Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) agabe válasza Rick4 (#19994) üzenetére


agabe
addikt

Lámpa nélkül sem 22ezer forint lett volna az értéke. Ennek fel kellett volna tűnnie, de anélkül projit ne vegyél sosem, hogy ne néznéd meg, mert csomó más baja is lehet a lámpán kívül.

(#20002) majnz válasza _Smooth (#20000) üzenetére


majnz
tag

ez nem segít?

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#20003) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Egy ACER C120 t. LED projektort állt módomban tesztelni nemrégen és bevallom nagyon megfogott a képi világa, mert olyan mély, természetesen szép színeket még életemben nem láttam és egész élvezhető volt a kép részletesség is, megfelelő besötétítés mellett... csak egy kis képi laggolás jött elő az USB 2.0 hub miatt, de nem ezt is csodálom, mert ez a masina 3.0-át preferál elsősorban! :K

Kérdés:

Vajon a többi LED-es társa is tud olyan mély vörös színeket varázsolni mint a kis ACER? :B

Szerintetek?

Köszi minden választ!

:))

[ Szerkesztve ]

(#20004) Gigi01 válasza agabe (#20001) üzenetére


Gigi01
őstag

Én is postával vettem használt projektort,igaz innen,nálam régebbi topikostól.Ilyen apród,vatera,csak személyes átvétel,vagy még úgy se.
De hála istennek,nálam minden rendben volt. :K

A nagyon olcsó termékek gyanúsak lehetnek,bár inkább én már csak pofátlanul magas árakkal találkozom. :U

(#20005) Rick4 válasza agabe (#20001) üzenetére


Rick4
félisten

Hivatalos lámpa kompletten 80 ezres fölött van, simán lehet reális, ha az ember 100 ezerért már vehet újabbat, garist, nem kell mindenkinek batyótól, ebay-ről rendelnie, simán lehet reális döntés.....
Na de ez a része kb mindegy, ezt már tuti nem is fogom megvenni, mert a pénzem egy hete ott van, a cucc meg azóta nem ért ide...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20006) _Smooth válasza majnz (#20002) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem, mert itt nincs magasság, csak távolság kalkuláció.
És a BenQ kalkulátora sem igazán segít.

Mármint ez nem teljesen igaz, mert ott már számol a magassággal is, csak nem igazán látom/értem.
Van egy opció alul (Lens shift on/off), de nem ír ki nekem konkrét értéket. Egy vertical 0,71m-t látok csak.

De a lényeg, hogy itt a fórumon is eddig egy kivétellel az offsetet mondták a többiek a lens shift esetén.
Viszont ahogy most nézegettem a használatit, ott egy 10% fix eltolást jelöl. Ez lenne egy 90" vászon esetén kb 5,6cm, amit a többiek is mondtak. De ez szerintem nem a lens shift.
Szóval az alaphoz képest (amikor a lencse közepe pont a vászon alsó/felső élére szúr) 10% offset van, vagyis ennyivel alá vagy fölé kell pozícionálni a gépet, hogy pont a vászonra vetítsen.
A lens shift pedig ugyanehhez az alaphoz képest 30%-ot enged (de ebben már az a 10% offset is benne van).

Vagy nem jól értelmezem? :F

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#20007) spiky03


spiky03
veterán

Jól értem, hogy eszerint nekem majdnem 1 méterre kellene belógatnom a projit a plafonról?
És 2,07 méterre lenne a vászontól?

Mondjuk kicsit furán nézne ki a szoba közepén belógatva. :D
Asszony tuti örülne neki. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20008) z123456789 válasza spiky03 (#20007) üzenetére


z123456789
addikt

Álcázd csillárnak:
"nézd csak mucika milyen gyönyörű lámpát vettem?" :DDD

(#20009) AVhelper válasza Rick4 (#19985) üzenetére


AVhelper
senior tag

"A plazma sosem volt tökéletes"

Akkor Te nem láttál Pioneer KURO plazmát?!

