Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Gergőke88 válasza BBéci (#28000) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én is meglepodten anno amikor tolunk vasarolt.
Ugyanarra a szemelyre gondolunk ;)
sok ujgazdag tanulhatna tole.

Bbeci: nem ra ertettem az ujgazdagot :) !

[ Szerkesztve ]

(#28002) BBéci válasza Gergőke88 (#28001) üzenetére


BBéci
titán

Talán.
Viszont újgazdagnak nem nevezném, keményen megdolgozott azért, amit elért, nem hullott semmi az ölébe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28003) gyeniko válasza BBéci (#28000) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem tetszik az ismerősöd! Számomra a ruha funkcionális kérdés. Ez egyébként nagyrészt mindenkire igaz, a különbség az, hogy ki milyen funkcióra használja. "Civilben" én arra, hogy meleg/szellős/kényelmes. Most, hogy jó sok éve nem "marketingelek" a csajok irányába, más funkciót nem adok neki. A munkában hordott ruhának persze van más funkciója is, ezért azt "jelmez"-nek hívom. Vannak emberkék, akik olyan funkcióra is használják a ruháikat, hogy pl. szeretnének másnak látszani, mint amik valójában. Sok ilyet ismerek: 100.000.- Ft-os cipő + albérlet, gratula! Ugyanakkor mosolyogtató visszagondolni arra is, hogy kölyök koromban voltak "digó"-k, "popper"-ek, "csöves"-ek, akik mind sajátosan öltöztek, az Ő ruháiknak volt ilyesmi funkciójuk is. Az autó is tud más funkciót kapni: egy fiatal ügyvéd kollégám hosszú ideig fapados, "kurbli-ablakos", klíma nélküli BMW-t kajtatott égre-földre (erre volt pénze) csak azért, hogy jómódúbbnak tűnjön. Amennyire látom, egyre inkább ez a trend, itthon tutira.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#28004) BBéci válasza gyeniko (#28003) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is "tetszik". Azért az idézőjel, mert nem az esetem, valahogy a csajokat jobban szeretem. :D
"kölyök koromban voltak "digó"-k, "popper"-ek, "csöves"-ek"
Sajnos én már nem igazán voltam kölyök abban az időben, viszont az előbbiek közé soroltak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28005) xtremetuning válasza BBéci (#28000) üzenetére


xtremetuning
addikt

Rég volt, tán igaz sem volt.....(bár a story igaz, ámbár nem emlékszek mikor meséltem Neked erről).

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#28006) BBéci válasza xtremetuning (#28005) üzenetére


BBéci
titán

Emlegetett szamár... :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28007) gyeniko válasza BBéci (#28004) üzenetére


gyeniko
őstag

Úgy rémlik, hogy a digók és csövesek nem komálták egymást, néha voltak "összecsapások" is. :Y

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#28008) BBéci válasza gyeniko (#28007) üzenetére


BBéci
titán

Voltam részese pár összecsapásnak, szerencsére sosem én voltam az, aki a végén kórházban kötött ki. :P

(#28005) xtremetuning
Jóval többet meséltünk egymásnak annál, hogy mindenre emlékezhess. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28009) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

:U

Janaboy

(#28010) Norbi 72 válasza Janaboy (#27988) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nemrég jöttem haza melóból.

És amit nem kellene off-ba tenni,azt nem kell,és kész! :P

Devil: Nem nyert. :)

(#28011) Márton válasza Janaboy (#28009) üzenetére


Márton
nagyúr

:U +1

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28012) szepi0808 válasza Vikthor (#27975) üzenetére


szepi0808
senior tag

A saját véleményem az, hogy csodát nem fogsz látni minőségi és felső kategóriás vászon között, legalább is nekem nem volt olyan hatalmas különbség, mint, ahogyan az ára is tükrözi. De, ha nem túl nagy a difi, akkor tényleg érdemes megvenni a jobbat. Engem a St. ezüst, erősített vásznakkal a világból ki lehetne kergetni érdemes megnézni neked is, ha ilyet választasz.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#28013) szepi0808 válasza Norbi 72 (#27982) üzenetére


