Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Dorian válasza BBéci (#50000) üzenetére


Dorian
félisten

Bőven eljárt felettük az idő

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50003) Ijk válasza Dorian (#50001) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az lehet de BD50-et szépen lejátszik és sok más formátumot, és 5 másodperc belőni hogy ne mókoljon a forrásanyaggal, ellenben más lejátszók kikapcsolhatatlan, vagy átláthatatlan beálíításaival. Ha egy popin utánhúz akkor biztos nem a lejátszó a gond.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50004) Q válasza Sony60 (#50002) üzenetére


Q
senior tag

Mihez képest?

(#50005) BBéci válasza Dorian (#50001) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes, mert a kép- és hangminőségük, valamint a kezelhetőségük példaértékű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50006) Dorian válasza BBéci (#50005) üzenetére


Dorian
félisten

Kèp ès hangban is eljárt. Főleg a Popi felett. Az ùjabb Dune-k problèmáiròl nem is beszèlve.
Kezelhetőség valòban szuper, de vmièrt nálam is csak porosodik a Dune ès nem azt használom...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50007) Ijk válasza Dorian (#50006) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért mi tud jobbat képminőségben? Gondolom nem arra célzol hanem a támogatás, pl HDR. Azok engem nem érintenek, hang pedig még minden átment HDMI-n.
Pár évig még szerintem kiszolgál, nem mostanában lesz UHD HDR vetítőm.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50009) Q válasza Sony60 (#50008) üzenetére


Q
senior tag

Van egy ilyenem is. Annyiban jobb, mint az A400-am, hogy lejátszik 4k-t. Egyébként egy katasztrófa a kezelése és a fw a pophoz képest. És mielőtt ebből vita lenne a projektor topikban, :DDD van még egy Dune HD pro 4k, egy Pop-c300, egy Beelink gt iii-ii és egy Oppo203-is itthon. Ebből a sorból messze a Popcornok a legproblémamentesebb lejátszóim. :R

(#50010) Márton válasza cinemazealot (#49998) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi a tesztet, az imént én is megcsináltam és valóban nálam is van 1/60s záridő mellett olyan kép - kb. minden negyedik -, ahol nincs szellemkép. Ellenben én ebből nem azt a következtetést vontam le, ami te, hogy "a projektor szellemkép nélkül vetít."
Miért is? Már az elején gyanakodtam erre a fránya színkerékre. Ismét megnézve az atlétikás videót, mintha enyhe színes szellemképet láttam volna a futó arca körül. Ez a színes jelenség felfedezhető a 60p scroll ábrán is, ha pl. 2x sebességgel játszod le mpc-vel.
Tehát a jelenségre egész egyszerűen az a magyarázat, hogy amikor elkezdi a vászonra vetíteni a proji a következőképkockát, azt a színkerék miatt nem azonnal, egy időpillanatban teszi minen színnel, hanem lesz olyan időpillanat, amikor az új képkocka magenta összetevője már látható, de a többi szín még a régi frame-ből van a vásznon. Máris ott a szellemkép. Aztán fokozatosan felzárkóznak a színek, mígnem lesz olyan időpillanat mikor minden szín az adott frame-et ábrázolja, ekkor helyes a kép, tiszta, éles, aztán megyünk a következőre ami miatt, ugyanúgy kezdődik a folyamat előlről. Nyilván a színkerék sebességétől, a szegmensek számától erősen függ a jelenség mértéke.
Hogy ez eddig miért nem zavart senkit? Egyrészt a nem ennyire folyamatos mozgásnál nehéz kiszúrni, másrészt a 24p-s hollywood-i filmek egy pásztázásnál eleve ricegnek, vagy akkora motion blur van rajtuk, ami mindent elmos és eltakar.
Na, gondolom LCD és 3chip DLP-sek nem szenvednek ettől az articaft-tól. De vajon van olyan 1 chipes is, ahol nem látható, mert olyan gyors a színkereke? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50011) Márton válasza Márton (#50010) üzenetére


Márton
nagyúr

Hmm, valami okosat próbálnak is ellene tenni..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50020) cinemazealot válasza Márton (#50010) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tehát úgy gondolod, hogy még ha véletlenszerűen lőtt fényképek igazolják is, hogy a projektor szellemképtől mentesen vetít, valójában lesznek véletlenszerű pillanatok, amikor mégis szellemképesen vetítene? Ez számomra azért elképzelhetetlen, mert egy olyan nyugodt és könnyen követhető felvételen, mint pl. a "60p", könnyen észrevehető lüktetés lenne érzékelhető. Ilyet pedig szerintem egyikőnk sem tapasztalt.

