Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Integra válasza szaszlaci (#3997) üzenetére


Integra
titán

ilyet én is tapasztaltam, inakustik premium kábeleim vannak, ez valahol az 5-10e ft-os kategória hossztól függően. 1080p filmnél van olyan, hogy beszaggat egy pillanatra, belassul a kép és vagy a hang is megakad. viszont, amiért nem merem mondani, hogy a kábel rossz, az az, hogy egy sima asus oplay játsza hdmi-n keresztül a tévére, és a hdd meg usb-n van rádugva az asus-ra. nem éppen egy dune média lejátszó, de azt csak összel veszek majd. szóval szerintem simán lehet, hogy ezeknél a komolyabb hdmi filmeknél egyszerűen a lejátszóban található chipset is a szűk keresztmetszet lehet, vagy maga az usb-s átjátszás, nem tudja az adott sávszélességen átnyomni a teljes anyagot amit abban a másodpercben kéne.
Béci erről mit gondolsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4002) szaszlaci válasza Integra (#4001) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az OPlay kimenete a hibátlanul futó 720-as videóknál is 1080-ra van állítva?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4003) BBéci válasza Integra (#4001) üzenetére


BBéci
titán

Több oka lehet, lejátszó, film és kábel is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4004) Integra válasza szaszlaci (#4002) üzenetére


Integra
titán

bővebben? nem igazán értem mire akarsz kilukadni :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4005) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Bocs hogy ide írok, de ez a topik pörög legjobban ilyen téren.
Azt szeretném kérdezni, ha van valaki rajtam kívül aki gipszkarton mennyezetre rögzítette a cókmókot (projektor+vászon) az hogy oldotta meg a kábelvezetést. Igazából a kábelkivezetés lyuk-ját hogy tüntettétek el. (mert nálunk most volt festés 4hónapja és akkor még nem volt tervben projektor beszerzés). A fal színe narancssárga... Emeleti szobáról van szó így az felett már csak a padlástér van. Ott nem gond ha a közetgyapot alatt rohangászik a HDMI kábel.

(#4006) szaszlaci válasza Integra (#4004) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mert ha az OPlay kimenete 1080-ra van állítva, akármit is nézel rajta, ott akkor is 1080-as jel fog a kábelre menni. Lehet a videó SD, HD vagy FHD. Szóval ilyen szempontból a kábelnek mindegy, gondolom a lejátszó röccen meg időnként. 720-as beállításnál ugyan ez a helyzet.

Ha viszont mindig átáll (kiírja gondolom a TV, proji), akkor valóban lehet a kábellel hiba. Bár ilyen készülékkel még sose találkoztam.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4007) Integra válasza szaszlaci (#4006) üzenetére


Integra
titán

nehezen hiszem, hogy a kábel lenne a ludas, szerintem ez az asus simán ennyit tud. frissitek benne majd egy fw-t, egy éve megy a régebbivel, aztán megnézem változik e valami. a 9 cimű animációs filmnél reccsent be kegyetlenül, amikor a könyvtárban az egyik az ikrekből a múlt béli felvételeket játszotta le a filmben. szaggatott a hang, meg a kép is bedarált. aztán pause-ra nyomtam, újra inditottam és akkor 1-2 másodpercig megint folyamatos volt, majd ugyanezt csinálta. és igy tovább. és csak ennél a résznél. ezért gondolom azt, hogy egyszerűen annyira nagy adatmennyiség ezen a részen a film, hogy megfeküdhette az asus prociját. ez tényleg nem egy dune kategória, ráadásul ez a legelső oplay.

jelenleg még csak a g30 van meg, a projektor még mindig valahol az óperenciáson úszik valamerre.. :(((