(#20010) c4 válasza spiky03 (#20007) üzenetére


c4
őstag

A kép magasságának 10%-a eltolható a w1070 esetén. A nagyobb modellek lényegesen több lehetőséget biztosítanak. Ennyi pénzért ennyit ad a BenQ. De ott van még az ördögtől való trapézkorrekció lehetősége is, ha nem szeretnéd a szoba közepére belógatni a vetítőt. :)

(#20011) _Smooth válasza c4 (#20010) üzenetére


_Smooth
senior tag

De az a 10% az fix 10%, amivel a kalkulátor eleve számol is. Kapásból annyival kevesebbet ajánl (plafontól való távolságra).
Viszont ott a lens shift, ami az abszolút 0-tól enged 30%-ot.

Mármint erre várnék még megerősítést :D
De én ezek alapján (használati + ez a kalkulátor) így tudtam értelmezni.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#20012) Dexar007 válasza AVhelper (#20009) üzenetére


Dexar007
veterán

A VT50-es elerte,a VT60-as pedig lehagyta a KURO-kat. Ettol fuggetlenul nem tokeletes egyik sem,csak kozelit hozza.

Give me your cum,bull!

(#20013) c4 válasza _Smooth (#20011) üzenetére


c4
őstag

A lens hift csúszka a válasz as kérdésedre, nem az ofset. Az ábrán, ha mozgatod a csúszkát, meg is látod, milyen nagyságban engedi eltolni a képet függőlegesen. Nem olyan sok az sajna.

(#20014) Rick4 válasza AVhelper (#20009) üzenetére


Rick4
félisten

Tőlem offolhatunk tovább, de nyilván sejted, számomra nem volt alternatíva az a termék, és sokak számára sem az, se dupla pénzt, se dupla fogyasztást nem kívántam egy olyasmiért adni, ami heti pár órára köt le. Amennyiben ott nincs ghosting, beégés, és nem vibrál a sarkán a kép, akkor az egy jó termék. Amennyiben 10 emberből 9 az elmúlt 10 évben KURO plazmát vett, akkor egészen biztosan bennem volt a hiba.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20015) kabar válasza spiky03 (#20007) üzenetére


kabar
senior tag

És lenne olyan vásznad ami egy méteres kifutóval rendelkezik? Vagy valamiről lemaradhattam. Ha kisebb a távolság a mennyezettől, akkor kisebb belógatás is elegendő. De bocs, ha mindez teljesen nyilvánvaló volt.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#20016) Pro Koryak válasza Dexar007 (#20012) üzenetére


Pro Koryak
addikt

láttad is őket egymás mellett vagy csak hallomásból?

mert tesztek alapján a vt50 nagyon nem érte el egy krp szintjét, de még az lx5090-est sem.

(#20017) kabar válasza Rick4 (#20014) üzenetére


kabar
senior tag

Kinek a pap, kenek a paplan. Neked nem felelt meg a plazma, és pont. A samsung plazmái szerintem sohasem voltak híresek, legfeljebb kedvező az áruk. A kétszeres fogyasztás szerintem szintén pici túlzás, AVhelper pedig arra célzott, hogy nem a technológia volt teljesen elhibázott, abból is létezett jó. Projektorból is hasonló a helyzet. Szivárvány, kontraszt, fényerő, ár, valahol mindig meg kell alkudnunk, kompromisszumot kell kötnünk. Engem meg az LCD-k felhősödése kerget a sírba. De normális áron normális plazmát már nem lehet kapni. Ez a helyzet.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#20018) spiky03 válasza kabar (#20015) üzenetére


spiky03
veterán

Nincs még semmilyen sem. :)
75 centire van a center teteje így addig gondoltam, hogy lelógatnám a vásznat, mert ugye nem szerencsés ha az ég felé kell néznem a képet. :D Meg elvileg még ez az elfogadott max ajánlás a vászon aljának a távolsága a földtől.
De pl már egy olyan gondolat is megfordul a fejemben, mint ami fentebb volt látható a fix vászon a plafonra hajtva, de az meg így vsz nem férne el, mert szerintem nagyobb lenne mint 2 méterre, amennyire a vetítő lenne a vászontól. Nagyobb vászon viszont nem fér el.

