Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) tomi5244 válasza Janaboy (#44050) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem, de ha a mennyezetre teszem a vetítőt, és nagy képátlót szeretnék, akkor valemennyi trapézkorrekció szükséges. Gondolom, az még vállalható. 100, de inkább 120" kép lenne az elképzelésem. :)

Szerk: jah és viszonylag alacsonyra szertném a képet, hogy ne törjön ki a nyakam :) Szóval a kép alsó széle kb 50-60cm-re lenne a földtől . Arra értettem a korrekciót.

[ Szerkesztve ]

(#44052) vkrisz92


vkrisz92
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Van egy optoma hd144x projektorom. Jó hozzá a BenQ DGD5 DLP 3D szemüveg?

(#44053) Janaboy válasza tomi5244 (#44051) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ugy kell elhelyezni a projektort hogy ne legyen szükség trapézkorrekcióra, de amennyiben használod az rajtad áll, de nem ajánlott.

Lens shifttel értheted el, hogy nem kell annyira leereszteni a plafonról a projektort mégis lejjebb viheted az egész vetített képet. Ennek a lehetősége nagyon változó gépenként.

Janaboy

(#44054) mmoht válasza Ijk (#44048) üzenetére


mmoht
csendes tag

Hanyagolnám erre a célra a Xiaomit a magas input lag miatt.
@kalapacsolok
Ilyen felhasználás mellett, +1 szavazat a tv-re.

[ Szerkesztve ]

(#44055) Pro Koryak válasza mmoht (#44054) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Egy normális 75" lcd 7-800e-től indul.
IPS csodát nem vennék, sem edge ledest.

(#44056) gyulaipal válasza Ijk (#44001) üzenetére


gyulaipal
tag

OK, szóval 21:9 képarányt akarsz, de anamorf optika nélkül.

Ez két okból nem optimális normál esetben:
- elveszted azt a plusz 33% fényt amit a projektor a 21:9-es felületen kívülre"küldene"
- A média lejátszó menüje a Windows képe részben nem látszik (majd ha HTPC-t használsz).

Én a következőt csinálnám a helyedben:
- átalakítanék egy projektort 21:9 képarányra (a tüköralagutat kell csak módosítani). Így a lámpa által megtermelt fény (majdnem) teljesen a 21:9 képfelületre kerül. Ebben tudok segíteni.
- a projektort 1:1 pixel mapping-re állítanám, tehát tilos neki bármit is "méretezgetni" a képen
- HTPC-vel 1920x800 (vagy 1920x816) felbontással hajtanám a projektort. Így a Windows tudná, hogy milyen képarányú a kijelzö és mindig, minden látszódna a képen.

Az LCD projektorok sokszor nem tüköralagutat hanem mikrolencse-mátrixot használnak a fény homogenizálására, azokkal ezt nem lehet ilyen könnyen megcsinálni.

A vászonból szerintem simán vedd meg az olcsóbbat és maszkold le Te magad 21:9 képarányra. Szerintem pl. az OBI-ban kapható fekete bársonytapéta erre alkalmas lehet, de ez csak egy ötlet, élőben gondolom látszik, hogy ez megvalósítható-e. Ha ez lehetetlen, akkor marad a drágább vászon ...

(#44057) Ijk válasza gyulaipal (#44056) üzenetére


Ijk
nagyúr

21:9 270 széles fix keretes vászon lesz. Projektor zoomja 1.03-1.2, azaz ha belovom 270-280 között pontosan a vaszontol a vetítés távolságát, akkor majdnem bele tudom zoomolni a 16:9-et, lesz alul- felül kb 4-4cm veszteség ( vászon 116 magas, a projektor 124-et vetít tele állásban). A vaszon elé majd tennek valami lapfuggonyt vedelemnek, ha fekete akkor kimaszkolnam a szeleket, félig elhuzva.
Aztán majd meglatjuk gyakorlatban.
Egyébként ilyen széles vaszonbol már 16:9 nem férne be magasságban.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44058) mmoht válasza Pro Koryak (#44055) üzenetére