Viszont szívesen vetnék egy pillantást az atlétikás videódra. :) Volna rá lehetőség?

"...amikor elkezdi a vászonra vetíteni a proji a következőképkockát, azt a színkerék miatt nem azonnal, egy időpillanatban teszi minen színnel, hanem lesz olyan időpillanat, amikor az új képkocka magenta összetevője már látható, de a többi szín még a régi frame-ből van a vásznon."
Ezt szerintem nem így akartad fogalmazni. :N Egy-chipes DLP projektornál nem létezik olyan, hogy elkezd vetíteni egy színt, miközben "a többi szín még ott van a vásznon". Ha ezt fényképezőgéppel akarod elcsípni, akkor viszont tényleg tapasztalhatsz ilyet:

Vetítés: [R1 G1 B1][R1 G1 B1][R2 G2 B2][R2 G2 B2]
Fénykép: ···[XXXXXXXXXXXXXXXXXXX]················

Itt egy RGB színkerekes projektor 120 Hz-cel jeleníti meg a 60 fps-es videót. Ebből a fényképezőgép 1/60 s-os zársebességgel, de 1/360 s-os (tehát egy "alapszínnyi") késleltetéssel exponál, ezért az első képkockából csak 5 alapszín, a másodikból pedig 1 alapszín lesz rögzítve: türkizes főkép piros szellemképpel.

(#50011) Márton
Tetszik ez a módszer. :) A baj vele csak az, hogy a vetítendő tartalmat a vetítőhöz dedikáltan kell előállítani: nem mindegy ugyanis, hogy az adott projektor milyen sorrendben és milyen időzítéssel lövi az alapszíneket.

(#50021) Márton válasza cinemazealot (#50020) üzenetére


Márton
nagyúr

Hmm, valóban, akkor csak az agyban/retinán van még ott az előző kép nyoma.
És az zavar, hogy látok egy, teszemazt 60*5= 300fps képfrissítésű jelet a vásznon, amelyben sosincs együtt, egy időpillanatban az összes szín (=rainbow). És amikor jön a következő frame, annak látszik a színcsúszása.
És ez mozgásnál jobban látszik, ami van akit zavar, van akit nem.
Itt a 120-ból 60-ra lassított videó. Az elsőnek beérő (fekete ruhás) fiú arca nagyon szellemképes DLP-n. Kb. negyedarcnyi eltolódás látható. Akinél nem, annak gyorsabb a színkereke vagy nem 1chip dlp-s.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50022) Vhiktor válasza Márton (#50021) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem néztem utána, hogy a projektorodnak pontosan milyen a hw specifikációja. De ha a többi projektornak gyorsabb a színkereke, akkor ott fogunk kilyukadni, hogy az a projektor prezentációs célokra való.
Nálam nem látszik semmiféle szellemkép, pedig az én projektorom is nagyon messze van a csúcsgépektől.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50023) Márton válasza Vhiktor (#50022) üzenetére


Márton
nagyúr

Szerintem is lassabb a színkereke az enyémnek. 2x vs 4-6x.
"With a six-segment RGBCMY color wheel spinning at 7200RPM, the H6510BD has a 2X-speed color wheel. " (H6510=P1500)
:W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50024) Vhiktor válasza Vhiktor (#50022) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor ott a válasz :K

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50025) BBéci válasza Márton (#50023) üzenetére


BBéci
titán

Létezik kiváló házimozi vetítő lassú színkerékkel, pl. Avielo.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50026) Márton válasza BBéci (#50025) üzenetére


Márton
nagyúr

Kiváncsi lennék, ott hogy néz ki a jelenség, látom-e..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50027) BBéci válasza Márton (#50026) üzenetére


