Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) #48613632 válasza cinemazealot (#59000) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mindegy, már feladta a nyomorult. Baszki, ez az ebay. Feladta vissza az én kontómra, mondván defektes a cucc, az ebay a megkérdezésem nélkül elfogadta, mint buyer protection, ráadásul én fizetem a visszapostát is, merthogy neki ez ingyenes.
Soha többet, semmit nem adok el ezen a szar felületen, buktam vagy 100 fontot és még az sem biztos, hoigy épségben visszaér.
Köszönöm azért :R

(#59002) makkmarce válasza #48613632 (#59001) üzenetére


makkmarce
őstag

ha lehetőség van, jelentsd az ebay-nek, nem volt valami konstruktív az ipse, és ez lehet akár szándékos is. (első körben ellenőrizném, hogy azt a gépet kapod e vissza amit postáztál, én ezért mindig fotózom feladás előtt a széria számot és a hibákat). kb 20 éve használom az ebay-t, általában azért nem szokott ilyen gond lenni.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#59003) #48613632 válasza makkmarce (#59002) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, de ehhez meg kell várnom, míg visszaér. Onnan, hogy átveszem, videóra lesz véve, kibontás, szám ellenőrzés, ésatöbbi.
Ám ha visszaélés történt, az ebay nem fogad el video bizonyítékot, csak fényképet, szóval ez rendőrségi ügy lesz.
Régi ebayes vagyok én is, 2008 óta van accountom, és hogy őszinte legyek, sosem tetszett, hogy nem egyenrangú partnerként kezelik a vevőt az eladóval. Manapság meg aztán főleg. 1200+ feedbackom van ezen az accounton, de azt hiszem, ez lesz az utolsó.
Egyszerűen jobb az Amazon mindenben, így ritka esetek kivételével mindent ott veszek. Hát most már eladni sem fogok.

(#59004) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Annyi esze lehetett volna hogy legalább megnezi a kepmodot.....

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59005) cinemazealot válasza #48613632 (#59001) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bakker... :( Nagyon sajnálom. Ez egyébként élő példája annak az itthon is egyre gyakoribb beidegződésnek, hogy a kereskedővel bármit lehet, mert elsősorban "én a fogyasztó" vagyok védve. A fórum több topicjában is rendszeresen olvasom a "rendeld meg, legfeljebb ha nem tetszik, 14 napon visszaküldöd" tanácsot, ami szerintem nagyon nem helyes. Oké, itthon az elállási jog a visszaszállítás költségét nem írja elő a kereskedőnek, de a termék akkor is megjár akár több száz kilométert, ki tudja milyen körülmények között. Miközben tényleg csak annyi kellett volna, hogy a drágalátos fogyasztó megrendelés előtt és után is elolvassa a f*cking manualt. :(((

(#59006) devil-k válasza cinemazealot (#59005) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez azért nem így működik.

Magyarországon a fogyasztóvédelem/a fogyasztó védelme egyenlő a nullával.
Szinte semmi sem védi a fogyasztót, csak a 14 napos elállási jog. Nekem is volt már nem egyszer (és szerintem lesz is), hogy egy adott terméket visszaküldtem az elállási jog keretén belül, DE én a terméket olyan állapotban, kondícióval küldtem vissza, ahogyan kaptam. Más dolog a joggal élni és egy másik dolog azzal visszaélni, sportszerűen. Arról nem is beszélve, hogy sok olyan termék van, amit nem tudsz kipróbálni tisztességesen az üzletben, mert nem tudsz olyan feltételeket/környezetet teremteni, mint otthon. De még azt is hozzá lehetne tenni, hogy nem minden vásárló olyan, hogy szívesen bemegy az üzletbe és ott eltölt akár több óra hosszát mindenféle idegesítő/inkompetens/leszarom típusú eladóval (tisztelet a kivételnek!).
Az Amazonon 30 nap az elállási jog (és már akkor visszakapod a pénzedet, amikor a csomagot postára adtad!), de az Emagnál is.