mmoht
csendes tag

Mert egy normális, nappali vetítésre alkalmas fényerővel rendelkező, kis input laggal rendelkező, hosszú lámpaélettartamú projektor, normális ALR vászonnal, honnan indul?
Amit a kedves kérdező szeretne, az általa meghatározott anyagi keretek között csakis kompromisszumokkal lehetséges, mind tv, mind vetítési vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#44059) Ijk válasza mmoht (#44058) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ez minden anyagi keretre igaz. Nem láttam még elég nagy tv-t, meg olyat sem aminek kompromisszum mentes a képe, főleg az ára.
Projektor vs tv, konstans képszélesség vs konstans képmagasság, azek mind olyan kérdések ami teljesen egyéni preferencia. Mondjuk szerintem projektor filmezésre való otthon, játékra csak tv-t monitort vennék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44060) péjé válasza vkrisz92 (#44052) üzenetére


péjé
őstag

szia,
igen, dlp linkes 3D szemüveget keress hozzá ill. az optomák képesek a rádió frekis 3D szemüveggel is együttműködni. Az RF szemüveg jobb abból a szempontból hogy nem tudja elveszíteni a szinkron jelet de drágábbak is, kell hozzá jeladó stb, aliexpressen olcsón láttam ilyet.

(#44061) tcsabika28


tcsabika28
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Benq MW-529-es projektorom van. Párom panaszkodik, hogy nem elég éles a kép. Engednem kell Neki és "sajnos" vennem kell egy jobb projektort :)

Ezt néztem ki: Epson eh-tw5650. Kb 3.4 m távolságból történik a vetítés egy 100"-os vászonra. Jelenlegi projektor pont kitölti a képet. Vajon az Epson is? Illetve a véleményetek a gépről?

Picit félek a ventillátor zajtól. Ahogy láttam hangosabb az Epson, mint a Benq. Eco módban sötét szobában jó a minősége?

Esetleg ha már veszek érdemes lenne 4k-s ( belépő szint) projektor vásárolni? És ha igen mit ajánlanátok?

Köszönöm a segítséget! :R

(#44062) péjé válasza tcsabika28 (#44061) üzenetére


péjé
őstag

szia,
minden gyártónak van kalkulátora, nézd meg ott hogy kiadja-e.
Ha élesebb kép a gond akkor nézzél használtan egy kevés órás benq w1070-et, 100eft körül megúszod és lesz egy jó belépő projid éles képpel. Az epson képe nem lesz élesebb, sőt...talán még hangosabb is.
A közép-felső kat lcd gépek nagyon halkak de drágábbak is persze, most nem is nagyon látni használtan...jvc x3, jvx x30 van avx-en...epsonban mondjuk a tw9100, 9200 ajánlott, sony hw50, hw55 ha látsz vhol....esetleg epson tw5500 ha látsz vhol.

(#44063) Pro Koryak válasza mmoht (#44058) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Viszont projektorból szinte mindig van eladó, akár több "hájend" gép is 3-4-500e-ért, míg felsőbb kat. 75-85" lcd-ből már annál kevesebb. Ráadásul ezek sem csúsznak be, még használtan sem 500e alá, sőt. :K

[ Szerkesztve ]

(#44064) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

115-120"os vetített kép lenne a célom. Mennyezeti elhelyezés 3,2-3,3m-ről. Ahogy nézem ekkora képet hagyományos projektorok közel 1 méterrel távolabb képesek leadni. Az ST projektroroknak pedig meg a fent említett táv már nagy :)

W1070 tipust néztem, ha jó a kalkulátor akkor az már 3m-ről 120as képet ad. Ennek úgymond az ST változata W1080ST+. Viszont azt már inkább az asztalra kéne tennem.

Esetleg egyéb alternatíva? Használtan lenne 100e körül a w1070, majd' dupla annyiért megy a 1080st+.

Szerk: Ezek a netes kalkulátorok általában tól - ig értéket adnak meg a vetítési távolság és néha még a kapott képátló tekintetében is. Ez miért van? Mitől változik az érték? :B

[ Szerkesztve ]

(#44065) tcsabika28 válasza péjé (#44062) üzenetére


tcsabika28
csendes tag

Szia!

Köszi.

Mi befojásolja, hogy élesebb e a kép vagy nem? Erre nem tudok rájönni.

Illetve a 60000:1-hez kontrasztarány miatt nem jobb az Epson? Ez úgy a világos és sötét közötti különbésget jelöli?

Köszi

(#44066) sixpak válasza tomi5244 (#44064) üzenetére


sixpak
nagyúr

Attól függ, hogy mennyire tekered ki a zoom tárcsát, ezért van "tól-ig."