BBéci
titán

Passz, fogalmam sincs, nem szoktam 60 fps-es filmeket nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50028) gratzner


gratzner
tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok a "bele a közepébe kérdésért", de most sajnos nincs időm durvábban utána olvasgatni a dolognak, hátha tudtok spontán segíteni... Melóhelyre (főként előadásokhoz, prezikhez, kb 100 nm-es terembe, kb 3x3m-es vászonhoz) kell választani az alábbi típusok közül projektort:
- Optoma EH470
- Maxell MC-EU5001
- Benq MH760
- Acer P6500
- Epson EB-L510U
- Epson EB-2255U

Csak ezek közül lehet választani, indokolt esetben (jobb kép, nagyobb megbízhatóság, több üzemóra, stb.) lehet a legdrágább is akár.

Köszönöm szépen előre is!
:R

(#50029) péjé válasza gratzner (#50028) üzenetére


péjé
őstag

szia,
mindegyik jó irodai gép, magas felbontás nagy fényerő, ezek kellenek nektek.
az Epson EB-2255U tűnik a legjobb ár/érték arányúnak, 10,000 órát írnak a lámpára.
A másik epson lézeres de majdnem 2x drágább, mondjuk megy kb 20,000 órát de ez talán nem ér ennyit.
A benq ha jól olvasom alapban tud vezeték nélküli kapcsolatot, az acernél ehhez külön adapter kell.
itt egy oldal ahol találsz kalkulátort és ki tudod számolni hova lehet elhelyezni őket.
[link]

(#50030) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Kicsit gondolkozok projektor beszerzésén, de egyenlőre nagyon lowcost kategóriában, max 60000HUF.
Használva ablak nélküli pincében lenne elsősorban némi filmnézésre, a felület pedig csak egyszerűen a fehérre glettelt fal.
Létezik akár használt, akár új, akár helyben, akár kínából ilyen kategóriában eszköz, amit nem bán meg az ember az első bekapcsolás után?
Előre is köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#50031) Márton válasza fap333 (#50030) üzenetére


Márton
nagyúr

Sztem valami megbízható embertől/kis garival egy használt 720p-s masina.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50032) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok !

Pár napja kérdeztem itt komolyabb projektor ügyben és kaptam is nagyon hasznos segítséget Tőletek, amit előre is köszönök.

Úgy alakultak a dolgaim, hogy nem fogok tudni mindent egyszerre behúzni és az audio láncom szeretném inkább komolyabbra venni, így tanácsot kérnék kezdő projektor ügyben is. Továbbra is fehér, tisza konyhafal felületre, majd vászonozok később.

Van valami best buy ilyen 100k körül (+/- 20k), ami becsukott szemmel leemelve polcról most nagyon jó kis szerkezet ? (És akár eladható később is némi apróért, ha komolyabbra váltok).

Netflix egy Mi Box S-ről + néha TV a Digi set-top-box-áról (gyerek régi tv-je miatt van egy ilyenem).

Jó állapotú használt szóbajön itt is. :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#50033) gratzner válasza péjé (#50029) üzenetére


gratzner
tag

Köszönöm szépen :R

A beszerzési forrásainkkal nem vagyok tisztában, de ugyanannyiba kerül a két epson ezt tudom. Ez esetben jobb választás a lézeres?

(#50034) péjé válasza gratzner (#50033) üzenetére


péjé
őstag

Akkor inkább a lézeres persze.

(#50035) Vhiktor válasza Dißnäëß (#50032) üzenetére


Vhiktor
veterán

Benq W2000-et keresnék használtan ebben az ársávban.
Bár az olyan 130-150 körül szokott mozogni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#50036) Dißnäëß válasza Vhiktor (#50035) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#50037) #98221312


#98221312
törölt tag

Sziasztok!!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy használtan kb 70-80 körül vetítőt+vászont ki lehet-e hozni??
Illetve ha igen érdemes-e ebben az árkategóriában vetítéssel foglalkozni?

A Cél: Full HD Blu-ray filmek megjelenítése!

Köszönöm! :R

(#50038) BBéci válasza #98221312 (#50037) üzenetére


BBéci
titán

Ki lehet hozni, de sok örömet nem okozna.
Legalább annyit kell rászánni, mint egy belépő hangrendszerre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50039) #98221312 válasza BBéci (#50038) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi! :)

Nem vagyok jártas projektor témában, nem tudom milyen különbségek mutatkoznak meg a kategóriák között?!