Summa summarum a 14 napos elállási jog a minimum amit a fogyasztók megérdemelnek idehaza. A használati utasítás átolvasása pedig még semmit sem jelent... abból nagyon sok minden nem derül ki a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#59007) Rumcsaka válasza #48613632 (#59001) üzenetére


Rumcsaka
tag

Piha...Nagyon sajnálom.
Ilyen embernek ezt ajánlom!!!
Egy ilyennel talán boldogulna...

(#59008) Vhiktor válasza cinemazealot (#59005) üzenetére


Vhiktor
veterán

14 napos elállás nagyon helyes, főleg ha valaki tvt vesz. Én is mindenkinek kizárólag netes vásárlást ajánlok, a jelenleg kapható ipari hulladékok miatt. Ha kifogsz egy tvt amin erős banding, felhosodes van vagy pl a fekete részek nagyon zajosak panel hiba miatt, akkor ezeket a hibákat kb esélyed nincs garanciaztatni mert leraznak. Ott a 14 nap és probléma megoldva.

Ha normális lenne a gyártók hozzaallasa akkor nem lenne erre szükség. De nem az.
Milyen dolog már hogy veszek akar millió felett egy tvt és van pár pixel hiba és nem cserélik ki, mert az általuk megadott hiba határon belül van. Én nem vagyok hajlandó nézni egy gyártási hibás x*rt, nem hogy ennyi pénzért de még a tizedeert sem, ha új akkor legyen tökéletes.

Szóval ez nagyon is a helyén van :K

Természetesen ha a felhasználó a bena mint itt a projektor esetében az más.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59009) cinemazealot válasza devil-k (#59006) üzenetére


cinemazealot
addikt

és Vhiktor

Nem azt mondtam, hogy a 14 napos elallassal van bajom, hanem azt, hogy sokan sportot űznek abból, hogy ezt kihasználva "kóstolgatják" a termékeket. Természetesen ennek káros hozadéka (a gyakori visszaküldés) a kereskedő hibája is lehet, ha pl. nem közöl kellően részletes információt a portékájáról.

(#59010) Vhiktor válasza Rumcsaka (#59007) üzenetére


Vhiktor
veterán

Áhhhh ez bonyultabb mint a projektor ;]

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59011) gyeniko válasza Vhiktor (#59008) üzenetére


gyeniko
őstag

Az a baj, hogy a visszaküldésnél nem a gyár szív, hanem a kereskedő, mert mit tud kezdeni a felbontott dobozú termékkel? A fórumozók egy része egyáltalán nem vásárol meg visszaküldött terméket, a másik része akkora engedménnyel vásárolná csak meg, amennyi árrése nem is volt a kereskedőnek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#59012) Vhiktor válasza gyeniko (#59011) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem azt mondom, hogy jol van ez igy, de ha mondjuk ha egy terméket azért küldenek vissza 2 héten belül mert hibás, akkor ne is akarja újra eladni.

Azt nem tudom, hogy egy ilyen után ki szív, de vásárlói oldalról teljesen meg lehet érteni.

A megoldás az lenne, hogy vegye vissza szó nélkül a gyártó. Nem a vásárló van a gyártóért hanem a gyártó a vásárlóért.

Ne sajnálják a pénzt a normális minosegbiztositasra és ellenőrzésre.

Példának okáért ha egy tv gyártó nem maga gyártja a panelt csak veszi akkor kötve hiszem hogy ő nem veri le a pnale gyártóján ha hibás paneleket kap.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59013) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Van egy Overmax MultiPic 2,3-as projektorom, és telefonon keresztül (ahogy rábírtam csatlakozni az IP cím alapján), ott átállítottam UNi-Linkről miracastra, és nem tudom visszaállítani és így nem tudok telefonnal és laptoppal rácsatlakozni.Az SSID-nél nem ír semmit és a wifire se megy fel ami idáig be volt neki állítva. Mit tudok vele csinálni? Próbálkoztam már a gyári visszaállítással is, de nem jött be mert ugyan úgy a miracast jön be a bementi listában, az UNi-Link helyett.
Mi lehet a megoldás?
Firmwaret se találok hozzá az interneten.