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4008) OddMan


OddMan
őstag

Szinte már végleges volt, hogy veszek egy AE4000-es projit, de picit elbizonytalanodtam miután elolvastam a projectorreviews.com-on az AE4000, HW15 összevetéséről szóló cikket. A srác azt írja, hogy a HW15-nek picit pontosabbak, "jobbak" a színei és picit élesebb a képe az AE4000-nél. Viszont azt is megemlíti, hogy az AE4000-nek több szolgáltatása van a HW15-höz képest. :F
Esetleg ha valaki látta mindkettőt az írhatna egy pár soros véleményt, hogy neki melyik tetszett jobban. :U
Lassan fél éve azon tökölök, hogy milyen projit vegyek, mostanra eléggé leszűkítettem a listát. Mivel több pénzem nincs, így ezeknél drágább nem jöhet szóba a többi hasonló árú projinak (pl. Benq W6000, LG CF181D) pedig túl nagy a fényereje a 180-as vásznamhoz. Így az alábbiak közül kell választanom. A Pana-t már láttam a Sony-t még nem, valószínűleg nem is fogom tudni megnézni vásárlás előtt.

- PANASONIC PT-AE4000
- SONY VPL-HW15

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4009) BBéci válasza OddMan (#4008) üzenetére


BBéci
titán

HW15 volt nálam (a 85-ös is), nem változtatta meg abbéli véleményemet, hogy mozizásra jobb a DLP.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4010) marciart11 válasza Fr3eWar (#4005) üzenetére


marciart11
aktív tag

Gipszkarton mennyzetre vászon? Milyen vastag?

(#4011) OddMan válasza BBéci (#4009) üzenetére


OddMan
őstag

Egyetértek, de a max. 500e ft.-os árkategóriában amiben én keresgélek nincsen normális DLP. A W6000 tetszett volna, de sajnos iszonyatos a fényereje még alacsony lámpamódban is a 180cm széles vásznamhoz. A HC4000 ami még esetleg szóba jöhetne, de ez is gyengébb szerintem az AE4000-nél és a HW15-nél.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4012) BBéci válasza OddMan (#4011) üzenetére


BBéci
titán

Mindezek ellenére a Mitsut választanám. Tévéből sem kedvelem az LCD-ket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4013) Integra válasza OddMan (#4008) üzenetére


Integra
titán

néztem én is a panát, de mégis a mitsu lett, és nem az ár miatt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4014) OddMan válasza BBéci (#4012) üzenetére


OddMan
őstag

A HC4000-nek csak 1 hdmi bemenete van, nekem legalább 2 kell, nincs lens-shift, hangos és kevésbé kontrasztos, mint az AE4000 vagy a HW15. A színei biztos jobbak az LCD-nél vagy az SXRD-nél, de ez csak egy tulajdonság amiben jobb.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4015) OddMan válasza Integra (#4013) üzenetére


OddMan
őstag

Esetleg picit írnál arról bővebben, hogy miért a Mitsu-t választottad a Pana helyett? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4016) Integra válasza OddMan (#4014) üzenetére


Integra
titán

röviden azért mert nativ fullhd dlp projektor, tartós lámpával és meglepően jó fényerővel. megnéztem pár projektort, nem látom igazán a szivárványt, igy dlp lett, ez nekem a legmozisabb kép. mármint az én szememnek:)
félre értés ne essék, nem várok csodákat tőle, de ezért az árért ingyen van (1300usd volt asszem). valóban 1 hdmi van rajta csak, nekem az elég, ez megy e receiverbe, nekem ez pont elég. nem kell lens shift nekem mert be tudom helyezni mennyezetre pontosan, megfelelő távolságra és magasságra. ha pedig valamiért nem tetszene mégsem, akkor eladom.

amit még nem tudok, hogy milyen mennyezeti konzolt vegyek hozzá. ehhez hülye vagyok

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4017) Fr3eWar válasza marciart11 (#4010) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A rögzítés az menetes szárakkal lesz a padlástérben kereszgerendákkal (szendvics szerűen keresztül a gipszen a szigetelésen a mindenen felül rögzítve). Csak a kábel elvezetésnél a furat a kérdés. Alapból Vögles tartót néztem, ahol elvileg a konzolba menne a kábel, de végül egy Omnimount tartót rendeltem, és abban ilyen nincs. lehet hogy rosszul döntöttem.

(#4018) szaszlaci válasza Integra (#4007) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem sokat tudok a media centerekről, viszont az a film nálam is problémázott. Igaz, hogy SD BluRay ripben néztem, de a hang recsegett (az erősítő rossz beállításából kifolyólag). De csak ennél és még egy pár filmnél, szóval erre fele kellene keresni a gubancot.