A vásznat nem fontos a plafonra raknom, mert tudom a falra is így nem kellene 1 méteres kifutó sem, ha jól gondolom. Oda raknám ahol jó lenne. Max a BD polcot kell átszerelnem. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20019) Dexar007 válasza Rick4 (#20014) üzenetére


Dexar007
veterán

Felolem is mehet.:

,,se dupla pénzt" Vicces,mert azonos kepmeretben mindig a plazma volt az olcsobb.Sot! Nagyobb kepmeretet,jobb minoseget kap az ember alacsonyabb aron. Ott van peldanak az lg plazma. Ami hazon belul persze egyszeru hulladek,de lcd-hez viszonyitva egyaltalan nem kell szegyenkeznie.

,,se dupla fogyasztást" Nincs dupla fogyasztas. Ajanlom figyelmedbe liszi70 mereseit a plazma topikbol. A lenyeg,ahogy irtak is,kb 50W-rol beszelunk,ami havi szinten par gomboc fagyi.

Erdekesnek tartom azt is,hogy zavar a ,,ghosting,beeges",pedig azt 99%-ban nem veszi eszre az ember,mivel homogen hatter kell hozza,hogy latszodjon,es akkor is csak bizonyos szineknel fordul elo. 2:35-ös filmeknel nem is lathatod egyaltalan (alul-felül fekete csik).

Egy dolgot lehet megerteni,az pedig a vibralas. Ugyanugy mint ahogy a dlp-s gepeknel is hiaba magyarazza az ember,hogy ez mennyire jo,ha a szivarvany tonkreteszi az osszkepet.

Pro KoryakHat akkor te valamit nagyon elneztel. Nem egy ember cserelte le a Kuro-jat Pana plazmara.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#20020) kabar válasza spiky03 (#20018) üzenetére


kabar
senior tag

Akkor nincs mese, lógatni kell a projit, vagy állványra rakni. Mindkettő esetben útban lesz. Én már rolós vásznat nem vennék, mert a hullámosodása nagyon zavaró tud lenni, az oldalfeszített meg horror árban van. A motoros egy fokkal jobb, de nagy méretben az is hullámosodik, fülesedik és persze a jó abból is húzós árban van. Mostanában én is ilyen lehajthatóban gondolkozom, és azt hittem, hogy mekkora agy vagyok, mert én is feketére akartam festeni mögötte a mennyezetet. De már mások is rájöttek előttem. :C

#20019) Dexar007
Egyetértek. Annyit fűzök hozzá, hogy valakit ez zavar, valakit meg a másik.A szerencsések meg nem látják a szivárványt. (Színvakok :D )

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#20021) Rick4 válasza Dexar007 (#20019) üzenetére


Rick4
félisten

Félreérted, arról beszéltem, hogy 5 éve a zsebemben lévő pénzért mit kaphattam. Benne volt 250K, ez volt a lélektani határ, nem akartam többet kifizetni, ha már annyira kell csak, hogy esténként fél órát tévézek.

Adott azonos méretben pl samsung- lg lcd, vagy akárcsak a plazma, és volt a pioneer. Egy árban voltak? Nagyon nem.
adott egy samsung lg lcd- és a pioneer ugyanannyit fogyasztottak volna? Nagyon nem.
Ha van egy csatilogó, ami 5 percig egy helyen van, és utána elkapcsolok, ot marad a nyoma, elfogadni el lehet, de nekem nem tetszett.
Az lcd nem vibrált, az általam vett plazma igen, miért is kellene arról beszélnünk, hogy egy olyan készülék, ami nálam sohasem járt, mit csinál? :D

Részemről ismét lezárnám a vitát, nem kétséges, hogy egy kuro jó, amit én vettem az nem jött be, ha tudom, hogy a 250K-s plazma nem jó, de az 500K-s igen, akkor nem veszek plazmát, mert nekem annyit nem ért akkor sem, most sem.
Feleslegesen beszélgetünk erről, részemről lezárva ez is, meg a plazmás sztori is. Plazmám többé nem lesz. A szivárványozás is zavar, de kevésbé, mint a plazmánál zavart a vibrálás.
Ha az opel astra topicban azzal jöttök, hogy az Audi A8-as sokkal kényelmesebb, nyilván mindenki megérti, de nem mindenki akar 4M helyett 24M-t kifizetni arra, hogy eljárjon hétvégenként a teszkóba bevásárolni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20022) Pro Koryak válasza Dexar007 (#20019) üzenetére