(#59014) makkmarce válasza gyeniko (#59011) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, ismertem nem egy ember, aki a konferenciákra mindig így "bérelt" eszközöket. Nem távolról cipelte, hanem ahol volt a show, ott "vásárolt" laptopot, kijelzőt, ami épp kellett. Nem volt túl szimpatikus megoldás, pedig meg tudta volna venni. Kint volt a standon vele 1 hétig, aztán visszavitte. Szóval elég csúnyán visszaélnek ezzel sajnos, pedig az alap elképzelés nagyon jó.

okoskodom, tehát vagyok

(#59015) makkmarce válasza TFerenc07 (#59013) üzenetére


makkmarce
őstag

nincs rajta gyári visszaállítás funkció? hátha az agyonüti ezt a gondot.

okoskodom, tehát vagyok

(#59016) TFerenc07 válasza makkmarce (#59015) üzenetére


TFerenc07
tag

Van rajta és meg is csináltam, de nem jártam sikerrel.

(#59017) #48613632


#48613632
törölt tag

Hát srácok, köszi a hozzászólásokat, nem idéznék be mindenkit, de mindenkinek egyformán köszönöm. :R

A helyzet az, hogy én alapból egyetértek a 14 napos visszaküldési joggal, mert valójában azért nem élnek vele vissza sokan. Ennél a projinál féltem, megmondom őszintén, már a magas postaköltség miatt, hogy megkapja a tulaj, és ráfog valami nem létező hibát, hogy alkudhasson. Ez végig bennem volt, és hát így is történt, merthogy biztos voltam/vagyok abban, hogy a készülék hibátlan, de kézhezvétel után jött is a mail, hogy sérült a hdmi 1-es port.

Megmondom őszintén, nekem is eszembe juthatott volna a 3D, de annyira tartottam ettől a lehúzástól, hogy szinte eszembe sem jutott, hogy esetleg tényleg ilyen képet alkot, simán laptopra kötve, hanem egyből arra gondoltam, hogy a pali alkudni akar, és hát lássuk a medvét alapon, vissza is írtam, hogy van e valami konstruktív javaslata, mire alkudni akart £125-ot, az amúgy £430-os árból, és ebben már benne van a posta és az ebay jutaléka is, tehát bruttó ennyi.

Szóval valami olyasmi jutott eszembe, hogy a pali manipuilálta a fotót, esetleg van egy hibás kábele és azzal trükközik, így csuklóból elutasítottam a kedvezményt, és mondtam, hogy küldje vissza. Amennyiben a projektor tényleg rossz, úgy a return ingyenes.
Ezt egyébként vállaltam, és vállalom is, hogy ha eladtam és netán rossz a cucc, akkor a posta ne a jóhiszemű vevőt terhelje, de pont ezért megnéztem, kipróbáltam eladás előtt, így bennem fel se ötlött, hogy tényleg hibás.
Arra rákérdeztem, hogy látszik e sérülés a porton, és nyilván semmi nem látszott, azt meg tök kizártnak tartottam, hogy gyári csomagolásban belülről sérül egy hdmi port. Mert ha azt mondja, hogy eldurrant az izzó, és ettől valóban tartottam, akkor ok, az szerintem előfordulhat, de ilyesmi nem.

Nekem a mai napig nem világos, hogy most tényleg trükközni akart e, illetve kedvezményt kicsikarni, vagy egy jóhiszemű balga volt? Mindenestre a 100% seller accountra, 1300 feedbackkel, azért megelőlegezhetett volna némi bizalmat, hogy ne dobja fel 2 órával a panasz megindítása után a postára.
De most már mindegy.
Ha az ebay bevállalja, hogy törli az eladást, illetve az utána fizetendő illetéket, és a vevővel fizetteti meg a return díját, no meg egyben visszaér a proji, akkor azt hiszem, bevállalom azt az odaút postaköltséget. Most ezért imádkozom.
Ellenkező esetben viszont valszeg eléggé fel fog bennem menni a pumpa, és oda fogok szólni néhány helyen, többek között az ügyefelet sem fogom kihagyni.