Meg aztán az is lehet, a rippet készítő túl magas bitrátát adott neki.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4019) szaszlaci válasza OddMan (#4014) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jól emlékszem, hogy neked nélkülözhetetlen a lens shift? Mert akkor leszűkül a kör.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#4020) OddMan válasza szaszlaci (#4019) üzenetére


OddMan
őstag

Eddig DLP projim volt és tuti, hogy a mostani konzolomra nem fogok tudni felszerelni úgy egy másik "új" lens-shift nélküli DLP vetítőt, hogy az pont a vászonra vetítsen. Ráadásul ennyi pénzért szerintem nincsen normális DLP projektor. A másik gond, hogy csak 180cm-es a vásznam és ezért moderált fényerejű projektort keresek. Nekem 300-400 lumen már bőven elég lenne.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4021) BBéci válasza OddMan (#4020) üzenetére


BBéci
titán

Pár hétig moziztam SIM2 C3X vetítővel, 2 méter széles vásznon, egy pillanatig sem tűnt soknak, zavarónak a fényereje.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4022) OddMan válasza BBéci (#4021) üzenetére


OddMan
őstag

Számszerűsítve kb. mennyi a fényereje 6500K-ra kalibrált állapotban alacsony lámpamódban a SIM2-nek? :U

Az LG CF181D SXRD paneles projektora most 400e ft. körül kapható. Ennyiért meg is venném, de félek, hogy a 608 lumen fényereje egy kicsit sok lenne a 180-as vásznamhoz.

A Benq W6000 egy picit drágább, de még ez is beleférne a költségvetésembe. Ennek a fényereje még durvább, alacsony lámpamódban 726 lumen.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4023) BBéci válasza OddMan (#4022) üzenetére


BBéci
titán

Akkor még nem volt eszközöm a mérésekhez, de nem kellett hozzá napszemüveg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4024) OddMan válasza BBéci (#4023) üzenetére


OddMan
őstag

BBéci nem ilyen géped volt? :U
Ha jól olvasom, akkor 903 lumen fényerőt mért a srác. Hát szerintem ez eszméletlen világos. A mostan HC3100 vetítőmnek így 3000 óra után jó ha van 200-250 lumen a fényereje.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4025) Integra válasza szaszlaci (#4018) üzenetére


Integra
titán

erre nem is gondoltam, természetesen lehetséges, köszi a tippet:)
amúgy a hirtelen belassulás más filmeknél is feltűnt, de ott csak egy hangyányira, és valszeg nem is mindenki veszi észre. no, ezt majd akkor tudom eldönteni, ha megveszem ősszel a dune-t. addig meg nem nézem meg újra:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4026) BBéci válasza OddMan (#4024) üzenetére


BBéci
titán

Nem az enyém volt, a Házimozi Stúdiótól kaptam tesztelésre, akárcsak a többi SIM2 vetítőt.
Némelyik sok (8-10) hónapig vendégeskedett nálam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4027) marciart11 válasza BBéci (#4026) üzenetére


marciart11
aktív tag

Én is örülnék ha ilyen gépeket használhatnék, még kölcsönbe is!

(#4028) marciart11 válasza Fr3eWar (#4017) üzenetére


marciart11
aktív tag

Jah értem furcsáltam is volna. Ha nem zavarnak a kábelek az is jó.

(#4029) BBéci válasza marciart11 (#4027) üzenetére


BBéci
titán

Az a baj, hogy nem tudok egyszerre tévét és vetítőt is tesztelni, mert maximum 46 colos fér el két ablak között a falon, viszont a hifiállványra téve már a 42-es is takarja a vásznat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4030) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Na sikerül valami fos hdmi kábelt vennem. Itt az aprón ócsó vót. 1080P-ben nem tud 50/60 Hz-et... 10méteres.
Most kell valami normális után néznem. (a 3méteres hdmi-DVI kábel megy 50/60Hz-en meg az 1méteres noname HDMI is, ez maximum 24hz-en de az nem jó, mert clone módban akkor a monitor is 24Hz-re áll. Ráadásul játékok alatt hogy is mondjam ....

