatott es tesztelt alkatreszekbol epulnek fel

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#43560) Pro Koryak válasza #99499520 (#43559) üzenetére


Pro Koryak
addikt

B.szhatod az ips lcd 1000:1-hez ansi kontrasztját, ami ugye megegyezik a max on/off-al is, ha pl. a túlnyomóan sötét jeleneteken világos szürke lesz a fekete helyett. Na itt egy jó dlp is sz.rráalázza, ami tud lazán 5-6000:1 on/off-ot, nemhogy egy komolyabb lcd!!!
Amúgy a felsőbb(akár 8-10éves) dlp-k is tudnak lazán 6-700:1 ansi-t, és egy világos jelenetnél meg nem mondod, hogy jobb/kontrasztosabb lenne egy lcd tv.

(#43562) Pro Koryak válasza #99499520 (#43561) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... de értetlenkedsz illetve nem tudod elfogadni, hogy...
1. teljesen sötét részeknél nem az ansi, hanem az on/off kontraszt számít
(ami ips csodánál 1000-1100:1 max, míg dlp 5-6000:1 vagy lcd-nél akár 30-40000:1 on/off)
2. világos jelenetnél meg nem mondod, hogy 700:1 vagy 2000:1 az ansi kontraszt, úgy, hogy nincs egymás mellett a kettő megjelenítő

Amúgy van itthon egy uccsó szériás LG plazma és egy felsőbb dlp és nem kicsit jobb a dlp a teljesen sötét részeknél! ;)

[ Szerkesztve ]

(#43564) Ájvé válasza #99499520 (#43563) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak Olednek van végtelen kontrasztja, plazmának nincs (itt is van mindig aktív háttérvilágítás mint TFT-LCD esetén).

(#43565) cinemazealot válasza Ájvé (#43564) üzenetére


cinemazealot
addikt

Biztos, hogy háttér világításra gondolsz plazma esetén? :N Nem a pixelek elemi plazma kisüléseinek előtöltöttsége által okozott minimális, de állandóan jelen lévő derengése?

[ Szerkesztve ]

(#43566) c4 válasza #99499520 (#43563) üzenetére


c4
őstag

A mozigépeket hagyjuk. Tök más világ.

A prémiumkategóriás vetítők megeszik őket reggelire.
Egyébként a celluloid alapú vetítéstechnikánál sincs/volt "fekete". Hogy is lehetett volna?

A mozi-fíling szintén nem a fekete szintről szól. Aki fekete mániás, vegyen OLED TV-t,
vagy költsön 30-40 milliót vetítéstechnikára.

Ennyi van az egész "ügyben".

[ Szerkesztve ]

(#43567) Ijk válasza #99499520 (#43563) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bizony egy régebbi, gyengébb plazmával versenyezni tud a vetítő, de mint mondtam VA panellel is. Nyilván egy csúcskategóriás plazmával vagy OLED-del nem.
Van otthon 5000:1 körüli kontrasztra kalibrált 40"-os UHD VA monitorom. És nem látom rosszabbnak a mozi kontrasztját. Nyilván a VT60-as plazmám elveri mindkettőt. IPS panelt meg nem is tudom milyen vetítőhöz, környezethez kellene hozzávetni feketeszintre, olyan gyenge sötétben. Értem én hogy még így is 2x jobb a kontrasztja mint egy jó vetítőnek, de a feketeszint számomra vetítőnél még úgy ahogy értelmezhető, ellenben IPS-nél szürke szintnek nevezném. Sötétben, mozizásra alkalmatlan, főleg ha még local dimming sincs benne a fekete sávokat kilőni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43568) Zola007


Zola007
veterán

Keresnék továbbra is irodai /prezentációs célra olyan vásznat, ami rendszere heti 2x használat mellett sem hullámosodik pár évig és behúzható.
Maximum faltól való projektor távolság 5.5 méter

100-110 colra gondoltunk
Motoros vásznak azt mondják kevésbé hullámosodnak, miért?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43569) BBéci válasza Zola007 (#43568) üzenetére


BBéci
titán

A manuális vásznak minden lehúzáskor feszítésnek, nyújtásnak vannak kitéve. Ezzel szemben a motorosoknak a tengelye forog, úgy csévélődik fel a vászon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43570) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Srácoks szerintem engedjük el ezt a kontraszt témát, sose volt és lesz értelme TV-vel hasonlítani a vetítést. Mind2nek meg van a maga előnye és hátránya.