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#44067) péjé válasza tcsabika28 (#44065) üzenetére


péjé
őstag

A DLP gépek élesebb képet adnak mint az LCD...2 DLP gép között meg az optika minősége dönt de belépő gépek között igazából kevés a jó optika...benq w2000 ajánlott ebből a szempontból, üveg optikája van.
A 60000:1 kontraszt az on/off érték, a min-max kontrasztot mutatja de ez igazából sokszor kozmetikázott.
DLP gépek ansi kontrasztja jobb szokott lenni (kategórián belül) mint az LCD, élesebb kép ezért dinamikusabb, cserébe van szivárványhatás amit kevés ember lát meg szürkébb fekete...LCD jobb feketét vetít,....itt vannak az alapfogalmak, olvasd el sztem...[link]
Én a benq w1070/w2000-et vinném el inkább mozizni mint az epson tw5650-et de ezt döntsd el te. Keress vissza itt a fórumban meg olvass el pár tesztet. Nem árt ha meg is nézed amit megveszel.

(#44068) tcsabika28 válasza péjé (#44067) üzenetére


tcsabika28
csendes tag

Értem. Elolvasom köszi.

Jó, hogy írtad az LCD-t. Fel sem tűnt, hogy nem DLP-s. Így már értem a dolgot.

Köszi :)

(#44069) c4 válasza péjé (#44067) üzenetére


c4
őstag

"LCD jobb feketét vetít"

Khm... ez így konkrétan nem igaz

LCD belépőkategóriánál meg pláne. A belépő DC3-as DLP vetítők jobb fekete szinttel rendelkeznek, mint a belépő LCD vetítők. Az LCD technológiánál a jobb fekete szint eléréséhez magasabb árkategóriát kell választani, ahol már különféle nevekkel megáldott technológiákkal biztosítják a jobb fekete szint elérését.

(#44070) tcsabika28 válasza péjé (#44067) üzenetére


tcsabika28
csendes tag

Szimpatikus a W2000. Kb egy árban van az Epsonnal.

A kalkulátorban tudnál még segíteni, Nem egyértelmű a dolog.

100"-os vászon van és 3.7m távolságra van a projektor kb 1m-re a plafontól egy polcon.

A kalkulátor azt írja, hogy 2.61m- re kell tenni 100" esetében. Honnan tudhatom ,hogy lehet e annyit játszani a zoom-al, hogy a végén jó legyen a kép és biztosan beleférjen a vászonba.

Köszi :R

(#44071) Ijk válasza tcsabika28 (#44070) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]
Nem tud 100"-t vetíteni olyan messziről.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44072) tcsabika28 válasza Ijk (#44071) üzenetére


tcsabika28
csendes tag

Köszi.

Reménykedtem, de ezek szerint nem úszom meg konzol felszerelés nélkül. Tudnátok megfelelő típust ajánlani.

Esetleg van valakinek ötlete milyen projektort lehetne venni 3.7m-es távolságra.

Köszönöm.

(#44073) Ijk válasza tcsabika28 (#44072) üzenetére


Ijk
nagyúr

Olyan projektort kell nézni aminek a throw ratio-jában benne van a te 370cm/220cm=1,68 (vetített kép szélessége/vetítési távolság). Meg az sem mindegy milyen magasan van a projektor és a vetített kép közepe, lens shiftnek is lenne kell ehhez mérten a projektorban.

Pl. vant fent AVX-en egy JVC X35. Vagy Gyulaipalitól szerválj egy jó kis DLP-t, élességben a DLP-k a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44074) Gigi01 válasza Ijk (#44057) üzenetére


Gigi01
őstag

Klímád van?Amúgy gratulálok a lépéshez,hogy a minőség megfelel-e neked,az majd kiderül.Más kategória a vetítés,más élmény. :K

(#44075) cinemazealot válasza Ijk (#44059) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...játékra csak tv-t monitort vennék."