:((( :((( :((( :((( :(((

(#4031) marciart11 válasza BBéci (#4029) üzenetére


marciart11
aktív tag

Én is hasonló problémákkal szenvedek ha leengedem a vásznat takarja a 42" es tv met.

(#4032) BBéci válasza marciart11 (#4031) üzenetére


BBéci
titán

Az a normális, ideális felállás.

(#4030) Fr3eWar
Remélem nem vagy annyira elvetemült, hogy a 1080p/24 filmeket 50/60 hertzen nézed? :Y

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4033) Fr3eWar válasza BBéci (#4032) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Annyira nem, de elég kevés a 24fps egy NFS-ben vagy HoN-ban..

(#4034) M@trixfan válasza Integra (#4007) üzenetére


M@trixfan
addikt

Azta, mióta rendelted meg a HC4000-et? Több mint két hónapja jön?

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4035) Integra válasza M@trixfan (#4034) üzenetére


Integra
titán

jaja, ugyanis pár autó nem érkezett meg időben, így a konténer se zárult tervezetten.. :( :D de mennyezeti tartó konzolt még mindig nem tudom milyet vegyek hozzá. de vagy kb 40 cm-t kell belógatnom hogy pontosan függőlegesre tudjam majd a képet állítani

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4036) OddMan válasza Integra (#4035) üzenetére


OddMan
őstag

Nekem is DLP-s projim van mennyezeti konzolon ezért talán tudok segíteni egy picit. Én ezt úgy csináltam, hogy először kiszámoltam, hogy kb., mennyire kell belógatni a projit. Aztán vettem egy nagyjából jó mennyezeti konzolt és felszereltem rá a projektort és beállítottam, hogy pontosan vízbe legyen, ne bukjon semmilyen irányba. Ezután bekapcsoltam a projit és a proji tesztábrái közül kiválasztottam egy szép kék színű hátteret. Ezután a vásznat ketten szépen addig mozgattuk, amíg a proji tökéletesen a vászonra nem vetített. Aztán bejelöltem a szükséges lyukakat és felraktuk a vásznat.
A hátulütője ennek az egésznek, hogyha később veszel egy hasonló lens-shift nélküli DLP projit, akkor az tuti nem lesz jó helyen a vászonhoz képest. Innentől 2 lehetőséged van, vagy feljebb/lejjebb rakod a vásznat vagy olyan projit veszel, amiben van lens-shift.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4037) Integra válasza OddMan (#4036) üzenetére


Integra
titán

természetesen a későbbi már lens shiftes lenne, de most nem voltam hajlandó millióért venni, nem nézem én annyit. :) a mitsu manualjában benne van a pontos távolság és hogy a lencse milyen magasságban lehet max a vászon tetejétől, ezzel nem lesz gond. nekem a vászon egy fatokba lesz elrejtve, és a tok lesz felfúrva a falra. természetesen minden szépen vizmértékkel szintezve. a projektorhoz egy -tól -ig távolság van megadva, ebbe teszem fel és ahova felteszem, ahhoz igazitom a belógatás mélységét is.
262-264cm a belmagasságom, a vászon fehér vetitő felülete kb 70 cm-nél fog kezdődni, ez nettó 113cm-t jelent, igy már 183cm-nél tartok, ehhez kell megnéznem hogy hány cm lehet még a vászon teteje és a lencse mértani közepe között, kb talán 40 cm, akkor 220-nál kell legyen a lencse.
tudom hogy macerásabb lenshift nélkül venni, de most csak ennyit voltam hajlandó kiadni erre, van még bőven más kiadásom is:(:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4038) OddMan válasza Integra (#4037) üzenetére


OddMan
őstag

Mondjuk nekem olyan konzolom van, amin vertikálisan semmit nem lehet állítani. Ez egy fix magasságú cső, ezért nekem a vásznat kellett hozzáigazítanom a vetítőhöz.