Janaboy

(#43571) zsoika válasza Janaboy (#43570) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem én indítottam akaratom ellenére a vitát, azzal hogy a projim sötét részleteit szebbnek látom az IPS TV-mnél. :B
Annyit azért kiszűrtem a hozzászólásokból, hogy nem csak képzelődöm.
Bocs

(#43572) BBéci válasza Janaboy (#43570) üzenetére


BBéci
titán

De amikor valaki azzal a feltétellel keres vetítőt, hogy legyen közel olyan kontrasztja, mint a tévéjének, akkor mit válaszoljunk?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43573) zsoika válasza BBéci (#43572) üzenetére


zsoika
addikt

Azt hogy "Alma a körtéhez".....te szoktad mondani. :K

(#43574) Janaboy válasza BBéci (#43572) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amit szoktunk, hogy nehezen összehasonlítható, minél többet szán rá, annál jobb a helyzet.

Janaboy

(#43575) Ájvé válasza cinemazealot (#43565) üzenetére


Ájvé
veterán

Igazad van, de akkor amire utalni szerettem volna hogy nem lehet teljesen lekapcsolni mint OLED esetében a pixeleket, szóval nincs tökéletes fekete, teljesen kikapcsolt állapot.

(#43577) Zola007 válasza BBéci (#43569) üzenetére


Zola007
veterán

Tudsz esetleg ajánlani 100 alatt normális minőségű motorost 100-110 colban?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43578) hjtz4t3wrseg válasza Ijk (#43555) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ez a varázsszó "betekintési szög" ! :W ezzel jön mindenki pedig a hétköznapokban a kutyát nem érdekli,hogy oldalról milyen a kép!
De lehet hogy egyesek a TV mellett állva nézik a semmit ! :F
Hallani olyasmit is ,hogy valaki a TV mögé ült mert azt hitte vetítő !
vicces

(#43579) Pro Koryak válasza Janaboy (#43570) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Már miért ne lenne értelme?
Mindkettő mozgóképet jelenít meg, nem?

Ha elfogadható kontraszt kell, akkor pl. egy komolyan megépített dc4 dlp vagy egy felsőbb kat. lcd eléggé meggyőző képet tud nyújtani.
Az egyértelmű, hogy oled fekete sosem lesz, de egy plazmát már azért megszorongathat, amihez hozzáadva a 4-5-10x képfelületet, már komoly érv lehet a vetítés mellett.
(van itthon oled is a dlp mellett, de nem fordult meg a fejemben, hogy csak a tévé maradna :N )

[ Szerkesztve ]

(#43580) Ijk válasza hjtz4t3wrseg (#43578) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért számít mert mert VA panelt minél közelebbről nézed annál jobban változik a kontraszt, színek a szélek felé, nem lesz homogén képed. Egy fehér vetítővászon szép homogén képet ad (persze ha jó a projektor és megfelelő minőségű a vászon), ellenben én még nem láttam homogén képű tv-t. Egyik technológiából sem, plazma áll a legközelebb hozzá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43581) Khaosz55 válasza hjtz4t3wrseg (#43578) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez a betekintési szöget én sem értettem sokáig amíg nem kaptam egy High Gain ALR vászon mintát. Ezeknek elég kicsi a betekintés szöge és tényleg rohadt zavaró mert középen fehér volt a fehér ha szélekre raktam a mintát vagy a sarokba torzult minden szín és rohad zavaró volt. Szerencse csak minta volt.