Azért nem olyan rossz az, amikor beülök a 113" elé helyezett fotelba joystick-kel és 5.1-es hanggal Elite Dangerous-t játszani. ;)

(#44076) Ijk válasza Gigi01 (#44074) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van klíma. :)
Kíváncsi leszek majd a váltásra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44077) #48613632 válasza cinemazealot (#44075) üzenetére


#48613632
törölt tag

GT1080 Darbee egészen jó volt játékra, de filmre viszont nem ajánlanám.
Elite Dangeroushoz meg Oculus Rift kell. Na jó, azért projin sem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#44078) cinemazealot válasza #48613632 (#44077) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ja, Rift... és még pár százezer forint, amíg a PC is ki tudja azt szolgálni. Na, ennyire azért nem vagyok fanatikus. :N

(#44079) #48613632 válasza cinemazealot (#44078) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egy 4th gen i7 + egy 1070Ti, vagy 2060 alatt már vígan elmegy. Előbbi VGA-val próbáltam is, utóbbit meg én akarok. Persze kompromisszumos, de simán élvezhető.

(#44080) gyulaipal válasza Ijk (#44073) üzenetére


gyulaipal
tag

> Vagy Gyulaipalitól szerválj egy jó kis DLP-t, élességben a DLP-k a legjobbak.

Sajnos jelen pillanatban nem tudok segíteni. Van nálam fluorit lencsés Barco de nincs hozzá lámpa és legalább 1-2 hét mire megérkezik hozzá, addig nem tudom bekapcsolni a gépet, tehát megmutatni sem tudom. Pedig ezeknek a nagy DLP chip-es gépeknek a képélessége elég "elfogadható" szokott lenni ... de ez most sajnos így alakult.

Ha sürgős a dolog, akkor pl. az avx-es hirdetések átnézését javaslom. Mostanában egyre több jó gép tűnik fel a használtpiacon ... a lényeg, hogy ha DLP a projektor, akkor nagy legyen benne a chip. A 0,9-0,95"-es méret az ideális. A 0,67' még elfogadható lehet, de az már nem a "komoly" kategória, a 0,47'-től pedig én óvakodnék.

A nagy chip kb. minden optikai paraméterben behozhatatlan előnyben van (képélesség, kontraszt) plusz azokat nem tették soha bele valóban gagyi gépbe (pl. műanyag optikával). A chip besorolása legalább DarkChip3 legyen. Ha a katalógus szerint ilyen a gép, akkor nem nagyon lehet mellényúlni ... de ha kiválasztottál egy gépet és nem vagy biztos benne, dobje egy PM-et és szívesen ránézek én is a típusra).

(#44081) tomi5244


tomi5244
őstag

Hali!

Benq W2000 + Wireless HDMI kit 175e-ért? :) Eladó szerint 20 óra üzemidő van benne.

Szerk: a wireless kitet + pénzért adja.

[ Szerkesztve ]

(#44082) levior válasza tcsabika28 (#44061) üzenetére


levior
csendes tag

Nekem Epson EH-TW5650 van, arról tudok egy kis infót. Kb. 4 méterről 100-as vászonra vetít. Elsőprojinak vettem felújításkor, kicsit elhamarkodottan. A képe laikusként feltűnően jó.
DE: Lelógatva ECO módban kicsit hangosabb lesz, simán csak a menyezeti módba állítástól.. :F Házimozi erősítővel használom, számomra még nem zavaró a zaj filmezéshez. Nomál (nem ECO) módban viszont szerintem már NEM elfogadható. Az én példányom legnagyobb problémája, hogy 100 óra ECO mód után előjött az ún. "bulb flickering", azaz apró fényerő villogás, ha jól értem -instabil fényív miatt. Ezt bizonyos ideig normál módban futtatás oldja meg, de úgy tapasztalom, visszatérő probléma lesz. Így most pár hete "bright cinema" módban használom ECO-val együtt. Így nincs villogás egyelőre.
Novemberben sikerült 720 euróért megvenni. A kicsivel csendesebb, rugalmasabb (nagyobb lens shift) TW6700-ra sajnáltam 200-zal többet adni, ami lehet hiba volt. A TW7300 már jóval csendesebb, de az már nem ez az árkategória.
Mégegyszer, a képe tényleg feltűnően szép az árához képest, de sztem szándékosan csináltak vele ilyen banális dolgokat, hogy hangosabb lesz felfüggesztett módban, merthát ugye a magasabb kategóriát is el kell ám adni :-D
Tapasztalat híján nem tudom mi legyen, talán pár 10 órát még várok vele, de ha nem változik a villogó dolog Cinema ECO módban akkor lehet meggariztatom. Az úgy mégsem kóser, hogy magára hagyom 2 órát normál módban futni, hogy aztán megnézzek vele egy 2 órás filmet ECO módban... Ha viszont ECO mód oké lenne, nálam simán maradhatna belépő 3D-s FullHD projektornak.
4K PJ: én még bőven hanyagolom, hülyítik a vásárlót bevétel generálás gyanánt. Tud egy jó minőségű 1080p vetített kép hatásosabb lenni, mint egy gyenge fényerejű kamu 4K. Másrészt, fullHD bluray anyagok még mindig hamarabb kint vannak mint a 4K, nem is Netflixezek, úgyhogy én tévével sem kapkodtam el a 4K-t.
Avsforumon van külön topicja, vlki posztolt egy fizetett kalibráció utáni beállitást amit velem együtt sokan használnak 110-es poszt.