Pro Koryak
addikt

én pont fordítva hallottam/olvastam. ráadásul hazai panasonic plazma forgalmazók voltak az illetők.

pl a vt50 feketeszintje a kétszerese az lx5090-nek és még ezután jön a krp sorozat.

ráadásul a pio plazmák nem vagy kevésbé - sávosodnak, line bleeding, ghost hajlam ... stb, ami sajna a pana utolsó 2-3 szériájára nagyon is jellemző. kivéve dm-fan egyedi vt60-asát

[ Szerkesztve ]

(#20023) Dexar007 válasza Pro Koryak (#20022) üzenetére


Dexar007
veterán

Igen,dm-fannak kulon gyartottak le a vt60-at. :DDD

Savosodas tudtommal csak az 50-es szeriara volt jellemzo (Persze nem minden peldany volt erintett).A line bleeding viszont tenyleg letezo jelenseg,engem is talan ez zavar a legjobban.Nap mint nap szoktam latni,foleg animacios filmeknel tud szepen csikozodni. :)

Give me your cum,bull!

(#20024) AVhelper válasza Rick4 (#20014) üzenetére


AVhelper
senior tag

De akkor kerüld az általánosítást!

(#20025) _Smooth válasza c4 (#20013) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hát nekem ott nincs csúszka.
Ha bekapcsolom a kép alján a lens shiftet, akkor megjelenik egy kis csík, mellette egy méterben megadott érték. De nincs rajta csúszka.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#20026) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#20003) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:B

(#20027) c4 válasza _Smooth (#20025) üzenetére


c4
őstag

A sötétlila rész, amennyit el tudsz tolni a 0 állásból. A képmagasság 10%-a.
A világoslila, amit alap offsetben vetít a gép.

[ Szerkesztve ]

(#20028) _Smooth válasza c4 (#20027) üzenetére


_Smooth
senior tag

:W
hát azt eddig is láttam :D
De az nekem nem csúszka - nem tudom változtatni, csak egy maximális lehetőséget látok.

Viszont ez nem mutat konkrét értékeket (cm-ben, kézzel fogható adatot, csak vizuálisan jelzi, hogy kb annyira tudom elmozdítani).
Így nem tudom biztosan állítani sem, és még mások sem erősítettek meg, de ez nem 10%.

Ha 2m magasan van egy 90" átlójú vászon teteje, akkor egy 0% offset projektor lencséjének a közepét 200cm-ig kell leengedni (2,7m belmagasság esetén 70cm - mínusz a konzol meg a gép-lencseközép közti táv).

Ehhez képest pl egy w1080ST, aminek 105% offsetje van, kb 2,8cm-t tud ezen a fenti ~70cm-en rövidíteni (vagyis 202,8cm-re lehet növelni a padlótól mért távolságát).
Ennek a gépnek nincs lens shift funkciója.

Ha egy W1070-ről beszélünk, akkor az offset itt már 110%, tehát 5,6cm, vagyis 205,6cm-re lehet feljebb tolni.
Viszont itt már van lens shift, ami 30% (de azt nem a gép alaphelyzetéhez mérten, hanem a 0% offsethez képest számolja) vagyis kb 16,8cm, aminek köszönhetően már egy egészen elfogadható 216,8cm-re lehet feljebb tolni.
Az én 195cm magasságommal, illetve figyelembe véve a kinectesek kalimpálásait, ez már azért igen csak nagy segítség.
Ha pedig, valaki nem ilyen magas és lejjebb akarja engedni a vásznat, de a vetítő alatt is el akar férni, ott is jó szolgálatot tehet.