szepi0808
senior tag

A 4K vászonnak nagyon apró a felületi struktúrája, az biztos, hogy a vásznad nem erre specifikált. Sajnos ott az üvegszál erősítés miatti rácsozat erősen befolyásolja az élességet és tudjuk, hogy ez egy olcsó anyag (legalábbis annak idején olcsó volt) és emiatt a színvisszaadása, kontrasztja, fényereje is gyengébb. Amikor lecseréltem én is egy Withe Ice matt 1,2-es felületre, akkor sokat javult a képem.
Nem azt mondom, hogy nem lehet nem 4K specifikált vászonra vetíteni, de a kép az jobb lesz a 4K vásznon az biztos.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#28014) c4 válasza szepi0808 (#28013) üzenetére


c4
őstag

Na, kezdődik a városi legendák gyártása....
Az SD és a 720p, 1080p vásznak ideje lejárt. :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#28015) Norbi 72 válasza szepi0808 (#28013) üzenetére


Norbi 72
veterán

Na fasza...

(#28016) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Van itthon egy Epson EH-TW570 projektor. A következő a probléma. Ha a vetítő világos képet vetít, akkor a vetített kép jobb oldalán egy keskeny zöld vonal jelenik meg. Bármilyen forrásról hajtom meg, a jelenség tapasztalható. Továbbá a világos feliratokban is látszik a zöld szín a betűk széleinél.

Sötét képeknél (jeleneteknél) nem látszik egyébként. Lefényképeztem, amin elég jól látható.

[Kép]

Szerintetek mi lehet a probléma? Konvergenciahiba? 10 napos, brand new vetítőről van szó, kicsit elkeserítő. :(

Garancia van rá természetesen még. Nem tudom, hogy pont kifogtam egy gyári hibásat vagy ez gyakori jelenség a 3LCD vetítőknél?

Köszönöm a segítséget!

(#28017) BBéci válasza c4 (#28014) üzenetére


BBéci
titán

Láttad már ugyanannak a 4K/UHD vetítőnek a képét "sima" és 4K-hoz való vásznon? Mert én láttam és bizony van különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28018) c4 válasza BBéci (#28017) üzenetére


c4
őstag

Ebből majd hasonló hitéleti viták kerekednek, mint a HDMI kábelekből...
Itt is jönnek majd a színesebb, kontrasztosabb jelzők... Persze mérési eredmények nélkül.
Amelyik vászonnál az üvegszálerősítés átüt a vetítési felületre, azt nyugodtan fel kell hasogatni 10 cm-es csíkokra és szalagfüggönynek használni. Arra esetleg jó.

(#28019) tank1 válasza c4 (#28014) üzenetére


tank1
tag

Nézd a jó oldalát. Lesz tengernyi eladó alig használt 1080p vászon harmadáron. :K

(#28020) BBéci válasza c4 (#28018) üzenetére


BBéci
titán

Nem válaszoltál, láttál olyat, vagy sem?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28021) c4 válasza BBéci (#28020) üzenetére


c4
őstag

Majd megnézem a mérési eredményeket, és utána elmegyek megnézni Sanyihoz.

(#28022) BBéci válasza c4 (#28021) üzenetére


BBéci
titán

Milyen mérési eredményeket és melyik Sanyihoz?
A a lényeg, hogy tapasztalat nélkül alkotsz véleményt. Ezt teszi a többség a HDMI kábelekkel kapcsolatban is.
Ha már Sanyi, bár lehet, hogy csak névrokonok, mesélek egy történetet.
Vetítőt vizsgálgattunk, közben megérkezett Sanyi, ránézett a vászonra és megkérdezte segédjét: milyen HDMI-vel van bekötve? Kiderült, nem azzal, amihez beállították, majd megtörtént a kábelcsere és egyértelműen változott, javult a képminőség is. A gazda szeme azonnal látta, hogy valami nem stimmel a jószágával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28023) c4 válasza BBéci (#28022) üzenetére


c4
őstag

Azokat a mérési eredményeket, amiket a 4K-s vs 1080p-s vásznakon mérnek szakemberek.
Tapasztalatom azért van a marketingfogások terén. Háti-Mozi stúdiós Sanyi, kérlek.
Szóval várnám a méréseket. Történeteket és is tudnék mesélni neked.

(#28024) trecom


trecom
tag

Üdv mindenkinek vetíteni szeretnék a közeljövőben és tanácsokat tapasztalatokat szeretnék kérni két választott vetítő lenne eddig amiket néztem Acer p 1510 150K még garanciás vagy egy Optoma HD80 200K már nincs rá garancia melyik érné meg jobban?
Előre is köszi a válaszokat tanácsokat.