Mindegy, remélem a lehető legjobb vége lesz a sztorinak, azért majd elmondom itt is, mi lett a vége, de félek, az ebay simán leszedi a járulékait, még akkor is, ha a buyer hülyesége miatt buktam egy csomó pénzt. Ebay nem a fairplayról híres, de ne legyen igazam.

Nektek köszi mégegyszer :R

(#59018) eboostr válasza #48613632 (#59017) üzenetére


eboostr
aktív tag

Én ezt most nem igazán tudom hova tenni :F eleve lehet így hirdetni, írja is egy csomó hirdetésnél hogy:
"Seller does not accept returns"

(#59019) #48613632 válasza eboostr (#59018) üzenetére


#48613632
törölt tag

Magán eladók talán, de én üzleti eladó vagyok, illetve az account az. Igaz, hogy ez privát eladás volt, de ezért most nem akartam új accot csinálni. Használt cuccon meg nincs ÁFA (VAT) úgyhogy a különbség pusztán elméleti.

update
Azt hiszem amúgy DoA esetén mindenképp van return, azaz, ha a termék sérülten, működésképtelenül érkezik, vagy eltér a leírásban megadottól, akkor mindenképp van return.
Amit írsz, az az vásárlástól való elálláshoz lehet igaz, ami használt termékre, és magáneladótól származó termékre nem kötelező. Vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#59020) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 260 cm széles fal, ahova kerülne majd egy vászon (mérete kérdéses, de értelemszerűen ez a max.). Az ülőtáv olyan 300-400 cm között lenne. A kérdés, a projektor kiállást hova érdemes elhelyezni? Én 300-350 cm-re gondoltam, viszont nem tudom, mennyire kritikus ez proji szempontjából, mennyire tudnak alkalmazkodni (állíthatóság). Tudtommal a vetítési távolság eleve behatárolja a min/max vetítési szélességet. A projektor a plafonon lenne elhelyezve, a vászon szimmetria vonalában.

[ Szerkesztve ]

(#59021) germinator66 válasza #48613632 (#59019) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, "Item not as described" opciót kiválasztja, és akkor édes mindegy, hogy mi volt a vásárlási feltételekben....

(#59022) synar válasza germinator66 (#59020) üzenetére


synar
őstag

Szia kezdeti tervezgetéshez ajánlom ezt a kalkulátort, kiválaszthatod a projektor típusát és megnézheted az elhelyezési lehetőségeket.

(#59023) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Srácok ezt az ebayes témát pls a topikjaban folytassátok.
Pitepeti71: a végkifejletet még megirhatod, ha változna vmi, de ennyi.

Köszi.

Janaboy

(#59024) germinator66 válasza synar (#59022) üzenetére


germinator66
aktív tag

A gondom az, hogy nincs még se projektor/se vászon, így próbálom azt belőni, hogy nagy átlagban hova érdemes, aztán a kialakult viszonyokhoz nézni egy konkrét típust később.

(#59025) germinator66 válasza germinator66 (#59024) üzenetére


germinator66
aktív tag

Valójában a kérdés most pusztán annyi, hol jöjjenek ki a kábelek (villany + HDMI). Nyilván a legesztétikusabb ha sikerülne a konzol csövében elvezetni, de ehhez ugye kéne már egy proji+konzol, aminek fix a helye. Láttam olyat is, hogy fix aljzatok voltak a mennyezet, de jobban belegondolva, még egy 50cm-es táv sem vészes, ha esetleg kell vinni egy lengőt még a konzolig.

(#59026) péjé válasza germinator66 (#59025) üzenetére


péjé
őstag

Vannak projik olyan vetítási távval hogy akár a hátsó falra is fel tudod tenni , mondjuk ezt nem írtad milyen távolságra van a vászontól.
Pénzkeret azért kellene + használt/csak új lehet infó is.

(#59027) BIGi75 válasza germinator66 (#59024) üzenetére


BIGi75
senior tag

Mégis jobb lenne kitalálni nagyjából milyen kategóriát célzol meg majd később.

Ha pl. Epson 9xxx szériát vagy Sony VW, JVC DLA vonalon gondolkodsz inkább a 4-4,5m ami általában jó lehet a 106"-110"-hoz. De egyébkent is jobb sztem ha mögötted lesz a készülék és nem a fejed fölött.