Feltéve, hogy jól értelmeztem a dolgokat :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#20029) c4 válasza _Smooth (#20028) üzenetére


c4
őstag

Nem olyan nehéz kiszámolni. Ha 120 cm a vetíteni kívánt képmagasságod, akkor mennyi a 10%-a? 12 cm a maximális érték. Kevesebb lehet. Az offsettel miért is számolsz? Adva van az alap offsettel számolt vetítési pont a kalkulátorban. Nem adódik össze a 2 érték. Ha nincs lens shift, nincs eltolás. Trapézkorrekció van, ha nem pontosan az offsetnek megfelelően szereled fel. A 1080ST short throw vetítő, kissé drágább lenne a lens shift. :) Viszont közelről nagy képet lehet vele vetíteni.

(#20030) opti06


opti06
aktív tag

Sziasztok!

Milyen vásznat javasolnátok ami 4:3 240cm széles legalább, rolós érdekelne lehetőleg ami olcsón megáll akár használt is jó lenne.. lényeg, hogy ne hajolgasson nagyon be a széle.. funscreeneket nézegettem eddig elég jó áron csak kérdés annyit megér-e egyáltalán, egy régi vga-s sanyo projektorhoz kell jelenleg, ami később cserélve lesz egy komolyabbra, de addig is kellene valami egyszerű vászon ideiglenesen.

(#20031) Janaboy válasza opti06 (#20030) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Miert 4:3as?

spiky03:a zoomot miert nem modositod? Akkor lehet hatrebbrol vetiteni..vagy tevedek?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#20032) spiky03 válasza Janaboy (#20031) üzenetére


spiky03
veterán

De az lehet. :D
Mert amikor felhúztam max-ra, akkor kisebb lett a kép, akkor már csak 61" volt.
Nah majd megnézem így is.

De az nem ront a képen valamennyit?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20033) opti06 válasza Janaboy (#20031) üzenetére


opti06
aktív tag

4:3as a projektor is, később ha veszek új projektort akkor vásznat is kell cserélnem, mivel 4.2m vetítési távolság van, mostani proji 220-260as kép széllességet vetít (újak innen 3-3.5m széllességet ahogy néztem), filmél pedig ha 16:9es akkor berakom feliratot kép alá így jól is jön 4:3.
ezért sokat se szánnék rá, most költözés miatt sok pénz elmegy így projektor csak 1év múlva lesz cserélve kb. ezért addig valami olcsó vászon lenne jó, mert max addig lesz csak használva..

(#20034) _Smooth válasza c4 (#20029) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem érted.
Nem a lens shift a 10%.
Nem akarok 1080-ast és értem, hogy mi az az ST. Azt csak azért kevertem bele a dologba, mert annak köszönhetően sikerült "megvilágosodnom".

A w1070-es esetén 10% lens shiftet számoltatsz velem, de ahogy néztem (kérlek erősítsetek meg, vagy cáfoljátok - de jelenleg úgy érzem, nem hülyeség) 10% az offsetje (vagyis gyárilag ennyivel "lövi alá" a képet - ami a 1080 esetén 5%) és ezen felül van még kb 20% környéki (a 0-hoz viszonyítva kb 30%) lens shift.
Tehát, ha valaki maximalizálni akarja a vetítő padlótól mért távolságát, akkor a vászonmagasság felének a 30%-ával tud számolni pluszban.
120cm magas vászon esetén (ha annak a teteje 2méteren van), kb 18cm+, ami 218cm.

De most tényleg... nem jól értelmezem?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#20035) #72042496 válasza spiky03 (#20007) üzenetére


#72042496
törölt tag

A W1070 nálam éppen azért esett ki, mert a szoba közepén kéne belógatnom, vagy felrakni egy olyan polcra ami sehogy sincs jó helyen.

Nekem úgy tűnik, hogy ez a projektor adott távolságból kifejezetten nagy képet vetít. Ha kell, a többiek talán tudnak olyan gépet ajánlani amelyiket távolabb tudsz tenni.

[ Szerkesztve ]

(#20036) c4 válasza _Smooth (#20034) üzenetére


c4
őstag

Ilyenkor szoktam mondani, hogy felszerelés előtt próbáld ki. Az offset optikailag adott, kész tény, nem változtathatsz rajta. Ezért nem szerelheted például magas mennyezetre, ha nem fejjel lefelé vetítesz vele. A kalkulátor mindent megmond, kár tovább variálni a dolgot.
Ezen a példán láthatod, a vászon alsó vagy felső síkjához kell igazítani a projektor magasságát. Ha van lens shifted, egy kis előnyt kaptál, ha pár centivel elszámoltad magad..