(#28025) BBéci válasza c4 (#28023) üzenetére


BBéci
titán

Hogyan lehet mérni a moaré effektet? Egyáltalán, kell azt mérni, hiszen egyértelműen látható?
Nem marketing, amit írok, nem árulok vásznat és mást sem.
Ugyanarról a Sanyiról van szó, kérdezd meg, igaz-e, amit leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28026) c4 válasza BBéci (#28025) üzenetére


c4
őstag

Szóval ha 1080-as vetítővel vetítesz rá, akkor rosszabb lesz a kép rajta, mintha 1080-as vászonra vetítenél?
Nem arról van szó, hogy kijött egy új felülettel a vásznat gyártó cég? A vászon tulajdonságainak ugyanúgy kell látszania a 1080-as vetítővel is.

[ Szerkesztve ]

(#28027) gyeniko válasza c4 (#28026) üzenetére


gyeniko
őstag

Én arra gondolok, hogy ez dolog a vászon felülete szerkezeti méreteivel (nem tudok jobb szót: szemcse, felületi struktúra méret) lehet összefüggésben. Nekem az az érzésem, hogy a kisebb képpont (4K)finomabb "szövésű" vásznat kíván.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#28028) c4 válasza gyeniko (#28027) üzenetére


c4
őstag

Értem. De ennek sok köze nincs a 4K-hoz. ha 4K-n jobb, akkor 1080-on is pontosan olyan előnyöket jelent.
Vászonfelületet pedig a nagyobb gyártók mindig fejlesztettek. De még a közepes gyártók is.

(#28029) yodamastah válasza c4 (#28021) üzenetére


yodamastah
őstag

:))

(#28030) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Vikthor bár én nem ismerem a vásznat (csak a nevét), de a lényeg, hogy te legyél elégedett és boldog vele!
Láttam az avx-en, szerintem nem vészes az ára!
De azt mindenképp gondold át, hogy x év után is elég lesz-e a 100" vászon és nem kívánsz-e (lesz-e lehetőséged) nagyobbat!

Szepi: Amúgy a screenline motoros vásznakban lehet utólag vásznat cserélni?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#28031) gabika1969 válasza Janaboy (#28030) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Igazad van, viccen kivul, a 100" nem egy nagy meret...en mar a 110"-et is megszoktam. Ki hogy van vele. Inkabb egy nagyobb Szepi olasz...na persze, ha van lé akkor...

Üdv Mindenkinek!

(#28032) szepi0808 válasza Janaboy (#28030) üzenetére


szepi0808
senior tag

A gyártó tud cserélni, csak ahhoz ki kell küldeni nekik. Amúgy nem nagyon kell azt cserélni, főleg amíg nincs 4K proji, mert nagyon jó az a 1.2 White Ice matt felület is. Eddig én is azt használtam a keretes vásznamban, de volt időm tesztelni mikor itt volt a 520-as a 4K Diamond vásznat és úgy döntöttem, hogy itt az ideje nekem is cserérni. Mivel hamarosan megérkezik a cég saját demó Sony 4K 520-asa, akkora a vászon is legyen hozzá 4K, amin élesebb a kép.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#28033) synar válasza szepi0808 (#28032) üzenetére


synar
őstag

Ez az élesség különbség mekkora nézési távolságig észlelhető? Ha mondjuk maximum 2m-ig érzékelhető, akkor úgy pénzkidobás, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#28034) c4 válasza synar (#28033) üzenetére


c4
őstag

Na meg minek venne az ember egy olyan vásznat, ami életlenné teszi a képet?

(#28035) trecom


trecom
tag

Erre valaki?

(#28036) e.vid válasza trecom (#28035) üzenetére


e.vid
senior tag

Nekem nem kell vetítened... :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#28037) patroly61 válasza trecom (#28035) üzenetére


patroly61
tag

Úgy vettem észre mostanában az ilyen kérdésekre már nem nagyon válaszolnak a hozzáértők (tisztelet a kivételnek :R ) pedig a topik címe "milyen projektort vegyek".
Inkább kérdezz a popperekről, 4K-ról vagy a vásznakról most az a téma. A két kiszemelt projektorról: ha 3d is kell az optoma nem tudja az acer-nek jóval nagyobb a fényereje 6szegmenses szinkerék az optomában komolyabb a videoprocesszor 7 szegmenses szinkerék 6x sebesség.
Mindezt csak olvastam és laikusként írom én is projektor vásárlás előtt állok és szeretnék minnél többet kihozni a kis pénzemből. Azt mondjuk én is aláírom, hogy belépő szinten nincs nagy különbség a projektorok között kép minőségben viszont a kérdezők nem is az ideális gamma érték beállítását szeretnék tudni hanem általánosan. Pl. ha valaki használja az említett tipusokat bevált-e neki, tartósság, típushiba.

