Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) cecil válasza MPeter87 (#8999) üzenetére


cecil
aktív tag

Pont a proji alatt ülünk, tehát kb. 3,5m

Mindjárt töltök fel nektek képet a jelenlegi összeállításról :)

(#9002) cecil válasza cecil (#9001) üzenetére


cecil
aktív tag





A jelenlegi rendszer összetevői:
tv: Panasonic TX-P50G30 plazma
proji: Benq w1070
vászon: Grandview CNV motor 106" + maszkoló roló
AV: Pioneer VSX-920 (most lesz upgrade valami nagyobb vasra! + Rotel végfok)
5.0: frontok: Clarus Rhea Pro, Center: Clarus Callisto, sorround: Proson Event 6 álló (lesz sub is valamikor)
mediaplayer: Egreat R6S (már megrendeltem a Mede8er MED600X3D-at)
konzol: Xbox360 slim + kinect

A képen látszik hogy nagy a belmagasság, ezért a proji az oldalfalon van, jó drága volt a konzolja ami már jó minőségű...
A vászon egy egyedi polcban van rejtve a maszkoló rolóval együtt, aminek a homloklapja tud világítani (hangulatfény) vezérelhető RGB ledek vannak beépítve a fehér plexi mögé

a képek nem túl jók sajna csak telefon volt itthon.

(#9003) szaszlaci válasza PNP (#8997) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valahol mintha azt olvastam volna, hogy nem az egész objektív mozog a vetítőknél. De nincs kizárva, hogy az optikai trapézkorrekcióval keverem a megvalósítást.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9004) mert_csokis válasza cecil (#9002) üzenetére


mert_csokis
senior tag

A Panasonic plazmához képest milyen a Benq projinak a képe? Nem túl fakó? Én is egy ilyen projektoron gondolkodom. Nem tudnátok segíteni abban, melyik boltban lehet projektorokat kipróbálni?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#9005) cecil válasza mert_csokis (#9004) üzenetére


cecil
aktív tag

ennek az összehasonlításnak semmi értelme nem lenne, soha nem lesz olyan képe mint egy Pana plazmának!!! Esetleg a több milliós projektoroknak talán...
ha így keresel nem fogsz találni projektort.

(#9006) szaszlaci válasza mert_csokis (#9004) üzenetére


szaszlaci
addikt

Fakó?? Nem lehet, hogy a tévé van túlszínezve? Nem lenne egyedi eset..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9007) yodamastah


yodamastah
őstag

W1070 közel referenciára kalibrálható [link] azaz a színek telítettségével semmi probléma.

Projektorral Plazmához képest ami nagy differencia az az ANSI kontraszt. Egy jó plazma (pl KURO) ilyen 3000:1 ANSI kontrasztot simán tud. Egy jó DLP projektor 6-700:1. Ez uótbbi már nagyon szép dinamikus képet ad, a 3000:1 nem tűnik sokkal jobbnak. Viszont a 700:1 vetített kép megjelenítéséhez tökéletes, lehetőleg fekete falú szoba kell. Egy átlag nappaliban a 700:1ből jó ha megmarad kb 100:1 ANSI kontraszt. De sokszor ennyi sem. No ez már látványosan szarabb tud lenni mint egy plazma ugyanabban a szobában. Erre lehet mondani azt is hogy fakó a kép, de inkább az a jó szó rá hogy lapos.

A W1070 ANSI kontrasztja nagyon jó, 650:1 környéke. Ez már kiváló képi dinamikát jelent. Ha ezt a világos falú a szoba lerontja az nem a projektor hibája....

[ Szerkesztve ]

(#9008) cecil


cecil
aktív tag

Félreértés ne essék nagyon meg vagyok elégedve a képminőségével, ebben, sőt magassabb árkategóriában is felülmúlja vetélytársait.
Csak annyit akartam mondani, hogy ideális körülmények között se várjon olyan kontrasztot és mély feketéket tőle mint egy felső kategóriás plazmától.
A színei viszont tényleg nem fakók, sőt...

Szívesen festettem volna én is a falat a vászon mögött sötétre akár feketére, de van amit fel kell áldozni a design/asszony oltárán :) Elvégre ez a nappali is, majd ha lesz külön mozi szobám :)

[ Szerkesztve ]

(#9009) esztam


esztam
csendes tag

Sziasztok! Bocsi, ha nem vág annyira témába, de csapott tetőre milyen konzolt tudok felszerelni? kb. 45 fokot zár be a mennyezethez képest. Ha tudtok konkrét példát is mondani, az még jobb lenne.