(#44084) péjé válasza tcsabika28 (#44072) üzenetére


péjé
őstag

Lehet érdemes lenne megnézni ezt, épphogy de belefér 3,7m-ről a 100" a benq w6000-nek...ez komolyabb mozis gép már...hátsó falra felrakható, eléggé nagy gép....[link]...kalkulátor

Meg kellene tudni pontosan mennyi is van benne.

(#44085) péjé válasza tomi5244 (#44081) üzenetére


péjé
őstag

A szervíz menüben meg lehet nézni a pontos üzemidőt, ott nem lehet törölni.
Ha tényleg 20 óra van benne akkor ez korrekt ár. A wireless kit nem tudom mennyi, volt itt tipp rá hogy erüld ki ezt.

(#44086) #48613632 válasza #99499520 (#44083) üzenetére


#48613632
törölt tag

Epson EH TW6700 nem hangosabb fejjel lefelé módban.
Az Optoma GT1080 Darbee is villog Eco módban, 24p lejátszáskor, és az olyan.

(#44087) tomi5244 válasza péjé (#44085) üzenetére


tomi5244
őstag

205k-ért adja a szettet, wireless kittel együtt. Csak a kitt új ára 130k a projektroé pedig 250k. Szóval ennyiért szerintem megérné a kittel együtt. Kábelezést igen nehezen tudnám megoldani. Média box a projektorra nem hülyeség, de akkor még vezetékes net, és hang nincs. De jöhetnek az öteltek :)

beluudj: "Minden projektor hangosabb fejjel lefelé módban..."

Ez nekem új, mennyire jellemző jelenség ez? Mert nekem majdnem a fejem felett lenne a projektor.

(#44089) #48613632 válasza #99499520 (#44088) üzenetére


#48613632
törölt tag

GT1080-nál vállalhatatlan volt (számomra) Periférikus látómezőben a visszaverődés villogott, és élvezhetetlen volt a film ez miatt. Interpoláció valóban nem volt benne. Akkor álltam át projin a 60Hz megjelnítésre, ami azóta is maradt, bár a projit azóta lecseréltem.
Az írásvetítő szintű projiknál tapasztaltam ezt a fejjel lefelé hangosabb dolgot, de felsőbb kategóriában amúgy sem zavaró ez a zajszint, ha nő, ha nem.
Én a TW6700-at Bright Cinema módban használom, ami nem a leghalkabb, de nem is a leghangosabb mód. Film nézése közben nem zavaró a vetillátor zaj, teljesen elnyomja a hangrendszer, ami -30dB-re van belőve. Ennél hangosabban csak indokolt esetben hallgatjuk.
(Bár érdekes módon, van hangerőbeli különbség az audiotrekkek között, azonos beállítások esetén)

(#44090) levior


levior
csendes tag

Van a melóhelyemen egy kb. 10 éves TW3800, az sem lesz hangosabb, ha mennyezeti módba állítom. Egyébként szép darab (mindössze 160 óra az eddigi lámpaideje). Van egy olyan érzésem, hogy sokmindenben lekörözi a mostani "szappantartókat". :)
Teljesen biztos vagyok benne, hogy a TW5650 a lámpa miatt villog, de egyelőre csakis a Cinema szín és ECO mód kombinációjával csinálja és nem állandó.
Zidoo X9S lejátszót használok, ami a lejátszott anyag szerint frekvenciát vált szóval nincs olyan, hogy 24 hertzes film 60hzn menne, kadenciahelyes a lejátszás. Bluray lemezeket PS3-mal, bár nincs sűrű használatban, sztem az is tud működni dedikált lejátszóként, engem zavarna a kadencia miatti szaggatás/villogás, szóval nálam nem ilyesmi miatt van jelen a jelenség :))

(#44091) gyulaipal válasza #99499520 (#44083) üzenetére


gyulaipal
tag

Azok az "olcsó kategóriás módon" megépített projektorok lesznek hangosabbak fejjel lefelé állítva, amelyekben az elektronika csak "tippeli" a belső hőmérsékletet, azaz feltételezi, hogy a fejjel lefelé lógatott projektor a plafon közeléből melegebb levegőt fog majd beszívni, így több levegő kell majd a lehűtéséhez.