(#59028) germinator66 válasza BIGi75 (#59027) üzenetére


germinator66
aktív tag

A célméret inkább 90-100" között valahol, és 4m a max, amire el tudom rakni. Epson/Sony ami szimpatikus, de első körben a 200-300e-es kategória (ennyiért gondolom inkább használt).

(#59029) BIGi75 válasza germinator66 (#59028) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én 100" alá nem mennék, és ha 4m max. a hátsó falat jelenti akkor ott állnék ki kábelezéssel (akkor lencse-vászon táv már mindjárt csak kb350cm). 2-300e használtban Epson TW9200, Sony HW65 kategória, jó mozit lehet csinálni mindkettővel 4 méterről ;)

(#59030) germinator66 válasza BIGi75 (#59029) üzenetére


germinator66
aktív tag

A szoba ~8m, de a proji max 4m-re kerülhet a vászontól. Nagyon max 4.5m fér még bele. Akkor ha jól értem, érdemes minél távolabb általánosságban véve.
Köszönöm a tippeket, abszolút kezdő mozi lenne! :R Egyelőre szeretném előkészíteni megfelelően, utána elindulni egy kisebb szettel, és a tapasztalatok alapján esetleg továbblépni.

[ Szerkesztve ]

(#59031) germinator66 válasza germinator66 (#59030) üzenetére


germinator66
aktív tag

Mondjuk a nézési távolság az, ami inkább szűkös, kb. 2,5 - 3m jelen állás szerint.

(#59032) Vhiktor válasza germinator66 (#59031) üzenetére


Vhiktor
veterán

Oda 110 - 120 coll siman :)
75 colos tvt siman kapsz ennyiért újonnan.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59033) Exian válasza germinator66 (#59031) üzenetére


Exian
őstag

A 2.5-3 méter szerintem már teljesen jó egy kb. 100"-os vetített képre. Nálunk is így van (valamivel nagyobb képátlóval), szerintem pont optimális, persze ez ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#59034) BIGi75 válasza germinator66 (#59030) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez a "minnél távolabb" ebben a formában nem igaz. Nem lehet belőni az ideális távolságot konkrét projektor típus és vászonméret ismerete nélkül. Még ha mindkettőt tudnánk, akkor is el lehetne gondolkodni azon, hogy egy zoomos projektort közelebb vagy távolabb telepítsünk, mert nagylátogszögnél nagyobb a fényerő, mint tele állásnál, és hát a fényerőnek is van ideális értéke mozira ( a helyiség sötétíthetőségétől és egyéni preferenciáktól függően) cca. 14-25fL. Én azért írtam, hogy tedd kb. 4 méterre, mert azt írtad 3m-re lesz az ülőpozíció. Engem pl. zavarna, ha pont a fejem fölött lenne a projektor, és a korábban említett típusoknak nem gond a 4m távolság 100"-nál.

(#59035) germinator66 válasza Vhiktor (#59032) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egyszer volt egy 50"-os, akkor rájöttem, hogy a TV számomra zsákutca... Macera mozgatni, nagyon ráül a nappalira (hatalmas fekete doboz), sokkal sérülékenyebb stb. Egy vásznat sokkal esztétikusabb kivitelezni/elhelyezni.

(#59036) germinator66 válasza BIGi75 (#59034) üzenetére


germinator66
aktív tag

Rendben, köszönöm, akkor a többiek javaslatait is figyelembe véve 100"-ra lövöm be a vásznat (muszáj hagyni a két szélén némi helyet), a proji kiállás pedig 4m körül lesz. A többivel majd jövök akkor, ha már a szett összeállítása zajlik. :)

(#59037) Vhiktor válasza germinator66 (#59035) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezzel mondjuk egyetértek :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59038) Vhiktor válasza germinator66 (#59036) üzenetére


Vhiktor
veterán

Arra azért figyelj hogy olyan projektort válassz ami képes 4 méterről 100 collt vetíteni

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59039) synar válasza germinator66 (#59036) üzenetére


synar
őstag

Ha szép képet akarsz, akkor a falakat sem hagyott fehéren, amennyiben teheted ezt is vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#59040) germinator66 válasza synar (#59039) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, ezen már megy az agyalás, valószínűleg az elhúzható függöny lesz a megoldás, mivel nem dedikált moziszoba (nappali), így feketére nem nagyon festhetem, még lokálisan sem. Valahogy így.