(#9010) esztam válasza c4 (#8646) üzenetére


esztam
csendes tag

"Amint elviszik, azonnal hiányozni fog. Meg fogsz őrülni nélküle. "

én már elvittem tőle :) egyelőre nagyon tetszik a projektor, bár a szobája még nincs kész, de néha be-be kapcsolgatom egy-egy film erejéig (fehér falra)..
Le a kalappal szaszlaci előtt, nagyon megkímélt projektort kaptam tőle (Optoma HD70), és hangosításban is nagyon otthon van, így nagyon sok jó ötlettel szolgált azalatt az 1-2 óra alatt, amit eltöltöttem nála. Emellett aktív a fórumon és nagyon segítőkész. Big Like. :R

(#9011) #75912448 válasza cecil (#9002) üzenetére


#75912448
törölt tag

Fasza, pont ilyen elrendezésre gondoltam, még a bútorunk is hasonló :)

(#9012) szaszlaci válasza esztam (#9009) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szevasz Tamás!

Örülök, hogy elégedett vagy, remélem, így is marad.

45 fokkal bajban leszel, a billentési szöget lehet nézni a négykarú felfogatóknál, ami sajnos nem szokott 30 foknál több lenni.
Ha más sem ajánl idevalót, lehet, a plafon síkját kell megcsinálni vízszintesre. Vagy függőlegesre, mert létezik ilyen is (drágábban persze):

Apró pontosítás, hogy a hangosítás az a Diáksziget, én inkább a hifi-vonal iránt érdeklődöm. Meg szerintem te is :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9013) boy25 válasza yodamastah (#9007) üzenetére


boy25
csendes tag

Egy redőnnyel teljesen besötétített szobában világosbarna színeknél mennyi fog megmaradni szerinted az ANSI kontrasztból? A szoba tényleg vak sötét így.

Melyik üzletben van lehetőség projektorok kipróbálására? A Media elég gáz ilyen téren, és besötétíteni sem tudnak.

(#9014) esztam válasza szaszlaci (#9012) üzenetére


esztam
csendes tag

köszi a választ :) igazad van, nem a hangosításra gondoltam, hanem az eszközökre (hifik) nyilván :)

Szóval továbbra is várom a megoldásokat egy mennyezettel 45 fokot bezáró falra felszerelhető konzol ügyében. Lehet, hogy csak házilag fogok tudni barkácsolni oda valami?

(#9015) yodamastah válasza boy25 (#9013) üzenetére


yodamastah
őstag

HIába sötétítesz be h a világosak a falak. Egy jó szobában minden sötét, a plafontól a padlóig minden. Persze egy nappaliban ez nem kivitelezhető. Ez van :)

(#9016) MPeter87 válasza cecil (#9002) üzenetére


MPeter87
őstag

Nálam szerintem 100" körüli vászonnal lesz, ahogy így elnézem. :)
Max 3,3m-re tudom tenni a jelenlegi felállás szerint és kb ilyen távolról tudom nézni is majd, ill 3,0-3,3m.
Köszi! :)

(#9017) r4pt0r válasza esztam (#9014) üzenetére


r4pt0r
tag

Én is pont egy ilyen konzolt kerestem de nem találtam. Egy volt amit 90 fokos szögben lehetett dönteni, de annak meg marha hosszú karja van. Így meg nem érne semmit.

(#9018) PNP


PNP
őstag

Szivárványt meg lehet szokni? Létezik a H5370-nél rosszabb projektor ilyen szempontból? Azért kérdem, mert ennek ugyan nem láttam a képét, de legfeljebb ezt tudnám megvenni, viszont ma is belefutottam egy olyan vetített képbe, ami alapján egyértelmű, hogy számomra nagyon zavaró a jelenség.

(#9019) szaszlaci válasza PNP (#9018) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igazad volt, tényleg az egész objektívet mozgatja.

Én annyira megszoktam a szivárványt, hogy kb. egy hónap után nem is láttam.
Hogyne lenne rosszabb, nagy fényűek, főleg, ha még prezentációs is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9020) #95590400 válasza yodamastah (#9007) üzenetére


#95590400
törölt tag

vagy az irányított vászon...
mennyinél is kezdődik? milkacsoki?
mekkora szögből nézhető? 30 fok?

(#9021) r4pt0r válasza esztam (#9014) üzenetére


r4pt0r
tag

Ezt a konzolt találtam. Link. Ha jól látom körbe 360 fokot, döntésben pedig minden irányban 90 fokot tud. Elvileg ez jó lehet, engem már csak az foglalkoztat, hogy meg tudja e tartani a vetítőt azzal a 2 csavarral. Mert ügye ez mennyezetre van tervezve, és a ferde falon más irányban hatnak rá az erők.