www.akkuteszt.hu

(#28038) trecom válasza patroly61 (#28037) üzenetére


trecom
tag

Amiket leírtál azt én is tudom de köszi sajnos én is azt vettem észre hogy nem válaszolnak de se baj.
Te milyen projikat néztél eddig amik majd szóba jöhetnek?
Még a német ebay-t nézegettem eddig ahol vannak optomák jó áron de nem tudom melyik lenne jó.

(#28039) cinemazealot válasza trecom (#28035) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én általánosságban azt tudnám javasolni egy első projektorát kereső sorstársamnak, hogy mindenképpen olyat vegyen, ami ha nem válik be, nem bukik rajta sokat. Értsd:

- Ha nincs rá garancia, nem, vagy csak nagyon nehezen fogod tudni tovább adni.
- Ha még van rá garancia, bárki szívese(bbe)n veszi meg Tőled vagy ad érte többet, mint egy garancia nélküliért.
- Ha újonnan vásárolod, nem kizárt, hogy élhetsz a 14 napos elállási joggal (bár erre lehet, hogy a bolt int be, mert projektornál sokat számíthat a lámpaidő).

Szóval ha még új vagy a témában és egyik típussal sincs tapasztalatod, illetve nincs olyan kritika, teszt, vélemény stb., ami nagyon eltanácsolna valamelyiktől, akkor válaszd azt, amelyiken van garancia, tehát amelyikkel Te -- normál körülmények között -- nem járhatsz rosszul.

És még valami: ha nem kapsz azonnal választ egy ilyen "melyiket válasszam" típusú kérdésre, nem kell kétségbe esni, mert millió plusz egy olyan tényező van, ami alapján mások pl. másképp döntenének, illetve ami miatt a többiek nem is képesek egyértelmű választ adni a kérdésedre. Keress vissza a topic-ban a kiszemelt típusokra, kutass fel további véleményeket a neten (hazai és külföldi oldalakon egyaránt), és ha már odáig eljutottál, hogy az egyiket már szívesebben vennéd meg a másiknál, de egy apró tényező még elbizonytalanít, na, akkor kérdezz rá itt, mert arra a konkrét kérdésre már biztosan több választ fogsz kapni, mint a "melyiket válasszam"-ra. :)

(#28038) trecom
Nem nekem címezted a kérdést, de azért válaszolok: én anno sokat filóztam a DLP és LCD között (mindkettőnek megvannak a gyerekbetegségei, de mára mindkettő kiváló képminőséget produkál), és végül azért döntöttem a DLP mellett, mert azt mondták, hogy az kevésbé koszolódik, lévén zárt a fényútja. Erre 5 év elteltével megdöglött a DMD chip. Biztos vagyok benne, hogy ha LCD-t vettem volna, akkor meg az LCD színei másztak volna el, vagy optikailag zuhant volna szét a cucc egy takarítás közben. Egyik sem örök időkre van tervezve. Nagyon sokan éltetik a BenQ W1070-t mint belépő projektor, sok Optoma és Acer is "ugyanazt" tudja, de talán kisebb sebességű/szegmensszámú színkerékkel és kevesebb csatlakoztatási lehetőséggel. Én most ősszel vettem egy ilyet használtan 175-ért (van még rá egy bő év garancia), és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Korábban egy BenQ MP525P-m volt, azt pont most ősszel vitte el a DMD ördöge.

[ Szerkesztve ]

(#28040) BBéci válasza cinemazealot (#28039) üzenetére


BBéci
titán

Ez a topik összefoglalóba is beillene.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28041) cinemazealot válasza BBéci (#28040) üzenetére


cinemazealot
addikt

:R Ha alkalmasnak találjátok, ott a helye.