(#43582) hjtz4t3wrseg válasza Ijk (#43580) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

ZF9 -el pl semmi probléma.szemből TV-zünk ! :D

A projektor-nál sem látok különbséget,persze lehet a szemem már nem a régi ! ;] ;)

(#43583) Janaboy válasza Pro Koryak (#43579) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azért, mert vannak más dolgok is a háttérben ami mondjuk a tv felé billenti a mérleg nyelvét és van ami a projektor felé.
Nem azt mondtam, hogy zárjuk ki az ilyen kérdést teljesen, de hosszasan alapvető meglátásokról nincs értelme (kb mint a hdmi kábel kérdése) folyamatosan vitatkozni.
Az, hogy a számok mit mutatnak és mit érzékelnek az emberek, nem mindig összeegyeztető.

Janaboy

(#43584) bandor


bandor
tag

Szerettem volna végpontozni a projektort ez (https://szaszlaci.blogspot.com/p/projektor-vegpontozasa.html) alapján Letöltöttem a szükséges iso fájlt. Felelőtlen voltam mert felmásoltam az egyik wd red vinyómra , amit sikeresen ki is nyírt. Eltüntetett róla mindent , se kép, se hang. A médialejátszó is megért utána életre kelni ,úgyhogy ezzel vigyázzatok. Ha esetleg tud valaki olyan tesztanyagot ami nem nyírja ki a gépet , megoszthatná. Köszönöm.

(#43585) Ijk válasza hjtz4t3wrseg (#43582) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ milyen nézési szög. 35°-ig nem vészes a VA panel, de egy mozis 50°-os nézési szöghöz már kijön a probléma láthatóan, ilyen célra jelenleg OLED vagy projektor alkalmas. Persze azt is érdemes kiszámolni hogy egy 40-60° közötti mozis látószöghöz milyen messze kellene ülni egy 55"-os tv-től, de még egy 85"-tól is. Egy 77"-os OLED-hez például 1,8m-re, namármost kíváncsi vagyok kinek jelent az 1,8m kellemes nézési távolságot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43586) péjé válasza bandor (#43584) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ez nálam működött, eléggé kis gagyi ábra van rajta. Lényeg hogy a fekete szintet a fényerővel, a fehéret a kontraszttal állítod. A projik automatán érzékelik alapban hogy 0-255 v. 16-235 a forrás.
ezek közül szedd ki ami neked szimpi, sokat lehet találni YT-on is.
[link]
[link]
[link]

(#43587) BBéci válasza Zola007 (#43577) üzenetére


BBéci
titán

Nem. Ha lenne, rögtön vennék egyet. Persze nem biztos, hogy ugyanazt értjük normális alatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43588) Zola007 válasza BBéci (#43587) üzenetére


Zola007
veterán

De egy sima vásznon mi kerül annyiba?
Mert nem láttam, hogy hiper-szuper technika lenne benne

Ezt néztem egyébként, ez nagyon gagyi?
Elitescreens Electric106NX 143x228.6cm ► 67e
Funscreen Motor 130x209 cm vetítővászon ► 92e

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43589) BBéci válasza Zola007 (#43588) üzenetére


BBéci
titán

Amelyik "sima", az nem kerül sokba.
Természetesen egy belépő kategóriás géphez nem kell hiperszuper vászon, ám egy bizonyos minőségi szint alá sem szabad menni. Főként hullámosodási és pöndörödési hajlam miatt, de egy vászon anyagának, felületének minősége döntően befolyásolja azt, amit látunk rajta.
Csak viszonyításképpen ez egyik legelismertebb gyártó termékei: [link].
Egyik fórumtársunk, Vikthor vett használt Stewart vásznat, amikor meglátta, mennyi javult vetítőjének képminősége, leesett az álla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43590) zsoika válasza Zola007 (#43588) üzenetére


zsoika
addikt

A gagyi hullámos vászonnál talán még a fal is jobb...az nem tud nyúlni.