(#59041) germinator66 válasza Vhiktor (#59038) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszönöm, azt itt javasolt Epson TW9200 szimpatikus, korábban is nézegettem, de a Sony HW65 is szóba jöhet.

(#59042) BIGi75 válasza Vhiktor (#59038) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát igen, csak jó lenne kinézni, hogy ha most venné meg mit venne. Én csak azert írtam a 9200-t, mert nekem bejött és belefért a megadott ársávba :)

(#59043) Vhiktor válasza BIGi75 (#59042) üzenetére


Vhiktor
veterán

Teljesen jó :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#59044) herrká


herrká
senior tag

Itt is szeretném megköszönni BIgi 75 topiktarsnak a lehetőséget, hogy megnezhettunk nála két projektort is, és még tanácsokat is adott! Köszönöm!

Egyúttal továbbra is ha valakinél, Gyöngyös vonzáskörzetében megnezhetnenk DLP projektort működés közben, azért nagyon hálás lennék! A topiktarsnak nagyon komoly LCD-s vetitoi vannak. De DLP-st szeretnénk, tudnánk vásárolni csak. Köszönöm!

(#59045) Ijk


Ijk
nagyúr

Haladok a moziszobaval, igazából egy ilyen projekt soha nincs kész. Építettem htpc-t, arra még akarok madvr-t de azt is meg kell tanulnom. Htpc nettó egy nap volt az életemből, párszor visszasirtam a pch vten lejátszót, de az elkezdett haldokolni.
Ami még finomitast igényel hogy a kép bal oldala nem tökéletesen éles. Filmeknel nem tűnik fel csak Windows alatt. Vszeg nem teljesen párhuzamos a projektorral, vagy a vászon tekeredik meg a takolt allvanyon.
Az F22 jól teszi dolgát, otthon van a 77" oled végtelen feketével, 4k, hdr, de élvezeti faktor messze elmarad a projektorhoz képest. Nem is nézek rajta filmet, csak sorozatot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59046) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok. Vállal valaki házhozjövős műszeres projektor kalibrálást? A színeket kellene beállítani, de nem találok hozzá semmi használhatót a neten. Optoma UHD38, a kép tökéletes, de a színekből még van mit kihozni. Üdv.

God of War Rank : Chaos

(#59047) BIGi75 válasza bobojszan (#59046) üzenetére


BIGi75
senior tag

(#59048) BIGi75 válasza Ijk (#59045) üzenetére


BIGi75
senior tag

Megoszthatnál pár fotót, hol tart a sztori :K
Ha nem lenne párhuzamos a vászon az objektívvel vmi enyhe trapéztorzítás csak lenne (előbb mint élesség vesztés) nem?
Madvr-nek én is nekiugrottam, nekem is nettó egy nap, mire beállítottam 0-ról. Egy ideig jó volt, de a múltkor vmiért mintha akadt volna a lejátszás annélkül, hogy módosítottam volna bármit is. Visszaállítottam az MPC rendert alapra, megy gond nélkül azóta, úgy érzem a madvr csak megbonyolította az életem...

(#59049) Ijk válasza BIGi75 (#59048) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha legközelebb megyek, akkor csinálok, bár nem dizájn volt az elsődleges.
Közben rájöttem hogy egyelőre nem lesz madvr, ahhoz kevés az integrált hd4000.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59050) rudi77


rudi77
tag

Összeraktam egy HTPC-t most hogy eladtam a Dune HD MAX-at.
Madvr lett kihegyezve a gép. Ryzen proci és nvidia 1060-al.
Mivel a projektorom jól tud skálázni felesleges a madvr.
Egyszerű win+kodi olyan képet produkált hogy csak lestem. Nvidia repült a gépből.Ryzen vega tökéletes lett a feladatra HDR-re is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.