A vetített kép mérete mitől függ?
Illetve a sötétítés mennyire fontos?

[ Szerkesztve ]

(#50040) péjé válasza #98221312 (#50039) üzenetére


péjé
őstag

Ebbe véletlenül botlottam bele, a belépő kategóriában jó kis gép ez és fullhd.... [link] érdemes ránézni. Vetíthetsz fehér falra ha nincs más, ha összejön a pénz rá akkor azért érdemes egy használt vásznat nézni.
Kis pénz kis foci de kompromisszumokkal lehet vetíteni ennyiből is, ez alá azért már nagyon ne menj.
A sötétítés fontos ill előny ha nem világosak a falak a vászonra visszaverődő fény miatt.
itt egy kalkulátor meg tudod nézni hova lehet helyezni a vetítőt.... [link]
alapfogalmak... [link]

(#50041) zsoika válasza #98221312 (#50037) üzenetére


zsoika
addikt

150eFt az alja szerintem egy normális gép+vászon ....szerencsével mondjuk 120ig lehet le lehet menni, de 70-80 az nagyon kompromisszumos.

(#50042) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

F22 tulajokat kérdezném első soron.
Jelenleg vízszintesen és függőlegesen is középről vetítek.
De át lesz rendezve a nappali és csak a nenyóról le lógatva tudom majd elhelyezni a vetítőt.
Kérdésem, ha fejjel lefelé lógatom, mennyivel mehetek függő irányba felfelé?
Ugye csak ebbe az irányba módosítható az eltolás.
De mennyit?

[ Szerkesztve ]

(#50043) Ijk válasza ctrlaltdel13 (#50042) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ehhez nem kell nagy információ búvárkodás. Bállítod most a shiftet maximumra, megjelölöd a nulla pozíciót és a max pozíciót, fogsz egy mérőszalagot megméred.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50044) Vikthor válasza #98221312 (#50039) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Sötétítés a vetítés esszenciája. Használtan egy elfogadható fullHD proji olyan 2-300e között van. Hozzá egy jobb 100" körüli vászon is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#50045) ctrlaltdel13 válasza Ijk (#50043) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ott a pont😉

(#50046) #98221312


#98221312
törölt tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#50047) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

Feltenném a kérdést itt is...
Pár évvel ezelőtti a házimozimat el kellett adnom (Dali C8 szett) helyhiány miatt, de lehetőségem nyílt új építésére.
Mellékelek egy képet a nappaliról, az abban látható panoráma üveg fölé kellene raknom a vásznat, mellé meg felcsavarozni a hangfalakat úgy, hogy a lehető legkevesebb kilátást takarja ki, és a lehető legrejtettebb legyen a cucc... (jobb oldali tolóablak már a konyha, bal oldali ablak alatt egy windowbench lesz a feleségem kérésére, így az álló hangfal kilőve... :W meg a center is felvet kérdéseket)


Lenne pár kérdésem, eléggé eltávolodtam a témától:

1. A motoros vászonnak (120") egy hagyományos konnektorra van szüksége a vászon közélében? Ebben az esetben a már felszerelt gipszkartonban kellene vezetéket elvinnem... Erre ötlete, tanácsa valakinek?

2. Megmaradt egy Denon1908 erősítőm és egy Jamo sub amiket felhasználnék a hangrendszerhez, találnom kellene hozzá egy 5.0 szetett, ami lehetőleg kapható fehérben is, és a négy méter széles öt méter hosszú szobába (szobarészbe) elég. Hallott valaki már meglepően jó POLC hangszórót közületek? Zenehallgatás is fontos lenne, de a lehetőségek adottak. Visszasírom a Dali C8-at de nem fér el. Tippje valakinek esetleg?

3. 1080P-ben gondolkodom (hálóba lesz 4k TV), kellene hozzá egy projektor, ami 3 m magasról 5 méterre kellene, hogy vetítsen egy 120"-os képet. Milyen projektort ajánlanátok, milyen kábeleket kellene behúznom a falba előre. Gondolom kell konnektor oda is, meg egy hdmi-re gondoltam) Laptopról mennének a filmek, zenék hdmin keresztül. Legalábbis régen így csináltam. Van jobb ötletetek manapság?