(#20037) c4 válasza _Smooth (#20034) üzenetére


c4
őstag

(#20038) opti06


opti06
aktív tag

erről a vászonról mit mondanátok? méreteit tekintve ez megfelel ami legolcsóbb volt, kb 1 évig lenne használva utána lenne normális projektor + rendes oldalfeszítős vászon..

vagy inkább plusz 5e feléárért funscreen esetleg 4world elektromos gondolom ezek hasonló kategória..

[ Szerkesztve ]

(#20039) Janaboy válasza Dorian (#19999) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szerintem szepi topictársunk tudna neked a legjobban segíteni (beszerzésben is)! Még képarány is lényeges lehet: 4:3, 16:9, 16:10? Mekkora kifutóval?

Janaboy

(#20040) Janaboy válasza spiky03 (#20032) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez jó kérdés, én se tudom, hogy ront-e a képen a zoom állítása..a w1070 leírása szerint 100"-os képet ~3m-erről írja átlagos távolságnak..viszont értelemszerűen ahhoz az zoomot kb 1.4x -re kell állítani (legalábbis az én számításaimnál).

Smooth: Most túlképpen az a baj, hogy nagyon be fog lógni a projektor a látótérbe?

Janaboy

(#20041) menpee válasza PrinceHerceg (#20003) üzenetére


menpee
aktív tag

Asus P1M-ről tudok írni, mint hasonló kategóriás versenyzőről.
A 200 Lumenes fényforráshoz képest meglepően használható képet produkál, de természetesen sötétben a legjobb. Felkapcsolt villannyal felejtős (60W), egy sólámpa fényét (10W) elbírja, de a visszaverődő fény elég a szobában való kellemes közlekedéshez. 19W-ot fogyaszt ECO módban, 70 centire a fejemtől fejhallgatóval semmi beszűrődő zajt nem produkál, anélkül egy közepesen terhelt videókártya hangjához tudnám hasonlítani.
A színek kicsivel fakóbbak, mint a Samsung LE32C530-on, viszont a vetített kép nem terheli a szememet annyira, mint a képernyő. 2 hétig kiterjesztett asztallal használtam, böngészés a Samun, sorozatok a projektoron, mostanra az utóbbi az elsődleges kijelző. Képet küldhetek róla, de ezeknek a minőségét inkább a fényképező határozná meg, mint a realitás :)

Összegezve: Hatalmas pozitív csalódás, de ha nem nyertem volna, akkor sosem vettem volna meg. Viszont az új LG LEDesekkel már régóta szemezek, valószínűleg ez is olyanra lesz lecserélve, amikor elérkezettnek látom az időt.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#20042) _Smooth válasza c4 (#20037) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szuper (bár a 16. oldal nem a lens shiftről beszél, hanem, hogy a vászontól milyen távolságra és hogyan helyezd el a gépet)! És most nézd meg a 20. oldalt is! :)
Ha továbbra sem érted, mit próbálok ecsetelgetni, akkor feladtam :(

Az általad feldobott képeken 100% offset gépet mutat.
A w1080ST 105%, míg a W1070 110% offset gépek. (továbbá, ezen felül a w1070 még lens shiftet is tartalmaz, ami a 100% offsethez képest +30%-ot ad - önmagához képest, mivel alapból 110%-os - kb +20%-ot jelenthet)
Tehát alapból mindenképp 10%-kal el kell tolnia az illetőnek, aki felszereli (nem pedig pont a vászon éléhez igazítani) - és ezek után marad még némi játéktere a korrigálásra.

És a kalkulátor ennek a lens shiftnek köszönhető többletnek a pontos értékét nem mutatja.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#20043) lajthabalazs válasza menpee (#20041) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

LG PA72G, a természetes színektől az alapbeállítás nagyon távol van, még a movie mód is egy kicsit túl szaturált. A LED-es projektorok - és a LED-es LCD TV-k is - ezzel kompenzálják a felületes nézőt az egyéb képi hiányosságaikért. Mi szinte kizárólag animációs filmeket nézünk rajta, mert ott eleve nincs természetes szín, a müanyag világhoz jó ez a müanyag projektor. Ha végre elkészül a hálóban is a vetítési felület, akkor megpróbálom kalibrálni valós színek reményében.