(#9022) esztam válasza r4pt0r (#9021) üzenetére


esztam
csendes tag

Hát ez nagyon jól hangzik, kérdés, hogy mire elég 2 egymástól 10 centire levő csavar. Esetleg jó ötlet szerintetek egy acél lapot alá tenni, amit megfogok még 4 ponton?

[ Szerkesztve ]

(#9023) gaborh válasza esztam (#9022) üzenetére


gaborh
aktív tag

Nekem is a mennyezeten van fent már egy jó ideje és nekem elég az a 2 csavar

Gábor

(#9024) esztam válasza gaborh (#9023) üzenetére


esztam
csendes tag

jó, gondolom, hogy nem adnák ennyiért, ha leszakadna a mennyezetről, de ez ferde falra lesz, és ahogy a kolléga említette, ott tényleg más erők hatnak a konzolra.. erő-erőkar..

(#9025) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ne vicceljetek, pár kilóról van szó.
Ha megoldható a (fém)dübel, annak darabja kettőtöket is elbírna. Nagyobb facsavar szintén baromi erős. Ha valami törik, szakad, az a konzol lesz, de az sem egy projektortól.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9026) esztam válasza szaszlaci (#9025) üzenetére


esztam
csendes tag

okok, köszi, akkor most megnyugodtam :)

(#9027) Bennedek


Bennedek
tag

Üdv!

Most kaptam csak bele ebbe a projektoros témába úgyhogy nem igazán vagyok jártas benne, de olvasgattam sok dolgot már felőle. Mindenképpen ledes projektort szeretnék(tv-re,játékra,filmre is lenne használva). Ezeknek a projektoroknak viszont nagyon gyenge a fényereje. Amit nézegetek az az LG PA70G projektor, ebben az árkategóriában létezik nála jobb? Nekem a felbontása elég lenne(720p bőven jó), viszont a fényereje nem lesz kevés? Esetleg ennél újabb projektor nem létezik, ami esetleg jobb? Mert ahogy nézegetem elég régi darab már(viszonylag) Egy 90"-es vászonra szeretnék vetíteni vele! Köszi a segítséget előre is!

(#9028) szaszlaci válasza Bennedek (#9027) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez így jó lesz, nem hinném, hogy kevés lesz a fénye. Újabb, illetve jobb jelenleg nincs ilyesmi áron.
A fókuszproblémákat gondolom olvastad.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9029) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Nekem már van egy Optoma EP721-es projektorom, viszont felmerült egy probléma. Fehér kis pontok kezdtek megjelenni a vetített képen. Először csak egy, majd kettő, és kb. hétről hétre duplázódnak. A vetítő már 5 éves. Érdeklődnék, hogy a DLP vetítőknél ez visszatérő "betegség" vagy csak pech? Utánanéztem és valószínűleg kell egy új DMD chip. Szerintetek inkább vegyek új vetítőt vagy a meglevő javíttatása még megéri?

Ha úgy alakul, hogy újat veszek, akkor az Acer H5370BD lesz a következő. :)

(#9030) Bennedek válasza szaszlaci (#9028) üzenetére


Bennedek
tag

Olvastam a fókuszproblémákat, de olvastam felőle azt is hogy egy kis buherral könnyen orvosolható! Igazából nekem egy sima szobába kellene, falra szeretnék vetíteni. Főleg sötétben nézném, de egyébként van jó függönyöm is szóval gyakorlatilag nem sok fény szűrődik be nappal sem. Olvastam a szürke vs. fehér falra való vetítésről is, úgy gondolom hogy mivel kevés a projektor fényereje inkább fehérre kellene vetítenem ugye? A szürke annyiból lenne jobb hogy nem kifejezetten mozi szoba szóval világosak a falak meg minden. Netezni nem szeretnék rajta, csak tévé, film, játék. Vélemény?

(#9031) szaszlaci válasza Bennedek (#9030) üzenetére


szaszlaci
addikt

Gyakorlatilag teljesen sötét kell legyen, főleg egy nem túl fényes gépnél.
Valóban fehérrel (vagy nagyon halvány szürkével, ami kb. semmit nem számít, inkább placebó hatása van) érdemes. A szürke a fényerő csökkentésére szolgál (elsődlegesen), azt hiszem, kijelenthető, hogy ez a szobától független.

Genesist: ha homályos "hópelyhek" vannak, akkor por, tisztítani lehet. Ha a pixel fehér állandóan, akkor valóban DMD csere.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9032) Genesist válasza szaszlaci (#9031) üzenetére


Genesist
tag

Szia!