4. Hangfalkábelből több mint 50 méter fog kelleni. NEm költenék rá túl sokat, főleg ha kisméretű hangszórók lesznek. Ár/értékben mi most a best?
Nem akartam kicsi hangfalakat, de ha egy Bose Lifestyle 650 több mint másfél milla, akkor csak ki lehet hozni a kis hangfalakból is vmit...nem csak a brandet
5. Valami amire nem gondoltam, jótanács, bármi?

Köszönöm ha valaki időt szakít rám... :R

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#50048) rainman72 válasza Gabbana (#50047) üzenetére


rainman72
nagyúr

1-2 Full HDs projektor tipust tudok 200e körül,ami jónak tünik,én is nézegetem őket!
Nekem mediaplayerről megy,Himedia Q30,erősítőn keresztül,hdmi-n!
BENQ TH535-585
Optoma HD144X,HD28E
Acer H6522-6531BD
Kb 4 méterről tudnak már ezek 120"-t,az előző 2 HD-sem is ilyen volt!
Vászon pedig 4World 120" 33 ezer volt motoros!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#50049) cinemazealot válasza Gabbana (#50047) üzenetére


cinemazealot
addikt

A hangfalakat (főleg ha kicsik) szerintem le tudod lógatni a mennyezetről is, akár valamilyen felhajtható/lehajtható állványzattal is. A vászon nyilván macerásabb, de erre is született már megoldás. ;)

1. Természetesen mind a projektornak, mind a hangfalaknak, mind a vászonnal szüksége lesz vezetékezésre, ezt úgy a legkényelmesebb, ha jó sok és nagy átmérőjű csöved van a falban. Így ha a gipszkarton még nincs kiglettelve, most pattintsd le és húzz be egy jó adag gégecsövet, mert a nélkül később csak szívni fogsz.

Én a helyedben a projektorhoz még egy hálózati kábelt is behúznék, mert ha tudsz szerezni egy kis méretű médialejátszót, akkor azt felszerelve a projektor mellé, a laptopot ki tudnád váltani és mindent kiszolgálhatna egy NAS. A médialejátszótól viszont vihetnél egy optikai kábelt az erősítőhöz, így a hanggal sem lesz gondod. Én pont így vagyok berendezkedve, csak polcról lövök, nem mennyezeti állványról (a képen látható kábelköteg az UTP, a 230 V és az optikai+koax alapú SPDIF).

2. Nem tudom, hogy ez polcsugárzónak számít-e, de én sok-sok éve a Jamo Studio 120 Limited-ből vásároltam be Tesco-ból (2 pár volt 50 eFt), egy Onkyo mélynyomóval máig imádom a hangjukat. Viszont ezek feketék. Ha a fehér szín kötelező, akkor esetleg le lehet matricázni és bevonni az előlapját fehér harisnyával.

3. Erre majd a nálam okosabbak válaszolnak. :B

4. Én ha jól emlékszem, ilyen 2×2,5 m²-es hangfal kábelt vettem. Hátránya, hogy a szálak csak kívülről vannak rézből, belül alumíniumok. Így olcsóbb, viszont törékenyebb és nyilván nem lesz tökéletes a jelátvitel... már ha ebben az árkategóriában lehet ilyesmire számítani. Az én botfülemnek megfelelnek. :D

5. Valamilyen árnyékolót terveztek? Anélkül a vetítés elég gázos lesz...

(#50050) BBéci válasza cinemazealot (#50049) üzenetére


BBéci
titán

A vetítőd felfüggesztése minden elismerést megérdemel! :R
Viszont a Studio 170 hangdobozok a legborzalmasabbak, amikkel 35 éves hifis és 23 éves házimozis pályafutásom alatt találkoztam. Itt egy bemutató: [link].
A trágár beszéd rémes, ám szakmai szempontból minden szava teljesen helytálló.
Az alumínium hangszóróvezeték maga a rémálom, bármit meg szabad venni, még a tömör rezet is, csak azt ne!

Azért nem ajánlok itt a kérdezőnek semmiféle hangcuccot, mert a házimozis topikban már kapja a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.