A komolyabb projektorban legalább 3-6 ponton hőmérséklet érzékelők vannak és a ventillátorok fordulatszámát a gép elektronikája folyamatosan állítja az általuk mért értékek alapján. Ezek hideg környezetben halkabbak lesznek ... de a nyári kánikulában valamivel hangosabbak...

A legkomolyabb gépek esetén (ProjectionDesign/Barco, Digital Projeciton, Christie Digital, stb.) esetenként a gép a légnyomást is folyamatosan méri, így ha pl. egy Boeing utasterében van installálva, akkor folyamatosan állítja a ventillátorok fordulatszámát a kabin légnyomásának megfelelően (mire a gép eléri az utazó magasságot, az utastérben kb. felére csökken a légnyomás). Az Avielo Quantum pl. biztosan így működik,abban van légnyomás-szenzor és soros porton le is kérdezhető a projektorból a légköri nyomás aktuális értéke, így akár barométerként is használható (csak egy RS232-es kábel kell hozzá, meg egy laptop). :)

Az F12 sorozatban a gravitációs vektor irányát érzékelő szenzor is van, így annak az elektronikája nem csak azt tudja, hogy fejjel lefelé áll-e a gép, hanem azt is, hogy pontosan hány fokos szögben áll a gép "hasa" a vízszinteshez képest. Az UHP lámpa csak akkor működik jól, ha az elektródái kb. egymás mellett vannak, ha az egyik felül lenne, a felszálló hőtől elolvadna a 3400 Celsius olvadáspontú wolfram elektróda és a lámpa gyorsan működésképtelenné válna. Az okos gép azonnal kikapcsolja a lámpát, hogy a károsodását megelőzze, ha érzékeli, hogy a gép testét a határértéknél jobban megdöntötték.

(#44092) gyulaipal


gyulaipal
tag

Ja, a lámpavezérléssel kapcsolatban: a komolyabb gépek esetén a lámpa teljesítménye nem 2-3 hanem 8-12 fokozatban szabályozható. Ezáltal a "villogós" lámpát mindig akkora teljesítményen lehet hajtani, ahol még pont nem villog. A projektorokba nem emiatt tették bele ezt a funkciót (hanem a többgépes rendszerek kedvéért) de erre is nagyon hasznos...

Sajnos az UHP lámpákra néha rájön a "villogási kedv", aki nem tapasztalt még ilyet, az talán nem érti, hogy minek kell több lámpafokozat egy projektorba. Aki viszont ezt már kipróbálta élőben, az értékelni a finoman állítható lámpateljesítményt... :)

(#44093) -KP- válasza gyulaipal (#44080) üzenetére


-KP-
addikt

én kérek elnézést :DDD

(#44094) kalapacsolok válasza péjé (#44047) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nagyon köszönöm az ajánlásokat, megnéztem ezeket és a használtakat is!

A JVC DLA-X35 látom, hogy egy sokkal drágább kategória volt egykor, viszont a kontrasztaránya csak 50000:1, és fényerő csak 1300, míg az Epson EH-TW6700 Kontrasztarány 70000:1,
Fényerő 3000 ANSI lumen. Mindezek ellenére szerinted a JVC szebb képet ad, tehát jobban járok használtan egy olyannal, mint egy új Epsonnal? Te mit vennél? :)

mmoht, IJK: nekem a fő, hogy nagy legyen a nappaliban a kép, a TV azért jóval kisebb lenne (persze értem, hogy szebb a kontraszt stb)

(#44095) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok,

Valaki nem tudja esetleg, hogy a Benq w2000-be milyen tüköralagút (light tunnel) való?
Nem találtam kifejezetten ehhez a géphez, csak a w1070-hez, meg más verziókhoz.
Méret alapján vannak ezek gondolom, vajon a 1070-é jó lehet a gépbe?