Amúgy a felhasználói kézikönyvben lévő értékek nem teljesen pontosak, ezért érdemes a vetítőt elhelyezni és a vetített kép alapján felszerelni a vásznat, különben tuti lesz 1-2cm eltérés.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4039) Integra válasza OddMan (#4038) üzenetére


Integra
titán

hejj, érzem én, vicces lesz ez:DDD
mert a tok fix méretű és a tokban is rögzitve lesz már a vászon. igy kb marad a másik oldal, hogy a konzolra erősitett projektort kell mozgatnom a mennyezeten és úgy megfúrni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4040) BBéci válasza Integra (#4039) üzenetére


BBéci
titán

Eszembe nem jutna a vásznat mozgatni, az szinte berendezési tárgy. Sokkal egyszerűbb állítható konzolra tenni a vetítőt.
Jövő héten AVIELO (Projectiondesign) vetítőt fogok tesztelni, kíváncsi vagyok rá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4041) Integra válasza BBéci (#4040) üzenetére


Integra
titán

nem tudom feltenni a hátsó falra, mert túl messze van a fal, kiesik a projektor vetitő távolságán. a kanapé mögé meg nemtok állványt rakni, útban lesz. azon kivül a fejemnél zúgjon a projektor??
milyen márkákat nézzek végig konzol ügyben szerinted?
200x113cm netto felületet kell megvetitenem. azért még egyszer utána fogok mérni ennek az egésznek. tény, a szemközti fali vagy az álló állvány a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.de az álló esetén pl mindig mozgatnom kéne a projektort, azt meg mindig újra és újra beállitani...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4042) Integra


Integra
titán

na ezért nem érdemes drága vetitőt venni, és egyre inkább érzem, hogy alapvetően jól döntöttem az olcsó masina mellett. ha ez a pana utód dlp verzióként jönne ki....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4043) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Bocs, az offért, de mivel sürgős a dolog, ezt ide is megírom:

szeretnék kölcsönkérni valakitől egy projektort: július közepén egy hétre.

Cserébe tudok adni kölcsön radeon 4850-es VGA-t, esetleg egyebet.
Előre is köszönöm s segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4044) yodamastah válasza BBéci (#4040) üzenetére


yodamastah
őstag

Melyik modell? A quantum nagyon jo, a prisma mar nem annyira. Kb 3-4 honapja nyuzom a quantumot es beteg hogy ebbe a pici hazba meg tudtak csinalni ezt a minoseget. Az mondjuk igaz hogy kifinomult kalibracio kell hogy kihozd belole az igazit, viszont elkepeszto preciz a kalibracios rendszere. Ami dobbenet az optika minosege a quantumban. Szerintem ugy kb 2-3ezer euro a gepben csak az optika :)

(#4045) OddMan válasza Integra (#4042) üzenetére


OddMan
őstag

Nem tudom, hogy az Epson elkészült-e már a saját LCOS paneljével, de ha igen, akkor a Pana valószínűleg azt fogja használni és nem a DLP-t.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4046) Integra válasza OddMan (#4045) üzenetére


Integra
titán

sajnálatos. pedig biztos lenne piaca egy ilyen kiváló ár/érték arányú gépnek nativ fullhd dlp kiadásban.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4047) BBéci válasza yodamastah (#4044) üzenetére


BBéci
titán

Sanyi nemrég hívott ezügyben, fogalmam sincs, melyik vetítőjéről akar cikket.

Mi a véleményed a HDMI és tápkábelek képminőségre gyakorolt hatásáról?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4048) yodamastah válasza BBéci (#4047) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem akarok a HDMI temaba beleszolni mert baj lesz. :D

A Quantumrol pontos mereseket nemsokara felteszem enis az oldalra.

(#4049) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Az Epson EH-R2000 és EH-R4000 már reflektív paneles, de még nem 3D. Mondjuk ettől még bírhatja a frekvenciát, vagy inkrementális fejlesztést csinál a Panasonic. Viszont egy jó íriszes 3D DLP-t szívesen látnék ilyen kategóriában a Panasonictól.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4050) BBéci válasza yodamastah (#4048) üzenetére


BBéci
titán

Nekem nem hisznek, hátha Te hitelesebb vagy a kétkedők szemében.
A szakértelmed, tapasztalatod előtt én is fejethajtok! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.