(#43591) weinmaker válasza BBéci (#43589) üzenetére


weinmaker
őstag

Akkor az én Ascreen (emagos gagyi) vásznammal jobb ha meg sem szólalok. Kemény 20 rongy volt vadi újan. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43592) Zola007 válasza zsoika (#43590) üzenetére


Zola007
veterán

de ezek elfogadhatók mondjuk egy tárgyalóba egy 4200 lumenes géphez 4 méterről vetítve fullHD-ban?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43593) BBéci válasza weinmaker (#43591) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem olyat nem szabad megvenni, az már az általam korábban említett határ alá esik. Kávéból sem veszem meg a kilónként 1200-1600 forintosat, pedig azokból is sötétbarna folyadék nyerhető ki. Az is igaz, hogy 10000 Ft/kilósnál drágábbat sem veszek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43594) zsoika válasza Zola007 (#43592) üzenetére


zsoika
addikt

Sajnos egyiket sem ismerem, de az biztos hogy én rolósból (nem motoros) nem vettem gagyit (Optoma) és mégis hullámos egy kicsit. Vízszintes vonalaknál zavaró lehet. A fix keretes vászon a legjobb, ha van hely....az oldalfeszített is jó ,de drága.
Tekintve hogy a motor miatt kevésbé hullámosodik majd , de biztosan fog v.mennyire ...ha ezt el tudod fogadni akkor irodai célra szerintem megfelelő lehet amiket néztél.

Esetleg a Medium nál is nézz szét! [link]

[ Szerkesztve ]

(#43595) péjé válasza Zola007 (#43592) üzenetére


péjé
őstag

Ha mehet a használt is akkor érdemes jófogáson, avx-en vadászni ilyenekre.
Jó minőség mondjuk a Projecta, vannak irodai vásznai is de újat 100eft-ért nem kapsz.
Olcsóbb (még jó) az Optoma, Grandview, Funscreen...sokan vetítenek ezeknél olcsóbb vásznakra, sokan panaszkodtak is itt fülesedés, hullámosodás miatt.
Nekem egy 6 éves grandview van, fülesedés nincs, hullám nagyon minimális, szemből nem észrevehető.

(#43596) weinmaker válasza BBéci (#43593) üzenetére


weinmaker
őstag

Erre volt keret. Egyelőre megfelel. Ez egy liw budget projekt volt. Az egész cucc megállt 100-ban. Ár - érték arányban szerintem tökéletes. Legalábbis nekem megfelel és ez a lényeg. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#43597) Zola007 válasza zsoika (#43594) üzenetére


Zola007
veterán

Szétnéztem, ez jónak tűnik [link]
projektoruk is jó árban van, lehet hogy mindkettőt megvesszük tőlük

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43598) zsoika válasza Zola007 (#43597) üzenetére


zsoika
addikt

A keretedből ez tűnik a legjobbnak.
A 16:10 nem lesz probléma?

(#43599) Zola007 válasza zsoika (#43598) üzenetére


Zola007
veterán

nem, kifejezetten 16:10 projektort nézünk, irodába lesz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#43600) Roudi válasza péjé (#43438) üzenetére


Roudi
újonc

Hát, mára már végigpróbáltam mindent.
Vettem egy új kábelt (10m). Az nem jött be, szerencsére a Médiában visszavették.
Ma szétszereltem mindent és egy 1.5m-es kábelt is kipróbáltam, az eredmény ugyanaz volt, mint 10 méteren.
A projektor most már nem "No Signal"-t ír, csak "Searching" folyamatosan.
Ugyanaz a kábel a házimozi és a TV, a laptop és a projektor között tökéletesen működik, csak a házimozi nem akar az istennek se képet küldeni a projektorra.
Besz...rok. :)

szerk:
Ha először a projektort kapcsolom be és utána a házimozit, akkor utóbbi folyamatosan ugrál home-hdmi1 között, a projektor "searching" üzenetének ütemére. Nem tudom ennek van-e bármi jelentősége

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.