Igen, folyamatosan fehér egy pixel. A DMD csere gazdaságos, egyáltalán mennyibe kerül? Vagy vegyem meg inkább az Acer-t?

Köszönöm a válaszod! :)

(#9033) szaszlaci válasza Genesist (#9032) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor az valószínűleg tönkrement. Diybulbs.com oldalon találsz elérhetőséget, őt érdemes megkérdezni, tud-e és milyen árban. Eldönteni neked kell, megéri-e. Sajnos ez nem az 5000 forintos alkatrész lesz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9034) Plutor válasza Bennedek (#9030) üzenetére


Plutor
aktív tag

Nekem ilyen projektorom van,és meg vagyok elégedve vele.
Minden ezen megy. PS3 ,TV,PC.Filmet nézek,netezek,játszok.
A szobát be tudom sötétíteni,de alapon is elég jó.(kékek a falak,és a plafon is) :D

(#9035) kabar válasza cecil (#9002) üzenetére


kabar
senior tag

Az Elitescreen vásznakról van valamilyen kialakult vélemény, konkrétan a (180*332-es érdekelne)? (Azon kívül, hogy olcsók). Tudtok valamilyen lehetőségről, ahol meg lehetne őket tekinteni?
Vagy ha a Grandview CNV 4:3 -as manuál vásznat veszem, lehet az úgy beállítani, hogy csak 16:9-nek megfelelően húzom le? Mert ha jól olvastam a manualját, akkor igen, de hátha van valakinek ilyenje.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#9036) Bennedek


Bennedek
tag

Sziasztok, újra itt!

Falra vetítéssel van valakinek tapasztalata? Valami speciális festék esetleg? Olvastam hogy jobb lenne elvileg vászonra? De hiába veszek én akármilyen "high gain" vásznat, ha az nekem nagyon visszaveri a fényt a világos falak miatt nem lesz kontrasztom. De sokan azt mondják hogy a sima fehér fal meg nem alkalmas a vetítésre. Sötétbe a fehér fal is jó lenne véleményem szerint. Vélemény?

(#9037) szaszlaci válasza Bennedek (#9036) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Olvastam hogy jobb lenne elvileg vászonra?"
Hol?

"De sokan azt mondják hogy a sima fehér fal meg nem alkalmas a vetítésre."
Kik azok sokan?
Nem ideális, de hogy alkalmatlan lenne..

Nincs speciális festék (maximum a marketing szerint). Vagy lefested fehérre, vagy kevertetsz szürkét, ha túl nagy a fényerő.
Ami elvileg jobb képet adhat, azok a komolyabb árú vásznak lesznek.
A high gain vászonnal pont, hogy kevésbé fogja lerontani a szoba a kontrasztot, mivel az fókuszált kell legyen.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9038) RoyalFlush válasza Bennedek (#9036) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Szia!

Én szívem szerint festettem volna, de nem lehetett, ezért vászon (EliteScreen Electric 84XH <- tört fehér a tok) lett belőle. A szoba fala jelenleg citromsárga. Nekem az LG PA70G van, ~2.6m-ről vetítek vele 84"-os képet. Közepes fényerőn használom (ált. cinema módban), max.-on a hűtése számomra már hangos. A szoba és a lakás egyébként teljesen besötétíthető, igaz a kép (nem mérvadó!) készültekor nem csináltam vaksötétet. Ezzel tv-zünk is.

szerk: kép1, kép2.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#9039) Jancsi7040 válasza Bennedek (#9036) üzenetére


Jancsi7040
csendes tag

"..sokan azt mondják hogy a sima fehér fal meg nem alkalmas a vetítésre..." Szerintem aki ilyet állít az sosem próbálta de lehet hogy még projektort sem hasznátl/látott,csak valahol olvasta és terjeszti mint a szentírást :(((
Én sima fehér falra vetitek és teljesen nézhető,persze lehet javitani némileg rajta pl: vászonnal,szürke fallal vagy az egés szobát sötétszinűre festéssel.
De akinek nincs rá lehetősége vagy pénze annak sem kell ezvéget lemondani a projektor nyújtotta "élvezetekről" fehér falra vetitve is bőven élvezhető :C

[ Szerkesztve ]

(#9040) IgnisFatuus válasza Bennedek (#9027) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Szia!