[ Szerkesztve ]

(#20044) Dexar007


Dexar007
veterán

Tudtok valami ehhez hasonlo konzolt ajanlani? A lenyeg,hogy en a hatso falra szeretnem szerelni,es orulnek ha minel kozelebb lenne hozza. Eddig csak olyanokat talaltam ami ,,minimum 30cm"-re van a faltol.

Give me your cum,bull!

(#20045) AVhelper válasza _Smooth (#20034) üzenetére


AVhelper
senior tag

Neeeeeeeeeeeeeee!!!!!

Most már Én unom.

Egy vetítőnek 0% az offset-je, ha a kép közepe azonos magasságban van a lencse közepével.
100% az offset, ha a képet 100%-al eltolva vetíti, vagyis a vetített kép széle van azonos magasságban a lencse közepével. Így pl. a 100 cm magas kép közepe 50 centivel (ez a 100%) kerül magasabbra vagy alacsonyabbra (függően a vetítő helyzetétől) a lencse tengelyvonalától.
110% az offset, ha a képet még a 100%-nál is jobban (110%-kal) eltolva vetíti a masina a lencse közepétől. Így pl. a 100 cm magas kép közepe 55 centivel (ez a 110%, vagyis még 10%-kal, azaz 5 centivel) kerül magasabbra vagy alacsonyabbra a lencse tengelyvonalától.
Akkor most már kitalálod, hogy a 130%-os offset mennyivel tolja el a képet a lencse közepétől? Például a 100 cm magas kép közepét? Úgy van, 65 centivel! Vagyis a W1070 20%-os lencseeltolása 100 cm magas kép esetén 15 cm függőleges korrekciót tesz lehetővé.

Remélem, világos?

[ Szerkesztve ]

(#20046) A`rpi válasza Dexar007 (#20044) üzenetére


A`rpi
addikt

Jól néz ki ez az állvány, de miért nem csinálsz inkább egy polcot a vetítődnek ?

(#20047) AVhelper válasza _Smooth (#20042) üzenetére


AVhelper
senior tag

Na, ez az! Érted Te ezt!

(#20048) Dexar007 válasza A`rpi (#20046) üzenetére


Dexar007
veterán

Fejjel lefele szeretnem.

Give me your cum,bull!

(#20049) agabe válasza Rick4 (#20005) üzenetére


agabe
addikt

Ha csak lampat kellett volna cserelni (betenni) es minden mas ok, akkor is olcso...egy W5000-esre talan meg realis lenne, de W6000 nincs 250-280 alatt itthon ;)
Gyari lampa hive vagyok az azert jobban es tovabb birja.

(#20004) Gigi01:
Lehetett szerencsed, es persze vannak megbizhatobbnak ertekelheto forrasok hasznalt keszulek eseten is, de megnezni akkor is meg kell. Mar sok esetben bebizonyosodott amikor megneztem 1-2 tokeletes hibatlan keszuleket amit nem is lehuzas miatt akartak eladni, csak sok embernek mast jelent a hibatlan es a tokeletes mint nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#20050) Festina86


Festina86
tag

Sziasztok!

A jövőben szeretnék a nappalimban projektorral filmet nézni. A lakás felújítás alatt áll, és most tartok a villanyszerelésnél, abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mire kell ilyenkor oda figyelni. A szoba mérete 5,7m X 5,1m, belmagasság 3,2m, nézési távolság 3,5m. A vászon az 5,7m falon lesz. A projektor a mennyezetre, a vászon a mennyezetre vagy a falra lenne szerelve. 1080p-s vagy a későbbiekben 4k-s filmeket szeretnék nézni. Mekkora vászon ajánlott a fent leírt paraméterekhez? Hova kerüljön a projektor? Gondolom a projektornak kell egy konnektor aljzat meg egy kábel csatorna a hdmi-nek, a vászonnak meg csak egy konnektor aljzat. Kell így első körön másra figyelnem?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.