(#28038) trecom
Még egy gondolat: a projektor egy képmegjelenítő, a képet pedig az ember a szemével érzékeli. Ahány ember, annyi szem, annyiféle színlátás / éleslátás / érzékenység stb. Biztos vagyok benne, hogy ha valaki egy modell kapcsán maximálisan pozitív véleményéről biztosít Téged, lesz olyan másik ember, aki meg éppen ellenkezőleg érzi. A projektor vásárlás az esetek többségében egy lutri: nem lehetsz biztos benne, hogy amit a nagy közönség ajánl, az Neked is meg fog felelni. Saját magadnak kell megtapasztalni, milyen az LCD szúnyoghálója vagy a DLP szivárványozása. Ha szükséges, menj el kiállítótermekbe, ahol láthatod a készüléket és annak vetített képét, vagy kérd meg a topic lakókat/ismerősöket stb., hogy mutassák meg Neked, hogy az ő általuk választott típus tetszene-e Neked. Ne aggódj, ha valaki megmutatja Neked a gépét, tuti a legjobb körülményeket fogja prezentálni, hiszen saját magának is bizonyítania kell, hogy ő maga annak idején jól választott. :) Nem fogsz csalódni. Ha meg mégis, akkor legalább tudod, hogy az a modell nem váltotta be a hozzáfűzött reményeidet. Mész tovább a következőhöz.

Vagy ha már eleged van az egészből, bevágódsz egy boltba, megveszed a legközelebb eső gépet és kipróbálod, milyen első projektorosnak lenni és Te leszel a világ legelégedettebb házimozisa. Aztán néhány film és néhány száz lámpaórányi tapasztalat után vagy megtartod, vagy továbbadod és továbblépsz egy másik modellre... ahogy sokan közülünk is. :)

[ Szerkesztve ]

(#28042) patroly61 válasza trecom (#28038) üzenetére


patroly61
tag

Én ezeket nézegettem

acer p1500
acer h6510bd
optoma 141x
optoma hd26

Úgy láttam a Benq W1070 egy sláger projektor ezért is megy felfelé az ára nekem így már sok. Mondjuk én is inkább új projektort vennék remélhetőleg veszek is. Én személy szerint hosszabb távra tervezek az ilyen dolgokat nem szoktam évente cserélgetni és egy új gép jobb lehet főleg mert itt üzemórákról beszélünk.

www.akkuteszt.hu

(#28043) liszi70 válasza e.vid (#28036) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#28044) gyeniko válasza trecom (#28038) üzenetére


gyeniko
őstag

A "popperezés"-en túl, mert az én voltam, ugye?

Én is nagyon azt javaslom, hogy egy bemutató teremben kezdd el az érdeklődést. Amennyiben lehetséges, ideális környezetben nézd meg néhány olyan modell képét, amely számodra anyagilag elérhető (vászonnal együtt!!!). Én is így kezdtem: egy 600 e Ft feletti vetítővel demóztak nekem, egy dedikált bemutató teremben. A következménye az volt, hogy egy hajszál híján örökre feladtam a vetítést. Ismétlem, ideális vetítési környezetben (+ nagyon drága vásznon). Belépő szinten jó eséllyel az alábbiak fognak hiányozni a vetített képedből: élesség, kontraszt (és mély fekete) , színhűség (kalibrálás javítja, de az 20-40 e Ft). Lesz helyette: életlen kép, "csirkeháló"/szivárvány, konvergencia hiba, sötétszürke (vagy helyette képzaj) Ha nincs ideális vetítési környezeted, akkor ezek egy része fokozottabban is jelentkezik.
Azt nem tudom, hogy milyen vetítőt vegyél, mert én középkategóriás vetítőből sem vagyok képes feljebb lépni, annyi kompromisszumot kellene kötnöm.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#28045) trecom válasza gyeniko (#28044) üzenetére


trecom
tag

Azért is jöttem ide kérdezni mert ha valahová el is mennék megnézni egy projit biztos nem olyan lenne beállítva ami jelenleg meg tudok engedni magamnak.
Más kérdés hogy elég messze lakom mindentől( a világ végén) és jelenlegi ismerőseim között sincs olyan akinél meg tudnék nézni bármilyen készüléket is.
Amilyen készüléket tudok majd venni nekem az lesz a viszonyítási alap.
Erről a projiról Mitsubishi HC3800 valakinek véleménye esetleg van neki tapasztalatok vélemények 140-ért jó vétel lehet?