Elárulod miért szeretnél mindenképpen LED-es projektort? Keveslem a 700 lument, főleg, mert 90"-os képet, 2,7m-ről tudsz vetíteni a projektorral, és ha jól értettem falra szeretnél vetíteni.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9041) IgnisFatuus válasza RoyalFlush (#9038) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Azért szerintem az nem annyira életszerű, hogy amikor TVzni akarsz, mindig vaksötétet csinálj a nappaliban/szobában! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9042) IgnisFatuus válasza Bennedek (#9027) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek: konfigurátor

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9043) szaszlaci válasza IgnisFatuus (#9040) üzenetére


szaszlaci
addikt

Miért is lenne kevés 700 Lm 90"-ra, fehér alapon?
A falra vetítést sem értem, miért emelted ki.

9041: már pedig be kell sötétíteni a vetítőhöz. Ugyan félhomályban is látszik valami, de annak nem sok értelme van.

9042: az a "konfigurátor" legfeljebb nagyon távoli irányadónak jó, legalábbis a fényességre vonatkozó ajánlásai.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9044) IgnisFatuus válasza szaszlaci (#9043) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A falat azért emelem ki, mert más a fényvisszaverése, mint a vászonnak.

Tisztában vagyok vele, hogy be kell sötétíteni, de midnen alkalommal vaksötétet csinálni, ha TVt akarsz nézni, az nem kényelmes, és szerintem nem olyan sokszor megvalósuló feltétel.

Feltételezem azért találták ki a konfigurátorokat, hogy a gyártói ajánlásokat, jól be lehessen lőni. Ha pedig a gyártói ajánlásra nem lehet támaszkodni, akkor ennyi erővel a gyártói specifikációra sem (pl: 700lm), és akkor mindenki győződjön meg személyesen, hogy elég-e neki a fényerő.... ez megintcsak kivitelezhetetlen. (most mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy kaptunk képet, hogy mit tud a szerkezet sötétben, de ez azért ritka)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9045) szaszlaci válasza IgnisFatuus (#9044) üzenetére


szaszlaci
addikt

Miért lenne más a fehér fal fényvisszaverése, mint a gain 1-es vászoné? :U

Nem kényelmes besötétíteni, valóban. Attól még kénytelen megtenni az ember.
Alapvető igazság, hogy aki tévézni akar, vegyen tévét, a projektort nem arra találták ki.

Az egy dolog, hogy mit mire szántak, az pedig egy másik, hogy mire használható. Az ilyen "konfigurátor" nem szentírás. Messze nem..
Alapvetően a fényerő hihető, legalábbis míg nem akarja kalibrálni az ember, vagy legalább egy nézhetőbb színmódot választani, mert mondjuk a legfényesebben zavaróan hideg (kékes) a kép. Azaz igen, ha nincs róla teszt, akkor vagy tippel, vagy meggyőződik róla, mit tud valójában.
(És akkor az öregedésből és porosodás származó masszív fényerőcsökkenésről nem is ejtettünk szót. No meg az egyéni ízlésről.)

Az, hogy kaptál egy képet a vetített képről, semmi, de semmi hasznos információt nem hordoz!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9046) Jancsi7040 válasza IgnisFatuus (#9044) üzenetére


Jancsi7040
csendes tag

Mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy mire és hogyan haszálja,ha te túllusta vagy hogy sötétet csinálj a projektorozáshoz azért még nem kell mást leszólni/kritizálni.
Amúgy meg a 2000-2500 lumenes prezentációs projektoroknak és be kell sötétiteni,ha nem vaksötétett.
De itt van egy 500Lumenes LED-es projektor fehér fallra vetitett képe Link
Szerintem abszolúlt nézhető :C

[ Szerkesztve ]

(#9047) IgnisFatuus válasza Jancsi7040 (#9046) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Melyik mondatomban érezted a leszólást vagy a kritikát? A véleményemet írtam le... azt hittem az a fórum lényege...

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9048) walter70


walter70
tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Samsung A600-ast,de csak az 1080i jelet hajlandó megjeleníteni,pedig az 1080p-t is tudnia kéne.A hdmi kábel 15m és erősítős.Mi lehet a probléma?

(#9049) c4 válasza walter70 (#9048) üzenetére


c4
őstag

Nem jó a kábel, rosszak a bejátszókészülék beállításai...

(#9050) walter70 válasza c4 (#9049) üzenetére


walter70
tag

Ez a 2. kábel,az első kácsás volt,ez valami nevesincs,viszont erősítő van benne és annyiba került mint a kácsás,kb.14000Ft a 15 m.Már kb.2 hete nyüglődök,és nem akar összejönni.Ha 1080i-n kívül bármire állítom a lejátszót (1080p,auto,stb.),akkor azt írja ki felváltva,hogy nincs jel,illetve a támogatott az a 1920x1080/60Hz.Ja,és a projektoron se tudok állítani.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.