Előre is köszönöm!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#44096) xenon2 válasza kalapacsolok (#44094) üzenetére


xenon2
senior tag

Ez a kontrasztarány csak akkor tűnik fel ha külön erre figyelsz. Nekem van 1:150000-es sony/tudom nincs ennyi/ és van ennél jóval kevesebbel rendelkező gép több darab is. Ha jó a film teljesen mindegy mennyi,ha rossz,akkor én is nézem milyen a fekete és kötök bele a képminőségbe :))).

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#44097) péjé válasza kalapacsolok (#44094) üzenetére


péjé
őstag

A JVC-nél ez azt jelenti hogy ez a natív (valós) kontraszt míg az epsoné igazából az on/off max értéket mutatja, a natív értéke sztem kb. tizede lehet a JVC-nek....alapfogalmak
1300 lumen bőven elég mozizni, a mozis módban az epson sem használ ennél többet (igazából vhol 1000 alatt van de ezt guglizd ki te).
Fullhd képben sztem jobb lehet a JVC, mondjuk az Epson képes e-shifttel megjeleníteni a 4K-s anyagot de HDR-t már nem, kérdés hogy ez mennyire jó, én azért megnézném a helyedben jobban azt a JVC-t...:-)

Ha a nappaliban kell egy mindenes proji amivel délutáni fényben is mondjuk tévézel akkor viszont inkább az epson.

[ Szerkesztve ]

(#44098) gyulaipal válasza kalapacsolok (#44094) üzenetére


gyulaipal
tag

Ebből is látszik, hogy mennyire felesleges a speckókat nézegetni. Amit azokban olvasol, annak kb. semmilyen kapcsolata nincs a valósággal ... a legtöbb esetben legalábbis.

A komoly gépek esetén valós adatokat adnak meg a specifikációban. Az olcsó gépek speckóit viszont marketingesek írják ... vagy inkább "álmodják"...

Pár marketinges "csel":

- a fényerőt a gagyi gép natív színhőmérsékletén adják meg, de az így vetített kép élvezhetetlen. A valós fényerő ennek kb.a fele. A komoly gépek fényerejét referencia színekre (és D65 fehérpontra) kalibrálva adják meg, így az valóban (kb.) annyi is.

- A katalógusban büszkén sorolják fel a marketingesek, hogy hány különböző képi üzemmódja van egy projektornak (mozi, fényes, dinamikus, game, stb.). A profik szerint viszont a jó projektor ott kezdődik, hogy egyáltalán nincsenek képi üzemmódok a gépben.

- A kontraszt esetén nagyon nem mindegy, hogy natív vagy dinamikus kontrasztól beszélünk. A dinamikus kontraszt (általában) nem sokat ér, a natív kontraszt a lényeg. JVC natív kontrasztja valóban közelíti az 50000:1-et, az Epson-é meg tippem szerint 2000:1 körüli "egerészhet". De furcsa, hogy pont a profik szerint fontosabb paramétert "felejtették ki" az Epson speckóból! :)

- Lámpa élettartama: na, itt "szállhat" el talán a legjobban a marketingesek tolla. Ezt non-stop járatott lámpákra adják meg ... de senki nem használ így egy házimozis projektort! A ki-be kapcsolgatások miatt házimoziban a valós élettartam jóval rövidebb ... és ez úgyis mindegy, a legtöbben párszáz vetített órával eladják a gépet (a garancia végén)...

(#44099) mmoht válasza kalapacsolok (#44094) üzenetére


mmoht
csendes tag

Hidd el, megértem, óriási a különbség 65" és 110" között, de nappali fényben élvezhetetlen vetítéssel a kontraszt. Nagy ANSI lumen kell hozzá és ALR vászon. Sötétíts el nyugodtan, ekkora képfelület mellett csak teljesen sötét vetített kép esetén lesz a szobában sötét. Az input lagra azért figyelnék, nehogy "véletlen" összetörjek valamit a lakásban miatta a játszások alatt! Igaz filmnézéshez a JVC-t ajánlanám, de a 80ms-os input lag már felejtőssé teszi játékra. Az Epsonét nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#44100) Pro Koryak válasza mmoht (#44099) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... és mégis melyik 75"-os tévét ajánlanád neki projektor helyett, 2-300e ft-ért?
Aminek olyan hűdenagyonfasza képe van!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.