(#28046) cinemazealot válasza trecom (#28045) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mennyi idős, hány óra van a lámpájában?

(#28047) trecom válasza cinemazealot (#28046) üzenetére


trecom
tag

Azt írják a hirdetésben 2000 óra van benne.
Ez a projektort már érdemes meggondolni?
Privátban elküldtem a linket a hirdetéshez.

[ Szerkesztve ]

(#28048) gabika1969 válasza patroly61 (#28042) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nekem HD26-om van. Nagyon sokan itt inkább a Benq-t favorizálják...biztosan okkal vagy nem...én nem hoztam haza egyet sem...most talán mindenképpen megtenném.
Én nagyon meg vagyok elégedve, mivel erősebb fényereje van kiváló a haverokkal focit is nézni (bocs :DDD ) kora délután, nappal kissé sötétítve.
Hetekig állítgattam, a kalibrálás még mindig nem történt meg sajnos. z123456789 fórumtárs egyszer kifejtett gondolata jut eszembe, nekem nagyon megfelel, a miénk!
Ezt berendezést nyugodt szívvel ajánlom, most nem tudom mennyibe kerül, de akkor (1 éve) drágább volt, mint a Benq. Remélem jó pár évig "megleszünk" együtt, mivel most az audió és forrás-részt kell kicsit fejlesszem. azért is vettem új készüléket és egy jobb vásznat Szepitől, amihez majd esetleg tudok vetítőt fejleszteni, persze azt már lassan a nyugdíjamból!! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#28049) cinemazealot válasza trecom (#28047) üzenetére


cinemazealot
addikt

Elmesélem, én hogy jártam: volt egy 5 éves DLP projektorom (a fent említett BenQ). Nagyon büszke voltam rá, hogy ilyen idősen, bőven a garancia időn túl, mindössze 500 lámpaórával ennyire szép színei és makulátlanul hibátlan képe volt. Jelentkezett egy érdeklődő, eladtam neki. Elvittem hozzá, bekapcsoltuk, ő is látta, hogy minden oké vele, mindenki boldog volt. 2 nap múlva írt, hogy gond van, elkezdtek beragadni a pixelek (tipikus DLP gyermekbetegség). A gép már 5 évnél öregebb volt, így semmilyen garanciális javításra nem számíthattam sem a BenQ, sem a forgalmazó, sem pedig a Texas Instruments részéről. Ugyanígy a vevő sem számíthatott semmiféle segítségre, de a gép, amit megvásárolt tőlem, két nap alatt meghibásodott. Te hogy érezted volna magad a vevő helyében? Illetve én köteles lettem volna elállni az adásvételtől és visszavásárolni tőle a már hibás készüléket?

Ezzel csak azt akarom sugallni, hogy ez továbbra is zsákbamacska: hiába van "csak" 2000 óra a gépben, amíg 5000 órát ír a műszaki adatlap, nem lehetsz biztos benne, hogy vásárlás után egy héttel nem ég ki a lámpa, vagy nem kezdenek el gyűlni a beragadt pixelek. Egy DMD chip csere, alsó hangon 50e Ft, egy lámpacsere talán olcsóbban is kihozható. Akkor meg majd szívod a fogad, hogy kidobtál az ablakon 140e Ft-ot (vagy kiadtál 170...190-et valamiért, ami bármikor ismét tönkremehet).

Lehet, persze, hogy semmi gond nem jön közbe és vettél egy olyan gépet, amit több éven át még vígan használsz. De ki tudja ezt előre megjósolni? Szerintem csak akkor menj bele ebbe az üzletbe, ha jól ismered a hirdetőt vagy ha ki tudsz csikarni tőle egy hónap visszavásárlási garanciát.

Újonnan Full HD felbontásút kb. 182e Ft-tól kapsz. Ha megelégszel a HD felbontással is, akkor 122e Ft-tól már nyerésben vagy. Vagy nézz körül a hardveraprón, hátha találsz olyan Full HD-t, amire még van garancia.

[ Szerkesztve ]

(#28050) szepi0808 válasza synar (#28033) üzenetére


szepi0808
senior tag

Úgy látom egyesek viccet csinálnak a témából, így akkor javaslom a 640x480-as projit falra vetítve és hagyjuk a fejlődést, mert annak idején az is örömet okozott, akkor most is lehet neki örülni.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.